Minister Beerman: Schijn gewekt van klasse-justitie in Baarnse zaak Alleen nog per De Fountains Abbey zwerft op Noordzee Twintig jaar geëist wegens moord op M. Nivard Eerste Kamer mag de zaken in ons land niet te zwart zien Ik voer mijn eigen beleid AGENTJE Gulf bouwt raffinaderij in Europoort Trein vermorzelt auto op overweg Glenn weer thuis Donderdag 15 februari 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 Taxatie Uit voorraad CuJemborgse raad eensgezind aehter burgemeester Tegenstellingen in Den Haag Meisje (4) overreden - als een fakkel brandend - Friesland ter aflossing naar Nieuw-Guinea Schaatsen in Moskou zondag voor t.v. De balsem met direct-werking VOOR VERLICHTING VAN PIJN IN SPIEREN EN GEWRICHTEN La Courtine nodigt koninklijk paar uit Tijdens sneeuw geslipt Programma's Friso ten Holt en werk op Britse t.v. „GEEN SGH HOOTERAIJDE" Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Minister Beerman heeft gisteren in de Eerste Kamer toegegeven dat zo nu en dan mogelijk de schijn wordt gewekt, dat in Nederland aan klasse-justitie wordt gedaan. Hij bestreed echter, dat dat in de zaak-Worms het geval was geweest, al had de advocaat-generaal in de smaadzaak-Worms „zich misschien wat ongelukkig uitgedrukt". Erger had de minister het optreden van de officier van justitie te Utrecht in de Baarnse moordzaak gevonden. Diens optreden moest wel de schijn wekken van dat kwaad, vond minister Beerman. Overigens had ook de advocaat-gene raal volgens hem niet in alle opzichten juist gehandeld. Het was de minister duidelijk geworden dat de advocaat- generaal niet had bedoeld te zeggen dat er in Nederland met het schroot niets onoorbaars was gebeurd. „Hij heelt nota bene zeil de omkopingszaak van een ambtenaar behandeld. Daarom had hij ook die zaak en die van de directeuren van de Zeeuwse schrootfirma in zijn nadere verklaring aan het A.N.P. voor op moeten stellen", aldus de minister. Nu was er een verkeerde indruk ont staan. Ingaande op de schrootaffaire, wees de minister er op dat de Hoge Autori teit indertijd alleen een vermoeden had uitgesproken dat in Nederland door levering van teveel schroot van ge sloopte schepen, onregelmatigheden waren gepleegd. „De praktijk was, dat de sloper mocht opgeven hoeveel schroot er naar zijn mening van een te slopen schip zou afkomen. Wellicht waren de slopers geneigd in dit opzicht wat te optimistisch te taxeren. In ieder geval nam het O.C.C.F. deze taxatie aan". „Na een jaar ongeveer heeft het O.C.C.F. ingezien, dat dit nogal een losse basis was, omdat bleek, dat ander schroot (waarover ten onrechte ook verevening werd betaald - red.) werd bijgevoegd om het (te hoge) taxatie getal te halen. Toen moesten er taxatie rapporten komen van beëdigde taxa teurs". „Ik heb de officier van justitie te Dordrecht opdracht gegeven een uit voerig onderzoek in te stellen bij de sloopwerven, waarvan de meeste in het arrondissement Dordrecht lagen. Ge bleken is", aldus minister Beerman, „dat er van de invoering van de taxa tierapporten van beëdigde taxateurs af geen enkele sloopwerf meer is geweest, die meer geleverd heeft dan het taxatie- rapport aangaf". „Vervolgens heeft een deskundige, aangesteld door de rechter-commissa- ris te Dordrecht, een onderzoek inge steld naar deze taxatierapporten. De conclusie van het onderzoek was dat de rapporten te goeder trouw waren opgemaakt". „Wel zijn enkele verschillen gecon stateerd tussen de taxatieraporten en de hoeveelheden die Lloyds achteraf in opdracht van de Hoge Autoriteit had berekend. „De experts van Lloyds heb ben", naar minister Beerman zei, „toe