Hellas vierde dubbel kampioenschap Nieuw bejaardentehuis Terneuzen aanbesteed Ook VVN slachtoffer geldingsdrift AZVV Oecumenische jeugdc trok grote belangstelling uit r.k, kring Ckefarine „4 Dinteloord ondervond in Spui sterke tegenstand zege iveg uit Sleeuwijk Praten is een vorm van doen, als het niet vrijblijvend gebeurt DEFENSIE GOED OP DREEF Geivijzigd Rillandia sleepte Weer grote zege van de Axelaren MINDER GEESTDRIFT IN EINDHOVEN DAN IN SCHIEDAM Ontmoeting was niet oppervlakkig Yier middelen ie zamen werken krachtiger Feestavond N.C.L.B. Uitvoering Excelsior Bloemenwedstrijden ZEEUWSE ZAALHANDBALCOMPETITIE Goesenaren mentaal sterker Dinsdag 13 februari 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 (Ingezonden mededeling) Van een medewerker EINDHOVEN Minder dan door hetgeen er gezegd werd en door het geen het resultaat van de discussies (niet) was, valt de zeventiende oecume nische jeugdconferentie die dit weekeinde te Eindhoven is gehouden, te ty peren met het woord „kennismaking".Dit jaarlijkse treffen, georganiseerd door de Nederlandse Oecumenische Jeugdraad, week namelijk in meer dan één opzicht af van de vorige conferenties, zelfs van die van. Schiedam, vorig jaar, al kwamen ook daar nieuwe kanten naar voren. Het belangrijkste ver schil is de grote belangstelling van rooms-katholieke zijde geweest. Voor het eerst werd de conferentie gehouden beneden de grote rivieren. Dat zal wel een rol gespeeld hebben in het percentage deelnemende r.k. jongeren, want dat bedroeg veertien procent van de bijna negenhonderd deelnemers. Maar men zal evenzeer hierbij in rekening moeten brengen de bijzonder sterk ge stegen belangstelling voor oecumenische zaken in de Rooms-katholieke kerk. werpen waren niet gemakkelijk en de drastische opsplitsing in discussiegroe pen maakte de conferentie „serieuzer" dan die van Schiedam, zo zei ds. Van Andel. De basis onder het gesprek is steviger. Daarnaast is van belang de grote verschuiving In de leeftijd. Tweederden van de deelnemers waren onder de 25 jaar. Vaak moesten er aan deze „oecu menische babies" dingen worden uitge legd, die op vroegere conferenties waar de doorgewinterden de boventoon voer den bekend werden verondersteld. ding van geestelijkheid en leek een ty pisch rooms probleem was; alle ker ken blijken er mee te zitten. De oecumene is een opdracht die ons niet uit de kerk, maar wel uit onze eigen verstarringen moet voeren. PINGPONGEN Geusau zou graag over zijn kerk IN ELK GEVAL betekende de Eind- hovense conferentie voor velen een eerste persoonlijke kennismaking met r.k. jongeren. En deze ontmoeting, zo was te merken tijdens de discussies en daarbuiten, is niet oppervlakkig ge weest. Nu was de bespreking niet op dit gesprek gespitst, omdat het confe rentiethema „En de oecumene is de wereld...." daarop geen betrekking had. De grote verrassing was volgens ds. H. van Andel, secretaris van de OJR, dan ook meer de vanzelfsprekendheid waarmee de jongeren van beide confes sies zich samen op dit thema bezon nen. Men kan zeggen dat ze samen op weg gingen en onderweg de grote ker kelijke vragen wel zullen tegenkomen In de voorbereiding van de conferen tie waren de katholieken ook betrok ken. Men bevolkte het gebouw Katho liek Leven en het daarnaast gelegen huis van de r.k. arbeidersjeugd. Zeer vele rooms-katholieken huisvestten deel nemers. De zusters van het Heilig Hart te Veldhoven maakten ruimte in hun internaat; pastoors boden pastoriebed den aan, bij voorkeur soms voor predi kanten (die dan ook niet te vroeg op bed zullen hebben gelegen zaterdag avond). Nadat burgemeester ir. H. B. Witte zaterdagmiddag de conferentie had ge opend riep wika Jac. Roos de jongeren op niet te veel naar de eenheid der kerk uit te zien, maar er van uit te gaan. Overigens dacht hij. dat men niet te hard om daden moest roepen omdat praten evenzeer nodig is, zolang het geen vrijblijvend praten is. In zijn samenvatting van de discussie gaf de heer H. M. de Lange zondag middag in dezelfde geest sterke tegen weer tegen de in vele discussiegroepen gebleken behoefte