„Er is niets, geen bewijs, geen fraude" NIEUW JAPANS DREIGT SCHILDERS HIELDEN ZEER NETJES HUIS L. Worms contra advocaat-generaal FRANSE VAKBONDEN PROTESTEREN TEGEN OPTREDEN POLITIE Eiïlf MUI f Neef van Debré ontvoerd door Geheime Leger K.L.M. DAALT EEN PLAATS Kamerlid had gesprek met Indonesische delegatie Conflict over water van Culemborg De Bilt: Zacht RUSTIG r PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Vuist op tafel VERMOEDEN RIJST: „Doofpot" Niets 99 99 EDUARD POLAK OVERLEDEN EINDHOVENSE RAAD: BOVENGEMEENTELIJK BESTUUR NODIG Nieuwe zaakgelastigde in Peking aangekomen Nootdorp vindt geen gehoor bij Rijswijk De Gordijnen Specialist MAIS0N VAN WESTEN SCHRIJVERS' STOFFENHÜIS DE MUYNCK BEVAHUIS „Tegemoetkomende houding" Eigener beweging BANANEN zijn voedzaam - in Amerikaans politiebureau - j~CCüS BRILLEN BANDAGES EL. KOUSEN Stilstaan voor Gedeputeerde Smallenbroek Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4. telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraai 40, Postbus 53. tefefoon 011503189, Zierikzee. Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeenwsch Dagblad Losse nummert 19 cent Abonnementsprij s 0,56 per week, f 7<— per kwartaal1 Advertentietarieven pp aanvrage. - Rubriek Kabouters' T cent per woord met een minimum van 1,—»j 16e JAARGANG No. 5077 Zaterdag 10 februari 1962 FEL DUEL VOOR RECHTER Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. Het smaadproces dat de heer D. P. Spieren burg, vice-voorzitter van de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S., had aangespannen tegen de Haagse schroothandelaar L. Worms, is gisteren in hoger beroep voor het Gerechtshof in Den Haag geëindigd in een verbeten duel tussen de advocaat-generaal, mr. F. J. G. baron van Voorst tot Voorst, en de heer Worms. In een heftig woordenduel van man tegen man zoals dat misschien nog nooit in een Nederlandse rechtszaal is gehouden, verweet de advocaat-gene raal de heer Worms, dat hij raaskalde, en in een blinde drift maar door raasde met oogkleppen op. „Wat hij de zogenaamde schroot- affaire noemt, bestaat niet in Neder land", zei de advocaat-generaal. ,,Ik heb alle stukken bestudeerd. Er is niets, niets, niets! Er is in de Neder landse schrootwereld niets onrechtma tigs gebeurd. Geen bedrog, geen vals heid in geschrift, geen fraude. Geen enkele aanwijzing is er gevonden dat de strafwet is overtreden door een Ne derlandse schroothandelaar." In een uiterste staat van opwinding, met zijn vuist op tafel beukend, be- Van onze correspondent PARIJS De negentienjarige Marc-André Schwartz, zoon van professor Laurent Schwartz en neef van de Franse premier, is sedert donderdagmiddag half drie verdwe nen. Vermoedelijk is hij ontvoerd schuldig'de de heer Worms de advo caat-generaal persoonlijk ervan, dat juist hij de man was die het onderzoek in de schrootaffaire had gestuit. ,,Deze advocaat-generaal staat hier zijn eigen falen te verdedigen", aldus de heer Worms. ,,Hij is er verantwoor delijk voor, dat er schrootfraudeurs ongestraft in Nederland rondlopen." De president van het hof, mr. Vlie- genthart, hamerde af en vermaande de heer Worms zich tot de smaadzaak te bepalen. De heer Worms repliceerde echter: ,,De advocaat-generaal heeft over de schrootaffaire gesproken. Dan mag ik er dus ook over spreken. Trouwens, deze zaak is niet los te denken van de gehele schrootaffaire", vond de heer Worms. Om te bewijzen dat het onderzoek ,,op last van hogerhand" in Nèder- land was gestuit, deed de heer Worms mededeling van een onderzoek dat door zijn toedoen door de officier van justitie in Den Haag was ingesteld. ,,Na