Zebraturntitel dames was Bredase aangelegenheid Tonido bezorgde kampioen Hellas eerste verlies Terneuzense Boys dringt naar voren Middelburgs meisje Bongers kampioene jeugdturnsters RÏLLANDÏA-DEFENSIE HAD EEN OFF-DAY Zuiderkwartier en DKC kwamen in kopgroep BETER ZWALUWSE BOYS KLOPTE WEMELDINGE Middelburg Y in eerste klasse weer lijstaanvoerder Meer interesse voor ruitersport Vierde klussers Zuid Wemeldinge stelde teleur V oetbaluitslagen afdeling Zeeland KAMPIOENSCHAPPEN MET „HINDERNISSEN" Lucifershoutje Kapelle goed op dreef tetgen Wolfaartsdijk52 Sprang zegevierde met 4-2 Bruse Boys verdiend naar 4-2 op SVD ZEEUWSE ZAALHANDBALCOMPETITIE TWEEDE EN DERDE KLASSE K.N.V.B. Volleybal op Zuid-Beveland Maandag 19 februari 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 KAPELLE. Kringkeurturnkampioenschappen dames van de Zebra in Kapelle met hindernissen, zou men haast van de zaterdag in Kapelle gehouden wedstrijden zeggen. De plaatselijke gym nastiekvereniging Olympia organiseerde de kampioenschappen voor turnsters en jeugdturnsters in het sportgebouw en het is, on danks over het algemeen matige prestaties, voor het talrijke pu bliek beslist geen saaie middag geworden. Het was jammer dat Nel Fritz haar titel niet kon verdedigen omdat zij de afgelopen week blessures had opgelopen. Ook de deelneemster mej. Schout kon op het laatste nippertje niet aan de kampioenschappen deel nemen, omdat zij bij het inturnen een val van de evenwichtsbalk maakte en haar voet blesseerde. Tijdens de wedstrijden op de brug met ongelijke leggers knapte onder het forse turnen van mej. De Neef uit Bergen op Zoom plotseling een der leggers als een lucifershoutje doormidden. Daar voor had de stok echter ook al heel wat optaters moeten incasseren. Er werd snel een andere legger bevestigd. Tij dens de strijd op de evenwichtsbalk zak te een der leiders met veel geraas door een stoel... en dat terwijl de zaal in een doodse stilte toekeek. De psychologische angstduivel speelde vele dames op de dunne balk trouwens parten en benadeelde de prestaties zeer. Van de dertien jeugd turnsters. vielen acht meisjes een of meerdere malen van de balk, uiter aard hun cijfers niet ten goede ko mend. Omdat mej. Van der Plasse van Yer- sekse VZOS de leeftijd nog niet had be reikt om aan de dameskampioenschap pen deel te nemen, bleven er dus maar vijf turnsters over die om de Zebra- titel hadden te strijden. Aldra bleken de Bredase dames van Prins Hendrik Vreke en Muller de sterksten. De twee eerste oefeningen, paardspringen en brug ongelijk waren voor mej. W. Vre ke, maar daarna waren de vrije oefe ningen en de evenwichtsblak voor mej. C. A. Muller, die daarmee haar rivale voorbijstreefde en de titel veroverde. Bij de jeugdturnsters bleken de sterk sten de Middelburgse meisjes Bongers en De Nooyer en mej. Van der Plasse. Verrassend had de Vlissingse mej. Van Gelderen, vooral door de negen die zij bij het paardspringen wist te veroveren, maar op de evenwichtsbalk was het toch geen partij voor haar het op te ne men tegen de prachtig turnende meis jes Bongers en De Nooyer. Ten slotte wist mej. M. Bongers van Medioburgum, Middelburg haar voor sprong, op de evenwichtsbalk veroverd, met een zeer fraaie vrije oefening te consolideren en daarmee de jeugdtitel in de wacht te slepen. Door een niet minder mooie vrije oefening werd mej. Van der Plasse tweede en derde werd het Middelburgse meisje De Nooyer. De middag werd geopend met een kort woord van de voorzitter van Olym pia, de heer J. Ganseman en besloten met een toespraak van de voorzitter van de Zebra, de heer H. A. Ossewaar- de. uit wiens handen mej. Muller de Kringvlag in ontvangst mocht nemen. Hij betrok in zijn dankwoord ook de jury eri de wedstrijdleider, de