om met het jaren lange praten een eind te maken en iets te doèn. VRAGEN DE BESPREKINGEN in 36 discussie groepen werden ingeleid door twee sprekers. De buitenkerkelijke M. G. van Haaien liet zijn toespraak uitmon den in de vraag: „als het niet gaat om onszelf als kerken en kerkleden, maar ook om de ander, in hoeverre dient dan het patroon van het huidige kerk-zijn te veranderen? In hoeverre en op welke wijze dienen dan de chris telijke instellingen (van scholen, bon den tot en met ziekenhuizen) dienst baar te worden gemaakt aan de we reld of eventueel te verdwijnen?". De andere spreker, drs. W. Tims, stelde dat de kerken nog steeds niet daadwerkelijk bezig zijn hulp te verle nen vanuit hun bijbelse opdracht. Hij stelde de vraag op welke wijze de deelnemers in hun eigen omgeving iets concreet konden maken van de hulp verlening aan ontwikkelingsgebieden. Wat dat laatste betreft bleef het alle maal vaag. „Mensen hebben ze in Azië zelf ook genoeg", zei de heer De Lange, „het gaat om specialisten." ROME AAN de ontmoeting tussen protestan ten en rooms-katholieken heeft ook meegewerkt een toespraak van dr. L. G. M. Alting von Geusau, door de bis schop van Groningen belast met oecu menische aangelegenheden, die in New Delhi is geweest. Hij noemde de assemblee van de we reldraad een opdracht en een blijde boodschap die verkondigd moet worden. Deze priester verwachtte dat er een bijdrage kon worden geleverd aan het komende Vaticaanse concilie, zodat het niet alleen een binnenkerkelijke aange legenheid zou worden van de r.k.-kerk. New Delhi betekende ook een ontdek king. De aanklacht van de jonge ker ken moet ook de r.k.-kerk zich aantrek ken. Ook had hij gedacht dat de schei- zonder de maag van streek te maken t De vier middelen van Chefarine „4" werken niet alleen krachtiger bij de bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, want één ervan zorgt dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. DR. Alting von kla chtenli j sten ontvangst nemen, maar die "moeten dan niet uit de Middeleeuwen stammen. Als eerste stap naar oecumenisch be grip zag deze wereldheer het aankno pen van vriendschapsbanden tussen prot- en r.k. jongeren: beginnen met pingpongen en daarna rondom de bijbel spreken. Hij vroeg van de protestanten veel geduld met de r.k. broeders en zusters te hebben. De grote massa is aan be grip voor wat de protestanten denken niet toe. Anderzijds zou het ontstaan van be langstelling voor de bijbel, de liturgi sche vernieuwing in gebed en misvie ring nooit zijn voorgekomen als de reformatie er niet was geweest en nog is. Er is in de r.k.-kerk meer variëteit en beweging dan men denkt. Het Vaticaan is geen centrale com mandopost in een kazemat met schietgaten, waarin alle draden sa menkomen. ,,De paus weet niet dat ik hier spreek". Tot slot vermelden wij dat ds. J. Fi- ret, gereformeerd predikant en direc teur van de Nederlandse gereformeede jeugdraad, zaterdag de dagsluiting ver zorgde. Zondagmorgen waren er dien sten in de hervormde Opstandingkerk (voorgangers ds. E. Sneller, herv. en ds H. J. de Kievid, remonstr.), de ge reformeerde Petrakerk (voorgangers ds. C. W. de Vries, geref., en ds. J. P. Boendermaker, luthers) en de deke nale kerk van de H. Catharina. Hier droeg dr. Alting von Geusau een Mis op. In alle kerken waren de bijbelle zingen hetzelfde, ging de preek over de belijdenis van het mosterdzaad en en was de collecte voor de hulpactie in Madagaskar. Zondagmiddag is ds. J. A. Roskam, ev.-luthers predikant te Bever wijk geïnstalleerd als voorzitter van de oecumenische jeugdraad, als opvolger van de vorig jaar afgetreden ds. N. O. Steenbeek. