VERDIENDE ZEGE VAN TERNEUZENSE BOYS Van der Schraaf damde het snelst in de „Polder" SPECIALE VERKOOP KOELKASTEN VAN DAM Tjoba vrijwel zeker van plaats in finale Afsluiting Nederstraat Bekendmaking Bosch 1962 Frimatic Veiling Kapelle heeft grote uitbreidingsplannen Krabbendijke kon niet scoren en verloor van SSC Concoursen van zaterdagvliegers Prinselijke versiering voor nieuwe stadhuis Technisch beter VCK velde AZWII: 4-2 en Samenspel prov. boot Ned. Spoorwegen Middelburg V klasse sterker als Veere Wegschap Walcheren: plannenverbetering van wegen Jaarfeest C.P.B. en C J.B.T.B. Biggekerke Familie-avond CBTB in St. Annaland Festival van Zeeuwse accordeonorkesten Raad van Arnemuiden 6159 01130232 7107 6407 4748 2295 2003 3279 011803097 011842546 3807 2362 2935 4034 3353 422.- 525.- 598.- Microkorfbaltoernooi in Goes In Goes voorlichting CJ.V.-bibliothecarissen Regeling avondvierdaagse Werkplaats afgebrand Nieuwe industrie in St. Maartensdijk Maandag 19 februari 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 NIEUWDORP In een matige i Vormde met Maat een rechtervleugel ■urodio+riiW waarin de sterke winrl waarmee de goed sluitende defensie van wedstrijd waarin ae stente wind,de Boys geen last had Qp links werd nogal Wüt afbreuk aan het spel Kees de Kok maar weinig bewegings- deed heeft Terneuzense Boys in Nieuwdorp een verdiende 20 zege betaald. Bij de gasten was het plaatsen en positiekiezen aan merkelijk beter verzorgd dan bij de thuisclub terwijl ook hun tem po hoger lag. Bij Nieuwdorp was de wil om tot een goed resultaat te komen wel aanwezig maar (men miste daarvoor de capaciteiten- Wisse de Kok was na geruime tijd afwezig te zijn geweest weer in de ge lederen der groen-witten present maar zijn vorm liet te wensen over. Hij SPRANG-CAPELLE Krab bendijke heeft geen kans gezien SSC '55 in eigen huis een neder laag toe te brengen. Tot aan de rust hielden de tricolores stand zonder zelf te kunnen scoren. Dat laatste deed Krabbendijke ook in de tweede helf niet, terwijl SSC toen tweemaal bet net vond. Halverwege de tweede helft doelpunt te SSC voor de eerste keer. Een Sprangs schot ging in de richting van het doel, maar een van de achtersipelers van Krabbendijke sloeg de bal met de hand over de goal heen. Penalty, besliste de scheidsrechter. Joop van Beek voltrok het vonnis: 1—0. Een kwartier voor het einde gaf Van der Schans zijn club een 20 voorsprong» deze bleef behouden tot het laatste fluitsignaal. In deze gelijkopgaande wedstrijd stop te de Kra-bbendijke-keeper op fraaie wijze nog schoten van o.m. Van Seist. Keeper Van Goor en stopper Van Peer zorgden ervoor dat Krabbendijke geen treffers kon maken. vrijheid gelaten door de uitstekend op dreef zijnde rechtsback der bezoekers Schoonakker. Tern. Boys dat het eerst met de wind in de rug speelde oefende reeds in het eerste kwartier een druk uit op het doel van Traas maar productief waren de gasten voorlopig niet. Pas na 22 min. kon De Kubber het overwicht der Boys in een doelpunt uitdrukken toen De Jonge van rechts een harde schui ver van zijn voet had losgelaten, waar uit de bal voorlangs het doel rolde, 01. Nieuwdorp dat juist voor deze ope ningstreffer ook enkele malen gevaar lijk voor het doel van De Feijter was verschenen scheen de bakens te gaan verzetten maar het offensief der gast heren duurde niet lang. Alleen enkele schoten van Deurloo die juist naast of over het doel gingen hadden beter lot verdiend. Aan de andere kant schoot De Kub ber nog voor de thee tegen de lat. Zes minuten na de hervatting waren de Boys nogmaals onfortuinlijk toen De Kraker uiteen hoekschop tegen de paai kopte. Na 17 min. kwamen de Boys echter toch op 20 toen De Jonge van dichtbijinschoot, 02. Nieuwdorp kwam tot enkele tegenaan vallen maar zij bleven zonder effect. Toen de linksbuiten De Jonge gevaar lijk was doorgebroken en de bal langs de uitlopende Rinus Traas plaatste moest L. Traas zelfs op het laatste nip pertje een derde doelpunt van de gas ten voorkomen. Vergadering in Goes GOES. In een aangename sfeer heeft de afdeling Zeeland van de Ned. Bond van postduivenhouders van zater dagvliegers, tijdens de zaterdagmiddag in ,,De Landbouw" gehouden vergade ring, de