LAATSTE KINKEN IN DE LANGE KABEL Als minister maar voorzitter was F rans-A Igerijnse onderhandelingen SPAANSE MODINETTES r» MR BOT EN KIRIHIO SPRAKEN OP ZELFDE BIJEENKOMST „Maasdam" sloeg tegen Rotterdamse kade Eigen huis was jonggeliefden goud waard Fraude geschat op een miljoen Na feest tegen boom gebotst LANGSTE MOORDPROCES IN ENGELAND EINDIGT IN DOODSTRAF Wij vallen oude vriend niet af Britten houden Guyana rustig Oliekachel zette huis in brand Troepen verhogen waakzaamheid Elizabeth Taylor opnieuw ziek Maandag 19 februari 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD GEEN GEVAAR NIET TE VER Onrustige Zenuwen? Versterkingen AMBTENAREN NOGMAALS INGELICHT EEN DODE brandweerTjrenlang IN OUD PAPIER Moskou belooft Cuba verdere steun Verpleegster stierf aan pokken Gemummificeerd lijk in woestijn gevonden SCHEUR AAN VOORSTEVEN Beklaagde geestelijk onvolwaardig Hele dag Ook diefstal Pag. 7 Van onze correspondent PARIJS Bij het uitwerken van de reeds beklonken overeenkomst zijn de Franse en Algerijnse onderhande laars vlak voordat zij uiteen wilden gaan nog op enkele moeilijkheden gestuit: het toekomstige statuut van de Europeanen, de betekenis van de plaatselijke macht die de openbare orde moet handhaven en een eventuele amnestie voor de politieke gevangenen van het Algerijnsebevrjjdingsfront. Als gevolg daarvan is de bijeen komst van de Algerijnse revolutionaire raad, de C.N.R.A., die gisteren of van daag te Tripolis had moeten beginnen, tot woensdag uitgesteld. De ministers Ben Ghedda en Ben Tobal zijn als gevolg daarvan niet uit Tunis vertrok ken. De ministers Joxe, Buron en de Broglie worden eerst vanmorgen in Parijs terugverwacht. Mede in verband met deze nieuwe moeilijkheden heb ben president de Gaulle en premier Debré in het afgelopen weekeinde Parijs niet ver' 'en. Men verwacht niet, dat deze laatste moeilijkheden de goede afloop van de onderhandelingen in gevaar zullen brengen. Franse regeringskringen hebben nooit opgehouden te betogen, dat de onderhandelingen pas geslaagd zijn, als de overeenkomst is getekend. Zij hebben er steeds op gewezen, dat tegen het einde deze onderhandelingen steeds moeilijker worden en dat vooral in de laatste gesprekken beide partijen er alles op zouden zetten om een maximum aan concessies te veroveren. Juist ten aanzien van deze laatste gesprekken schijnen de opdrachten aan de Algerijnse onderhandelaars vrij nauwkeurig omschreven te zijn. Willen de Algerijnse onderhande laars de overeenkomst 'er bij de C.N.R.A. doorslepen hiervoor is het nodig, dat dit ontwerp-verdrag zestig procent van de stemmen op zich ver enigt dan kunnen zij niet te ver van deze opdrachten afwijken. Om het tempo van de onderhandelingen te versnellen, heeft men juist in het begin deze punten vermeden en voor het laatste bewaard. Eén ding staat echter wel vast: als het ontwerp gereed is dan zijn alle details geregeld en dan blijven er geen vraagstukken meer over. De openbare onderhandelingen worden een forma liteit en zullen zich vermoedelijk beperken tot het tekenen van het ont werp-overeenkomst. (Ingezonden mededeling) Mijnhqrdt's Zenuwtobletfen Van onze correspondent LONDEN. Terwijl ook zondag Britse troepenversterkingen naar de aan Suriname grenzende kolonie Brits-Guya- na werden overgebracht, was er van vermindering van de spanning daar nog weinig sprake. Over het algemeen is de toestand echter iets verbeterd, na de bloedige relletjes van vrijdag die aan zeker drie mensen het leven hebben ge kost. Premier dr. Cheddi Jagan, de uiterst linkse politicus tegen wie de gramschap van een deel der