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 LantHjouwvereniging hield jaarvergadering KAPELLE. Vrijdagavond hield de landibouwvereniging VIOS in Kapelle haar algemene jaarvergadering. Voor zitter A. de Schipper zei in zijn ope ningswoord o.m. dat het duidelijk merk baar wordt dat ook in de land- en tuin bouw de arbeidskrachten .schaarser wor den. Een gevolg hiervan is dat het ge bruik van geconcentreerde meststoüen sterk is toegenomen. Secretaris C. Lepoeter verklaarde dat de fruitteelt in 1961 zeer goede resulta ten heeft opgeleverd voor wat betreft de teelt van hard fruit en matige tot goede resultaten voor de teelt van kléin- fruit. Voor de landbouw was 1961 een beter jaar dan 1960 toen de regen zeer nadelige invloed had op de oogsten. Uit het omzet-overzicht van de secre taris bleek dat er in 1961 voor de le den via de vereniging werd besteld; 419 ton kunstmeststoffen; 20 ton kalkmest- stoffen en 282 ton compost. Laatstge noemd produkt wordt vooral toegepast op de fruitbedrijven. In totaal werd omgezet voor een be drag van 94.334,08, hetgeen een batig saldo gaf van ƒ275,19. Feestavond onderwijs in Kruiningen KRUININGEN De afdeling Krui ningen van Volksonderwijs hield een goedgeslaagde propaganda-feest- avond In hotel „De Korenbeurs". Er konden 10 nieuwe leden worden inge schreven. De voorzitter, de heer J. W. Hasman, sprak voor een goed gevulde zaal een welkomstwoord. De heer S. F. Alberts, secretaris van de federatie Zeeland van Volksonder wijs 'belichtte in zijn propagandarede o.a. de doelstellingen van V.O. De toneelgroep van de afdeling We- meldinge van Volksonderwijs onder re gie van de heer A. J. Dagevos, speelde op bekwame wijze het blijspel „Dei ning om de Dorpsdokter". Oud-gemeenteontvanger Arnemuiden ten grave gedragen ARNEMUIDEN. Onder grote be langstelling werd zaterdagmiddag de heer A. Buijs, oud-gemeenteontvanger van Arnemuiden. ten grave gedragen. De heer Buijs kwam woensdag bij een verkeersongeval om het leven. Aan de groeve werd gesproken door burgemees ter A. Hack, die o.m. zei dat de over ledene in en buiten Arnemuiden een ge ziene figuur was en een groot kenner van de gemeenschap. Drs. Van Haar lem, predikant uit Nieuwland, sprak naar aanleiding van Romeinen 8 31- 39. De heer Weststrate dankte voor de belangstelling. Voor het verkeersexamen slaagden 63 van de 66 kandidaten van de Christelijke Kweekschool te Middelburg. Enkele scholieren hielden in 'sHeer Arendskerke een busjesactie ten bate van HEMAVA, die in januari opbracht 17,85. In Rilland werd een middenstands avond gegeven, aangeboden door de KNMB. Spreker was de heer W. J. D. van Dijk uit Hilversum, die ook een film vertoonde. KAPELLE. Onder voorzitterschap van de heer J. Kloosterman werd vrij dagavond in het CJV gebouq een familie avond gehouden van de NCLB in Ka- pelle. Er werd een aantrekkelijk pro gramma afgewerkt van zang, muziek, voordracht en spel. Hoofdbestuurder M. D. den Hollander hield een bezielende toespraak over het bondswerk. Onder het motto „De bode komt" vertelde Chr. v. d. Schraaf over zijn belevenis sen als bode van de vereniging. De op komst was groot. KRITISCH WAT die organisaties aangaat bleek er volgens de samenvatter (wiens eigen opvatting niet steeds van die der discussiegroepen te onderscheiden was) een sterke kritische zin te bespeuren, met uitzondering van de christelijke school. De heer De Lange was met die lief de tot het christelijk onderwijs blijk baar niet geheel ingenomen. Hij stelde tenminste 'kritische vragen naar de im puls tot vernieuwing die van dat onder wijs had moeten uitgaan. En hij vroeg of die school niet open, verbreed en dienstbaar moest worden in de richting van de wereld. Overigens bleek ons dat men in de groepen vaak gepraat had vanuit het hardnekkige misverstand van de „christelijke geitenfokvereniging" wij hoorden een nonnetje schamper spreken over de in r.k. kring zeer sterke confessionalisering van de meest verscheiden activiteiten. Maar of de grote bewegingen als het vakverbond, het CJMV (waarvan zo veel oecumenische impulsen zijn uitge gaan), de christelijke politieke partij die het voorstel lanceerde tot bredere steun aan de ontwikkelingsgebieden, in het gezichtsveld waren gekomen is ons niet gebleken. BABIES ER is natuurlijk nog veel meer ge. zegd. Maar in tegenstelling tot de conferentie van Schiedam „kwam er niets uit". Toen kwamen gereformeer de jongeren met het plan een brief aan hun synode te schrijven. Toen leek er ook meer geestdrift te zijn. Nu