Gereformeerde kerk Koudekerke krijgt geheel ander aanzien Noodlijdend hestaan van Zeeuwse visserijschool H.T.S. Vlissingen heeft groot lerarentekort Goethes Faust op indruk wekkende wijze vertolkt „Inbraak" in Westkapels hotel Interieur verbeterd, orgel wordt gerestaureerd IJft'i ft NIEUWE VOORGEVEL MET 17 METER HOGE TOREN Rijks goedkeuring aangevraagd Solistenconcours in Heinkenszand Jonge Kerkers over de secten Jaarvergadering SDKB DE APPELEXPORT Uitvoering Der Messias van Handel in Axel Nieuw orgel Geref. kerk Rilland in gebruik Jaarverslag over 1961 Nieuwe boerenleen bank Kapelle bijna klaar Uitvoering „Crescendo" AMSTERDAMSCHE BANK Voor bouwkunde te weinig interesse Das Schauspiel Remscheid voor Z.-Vlaamse scholieren Uitvoering Chr. zangvereniging Kunstmestverbruik in ons land heel hoog Dinsdag 20 februari 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 "dWMhdL "1 «-• epenid Lsrl? 1, 2. Osto-?cl ««aiSt l«f«I Sii) «n txunltew Wtok S« .S«MnssM»S»e<U LScU^lstlslaf» v&rWtswsrvcs, SÉsUJlU, x-ew KOUDEKERKE. De gereformeerde kerk in Koudekerke krijgt binnen afzienbare tijd een geheel ander aanzien. De gerefor meerde predikant,drs. A. Elshout, kan dan eindelijk zeggen: ,,Mijn kerk ziet er uiterlijk dan meer uit als een echte kerk. Zoals het nu is, lijkt het geb ouw meer op een schuur." Met de verbouw van de kerk, de restauratie van het orgel en allerlei andere gron dige verbeteringen van de kerk is een bedrag van ongeveer een ton gemoeid. De gemeenteleden hadden de taak 30.000.daarvan bij elkaar te krijgen en dat is nu gelukt. De 30.000.is er zelfs ruim gekomen belangrijk groter, zodat ook van binnen de kerk veel lichter wordt. De constructie van het dak wordt verbeterd en van binnen wordt het kerkgebouw aan de Tramstraat ook grondig herzien. De Stichting Steun Kerken bouw" van de Gereformeerde Kerken heeft een bijdrage toe gezegd en men heeft nu rijks goedkeuring en het fiat van de schoonheidscommissie aan gevraagd. Aan het architecten bureau Steen en Tuinhof in Vlis- singen is verzocht een schets- tekening te ontwerpen, die u dus bij dit verslag ziet afgebeeld. Het meest opvallende is dus de geheel nieuwe» voorgevel met een zeventien meter hoge toren. Bij de ingang is het de bedoeling een open pergola aan te brengen. De kozijnen en de ramen worden HEI.VKEXSZ.4ND. Opnieuw heeft de heer M. Maliekoote tijdens het solis tenconcours van de muziekvereniging „Euterpe" in zaal Hoondert met 73 pun ten een eerste prijs met lof behaald. Hij legde daarmee voor de tweede maal beslag op de wisselbeker. Aan het concours namen 23 muzikan ten deei. De voorzitter Euterpe" de heer H. Eversdijk, reikte aan het eind van het concours de medailles en wis selbeker uit, waarbij hij de muzikanten opwekte tot veel oefening. Als jury-lid trad op de heer A. L. van Wallenburg uit Middelburg, terwijl de pianobegelei ding in handen was van de heer W. L. Harthoorn te Goes. De uitslagen luiden als volgt: 1. M. Malie koote, 73 pt, 2 A. v. d. Guchte, 72 pt, 3 J. de Pundert, 67 pt, 4 C. Rijk, 66 pt, 5 A. Bordui, 65 pt. 6 J. Walhout, 63 pt. 7 W. de Reiger, 64 pt, 8 duo A. Bordui- C. van Damme, 64 pt., allen eerste prijzen, 9. M. Geus. 63 pt, 10 G. Harinck, 62 pt, 11 C. Traas, 62 pt. 12 L. Mat- thijsse. 61 pt, 13 C. Meulpolder, 62 pt, 14 A. Geus, 61 pt, 15 M. Melio, 60 pt, 16 C. V. d. Guchte, 60 pt, 17 J. v. d. Guchte, 60 pt., 18 Jac. Dekker, 58 pt, 19 J. Walbout, 58 pt. 20 J. Westdorp. 