bevolking zich richt, riep zaterdag zijn aanhan gers op kalm te blijven. De politie en eenheden van het Britse leger zien er op toe dat er aan de bepalingen van de staat van beleg de hand wordt gehouden. Boven het uitgebrande winkelcentrum van Georgetown, de hoofdstad van de kolonie, hing gisteren een zwarte rook kolom. Nog altijd woedden er branden. Op elke hoek staan Britse soldaten met de bajonet op het geweer op wacht. Er is vrijdag en zaterdag in George town op grote schaal brand gesticht en geplunderd door deelnemers aan de al gemene staking tegen het bewind van Jagan. Het openbare vervoer ligt nog steeds stil. Fregatten van de Britse Ma- rine kwamen tijdens het weekeinde troe penversterkingen brengen. Naast tal van gebouwen in de stad werden er in de haven ook zeer veel schepen in brand gestoken. De houten aanlegsteigers wer- den door het vuur vernield. Het feit dat dr. Jagan vrijdag om Britse troepen verzocht om te voorko men dat zijn bewind werd omverge worpen, doet wel zeer ironisch aan. Ja gan wil namelijk zo snel mogelijk alle banden met Groot-Britannië verbreken. Een grote taart met de woorden ,Jiien- venidas a Almelovormde Almelo's roomrijke welkomstgroet aan dertien zonnige Spaanse meisjes. Na een lange busreis donderdagmorgen waren ze uit Valencia vertrokken arriveerden ze gisternacht in Almelo. Vandaag gaan ze daar als modinette in de confectie- industrie werken. Op de foto enige van de meisjes met de enorme taart. Schilder adverteerde geld bij elkaar Van onze correspondent UTRECHT. Woningzoekende aan staande echtparen in Utrecht zijn honderden guldens kwijtgeraakt aan de 39-jarige schilder Z. De man was weliswaar werkloos, maar hij zat niet stil. Hij plaatste misleidende advertenties, waarin hij de echtelijke woning als zelfstandig huis aanbood. Gegadigden kon hij rustig thuis ontvangen, want Zijn vrouw trok er elke morgen op uit om haar hulpbehoevende ouders te helpen. De liefhebbers moesten wel enkele kleinigheden overnemen, zoals keukeninventaris, vloerbedekking en gordijnen. Aldus pratende kreeg hij de ene keer tweehonderd, de andere keer 350 gul den of nog meer in handen. De man heeft ocp die manier volgens schatting van de politie vijftienhonderd gulden bijeengekregen. Met sleutel De schilder ging zo ver, dat hij enkele paren de huissleutel meegaf, waarvan hij duplicaten had laten maken. Zijn vrouw was van al die praktijken onkundig. Zij leefde in de veronder stelling, dat haar man iedere morgen naar zijn werk ging en gaf hem dage lijks brood mee. Af en toe gaf hij het 's avonds terug met de mededeling, dat hij geen trek had gehad. Hij had zich dan intussen in een restaurant flink te goed gedaan. Om niet het risico te lopen, dat gega digden 's avonds aan de deur zouden komen, vertelde hij hun, dat ze de woning alleen overdag konden zien, omdat zijn vrouw 's avonds rustig naar de televisie wilde kijken. Zeven weken ging het goed. Toen ging hij naar de politie om te informeren wat hij met vooruitgestort geld moest doen, dat iemand die kamers bij hem wilde huren had betaald, maar die niet was komen opdagen. De politie had juist een aangifte van een der gedu peerden binnen en ging tot arrestatie over. (Ingezonden mededeling) Effectenkantoor verkeek zich op krediet Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De genadeslag voor Bakker's Effectenkantoor Nederland in Den Haag, waarvan de directeur J. B. en zijn compagnon J. M. S. zijn gearresteerd op verdenking van malversaties, is een krediet geweest aan Hartogs rijwiëlfa- brieken in Soest. Dit bedrijf staat op het punt van fail