moet gezegd, dat de leiding van de conferentie met opzet zoveel moge-]lijke wijze een "schot van De Boer lijk het kweken van een oecumenische J J psychose heeft vermeden. De onder- SLEEUWIJK. Een gewijzigd Rillandia heeft in Sleeuwijk een volkomen verdiende 21 overwin ning behaald op het sterker ge waande plaatselijke elftal. Met groot elan en vechtlust wierp Ril landia zich op het schier onbe speelbare terrein in de strijd. Linksback Visser speelde nu mid denvoor, Moerland die anders op deze plaats stond rechtshalf en rechtsback Bruinooge had in het blauw-witte elftal zijn plaats moe ten afstaan aan Akkerman. Rillandia draaide goed, vooral de ach terhoede stond haar mannetje, met links back Meerman en spil Meesters als uitblinkers. Al dadelijk bleek dat de Sleeuwijk-doelman niet onderschat moest worden. Hij stopte aldra op voortreffe- Sleeuwijk diende echter van repliek, TERNEUZEN De stichting Protestantse bejaardenbond voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen gaat in de Serlippenspolder een monu mentaal bejaardentehuis bou wen, dat plaats zal bieden aan ruim honderd bejaarden. De aanbesteding hiervan vond gis teren plaats in hotel „du Com merce". Laagste inschrijver werd de Fa. Gebr. Kriekaard uit Hengstdijk met een bedrag van 996.300,wat liefst een kwart miljoen verschilde met de hoog ste inschrijver, P. Hamelink uit Hoek met een bedrag van 1,213.000,—. In totaal waren er acht inschrijvin gen met de volgende bedragen; Leen- houts aannemersbedrijf te Sluis, 998.000, A. J. Goossen te Walsoorden f 1019.900, L. de Jong te Vlissingen 1.030.572, J. M. Strijlandt te Hoorn, f 1.075.000, Fa. Hoppenbrouwers te Ber gen op Zoom 1.058.900 en N.V. de Kok en Zn. te Bergen op Zoom 1.168.200. Het gebouw zal een reus onder de be jaardentehuizen worden, gezien de res pectabele afmetingen. De lengte zal meer dan 80 meter bedragen en het geheel wordt vier verdiepingen hoog. Het zal 80 een-persoonskamers krijgen, twaalf twee-persoons- en veertien per- soneelskamers. Elke kamer op de west zijde van alle verdiepingen wordt voor zien van een eigen balcon. Het tehuis zal in een dringende be hoefte voorzien, daar het huidige „Scheldeoord" reeds lang te klein was. Er zijn reeds talrijke aanvragen voor een plaats in het tehuis binnengekomen. het ondernam gevaarlijke aanvallen die na 10 minuten beloond werden. Midden voor Dekker ontving een dieptepass en loste vanaf het strafschopgebied een oerhard schot, dat Van Hoorn te mach tig was, 10. De Rillandia-defensie wan kelde even, maar kwam weer stevig op de benen te staan toen Walraven na 25 minuten een voorzet van De Boer benutte, 1—1. Onmiddellijk na rust gaf Rillandia op nieuw de toon aan. In de derde minuut velden de Zeeuwen het vonnis over de thuisclub. Visser kreeg een goede schiet kans, maar schoof het leer door naar Walraven, die de stopperspil omspeelde en toen de bal terugplaatste naar Vis ser, die op het moment dat de Sleeu wijk-doelman uit zijn doel wilde komen onhoudbaar inschoot 12. Twee minuten later trof een keihar de kopbal van De Boer de paal. De te rugspringende bal werd door Prevo in geschoten, maar keurig gestopt. In de resterende tijd legde Rillandia het ac cent op de verdediging. De achterhoede stond evenwel geen doelpunten meer toe. KLOETINGE. De muziekvereni ging „Excelsior" gaf vrijdag en zater dagavond haar jaarlijkse uitvoering in ,Amicitia". Voor de pauze werden een achttal mu zieknummers gepresenteerd terwijl daarna de toneelvereniging „Kunst naar Kracht" uit Heinkenszand een blijspel in drie bedrijven voor het voetlicht bracht onder de titel „Wij komen niet uit met ons pensioen". De talrijke aanwezigen hebben zich met dit stuk kostelijk kunnen vermaken mede dank zij het feit dat alle mede spelenden goed berekend bleken te zijn voor hun taak. In de pauze werd een grote verloting gehouden. De grote tromslager van „Ex celsior" de heer M. Kole die de ver eniging 60 jaren met zijn beste krach ten heeft gediend maar nu om gezond heidsredenen zijn activiteiten moet be perken werd tot erelid benoemd. In Kapelle werd een