Jaap van de Sande weer onbetwist turnkampioen Smerdiek kreeg gevoelige klap Krabbendijke hield Sprang in bedwang SWIFT EN TOGO in DE FINALE-GROEP VIERDE KLASSERS ZUID Hou Stand viel terug; Phoenix naast Tjoba Doelman Traas beter in vorm dan ooit HOEK WEER AAN DE KOP IN DE EERSTE KLASSE Chrislandia overklaste Smerdiek V oetbaluitslagen afdeling Zeeland VCK met moeite met 3-3 gelijk tegen Yerseke III In Frans Naereboutschool Vlissingen Volleybal op Zd-Beveland Microkorfbal in Goes Rillandia blijft in de running Vijf Zeeuwen en drie Brabanders in Zebra-keurturnkorps Goede prestaties van Sassenaren Trainingsrit R.T.C. Wolfaartsdijk in tweede helft naar 5-3 op SVD TWEEDE EN DERDE KLASSE KNKB Scheidsrechter vergat te wisselen Nieuwdorp bleef in heksenketel staande Competitiestanden KNVB afdeling Zeeland Jeugd damtoernooi voortgezet in Goes Maandag 12 februari 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 MIDDELBURG. De uitslagen van za terdag gespeelde wedstrijden luidden: le klas: Veere IAZVV II afgelast, Bruse Boys I—Hoek I 02, Middelburg V—KapeUe I 1—1, Wolf aartsdijk I—SVD I 5—3, VCK I— Yerseke III 33. 2e klas A: Arnemuiden II —Meeuwen I 35, Zeeland Sport VMiddel burg VI 00, Serooskerke I—Nieuwland I 2—2. VCK II—RCS IV 8—4, Colijnspl. Boys IKloetinge I 1—3. 2e klas B: Beren I Wemeldinge II afgelast, Rillandia IIKats I 11, Kloetinge IIIieitikenszand I 13, Hoek IIZaamslag I 21. 2e klas C: Burgh IIIDuiveland II afgelast, Mevo IIWik I 61, Duiveland IBrouwershaven III 51. 3e klas A: Meeuwen IIVeere II 32, Be velanders I—Serooskerke II 4—2, Oostkapel- le IVlissingen VI 62, Wissekerke IZee land Sport VI 5—0. 3e klas B: SVD II— Spui n 2—7, Heinkenszand II—Tern. Boys II 09, Zaamslag IIDriewegen II 11, Waarde IIAZW III 44. 3e klas C: Kapel- Ie II—Wolfaartsdijk H 100, Kruiningen III —Rillandia III 0—6, Kloetinge Hl—'s-H.H. Kinderen I 1—7. 3e klas D: WIK II—Zwalu wen '61 I 0—12, Nieuwerkerk I—Bruse Boys II 22, Mevo IIIZeemeeuwen I 17. GOES Uitslagen van de volleybal wedstrijden der Nevobo, afdeling Zuid- Beveland. gespeeld op zaterdag 10 fe bruari 1962. Dames: EGVCTerhole 3—1; DW—Terhole 0—3. Heren: EGVC II—Astra I 3—1: DAW—Terhole II 3— 0. EGVC I—Terhole II 3—0 (Terhole II niet opgekomen). De dames van EGVC werden kampioen van de competitie 1961-1962. De besturen van de C.H- kiesver enigingen in KapeUe en Biezelinge heb ben besloten op woensdag 21 februari a.s. gezamenlijk een bijeenkomst te be leggen voor leden en genodigden in het sportgebouw in Kapelle. Vooral de pro vinciale zaken zullen daar de aandacht hebben. Hierover wordt' gesproken door het lid van Gedeputeerde Staten de heer C. Philipse te 's-Heer Arendskerke. GOES. Hoewel het programma zich tegen Swift 3 in de finalegroep van het microkorfbaltournooi der speelde al heel povertjes. De 10 voor- VLISSINGEN Het was by de kringkampioenschappen heren •n junioren van de Zeeuws-Brabantse Turnkring by voorbaat een uitgemaakte zaak wie met de titel ging strijken. Jaap van de Sande, lid en trainer van Astrow uit Souburg, toonde zich ook zaterdag in Vlissingen weer heer en meester op de verschillende onderdelen. Het zou ook een verrassing zqn geweest indien de Zeeuwse turner, die de laatste jaren teevast op de tweede plaats eindigt bq het na tionale kampioenschap, op brug, rek of paard voltige in een andere Zebra-turner zijn meerdere had moeten erkennen. Van de Sande werd zelfs niet bedreigd. Nummer twee, de Bredanaar Muller, ein digde met ruim vier punten verschil. Derde werd P. Vermeersch van THOR uit Sas van Gent, die nog grote moeite moest doen om zijn clubgenoot Vermandei (junior kampioen) achter zich te houden. Was Vermandei op rek iets beter voor de dag gekomen, hij zou zijn oudere plaatsgenoot voorbijge streefd zijn. Opvallend was dat bij de eerste acht in het algemeen klassement drie junio ren waren, zelfs op ereplaatsen (4, 5 en 6». Dit wijst er toch op dat het met de senioren in Zeeland en West-Brabant op tumgebied niet zo best gaat, een teken des tijds, omdat het herenturnen zich op de helling schijnt te bevinden. Daar entegen is het verheugend dat de kwa liteit van het juniorenturnen vooruit gaat. Het hlijft echter jammer dat men bij de kampioenschappen vrijwel steeds de zelfde gezichten blijft zien. Dit duidt weliswaar op trouw en toewijding van GOES. Zaterdag werd op het par cours in de Wllhelminapolder de eerste trainingsrit verreden van de R.T.C. „Theo Middelkamp". Acht en twintig renners verschenen aan de start die al direct blijk hebben gegeven van grote activiteit. Er werd tenminste in vrij hoog tempo gedraaid. Reeds in de eerste ronde gingen acht man aan de haal die hun voorsprong niet meer prijsgaven. Theo Marcus won bij de amateurs en onafhanikeiij- ken terwijl Henk van Koeveringe de snelste bleek bij de nieuwelingen en bij de adspiranten zegevierde Jan de Feber. De uitslagen luidden: Onafhankelijken en amateurs. Marcus (Vogelwaarde) 43 km in 1 uur 8 min; 2. Van Poecke (Koewacht) z.t.; 3. Moerdijk (Lewedorp) z.t.; 4. Hoogerland (Kapelle) z.t. 5. Boonman Cs Heerenhoek) z.t.; 6. C Tolhoek (Yerseke) op 1 min; 7. J. v. d. Weele (Goes) op 1 min 29 sec. •Alleen v. d. Weele behoort tot de catego rie der onafhankelijken. Nieuwelingen: 1. Van Koeveringe (Schore) 43 km in 1 uur 8 min; 2. Kosten (Kapelle) z.t.; 3. Provoost (Domburg) 4. De Wilde (Oudelande); 5. V. d. Maas (Ouwerkerk); 6. Van Willigen (Kapelle); 7. De Baar (Nisse). Adspiranten: 1. De Feber (Sluiskil) 17km in 28 min; 2. K. de Vrieze (Souburg); 3. Mol (Lewedorp); 4. Massu (Souburg); 5. De Vrieze (Souburg); 6. De Sijpt (Koe wacht). WOLFAARTSDIJK. In het begin van de wedstrijd Wolfaartsdijk—SVD klopte het niet zo goed in de verdedi ging van de thuisclub met het gevolg dat de bezoekende Driewegenaren al vlug een 20 voorsprong wisten op te bouwen door doelpunten van hun rechts binnen Jeremiasse. Wolfaartsdijk kreeg daarna een strafschop te nemen, die de gymnasten, maar daarnaast zou het toch prettig zijn indien meer turners een kansje waagden. Niet om een titel te bereiken, zover is men nog niet, maar wel om ervaring op te doen. Het pleit dan ook voor de Serooskerker Jozlasse dat hij, hoewel met flink ver schil als laatste eindigend, zioh in de strijd heeft gestort en op sommige on derdelen zelfs lang geen slecht figuur sloeg. Het is verder onbegrijpelijk dat van de organiserende vereniging VTV geen enkele vertegenwoordiger in de JFrans Naereboutschool meedeed- Ook de verenigingen uit Middelburg schitterden door afwezigheid. Het na afloop gevormde keurkorps van de Zeeuws-Brabantse Turnkring be stond uit de eerste acht gymnasten van het algemeen klassement: vijf Zeeuwen en drie Brabanders. De belangstelling voor de kampioen schappen was matig. De drie laatste on derdelen van het programma werden bijgewoond door burgemeester mr. B. Kolff en wethouder Ch. J. Gillisen Ver- KOUDEKERKE. VCK heeft zich tot het uiterste moeten inspannen om het bezoekende Yerseke III in zijn op mars te stuiten. Dat lukte echter maar gedeeltelijk omdat de einduitslag een 33 gelijkspel werd. In het begin van de eerste helft was VCK wel gevaarlij ker maar maakte van een aantal doel- rijpe kansen geen gebruik. Ten slotte wist na een kwartier HoIIebrandse te profiteren van een slechte terugspeelbal van een Yersekse verdediger en het was 10 voor VCK. VCK bleef aanvallen maar na een half uur werkte Yerseke zich onder de druk vandaan en ging in het tegenoffen sief. Dat leverde in de 35ste minuut meteen de gelijkmaker op. Midvoor Van Stee schoot hard raak: 11. Even daarna was een Yersekse combinatie opnieuw voor de Koudekerkse verdedi ging niet te stuiten en Van Stee maak te op verrassende wijze er 12 van. Na de rust had Yerseke aanvankelijk het heft