verenigingszaken afgehandeld. Van de 22 aangesloten verenigingen waren vertegenwoordigers van 21 ver enigingen aanwezig. Uit de jaarversla gen bleek, dat in 1961 69.411 duiven werden verzonden, aan de afdelingscon coursen namen 34.445 duiven deel. Dat zijn gemiddeld 1378 duiven per wed strijd. De heren J. B. Tolenaar te Oud-Vosse- meer, J. de Haze te Terneuzen en J. van Es te Yerseke werden als bestuurs leden herkozen. Tevens werd de voor zitter, de heer J. J. Huissoon uit Mid delburg in zijn functie herbenoemd. Voorts werden 86 medailles en 34 di ploma's uitgereikt, zijnde de ere-prij- zen van de concoursen in 1961. Opnieuw werd besloten om van elke ingemande jonge duif één cent af te dragen aan de stichting „Sport Steunt Zonneveld". Ook gingen de aanwezigen akkoord met het voorstel om de vrachtprijs naar het grensstation Essen voor elk lid in Zeeland gelijk te stellen. Verder werd het programma voor dit jaar be sproken. Er zal o.m. een grote vlucht worden gehouden vanuit Orleans met drie hoofdprijzen. De vereniging uit Middelburg zal vanuit Noyon een der by-concours voor jonge duiven organi seren. Tenslotte werden de heren E. Ph. Zoetewey te Yerseke en D. Klooster man te Goes afgevaardigd naar de bondsvergadering in Utrecht. VLISSINGEN Middenop de blinde gevel van het nieuwe stadhuis welke naar de zijde van het nog te vormen stadhuisplein en de Badhuisstraat is ge keerd is een versiering ontworpen, waarvan echter het karakter tot dusver nog niet nader aangeduid is. B. en w. menen nu een aantrekkelijke oplossing gevonden te hebben. Toen in 1581 Prins Willem I het markiezaat van Veere en Vlissingen had gekocht werd nog in hetzelfde jaar een strooipenning vervaardigd waarop naast elkaar te zien zijn het wapen van de Prins en dat van Vlissingen door een lint met elkaar verbonden, waardoor mede blijkens het omschrift de gelegde onverbrekelijke" band werd aangeduid. B. en w. zijn met de architect van oor deel dat het kleurrijke Prinsewapen en daarnaast het Vlissingse wapen een even fraaie als zinvolle versiering zullen vor men. Voor de technische uitvoering gaan de gedachten uit naar een door de Rotter damse kunstenaar Louis van Roode uit te voeren majolica-mozaïek. De kosten welke op 15000 gulden worden geraamd kunnen bestreden worden uit het bedrag van 50000 gulden dat in de begroting van het nieuwe stadhuis voor kunstopdrach ten is opgenomen. 's-GRAVENPOLDER. Na een span nende finalestrijd waarin Van der Schraaf uit Kapelle en Louwerse uit Yerseke beiden gelijk eindigden mét ze ven punten, is het tenslotte Van der Schraaf gelukt, dank zij het winnen van de beslissingspartij, de eerste Zeeuwse titel als sneldammer te veroveren. De organiserende vereniging 's-Gra- venpolder kreeg het hoogst aantal pun ten dat werd toegekend voor vereni gingen, terwijl bij de jeugd tot en met 18 jaar J. van Eenennaam uit Middel burg zich de sterkste toonde. „Ons Dorpsleven" in 's-Gravenpolder AXEL. Een technisch en tactisch beter VCK klopte AZVV II zaterdagmid dag met 4r—2 in een overigens matig duel. Midvoor Clarisse, weer aanwezig, verrichtte de hattrick en was een der beste spelers van het veld. AZVV had de harde wind mee voor rust en had een overwicht. Toch was het Clarisse die in de zevende minuut de kracht van de VCK-voorhoede verraadde. Slechts met een uiterste krachtsinspanning wist de Axelse linksback Van Alten hem het scoren te beletten. Na 17 minuten nam AZW de leiding maar had daarvoor een kapitale blun der van de Walcherse doelman Leynse voor nodig. Deze li-et een hard maar houdbaar schot glippen en daarna had linksbuiten Van der Hout geen moeite met scoren: 10. De Koudekerkse voor waarts Harpe kwam vlak bij een doel punt toen hij een schot in de uiterste hoek van het doel losliet. Doelman Hurks stopte de kogel op voortreffelij ke wijze. Aan de andere kant schoot rechtsback Hollebrandse bijna in eigen doel, toen een terugspeelbal buiten be reik van de doelman rakelings over de 1st zeikte. Na de rust bleek VCK, wat men reeds verwachtte, over alle linies sterker en in het bij-zonder speelde spil Pikaar een prachtige wedstrijd. In de tiende mi nuut ma-akte Clarisse met een kniehoog schot- in de uiterste hoek de gelijkma