heer A. Beijer uit Vlissingen. Uitslagen De uitslagen luidden: Turnsters: 1. C. A. Muller, Prins Hendrik Breda 35.70 punten (paardspringen 9, brug ongelijk 8.95, vrije oefening 8.65, evenwichtsblak 9.10), 2. W. Vreke, Prins Hendrik Breda 35.15 (9.20, 9, 8.25 en 8.70), 3. J. den Toonder, VTV Vlis singen 32.65 (6.95, 8.95 7.80 en 8.95), 4. A. Jeras, Wilhelmina Middelburg 32.50 (7.80, 7.80, 8.90 en 8), 5. J. Hagenaars, UDI Ber gen op Zoom 32.35 (8.15, 8.10, 7.85 en 8.45). Jeugdturnsters: 1. M. Bongers, Mediobur gum Middelburg 35.15 (brug ongelijk 8.35, paardspringen 8.40, evenwichtsbalk 9 en vrije oefening 9.40, 2. J. van der Plasse, VZOS Yerseke 34.60 7.75, 8.90, 8.90 en 9.05), 3. M. de Nooyer, Medioburgum Middelburg 34.05 (9, 7.70, 8.05 en 9.40), 4. E. de Neef. Udi Bergen op Zoom 32.65 (8.05, 8.45, 8.05 en 8.10), 5. R. Mijnsbergen. Volharding Goës 32.45 (8, 8, 7.80 en 8.65), 6. N. van Gelderen, VTV Vlissingen 32.40 (7.90, 9, 7.40 en 190), 7. E. de Wee, Volharding Goes 31.85 8.50, 8, 7.35 en 8), 8. C. D. van Dohge, Astrow Souburg 30.35 (7.60, 8.85 8.05 en 7.85), 9. C. Levering, VTV Vlissingen 28.35 (7.85, 7.50, 6.80 en 7.40), 10. E. A. Francke, Astrouw Souburg 29.30 (6.50, 8.40. 6.55 en 7.95), 11. A. C. van Donge. Astrouw Soubürg 29 (7.55, 9, 5 en 7.45), 12. T. Verduit, Udi Bergen. ot> Zoom 28.40 6.40, 8.20, 5.90 en 7.90). Er wer den aan de hand van -de prestaties twee keur korpsen samengesteld. Korps A: de dames Muller, Vreke, Bongers, Van der Plasse, Dé Nooyer, De Neef, De Toonder en Mijnsber- gem. Korps B: de dames Van Gelderen, Ha genaars, De Wee, C. van. Donge, Levering, Francke, Fritz en Schout. Het Middelburgse meisje Bongers van Medioburgum werd zaterdag in Kapelle jeugdturnkampioene in de titelstrijd door de Zebrakring uit geschreven. Hier is zij bezig met het laatste onderdeel van de wedstrijd de vrije oefening. Ruiters bijeen in Goes GOES. Voor de ruitersport bestaat een toenemende belangstelling in Zee land. Dat bleek ook tijdens de zater dagmiddag in de Prins van Oranje ge houden vergadering van het gewest Zee land van de Bond van Landelijke rli- verenigingen. Voor deze vergadering be stond een goede belangstelling. De plannen voor 1962 werden uitvoe rig besproken. Zo zal op 5 of 12 juli een concoürs-hippique op Walcheren wor den gehouden, dit evenement zal gekop peld worden aan de fokveedag, die daar jaarlijks wordt gehouden. Voorts zullen op 28 juli de provinciale kampioenschap pen in Willemstad worden gehouden. De vereniging uit Willemstad is nl. aange sloten bij de Zeeuwse afdeling. Volgen de week zaterdag wordt een cross country georganiseerd te Domburg. Mevr. M. van den Bos uit Goes werd herkozen als lid van het hoofdbe stuur. De vergadering werd ook bijgewoond door de landelijk voorzitter, jhr. C. van Eijsinga uit Oppenhuizen. Hij reikte aan de beste rijder van 1961, de heer L. B. H. v. d. Slikke uit Nieuwland de wissel- prijs van het provinciaal bestuur uit: een paardenhoofd. De heer Van der Slikke hield ook nog een leerzaam praat je over het springen. Verder sprak de heer J. Munters uit Oude Molen over de wijzigingen van de wedstrijdvoor- sehriften. Tenslotte vertoonde dr. J. Hammink, adj.