volkomen in handen en het werd zelfs 13 toen Nolet uit een afge meten voorzet van Bom splinterhard in het VCK-doel schoot. VCK werd wak ker en ging met man en macht in de aanval. Linksbuiten Beumer kreeg een goede kans en met een harde schuiver werd de achterstand tot 23 verkleind. Yerseke moest terug in de verdedi ging en ten slotte werd het vijf minuten voor einde gelijk. Uit een scrimmage voor het Yersekse doel wist Harpe te doelpunten. Daarmee werd het 33 en dat gaf de krachtsverhoudingen wel juist weer. schage .In eenkort slotwoord zei de voorzitter van de Zebra, de heer H. A. Ossewaarde, te hopen dat Vlissingen spoedig over een sporthal mocht be schikken. De organisatie van de turn- ontmoeting was bij de VTV in goede handen. Uitslag: 1. Jaap van de Sande, Astrow- Souburg, 57.15 (paardsprong 9.80, brug 9.50, ringen 9.60, paard voltige 9.35, rek 9.45, vrije oefeningen 9.45). 2. W. Muller, PH-Breda, 52.90 (9.75, 9.00, 9.25, 8.50, 8.20, 8.20). 3. P. Vermeersch, THOR-Sas van Gent, 48,80 (9.60, 8.15, 8.80, 6.20, 8.55, 7.50). 4. B. Vermandei, THOR-Sas van Gent, 48.60 (9.45, 7.70, 8.80, 6.95, 6.45, 9.25) 5 C Meesters, UDI-Bergen op Zoom, 4790 (9.60, 7.00, 7.70, 7.25, 7.40, 8.95). 6. J. de Wee, Volharding-Goes, 45.85 (9.20, 5.30, 8.00, 7.95, 7.25, 7.05). 7. B. West- 80 6.35, 7.10, 7.50). 8. A. v. d. Berg, Ph- Breda, 44.55 (9.35, 6.90, 8.00, 6.75, 6.00, 7.55) 9 P. Dogge, UDI-Bergen op Zoom, 43.60 (7.80, 6.20, 8.35, 6.00, 6.15, 8.10). 10. H. Nispen, UDI-Bergen op Zoom, 43.05 7.40, 6.35, 8.20, 6.75, 5.80, 855) 11. R. v. d. Heiden, UDI- Bergen op Zoom, 42.45 (8.10, 6.50, 7.45, 7.00, 6.40, 7.00). 12. H Dissen, Astrow-Souburg, 4215 (7-75, 6.15, 7.50, 7.00, 6.70, 7.05). 13. F. de la Ruelle, THOR-Sas van Gent, 41.85 (7.05, 7.05, 7.70, 6.20, 6.80, 7.05). 14. J. Piessens, UDI-Bergen op Zoom, 40.60 (9.25, 5.20, 7.60, 5.45, 6.40, 6.70) 15. C. v. Bleijswijk, UDI- Bergen op Zoom, 40.40 (8.40, 5.45, 7.40, 5.60, 6.35, 6.90). 15. A C Joziasse, SV-Serooskerke, 37.15 7.00, 5.10, 7.15, 5.40, 6.00, 6.40). Zeeuwse Korfbalboud zaterdagmiddag daartoe alle gelegenheid hood, omdat diverse prominente achttallen in het veld kwamen, bleef het spelpeil in bij na alle wedstrijden beneden de ver wachtingen. In klasse la plaatste Swift 1 zich na een moeizame 1—0 zege op Zuidwes ters 1 in de finalegroep. Ook in deze strijd kwam weer duidelijk tot uitdruk king, dat Swift 1 nog lang geen uitblin ker in het microkorfbal is. In klasse lib waren ook de prestaties van Swift 2 niet bepaald denderend en zeker niet in overeenstemming met de rol die de Swift reserves in het veld- korfbal spelen. Tegen Elto 1 bleef het 0—0 in een wedstrijd waarbij El- fco de betere kansen had om te scoren. De ontmoeting tegen Animo 1 stond op wat hoger peil, doch hier werd soms wat te fel en te hard gestreden waarte gen de scheidsrechter onvoldoende op trad. Voor de wisseling leidde Animo 1 met 1—0 waarna Marga Wolf nog even haar grote klasse toonde en de zege veilig stelde. (20). Vervolgens trad Swift 2 aan tegen de landskampioen Tjoba 1. Aan het begon van deze wedstrijd werden de Tjobanezen door de voor zitter van de Zeeuwse Korfbalbond, de heer D. P. Saaman, gehuldigd met het vorige week in Utrecht behaalde kam- pioenschap van Nederland bij de za terdagmicrokorfballers. Hij bood hen daarbij bloemen aan. Tjoba 1 miste Chr. Francke en wat dit betekent werd in de ontmoeting tegen Swift 2 direct duidelijk. Men mist dan de doorzetter en spelverdeler en vooral de goalgetter in de eerste aanval. Bij rust was het nog 00 waarna Rien Steen hard met twee goede doelpunten de ze ge bracht bij de ploeg waar deze be hoorde. In deze klasse moeten nu Ani mo 1 en Tjoba 1 gaan uitmaken wie bij Swift 1 en Togo 1 in de finale komt. In lc was de manier waarin Togo 1 KRABBENDIJKE. In een voor al van Krabbendijke-zijde hard ge speelde wedstrijd heeft de