57 pt. 2! W. Constant, 57 pt, 22 duoa M. Geus-G Harinck, 57 pt, 23 H. Meul- blok. 56 pt. allen tweede prijzen. WEMELDINGE. In het Ned. Herv. Jeugdgebouw zijn de Jonge Kerkgroe- pen van Wemeldinge en Biezelinge bij een geweest onder leiding van ds. K. W. Slik. Voor de pauze werden enkele huishoudelijke zaken afgehandeld, waar na ds. Slik een causerie hield over de verschillende secten. Dit onderwerp zal op de volgende vergadering verder be sproken worden. Minder capaciteit Ten eerste is daar de restauratie van het orgel wat uiteraard een lieve duit gaat kosten. Dan krijgt de kerk een ge heel nieuw liturgisch centrum, er wordt een nieuwe muur van binnen gemet seld, er komt een nieuwe vloer en de banken worden vernieuwd. De zitplaat sen worden van afzeliahout gemaakt. Tevens wordt onder de zitbanken een nieuwe centrale verwarming aange bracht. Wel wordt het aantal zitplaatsen in de kerk verminderd en wordt de ca paciteit van de kerk ook kleiner. Dit ZIERIKZEE. De Schouwen-Duive- landse Korfbalbond zal haar jaarlijkse algemene vergadering houden op 23 maart a.s. in het Huis van Nassau te Zierikzee. Als agendapunt is o.a. vermeld: elke vereniging is verplicht minstens even veel personen van of namens haar aan de te houden scheidsrechterscursus te laten deelnemen, als zij senioren 12-tal- len in de afgelopen competitie had. Door het vertrek van de Bondsfunctio- naris voor het cursuswezen op Schou wen, de heer M. G. Wentel uit Haamste de, zal op deze vergadering een nieuwe candidaat moeten worden aangesteld. Over de klasseindeling van de in maart te beginnen competitie is door het be stuur nog geen beslissing genomen. Aan de competitieleider moet vóór 1 maart worden opgegeven met hoeveel twaalf tallen men aan de competitie wenst deel te nemen. GOES. De Oostenrijkse autoritei ten hebben bekend gemaakt dat in de periode tot 15 maart de invoer in dit land zal worden toegestaan van twee en een half miljoen kg appels waaron der de rassen Goudreinette, Golden De licious en Jonathan. De invoer van pe ren in Oostenrijk zal onbeperkt worden toegestaan tot 30 april. Ondertussen heeft Frankrijk reeds meer dan een week de invoer van ap pels verboden. Het waren vooral de Golden Delicious die werden verladen naar de Parijse markt. Het ging dit seizoen echter nog niet om grote hoe veelheden, want Frankrijk heeft ook nog grote voorraden Golden Delicious waar van de laatste jaren een grote aanplant heeft plaats gevonden. Hoe lang de grenssluiting van Frankrijk voor appels zal duren valt niet te zeggen. Dit is afhankelijk van dertussen is d° se appels wel me naar West week van februó ••"«ontwikkeling. On- van Nederland- nomen met na- ind. In de eerste bedroeg de Neder landse appelexport ruim 1600 ton. 1 t .n-it Zo gaat de gereformeerde kerk aan de Tramstraat in Koudekerke er uitzien. Het meest opmerkelijke is dus de nieuwe voorgevel met de zeventien meter hoge toren. echter met het oog op de bouwplan nen van de gereformeerde kerk in Paauwenburg. In elk geval zal de nieuwe kerk, die een wat iele en grauwe aanblik heeft, een geheel ander allure krijgen. De toren, die het huidige gebouw mist, zal hoog boven de huizen uit steken en de omgeving domineren en het representatief voorkomen van de kerk is verdriedubbeld. AXEL. De voorbereidingen van de Christelijke