mm Stakingen en demonstraties als laatste eerbetoon m Groeten uit Australië kost bromfiets CULEMBORG VOELMEER VOOR EIGEN NATTIGHEID Ook al aan de sigaar? DRIE KWARTIER BEKNELD IN VOLGELOPEN CABINE Maagklachten? DENTOFIX. CHEFAROX Ik zag in de winkel een kistje sigaren, dat er zo verleidelijk uitzag - ja, ook het kistje, maar vooral de sigaren natuur lijk - dat ik dacht: dat Politie liield geveehts- en overvalwagens gereed Versperringen Défilé STAKINGEN IN LUIKSE MIJNEN Weer bepaalt Glenns tocht Staking Advocaat-generaal handhaaft mening schrootfraude Volledig salaris voor Powers Dodelijk ongeluk onder invloed MOOIE VERHALEN VAN PSYCHOPAAT Burgemeester heeft in ieder geval plezier Overleg inzake aardgasbeleid bijna afgesloten Prins Bernharcl naar Oeganda en Libye Programma's Ochtend Hliddag Avond Ochtend Middag Avond Duitse aanranders veroordeeld tot celstraffen GELDSCHAT OP VUILNISBELT Dinsdag 13 februari 1962ZEEUWSCH DAGBLAD Pag- (JfHWhna •r ffajhal: PARIJS BETOOGDE IN STILTE Van onze correspondent PARIJS De Parijzenaars en vooral de ordedienst hebben gisteravond om acht uur verlicht adem ge haald: de betoging op de Place de la République heeft geen aanleiding gegeven tot nieuwe bloedige botsingen tussen po litie en betogers. Alles verliep rustig en na een uur in diepe stilte de straten rondom de Pla ce de la République doorkruist te hebben, keerden de betogers naar huis terug, na enkele bloemstukken te hebben neer gelegd voor dodenmonumenten. Alles was gedaan om botsingen te voorkomen. De socialisten, die de be toging hadden georganiseerd, hadden de deelnemers de strikte opdracht gegeven om elk contact met de poli tie te vermijden. Indien er versper ringen zouden worden opgericht om de toegang tot het plein onmogelijk te maken dan mocht er geen enkele poging worden gedaan om de ver sperringen te forceren. De politie had inderdaad alle voor zorgsmaatregelen genomen. Om kwart over vijf in de middag begon zij rond om de Place de la République versper ringen op te richten. Gevecht?- en overvalwagens werden dwars over de straten en boulevards gezet, zodat er slechts een heel kleine opening over bleef, waardoor de bewoners hun hui zen konden bereiken. De versperringen werden met 25.000 man territoriale po- litietroepen en mobiele garde bezet. Op het plein zelf werd vijfduizend man stedelijke politie in Teserve gehouden. De regering heeft er gisteren in toe gestemd dat de Parijzenaars vandaag, ter gelegenheid van de begrafenis van de slachtoffers van donderdagavond, zullen defileren voor de opgebaarde lijkkisten van de slachtoffers en hen AMSTERDAM Drie kwartier lang heeft de 26-jarige bijrijder P. Kooi- stra uit Vleuten gisteren het water tot aan de lippen gestaan. Hij zat be klemd in de cabine van een trailer d'ie even buiten Amsterdam van de Velserweg af het water van een stuk opgespoten land was ingekanteld. De chauffeur de 28 jaar oude B. van der Hoven uit Breukelen was uit de cabine gekropen. Hij Was licht gewond. De bijrijder kon zichzelf niet bevrijden. Drie kwartier lasag heeft men het hoofd van de zwaar gewonde man boven water moeten houden. Pas toen toon hij naar buiten worden ge trokken. BRUSSEL Zestienduizend mijn werkers in de omgeving van Luik zijn gisteren vrij plotseling in sta king gegaan en hebben daarmee een produktieverlies van 8650 ton kolen veroorzaakt. Dit geschiedde ondanks de toezegging van de vakbonden om het overleg voort te zetten zonder stakingen. Voor het gehele land hadden de ka tholieke en linkse vakbonden vorige week een staking aangekondigd, die gisteren inderdaad had moeten begin nen. De regering spande zich daarop in om een oplossing te vinden voor het conflict, dat vooral een jaarlijkse pre mie ter grootte van circa 250 gulden en een algemene loonsverhoging be treft. TEGEN