Inhoud nog niet bekend REDDERS IN HAMBURG: BABY'S MET HONGERDOOD BEDREIGD Vrees voor 400 tot 500 doden Vreugde getemperd door mogelijke concessies BSlffW®»/ EEN GAT OP ELKE KM ZEEDIJK Eichmanns hoger beroep 22 maart Miljoenenschade in Biesbosch Moeilijkheden aan loonfront GEEN GAS EN LICHT BIJ HUURSCHULD f ONDERWIJZERS VOCHTEN MET ELKAAR Twee trawlers uit IJmuiden „lopen over Indonesië bereidt „armada" voor De Bilt: Droog PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND T Concessies In grote lijnen Zie ook pag. 5 Bank vraagt surseance na miljoenenfraude Dodencijfer ramp bij Luisenthal nu 298 Amerikanen stellen onderzoek in op Russisch schip PROEVEN MET SPIEGELS „Selectie" in Tilburg POLITIE - OP WEG NAAR ONGELUK - MAAKT BOTSING Ambassadeur Jones had de hand in Kirihio's reis Particulier geld „Friesland" naar N.-Guinea Chef van Zaandamse huisvestingsbureau in arrest gesteld Het weer overal WITTE KRUIS/ &ecn hoofdpijn, kiespijn, gfflp'. reuimtischc"pijnen etc. Directeur: JACQ. DE SMIT: Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraai 40, Postbus 53. tefefoon 011503189, Zierikzee Havenpark 24. telefoon 01110—2991. Zeenwsch Dagblad losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,— per kwartaal1 Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» T cent per woord met een minimum van 16e JAARGANG No. 5085 Dinsdag 20 februari 1962 FRANS-ALGERIJNS PACT Van onze correspondent PARIJS Een kort bericht, dat een officieel karakter kreeg doordat het werd uitgezonden door het Franse persbureau A.F.P. dat onder regeringstoe- zicht staat, heeft de spanning in Frankrijk gebroken en vrij wel alle Fransen een zucht van verlichting ontlokt: de gehei me onderhandelingen tussen Frankrijk en Algerije zijn ge ëindigd. De conclusies waartoe de twee delegaties zijn geko men zullen aan de beide rege ringen worden voorgelegd. De ministers Joxe, Buron en de Broglie, die gisterochtend om tien over elf op het vliegveld Villacoublay geland zijn, hebben gistermiddag in een onder houd van ruim een uur in tegenwoor digheid van premier Debré aan presi dent de Gaulle verslag van de onder handelingen uitgebracht. De regering zal dit verslag en de conclusies bespre ken in de gewone zitting van de kabi netsraad op woensdagmiddag. Geen van de ministers heeft iets over het ont- werp-akkoord of over de onderhande lingen willen loslaten. Niettemin heeft Frankrijk blijk gegeven van een groot vertrouwen in de inhoud van de overeenkomst. „De vaderlands liefde van generaal de Gaulle en de onderhandelaars kennende", verklaar de de oud-minister-president Paul Reynaud, „heb ik de overtuiging, dat het verdrag de veiligheid en de rech ten waarborgt van de Europeanen en van de Arabieren, die zich aan Franse zijde hebben geschaard. Bovendien ben ik ervan overtuigd, dat het de weg zal openen voor een vruchtbare samen werking tussen Frankrijk, Algerije en de gehele Maghreb". De meeste Fransen delen vermoedelijk het getemperde optimisme van de bur gemeester van Marseille, die zei dat hij over de overeenkomst niets kon zeggen zolang de tekst niet gepubli ceerd was, maar dat voorlopig veruil het belangrijkste was dat er een over eenkomst tot stand was gekomen. De voorzichtigsten onder de Fransen vragen zich echter af of dit werkelijk zo is. Uit de onverwachte verlenging van de conferentie op een ogenblik waarop er feitelijk een akkoord was be reikt, heeft men de indruk gekregen, dat er plotseling iets is