lissement door annulering van een ex portorder De fabriek zou dertigduizend kinderfietsen aan Amerika leveren. De revaluatie stak echter een spaak in het wiel: op een kredietbrief van 122.000 dollar zou de fabriek door de revaluatie een verlies van 24.000 gulden lijden. Een verhoogde prijs werd door de klant niet aanvaard en de order werd daarop ge annuleerd. Andere kredietgevers vain de rijwiel, fabriek hebben zich tijdig teruggetrok ken. Hoe groot het aandeel van Bakker's Effectenkantoor in de rijwielfabriek is, staat nog niet vast. De omvang van de fraude bij het effectenkantoor wordt thans geschat op ruim één miljoen gul den. De tweejarige Monique de Boer uit Haarlem, die vrijdagmiddag vlak voor haar ouderlijk huis tegen een autobus opliep, is zaterdagochtend in het zieken huis overleden. Van onze Haagse redactie DEN HAAG „Hoe ook de uitslag zij, ik vecht, ik vecht, ik vecht" is het aan het toneelstuk Cyrano de Bergerac ontleende motto, waaronder de drie samenwerkende centrales van over heidspersoneel de Tweede Kamer pro beren te winnen voor hun opvattingen over de salarisverhogingen voor de ambtenaren. Zaterdag zijn een kleine tweeduizend kaderleden van de bij deze centrales aangesloten organisaties naar Den Haag gereisd. In het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen vernamen zij nog maals welke voorstellen de centrales indertijd bij het georganiseerd overleg hebben ingediend, om welke redenen het overleg is afgebroken en welke bezwaren er bestaan tegen de opvat tingen van de regering over de sala riëring van de ambtenaren. Geen resolutie De voorzitter van het Algemeen Co mité van Overheidspersoneel, de heer A van Rossen, zei in zijn openings woord dat het niet de minste moeite zou hebben gekost ambtenaren in grote protestvergaderingen bijeen te krijgen. Toch is besloten tot slechts een bijeen- komst voor kaderleden, omdat m de drie centrales niet eender wordt ge dacht over de juistheid van een in het openbaar optreden tegen de overheid. Het aannemen van een resolutie, zo zei de heer Van Rossen m zijn sU?*" woord, vonden de centrales niet nodig. De heer Van Rossen sprak uitvoerig over het bezwaar van de centrales te gen de werking van het georganiseerd overleg. Een verbetering zou kunnen worden bereikt als de minister of staatssecretaris voorzitter zou Bovendien moet er een zelfstandig secretariaat komen, waarvan ook de ambtenarenorganisaties gebruik mogen maken. Een commissie van geschillen zou tenslotte een oplossing kunnen ge ven als in het overleg geen overeen stemming wordt bereikt. „Gesold" De voorzitter van de Christelijke Centrale van Overheids- en Onder wijzend Personeel, de heer J. ten Heu velhof, liet zich fel uit over het sinds 1958 gevoerde pensioenbeleid. „Er is met geen enkel onderdeel van de rechtspositie zo gesold als met de pensioenaanspraken. De samenwerken de centrales hebben geen enkel ver trouwen meer in toezeggingen op dit gebied". De heer A. C. M. Weijters, voorzit ter van de Rooms-katholieke Centrale van Burgerlijk Overheids- en Semi- overheidspersoneel, vroeg zich af of minister Toxopeus moeilijkheden op- „Hij is er in alle geval wel in ge slaagd die te vinden", aldus de heer Weijters, die het op veel punten oneens was met de naar zijn zeggen onvolle dige nota van de bewindsman. De centrales hebben geen behoefte aan een beleid waarbij aan de voet strenge normen van werkclassificatie en personeelsbeoordeling worden aan gelegd en aan de top het vage, oncon troleerbare salarisniveau van het vrije bedrijf. Wel te praten De rijkspolitie heeft gisteren de jongeman