ADVIES De eisen van de mijnwerkers zou den meer dan vijfhonderd miljoen francs per jaar vergen. De regering Was er al in geslaagd 410 miljoen francs t.e vinden. Het grootste deel daarvan kwam van de grote kolenverbruikers, die meer zouden gaan betalen. Hoewel de vakorganisaties hiermee niet tevreden waren en deze week ver der wordt onderhandeld, achtte de lei ding van de bonden termen aanwezig om het staken gisteren niet te doen doorgaan, doch de aanzegging met een week te verlengen. De altijd weer heet gebakerde Luikenaars hebben zich hierbij niet neergelegd en bleven gis teren reeds in meerderheid van hun werk weg. (Ingezonden mededelingen Gevoelt U zich onzeker met Uw KUNSTGEBIT? Met behulp van Dentofix kunt U weer alles kauwen!, Bevestig Uw kunstgebit voor de gehele dag door het 's morgens eerst even met het spe ciale Dentofix-poeder te bestrooien. Dit on schadelijke, smaakloze hechtmiddel ver leent Uw tandprothese gedurende de ge hele dag een stevig en betrouwbaar hou vast. U kunt nu weer eten wat U wenst, U kunt lachen, spreken of hoesten zonder in moeilijkheden te geraken. Als U iedere och tend wat Dentofix op de gebitsplaat strooit, kunt U verder vergeten, dat Ueen kunstgebit draagt. Probeert U het eens; U zult meteen het verschil constateren! Meer dan 40.000 tandartsen in de gehele wereld raden hun patiënten aan Dentofix te gebruiken. Het is verkrijg baar in alle apotheken en drogisterijen a f. 2,35 per plastic strooiflacon. j zui! mereen Drie kwartier duurde het eer de bij rijder van een gekantelde twintig tons trailer uit de cabine van de wagen kon worden bevrijd. Al die tijd had men het hoofd van de man boven water moeten houden. CAPE CANAVERAL (Reuter, UPI) Het zal geheel van de weersomstandig heden afhangen of John Glenn zijn tocht in een kunstmaan om de aarde woensdag kan gaan maken. De lan- ceerraket, een Atlas, en de kunstmaan waren gisteren volledig startklaar. Ook Glenn en zijn plaatsvervanger, Scott Carpenter, waren mentaal en lichame lijk gereed. Dank zij de stroom van weerfoto's die de nieuwe Amerikaanse kunstmaan Tiros 4 nu al dagen naar de aarde seint hopen de weerkundigen ruimschoots op tijd te kunnen vaststellen of het weer als spelbreker zal optreden of niet., zullen mogen begeleiden naar het kerk hof Père-Lachaise. De begrafenis is vastgesteld om tien uur in de ochtend en het défilé zal om half negen mogen beginnen. De kisten staan opgebaard in een rouwkapel op de Place de la Républi que, die opnieuw door de politie zal worden afgezet om ongeregeldheden te voorkomen. De route van de begrafenisstoet is eveneens afgezet. Op het kerkhof mo gen toespraken worden gehouden en ook daar zal het publiek in staat wor den .gesteld een laatste maal te defile ren. De organisatoren van deze manifes tatie hebben het publiek verzocht zon der spandoeken, armbanden of vlag gen te willen komen. Parijs zal de gehele ochtend onder een algemene staking gebukt gaan. De metro en autobussen zullen evenwel pas om tien uur het werk neerleggen om eventuele deelnemers aan het de- filé gelegenheid te geven te komen. Gas en elektriciteit zullen van acht tot twaalf uur worden afgesloten. Radio en televisie beginnen pas om een uur 's middags. Daarentegen zal er vandaag in Parijs geen enkele krant verschij nen. Om dezelfde reden als de metro zul len de treinen van en naar de voor steden tot tien uur blijven rijden; zij worden daarna tot twaalf uur stopge zet. De post werkt in het geheel niet en in het telefoonverkeer moet met grote vertraging rekening worden gehouden. Bij de gemeentediensten wordt de ge hele ochtend gestaakt. Het vliegver keer zal in de ochtend zeer beperkt zijn en het goederenvervoer op de weg ligt vrijwel de gehele dag stil. Vele res taurants zullen pas in de middag open gaan en de scholen