gaan haperen en dat een van de twee partijen plot seling gedwongen is geweest om con cessies te doen ten einde de onderhan delingen toch nog tot een goed einde te brengen. Uit de omstandigheid dat de Algerijnse onderhandelaars en niet de Fransen hun programma hebben moeten wijzigen, concludeert men, dat de Algerijnen de concessies hebben moeten doen. De vrees lijkt dus ge rechtvaardigd dat deze concessies het Algerijnse „parlement", de C.N.R.A., niet welkom zullen zijn. Daarom zijn de Algerijnse ministers, die rechtstreeks naar Tripolis hadden zul len vliegen, naar Tunis vertrokken, waar vandaag of morgen ministerraad zal worden gehouden, kennelijk om ar gumenten te vinden om het voorlopige parlement te overtuigen van de nood zakelijkheid van deze concessies. Inderdaad kon men gisteren reeds van extremistische Algerijnse zijde in Ge- nève horen, dat het beter zou zijn een vrede te bevechten dan er een opge legd te krijgen. Algemeen heeft men de indruk dat de overeenkomst in grote lijnen en in vele onderdelen reeds gereed is. De tech nische commissies zijn echter nog niet volledig met hun werk gereed. Een van de punten bijv. die nog geregeld moe ten worden is de benoeming van de leden van de voorlopige uitvoerende macht, waarin alle stromingen verte genwoordigd moeten zijn. De Algerijnen zijn er evenwel vast van overtuigd dat alles zodanig geregeld zal worden, dat een wapenstilstand kan worden afgekondigd aan de vooravond van of op de laatste dag van de Isla mitische vastentijd, de Ramadan. Men mag zeggen dat op dit ogenblik de weg naar de onafhankelijkheid van Al. gerije reeds precies is uitgestippeld: J bijeenkomst van de voorlopige Al gerijnse regering; 2 goedkeuring van het ontwerp-ver- drag door de Franse ministerraad; 3 goedkeuring van dit ontwerp-ver- drag door de C.N.R.A.; 4 ondertekening van de overeenkomst over de wapenstilstand; 5 gelijktijdige afkondiging in Parijs en in Tunis van de wapenstilstand; A een gezamenlijke verklaring over toekomst van Algerije; de vorming van een voorlopige uit voerende raad en van de plaatselijke politiemacht ter handhaving van de openbare orde; g referendum over het zelfbeschik kingsrecht; f) onafhankelijkheidsverklaring van Algerije, indien de uitslag van het referendum daartoe althans aanlei ding geeft. NOG STEEDS is het niet mogelijk de balans van het aantal slachtoffers op te maken in het rampgebied van Noordwest-Duitsland. Met sprongen liep gisteren het dodencijfer omhoog van ruim honderd tot 256, maar niemand maakte zich illusies over het totaal dat tenslotte zal worden bereikt. Men gist dat vierhonderd tot vijfhon derd mensen zullen blijken te zijn omgekomen. Aan het opmaken van de balans van de schade is men nog lang niet toe en men werkt nu reeds met getallen van tien cijfers. Ten minste 750 kilo meter dijk is vernield langs de waddenkust en de be nedenrivieren. Gemiddeld is er om de kilometer zeedijk een gat. Van de schade in Sleeswijk-Holstein maakt men zelfs nog geen schattingen. Alleen al in Hamburg zijn zeker zeventig duizend daklozen. Vele honderden hectaren staan ook nu nog onder water. Een vruchtbaar gebied bij Stade, beroemd om zijn goede fruit, zal dit jaar geen enkele oogst leveren. Duizenden koeien, varkens en paarden zijn verdronken. Hun kadavers vormen een snel groeiend gevaar voor de volksgezondheid. Duizenden tonnen hooi en ander veevoer zijn verloren gegaan of waardeloos geworden. Hoewel uit alle delen van de