filmavond ge houden voor landbouwers en fruitkwe kers, waarbij speciaal aandacht werd be steed aan de banden voor trekkers en Iandbouwwagens. A Onder leiding van dr. Frima is in Westkapelle een EHBO-cursus begonnen met twintig cursisten. TERNEUZEN. Momenteel wordt er met zandzuigers ge werkt aan de demping van de waterleiding bij de Terneuzense watertoren. Het werk wordt uit gevoerd door de Gebr. van Oordt uit Werkendam en zal in mei of juni klaar zijn. De dijk wordt ter plaatse verzwaard en zal de ge hele breedte van de voormalige waterleiding in beslag nemen, die ongeveer 400 meter lang was. In het kader van deze werkzaam heden wordt ook de haven ver zwaard en met betonblokken bekleed. ZOUTESPUI Dinteloord be leeft van zijn uitstapjes naar Zeeuws-Vlaanderen weinig ple zier. Na twee nederlagen tegen AZVV en Terneuzense Boys moesten de suikerplaatsbewoners zaterdag genoegen nemen met een gelijkspel tegen het laagge plaatste Spui, 3—3. Spui verweer de zich heftig en als de bal niet zo glad was geweest hadden de Zeeuws-Vlamingen wellicht nog gewonnen. Dadelijk bleek dat Dinteloord tech nisch iets meer in zijn mars had. Reeds in de 10e minuut moest doel man Bolleman alle zeilen bijzetten om een hard schot van middenvoor Verha gen onschadelijk te maken. Iets tegen de verwachting in opende Spui na een kwartier de score. Na uitstekend sa menspel met Maas en De Visser kopte rechtsbuiten Oostdijk de bal in de tou wen, 1—0. Dinteloord zag het gevaar en had na 25 minuten succes. Bolleman verkeek zich op een hoge bal en de attente Verhagen schoot de 'bal langs hem in doel (11). Aan beide zijden werden daarop enkele scoringskansen ver knoeid. In de 35e en 37e minuut stond het houtwerk een Spui-doelpunt in de weg. Eerst schoot De Visser te lat, daarna Oostdijk. Twee minuten voor rust stelde Spui- middenvoor De Visser de Dinteloord- achterhoede voor onoplosbare proble men en schoot beheerst in, 21. De thee had de Brabenders goed ge daan. Zij gingen sterk in het offensief .en reeds na 5 minuten was de rechts buiten er als de kippen bij toen Bolle man de gladde bal uit zijn handen liet glippen om het leer in doel te werken, 2-2. Beide elftallen streden hard voor de overwinning. Even leek het erop alsof Dinteloord Spui onder de voet zou lo pen, maar de Zeeuws-Vlaam.se verde diging hield hei hoofd koel. Spui liet zich evenmin onbetuigd en kwam na 25 minuten door De Visser na goed sa menspel met de weer opgestelde links buiten Pijpelink aan de leiding, 32. Dinteloord zette alles op alles. Tien mi nuten voor tijd kwam de gelijkmaker van de voet van de linksbuiten. Met de ze stand sloot men. KAPELLE De Floraliavereniging in Kapelle-Biezelinge heeft het initia tief genomen voor een dahlia- en chry santenwedstrijd voor de aangesloten le den. Er zullen aan de deelnemers aan deze wedstrijd 2x5 stuks dahlia's en 2 x 10 stuks chrysanten worden beschikbaar gesteld die men dan op moet kweken voor een tentoonstelling van het ko mende najaar. De Floraliavereniging heeft besloten in begin maart een voorlichtingsavond over genoemde bloemen te organiseren. Ook de kinderen van de lagere scho len in Kapelle-Biezelinge zullen dit jaar weer planten krijgen van de ver eniging om op te kweken voor een ten toonstelling. De rondgang met de busjes voor Kin- derzorg heeft in januari in Kapelle op gebracht 169.24. i De Weegbrug station Rilland Ié3ld een jaarvergadering onder voorzitter schap van L. J. Bruynzeel. De vereni ging heeft een batig saldo van 112,85. In 1961 werd voor aandeelhouders 11.433.929 kg. gewogen en voor particu lieren 20.374.616 kg. MIDDELBURG/GOES Zaterdagavond wisten zowel de Hellas dames als de Hellas-heren hun wedstrijden in volle winst om te zet ten, zodat zü met deze overwinningen hun prestaties in de afgelopen competitie, hoewel die nog niet helemaal beëindigd is, beloond za gen met het kampioenschap. Beide teams zullen nu het district Zuid B mogen vertegenwoordigen op de Nederlandse kampioenschappen die op 24 en 25 februari voor het laatst in zijn huidige vorm zullen worden verspeeld. In Middelburg behaalden de Hellas-dames nog een vrij grote overwinning op Marathon, dat deze avond wel erg teleurstellend spel liet zien. Min of meer was dit ook wel te wijten aan iheit onjuist coachen. Meerdere keren zag men bij Marathofi drie uiterst gevaarlijke speelsters op de wisselplaats zitten. Afge zien hiervan was de Hellas-overwinning volkomen verdiend. In de Goese veiling konden de Hellas heren in een doelpuntrijke wedstrijd de beide winstpunten binnen halen. Gezien de prestaties van de E.M.M.