ker. Vier minuten later werd het 1—2 door Simonse, die van een aarzeling van de Axelse doelman profiteerde. Hurks werd daarbij geblesseerd en moest het veld verlaten. Spil A. Dieleman nam on der de lat plaats, maar kon zijn ploeg niet voor de nederlaag behoeden. Toch wist de Axelse rechtsbuiten De Kraker uit een scrimmage weer gelijk te maken: 2—2. Met nog drie minuten greep VCK op de valreep de verdien- d overwinning. Een snelle aanval over rechts werd door Clarisse met een mag nifieke kopbal afgerond: 2—3. Twee mi nuten later had dezelfde speler weer succes. Hij passeerde enkele tegenstan ders en bracht de eindstand met e>zn fraai, beheerst schot op 24. VLISSINGEN. De trein van 19.10 uit Amsterdam die om 22.37 in Vlissin gen moest arriveren kwam daar aan met een vertraging van ongeveer een half uur. De vrees die tal van reizigers met bestemming Zeeuws-Vlaanderen tijdens de reis beving niet meer met de laatste boot van 22.50 over te kunnen bleek ongegrond. Bij aankomst in Vlissingen lag de veerboot nog netjes in de ruik, in afwachting van de verlate treinpassa- giers. Een telefoontje van de Vlissingse stationschef bleek voor de kapitein vol doende om nog even met de oversteek te wachten totdat de Zeeuws-Vlamingen veilig en wel aan boord zouden zijn. De reizigers waren uiteraard zeer tevreden over dit samenspel tussen de Nederland se Spoorwegen en de Prov. stoomboot diensten. VEERE. Veere is zaterdag tegen het bezoekende Middelburg V geduren de de gehele wedstrijd niet tot behoor lijk tegenspel gekomen. Middelburg V was vele malen sterker en dat bleek in de eerste helft ai direct. Met de wind in de rug sloten de Middelburgers hun tegenstanders volkomen In. Veere ver ankerde het doel helemaal en kwam nauwelijks in de buurt van de midden lijn. Na tien minuten viel het eerste doelpunt door Brouwer: 10. Ongeveer 25 minuten later werd het door Boone 02 en tn de resterende minuten van de eerste helft werd de ruststand op 40 bepaald door doelpunten van rechts half Bastiaanse en tijdens een scrim mage van een der Veerse verdedigers in eigen doel. De opleving in de tweede helft van Veere, met het voordeel van de wind, Ikwaim niet. Steeds meer, nu met open aanvallen, was het initiatief bij Middel burg. Het werd tenslotte in deze zeer een zijdige wedstrijd 60 voor de Middelbur gers door doelpunten van Brouwer en Ridderhof. MIDDELBURG. Het herstelwerk aan de Oude Vlissingseweg werd op nieuw uitgesteld. Het hiervoor bestemde geld leek beter besteed te kunnen wor den aan asfaltverhardingen. Naar het zich laat aanzien kan deze achteruitstel ling in 1962 weggewerkt worden, aldus lezen we in het jaarverslag van het Waterschap Wegschap Walcheren. In het jaarverslag kwam het in 1955 bij de Kroon ingestelde beroepschrift te gen het plan van wegen en waterlopen tot behandeling. Als positief resultaat werd vastgesteld dat de Honde-gemse- weg en de Grijpskerkseweg een verhar ding van 4,5 meter moes-ten hebben in plaats van de nu bestaande 3 meter brede verharding. Met het provinciaal bestuur werd besproken op deze wegen een verharding aan te brengen, breed 5,5 meter en de meerkosten hiervoor te doen vallen onder subsidieregeling van het tertiair wegenfonds. Aan het einde van het jaar werd hiervoor, wat de Grijpskerkseweg betreft, de definitieve toezegging ontvangen, zodat verbetering van deze weg in 1962 zeer waarschijn lijk is. Vaststelling van definitieve plan nen over verbreding van verschillende andere wegen zijn in 1962 te verwach ten. In het jaarverslag werden de volgen de wegen en weggedeelten in eigendom, beheer en onderhoud overgedragen aan de daarbij vermelde gemeenten: Oostka- pelle: Torenstraat en Burgemeester Van Tylingenpark: Middelburg: Kruisweg. Breeweg (ged.) en Stommisweg (ged.). Voor wegbeplanting werd in totaal een bedrag van 114376.30 uitgegeven De ze kosten zijn door het Staatsbosbeheer volledig betaald. waar dit eerste Zeeuwse sneldamtour- nooi werd gehouden was zaterdag een dorado voor dammers. Er werd in niet minder dan zes groepen van elk zes of vijf deelnemers gespeeld. De speeltijd bedroeg tien minuten. Er waren vier finaleprijzen, drie ver- enigingsprijzen en zes groepsprijzen uit geloofd. De damclub 