gegeven, dat op sommige punten hun berekeningen wel voor correctie vatbaar waren. Zij hebben toegegeven, dat zij zich vergist hadden." Minister Beerman las een getuigen verklaring van een procuratiehouder van de vereveningskas voor, waaruit bleek dat het O.C.C.F. de taxatierap porten had aanvaard als overeenkomst tussen sloper en O.C.C.F. „Ook als er minder van het schip afkwam", vroeg prof. Samkalden bij interruptie. „Ja", antwoordde de minister. „Het O.C.C.F. nam genoegen met de taxatie. Noodgedwongen werden de taxatierap porten als basis genomen voor de over eenkomst (waarop de vereveningstoe slag werd betaald)". Ir. H. Vos: „Zijn er nooit klachten gekomen, dat de taxatie te laag was?" Minister Beerman: „Dat is mij niet bekend." Ir. Vos: „Moeten wij daar uit af leiden. dat de taxatierapporten ook te hoog waren?" Minister Beerman: „Moet u mij met vragen. Nu het echter vaststaat dat de taxatierapporten basis waren voor de overeenkomst, is van fraude in de strafrechtelijke zin geen sprake. Men kan nog wel in civielrechtelijke zin op de zaken terugkomen." „Ja maar het staat intussen toch maar vast", aldus onderbrak ir. Vos opnieuw het betoog van de minister, „dat men in het binnenland schroot heeft moeten bijkopen, om zoveel schroot te kunnen leveren als het taxa tierapport aangaf." Minister Beerman stemde daarmee in en zei: „Of men leverde bij uit eigen voorraad. Maar men hoefde zich geen rekenschap te geven van de aard van het schroot. Men moest alleen maar kunnen bewijzen, dat er een schip was gesloopt!" Overigens meende minister Beer man, dat men de zaken in eigen land niet te zwart moest zien. „Ik heb ge zien dat bijna alle schepen van het zelfde type in andere landen veel ho ger werden getaxeerd". „Het is niet aan mij te beoordelen", aldus de mi nister „of de Hoge Autoriteit een juist beleid heeft gevoerd." Minister Beerman zei, dat hij de voorzitter van het schrootcomité, prof. mr. G. de Grooth, schriftelijk had ge vraagd hem de stukken te zenden, die het comité zegt te hebben en waaruit zou blijken, dat inderdaad onregelma tigheden zijn gepleegd om onrechtma tige verevening te verkrijgen. De mi nister zei, dat hij dit verzoek al eens eerder had gedaan, nl. toen de officier van justitie te Dordrecht tot de con clusie was gekomen, dat er geen spra ke van fraude was. „De strafzaak is in Nederland dood gelopen, omdat er geen opzet tot be drog was. Van het moment af dat kwam vast te staan, dat de taxatie- rapporten golden als vaststellings overeenkomst", aldus minister Beer man, heeft het geen zin een verder on derzoek in te stellen, dan alleen na te gaan of er is geleverd in afwijking van deze rapporten. Welnu, dat is niet ge bleken; er is dus geen schrootfraude. j Het water uit de Amer heeft door een gat in de dijk bezit ge nomen van de polder Malta in de Biesbosch. Tachtig hectare land ligt een meter onder water. De twee boerderijen in de pol der zijn van de buitenwereld af gesloten en het enige middel van vervoer is de roeiboot. Het gezin Kooyk aan wie de boerderij op de foto toebehoort, heeft samen met de ouders van de boer zijn toevlucht gezocht in een woonark. CULEMBORG. Gedeputeerde Sta ten van Gelderland zullen krachtig moe ten gaan optreden willen zij de gemeente Culemborg ertoe krijgen dat zij haar waterleidingbedrijf overdraagt aan de Waterleiding Maatschappij Gelderland. De Culemborgse raad heeft zich una niem achter het standpunt van zijn voor zitter, burgemeester H. A. J- M- van Koningsbruggen, gesteld. Dat betekent dat de gemeente haar waterleidingbedrijf niet vrijwillig zal overdragen. Gedeputeerde