-directeur van de prov. gezondheidsdienst voor dieren in Goes enkele filmpjes. De vergadering stond onder leiding van ir. J. D. Dorst uit Goes. KAPELLE. Met een 5—2 nederlaag moesten de dapper volhoudende Wolfaartsdijkse voetballers zaterdagmid dag het Kapelse voetbalveld verlaten. De linksbuiten Kousemaker van de thuisclub was bijzonder goed op dreef en scoorde alle doelpunten voor zijn team. Het was overigens een spannen de wedstrijd, want ondanks het Kapelse overwicht verzette Wolfaartsdijk zich heldhaftig. De Kapelse ploeg moest zich na vijf minuten door een tegenslag heen- bijten toen de gevaarlijke Kodde ge blesseerd het veld moest verlaten. Het betekende een geduchte verzwakking van de Kapelse voorhoede, die toch stootkracht genoeg kon ontwikkelen om de tegenstanders ruim te verslaan. Halverwege het duel deed zich een incident voor, dat de anders sportie ve strijd ontsierde. De Wolfaartsdijk se speler Steenbakker trapte na en kreeg te horen dat hij de kleedka mer had op te zoeken. Het had eerst nog heel wat voeten in de (voetbal) aarde voordat Steenbakker inderdaad het veld verliet. In het begin van de strijd leken bei de ploegen goed aan elkaar gewaagd. Kapelle schiep zich meer kansen en benutte deze ook. Voor de rust schoot de rappe Kousemaker drie bressen in de Wolfaartsdijkse veste: 30. Kort na de hervatting werd het door Kousemaker uit een corner 40. Na een half uur had A. Verstelle aan de an dere zijde succes en scoorde de eerste Wolfaartsdijkse treffer. Vijf minuten la ter kreeg Kapelle een strafschop, die feilloos door Kousemaker werd benut: 5—1. Tenslotte werd het door Spruit twee minuten voor het einde nog 52. DRIEWEGEN. In een goede en sportief gespeelde wedstrijd wonnen de Bruse Boys verdiend met 4—2 van SVD. In de vierde minuut namen de Schouw- se spelers reeds de leiding doordat een verre ulttrapbal van d>e doelman door mid voor Kostense in een doelpunt werd omgezet: 01. Het spel golfde op en neer. ofschoon de Boys met de wind mee een licht overwicht hadden. Voor de rust hadden beide teams de nodige kansen om te scoren, die echter niet werden benut. Uit een goede aanval bracht na de rust de Bruse rechtsbuiten Van der Sar al spoedig de voorsprong van zijn ploeg op twee doelpunten: 02. Er waren toen drie minuten gespeeld. In de tien de minuut werd het 1—2 toen SVD ven RILLAND-BATH. Sprang won in Rilland niet omdat het een beter team bezat maar louter vanwege het feit dat de Rillandia-defensie en kele grove steken liet vallen. Vooral doelman Van Hoorn en rechtsachter Akkerman hadden hun dag niet. Te gen Sprang werd dit funest, omdat deze Brabantse club met spelers als Paulides en De Rooy in de gelede ren aanvallend beslist niet te onder schatten is. Na een kort Sprang-offensief nam Rillandia het initiatief over. Het drong de gasten op eigen helft terug, maai de „finishing touch" ontbrak. Linksbin nen Lambertus bouwde fraaie aanval len op; hij maakte echter de fout de bal met wind mee te hard te spelen. Een schot van Prevo had beter lot ver diend dan de handen van de Sprangse doelman. In de 36e minuut nam Killandia ver diend de leiding. Middenvoor Visser ontving de bal na een halve mistrap van Chabot en met een strak schot schoot hij raak, 10. Onmiddellijk daar na diende Sprang van repliek. Paulides vuurde een kogel af. Van Hoorn ving de bal maar liet hem vallen en De Rooy meende dat hij die plotselinge kans niet ongebruikt moest laten, 1—1. In de laatste negen minuten voor rust stond Sprang met als centrale figuur spil Van Tiggelen met de rug tegen de muur, maar de schoten van Visser, De Boer en Prevo kwamen juist niet daar waar zij bedoeld waren. Een minuut voor rust vloog nog een schot van v. d. Griek van de ene paal naar de andere paal en caramboleerde zo het veld weer in. Onmiddellijk na de hervatting zette een door de wind gesteund Sprang Ril landia onder druk. Na drie minuten kregen de gasten een cadeautje. Een voorzet van rechtsbuiten Groeneveld kwam bij linksback Meerman. De Ril- landiaan kreeg de bal echter verkeerd op zijn schoen, waardoor het bruine monster achter Van Hoorn belandde. 