gemengde zangvereniging ,,Asaf" te Axel zijn thans zover gevor derd, dat op vrijdag, 23 februari aan staande de langverwachte uitvoering van het bekende oratorium van G. F. Hündel „The Messiah" kan plaats vin den. Dat aan deze voorbereidingen nogal het een en ander vastzit, moge blijken uit het feit, dat het bekende Axelse koor „Asaf" versterkt zal worden met een viertal vocale solisten, te weten: Mej. Corrie de Jager, sopraan; mej. Adri Huizinga, alt; de heer Dick de Jong, tenor; de heer Aarde Kuiper, bas. Aan het orgel zal weer de bekende organist, de heer Jan Rijn, zitten. Het begeleidende orkest is het sym- phonische orkest van de Terneuzense muziekschool onder leiding van de heer J. Wisse sr., welk orkest voor deze uitvoering zal worden versterkt met een viertal leden van het Rotterdams Phil- harmonisch orkest. Het geheel zal on der leiding staan van de dirigent van het koor de heer P. C. Brakman. Zij nog vermeld, dat na afloop van de uit voering extra bussen zullen rijden in de richtingen Terneuzen, Hoek, Zaamslag en Sluiskil. RILLAND-BATH. In de kerk van de Gereformeerde Gemeente zal vrij dagavond om half acht het nieuwe ze venstemmige orgel officieel in gebruik worden genomen. Het prachtige orgel werd door het rampenfonds betaald. De heer W. Hulsmann, organist van de St. Joriskerk in Amersfoort zal een con cert geven. Het orgel is gebouwd door W. van Leeuwen in Leiderdorp. De schenking van het orgel is tevens het sluitstuk van de actie voor de rampschade. De Gereformeerde kerk1 heeft enkele jaren geleden ook een nieu we voorgevel gekregen, waardoor dit ge bouw een veel beter aanzien heeft ge kregen. Mej. J. B. de Goffau te Rilland slaagde in Góes voor kraamverpleeg ster. De heer R. W. Kakebeeke te Ril land slaagde aan de technische hoge school te Delft voor propaedeutisch exa men werktuigkundig ingenieur. VLISSINGEN. De Zeeuwse visserijschool lijdt een armoedig bestaan. Dat is de conclusie, die ongetwijfeld getrokken kan wor den na het lezen van het jaarver slag over 1961 van de stichting Zeeuwse Visserijschool. Ondanks alle pogingen om meer belang stelling op te wekken bleef het animo van de zijde der vissers gering. In het verslag wordt ook ingegaan op de oorzaken van de geringe animo. Als eerste wordt dan genoemd het feit, dat in de naaste toekomst het er waarschijn lijk toch niet van zal komen, dat de Zeeuwse kustvissers zullen overschake len op de zeevisserij. KAPELLE. Het nieuwe bankge bouw van de Coöp. Boerenleenbank in Kapelle nadert haar voltooiing. De af gelopen week is de kassierswoning ge reed gekomen en de kassier de heer M. Schipper heeft hierin zijn intrek geno men. Het eigenlijke bankgebouw is ook reeds vergevorderd en zal binnen af zienbare tijd in gebruik genomen kun nen worden. Het nieuwe bankgebouw is gebouwd aan de Van der Biltlaan. Nieuwe parkeerterreinen bij Rode-Kruisziekenhuis ZIERIKZEE,. De parkeerruimte bij het Rode Kruis ziekenhuis te Zie rikzee is al vanaf de opening onvol doende gebleken. Namens het bestuur van de Stichting Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis is het aannemersbedrijf D. Rentier uit Noordgouwe dezer dagen begonnen met het aanleggen van twee nieuwe parkeerterreinen, zodat ver wacht mag worden dat het parkeerpro bleem bij het ziekenhuis weldra tot het verleden zal behoren. Zo ziet de kerk er op het ogen blik uit. Niet erg