thuisclub kans gezien het sterke Sprang een puntje te ontfutselen ,(11). De twee doelpunten waren een equiva lent van elkaar: twee kopballen uit twee corners. Ondanks het feit dat Sprang een groot deel van de wed strijd in de meerderheid is geweest kon het maar moeizaam zijn spel ontplooien, mede doordat Krabben dijke fel op de bal zat. Werden de Sprang-combinaties goed uitgevoerd dan ontbrak op het laatste moment de afwerker. Die was in naam wel aanwezig (De Jong), maar de man-die-het-moest-doen kreeg zo weinig bewegingsvrijheid dat hij nau welijks gevaarlijk kon worden. Sprang startte energiek, maar moest spoedig ondervinden dat Krabbendijke de huid duur wilde verkopen. Er ont stond een soort „onbewoond" midden veld, waarop zich af en toe expedi ties waagden. Sprang was duidelijk het betere team, maar het hield het spel te kort en beperkte de aanvalstaak tot twee spelers: De Jong en Paulides. Sprangs sukses bleef ook uit doordat de stevig ingrijpende Krabbendijke-de- fensie in goede vorm stak. Doelman Huissen weerde zich kranig. Op zijn schouders rustte de moeilijke taak v. d. Vrede, die voor de zondagamateurclub Roosendaal is gaan spelen, te verge ten. Dat lukte weliswaar niet helemaal, maar toch voldoende. Een aantal corners van Sprang le verden niets op, waarna Krabbendijke bijna de leiding nam: een ongevaarlijk schot van F. Tramper rolde tussen de benen van doelman Mast door net naast het doei. Uit een snelle aanval en een vierde corner kwam het Bra bantse doelpunt. Een kopbal van De Rooy betekende 01, vijf minuten voor rust. Het scheelde een haar of het was 02, maar het goed gerichte schot van MIDDELBURG. In de tweede klas- thans in puntental gelijk, maar vier pun- De Jong ging net langs de buitenkant van de paai. Rust. Na de hervatting demonstreerde Sprang weer spoedig een meerderheid, maar niet lang daarna kwam Krabben dijke gevaarlijk opzetten. In de vijfde minuut schoot P. Tramper net over de kruising van lat en paal. Dezelfde spe ler kreeg nog een kans, maar treuzel de te lang, waardoor de kans om zee- ging- Na 12 minuten kwam de gelijkmaker, een copie van het Sprangse doelpunt. Tramper was gevaarlijk doorgebroken en doelman Mast had nog juist kans gezien de bal corner te tikken. Uit de ze hoekschop kopte Van Oosten ir (1—1). Sprang kreeg het nog even kwaad te verduren, maar oefende daarna weer sterke druk uit op de dit keer in het rood gestoken Zeeuwen. Er kwamen echter geen treffers meer. sprong die het door Nel Gorsse nam was al tegen de verhouding in en de ge lijkmaker die Jan Davidse in de mand deponeerde was dan ook meer dan ver diend. In de laatste fase ontsnapten de Togonezen aan een nederlaag omdat goede kansen van Jan Meliefste geen succes hadden. In 2a wordt de strijd bijzonder span nend omdat Blauw Wit 1 er voor zorg de dat nu ook Tjoba 3 puntenverlies op liep (11). De stand in deze afdeling ziet er nu als volgt uit: Togo 3 23; Tjoba 3 23; Blauw Wit 1 22; de Poel 22 en Olympia 20. In 2b werd Elto 2 kampioen maar merkwaardig genoeg konden zij niet zelf voor dit kampioenschap zorgen. Zij kwamen tegen Swift 4 niet verder dan een teleurstellend 00 gelijk spel en hun kampioenschap werd eerst een feit toen Swift 4 even later met 02 door Zuid westers 2 werd geklopt. Zelfs Vitesse slaagde er daama nog in om tegen Swift 4 de volle winst te veroveren (01). Bij de junioren in afd. b won Swift 2 verdiend van Animo (12). Van onze sportredacteur MIDDELBURG De afgelopen zaterdag kan men de zaterdag van de verrassingen noemen. Ten minste op het eerste gezicht, want bij nader inzien kunnen de meeste verrassingen logisch be redeneerd worden, met uitzon dering dan van SmerdiekChris- landia, welke wedstrqd in 4a ein digde in een 61 zege voor de GOES. Bij de microkortbal- wedstrijden zaterdagmiddag in de Goese veilinghal deed zich bij de wedstrijd Swift 1Zuidwes ters 1 