1—2. Deze tegenslag prikkelde Rillandia een hoger tempo te ontwikkelen. Sprang moest een kwartier lang een defensie ve politiek volgen, maar spil Van Tig gelen maaide links en rechts de bal weg. Toch kwam de gelijkmaker, na 12 minuten: een combinatie Visser-Walra- ven-Prevo rondde de laatste af, 2—2. Een fraai doelpunt. Bij Rillandia zakte het tempo. Sprang kwam weer in de meerder heid en in de 25e minuut sloeg de Brabantse ploeg de Zeeuwse knock out: rechtsachter Akkerman kreeg de bal in vrije positie, maar tot ver bazing van zijn clubgenoten speelde hij het leer naar de dicht bij doel staande Van Vuuren, die „dank je wel" zei, maar op de lat schoot. De Rooy kopte de terugspringende bal echter in, 23. Rillandia kon de moed niet meer op brengen terug te „slaan". Na een half uur deed Paulides zijn ploeg op fluweel zitten, 24. De thuisclub kon nog slechts antwoorden met een schot van Prevo net over het Sprangse doel. MIDDELBURG-GOES. De Tonido heren hebben zaterdag in de Goese vei ling het kampioensteam van Hellas, dat tot nu toe ongeslagen op de eerste plaats prijkte, het eerste verlies toe ge bracht. In tegenstelling tot de eerste ontmoeting, die toen door de scheids rechter moest worden gestaakt wegens wanordelijkheden, werd in goede ver standhouding gespeeld. Met deze over winning behoudt Tonido zijn kans op de tweede plaats. Dat Tonido in deze wed strijd tot de volle winst kwam had men voornamelijk te danken aan de tactiek. Zij paste consequent de zuivere manverdediging toe, waardoor zij de be kende aanvalsdrift van Hellas kon be perken. Hoewel Hellas te zelfverzekerd van start ging, waarbij het tempo veel te laag lag, kon zij niettemin door Boutens en Jacobs spoedig een 20 voorsprong nemen, eer Verrijzer met een scherpe opspringbal kon tegenseoren. Hierna zag Walraven één van zijn schoten zo danig effect meekrijgen, dat dit achter de keeper in het Tonido doel verdween (3I), waarna Traas een keurig geno men 9 m worp kreeg toegespeeld, waar door hij kon scoren: 32. Nadat De Kok voor Hellas met een afstandschot succes had, was het Traas die twee maal achtereen de Hellas keeper Neder- veen het nakijken gaf: 44. Opnieuw nam Hellas een voorsprong door De Kok met een diagonaal afstandschot maar Van Hese met een verraderlijke stuitbal tekende 5—5 aan, waarna Steen- Van onze sportredacteur MIDDELBURG. De voet ballers hebben zaterdag behalve tegen hun tegenstanders ook tegen de wind gestreden. Aan de technische kwaliteiten van de spelers werden hoge eisen ge steld en niet zelden ontstonden er spelsituaties die van tevoren allerminst waren voorzien. Toch hebben zich in de beide vierde klassen zuid eigenlijk geen op zienbarende verrassingen voor gedaan, al hadden we met name van Rillandia en Wemeldinge hetere resultaten verwacht. In 4a drong Terneuzense Boys door naar de derde plaats dank zij een bijzonder nuttige over winning op Nieuwdorp. De Boys passeerden Dinteloord en kunnen het leider Arnemuiden nog lastig genoeg maken. Chrislandia Dinteloord werd enkele minuten na rust bjj de stand 10 voor de thuisclub gestaakt. Het schijnt dat dit in Brabant regel gaat worden. Naar wij vernamen kon Dinteloord zich niet verenigen met het door Chrislandia ge> scoorde doelpunt, maar toen alles weer in der minne geschikt scheen klopte iemand de scheids rechter naar men zei vriend schappelijk op de schouder, waardoor deze blijkbaar geprik keld werd en een vroegtijdig einde maakte aan de wedstrijd. SmerdiekMevo werd afgelast. Uitslagen vierde klasse a: NieuwdorpTerneuzense Boys 02; SmerdiekMevo afg.; ChrislandiaDinteloord gestaakt bij de stand 10. hard met een fraaie opspringbal Tonido aan een voorsprong hielp, die door Poortvliet met een schot via de paal weer teniet werd gedaan 66. Nadat in enkele minuten beide ploegen door Wal raven, Van Hese, Schotel en Van Hese de stand op 8—8 gebracht hadden, kon Mols met een onderhands schot juist voor het afsluiten van de eerste