's-Gravenpolder die reeds eerder blijk gaf van grote activiteit wat betreft het propageren van het damspel en initiatief durft nemen wat betreft or ganisatie kan ook nu weer op een ge slaagde dag terugzien. De burgemeester van 's-Gravenpolder, de heer J. D. Jansen, die het tornooi 's morgens om tien uur opende sprak er zijn grote vreugde over uit dat er zo'n groot aantal dammers aan deze titel strijd in zijn gemeente deelnam. Het verheugde hem bijzonder dat ook de kleinere gemeenten goed vertegenwoor digd waren. Het damspel versterkt en verrijkt de geest, aldus burgemeester Jansen en het speet hem wel een beetje dat hoofdzakelijk heren zich hiervoor in teresseren. De heer M. F. de Jonge uit Middel burg sprak als voorzitter van de Zeeuw se Dambond en de heer J, Blom na mens de damclub 's-Gravenpolder. De gedetailleerde uitslagen waren: Z.D. 6.13 1623 IS FEBR Groep 1. 1. A. Krijger (Driewegen) 9 pun- ten: 2 C. van Liere (Kapelle 7 p; 3 en 4. M. F. de Jonge (Middelburg) en F. Blaas (Aag- tekerke) elk 6 p; 5 en 6. N. Hulshof ('s-Gra- venpolder) en M. Marijs (Souburg) elk 1 p; Groep 2: 1. J. Sinke (Kloetinge) 8 p; 2. N. van Eenennaam (Middelburg) 6 p: 3. W. Krijger Cs-Gravenpolder) 4 p; 4. C. Sinke (Souburg) 2 p 5. P. Coppoolse (Zierikzee) 0 p. Groep 3: 1. G. Blom Cs-Gravenpolder) 7 p: 2. I. op 't Hof (Kapelle)6 p; 3. J. Blaas (Aagtekerke) 4 p 4. J. Huigens (Zierikzee) 3 p; 5. H. C. Mulder (Goes) 0 p. Groep 4: 1. A. v. d. Schraaf (Kapelle) 8 p: 2. L. Boogert Cs-Gravenpolder) 7 p; 3. F. Harthoorn (Zierikzee) 6 p: 4, P. Lampert (Kloetinge) 4 p; 5. J. Koopman ('s-Graven polder) 3 p; 6. M. Bronke (Souburg) 2 p: Groep 5: 1. J. Louwerse (Yerseke) 10 p: 2 en 3 J. Dubbelman Cs-Gravenpolder) en J. J. Ganseman (Kapelle) elk 7 p; 4. N. C. Me- liefste (Middelburg) 4 p; 5. B. Harthoorn Cs Gravenpolder) 2 p; 6. A. Francke (Aagte kerke) 0 p: Groep 6: L. J. J. Engelvaart (Aagtekerke) na beslissingspartij 7 p: 2. A. Walraven Jr (Middelburg) 7 p; 3 en 4 J. Brasser (Sou burg) en L. Dekker (Kloetinge) elk 3 p: 5. N. Tramper ('s-Gravenpolder) 0 p. Finale: 1. A. v. d. Schraaf (na beslissings partij) 7 p; 2. J. Louwerse 7 p; 3 J. Sinke 6 p; 4. J. J. Engelvaart 5 p; 5. G. Blom 3 p; 6. A. Krijger 2 p. Jeugd tot en met 18 Jaar: 1. J. van Eenen naam 714 p; 2. P. Dubbelman 7 p; 3. N. C. Meiiefste 4 p 4 J. Huigens 3 3/4 p; 5. R. Brasser (Idem 6. J. Koopman 3 p; 7. B. Hart hoorn 2 p; 8. N. Hulshof 1 p; 9. N. Tramper 0 p; Verenigingsprijzen: 1. 's-Gravenpolder 29 3/4; 2. Kapelle 29 1/2 p; 3. Middelburg 26 1/4 p; 4. Aagtekerke 19 3/4 p; 5. Goes 17 3/4 p; 6. Zierikzee 11 1/4 p. 7 's-Graven- polder(jeugd) 11 p. KOUDEKERKE. In het gemeente lijk verenigingsgebouw hielden de afde lingen Biggekerke en omstreken van de C.P.B. en C.J.B.T.B. hun jaarfeest. Na afwerking van een openingsliturgie sprak de voorzitter van de C.J.B.T.B., de heer J Kodde uit Biggekerke, een openingswoord. Hij pleitte voor meer vorming van de jonge boeren en tuin ders. Sprekende over de toekomst meen de hij dat nog een kleine groep boeren zoons zal overblijven die zich zullen bezig houden met de emancipatie van het platteland en organisatorische pro blemen in de landbouw. De heer W. Verhage Dzn bracht verslag uit over het wel en wee bij de jongensafdeling. Het ledental onder ging een kleine daling. Het C.P.B.koor verleende onder leiding van de heer Feij medewerking aan deze avond. Na de pauze werd het historische toneel spel „De vlag op de toren" opgevoerd door eigen krachten. Deze geslaagde uitvoering werd druk bezocht. Dameskrans „Tryfosa" hield jaarvergadering ST. ANNALAND. De Hervormde Vrouwenvereniging „Tryfosa" hield de 16e jaarvergadering in het Hervormd Verenigingsgebouw. De leiding van de ze avond berustte bij de consulent, ds. Lt. G. Zwanenburg van Stawenisse. De verslagen van de secretaresse en van de pennin-gmieesteresse getuigden van een bloeiend verenigingsleven. Mejuffrouw J. Goedegebuure hield een bijbelinlei ding over 1 Koningen 17. Mejuffrouw H. Bruijnzeel gaf een stukje Kerkgeschie denis over de Waldenzen ten beste. Ver der werd de avond gevuld door de le den van de „krans". ST. ANNALAND. De afdeling Tho- len van de C.B.T.B. hield in het Her vormd