blijven de gehele dag gesloten. Met dit alles wordt het bepaald een trieste ochtend in Parijs. DEN HAAG (ANP) Mr. F. J. G. baron van Voorst tot Voorst, advocaat- generaal bij het Haagse gerechtshof heeft als reactie op de verklaring van het Comité Schrootfraude meegedeeld dat hij vasthoudt aan zijn tijdens de behandeling van de smaadzaak tegen de heer Worms ingenomen standpunt. De advocaat-generaal herhaalde dat „in Nederland van schrootfraude in de vorm van bedrog, oplichting, valsheid in geschrifte, in het algemeen van schrootfraude als misdrijf niet mag worden gesproken." ,,Er is ook niets onrechtmatigs ge bleken", aldus baron Van Voorst tot Voorst. „Het Comité Schrootfraude stelt ook niet ondubbelzinnig dat dit wel het geval is". De onregelmatigheden waarop het comité doelt zijn volgens hem niet van dien 'aard dat er naar zijn oordeel „geld in strijd met de rechten van een ander of anderszins in strijd met wet of recht aan de schrootlhandel zijn toe gevloeid". (Ingezonden mededeling) WASHINGTON (Reuter, UPI) Francis Gary Powers krijgt het sala ris dat 'hij 21 maanden lang niet heeft kunnen ontvangen omdat hij in de Sowjetunie gevangen zat volledig uit betaald. Van dit bedrag ongeveer 52.000 dollar zal echter het totaal der uitkeringen aan mevrouw Powers in die periode worden afgetrokken. De perschef van het Witte Huis, Pier re Salinger, die dit gisteren bekend maakte, weigerde te vertellen wie Po wers' werkgever was. Salinger zei wel dat mevrouw Powers haar maandelijk se ondersteuning had gekregen door bemiddeling van het ministerie van buitenlandse zaken. ROTTERDAM. Een automobilist heeft gisternacht onder drankinvloed op de Pretorialaan in Rotterdam de 64- jarige stoker S. Goossens uit Rotter' dam zo ernstig aangereden dat hij van morgen vroeg in het Zuiderziekenhuis is overleden. De heer Goossens stak om half twee met de fiets aan de hand de weg over. De 44-jarige schoenmaker P. A. M. B. reed hem omver en stopte daarna niet omdat hij zoals hij later verklaarde ..wel een schok had gevoeld, maar dacht dat het een stuk ijzer of steen was." Twee agenten hielden B. later aan bij een café aan de Veerlaan. HEINO (ANP). Op de Stationsweg te Heino is zondag een personenauto te gen een boom gebotst, waardoor de bei de inzittenden overleden. De slachtoffers waren de 66-jarige heer A. Mulder en zijn 71-jarige vrouw die In Heino woonden. (Ingezonden mededeling) voor blijvende verbetering Vormt een genezende laag op de maagwand Van onze correspondent NAARDEN. De. familie A. Fischer uit Naarden bewaart onaan gename herinneringen aan een ze kere Willem Kuipers, die vrijdag de groeten kwam brengen van de naar Australië geëmigreerde dochter uit het gezin. Zijn verhaal scheen juist én recent en hij werd daarom met veel vertoon van gastvrijheid bin nengehaald. Toen hij de familie met het laatste Van een onzer verslaggevers C,ULEMBORG „Wij zijn er niet op uit principes 4 door te drijven, maar op louter zakelijke gronden moeten wij neen zeggen. Het zou onverantwoord zijn te genover de gemeente Culem- borg ons waterleidingbedrijf vrijwillig over te dragen aan de N.V. Waterleiding Maatschappij Gelderland. Het bedrijf maakt een winst die de gemeente best kan gebruiken en verder zouden de burgers gezamenlijk 32.675 gulden meer moeten betalen door de hogere tarieven van de W.M.G. Dat ds meer dan tien gulden per aansluiting." KLUIFJE Burgemeester H. A. J. M. van Koningsbruggen neemt zijn bril af en leunt over zijn bureau naar vo ren. Het is stil in de statige bur gemeesterskamer in het eeuwen oude Culemborgse raadhuis. Re gen klettert tegen de getraliede ramen en de storm fluit angst aanjagend langs de muren. „Er is, gezien van de kant van nét provinciaal bestuur, wel wat voor te zeggen" gaat hü voort. ..Men wil een zo