-ers in de laatste wedstrijden waren de verwachtin gen voor deze ontmoeting hoog gespan nen. Aanvankelijk leek het er inderdaad op dat Hellas het loodje zou moeten leg gen, doch men wist tijdig de bakens weer te verzetten en dankzij de men taal sterkere instelling was aan het eind der westrijd het kampioenschap hun deel. Dames jun. Marathon 1E.M.M. 1 1 4. Reeds voor rust had E.M.M. een veili ge 30 voorsprong, verkregen uit doel punten van A. van Nimwegen, A. van der Weel en T. van de Berge. Hoewel het spel niet tot grote hoogte kwam. de speelsters blijven teveel op dezelfde plaats kleven, kon het geestdriftige spel veel vergoeden. Marathon kon door M. Kamermans de eer redden, terwijl S. Hoogstrate voor E.M.M. de stand be paalde op 41. Dames jun, Walcheren XODI 144. De Walcherse dames junioren lieten deze avond weer eens zien, dat zij be ter kunnen spelen als menig dames team. De laatste avonden, toen zij te gen minder sterke ploegen moesten aan treden, liet hun spel wel eens te wen sen over, maar nu zij tegen O.D.I.-junio- ren moesten aantreden, die de tweede plaats op de ranglijst bezetten, was het spel weer prima. Hoewel O.D.I. door C. Menheere reeds AXEL De uitslag van de wedstrijd AZVVWN (72) zou doen vermoeden dat VVN door de Axelse ploeg onder de voet is ge lopen. Dit was echter niet waar. Halverwege de tweede helft stond AZW met 32 voor, maar moest zich in die periode geweldig ver dedigen om de gelijkmaker te ontgaan. Pas in de laatste fase van de strijd kregen de Zeeuws- Vlamingen hun Klundertsè gasten „klemvast op de mat". Aanvoer der Haak scoorde drie doelpun ten. WN bezorgde de AZW-supporters reeds voor de wedstrijd koude rillin gen dqov drie kwartier te laat op het terrein te arriveren. De rillingen ver dwenen bij het zien van de eerste Axel- se aanvallen die gevaarlijk afrolden op het doel van de tegenstander. Reeds in de zesde minuut bracht linksbinnen Len- sen de Axelse armen in de lucht (10). Een in eerste instantie gehouden bal ving Lensen op en schoot langs de ver geefs grijpende Klundertse doelman. De thuisclub ging zelfverzekerder spe len, maar dit bleek een verkeerde tac tiek. Het kwam zelfs zover, dat stop per Geens-en in paniek tegen zijn eigen doelpaal schoot. Pas na 33 minuten kon AZW zijn licht veldoverwicht in een tweede treffer tot uitdrukking brengen. Lensen ging op de vleugel langs een viertal tegenstanders, gaf vervolgens een haarscherpe pass naar Haak, die resoluut Inschoot (20). In de 40e mi nuut kopte Haak keihard tegen de on derkant van de lat, maar geen derde dcelpunt. Twee minuten later zorgde Ruitenburg na een schijnbeweging uit een penalty voor 31. In de tweede helft behield AZW zijn veldmeerderheid. Maar te kort spel deed geen doelrijpe kansen ontstaan. WN profiteerde hiervan. Een snelle uitval van G. de Wit betekende 32. Direct daarop moest rechtsback W. Bakker met een blessure het veld verlaten. Na 25 minuten hervond AZW zich zelf weer. Na een goochelpartij van Ruitenburg op de rechtervleugel loste deze speler onverwacht een meesterlijk schot dat de>.WN-keeper totaal verras te, 4—2. Toen was het hek van de dam. Nog geen minuut later knalde Haak de van de paal terugspringende bal onmid dellijk in (52) en na een half uur zorgde rechtsbuiten Borgt na een handi ge manoevre voor 62. Een minuut daar na gaf Lensen een dieptepass. De snel- sprintende Haak loste een harde schui ver waartegen de Brabantse doelman kansloos was, 72. AZW vond het toen welletjes. Ruitenburg permitteerde zich de luxe in de 35e minuut de bal uit een strafschop in de handen van de keeper