helft, zijn ploeg op 89 brengen. De tweede helft zou Hellas steeds weer tegen een achterstand aankijken en zich steeds moeten bepalen tot het wegwerken van die achterstand, wat hun steeds weer gelukte. Telkens kwam zij naast haar tegenstanders, maar acht minuten voor het einde, nadat Walraven voor het laatst 1818 had gescoord, stootte Tonido definitief door. NEPTUNUS—SPORTO DAMES AFD. 2e KLASSE 7—5 Hoewel Neptunes de volle winst kon meenemen, heeft hun dit toch nog heel wat moeite gekost. Vooral het spel van C. Brandt (Sporto) was een voortdurend gevaar. Door C. van Sabben en C. Brandt kwam Sporto spoedig voor te staan, F. van der Plasse en J. Min- naard brachten de stand op 22. Nog voor rust zorgden J. Minnaard en R. Mol voor 42. Door E. Verbeek en R. Brandt kwam Sporto in de tweede helft op 4—4., waarna L. Minnaard voor Nep tunes en C. Brandt voor Sporto 55 lieten aantekenen. Met veel moeite slaagde R. Mol tweemaal achtereen erin om voor Neptunes de overwinning uit het vuur te slepen. MARATHON X—OLYMPUS 1 HEREN AFD. Ie KLASSE 8—6 In een harde en ruwe wedstrijd, waar in de scheidsrechter veel te veel toeliet heeft Marathon de beide winstpunten tot zich genomen, hiermee een goede kans op de eerste plaats behoudend. Door een slippertje van de Olympus keeper en een diagonaal schot van T. Janse kwam Marathon spoedig op 20, voor dat F. van Olm kon tegenseoren. Door Erdelman en Nijsse liep Marathon ver der uit tot 41, waarna Van Hoven met een laag schot iets van achterstand af knabbelde. Voor het afsluiten van de eerste helft zorgde Marathon voor een 52 voorsprong. Ook in de tweede helft kwam Braker voor Marathon het eerst tot doelpunten die één van zijn schoten tussen de benen van de keeper in het net zag verdwijnen: 62. Door Zimny een beetje tegen, maar de ver dediging van de blauw-witten draaide zaterdag niet zo goed als anders. De Rillandianen behiel den de vijfde plaats, maar deze is wel aan een zijden draad komen te hangen. Krahhendijke moest in Sprang-Capelle met 10 in SSC '55 zijn meerdere erkennen. De tricolores blijven desondanks nog juist hoven deze vereniging. Wemeldinge stelde teleur door op eigen terrein van Zwaluwse Boys te verliezen. De overwinning van de Brabanders, die zich dit keer van een zeer sportieve zjjde lieten zien, was evenwel volkomen verdiend. Wemeldinge daalde nu naar de voorlaatste plaats en verkeert angstig dicht in de buurt van hekkesluiter Wijk. Een beetje meer training zou voor de Wemeldingers beslist geen kwaad kunnen. Uitslagen vierde klasse b: SleeuwijkWijk afg.; Wemel dingeZwaluwse Boys 24; SSC '55Krabbendijke 20; Ril landiaSprang 24; Aalburg Roda Boys afg. Schietwedstrijden politie De groep Axel der reserve Rijkspolitie organiseerde een dezer dagen te Zuid dorpe een .schietwedstrijd voor het re- servepersoneel van de gemeenten Axel, Koewacht-, Overslag en Zuiddorpe. Het deed adjudant Schatborn een bijzonder genoegen in zijn openingswoord welkom te kunnen heten burgemeester A. J. M. Kesbeke van Zuiddorpe. Na een spannende wedstrijd werd de uit slag tenslotte: 1. reserve wachtmeester A. van Meurs Axel 44 punten; 2. wethouder De Waele Koewacht 39p.; 3. reserve wachtmees ter F. Hamelink Axel 37 p.; 4. reserve wacht meester De Schepper Koewacht 36 p.; 5. re serve wachtmeester F. Apers Zuiddorpe 35 p.: 6. reserve wachtmeester Fermont Axel 33 p.; 7. reserve wachtmeester La Heijne Zuid dorpe 33 p.; 8. opperwachtmeester G. van Suydam Axel 32p.; 9, wachtmeester le klasse Bijl 'Zuiddorpe 32 p.; ,10. J. Francke secreta rie-ambtenaar Axel 32 p.; 11, A. Apers Zuid dorpe 32 p.; 12. adjudant Schatborn Axel 31 p.; 13. gemeentesecretaris J. M. Moerdijk Zuiddorpe 31 p.; 14. reserve wachtmeester Meeusen Axel 30 p. Na afloop reikte burge