imponerend en de puinwagen op de voorgrond is een symbool voor wat er gedeelte lijk met het gebouw in de toekomst gaat gebeuren. De lelijke kanten van het kerkje worden bijgeslepen en het krijgt meer allure en een groter comfort binnenin het gebouw. Jaarfeest jeugdclubs C.J.V. WESTKAPELLE. De belangstel ling voor het jaarfeest der jeugdclubs in het Hervormd Jeugdgebouw was bij zonder groot. Na opening door mej. Debora Verhulst werd op aardige wij ze door de leden van de clubs een non- stop-jeugdrevue voor het voetlicht ge bracht. Volksdansen, muziek, zang, enz. wisselden elkaar af. Na de pauze werd het toneelstuk „Baas Bolster knapt het op" door de leden der jongens en meis jes ten tonele gebracht. De sluitings- liturgie door de heer J. van Rooijen was een waardige sluiting van een prachtige avond. OOSTKAPELLE. In een stampvol Verenigingsgebouw gaf het fanfare korps „Crescendo" de jaarlijkse zaal uitvoering, ditmaal in de in 1961 aange schafte uniformen. De voorzitter, de heer A. Don, dankte in zijn openings woord alle donateurs (thans 280), voor alle ondervonden steun. Na opening door „Crescendo" met het Zeeuwse volkslied volgde een gave vertolking van de ouverture „Dichter und Bauer" van Franz von Suppé. Uit het program ma van elf n-ummers noemen we in het bijzonder „Suite in handelsstijl" van Donis Wright. In Bonne Mary Argyle" viel de fraaie toon op van de tubasolist de heer A. P. Rotte en in „Sehnsucht nach der Heimat" de voor treffelijke techniek van de baritonsolist de heer Chr. Joziasse. De finale werd uitgevoerd met het tamboerkorps. ..De toneelclub onder ons" completeerde de ze avond met de opvoering van de klucht „Geen geld en toch geen zor gen". Zaterdag aanstaande volgt een heropvoering. In de tweede plaats is er de omstan digheid, dat thans voor vissersvaartuigen beneden de 50 ton er nog geen enkele wettelijke eis gesteld wordt aan de op varenden, betreffende het bezit van een diploma. Verder is het beroep van vis ser voor jongens weinig aanlokkelijk. En tenslotte is het in de tegenwoordige tijd vrij gemakkelijk elders een werkkring te vinden. Verwacht mag worden, dat ook bij de vissers zelf het besef zal groeien dat mettertijd overschakeling naar de zee visserij wellicht noodzakelijk zal wor den. Als bovendien de schippers er toe zullen komen van jongens, die zij in dienst nemen, tenminste het bezitten van een getuigschrift van de Visserij school te verlangen, zal er misschien ook toe leiden, dat er meer aanmeldin gen zullen komen. Het bestuur is er echter van overtuigd, dat zij met de overheid vol moet houden om mee te helpen het begrip aan te kweken, dat een goede vooropleiding onschatbare vruchten zal afwerpen in de toekomst, zo staat er te lezen in het jaarverslag. De primaire cursus, die in september 1960 was begonnen omvatte in de eerste klas negen en in de tweede klas 8 jon gens. Nog voor het einde van het cur susjaar verlieten drie jongens de school. Voor de bijscholingscursus hadden 18 personen schriftelijk kennis -gegeven, dat zij de cursus zouden volgen. In de loop van het cursusjaar liep het aantal terug tot 3 a 6 man. Van de enkele over gebleven deelnemers had niemand lust om het examen voor het officiële diplo ma „Bekendheid met de bepalingen v-an het Zee-aanvarimgsreglement" af te leg gen. In Tholen werd ook een dergelijke cursus gehouden met 28 deelnemers. Vijftien