te schieten. in de eerste minuut een voorsprong nam was dit voorlopig het enige wapen feit. Walcheren nam het heft volkomen in handen en fraai combinerend werd het O.D.I. doel steeds weer onder vuur genomen. De eerste helft werd dan ook met een ruime 81 voorsprong afgeslo ten, waarbij M. de Meurechy (3x), R. Wenzler (2x) en C. Meerman (3x) voor de doelpunten zorgden. Ook in de tweede helft hield Walche ren het goede en snelle spel goed vol. Nadat C. Meerman en M. de Meurechy de stand op 101 hadden gebracht, pro fiteerde D. van Loenhout van een ver dedigingsfoutje (102). Even kreeg C. Meerman het goed op haar heupen en met drie fraaie treffers kwam de stand op 132. Hierna lukte het D. van Loen hout en D. de Nijs O.D.I. 2 doelpunten te bezorgen, doch C. Meerman wist als laatste de keepster te passeren, waar mee Walcheren een volkomen verdien de 144 zege behaald en hiermee nog steeds ongeslagen met grote deelcijfers de ranglijst aanvoert. Marathon 2Hellas 2, heren afd. 2e klasse 48. Aanvankelijk leek het erop dat de Marathonreserves de zege zouden be halen, maar het gemis aan wisselspe lers zou hun speciaal in de tweede helft parten spelen, omdat zij het tempo niet meer konden volgen en daardoor niet steeds tijdig terug waren in de verde diging. Via Schreurs en Elders nam Mara thon reeds spoedig een 20 voorsprong, die echter even snel als zij verkregen was weer teniet werd gedaan door Wal raven. Voordat Schreurs opnieuw had gescoord, had Hellas reeds tweemaal achtereen het Mararhondoel doorboord, waarna de eerste helft werd afgesloten met een 53 Hellas voorsprong. Direct na de rust wist Schreurs het verschil weer tot één doelpunt terug te brengen, maar hiermee hadden de Marathonners hun kruit kennelijk verschoten. Zij moesten lijdelijk toezien dat hun keeper nog driemaal moest zwichten voor Hel las' schoten, waarmee Hellas met een 48 zege naar Goes terug keerde, Diagonaal schot Dames distrikts le klasse Marathon 1—Hellas I 2—5. Hellas verscheen volledig binnen de lijnen, terwijl bij Mara'thon I Willemse vervangen moest worden door M. de Wolf. Nadat scheidsrechter Wijnen het beginsignaal had gegeven, lag de bal reeds in de eerste minuut achter de keepster na een diagonaal schot van in valster M. de Wolf van Marathon. Ge steund door dit snelle succes kwam het Hellas-doel onder druk te staan, maar nu werd de Hellas-verdediging goed ge sleten gehouden. Het lukte vrij goed, te meer daar ds Marathonaanvallen steeds meer en meer door het midden werden gespeeld. De Hellas dames be gonnen hun vertrouwen weer te verkrij gen en mede door het overschakelen op een hogere versnelling, moest nu Mara thon laten zien wat de verdediging waard was. Vooreerst lukte het dit vrij goed en de enkele schoten die nog door de verdediging kwamen, belandden in de veilige handen van mevr. A. Slof- Soetemeier, totdat W. Taekema één van haar lage diagonale schoten losliet, die in de verste hoek van het doel ver dween. 7elfs kort hierna nam Hellas een voorsprong door R. Heijens die één van haar schoten kort langs de paal in het doel liet verdwijnen. Deze voorsprong werd zelfs nog op 3—1 gebracht. Na een onderschepte Marathon aan val -stormde R. de Kok alleen op het Marathondoel af, zij kon alleen nog op een ongeoorloofde manier tot scoren be let worden, wat op de juiste manier be straft werd met een 7 m. worp, die door W. Taekema werd benjut: 3—1. Ook in de tweede helft was W. Taekema weer het eerst tot scoren toe. Een hoog af standschot verdween over de handen van de keepster in het doel. Nadat het spel ruim een half uur onderbroken was, lukte het D. Poortvliet een fraaie dia gonale opspringbal te lanceren, die via de paal in het doel verdween. Kort hier na lukte het N. de Waal nog iets van de Marathon achterstand af te knabbe len, maar dit kon de Hellasploeg niet meer verontrusten. Nadat scheidsrech ter Wijnen het einde had aangekondigd, vielen de Hellas dames elkaar uitgela ten in de armen, hiermee uiting gevend aan de wekenlange spanning. Heren distr. le klasse. Hellas 1 E.M.M. 1 19—15. E.M.M. kreeg zijn min of