een vermakelijk incident voor. Scheidsrechter Belaart uit Gfes liet hier nl. twintig minu ten achter elkaar spelen en ver zuimde na tien minuten de ploe gen te laten wisselen ondanks het feit, dat hij vanuit het publiek verschillende malen werd gewaar schuwd. Zuidwesters protesteer de hiertegen en wilde na de ge speelde 20 minuten nogmaals tien minuten op de andere korf spelen hetgeen echter niet meer werd toegestaan omdat dit mid del de kwaal" in feite nog er ger maakte. NIEUWDORP. Ondanks een voort durend en groot overwicht in de tweede helft is Arnemuiden in Nieuwdorp slechts tot 11 gekomen. De dapper strijdende thuisclub flirte deze middag niet alleen met vrouwe fortuna maar bovendien was doelman Traas in onge naakbare vorm. De faam die deze kee per bezit is genoegzaam bekend even als het feit dat hij vooral tegen Arne muiden zijn beste wedstrijden pleegt te spelen. Wat Traas echter ditmaal pres teerde was grandioos. Hadden de vis sers b.v. met 11 deze slag in hun voordeel beslist dan had Traas zeker nog met opgeheven hoofd het terrein kunnen verlaten. Het treffen tussen deze aloude ri valen Nieuwdorp en Arnemuiden blijft nog steeds dé streekderby. Dit is merk baar binnen de krijtlijnen maar ook bij de fans die ook deze middag het veld weer in grote getale omzoomden. De hoogspanning in en rondom het veld kwam nu weliswaar pas in de tweede helft maar dan ook op ondubbelzinni ge wijze. De thuisclub had zich door een straf schop verzekerd van een 10 voor sprong in de eerste helft, die ook met deze stand werd afgesloten, maar di rect na de hervatting trok Arnemuiden alle registers open en wat zich toen ging afspelen aan sensationele momen ten is niet alles in details te beschrij ven. Voor de thee wogen beide partijen goed tegen elkaar op hoewel de rood- broeken ook toen de beste kansen heb ben gehad. Reeds in de eerste minuut brak Ri- nus van Belzen gevaarlijk door maar se b heeft het Middelburgse Swift de daarna een strafscnop ie nemen, aie j. kunnen behouden doordat concur- door aanvoerder Drlessens onberispclijh Sperwers 2 zijn wedstrijd t%gen Ac- werd benut. 1—2. De thuisclub ucrd tje( afgelast. Hou Stand geraakte langzamerhand wat sterker en te" slot- achterop door een gelijkspel tegen Zui- Mi LT\L, derkwartier, dat met Olympiaan op de 2—2 gelijke stand bij de rust. Na de rust kwam Wolfaartsdijk in een gewijzigde opstelling op het veld en ranglijst stuivertje moest wisselen. De Haagse ploeg klopte in Dordrecht Dee pen wc v/ .a-v tos 2 met 3—4, waardoor de rood-witten dat bleek cfe stootkracht wel ten goede |de rode lantaarn stevig in handen hou- te komen. De thuisclub werd overwe gend sterker maar tegen de verhouding in werd aan de andere kant succes ge boekt. Door linksbuiten De Wit nam SVD opnieuw de leiding: 23. Wolfaartsdijk werd echter steeds sterker en doelpunten konden dan onk niet uitblijven. Rechtsbinnen Van Rui ten wist zich tweemaal fraai vrij te spelen en even zo vele malen beteken de dat een doelpunt, waarmee het 43 werd voor Wolfaartsdijk. Ten slot te passeerde Driessens de SVD-doelman nog met een boogbal, waarmee de eind stand een verdiende 53 zege werd voor Wolfaartsdijk. den. Swift Sperwers 2 Hou Stand Ons Eibernest 3 Ons Huis Olympiaan Zuiderkwartier Actief Deetos 2 Stand 2e klasse b: 10 7 1 9 10 10 10 10 10 9 12 15 55—39 14 42—31 12 44—45 10 44—42 10 47—47 10 39—47 9 48—40 5 39—48 5 33—51 In de derde klasse a kwam Tjoba even min in het veld. Het bleef op de twee de plaats dank zö het gelijke spel van Phoenix tegen DKC en een beter doel- i gemiddelde. Tjoba en Phoenix staan ten achter op Danaïden, dat met 50 van Velox won; de Leidenaren hebben evenwel twee wedstrijden meer gespeeld. Gymnasiasten bleef vierde door een rui me zege op Spartaan en Schiedam dis- tancieerde zich van de hekkesluitersdoor Morskwartier juist de baas te blijven. MIDDELBURG. Door