personen behaalden het diplo ma. Aan de zeven jongens van de twee de klas kon voorts aan het eind van het cursusjaar 1961, het getuigschrift wor den uitgereikt. Voor het nieuwe cursusjaar hadden zich slechts aeht leerlingen aangemeld. Van het ministerie van o.k. en w. werd toestemming verkregen om de school voort te zetten, hoewel voor beide klas sen het aantal leerlingen ben-eden het daarvoor gestelde 'minimum bleef. (Ingezonden mededeling) Persoonlijke Leningen PIJLERS VOOR DE OVERBRUGGING VAN UW BIJZONDERE UITGAVEN! Voor privé-doeleinden kunnen door een PERSOONLIJKE LENING cp voordelige voorwaarden gelden PERSOONLIJKE LENINGEN worden verstrekt door finanderings maatschappij MAHUKO? worden aangetrokken. Een PER SOONLIJKE LENING Is de mo derne vorm van een verantwoorde credietverlenlng, waarbij direct contant geld beschikbaar komt. Vestigingen In alle kantoren van de Meer dan 245 kantoren in Nederland Vraag een P.L.-folder aan bij: Mahuko N.V., Postbus 342, Amsterdam VLISSINGEN. In het afgelopen jaar werd een noodoplossing gevonden voor het grote tekort aan lokaalruimte. De staatssecretaris van O.K. en W. verleende toestemming een afgekeurde kleuterschool van de gemeente Vlissin gen te huren en zoveel mogelijk ge schikt te maken als dependance van de HTS. Hierdoor werd een uitbreiding ver kregen met drie leslokalen en een te kenzaal, zo lezen we In het jaarver slag van de Hogere Technische School (HTS) te Vlissingen. Deze oplossing is echter van tijdelijke aard omdat de ge meente geen langere verhuur kan toe staan dan tot medio 1964 in verband met de houw van het nieuwe stadhuis. Ondanks deze uitbreiding komt het onderwijs niet geheel tot zijn recht. Het ontbreken van laboratoria voor scheikunde, natuurkunde, elektronica, sterkstroomtechniek, mechanische tech nologie en machines doet zich steeds sterker voelen. Het schoolbestuur moet TERNEUZEN. In het kader van een vijf weken durende toer- nee door de Nederlandse middel bare scholieren, bracht het West- duitse toerneetfaeater, das Schau spiel Remscheidt, onder leiding van Wilhelm Michael Mund ook een bezoek aan Terneuzen, n.l. door bemiddeling van het Wïkpr en de ZVU in het concertgebouw. Een onvergetelijk bezoek is het geworden, door de magistrale manier, waarop het gezelschap het le deel van de Faust van J. W. von Goethe tot leven bracht. De prachtige taal, speciaal bewerkt voor de jongeren van middelbare scho len, de magnifieke belichting, de decors en last but least de wijze waarop dit beklemmende spel op toch zo schijnbaar luchthartige wijze naar de climax werd gevoerd, vormden een sublieme eenheid. De sage is overbekend, vooral door de prachtige bewerking van Goethe. De strijd van goed en kwaad met de mens als inzet, waarbij duidelijk tot uitdruk king wordt gebracht, dat de mens zelf moet kiezen, maar tenslotte toch aan de kant van het goede zal komen, om dat dit in de mens aanwezig is. In de aanvang van het stuk, wordt dit duide lijk gesteld, Faust, de geleerde, die ver teerd wordt door het besef van de ontoe reikendheid van zijn kennis, wordt zo schijnbaar een willig slachtoffer voor Mephisto, met wie hij een verbond sluit. Gretchen, het onschuldig meisje, valt aan zijn verbond ten offer, voor de ogen van de door wroeging verteerde Faust, maar wordt door Gods mededogen nog gered. Voor Faust is echter het eind nog niet gekomen. Vooral