verenigingsgebouw een familie avond, waarvoor niet alleen uit Sint-An- naland, maar ook van andere plaatsen een flinke belangstelling bestond. Op de ze avond sprak burgemeester ,J van den Bos uit Sint-Annaland, en tevens voor zitter van de Zeeuwse C.B.T.B., over het onderwerp „Landbouwpolitiek op lange termijn". Na de pauze werden een aantal dia's vertoond over het on derwerp: „Waar beschermd door dijk en duin". GOES. Door de afgevaardigden van „Polyhymnia" uit Hansweert en „Dansende Vingers" uit Goes is er tij dens een vergadering van de Nederland se Accordeon Bond, op aangedrongen om een concours of een festival in Zee land te organiseren. De bond heeft be sloten op zaterdag 16 juni in de „Prins van Oranje" in Goes een festival voor gemengde accordeon-orkesten te houden Uit propagandistisch oogpunt is dit fes tival opengesteld voor alle accordeon orkesten in Zeeland en West-Brabant, du-s ook voor niet bij de bond aange sloten verenigingen. Ontspanningavond voor 10 x 10 Grijpskerke GRIJPSKERKE. In het dorpshuis werd ten bate van de actie 10 maal 10 een ontspanningsavond georganiseerd. De hoofdmoot was het optreden van het gezelschap „D'oprechte amateur" uit Middelburg met muziek, zang en spel-. Verder was een ieder in de gelegen heid het gewicht te raden van 4 perso nen. De totale opbrengst van de avond was 167 gulden. Op 28 februari a.s. zal een olieboUenactie worden georgani seerd. A.R. en C.H. vergaderen BERGEN OP ZOOM. Voor de leden van de A.R. en C.H.U. kiesvereniging zal op dinsdag 20 februari in het vereni gingslokaal bij de gereformeerde kerk te Bergen op Zoom een vergadering wor den gehouden waarop als sprekers op treden de heren F. H. v. d. Wetering, lid van de Tweede Kanner der Staten Gene raal (C.H.U.-fractie) en J. Slot, burge meester van Eetthen (lid van Provincia le Staten). ARNEMUTDEN In een spoedeisen de raadsvergadering, die gisteravond werd gehouden, is de raad akkoord' ge gaan met de aanvulling van het krediet voor de verbouwing van de ambtswoning Dit krediet is bestemd voor de aanleg van een centrale verwarming. De raad' besloot voorts de verlichting van het torenuurwerk te laten vernieuwen. Er zal een apparatuur worden ingebouwd die niet meer door atmosferische invloe den kan worden aangetast. De raad stel de hiervoor 880 gulden beschikbaar. Algemene kennisgeving Heden overleed zacht en kalm onze lieve Broeder, Zwager en Oom, de Heer C. VERVENNE in de ouderdom van 75 jaar. A. VERVENNE C. VERVENNE- Tolhoek Neven en Nichten Wemeldinge, 17 febr. 1962. Chezeeweg 19. middelburg - goes Enige algemene kennisgeving Heden overleed mijn ge liefde Vrouw CORNELIA VAN DER WEKKEN Echtgenote van C. W. den Boer in de ouderdom van 87 jaar en 7 maanden. C. W. DEN BOER Brouwershaven, 17 fe bruari 1962. Noorddijkstraat 28. Liever geen bezoek. Kleine advertentie» Wenst u goed stencilwerk en snel geleverd? Ga dan in onze stencilafdeling praten. Lange Vorststraat, Goes. Fa. S. Birkhoff en Zn. Gemeente Middelburg Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken be kend, dat de Nederstraat tus sen de Dampoortstraat en de Veersesingel wegens het ver richten van bestratingswerk zaamheden voor alle rijverkeer zal zijn afgesloten vanaf 19 februari 1962 t/m 7 april 1962 of zoveel langer of korter als no dig zal blijken. Middelburg, 16 februari 1962. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Mr. J. DRIJBER, Burgemeester Mr. J. HOOIJ, Secretaris Krediet tot 4000,— voor aankoop van meubelen, wo ningtextiel. Vraagt gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, R'dam. Onze instructeur geeft les in Morris 1000, 7— p. uur. Autorijschool Mullié, telef. 011802906, Seissingel 18-20, Middelburg. Uitloting geldlening der gemeente Middelburg Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken be kend, dat op 16 februari 1962 is uitgeloot van de 3',4 lening 1899, oorspronkelijk groot 35.000,obligatienummer 14, aflosbaar 1 juli 1962. Betaling van rente en aflos sing geschiedt ten kantore van de gemeente-ontvanger (kamer 15 Stadhuis). Middelburg, 16 februari 1962. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Mr. J. DRIJBER, Burgemeester Mr. J. HOOIJ, Secretaris Extra mooi ondergoed van Jansen A Tilanus in dames kamisools 2.49, in dames direetoirs 1.98, in dames slips 1.75. Speciaalzaak 'tln- terlockhuis. Lange Vorststr. 