meester Kesbeke de prijzen uit. Arnemuiden Chrislandia*) Tern. Boys binteloord*) Smerdiek AZVV Spui VVN Nieuwdorp Mevo STAND 4e KLASSE A: 13 12 11 12 10 11 12 11 10 10 21 41—13 17 30—22 15 30—25 14 27—25 11 30—25 10 39—30 9 17-25 7 24—26 5 10—23 3 16—50 Wedstrijd Chrislandia—Dinteloord is niet in de stand verwerkt. In 4b nestelde Sprang zich steviger op de tweede plaats door Rillandia op eigen bodem te ver slaan. Van de Rillanders valt dit een misverstand in de Bruindsser ach terhoede profiteerde. Na 25 minuten werd door rechtsbinnen Van der Werf met een fraaie kopbal de derde treffer van de Boys aangete kend: 13. Het samenspel van de gas ten was nu beter verzorgd en met een vleugelschot wist Bal de stand op X4 en zijn ploeg een overwinning te bezor gen. Want ondanks enkele gevaarlijke SVD-aanvallen werd het pas vijf minu- ten voor tijd door Dubbelman 24 en daar bleef het bij. MIDDELBURG. De terreinomstan- digheden waren van dien aard dat in het afgelopen weekeinde in de tweede en derde klasse van de KNKB slechts twee wedstrijden doorgang vonden. In 2b won het Leidse Zuiderkwartier op eigen ter rein met 9—3 van het Haagse Olym- piaan, waardoor de Leidenaren een gro te sprong maakten van de zevende naar de vierde plaats. Actief en Deetos 2 ko men nu geïsoleerder te staan. STAND 2e KLASSE B: Swift 10 Sperwers 2 9 Hou Stand 10 Zuiderkwartier 11 Ons Eibernest 3 10 Ons Huis 10 Olympiaan 11 Actief 9 Deetos 2 .12 15 55—39 14 42—31 12 44-45 11 57-43 10 44—42 10 47—47 10 42—56 5 39—48 5 33—51 In 3a werd alleen gespeeld DKC Schiedam. De Delftenaren wonnen in eigen huis met 5—2, waardoor zij in de kopgroep blfjven vertoeven al geloven we niet dat zij nog een grote rol van be tekenis in de strtfd om de leiding zullen spelen. In de volgorde van de clubs op de ranglijst kwam geen wtysigfttg. STAND 3e KLASSE A: Danaïden 12 10 0 2 20 82—55 7 2 1 16 92—56 10 6 4 0 16 55—31 7 1 4 15 84—64 DKC 13 5 5 3 15 70—62 4 3 5 11 72—74 3 2 6 8 60—58 13 3 1 9 7 74—112 Spartaan 11 1 2 8 4 45—81 Morskwartier 12 2 0 10 4 49—93 GOES. Uitslagen van de volleybal wedstrijden der Nevobo, afdeling Zuid- Beveland, gespeeld op zaterdag 17 fe bruari 1962. Heren: E.G.V.C. 1—Bazo 3—0, E.G.V.C. 2—Terhole 1 3—1, D.A.W.—Terhole 1 0—3, ASTRA—Ter- hole 1 0—3. De Ned. Chr. Grafische Bond orga niseerde in Goes voor haar leden te Goes en omgeving, Terneuzen, Vlissin gen en Middelburg een filmavond. STAND 4e KLASSE B; Good Luck 12 Sprang 14 Aalburg 12 Roda Boys 12 Rallandda 14 Sleeuwijk 12 Krabbendijke 14 SSC '55 12 Zwaluwse Boys 12 Wemeldinge 14 Wij k 12 1 20 36—12 3 19 43—23 2 16 28—18 4 15 30-: 6 15 33—30 3 14 39—23 6 13 29—36 5 12 28—26 8 7 22—40 10 6 29—55 10 3 19—44 (Olympus) en Goedhart (Marathon) werd de stand 73, waarna But (Olym pus) handig werd vrij gespeeld, waar van hij dankbaar profiteerde en voor 74 zorgde. Hierna had de Marathon even te kampen met een kleine inzin king, waardoor Zimny en Geelhoed de Olympus achterstand inliepen tot 7—6. Door Erdelman kreeg Marathon tijdig weer opluchting, waardoor zijn ploeg twee kostbare winstpunten aan het to taal kon toevoegen. WALCHEREN 1—MARATHON 1 DAMES DISTR. le KLASSE 4—2 In deze strijd moesten de Marathon dames lijdelijk toezien, dat Walcheren revanche nam, voor de nederlaag in het eerste treffen. Met een diagonaal laag schot gaf mevr. Dekker-Tax Walcheren een 10 voorsprong, waarna V. Koster voor een gelijke stand zorgde: 11. Bei de ploegen lieten de toeschouwers van aantrekkelijk zaalhandbalspel genieten, waarbij de aanvallen snel en goed ge combineerd werden opgezet. Opnieuw liep Walcheren uit, door een schot van mevr. Dekker-Tax. Dit kunststukje werd even later her haald door T. Bergs, waardoor Walche ren op 31 kwam te staan. Walcheren voerde de verkregen