de rol van Gretchen werd door Elke Volstedt tot een schitterende toneelprestatie ge maakt, vooral in de prachtig door leefde scenes aan het einde, waarin zij door wanhoop en wroeging wordt gekweld en tenslotte, waanzinnig ge worden, om vergeving vraagt. Gunther Stellmacher was indrukwek kend als Faust, maar deed soms door een overmaat aan dramatisch effect een TERNEUZEN. In de Schakel gaf het Christelijk gemengd koor Lauda- mus, een uitvoering. De weersomstan digheden waren er de oorzaak van dat het bezoek zeer matig was. De avond stond onder leiding van de heer M. Zonneheld. Medewerkenden waren me vrouw M. Riemens-de Fouw, (sopraan), de heer H. Baaima (bas), de heer Dek- weinig afbreuk aan de gaafheid van het geheel. De dankbare rol van Me phisto werd uiterst genuanceerd ver tolkt door Wilhelm Michael Mund, en kreeg dan ook, toen het doek gevallen was, een ware ovatie. Zonder de overige spelers te kort te willen doen, moeten wij het hierbij laten. Deze indruk wekkende en gave vertolking van Goethes onsterfelijke werk was een toneelbelevenis in de ware zin des woords en van zo'n goed gehalte als men in Zeeuws- Vlaanderen maar al te zelden aantreft. WESTKAPELLE. In de nacht van zaterdag op zondag is op bru tale wijze een bedrag van 400 gulden ontvreemd uit hotel „De Valk" in Westkapelle. De rijks politie heeft een zekere J. C. ge arresteerd onder verdenking het geld te hebben weggenomen. De aangehoudene blijft echter hard nekkig ontkennen. Ofschoon de politie nog druk bezig is met het onderzoek en omtrent de ma nier waarop de diefstal gepleegd werd nog in het duister tast, zijn er toch wel enkele aanduidingen die in een be paalde richting wijzen. Het blijkt dat van een inbraak eigen lijk niet gesproken kan worden, veel eer van een insluiting. De dader moet zich nl. na sluitingstijd in het restau rant hebben teruggetrokken en verbor gen. Daar wachtte hij tot de eigenaar van het hotel, de heer W. J. van Hoe pen, naar bed was gegaan. Toen moet de „ingeslotene" zijn slag geslagen heb ben. De volgende morgen deed de hotel eigenaar de ontdekking van de vermin sing van het geld. Hij kwam er ach ter dat de dader zich via de keuken naar buiten moet hebben begeven. De avond tevoren had hij de keuken beperkingen betrachten bij de uitvoe ring van het practisch onderwijs. Het onderwijs in de lichamelijke opvoeding voldoet bij lange na niet aan de eisen die aan dit onderwijs op een h.t.s. ge steld moeten worden. Daarbij zijn de gymnastieklokalen nog gebrekkig geou tilleerd. Ernstig wordt dan ook overwo gen of deze lessen niet moeten verval len totdat men de beschikking heeft over een eigen, goed ingericht turnlo- kaal. Ook het ontbreken van een over blijflokaal voor het grote aantal „bui ten"-leerlingen moet als een ernstig ge mis aangemerkt worden. Het door het architectenbureau Irs. Rothuizen en 't Hooft te Middelburg vervaardigde definitief ontwerp van het nieuwe schoolgebouw aan de Prins Hen- drikweg werd door het bestuur op 24 november 1961 bij het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen ingediend. Gehoopt wordt dat in 1962 met de uitvoering van de bouwwerk zaamheden een aanvang gemaakt kan worden. Ook in 1961 kon de afdeling bouwkun de niet starten wegens gebrek aan be langstelling voor deze vakinrichting. De ierarenbezetting is uiterst krap. In het bijzonder geldt dit voor de afdeling