geïdentificeerd, wiens lijk vrijdag tussen de rails bij de onbewaakte spoorwegovergang in Bunnik was gevon den. Het was de 21-jarige K. Grolleman uit Soesterberg. Hij moet woensdag zijn verongelukt. Toch valt er volgens de heer Weijters met de samenwerkende centrales wel te praten over een beleid, dat nauw keuriger aansluiting met het vrije be drijf zoekt, maar dan moet het ook consequent worden doorgevoerd over de hele linie, ook voor de weekloners. De tien aanwezige Kamerleden spits ten de oren, toen de heer Van Rossen zich aan het eind van de bijeenkomst afvroeg wat nu van de Tweede Kamer wordt verwacht. Het antwoord was nogal vaag: „Wij spreken gaarne de verwachting uit dat de Tweede Kamer de komende week de wegen zal weten te vinden om de regering naar een salarisbeleid te voeren dat meer de instemming krijgt van het overheidspersoneel". Van een onzer verslaggevers WAGENINGEN. Staatssecre taris Bot' heeft zaterdag in Wage- ningen een bijeenkomst van onge veer veertig in Nederland verblij vende Papoea's bijgewoond. Hij heeft een uiteenzetting gegeven van de ervaringen die hij heeft opge daan tijdens zijn reis door Nieuw- Guinea. Frits Kirihio, 'de student die onlangs van een reis naar Indonesië is teruggekeerd, was eveneens aan wezig. Ook hij heeft gesproken. Vrij algemeen werd de gedachte ge steund, dat, als de Nieuw-Guinearaad zich in Afro-Aziatische landen en In donesië gaat oriënteren, aan de dele gatie jongere, nu hier wonende Pa poea's zullen moeten worden toege voegd. Oorspronkelijk wilden de Papoea's in Wageningen deze wens in een resolutie of een brief aan de Nieuw-Guinearaad vastleggen, maar zover is het niet ge komen. Zij nemen aan dat de raad, als de oriëntatiereis in zicht is, zelf wel zal besluiten tot uitbreiding vain de de legatie met „Nederlandse" Papoea's. De vergadering stond bepaald niet vijandig tegenover Frits Kirihio, maar zijn denkbeelden werden meit grote be hoedzaamheid en terughoudendheid ge wikt en gewogen. Algemeen staam zij Van onze correspondent ASSEN. Een auto met zeven jon gelui die van een feestje in Donderen op weg waren naar huis, is zaterdag nacht in Vries even ten noorden van Assen in volle vaart tegen een boom gebotst. Eén van de inzittenden, M. Pieters' uit Zeijen, kwam om het leven. Twee meisjes werden zwaar gewond. Eén van hen moest aan haar hoofd worden geopereerd. Van een onzer verslaggevers VOORSCHOTEN. Een oliekachel in de huiskamer heeft gisterochtend het huis van de familie Parlevliet in Voor schoten in lichter laaie gezet. De heer C. G. J. Parlevliet, geholpen door zijn vrouw en vijf kinderen, probeerde eerst zelf het vuur te doven. Toen dat na een half uur nog steeds niet was gelukt en het vuur steeds sneller om zich heen- greep, werd de brandweer gewaar-' schuwd. Hoewel het vuur met vijf stralen werd bestreden, brandde het huis uit. De heer Parlevliet liep ernstige brandwonden op. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Een hardnekkige brand in een opslagplaats van oud pa pier heeft de brandweer dit weekeinde handenvol werk bezorgd. Het eerste alarm werd zaterdagavond om zes uur gegeven. Voorbijgangers hadden rook zien opstijgen uit de voor afbraak bestemde loods in de Van der Duijnstraat die door de inmiddels naar de Spaanse Polder verhuisde N.V. J. de Paauw Zn's oud-papierhandel nog als depot voor oud papier wordt gebruikt. Het vuur woedde in een opslag van naar schatting tweehonderd ton. Bergen oud papier moest de brand weer verzetten om bij de vuurhaard te komen en daarmee waren vele uren ge moeid. Het was ver na middernacht toen het