wereld de communistische landen slechts uitgezonderd de hulp binnenstroomt, heerst er aan alles gebrek. Na de gehele dag rondgezworven te hebben in het rampgebied rondom Hamburg seinde een van onze verslaggevers gister avond het volgende verhaal door. President Lübke heeft gisteren een bezoek gebracht aan het ramp gebied bij Hamburg. Een helikopter zette de Westduitse president neer op epn dijkje te midden van het langzaam terugstromende water. De burgemeester van Hamburg, Engel hard, (links) begroette het staats hoofd (midden) hartelijk en kreeg te horen dat er in Bonn een groot scheepse hulpactie op touw wordt gezet om in het getroffen gebied zo snel mogelijk normale toestanden te laten terugkeren. (Telefoto) HAMBURG. „Aan de doden kunnen wij nog geen aandacht schenken. Ze interesseren ons nu niet. Honderden levenden ver keren nog steeds in de grootste ontbering. Baby's dreigen te sterven van honger en dorst. Die moeten worden geholpen". Aldus gistermiddag een officiële stem van de Vrije en Hanzestadt Hamburg. De slachtoffers in de zuidelijke wij ken van Hamburg worden zo vlug mo gelijk na identificatie begraven. Het stadsbestuur meent, dat er onvoldoende ruimte is om de lijken op te baren. Daarom zullen zij ook niet worden bij gezet in een massagraf. De namen van de slachtoffers zullen voorlopig niet worden gepubliceerd. In de loop van de week zal de stad te hun ner nagedachtenis een officiële rouw dienst houden. Aan de theaters is_ ver zocht alleen ernstige stukken uit te voeren. Soldaten zijn nu begonnen de huizen in het getroffen gebied systematisch op lijken te doorzoeken. Zij worden daarbij soms gehinderd door de buurt bewoners. Men neemt aan, dat in Ham burg het aantal doden zal stijgen tot meer dan vierhonderd. Bijna alle twee miljoen inwoners van Hamburg hebben gisteren pas goed ge merkt hoe het water heeft ingegrepen in hun dagelijkse leven. Het al lang van de straten verdwenen water, dat was doorgedrongen tot de binnenstad bij de Binnen Alster, heeft verwoestend ge werkt in de duizenden kelders. Overal zuigen pompen deze ruimten leeg. Dan gaan de winkeliers aan de gang. Op de stoeprand verrijzen meters hoge stapels met waardeloos geworden ar tikelen: Duizenden kostbare boeken, honderden dozen dure bonbons, rijen bussen met abrikozen. In de meeste winkels, kantoren en restaurants is de electriciteit uitgeval len. De bedienden houden hun winter jassen aan achter de toonbanken en hun bureaus. Overal werkt men bij het licht van kaarsen en pertoleumlampen. (Ingezonden mededeling) JERUSALEM (Reuter) Het hooggerechtshof in Jeruzalem zal op 22 maart beginnen met de behande ling van Adolf Eichmanns beroep te gen het doodvonnis dat in december werd uitgesproken wegens zijn aan deel in de massamoord op het joodse volk. Men neemt aan dat de behandeling van deze zaak vier of vijf dagen in beslag zal nemen. Dc namen van de leden van het hooggerechtshof zullen begin maart worden bekend gemaakt. In de Konditorei eet iedereen volop ge bak, want brood is er niet. In een groot warenhuis zijn alleen nog de fraaiste sierkaarsen verkrijgbaar. Een bank verwijst ons om geld te wisselen naar zijn concurrent, omdat het personeel niet is verschenen. In de andere bank beschikt men wel over elektriciteit. Daar worden stapels drijf natte bankbiljetten gedroogd bij een elektrisch kacheltje. Zie verder pag. 5 Van onze correspondent ALMKERK Hoewel de schade, die door de storm aan de Biesbosch