45. Goes. Extra kwaliteit graslin- nen lakens en slopen van Jansen Tilanus, .grote 2- persoons lakens 6.95, grote 1-persoons lakens 5.95, grote slopen 1.85. Speciaalzaak 't Interlockhuis, Lange Vorst straat 45, Goes. Extra kwal. interlock da mes direetoirs, alle maten 1.98 prachtige interlock lange he ren pantalons en heren hemden, korte mouw, maar 2.98. Speciaalzaak 't Inter lockhuis, Lange Vorststraat 45, Goes. Tima, ja die koop ik. prachtige sterke Tima en- kalon nylons, moderne kleu ren, met naad 1.75, zonder naad 1.48, prachtige Tima heren sokken 1.98 in Mode huis Viola, Lange Vorststr. 47, Goes. Extra koopje.... prach tige dunne mousse kousen zonder naad, moderne kleu ren 1.98, tientallen soorten merk nylons met en zonder naad 1.48 - 1.75 - 1.95. Mode huis Viola, Lange Vorststr. 47, Goes. Burgerlijke stand MAARTENSDIJK. Gebo ren: Pieter G. z.v. J. Kalkman en C. J. Uijl; Andreas M. z.v. M. W. Kloet en P. C. Gaakeer; Samuel A. z.v. B. F. Polder man en M. van Zeeland. Mar- tinus J. z.v. J. A. Stoutjesdijk en M J. de Weijze. Ondertrouwd: I. L. van Gor- sel, 36 jr en E. A. Suurland, 39 jr; W. J. Voshol, 25 jr, te Poortvliet en A. J. Lindhout, 21 jr. Getrouwd: J. J. Slager, 24 j. te Wemeldinge en P. H. van Damme, 22 j; W. M. D. Kloet, 31 jr en J. Bil, 25 jr. L, Quist, 37 jr te Poortvliet en W. E. van de Vaate, 27 jr. ★Diet nylons van Danlon, naadloos of met naad, slechts 1.75. Meulbroek's Textiel handel, Goes, Lange Kerk straat 28, 's Heer Arends- kerke. Italiaanse nylons met en zonder naad. Maar 1.29. Sterke Hollandse Enkalon nylons met en zonder naad, maar 1.75. Moderne kleu ren. Alleen Modehuis Viola, Lange Vorststraat 47, Goes. Te koop Ford Consul 1958, nieuwe motor, schuifdak. Pik's Garagebedrijf, Goes, Tel. 01106—6588. Te koop Opel Rekord 1960, type 1700, 4-deurs, 25000 km. Pik's Garagebedrijf, Goes, Tel. 01100—6588. Te koop Opel Caravan 1955, in goede staat. Pik's Garagebedrijf, Goes, Telef. 01100—6583. Schrijf- of telmachine nodig Grote voorraad ook in gebruikte, onder garan tie. Van der Peijl, Tel. 532, Yerseke. Bijverdienste tippen thuiswerk, folders bez, Inl. Postbus 21, H.I. bacht. voor enz. Am- Geld verdienen. Wij zoe ken aktieve medewerkers voor het bezorgen van druk werk huis aan huis in Goes en omliggende plaatsen. (Als bijverdienste). Br. m. inl. aan Postbus 3025, Rotterdam. Kengetal Goes 01100 Abonnementen en advertenties Zeeuwsch Dagblad ROOI Goes Autorijschool Paardekooper Uitstekende opleiding voor alle rijbewijzen, verkeerslessen elke dinsdagavond en vrijdagavond 8 u. fifiOS O. Rijksweg 4 's-H. H. Kinderen w Foiohandel en Fotoatelier A. W. Verschoore Grote Markt 7 Goes Rijksweg 45 Kruiningen Kantoormachines v. d. GraaFs Alg. Kant.mach.handel Verkoop, reparatie, onderhoud Magdalenastraat 4 Goes Lunchroom - Banketbakkerij Luteijn Be-tere kwaliteit. Grotere sortering Lange Kerkstraat 46-48 Goes Kengetal Middelburg 01180 Baby- en kleuterartikelen U slaagt beter bij Bamby's Baby- en Kleuterhuis Gortstraat 44 Middelburg Brandstoffenhandel Fa. W. P. Wattel en Zn. K. Noordstraat 25-27 - Middelburg Herenmodes, confectie en Bedrijfskleding Kledingmagazijn Van Loo Korte Noordstraat 4 Middelburg Kinderseries aan huis Foto les Lamain L. Noordstraat 27 Middelburg Piano- en Orgelhandel stemmen - repareren - Fa. Gebr. van Damme verhuren - inruilen L. Noordstr. 16, Middelburg P. Krugerstr. 16, Vlissingen Phoenix - Locomotief - Simplex rijwielen Extra mooie dames nylon onderjurken met brede ny lonkant in 5 moderne kleu ren, met en zonder spark ling, van 9.95 nu 5.98. Spe ciaalzaak 't Interlockhuis, Lange Vorststraat 45, Goes. Extra mooie dames pyja ma's 6.95, leuke jongens en meisjes pyjama's in alle ma ten, slechts 4.983.98, zeer aparte heren pyjama's, 8.95 9.95. Speciaalzaak 't Inter lockhuis, Lange Vorststraat 45. Goes. Kiest zelf uit honderden moderne kreukvrije Ter- lenka zelfbinders, maar 2.69zeer mooie heren overhemden voor in 't werk, maar ook om 's avonds te dra-gen, nu 4.98 - 6.95 - 7.9' 8.95. Modehuis Viola, Lange Vorststraat 47, Goes. Rijwielhandel Wibra Nieuwe Haven 3 