een verdiende 20 zege op Schouwen op een improduc tief Bruse Boys is Hoek er in geslaagd de leiding van de eerste klasse in Uet Zeeuwsch KNVB-afdelingsvoetbal te her overen. Dit was mede mogelijk door het gelijk spel van Middelburg V tegen Ka pelle. Op een modderig Middelburgs veld bleven beide partijen hij 11 steken. Hoek heeft een pnntje voorsprong op Middelburg, maar de hoofdstedelingen hebben een wedstrijd minder gespeeld en staan er relatief dus nog het beste voor. Kapelle kwam dus door de overigens knappe prestatie niet verder, evenmin als VCK, dat alle zeilen moest bijzetten om zicli Yerseke III van het lijf te houden. In Koudekerke werd na een aanvankelijke 31 voorsprong van de oesterkwekers ten slotte toch door VCK een 33 gelijk spel uit het vuur gesleept. Wolfaartsdijk blijkt op het goede pad te zijn terugge keerd. Op eigen veld werd verdiend met 53 van SVD gewonnen. Ten slotte werd de ontmoeting VeereAZVV II agelast. Hoek I 14 9 3 2 21 50-23 Middelburg V 13 8 4 1 20 40-23 Kapelle I 13 8 1 4 17 49-27 VCK I 13 6 4 3 IS 47-38 Yerseke III 14 5 3 6 13 41-43 Wolfaartsdijk I ..14 4 3 7 11 39-47 Bruse Boys I 14 4 3 7 11 27-46 AZW II 11 4 1 6 9 26-34 SVD I 14 4 1 9 9 37-54 Veere I 12 0 5 7 5 13-33 Iandia II een I1 gelijkspel. Van de con currenten speelde Beren niet, Heinkens zand won van Kloetinge II met 31 en Zaamslag verloor zowaar in Hoek met 21 van Hoek II. Heinkenszand bezet nu de tweede plaats. KatS I 14 Heinkenszand I Beren I Zaamslag I Rillandia n Kloetinge IT Driewegen I Hoek II Wemeldinge U Nieuwdorp II De kampioensviag in 2 C mag Duive land I langzamerhand wel gaan uitsteken. Van de enige concurrent, Brouwershaven I III, werd met 5I ruimschoots afgere kend. Verder won Mevo II wat verras send met 61 van WIK. Duiveland I 12 Brouwershaven in 12 WIK I 11 Mevo II 11 Duiveland II 12 Burgh III 10 14 12 2 0 26 70-24 13 8 4 1 20 51-26 13 8 3 2 19 40-15 13 9 0 4 18 49-19 14 5 3 6 13 46-40 13 3 3 7 9 21-53 13 2 3 8 7 13-31 12 3 2 7 6 28-35 (2 punten in mindering) 10 1 2 7 4 16-41 13 2 0 11 4 20-61 goed getimed uitlopen van Rinus Traas voorkwam een zeker doelpunt. Nadat de groenhemden Becks enke le malen aan de tand gevoeld hadden scheen een fraaie combinatie tussen Jan Schroevers en Rinus van Belzen succes te hebben maar ook nu gaf Ri nus Traas: niet thuis. De vissers bleven even aandringen en een goed ingescho ten bal van Poortvliet werd door 1-back L. Traas ternauwernood van de doel lijn weggetrapt. Na 35 minuten liet de defensie van Arnemuiden een grove steek vallen bij een overigens vrij ongevaarlijke aan val der gastheren. Men aarzelde met wegwerken en in laatste instantie was het De Ridder die de bal, die zou zijn „uit" gegaan met de hand in het veld terug sloeg. De toegekende penalty werd door Deurloo in een doelpunt om gezet (10). Vlak voor rust scheen Arnemuiden gelijk te maken toen Schroevers zich op links keurig had vrijgemaakt en Van Belzen lanceerde maar diens schot van dichtbij maakte Traas met een briljante safe onschadelijk. Zes minuten na de hervatting luid de een vuurpijl van Poortvliet de pe riode van spanning en sensatie in waarover wij reeds spraken. De bal sprong af op de onderkant van de lat en scheidsrechter Steenbak ker, die meende dat het leder de doel lijn- was gepasseerd, wees naar het mid den. Op advies van de Nieuwdorpse grensrechter annuleerde de arbiter echter dit doelpunt. De deze middag niet bijster op dreef zijnde referee ken de een minuut la-ter een penalty toe aan de gasten omdat Van de Ketterij met twee man op niet toelaatbare wijze zou zijn aangevallen in het beruchte ge bied. Schuit -knalde de strafschop naast. Nieuwdorp werd hierna volkomen met de rug tegen de muur geplaatst. Een lawine van aanvallen rolden op het doel van Traas af maar de doel man der thuisclub groeide nog steeds naar een subliemer vorm. Schoten van Poortvliet