is toegebracht voorlopig niet te schat ten is, staat wel reeds vast, dat de landbouwers daar voor een ramp staan. Onder de gemeente Werkendam zijn ongeveer twaalf dijkdoorbraken geteld. Ongeveer duizend ha cultuurland kwam onder water te staan. De burgemeester van Werkendam schatte de schade voorzichtig op 700 800 duizend gulden. De burgemeester van Dussen wist dat een aantal polders, tot zijn ge meente benorend, zwaar waren ge troffen, maar hij had nog geen enkel overzicht van de schade. De burgemeester van Made-Drimme- len wist zeker, dat de schade aan de dijken van de polders in zijn gemeente een veelvoud zou bedragen van het geen onder Werkendam genoemd werd. Per polder had men gisteren tien tot vijftien dijkvaïlen geteld. Pas in de loop van morgen hoopt hij een volledig inzicht te hebben. Deskundigen schat ten gisteren de schade aan de kaden van de polders zeer voorzichtig op vier a vijf miljoen gulden. DEN HAAG. Er dreigen grote moeilijkheden aan het „loonfront", met name over de uitleg van de indertijd tussen regering en bedrijfsleven op Kasteel Oud Wassenaar overeengeko men formule voor matiging van loons verhogingen in de nieuwe c.a.o.'s. Het NVV heeft gisteravond tijdens zijn in Amsterdam gehouden verbondsverga dering de loonsituatie uitvoerig be sproken. Naar verluidt zou zelfs het opzeggen van de medewerking aan de op Oud Wassenaar gesloten overeenkomst zijn besproken. De voorzitter van het NVV, drs. D. Roemers, wilde na af loop van deze vergadering geen enkele mededeling doen. „U moet zich mijn positie kunnen indenken", was zijn wel zeer voorzichtig commentaar. Het is bekend dat er in de Stichting van den arbeid moeilijkheden bestaan over de uitleg van het loonakkoord, en dat daardoor vertraging in de goed keuring van diverse c.a.o.'s is ont staan. De Stichting van den arbeid zou hierover dezer dagen een gesprek met de regering willen voeren. DEN HAAG. De fraude bij Bakker's Effectenkantoor in Den Haag heeft een onaangenaam staartje ge kregen. De N.V. ,'-Gravenhaagse Mid- denstandsbank heeft zich door de moei lijkheden waarin het effectenkantoor is geraakt, genoodzaakt gezien een ver zoek tot surseance van betaling bij de Haagse rechtbank in te dienen. Deze stap is gedaan na uitvoerig overleg met de Nederlandsohe Bank. De 's-Gravenhaagse Middenstandsbank heeft een grote vordering op Bakker's Effectenkantoor Alle crediteuren van de bank zullen een gelijke door de wet gewaarborgde positie verkrijgen. SAARBRÜCKEN (AP) Het of ficiële dodencijfer van de ramp in de mijn bij Luisenthal is gestegen tot 293. De lijken van drie mijnwerkers zijn gisteren uit het puin opgegraven. Vier mijnwerkers worden nog ver mist. MOSKOU (Reuter) Gewapende Amerikaanse militairen, onder com mando van een officier, zijn maan dag in de haven van Balbao in het Panamakanaal ondanks protesten van de bemanning aan boord ge gaan van het Russische schip Mik- lukho Maklai. Dit meldde de Izves- tia, het orgaan van de Russische re gering. Volgens het blad werden voor de hut van de gezagvoerder en bij de trap naar de brug wachten ge plaatst. Er werden foto's genomen van de navigatie-instrumenten en de radio-installaties. De radiohut werd vervolgens verzegeld. De Amerikaanse officier weigerde de gezagvoerder in te lichten om trent de voorschriften voor de navi gatie in het Panamakanaal, zo ver volgt de Izvestia. Later gaf de offi cier evenwel toe dat de getroffen maatregelen uitsluitend gelden vooi