Middelburg Schoenhandet en pedicure Fa. J. Allewijn en Zn. Langeviele 2 Middelburg Radio, Televisie, Wasmachines Fa. H. J. v. d. Meer en Zonen De enige speciaalzaak Eigen servicedienst Korte Delft 32 Middelburg Trix en Marklin electrische Treinen 't TICOHUIS Lange Delft 32 Middelburg Verlovingsringen J. v. d. Berge Lange Delft 40 Middelburg Kengetal Vlissingen 01184 Doe de was de deur uit naar WASSERIJ EDELWEIS Paul Krugerstraat 250 OEQQ Vlissingen Kengetal Krabbendijke 01134 Nieuwe motoren - Ruilmotoren - Motorenrevisie Motorenrevisiebedrgf C. F. Weststrate OEE Oostweg 27 Krabbendijke van de meest toonaangevende merken o.a. Bosch, Kelvinator en Frimatic tegen reuze goedkope prijzen en vijf jaar fabrieksgarantie. 118 liter tafelmodel van 488,- voor 359.- 150 liter tafelmodel van voor 445.- Alle overige modellen 20% goedkoper. 140 liter tafelmod. voor 147 liter kastmodel, 3- voudig koelsysteem, van 598,- voor485.- 167 liter van 649,- voor 210 liter voor AFDELING KOELTECHNIEK M Hoogstraat 165-167, tel. 130424 Beijerlandselaan 184, tel. 192813 Vierambaehtsstr. 67, tel. 52116, Rotterdam. Vlaardingen: Fransenstr. 25, tel. (01898) 5644 KAPELLE.— De veilingvereniging „Kapelle-Biezelinge en omgeving" te Kapelle heeft grote uitbreidingsplannen. Dit blijkt uit de agenda voor de alge mene ledenvergadering van deze vei ling die op zaterdag 24 februari a.s. gehouden zal worden in de kantine van het veilingsgebouw. GOES. In het mikrokorfbaltornooi van de Z.K.B., dat zaterdagmiddag in de Goese veillnghal werd voortgezet kwam het in dTie poules tot een beslis sing. In 2c is Animo 2 na twee wedstrij den reeds zeker van de eerste plaats. Succesvol was deze middag ook net Kloetingse Blauw wit waarvan het der de achttal de titel, eveneens na twee wedstrijden, reeds veilig stelde en waarvan de pupillen a de hoogste plaats voor zich opeisten in afd. pup. a. Voor al het doelgemiddelde van dit jeugdige achttal was indrukwekkend: uit drie wedstrijden 9—0! In klasse lb stelde Animo 1 teleur te gen Elto 1. De zebra's kwamen ditmaal niet uit de verf. Er zat te weinig vaart en beweging in het Souburgse achttal. Zelfs was een kleine Elto zege niet on verdiend geweest. Het bleef echter 0 0. De finaleplaats van Tjoba 1 in poule lb is nu vrijwel verzekerd. Het moet al heel raar gaan als de landskampioenen tegen Animo 1 niet één winstpunt we ten te behalen. In 2a won bij Tjoba 3— Togo 3 niet de sterkste ploeg De Togo- ploeg speelde beter maar had ontstel lend veel pech. Een o.i. wat dubieuze strafworp die de Tjobanezen benutten was de inleiding tot een onverdiende 21 nederlaag voor Togo 3. De titel in 2a is nu vrijwel zeker voor Tjoba 3, dat uit haar laatste wedstrijd nog slechts één punt behoeft. In 2c was het Animo 2 dat kwam. zag en overwon. Van Luctor 1 wonnen zij met 10. Tegen Volharding ging het nog beter (30) en daarmede was de eerste plaats voor Animo 2 omdat de overige drie ploegen uit deze poule el kaar onderling reeds het voor deze Animo titel nodige verlies hadden toe gebracht. In 3b. was de 1—0 zege van Blauw wit 3 op Luctor 2 voldoende voor de ereplaats. Wei kwam Luctor 2 nog op de tweede plaats door een 2—0 over winning op Togo 5. De overige uitsla gen waren: jun. b: AnimoZeelandia: adsp, A: Animo aVolharding 3—0; Animo aTioba a 1—1: adsp. B: Ani mo b—Dos 55 a 2—1; pup. A; Animo a Blauw wit a 04; Animo aDos 55 a 0-5. Er is namelijk een bestuursvoorstel tot aankoop van 50 are grond van de heer Joh. Schipper te Kapelle en tot aankoop van 32 a 36 ca. grond van me vrouw E. H. Blok-De Jager. Voorts is er een bestuurseigendöm van de heer L. Ruissen en vraagt het bestuur aan de algemene vergadering machtiging tot aankoop van panden voor verdere uitbreiding van het veilingterrein. Voorts is er het bestuursvoorstel om het naast de veiling gelegen café dat en kele jaren geleden werd aangekocht, af te breken. Ook andere uitbreidingsplannen van de veiling Kapelle komen op deze ver gadering aan de orde. Allereerst is er een bestuursvoorstel om over te gaan tot uitbreiding van de koelruimte met gascellen. Verder een voorstel tot bouw van een nieuwe fustloods en tot het aanbrengen van een overkapping tus sen het bestaande veilinggebouw en