groot mogelijk gebied onder zijn leiding hebben en zoveel mogelijk onrendabele gebieden voorzien van waterlei ding. Er wonen in Culemborg 12.500 mensen. Twaalfduizend van hen wonen in het stadje, allicht dat men zijn oog op dat kluifje laat vallen ter compensatie van de onrendabele gebieden." Vanavond moet de raad van Cu lemborg beslissen of het waterlei dingbedrijf vrijwillig wordt over gedragen of niet. „Ik zeg: neen", II. A. J. M. VAN KONINGSBRUGGEN ik lach me een kriek herhaalt burgemeester Van Ko ningsbruggen. „Ons verzorgings gebied ligt in een uithoek van dat van de W.M.G. Waren wij een en clave geweest, dan had ik gezegd akkoord, het belang van de pro vincie gaat voor het onze." JAREN De burgemeester is van plan tot het uiterste voor het bedrijf op de bres te staan. Als Gedeputeerde Staten niet van hun plan terugko men zal de Kroon uitspraak moe ten doen, een procedure die jaren kan vergen. „Een.opgelegde naasting zal ze ker niet ongunstiger uitvallen dan een vrijwillige", zegt burgemees ter Van Koningsbruggen, en dan heb ik in ieder geval het plezier gehad dat men er lang mee bezig is geweest." De Waterleidingwet op grond waarvan het bedrijf zal moeten worden genaast is pas sinds 1 maart vorig jaar in werking. Er bestaat nog geen jurisprudentie. „Misschien wordt het wel een proefproces, dan lach ik me hele maal een kriek", lacht de burge meester. „Dan leveren wij een bij drage aan het algemeen bestuur lijk welzijn van het land!" MELKKOETJE Het gemeentelijk waterleiding bedrijf zit Culemborgs burgemees ter hoog. Hij praat er met grote geestdrift over en zijn ogen twin kelen als hij het heeft over de strijd, die hij nog moet voeren om het voor zijn gemeente te behou den. Als Culemborg een vergoe ding krijgt van ongeveer 900.000 gulden lijdt het geen schade, dat wil zeggen: de jaarlijkse rente van dat bedrag komt overeen met de winst, die het bedrijf nu jaarlijks maakt. „Blijft over de bittere pil van de hogere lasten voor de burgers én het gevaar van geldontwaarding", aldus de burgemeester. „Komt de W.M.G. evenwel met dergelijke voorwaarden dan ben ik thuis. Zij zal het wel niet doen, want dan is het geen melkkoetje meer voor haar". Van een oud schilderij kijkt Eli zabeth van Culemborg onbewogen neer op de druk pratende burge meester. Elizabeth heeft het raad huis laten bouwen toen zij in de zestiende eeuw de bestuursproble- men van het graafschap Culem borg moest oplossen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het overleg over het aardgasbeleid, dat zal moeten wor den gevoerd nu in Groningen grote hoeveelheden gas zijn gevonden, zal binnenkort kunnen worden afgesloten. Vóórdat bepaalde voorzieningen wor den getroffen, zullen Tweede en Eerste Kamer een uitvoerige schriftelijke uit eenzetting over het te voeren beleid krijgen. Het gaat hier om de vragen in welke richting het overheidsbeleid moet gaan bij winning, prijsvorming en distribu tie van het gas. Verder is er nog de vraag hoe het ver zorgingsgebied van de Staatsmijnen bij de exploitatie kan worden betrokken. Bovendién zal de meest geschikte manier van exploitatie moeten worden gezocht. Minister drs. J. W. de Pous deelt dit alles aan de Eerste Kamer mee in zijn memorie van antwoord op de begroting van de Staatsmijnen en het Staatsgas- bedrijf. Wisseling Er zijn verschillende redenen waarom het aardoliegas niet gebruikt kan worden voor de openbare gasvoorzieningen, zo zegt de minister van economische zaken. De aanvoer van dit gas wisselt, in tegen stelling tot die van aardgas. De „pro- duktie" is niet te regelen en kan dus ook niet aan de vraag worden aangepast. Bovendien kan de Nederlandse Aardolie Maatschappij geen langlopende verplich tingen over de levering ervan aangaan. Het aardoliegas is ook van mindere kwaliteit dan het aardgas. De winning van aardolie in Nederland stijgt de laat ste jaren jaarlijks met vijf tot zes procent. Een dergelijke stijging heeft echter geen belangrijke verandering voor het totale gebruik van energie tot gevolg. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Prins Bernhard za! op uitnodiging van de Wildlife De velopment Company een reis maken door Oeganda. Hij vertrekt volgende week maandag. Na dat bezoek zal de Prins in Liberie de opening bijwonen van een ijzermijn aan de bouw waarvan Nederlanders een belangrijke bijdrage hebben geleverd. Daarna zal hij een officieel bezoek van ongeveer een week aan Libye brengen. nieuws uit Australië had verblijd, be gon hij zich zorgen te maken over zijn nachtverblijf. Geen nood, de dankbare familie Fischer zorgde voor (gratis) logies en ontbijt. De volgende morgen ging de heer Willem Kuipers niet on middellijk zijns weegs. Hij drentelde wat door het huis en ontdekte daarbij een nieuwe bromfiets. Zijn verzoek een proefritje te mogen maken, werd grif toegestaan. Proefverlof Van dit proefritje is de psychopaat J.S., alias Willem Kuipers, niet terug gekeerd. Zoals hij ook niet is terug gekeerd naar de inrichting in Drente, die hem in september voorlopig proef verlof had gegeven. De man schijnt er een gewoonte van te maken zich onder steeds andere naam bij allerlei gezin nen aan te dienen. De Utrechtse politie zoekt hem ook wegens oplichting. De man is 42 jaar, heeft lichtblauwe ogen, lang, blond achterovergekamd haar en spreekt Gronings dialect. De commissaris van politie in Zwolle heeft de opsporing verzocht van een 27-jarige psychopaat, P.J.L., die op 11 februari uit het rijksasiel voor psycho paten in Avereerst is ontsnapt. Hij is 1.81 meter lang, heeft zwart haar, ovaal gelaat en een litteken aan het voor hoofd. i Ingezonden mededeling) moet ik hebben. Thuis heb ik, omringd door mijn hele gezin, het deksel met de punt van een tafelmes voorzichtig omhoog ge- krikten daar lagen ze, de sigaren, luntgaaf aaneengerijd. Ik ben nogal muzikaal en mijn gezin ook; wij zagen er meteen de pijpen van een orgel in. Niet zo gek, want een sigaar is een harmonie van smaak. Als ik er een rook, wanneer ik naar de radio luister of naar een plaat, dan kan ik het idee krijgen, dat die muziek allemaal uit mij zelf komt. Nou heb ik kringetjes leren blazen, dat moet ik er misschien wel bij vertellen. DINSDAG 13 FEBRUARI RADIO HILVERSUM I. 402 M. KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Klassie ke grammofoonmuziek; 7.30 Voor de jeugd: 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nieuws; 8.18 Lichte grammofoonmuziek; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstan den: 9.40 Schoolradio; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Lichtbaken, le zing; 10.25 Klassieke grammo foonmuziek (gram)11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lichte grammo foonmuziek; 11.50 Volaanvoor uit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok; 12.04 Als de dag van gisteren, klankbeeld; 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen; 12.33 Piano spel; 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Platennieuws; 13.35 Orkest, koren en solist: lichte muziek; 14.05 Kameror kest; 14.35 Voor de plattelands vrouwen; 14.45 Tierelantijnen, ge varieerd programma (herh); 15.50 Pianospel (gram); 16.00 Voor de zieken; 16.30 Xiekehlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Beurs berichten; 17.45 Regeringsuitzen ding; Antilliaanse nieuwsbrief, door Henk Dennert. 