meer ver wachte revanche niet, al leek het er in de eerste helft wel op. Zoals gewoonlijk keken zij het eerst tegen een achter stand op, maar De Looff, Wisse en San- derse zorgden voor een 31 voorsprong. Wat het doelpuntenverloop in de eerste helft betrof, werd het vooral in het eer ste deel bijzonder spannend. Nadat Bou- tens voor Hellas 23 gescoord had zorg den Polvliet (E.M.M.) en Jacobs (Hel las) voor 34. Hierna ontstond een klein E.M.M. overwicht, waarin zij zelfs uit liepen tot een 73 voorsprong, vla Seij- bel en Polvliet (2x). Even begon het er voor Hellas donker uit te zien, maar tij dig konden zij zich herstellen. De E.M.M.-ers moesten hierna toezien dal hun voorsprong steeds kleiner werd. Door Van der Weele, Jacobs en Poort vliet (2x) kwam Hellas naast E.M.M., voordat Polvliet weer succes had, wat tevens de laaste keer zou zijn dat E.M.M. vóór zou komen. Nog voor de rust werd de stand op 10—8 gebracht door doelpunten van Boutens, Van der Weele en Luider. Gesteund door dit suc ces werd de tweede helft met vertrou wen begonnen. Niettemin wist Seijbel het eerst te scoren (109), maar Lui der en Zweedijk hadden hun antwoord weer klaar: 12—9. Geleidelijk ging Hel las verder uitlopen. Nadat Polvloet nog voor 1210 had gezorgd, brachten Van der Weele en Poortvliet (2x) Hellas weer op 1510. Opnieuw had Polvliet succes maar het hielp allemaal niets meer, want tegen één E.M.M. doelpunt stonden in deze periode twee of drie Hel las doelpunten. Kennelijk roken zij het kampioenschap en steeds stoven zij op het E.M.M. doel af. Via Van der Weele, de Kok, Zweedijk en Poortvliet kwamen zij op 1912, maar het laatste deel van de tweede helft was weer voor E.M.M. Door doelpunten van Wisse, Polvliet en Van de Berg werd de stand een drage lijker aanzien gegeven (1915), waar mee de Hellas heren het voorbeeld van hun dames volgden en beslag legden op het kampioenschap in hun afdeling. Heren afd. le klasse Walcheren 1 Marathon 1 610. Een teleurstellend Walcheren moest in deze strijd de punten afstaan aan stadgenoot Marathon, die deze avond weer één van haar wisselvallige wed strijden speelde. Via J. Nijssen, Erdel- man en opnieuw Nijssen nam Marathon reeds een 30 voorsprong, eer P. Hens- sen tegenscoorde (13). Opnieuw kon J. Nijsssen die deze avond bijzonder produk- tief was, een doelpunt laten aantekenen: 1—4. Een fel Walch'ers offensief, lever de drie doelpunten op van De Vries, Al leman en Tax (44), maar J. Nijssen zorgde dat van speelhelft gewisseld werd met een 54 Marathon voorsprong. De ze Marathon voorsprong werd na rust nog opgevoerd tot 48, eer De Vries voor Walcheren succes had. Via doel punten van De Pree en Erdelman liep Marathon uit tot 105, waarna P. Hens- sen de strijd afsloot op 10—6. Uitslagen en standen Dames distr. le kl. Hellas 9 Marathon 8 Walcheren 8 E.B.H.V. 7 Longa 8 Weri-Di 8 Heren distr. le kl. Hellas 8 E.M.M9 Tonido 8 E.B.H.V7 Volt 8 Tachos 8 1 6 79—23 17 0 2 67—23 12 1 3 47—29 9 0 5 16—42 4 1 6 25—87 3 1 6 18—58 3 0 0 157— 76 16 0 3 154—109 12 1 3 109—113 9 0 5 73—126 4 0 6 90120 4 1 6 75—132 3 De uitslagen luidden: Jongens adsp. 12-13 jaar: Walcheren—Tonido 2—1: Volharding— SIOS 1—9: Hellas—Volharding 84;. Jongens adsp. 14-15 jaar: Marathon—Olympus 5—6; EMM—Tonido 12—8: ODI—Fortuna 26; Hellas—SIOS 5—5. Meisjes adsp. 12—13 jaar: Walcheren 2—Olympus 1—15; Tonido—Wal cheren 4—1. Meisjes adsp. 1415 jaar: Olym pus—Volharding 2—7; ODI—Tonido 5—5; Heren jun. 2e klasse: Hellas 2Olympus 7 6. Dames junioren: MarathonEMM 1—4; WalcherenODI 144. Heren jun. le klasse: Tonido—Walcheren 210; VolhardingEMM 11—8: Walcheren—Hellas 2—8. Heren afd. 3e klasse: ODI—Olympus 3 12—1; Hellas 3— Marathon 3 419. Dames afd. 2e klasse: Nep tunesOlympus 2 101. Heren afd. 2e klas se: Marathon 2—Hellas 2 4—8; Olympus 2— Fortuna 1 77. Dames afd. le klasse: Olym pus 1Zeeland Sport 1 52; Volharding— Hontenisse 54. Heren afd. le klasse: Wal cheren 1—Marathon 1 6—10. Dames distr. le klasse Marathon 1Hellas 1 2—5. Heren distr. le klasse: Hellas 1—EMM 1®—15.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4