en Van Belzen werden door hem vakkundig bewerkt maar boven dien was zijn ingrijpen in het doelge bied van dien aard dat de Arnemuiden- se aanvallers er grijze haren van moe ten hebben gekregen. Pas na 27 minuten capituleerde Traas toen Poortvliet een voorzet van Van de Ketterij van dichtbij inschoot l1. De spanning in en buiten de lijnen scheen nu ondragelijk te worden. Nieuwdorp vocht met de moed der wanhoop en het pleit voor het moreel der groen-witten dat zij in deze heksenketel overeind bleven. Het moet echter worden ge zegd met medewerking van vrouwe for tuna. Dat kwam nog eens duideljik tot uitdrukking toen zeven minuten voor het einde de agressieve Rinus van Bel zen langs de uitlopende Traas en voor een leeg doel tegen de paal schoot. Voor de aanvang van de wed strijd werd een minuut stilte in acht genomen voor de onlangs zo noodlottig om het leven gekomen afdelingsscheidsrechter de heer Schaap uit Middelburg. bezoekende club. Smerdiek moet wel een volslagen off-day hebben gehad. In elk geval kunnen de Tholenaren zich door deze neder laag wel gevoeglqk als uitge schakeld voor de titel beschou wen. Zelfs de tweede plaats lijkt op dit moment onbereikbaar. Dat Arnemuiden bij Nieuwdorp op sterke tegenstand zou stuiten lag voor de hand, dat de vissers één punt zouden moeten achterlaten werd niet direct verwacht of schoon Nieuwdorp tegen Arne muiden altqd zqn beste wedstrij den speelt. Arnemuiden bleef on danks de grote zege van Chris- landia stevig in het zadel. AZW kwam ook zaterdag weer dave rend voor de dag. VVN werd het tweede Brabantse slachtoffer van de hernieuwde geldingsdrift van de Axelaren. Spui leverde een keurige prestatie door het toch lang niet zwakke Dinteloord een punt afhandig te maken. Uitslagen vierde klasse a: NieuwdorpArnemuiden 11; SmerdiekChrislandia SpuiDinteloord 33; VVN 7—2. Stand 4e klasse a: Arnemuiden 13 9 3 Chrislandia 12 7 3 Dinteloord 12 5 4 Tern. Boys 10 6 1 Smerdiek 10 4 3 AZVV 11 4 2 Spui 12 3 VVN 11 3 1 Nieuwdorp 9 13 Mevo 10 1 l 1—6 AZVV— 1 21 41—13 2 17 30—2Ï 3 14 27—23 3 13 28—25 3 11 30—25 5 10 39—30 6 9 1725 7 7 24—2* 5 5 10—21 8 3 16—ai In de vierde klasse b verrast! Rillandia „vriend en vijand'' door uit Sleeuwijk met een 21 zege terug te komen. De Rillan- ders blijven daardoor in de kop groep vertoeven al zullen zq Good Luck niet meer kunnen be dreigen. Een tweede plaats zit er voor de Zeeuwen echter dik in. Rillandia staat maar twee pun ten achter op Sprang, dat bq Krabbendijke niet verder kwam dan een gelqkspel. Wemeldinge kon het thuis net niet klaren te gen Aalburg, dat kleine maar nuttige overwinningen hoekt. Good Luck blqft aan de leiding, ook al hebben wij de wedstrqd Zwaluwse BoysGood Luck niet in de stand verwerkt. Deze ont moeting werd namelijk gestakt bq de stand 20 voor Zwaluwse Boys. Het moet er in Lage Zwa- Iuwe nogal koortsachtig zijn toe gegaan. Good Luck zou het niet eens zijn geweest met de scheids rechter over de twee toegekende treffers. Roda Boys kwam bij Wqk met de hakken over de sloot (12) en schoof een plaatsje op evenals Rillandia wegens de nederlaag van Sleeuwijk. Uitslagen vierde klasse b" Sleeuwijk—Rillandia 1—2; We meldinge—Aalburg 1—2; Wijk— Roda Boys 12; Zwaluwse Boys Good Luck bij de stand 2—0 gestaakt; KrabbendijkeSprang Stand 4e klasse b: Good Luck Sprang Boda Boys Rillandia Krabbendijke SSC '55 .9 2 1 20 7 3 3 17 6 4 2 16 7 1 4 15 7 1 5 15 5 4 3 14 5 3 5 13 4 2 5 10 2 2 9 R 2 1 8 5 12 1 1 10 3 18—38 19—44 11 0 1 22 83-21 9 0 3 18 53-26 6 0 b 12 39-38 4 0 7 8 38-46 5 0 9 6 27-75 1 0 9 2 16-50 Stand 3e klasse a: Danaïden 12 10 Tjoba 10 7 Phoenix 10 6 Gymnasiasten 12 7 DKC ALO Velox Schiedam Spartaan Morskwartier 12 11 11 12 11 11 2 2 20 82—55 1 16 91—56 16 55—31 15 84—64 13 65—57 9 60—67 8 59—57 7 72-106 4 45-81 4 43—82 Uitslagen: 2e klasse b: Actief-Sperwers 2 afg.; Zuiderkwartier-Hou Stand 