18.00 Lichte muziek; 18.20 Poli tieke lezing; 18.30 Radio-Volksuni versiteit: Achter de schermen - II. door G. J. de Voogd; 19.00 Nieuws; 19.10 Actualiteiten; 19.25 Trouble in Tahiti, opera; 20.20 Muziek, modern en klassiek, mu zikale lezing; 20.50 Kamerorkest; 21.40 Koperensemble en orgel; 21.55 De halve maan(d), licht programma; 22.25 Boekbespre king; 22.30 Nieuws; 22.40 Lichte grammofoonmuziek; 23.10 Leden van het Noord-Hollands Filharmo nisch orkest, koor en orgel; 23.30 Franse Kamermuziek (gram); 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Lichte gram mofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammofoonmu ziek; 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw; 9.10 De groente man; 9-15 Franse muziek uit de 18e eeuw (gr)9.40 Morgenwij ding; 10.00 Arbeidsvitaminen (gr); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 R.V.U.Insekticiden. door dr. D. Dresden; 11.30 Voor de zieken. 12.00 Licht ensemble en solis ten; 12.20 Regeringsuitzending; Uitzending voor de landbouw, 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw: 12.33 Or gel en altsaxofoon; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen en grammo foonmuziek; 13.25 Beursberich ten; 13.30 Promenade-orkest; 14.00 Gitaarrecital (gr); 14.10 Vo caal kwartet en piano; 14.40 Schoolradio; 15.00 Met naald en schaar; 15.30 Fluit en piano; 16.00 In het voetspoor der wetenschap (herh y zondagavond 4 februari); 16.15 Lichte grammofoonmuziek; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Ama- teursprogramma; 17.55 New York calling. 18.00 Nieuws; 18.15 Eventueel actueel; 18.20 Pianospel; 18.30 Theaterorkest en soliste; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Paris vous parle; 19.10 Inleiding tot muziek begrip, muzikale lezing; 19.25 Pi anorecital: klassieke muziek; 20-00 Nieuws; 20.05 Kleurrijke klanken, muziekrevue; 21.00 Hou je aan je woord: literair woor denspel; 22.00 Muzikale lezing over de componist Sergei Rach maninoff; 22.30 Nieuws en mede delingen; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Klassieke grammofoonmuziek; 23.55-24.00 Nieuws. 1 TELEVISIE Avond NTS: 20.00 Journaal; 20.20 Uit zending van de Anti Revolutionai re Partij; 20.30 Eurovisie: Film overzicht van de belangrijkste ge deelten uit de wedstrijden skiën te Chamonix van vandaag; 20.45- 22.20 Speelfilm. Eigen nieuwsdienst MAASTRICHT. Overeenkomstig de eis heeft de rechtbank in Maastricht gisteren de negentienjarige Duitser K. W. tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zijn vriend, de 23-jarige 'C. H., werd twee jaar en zes maanden opgelegd zes maanden meer dan de officier van justitie had geëist. Het tweetal werd ervan beschuldigd een meisje van vijftien jaar uit Kerk- rade te hebben aangerand. W. zou bo vendien hebben geprobeerd het meisje te wurgen. Zijn vriend had daarbij ge staan zonder een hand uit te steken. De aanranding werd 14 juni vorig jaar gepleegd. De jongens hadden het meisje op een dansavond in het pavil joen van het Aambos in Heerlen ont moet. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Bij het egaliseren van de vuilnisbelt aan de Xerxesweg heeft de bestuurder van een bulldozer vorige week een bundeltje bankbiljetten gevonden. Het waren 42 nog zeer wel toonbare briefjes van honderd gulden die door de lichtelijk verbouwereerde vinder prompt werden gedeponeerd bij de directie van de Roteb. De directie stelde de politie op de hoogte en iedereen is nu benieuwd naar de herkomst van dit kapitaaltje. Het kan ten gevolge van achteloosheid via een vuilnisbak op de belt terecht zijn ge komen, maar mogelijk is ook dat de biljetten van misdrijf afkomstig zijn. LONDEN (Reuter, U.P.I.). Twee Engelse brandweermannen die bezig wa ren een brandje op een spoorbrug in Londen te blussen werden gisteren ge dood toen zij opzij sprongen voor een aankomende trein en werden aangereden door een andere trein. Een derde brandweerman werd ernstig gewond. s Een van de aangereden brandweerlie den werd een kilometer meegesleurd.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5