voorsprong nog verder op, want R. Tax liet de Mara thon keepster zwichten voor een lage schuiver: 41. Aan V. Koster (Mara thon) lukte het nog eenmaal de achter stand te reduceren: 42. De tweede plaats van de ranglijst komt hierdoor echter niet in gevaar, zodat Marathon met kampioen Hellas volgend jaar zal uitkomen in een hogere afdeling. Uitslagen De uitslagen luidden: Jongens adsp. 12-13 jaar: TonidoVolharding 134; Hellas—Wal cheren 42; Jongens adsp. 14-15 jaar: ODI Olympus 7—4; Hellas—Tonido 0j4j13; Meis jes adsp, 14-15 jaar: ODI—Marathon 12—2; TonidoOlympus 53; Dames junioren: Wal cheren 2—ODI 45; Heren jun. Je klasse: EMMWalcheren 5—9; Heren afd. 3e klasse: Tonido 3—Hellas 3 8—5; ODI—SIOS 2 9—5; Dames afd. 2e klasse: SportoNeptunes 57; Olympus 2—Zeeland Sport 2 3—2; He ren afd. 2e klasse: Olympus 2—Marathon 2 86; Dames afd. de klasse: Zeeland Sp. J-— Volharding 5—1; Hontenisse—SIOS J 1—4; De Meeuwen—-Olympus 1 1—J4; Heren afd. le klasse: Marathon <1Olympus 1 86; Da mes distr. :1e klasse: Walcheren 1Marathon 142; Heren distr. Je klasse: Hellas JTo nido 1 19—24. MIDDELBURG. De uitslagen van zater dag gespeelde wedstrijden zijn: le klas: AZVV II—VCK I 2—4, Kapelle I— Wolfaartsdijk I 5—2, SVD—Bruse Boys I 2— 4, Veere I—Middelburg V 06, Yerseke III— Hoek I afgelast. 2e klas A. Middelburg VIColijnspl. Boys I 22, Kloetinge ISerooskerke I afgelast, Nieuwland I—RCS IV 8—1, Zeeland Sport V— Arnemuiden II 1—3, VCK IIMeeuwen I 18. 2e klas B. Hoek II—Nieuwdorp H 6—2, Kats IBeren I 31, Heinkenszand IZaam- slag I 11, Kloetinge IIDriewegen I afgel. 2e klas u. Duiveland IIMevo n 00, Brouwershaven III—WIK I afgelast, Burgh IIIDuiveland I afgelast. 3e klas A. Serooskerke IIVeere II 9—1, Colijnspl. Boys II—VCK III afgelast, Zeeland Sport VI—Meeuwen II 04, Vlissingen VI— Wissekerke I 13, Oostkapelle IBevelanders I afgelast. 3e klas B. Heinkenszand IIZaamslag II 1—11, Waarde II—SVD II 7.80, Tern. Boys II —Beren II 161, Driewegen II—Spui II 04. 3e klas C. Krabbendijke II—Kapelle II af gelast, Wolfaartsdijk 11—WaaTde I 13, Bors- sele I—Kruiningen III afgelast. 3e klas D. WIK IINieuwerkerk I afgelast, Bruse Boys IIZwaluwen'61 I 2—3. WEMELDINGE Zwaluwse Boys heeft door eter samenspel en een bijzondere scliotvaardiig- heid van zijn eminente speler Dubbelman, Wemeldinge op eigen terrein, een 24 nederlaag toege bracht. De thuisclub schoot in technisch en taiktisch opzicht te kort tegen deze toch niet zo bijs ter sterke plog uit Lage Zwalu- we. Duidelijk was waarneembaar dat de Zeeuwen de training ken- Competitiestanden K.N.V.B. afdeling Zeeland MIDDELBURG Middelburg V her overde volgens de verwachtingen de lei ding door een ruime 60 zege op Veere. De wedstrijd Yerseke IIIHoek werd niet gespeeld zodat Middelburg met een punt voorsprong op Hoek de ltfst weer aanvoert. Met nog vier wedstrijden voor de boeg is eigenlijk dus nog van alles mogelijk. Kapelle door een forse 5-2 zege op Wolfaartsdijk blijft ook nog kanshebber evenals VCK dat verdiend een 4-2 overwinning in Axel weghaalde bij de reserves van AZVV. Voorts was het ook niet verwonderlijk dat de Bruse Boys een 4-2 zege in Drie wegen op SVD behaalden. Veere blijft dus onderaan en' er is practisch weinig hoop voor deze ploeg, die toch duidelijk te zwak voor de eerste klasse blijft. Theoretisch kan Veere echter de dans nog ontspringen en zijn er ongeveer vyf ploegen in degradatiegevaar. Middelburg V 14 9 Hoek I 14 9 Kapelle I 14 9 VCK I 14 7 Yerseke III 14 5 Wolfaartsdijk I 15 4 Bruse Boys I 15 5 AZVV II 12 4 SDV I 15 4 Veere I 13 0 1 22 46—23 2 21 50—23 4 19 54—29 3 18 51—40 6 13 41—43 8 11 41—52 7 13 31—48 7 9 28—38 10 9 39—58 8 5 13—39 Het moet heel vreemd lopen in 2A als in Zoutelande niet over enkele weken de kampioensvlag