Staten zullen nu met de wet in de hand moeten proberen cu lemborg tot overdracht te dwingen, een procedure die jaren kan vergen. •jfttÉ'i in, "IIMII Eigen nieuwsdienst RAALTE. Op een met knipperlich ten beveiligde spoorwegovergang in Raalte heeft een trein gisteren de auto van de 32-jarige J. B, Hulsbergen uit Breda vermorzeld. De Bredanaar kwam bij het ongeluk om het leven. De auto werd enige hon derden meters meegesleurd. De knipperlichten moeten normaal hebben gewerkt, toen de trein naderde. Van onze correspondent KRIMPEN AAN DEN IJSSEL. De vierjarige Cornelia de Pee stak gister middag in Krimpen aan den IJssel zo onvoorzichtig de weg over, dat een automobilist geen kans meer zag haar te ontwijken. Het meisje werd enkele meters meegesleurd en overleed ter plaatse. Groter tegenstelling was gisteren nauwelijks denkbaar. Het weer had alles van wat een depressie maar kan bieden, toen twee Afrikanen in hun exotische, helderwitte kledij de trappen van Huis ten Bosch in Den Haag afdaalden. Het waren de ambassadeur van Guinee, Tiboe Toenkara, en zijn secretaris. De ambassadeur had de Koningin zojuist zijn geloofsbrieven aangeboden 'CAPE CANAVERAL (Reuter, UPI) Tenzij het weer radikaal om slaat zal de tocht van John Glenn in een kunstmaan om de aarde vandaag voor de negende maal uitgesteld wor den. De start van Glenn ging gisteren voor de achtste maal niet door we gens slecht weer. Er is nog een paar dagen speling. Blijft het weer slecht* dan zullen, zo heet het, de vele schepen van de Ame rikaanse marine die in het doelgebied gereed liggen gebrek aan leeftocht en brandstof krijgen. Glenn had gisteren ook na het acht ste uitstel de moed geenszins verloren. „Morgen is er weer een dag", zei hij lakoniek. Vijf uren lang had hij in zijn kleine kunstmaan vastgesjord ge zeten. Achttien minuten voor het ogen blik van de start kwam de bekendma king: Lancering afgelast. Van een onzer verslaggevers OOTTERDAM Nog steeds van ■U voor tot achter brandend als een fakkel drijft het Engelse vrachtschip Fountains Abbey over de Noordzee. Voortgejaagd door de storm heeft het verlaten schip in twee dagen een afstand van meer dan zeventig mijl afgelegd. Grote stoomwolken slaan sissend van de gloeiende scheepshuid bij elke golf die er te genop loopt. De Fountains Abbey, die 1147 ton meet, kwam maandagavond door nog onbekend oorzaak in brand te staan. Bij de pogingen om het schip te ver laten zijn twee man met een sloep om geslagen en verdronken. De twintig an dere opvarenden konden door twee En gelse trawlers worden gered. De vier te hulp geschoten sleepboten konden niets uitrichten. In een grote kring rond het brandende schip varend lieten zij zich mee afzakken in zuid- zuidwestelijke richting, de storm afrij dend. Gistermorgen lieten drie van de vier slepers het brandende wrak voor wat het was. Zij trokken op volle kracht naar het Griekse schip Ayios Dimitris, dat om hulp vroeg omdat er een scheur in het dek zat. Alleen de Titan van het Bureau Wijsmuller bleef bij de Foun tains Abbey echter. De IJmuidense sleepboot Simson is intussen ter assistentie uitgevaren. Loopt alles mee, dan zal worden ge probeerd een paar man naar de Foun tains Abbey te laten overspringen om een sleepverbinding met het schip tot stand te brengen. MINISTER BEERMAN: Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De minister van justitie, mr. A. C. W. Beerman, heeft zich gisteren in de Eerste Ka mer bij de behandeling van zijn begroting verweerd tegen de wat hij noemde lichtelijk denigrerende op merkingen van prof. mr. T. A. Die penhorst (A.R.) over de wetten, die