Russische schepen. Primeur in de polder Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Een paar honderd bewoners van Dron- ten in Oost-Flevoland krijgen binnenkort draadtelevisie. De kijkers hebbën keuze uit vier binnen- en buitenlandse pro gramma's, alle vier gegaran deerd vrij van storing. Het proefnet voor draad televisie dat de PTT in Dron- ten aanlegt zal tegelijk met de nieuwe huizen klaar zijn. Zoals bekend is, bereidt de PTT ook in Den Haag een proef met draadtelevisie voor. Dron- ten is echter de residentie een flinke slag voor. want in het Haagse Bezuidenhout moet de eerste spijker van het net nog worden geslagen. Maren geleden heeft de PTT al proeven genomen met de be staande draadomroepnetten in Den Haag. Ergens in de stad werden televisiesignalen met een normale antenne opgevangen en vervolgens via de gewone lijnen naar een aantal televisie ontvangers getransporteerd. De kwaliteit en de ontvangst waren goed, maar desondanks verhinderden technische bezwa ren de uitbouw van het proef net. Nieuwe vindingen hebben het de PTT mogelijk gemaakt de bezwaren van toen te onder vangen. Een van de nieuwe ont wikkelingen is dat gewone tele visietoestellen als ontvangers ge- •bruikt kunnen worden. De televisiebeelden zullen naar alle waarschijnlijkheid worden „getransporteerd" via de straal verbinding van de telefoon. Dronten heeft namelijk geen kabelverbinding en voor de over brenging van telefoongesprekken wordt gebruik gemaakt van parabolische spiegels. Het ligt voor de hand dat die ook voor de televisieverbinding ingescha keld zullen worden. Van onze correspondent TILBURG In Tilburg zullen, als zij maandag hun huurschuld niet hebben betaald, 31 gezinnen worden afgesloten van gas en elektriciteit. Deze 31 zijn huurders van gemeen tewoningen, geselecteerd uit een groep van 180 gezinnen met grote huurachterstand. Enige maanden geleden heeft de Tilburgse gemeenteraad na heftige discussie besloten dat als huurders van gemeentewoningen een grote huurschuld hebben, zij van gas en licht mogen worden afgesloten. Dit raadsbesluit werd door de gemeen telijke woningdienst in een brief aan negenhonderd huurders met schuld bekend gemaakt. Van de negenhonderd lieten er 180 niets van zich horen. Uit die 180 zijn nu de 31 gezinnen uitgezocht, verdeeld over de hele stad, blijkbaar om het effect zo groot mogelijk te maken. Er zijn er onder hen met driehonderd gulden huurschuld. Als de technische ploeg maandag voor het huis aankomt, zal eerst een incasseerder van de gemeente een kwitantie aanbieden. Wordt die be taald, dan rukt het hele gezelschap in. Komt er geen' geld, dan gaan de mannen aan het werk. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Met grote snelheid is gistermorgen een ai to van de Haag se verkeerspolitie tegen een militaire personenwagen gebotst, nadat de poli tieauto op het kruispunt Bezuidenhout- sewegLaan van Nieuw Oost-Indië door een rood stoplicht was gereden. De politieauto was op weg naar de le van der Boschstraat waar een ver keersongeluk was gebeurd. Het kruispunt was beveiligd door een stoplicht dat werd bediend door een wachtmeester van de Rijkspolitie, onder toezicht van een Haagse poli tieman. Vermoedelijk te zeer afgeleid door het geluid van de dubbele claxon, het blauwe zwaailicht en de hoge snelheid van de politiewagen, vergaten de po litiemannen bij het stoplicht dit voor alle verkeer op rood te zetten. Het gevolg was dat de van rechts komen de militaire wagen door de politie auto werd aangereden, waardoor de politicwagen kantelde. De twee inzittende agenten werden de een met gebroken ribben, de ander met inwendige kneuzingen naar het gemeentelijk ziekenhuis ge bracht. De luitenant die de andere wagen bestuurde kreeg snijwonden aan ziin rechterhand. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM. De Amerikaanse ambassadeur in Djakarta, Howard Jo nes, is degeen, die de Leidse Papoea student Frits Kirihio heeft aangeraden een bezoek aan Indonesië te brengen. Kirihio had omstreeks de kerstdagen in Zür.ich een tevoren gearrangeerde ontmoeting met Jones. Hij had het plan om naar Amerika te reizen, om zich op de hoogte te stellen van de daar heersende opvattingen over het geschil tussen Nederland en Indonesië. De Amerikaanse ambassadeur over tuigde Kirihio er evenwel van, dat hij beter naar Djakarta kon reizen. De student heeft daarna zijn reisbiljet voor Amerika ingeruild tegen een vliegbiljet voor'Indonesië. Kirihio had geen visum, maar hij heeft daarvan geen last ondervonden. Djakarta werd, terwijl hij onderweg was, van zijn komst op de hoogte gesteld. Volgens Kirihio heeft de Amerikaan se regering zijn reis niet gefinancierd. Het geld is afkomstig van een parti culier, wiens naam ik beloofd heb niet te noemen, heeft Kirihio al eens eerder Op het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag was gisteravond officieel nog niets bekend over de invloed, die de heer Jones op de reis van Kirihio heeft gehad. Men kon ons ook niet zeggen of bij de Amerikaanse regering zal worden geïnformeerd naar de beweegredenen van de Ameri kaanse ambassadeur. Waarom vertelde je me nietdat je broertje zo'n prachtig treinstel heeft? KAMPEN. ,,Je komt er niet in", beet het schoolhoofd van de christe lijke ulo in Kampen de heer B., een van de onderwijzers toe. .,,Ik kom er wèl in", schreeuwde die terug. Het re sultaat van dat meningsverschil was een vechtpartij, waarbij beide heren door een ruit vielen. De heer B., die licht werd gewond, liep ten slotte het gebouw uit. Aanleiding tot die ruzie was het won derlijke gedrag van de onderwijzer. De heer B. kwam gistermorgen weer op school, nadat hij een lange tijd ziek was geweest. Hij had dat echter nooit gemeld. Hij wilde gewoon doorlopen naar zijn 'klas. Het schoolhoofd, de heer Fuykschot, dacht daar anders over. Hij ontzegde zijn collega de toegang tot het gebouw. De heer B. zou vroeger al enkele malen recalcitrant zijn geweest, wan neer hij overspannen was. Het schijnt niet de eerste keer te zijn dat de on derwijzer van school was weggebleven zonder dat aan de heer Fuykschot te melden. SCHEVENINGEN Twee grote IJmuidense trawlers gaan over naar de Scheveningse rederij N.V. v.h. Frank Vrolijk. De Johannes Polder man (IJM 20) is met een Schevening se schipper, stuurman en motordrijver ter visserij vertrokken voor zijn laat ste reis onder IJmuidense vlag. De Maria van Hattem (IJM 10) ligt al geruime tijd voor de wal na een aan tal vergeefse pogingen tot bemanning. Het zal ook worden verkocht. De beide trawlers zullen onder Sche veningse visserijmerken in de vaart worden gebracht. De IJmuidense rederij houdt één verouderde trawler, de Émma. en twee moderne hektrawlers over: de Julius Streiff en de Maria Elisabeth. De overneming van de IJmuidense schepen is een teken aan de wand: de Scheveningse rederijen geloven steeds minder in de toekomst van de haring- drijfnetvisserij, die eeuwen