22; Deetos 2-Olympiaan 34: Ons Huis-Ons Eibernest 3 afg. 3e klasse a: DKC-Phoe- nix 22; Velox-Danaïden 05; Spartaan- Gymnasiasten 0—9; Morskwartier-Schie- dam 34. In de tweede klasse A lijkt ons de strijd om de bovenste plaats wel beslist. Lei der Meeuwen rekende namelijk met de ernstigste tegenstander af: Arnemuiden II kreeg op eigen veld een 53 nederlaag te slikken. Serooskerke en Nieuwland be sloten op 22 en Middelburg VI leverde knap werk door tegen Zeeland Sport V de stand dubbelblank te houden. VCK II sloeg RCS IV met 84 en Colünsplaatse Boys verloor verrassend met 31 van Kloetinge. Meeuwen I 14 12 1 1 25 64-23 Vlam Arnemuiden II 14 10 1 3 21 58-27 GGD Serooskerke I.... 13 634 15 36-29 Dusseld: VCK n 14 6 3 5 15 30-33 £92 Zeeland Sport V 14 6 2 6 14 29-34 GJD Kloetinge I 12 4 4 4 12 25-35 ABS Colijnspl. Boys I 13 4 3 6 11 40-40 SVW - - Dugseid: 14 12 1 1 25 64-23 14 10 1 3 21 58-27 13 6 3 4 15 36-29 14 6 3 5 15 30-33 14 6 2 6 14 29-34 12 4 4 4 12 25-35 13 4 3 6 11 40-40 15 3 4 8 10 44-55 14 3 1 10 7 23-55 11 1 2 8 4 15-35 cte in 2 B een kleine Middelburg VI Leider Kats misstap. In Rilland werd het tegen Ril- GOES. Het Jeugddamtornooi voor N. en Z. Beveland werd zaterdag voorgezet. De uitslagen zijn als volgt: SVW (RK HBS) GJD ('s Gravenpolder) 3—7, Vlam (Ly ceum)ABS (Goes) 100, DusseldSrpssch. AGGD ('s-Gra venpolder) 37, BOZ (Ber gen op Zoom)Dusseldorpssch. B: 91. De stand is nu als volgt: 17— 3 15— 5 12— 8 12— 8 9—11 6—14 7—13 2—18 De derde ronde wordt eveneens te Goes gespeeld, op 24 februari a.s., dus volgende week niet, in verband met de Sneldamkam- pioenschappen te 's-Gravenpolder. SINT MAARTENSDIJK. 1 Smerdiek speelde zaterdag tegen Chrislandia een zeer slechte wed strijd. De Tholenaren werden vol komen overspeeld door een prima in vorm zijnd Heinings elftal, dat een veel beter geheel liet zien en doeltreffender opereerde. De 61 overwinning van de Brabanders was volkomen verdiend en nog niet eens geflatteerd, al had Smerdiek wel enkele keren pech toen het houtwerk in de weg stond. In de eerste twintig mimiten gaf Smer diek nog redelijk partij, maar daama was en bleef het spel in handen van Chrislandia, dat door rechtsbuiten Jong bloed' de score opende, 01. Tien mi- 7waluw.se Bovs Wijk Programma a.s. zaterdag: 4 a: Nieuwdorp—Terneuzeuse Boys, omerdykMevo, Chrislandia—Dintel oord. 4 b: Sleeuwijk—Wijk, Wemeldinge— Zwaluwse Boys, SSC '55—Krabbendijke Rillandia—Sprang, Aalburg—Roda Boys. Contractteelt tuinbouw KAPELLE. Blijkens een medede ling van de direktie van de veiling ..Ka- peile-Biezelinge en Omgeving" aan de lelfino2! er J' iaar, via genoemde veiling een contract afgesloten worden vooi augurken en knolselderij. Aan de eden is gevraagd een definitieve opga- M„»°i'J't1SontraJct te wiUen inzendfn. Lu wordt dat reeds gebleken er ^00l de teelt van beide pro ducten veel belangstelling bestaat in uit tuinbouwcentrum- Personenwagens botsten RILLAND. Ter hoogte van de •j§erwaardpo'der deed zic!l zaterdag middag een aanrijding voor die ernstige materiële schade tot gevolg had. De heer R- K. uit Goes, die stopte achter een rechts van de weg stilstaande veeauto. werd van achteren aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer J. L. R. M. uit Vlissingen. Beide wagens werden ernstig beschadigd. nuten verhoogde Voogt de voorsprong tot 02 en vijf minuten later liet Konings Smerdiek tegen een 0—3 achterstand aankijken, door een corner ineens in een treffer om te zetten. Twee minuten na rust gaf Meerman de Thoolse supporters weer hoop 13 maar Jongbloed maakte in de 20ste mil nuut aan alle eventuele illusies een ein de (1—4). Vijf minuten later schoot Lint hout in eigen doel en in de 4!)ste minuut maakte Van Ham het halve dozijn vol Een kopbal van v. d'. Hoek ging net over en Vroegop schoot nog tegen dc paal.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4