het eerste verhoor", aldus de heer Worms „werd ik door een hoofd inspecteur van politie opgebeld, die mij zei dat hij bevel had gekregen het onderzoek onmiddellijk te staken. Ik heb toen de officier van justitie op gebeld, die mij zei: „Ik begrijp dat u teleurgesteld bent, maar ik heb op dracht er mee op te houden." „Daarna heb ik de procureur-gene raal opgebeld", zo ging de heer Worms verder. „Die werd kwaad en zei dat alleen hij vragen te stellen had. Een Kamerlid heeft daarna vijftien vragen geformuleerd. Er gebeurde niets. Ove rigens is het onderzoek opgedragen aan iemand die voor de oorlog rijks veldwachter was, die tijdens de oorlog werkzaam was op het hoofdkantoor van de Sicherheitsdienst in Berlijn. Weer hamerde eje president af. Hij berispte de heer Worms voor die uit latingen en zei dat hij zich moest intomen. MARC SCHWARTZ door de O.A.S. Professor Schwartz heeft tenminste eergisteren een tele foontje gekregen van iemand, die hem zei dat zulks inderdaad het ge val was. De boodschapper deelde mee dat de jongen was ontvoerd omdat de profes sor in universitaire kringen het mid delpunt is van de strijd tegen de O.A.S. en tevens om door deze ontvoering premier Debré te treffen. Het opmerkelijke is dat de ouders van Marc-André woensdagmiddag eveneens telefonisch waren gewaar schuwd dat hun zoon zou worden ont voerd. Marc-André had daarom de af spraak gemaakt, dat hij zich niet zou verplaatsen zonder hiervan zijn ouders telefonisch op de hoogte te stellen. Donderdagmiddag belde hij op dat hij naar de universiteit ging en dat hij niet zou deelnemen aan de betogingen op de Place de la Bastille. Inderdaad is hij 's middags om vier uur nog op de universiteit gezien. Daarna ont breekt elk spoor. Gistermiddag is evenwel de wagen waarmee de jongen van huis vertrok, teruggevonden hal verwege Rambouillet en Versailles. Professor Schwartz meent dat zijn zoon is ontvoerd om hem te kunnen ruilen tegen een gearresteerde belang rijke leider van de O.A.S. De heer Worms las een passage voor uit het rapport-Poher, uitgebracht aan het Europese parlement, waarin stond dat tal van zaken, door de heer Worms aan het licht gebracht, juist bleken te zijn. „Nu zou ik mij moeten laten welge vallen, dat een advocaat-generaal tegen mij zegt dat ik raaskal", riep hij uit. „Ik moet u weer een waarschuwing geven", zo onderbrak de president, houdt u toch bij de zaak!" „Dat doe ik, mijnheer de president", antwoordde de heer Worms. „De advo caat-generaal zegt 'dat alles is onder zocht en dat er niets werd gevonden. De heer Spierenburg heeft zelf in het Europese parlement gezegd, dat de Hoge Autoriteit aan Lloyds opdracht had gegeven, steekproeven te nemen." Te morren hebben de militairen, die enkele dagen oponthoud ondervonden in Anchorage, niet gehad. Zij waren comfortabel ondergebracht in het Westwardhotel en genoten veel sympathie van de bevolking. Op de foto: enkele militairen in burger in de eetzaal van hun hotel: Enkelen van hen zijn gisteren al op weg gegaan naar hun tropische diensttijd. De overigen volgden vandaag. Hun gedachten zullen de komende maanden nog wei eens terug gaan naar de koele dagen in Alaska. AMSTERDAM, (ANP) In het Cen traal Israëlitisch ziekenhuis te Am sterdam is gisteravond op 81-jarige 'eeftijd overleden de heer Eduard Po lak. Hij is een van de grote strijders .geweest in de socialistische beweging. Hij vtes een van de eerste redacteuren van Het Volk. Van onze correspondent EINDHOVEN. De fracties in de Eindhoven se raad hebben zich gister avond bijna unaniem geschaard achter het voorstel van B. en W. om tot een bovengemeenitelijk