pleit gewonnen leek. Maar zon dagmorgen om vijf uur sloegen de ach tergebleven brandwachten opnieuw alarm. Om acht uur meende men de laatste vonk te hebben gedoofd, maar om tien uur laaiden er toch weer vlam men op; toen pas werd voor het laatst water gegeven. op het standpunt, dat de nationale zelf standigheid van Nieuw-Guinea boven iedere discussie drienit te zijn verheven. Zij zijn van mening dat de oriëntatie reis die de Nieuw-Guinearaad zal ma ken, juist moet worden gebruikt om in de Afro-Aziatische landen en ook in Indonesië zelf deze opvatting duidelijk kenbaar te maken. Er kan dus, zoals de zaken nu liggen, worden gesproken van een parallel gaan van hier en in Nieiuw-Guinea le vende Inzichten. De opinievorming on der de jongere Papoea's in Nederland is echter nog in een beginstadium, zodat zeker niet kan worden gesproken van een onveranderlijk, hecht gecon solideerd standpunt. MOSKOU (Reuter, AFP). De Russische regering heeft gisteren een verklaring uitgegeven waarin zij ver dere steun toezegt' aan Cuba en waar in de politiek van de Verenigde Sta ten een ernstige bedreiging voor de vrede wordt genoemd. Volgens deze verklaring zijn ,,de be kende waarschuwingen van de Sowjet- unie aan de vijanden van het Cubaan se volk nog steeds van kracht". De on langs in Punita del Este gehouden con ferentie van Amerikaanse staten, waar bij Cuba uit de gemeenschap van het westelijke halfrond werd gestoren, wordt in de Russische verklaring „de inleiding tot nieuwe daden van agressie tegen Cuba" genoemd. De nota waarschuwt echter dat „Ame rika, zoals bekend, niet de militaire kracht bezit om andere landen zijn wil op te leggen". In juli 1960 zei premier Kroesjtsjef op een conferentie in Moskou dat „Russi sche artillerie het Cubaanse volk met raketvuur kan steunen, als agressieve machten in het Pentagon een interven tie tegen Cuba zouden durven te begin nen". DÜSSELDORF (Reuter) De verpleegster in Düsseldorf die pok ken opliep door haar werk in een quarantaine-inrichting, is aan de ziekte gestorven. Dit is het tweede sterfgeval door deze ziekte te Düs seldorf. Er hebben zich in de stad geen nieuwe gevallen voorgedaan. Intus sen verblijven er nog steeds 26 men sen in quarantaine. In het plaatsje Lammersdorf in de buurt van Aken lijden nog zeven mensen aan de ziekte. Zij maken het allen redelijk goed, ook het meisje dat er aanvankelijk heel ernstig aan toe was. De veertig mensen in Lammers dorf die contact hadden gehad met de man die de ziekte uit Indië mee bracht, zijn uit quarantaine ontsla gen omdat de incubatietijd voor hen voorbij was. ALGIERS (UPI) Franse kameel- ruiters hebben gisteren het gemum mificeerde lijk gevonden van een Britse vlieger, die bijna dertig jaar geleden in het midden van de Sahara een noodlanding moest maken en toen van honger en dorst omkwam. Naast het lijk, dat onder het hete woestijnzand bijna geheel geconser veerd was, troffen zij een dagboek aan, waarin zij het verhaal vonden van de laatste dagen van de vlieger. Bij de noodlanding was de vlieger in het gezicht gewond geraakt. Hij was onder een van de vleugels gaan liggen om zich tegen de felle zon te beschermen. Daar wachtte hij ver geefs op hulp. De laatste bladzijden van het dagboek vulde hij met her inneringen uit zijn kindertijd. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Het passagiersschip Maasdam van de Holland-Amerika- Lijn, dat morgen naar New York zou vertrekken, heeft zaterdagochtend twee meter boven de waterlijn een grote scheur aan de voorsteven opgelopen. Het schip werd van de werf van Wilton-Fijenoord naar de Wilhelmina- kade in Rotterdam verhaald. Het liep door de storm opgejaagd recht op de kade. Het kwam in aanraking met een scherp stuk ijzer en kreeg aan weerszijden van de steven ernstige schade. Een stuk van vijf bij twee en een halve meter moet worden vervan gen. De Maasdam wordt bij Wilton Fijenoord voorlopig gerepareerd, me' het oog waarop het vertrek twee dage.' is uitgesteld. De vrachtvaarder Amstelland va ruim tienduizend ton, die zaterdagmid dag op de werf van Verolme in Al blasserdam te water werd gelaten, lie] schade aan het roer op. De tewaterlating was ondanks d( felle wind doorgegaan, maar vlak na dat het schip in het wild golvend* water van de Noord was gegleden zwiepte het achterschip tegen de wal Op de Noordzee had de kustvaarde Tempo D met moeilijkheden te kam pen. De coaster had in de storm va- vrijdag machineschade opgelopen e' bovendien werkte de stuurinrichtin niet meer. De Tempo D is door d sleper Titan uit IJmuiden op sleej touw genomen naar Delfzijl. In één van de ruimen van de Vech' stroom brak zaterdag brand uit. He schip lag toen een paar mijl ten weste van IJmuiden. De bemanning had hf vuur geblust nog voordat de Vecht stroom bij de sluizen was. Bij Bretagne kwam de 495 ton me tende kustvaarder Inspecteur Mellema in moeilijkheden. Het schip seinde sleepboothulp nodig te hebben, omdat de machines waren beschadigd. )e Maasdam schond zaterdag tijdens le storm deerlijk haar aangezicht. Door :en klap tegen een stuk ijzer op de kade werd de voorsteven opengereten. Van onze correspondent LONDEN. Het langste moord- proces dat ooit in Groot-Britannië ge voerd is, eindigde zaterdagavond laat met het uitspreken van het doodvonnis over de 25-jarige James Hanratty. Hij werd door de elf man nen van de jury in de stad Bedford schuldig bevonden aan de roofmoord op Michael Gregsten, een 36-jarige laborant. Deze moord werd vorig jaar augustus gepleegd op een ver keersweg in de buurt van Bedford. Hanratty heeft niet alleen Gregsten vermoord, maar ook diens vriendin Va lerie Storie aangerand en ook op haar enige schoten gelost. Het meisje is als gevolg daarvan gedeeltelijk verlamd. Zij heeft tijdens het proces dat 21 da gen duurde, positief verklaard dat ze Hanratty herkende als de moordenaar van haar vriend Gregsten. De laatste dag van het proces verliep uiterst dramatisch. De rechter beëin digde kort na elf uur in de ochtend zijn samenvatting, die ruim tien uur had ge duurd. Toen trok de jury zich terug. Pas tegen half tien 's avonds ontlaad- Robert Kennedy tegen Indonesische studenten: DJAKARTA (Reuter, AP, UPI). - De Amerikaanse minister van justitie Robert Kennedy heeft zaterdag in krachtige bewoordingen te kennen gegeven, dat Amerika niet van plan is de vriendschap met Nederland in gevaar te brengen door in de kwes- tie-Nieuw-Guinea de kant van Indo nesië te kiezen. In een rede tot vijfduizend studeiv ten in Bandoeng zei hij „Als jullie denken dat wij onze oude vriend voor het hoofd gaan stoten door de zijde van Indonesië te kiezen, dan zijn jullie gek. Jullie moeten rijpheid tonen. Handel niet als verwende kinderen en zeg niet dat jullie niets meer met ons te maken willen hebben, omdat wij jullie niet steunen". Aanvallen Kennedy sprak deze woorden, nadat vrijdagavond onbekenden aanvallen hadden gedaan op het kantoor van de Amerikaanse voorlichtingsdienst, de woningen van de Amerikaanse con sul, twee vice-consuls, een lid van de Amerikaanse missie voor steunver lening en op de woning van de Ja panse vice-consul in Soerabaja. De Indonesische demonstranten die voor de vernielingen verantwoorde lijk