lang haar bases in Scheveningen, Katwijk en Vlaardingen heeft gehad. Er wordt gezocht naar sterkere schepen, die op vis in verafgelegen visgebieden kun nen jagen. Eigen nieuwsdienst DEN HELDER. Hr. Ms. onderzee bootjager Friesland is zaterdag uit Den Helder naar Nieuw-Guinea vertrokken. De haven was voor het publiek openge- gesteld. Familieleden mochten aan boord afscheid nemen. De Friesland gaat naar Nieuw-Guinea om de Kortenaer af te lossen. DJAKARTA (Reuter) Het ma ritieme commando van West-Borneo heeft de eigenaars van schepen in dat gebied verzocht hun vaartuigen te laten registreren. Die registratie is volgens het commando nodig om dat de schepen eventueel deel uit zullen gaan maken van een „arma da" die naar westelijk Nieuw-Gui nea zal opstomen. GENÈVE (Reuter) Twee skiërs, waarschijnlijk Zwitsers, werden gis teren in de buurt van Pontresina in Zuid-Zwitserland door een lawine bedolven. In het Berner Oberland is gisteren de treinverbinding tussen Lauter- brunnen en Mürren weer hersteld. Drie dagen geleden werd de spoorlijn door een lawine getroffen, waardoor een groot aantal toeristen strandde. ZAANDAM De chef van het Huis vestingsbureau in Zaandam, de 44-jari- ge C.Z., is gistermiddag gearresteerd, omdat hij steekpenningen zou hebben aangenomen. Hij zou in 1958 en 1959 in totaal ongeveer duizend gulden hebben gekregen als dank voor de toewijzing van enkele woningen aan werknemers van een Zaandamse .scheepswerf. De zaak kwam aan het licht toen de fiscale recherche de boeken van het be drijf nakeek. De boekhouder van de scheepswerf, G., zou daarin zo met cij fers en posten hebben gespeeld dat hij elfduizend gulden in eigen zak had kun nen steken. Dat was rond de jaarwisse ling uitgekomen. De boekhouder werd daarvoor begin vorige maand aange houden. Bij het onderzoek stuitte de recherche op posten, die de boekhouder niet tot voordeel hadden kunnen strekken. Toen bleek, dat de boekhouder op instiga tie van één of meer van de directeuren van de scheepswerf manipulaties had uitgevoerd die dienden om de uitkerin gen aan de chef van het Huisvestings bureau te verantwoorden. Z. die sinds 1947 chef van het bu reau was heeft, toegegeven geld te hebben gekregen. Bij een verhoor giste ren zei hij een nadere verklaring te wil len geven. Daartoe krijgt hij vandaag gelegenheid. Weersverwachting hedena\ond: geldig tot Bewolkt weer met enkele ver spreide opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Aanvankelijk matige westelijke wind, later zwak ke wind. De zelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. MIESJE: Het grote ogenblik Is aangebroken. 21 februari: zon op 7.45, zon onder 18.04; maan op 20.09, maan onder 8.41. wind max.t. n.sl. Helsinki g. bew. ZO -9 0 Stockholm h. bew. stil 1 0 Oslo z. bew. W 8 0 Kopenhagen z. bew. W 8 0 Aberdeen regen W 12 0.1 Londen z. bew. stil 10 0 Amsterdam g. bew. W 7 0 Brussel g. bew. WZW 7 0 Luxemburg g. bew. NW 5 0 Parijs g. bew. O 9 0 Bordeaux onbew. ONO 14 0 Grenoble onbew. stil 11 0 Nice z. bew. WZW 15 0 Berlijn g. bew. W 7 1 Frankfurt g. bew. w 6 0 München g. bew. WNW 3 0 Zürich h. bew. N 7 0 Genève h. bew. stil 8 0 Locarno onbew. O 13 0 Wenen g. bew. WNW 7 0 Innsbruck onbew. stil 6 0 Belgrado regen W 3 1 Athene 1. bew. N 8 0 Rome onbew. stil 14 0 Ajaccio 1. bew. WZW 15 0 Madrid onbew. stil 17 0 Mallorca h. bew. WZW 16 0 Lissabon 1. bew. WZW 19 0 y de echte PIJNSTILLER

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1