electrotechniek. Voor de theoretisch- technische vakken van deze afdeling is men dan ook aangewezen op een aan tal part-time docenten. De school telde op 31 december 1961 268 leerlingen (schakelklas 25, werktuigbouwkunde 115, weg- en waterbouwkunde 98 en electro techniek 30). Algemene vergadering Coöp. Landbouwver. in Haamstede HAAMSTEDE. De Algemene le denvergadering van de Coöp. land- bouwvereniging „C. et C." die in hotel Bom is gehouden, stond in het teken van de mengmeststoffen. De voorzit ter, de heer P. L. Vis, verwelkonde in zijn openingswoord de heer A. Reijm, die de Delta-Chemie uit Vlaardingen vertegenwoordigde met een lezing over „Mengmeststoffen voor de landbouw". Over de E.E.G. zeide de voorzitter dat na het succes, waaraan vooral ïr. Mansholt heeft gewerkt, de verwach tingen hooggespannen zijn. Er is nog steeds geen antwoord ont vangen op het aan de minister gezon den telegram over vergoeding oogst- depressie 1961. De Kring Schouwen kon elf nieuwe leden boeken. Een keurig jaarverslag bracht de se cretaris, de heer W. E. Quaak, waar uit als hoogtepunten de wateroverlast en de minder goede oogst naar voren kwamen. De rekening sloot met een batig sal- do van 883 gulden. Vervolgens ver kreeg de heer Reijm het woord over de „Mengmeststoffen in de Landbouw". In totaal wordt over de gehele we reld 99.000.000 ton kunstmest gestrooid waarvan in Nederland 2.000.000 ton wordt verbruikt. Voor ons land bete kent dit 800 kg-ha„ oftewel 40x zoveel als het wereldgemiddelde. De groei van de plant is afhankelijk van een aantal factoren, waar onder de voeding een grote plaats inneemt. Behalve stikstof fosfor en kali heeft de plant behoefte aan een groot aantal neven- en sporen elementen. Vroeger lagen de prijzen van de mengmeststoffen hoger dan de enkel voudige, doch nu scheelt dit maar een i a. f 20 Per ha meer. Voor elk be drijf ligt dit echter anders. Verder is het niet onmogelijk dat voor oudere boomgaarden (zonder bessen) ook chloorhoudende meststoffen gebruikt kunnen worden. Deze zijn aanzienlijk goedkoper. De heer Reijm verduide lijkte zijn betoog met een aantal kleu- ren-dia's. Wemeldingse bejaarden zagen oesterteelt WEMELDINGE. In het Ned. Herv Jeugdgebouw hield de afd. Wemeldinge van de Bond van Bejaarden haar jaar vergadering. De heer J. Hamelink had de leiding van de vergadering, daar de voorzitter, de heer J. Minnaard, afwe zig was. Bij de bestuursverkiezing waarbij de heren J. Schouten en J Hamelink aftredend waren, werden bei' de herkozen, doch J. Hameiink nam de ze benoeming niet aan. In zijn plaats werd toen de heer D. de Jonge geko! zen. Namens het hoofdbestuur werd hei woord gevoerd door de heer Leenhouts uit Souburg^ Na de pauze vertoonde de neer H. Baaima (bas), de heer Dek- De avond tevoren had hij de keuken- drs. A. C Drinkwaard uit Wemel<r ker (piano), de heer M. Zonnebeld (or- deur aan de binnenzijde op slot gedaan, verbonden aan het visserii otirtpv e' gel). Er werden zangstukjes ten gehoremaar zondag merkte hij dat de sleutel kingslaboratorium, de door hem rf r\ /-»V, 4 a n sfAn I 1 Litwf aImiiJ a aa ,,14 I a a a /Ia Vi»,i aa Lam! *.a a -1 2 _3 A Po 6* gebracht o.a. van D. Buxtehude en uit aan de buitenkant van de deur, die op nomen film over 'de Oester- de Elias van Mendelssohn. 1 slot was, zat. I teelt. en mossel-

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3