in de bewindsperiode van de minister tot stand zijn gekomen. Prof. Diepenhorst had zich afge vraagd, of de minister wel voort varend genoeg was. Dit verwijt hebben mijn voorgan gers ook gehoord, zei de minister. De wetgevende taken van een minister zijn van zeer groot belang, zo meen de hij, maar de wetgeving forceren is bepaald niet goed. Hij wees er nog op, dat de stafafdeling van zijn de partement zwaar belast is met werk aan het nieuwe burgerlijk wetboek, me de doordat de laatste jaren velen van die stafafdeling zijn vertrokken. Tegen mejuffrouw Zeelenberg (soc.) die een gebrek aan elan bij de minis ter had ontdekt, trok minister Beer man fel van leer. „Ik voer mijn eigen beleid, niet dat van mejuffrouw Zeelenberg", zo merk te hij op. „Wat wil mejuffrouw Zeelen berg toch met mij?" „U in leven laten", interrumpeerde de socialiste. „Dat is ook wel het minimum", was de repliek van de minister. Over de wijziging van de echtschei dingsprocedure wilde de minister ken nelijk niet op korte termijn beslissen. Een rapport van de Gezinsraad, dat nog zal worden gepubliceerd, opent weer een geheel ander gezichtspunt dan de tot dusverre naar voren ge brachte, vertelde de minister. Over de hele zaak moest nog maar eens uitvoerig van gedachten worden ge wisseld. Van onze correspondent DEN HELDER. Zaterdag om twaalf uur zal de onderzeebootjager Friesland uit Den Helder naar Nieuw- Guinea vertrekken. Het schip moet de Kortenaer aflossen. De Friesland staat onder commando van kapitein luitenant ter zee N. J. H. Gregory. Bij het ver trek zal de bemanning worden toege sproken door de waarnemend comman dant zeemacht, commandeur P. W. C. de Vos. Gezelschap De drie sleepboten, die naar het Griekse schip in nood waren gestoomd, kregen onderweg gezelschap van nog vier andere sleepboten. De kapitein van de Griek had gemald, dat de eerstaan- komende het contract voor de hulp zou krijgen. De race werd gewonnen door de Holland van de rederij Doeksen. Het weer was toen echter enigszins be- daard en het Griekse schip was in wat kalmer water terecht gekomen, zodat de Holland niet mocht vastmaken. Op eigen kracht, maar nog steeds begeleid door de Holland is de Ayios Dimitris gisteravond omstreeks elf uur behouden de haven van IJmuiden binnengelopen. Drie IJmuidense sleep boten assisteerden het schip naar de Noordersluis. Het kreeg toestemming om koers te zetten naar de Coenhaven Ter hoogte van de Nieuwe Waterweg raakte gisteren het 7.106 ton metende Engelse vrachtschip Sint Merriel in nood. De sleepboot Poolzee van L. Smit en Co slaagde er gistermiddag in vast te maken, maar seinde 's avonds meer sleepboothulp nodig te hebben. Gisteravond laat zat dë Poolzee met haar sleep die beide ankers had ver speeld en met machinesehade kampte nog slechts op één mijl van de zand bank De Banjaard bij Schouwen Dui- veland. De kapitein van de sleepboot noemde de situatie precair. Uit Vlis- singen is de sleepboot Soaldis ter assi stentie vertrokken. Het Duitse schip Sint Magnus is gis teravond zestig mijl ten westen van Gdynia gezonken. „Wij zijn zinkende en verlaten het schip. Wij hebben onmiddellijk assi stentie nodig", zo luidde het eerste noodibericht van elf uur. Korte tijd later verdween het schip in de diepte. De bemanning van veertien koppen is in de boten gegaan. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het personeels gebrek bij de politie is hier en daar inderdaad nijpend, zo erken de de minister van justitie, mr. A. C. W. Beerman, gisteren in de Eerste Kamer bij de behandeling van zijn begroting. Het overleg met de minister van binnenlandse za ken over verlaging van de mini mum leeftijd voor politie-ambte- naren is in het laatste stadium. Zeer binnenkort kan met de wer ving van achttienjarigen worden begonnen, aldus de minister. Vrijstelling van militaire dienst is niet mogelijk door onze ver plichtingen jegens de Navo, zei de bewindsman, maar de socialist Cammelbeeck geloofde daar niet veel van. Minister Beerman merk te op, dat vrijstelling gemakkelij ker zal komen te liggen als de na oorlogse geboortegolf de strijd macht bereikt. Over de bezoldiging zei de mi nister, dat eerst moet worden af gewacht wat de resultaten van het rapport-Boot over het salarisbe- leid zullen zijn. Mr. Cammelbeeck drong er niettemin op aan de poli tieambtenaren, evenals met de be lastingambtenaren is gebeurd, als groep uit het algemene salarisbe- leid te lichten. Met medewerking van de Finse tele visie kan in Nederland zondagmiddag van 16.15 tot 17,00 'het laatste gedeelte van de wedstrijden om het wereld kampioenschap schaatsen in Moskou worden uitgezonden. Deze laatste se ries van de strijd op de tienduizend meter zijn eerst op de beeldband opge nomen. Ingezonden mededeling) Werkt uitermate actief in op de haard van de pijn ter verlichting van rheumatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid Niets werkt sneller, niets werkt aan genamer, ter verlichting van pijn, dan een behandeling met Algesal-bal- sem. Het enige middel, dat bet diaethyl- amino-salicylaat in een speciale emulsie met hoog doordringingsvermogen bevat (U.S. Patent n° 2596674) dringt Algesal direct door in het weefsel, de ge wrichtsbanden en de spieren tot aan de haard van de pijn, waar een onmid dellijke verlichting ontstaat. Overtuigt Uzelf van dit buitengewone doordrin gingsvermogen wanneer U Algesal uitwrijft, zult U merken, dat deze aan vankelijk kleurloze wonderbalsem meer en meer melkwit wordt en volledig in de poriën verdwijnt (in plaats van een oppervlakkige warmtesensatie op de huid te veroorzaken), teneinde diep in te werken op de pijnlijke weefsels. Nog beter de pijnstillende werking van Algesal "doorstraalt" weefsel en spieren tot in de gewrichten, zodanig dat een duurzaam gevoel van ver lichting en welzijn in de plaats komt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet niet Pijn slaat altijd onverwacht toe Zorgt er dus voor thuis altijd een tube Algesal bij de hand te hebben. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. Twintig jaar ge vangenisstraf met aftrek van het voorarrest en terbeschikkingstelling van de regering eiste de advocaat- generaal mr. J. Zaaijer gistermid dag tegen de veertigjarige kappers bediende G. 3. L. uit Rotterdam, die door de rechtbank aldaar we gens moord op de achtjarige Marcel Nivard tot vijftien jaar en terbe schikkingstelling was veroordeeld. De Rotterdamse rechtbank had de zaak in openbare zitting behandeld; slechts waren de deuren van de rechtszaal gesloten om dr. W. A. Vaandrager gelegenheid te geven het over L. uitgebrachte psychiatrisch rap- port toe te lichten. GESLOTEN DEUREN Bij de behandeling in hoger beroep nam het gerechtshof een ander stand punt in. Onmiddellijk nadat de pre sident, mr. L. Vliegenthart, de ante cedenten van de kappersbediende had nagegaan, vroeg de advocaat-generaal deze zaak in verband met het zeden- kwetsende karakter met gesloten deu ren te behandelen. De verdediger van de kappersbe diende, mr. J. G. Doeksen, was van het vonnis van de Rotterdamse recht bank in hoger beroep gegaan, omdat hij van oordeel was dat zijn cliënt niet zou kunnen worden veroordeeld wegens moord, zoals hem door de officier