waren, protesteerden op deze wijze tegen de Amerikaanse houding in het geschil over Nieuw-Guinea en tegen de landingen van Nederlandse vliegtuigen met militairen in Japan. Het Japanse ministerie van buiten landse zaken heeft intussen bü de In donesische ambassade in Tokio een protest ingediend. In Bogor heeft minister Kennedy gisteren een laatste onderhoud met president Soekarno gehad. De Indo nesische minister van buitenlandse zaken Subandrio en de Amerikaanse ambassadeur in Djakarta Jones waren daarbij aanwezig. Het gesprek duurde twee uur en ging voornamelijk over de kwestie-Nieuw-Guinea. Minister Subandrio verklaarde na afloop, „dat de uitwisseling van gezichtspunten vruchtbaar was geweest". Gisteravond is Kennedy naar Thailand vertrokken. de de bijna ondraaglijke spanning zich doordat de voorzitter van de jury de woorden „schuldig Mylord" uitsprak. Hanratty likte zijn lippen enkele ke ren toen hij de voor hem fatale woor den hoorde. Nadat hij zich even had vergist en zei: „Ik ben niet onschuldig", herstelde hij zich snel en verklaarde in antwoord op een vraag van de rechter: „Ik ben onschuldig Mylord en ik ga in hoger beroep". Enkele ogenblikken later werd het be kende zwarte kapje op de pruik van dfe rechter geplaatst en sprak deze het doodvonnis uit. Intussen is bekend geworden dat Han ratty al een reeks inbraken en diefstal len op zijn kerfstok had. Hij is gees telijk onvolwaardig. Meermalen is hij tot gevangenisstraffen veroordeeld. Hij onderging bovendien psychiatrische be handelingen, In Nieuw-Guinea: HOLLANDIA (ANP, Reuter) De waakzaamheid van de troepen in Nederlands Nieuw-Guinea is ver hoogd, nadat in de buurt van de Vogelkop niet-geïdentificeerde vlieg tuigen waren waargenomen. De commandant van de strijd krachten in Nederlands Nieuw-Gui nea, schout-bij -nacht L. E. H. Ree- ser, heeft dit zaterdag meegedeeld. Verdere bijzonderheden werden niet bekendgemaakt. In Hollandia worden deze activi teiten boven Nieuw-Guinea in ver band gebracht met eerder gedane uitlatingen van Indonesische zijde, die erop duidden dat de patrouille activiteit in het gebied rondom Nieuw-Guinea zou worden ver hoogd. ROME (UPI-AP) Elizabeth Tay lor is zaterdag wegens een voedsel vergiftiging opgenomen in een Ro meins ziekenhuis. De actrice was be wusteloos toen zij in het ziekenhuis kwam, maar haar toestand is in de loop van zondag sterk verbeterd. De arts die haar behandelt, heeft meegedeeld dat Elizabeth Taylor ver moedelijk na het eten van oesters ziek was geworden. De vergiftiging was niet ernstig, voegde hij daaraan toe. De regisseur van de film Cleopatra gaat gewoon door met de opnamen. Hij zei te verwachten dat Elizabeth Taylor spoedig weer aan het werk zal kunnen. De opnamen voor Cleopatra zijn al eerder wegens een ernstige ziekte van Elizabeth Taylor afgebroken. Men had in Londen alle decors gebouwd, maar die zijn, zonder ooit te zijn gebruikt, door de filmploeg achtergelaten toen besloten werd de opnamen in de buurt van Rome te maken. In Toskane, tachtig kilometer ten noorden van Rome, is een belangrijke verzameling Etruskische beeldhouw kunst gevonden. De vondst omvat achttien stenen dekDlaten van sarko- fagen, waarop kunstenaars uit de eer ste eeuw na Christus levensgrote borst beelden hebben aangebracht. —In het ziekenhuis in Weert is zater dag de 24-jarige A. Camp uit Weert overleden. De man was vrijdagavond bewusteloos uit een sloot gehaald waar in negen centimeter water stond. Hij was daar vrijdag met zijn scooter door een hevige rukwind in geblazen.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7