de daarachter liggende fustloods. Deze loods met de er tussen liggende ruim te zal dan bij de veilinghal worden getrokken. Voor het financieren van deze uitbreidingsplannen vraagt het bestuur machtiging om een lening aan te gaan tot een bedrag van 500.000. Terugbetaling Op de agenda staat voorts het voor de telers ook belangrijke punt betref fende resititutie van ingehouden veiling provisie over het afgelopen boekjaar. Het voorstel van het bestuur is 1 pet. van de in 1961-1962 geveilde bedragen terug te betalen door middel van bij schrijving op de ledenrekening. Op genoemde vergadering van de veiling Kapelle zal voorzien moeten worden in drie bestuursvacatures. De heren A. J. van Liere, Johs. Oele en Joh. Schipper, allen te Kapelle, hebben nl. bedankt als bestuurslid, zulks in verband met hun leeftijd. Aftredend herkiesbaar zijn de heren P. v. d. Ha ve te Kapelle en C. Traas te Schore. GOES. Onder voorzitterschap van de heer J. L. Kamelink te Terneuzen hield de Provinciale commissie voor C.J.V.-bibliothecarissen in Zeeland za terdagmiddag in de Oprit een voorlich tingsbijeenkomst. Op deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door de heer C. Hemmes uit Amsterdam, algemeen secretaris van de stichting lectuurvoorziening C.J.V. Hij gaf een toelichting op de nadere voorwaarden van de nieuwe rijkssubsi die-regeling voor de provinciale biblio theek centrales. Spreker deelde mede, dat deze subsidieregeling van zeer groot belang is voor de ontwikkeling van het bibliotheekwerk op het platte land in de toekomst. Op deze inleiding volgde een geani meerde discussie. Vérvolgens konden de aanwezigen ken nis maken met de heer M. Bakker uit Sliedrecht, de nieuwe secretaris buiten dienst van de stichting lectuurvoorzie ning C.J.V., die hierna een inleiding hield over de functie van een biblio theek in een plaatselijke gemeenschap. Voorts wisselden de bibliothecarissen en hun medewerkers van gedachten over het benaderen van de Gemeente besturen met het oog op de gemeente lijke subsidies. Deze voorlichtingsbijeen komst genoot een grote belangstelling. Feestavond Harmonie Euphonia GOES. De Goese Harmonie Euphonia hield haar jaarlijkse feest avond voor de leden en donateurs. De avond werd geopend door de heer P. Knuist, die onder meer woorden van welkom kon richten tot burgemeester mr. Huber. Het muziekgezelschap, ver- BERGEN OP ZOOM De besturen van de wand'elsportverenigingen ,.De wandelende krabben", „Odiles rapid" en van de turnvereniging Udi, uit Ber gen op Zoom alle drie, alsmede het be stuur van de wandelsportvereniging ,,Vl<uig" van de inrichting Vrederust zul len op 22 februari bijeen komen in de Ko renbeurs te Bergen op Zoom. Deze ver gadering worö't in samenwerking met de kring West-Brabant en Zeeland van de Koninklijke Nederlandse vereniging voor lichamelijke opvoeding belegd om geza menlijk de avondvierdaagse voor Bergen op Zoom en omgeving te organiseren. SOUBURG Tegen vijf uur vrijdag middag is in de werkplaats van de fiet senhandelaar J. Bouwman brand uitge broken. De brandweer, die spoedig ter plaatse was kon aanvankelijk weinig uit richten omdat er te weinig druk op de waterleiding stond. De brand ontstond door een petrole- umvergasser. De werkplaats ging ge heel in vlammen op. Het woonhuis van de heer Bouwman, dat slechts een me ter van de schuur afstond kon behouden worden. De heer Bouwman was verze kerd. ST. MAARTENSDIJK. In een spoed eisende vergadering heeft de raad van St. Maartensdijk vrijdagavond besloten een perceel grond van 5000 vierkante meter te verkopen aan de n.v. Kimmerer en Co. te Rotterdam. De n.v. heeft tevens 7000 vierkante meter in optie gekregen. De n.v. heeft het voornemen een fabriek sterkt met de drumband, bracht vervol- van bouwchemicaliën in St. Maartensdijk gens een aantal muzieknummers ten ge- te vestigen. hore onder leiding van dirigent Van der Cingel. Hierna werden de aanwezi gen aangenaam bezig gehouden door het cabaretgezelschap Wim de Graaf uit Middelburg. De raad verleende voorts een krediet van 235.600 gulden voor de aanleg van sportterreinen. Dit project zal door de Ned. Heidemaatschappij worden uitge voerd.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 9