van justitie mr. J. M. van Leeuwen te last was gelegd. De ver dediger stelde zich daarbij op het standpunt dat hier alleen van poging tot moord en dood door schuld kon worden gesproken. Het dichtsnoeren van een sjaal om de hals van het slachtoffer had niet de dood ten gevolge gehad en de opzet tot doden was niet aanwezig geweest tóen L. de bewusteloos geraakte jongen in de sloot liet glijden. U;t verklarin gen van de patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust was gebleken dat de jon gen door verdrinking om het leven was gekomen. OPZET Urenlang heeft het gerechtshof zich bezig gehouden met het onderzoek naar de vraag of de kappersbediende er al of niet van overtuigd zou zijn geweest dat hij zijn slachtoffer had gewurgd en of hij hem had willen ver drinken dan wel het lijk had willen verbergen. In zijn requisitoor noemde de advo caat-generaal de door de officier van justitie te Rotterdam uitgebrachte dagvaarding onaanvechtbaar. Hij vond dat zeer terecht moord te last was gelegd omdat zo zeide hij de opzet tot doden beide handelin gen van verdachte heeft beheerst. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Over een week of zes begint de Kellogg Internatio nal Corporation uit Londen te bou wen aan de raffinaderij voor de Amerikaanse oliemaatschappij Gulf in Europoort. Het wordt de tweede Gulfraffinaderij in Europa. De eerste wordt op het ogenblik ook door Kellogg ge bouwd in Denemarken. De nieuwe raffinaderij de vierde in het Waterweggebied zal verrijzen op een terrein van tweehonderd hecta re tussen de zeehaven en het lateraal kanaal. In de zeehaven wordt een aan legsteiger voor reuzentankers gebouwd en in het kanaal een steiger voor bin nenschepen. Gulf zal de enige van de vier maat schappijen zijn, die zijn produkt niet per pijpleiding maar per schip afvoert, voor het binnenland en voor Duitsland met binnenschepen via het laterale ka naal. Duizend mensen zullen nodig zijn voor de bouw van de installaties. Te gen het einde van het volgende jaar zal het bedrijf klaar zijn. Tweehonderd mensen zullen er dan hun brood kunnen verdienen. De raffinaderij zal negentig gulden kosten. miljoen DRACHTEN Bij het inhalen van van een autobus is de 28 jaar oude M. Nijboer uit Beetsterzwaag gisteravond bij Drachten met zijn auto geslipt en tegen een boom gebotst. De man over leed op weg naar het ziekenhuis. PARIJS. De burgemeester van La Courtine, A. Besse, heeft koningin Ju liana en prins Bernhard voor een bezoek aan zijn gemeente uitgenodigd. Deze zomer zullen Nederlandse reser visten op de oefenterreinen rondom La Courtine herhalingsoefeningen houden. BRUMMEN. Tijdens een sneeuw bui is gisterochtend de vertegenwoordi ger J. W. Welker (41) uit Nijmegen op de Arnhemschestraat bij Brummen met zijn auto tegen een boom geslipt. De heer Welker was op slag dood. DONDERDAG 15 FEBRUARI RADIO HILVERSUM I. 42 M. Ochtend KRO: 7.00 Nws; 7.15 Kameror kest (gram); 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nieuws; 8.18 Lichte grammo- foonmuziek; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolra dio; NCRV: 10.00 Kamermuziek (gram); 10.15 Morgendienst; 10.45 Kerkorgel; KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gewijde muziek. Middag 12.00 Middagklok - noodklok; 12.04 Muziek uit nieuwe films; 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land en tuinbouwmededelingen. 