uithangt. Leider Meeu wen versloeg zonder de minste moeite het eerst zo sterke VCK II met 81 en blijft vier punten voor op nummer twee, Arnemuiden II, dat met 31 van Zeeland Sport V won. Hekkesluiter Middelburg VI behaalde een fraaie 22 tegen Co- lijnsplaatse Boys en omdat RCS IV met 61 in Nieuwland het onderspit delfde, wordt het nog spannend onderaan. Meeuwen I 15 13 1 1 27 72—24 Arnemuiden II 15 11 1 3 23 61—28 Serooskerke I 13 6 3 4 15 36—29 VCK II 15 6 3 6 15 31—41 Zeeland Sport V 15 6 2 7 14 30—37 Kloetinge I 12 4 4 4 12 25—35 Colijnsplaatse Boys 14 4 4 6 12 50—56 RCS IV 15 3 1 11 7 24—61 Middelburg VI 12 1 3 8 5 17—37 In 2B is over de aanwijzing van de kampioen ook bijna geen twijfel meer. Kats versloeg een van de concurrenten, Beren, met 31 en heeft een zeer grote voorsprong. Bij een zege volgende week is het feest op Noord-Beveland. Hein kenszand en Zaamslag deelden de punten met elkaar en raakten daarom verder achterop bij Kats. Hoek II versloeg Nieuwdorp II met 62 en klom daardoor verder van de onderste plaats weg. Kats I 15 13 2 0 28 73—25 Heinkenszand I 14 8 5 1 21 52—27 Zaamslag I 14 9 1 4 19 50—20 Beren I 14 8 3 3 19 41—18 Rillandia II 14 5 3 6 13 4640 Kloetinge II 13 3 3 7 9 21—53 Hoek II 13 4 2 7 8 34—37 (2 punten in mindering) Driewegen I 13 2 3 8 7 13—31 Wemeldinge II 10 1 2 7 4 16—41 Nieuwdorp II 14 2 0 12 4 22—67 In 2C ging slechts een der wedstrijden door. Duiveland II en Mevo II hielden de stand dubbelblank en daarmee ver anderde de ranglijst nagenoeg niet. Duiveland I 12 li Brouwershaven III 12 9 WIK I li 6 Mevo II 12 4 Duiveland II 13 5 Burgh III 10 1 0 1 22 83—21 O 3 18 53—26 12 39—38 9 38—46 7 27—75 2 16—50 0 5 1 7 1 9 0 9 nelijk te licht opnemen. Strijd lust was voldoende aanwezig, maar bij voetbal komt nu een maal ook nog iets anders kijken. Reeds in de eerste minuut zond Zwa luwse Boys een kogel af op het Wemel- dingse doel. De bal kon door doelman Van Oosten nog juist over de lat tot corner worden getikt. De hoekschop le verde echter niets op en Wemeldinge tornde enthousiast tegen de wind op. Zuidweg gaf een voorzet en Houteka mer stond klaar om doeltreffend in te schieten (10). De gasten trokken fel van leer en in de dertiende minuut gaf Dubbelman Van Oosten het nakijken (11). Acht minuten later kreeg een Wemeldingse back de bal voor de voeten van een van de gasten. Ook nu was het weer Dub belman die het net deed trillen, 12. Een onhoudbaar schot. De wind sloot een bondgenootschap met de Boys, waardoor de strijd zich voor rust voornamelijk op Wemeldingse helft afspeelde. Niettemin konden de gastheren nog gevaarlijk worden. In de 35e minuut deponeerde de zwaar op zijn huid gezeten Houtekamer het leer in de Zwalnwenkooi: 22. Slechts acht minu ten later scoorde Dubbelman voor de derde maal, 23. Na. rust had het publiek veel ver wachtingen van het nu met de wind in de rug spelende Wemeldinge, maar al in de tweede minuut speelde De Best de bal verkeerd terug op zijn doelman. Van Oosten kon net niet bij het leer. Hij zag zich gepasseerd door, ja wie anders dan Dubbelman. Dat betekende 24. Zwaluw se Boys trok zich daarna in de verdedi ging terug. Wemeldinge kreeg nog ver scheidene scoringskansen, maar het „weigerde" pertinent om van die kan sen gebruik te maken. Cornerverhou ding: 9 tegen Wemeldinge. 6 tegen Zwa luwse Boys. Scheidsrechter Steenbakker leidde voortreffelijk. De Bond van Ouden van Dagen van Hansweert vergaderde voor het kiezen van een nieuwe voorzitter. Deze plaats was altijd ingenomen door dhr. v. d. Vliet, die echter zijn functie in de bond moest laten schieten omdat hij naar een andere woonplaats is vertrok ken. In zijn plaats werd gekozen de heer M. v. d. Borgt.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4