12.38 Lichte grammofoonmuziek; 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek en zangsolisten; 13.40 Kopstukken, licht program ma (herh); NCRV: 14.00 Prome nade-orkest en solist; 14.40 Klas sieke grammofoonmuziek; 15.30 Theater-orkest, zang en orgel; 16.00 Bijbeloverdenking16.20 Pianorecital; 16.50 Klassieke mu ziek (gram); 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Jazzmuziek (gram); 17.40 Beursberichten; 17.45 Koninklijke militaire kapel. Avond 18.15 Sportrubriek; 18.30 Vocaal ensemble en solisten; 18.50 So ciaal perspektief, lezing; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Geestelijke liederen; 19.30 Radio krant; 19.50 Politieke lezing C.H.U. 20.00 Donderdagavondmo zaïek, gevarieerd programma; 22.30 Nieuws; 22.40 Avondover denking; 22.55 Boekbespreking; 23.00 Pianorecital; 23.30 Jephta, oratorium (gram)23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. Ochtend AVRO; 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Lichte grammofoonmuziek; VPRO; 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammofoonmuziek 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Klassieke Weense muziek (gr); 9.40 Morgenwijding; 10.00 Ar beidsvitaminen (gr); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kookkunst; 11.15 Russische muziek (gr). Middag 12.00 Dansmuziek; 12.30 Mede- delingen ten behoeve van land- en tuinbouw; 12.33 Uit het bedrijfs leven; 12.43 Hammondorgel en zang; 13.00 Nieuws; 13.25 Beurs berichten; 13.30 Metropole-orkest- 14.00 Alt-mezzo en piano; Klassie ke liederen; 14.30 Mag ik mijn verzen niet zijn?, literair klank- °ver Joannes Secundus; 15.00 Dieren in en rondom het huis, een programma ovoi het wel en wee van huisdieren; 15.45 Lichte grammofoonmuziek; 16.00 Van vier tot vijf, een radiopro gramma in een Notedop; 17.00 Lichte grammofoonmuziek voor de teenagers; 17.30 Voor de jeugd. Avond 18.00 Nieuws; 18.15 Eventueel actueel; 18.20 Lichte grammo- l*°«n2" ,.18'3,0 Sportpraatje; 18.35 Gesproken brief; 18.40 Licht instrumentaal trio met zangsolis- q Y°°r de kinderen; 19.05 Sssstt...!: hchte grammofoonmu ziek en een praatje; 19.30 Voor nf,J~Ug Z0-®° Nieuws; 20.05 S»?* clavecimbelmuziek (gr)- 20,15 „Concertgebouworkest, koor 9?™ t I d,-Pauze (ca. 20.55- 21.20 In gesprek met Simon Vest- 22 9(1 m'): 22-2# Gitaarspel (gr); 22.30 Nieuws met eventueel mede- 23 M)Sent: 2Z;40, v Actualiteiten; 23-00 Sportactualiteiten; 2310 Discotaria; 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE Ochtend NTS; 10.45-12.00 Eurovisie; Rechtstreekse reportage van de wedstrijden om het wereldkam pioenschap skiën van vandaag te Chamonix. 6 Avond 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws, NTS: 20.30 Eurovisie: Filmoverzicht van de belangrijkste gedeelten uit de wedstrijden skiën van vandaag te Chamonix. VARA: 20.45 Fascis tisch gevaar in Frankrijk?, docu mentaire over de dreiging van de O.A.S. 21.20-22.50 Een Poppen huis (Nora), toneelstuk. Van onze correspondent LONDEN. Een belangrijk deel van het televisieprogramma Monitor van de B.B.C. wordt zondag 25 fe bruari gewijd aan het werk van de Nederlandse schilder Friso ten Holt. Zijn schilderijen worden dan be sproken door de Britse kunstcriticus John Berger. Berger heeft zeer veel waardering vpor het werk van de jonge Ten Holt. Binnenkort wordt het tentoongesteld in de Marlborough galleries in Londen. John Berger vindt dat de schilde rijen van Friso ten Holt onderschat worden. Dat komt volgens hem ten dele omdat zij niet al te best kunnen worden gereproduceerd en anderzijds omdat ze niet meegaan met de stijl die thans in zwang is. In het bijzonder zal Berger twee landschappen van Ten Holt, een schil derij met zwemmende mensen en een naakt bespreken. Daarna voert hii een gesprek met de sohilder.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7