bestuur voor de Eind hovense agglomeratie te komen. In het rapport dat B. en W. van Eind hoven de raad hadden voorgelegd, wordt voorgesteld bij deze samenwerking de gemeenten Best. Geldrop, Heeze, Nunen, Oirschot, Zon en Breugel, Valken-swaard, Veldhoven en Waalre te betrekken. Eindhoven wil voorts delen van Gel drop. Waalre en Veldhoven annexeren. Enkele raadsleden maakten zich zorgen over de moeilijkheden, die zich bij de vorming van een bovengemeenitelijk li chaam kunnen voordoen. Staatsrechte lijk biedt het voorstel weinig houvast, vonden zij. Met name werd het betreurd, dat B. en W. niet hebben aangegeven hoe zij zich de ontwikkeling van een bovenge meenitelijk lichaam hadden gedacht. Van onze correspondent PARIJS. De Franse luchtvaart maatschappij Air France heeft de K.L.M. verdrongen van de vierde plaats van de lijst van passagiersvervoer over de Atlantische Oceaan. De Air France boekte in 1961 een stijging van 25 pro cent van 126.000 tot 158.000 vervoerde personen. De Pan American Airways staat nog ver bovenaan met 401.600 passagiers. Daarna volgt de Engelse B.O.A.C. met 268.000 passagiers tegen 264.000 in 1960. Ondanks een daling van vijftien pro cent bleef de Trans World Airlines op de derde plaats. Hier daalde het passagiersvervoer van 243.000 tot 206.000. De K.L.M. vervoerde 150.000 perso nen. Daarna komt de Lufthansa, die zijn vervoer met 24 procent zag toe nemen. De S.A.S. boekte een terug gang van vijf procent Ook daar De Deense luchtvaartmaatschappij maakt geen uitzondering op de situatie in het Europese luchtvaartverkeer. De maatschappij zal over het boekjaar 1960-61 het dividend passeren. Er werd een verlies geboekt van 31,5 miljoen kronen tegen een verlies van 24,9 miljoen kronen in het voorgaande boekjaar. Van de staat wordt een sub sidie ontvangen van 27,5 miljoen kro nen. Van onze correspondent PARIJS In een resolutie heeft het politieke bureau van de Franse communistische partij het aftreden geëist van minister Frey en de Pa- rij se politieprefect Papon als gevolg van de bloedige botsingen van don derdagavond- Verder vraagt zij zuivering van het leger, van de administratie en van de politie van incompetente mensen. De resolutie beschuldigt de regering ervan dat zij door de politie op te- zwepen tegen de Parijse bevol king het optreden van de O.A.S. be gunstigt. „Om haar houding te rechtvaar digen en haar samenwerking met de O.A.S. te verbergen heeft de gaul listische regering niets anders we- te doen dar cie communiste»- t- be schuldigen", zegt de communistische partij. Stilte Hei openbare leven in Parijs stond gistermiddag tussen drie en vier uur stil, wat tot gevolg had, dat Parijs een monstreuze, onontwar bare verkeersknoop werd. Deze sta king van een uur was uitgeschreven door alle vakverbonden om te pro testeren tegen het geweld, waarmee de politie gisteren tegen de mani festanten te keer is gegaan. De me tro stopte geheel, evenals het auto- busverkeer. Het treinverkeer met de Pari;se voorsteden werd stilgelegd, fabrieken stroomden leeg en mani festanten liepen de straat op. Met honderd tot driehonderd man werd in de verschillende wijken ge manifesteerd onder het uitstoten van kreten als: „O.A.S-moordenaars", Papon, treed'af", „Frey aan de galg". De posterijen staakten hun werk en wilden niemand helpen, banken werden ■gesloten, ministeries gingen dicht, kort om niemand behalve de politie, enig winkelpersoneel, taxichauffeurs en krantenverkopers werkte (meer. Bij het passeren van de manifestanten werd gefloten of geapplaudisseerd. De enigen die voortreffelijke zaken ded'en waren de café's en de taxis. TOKIO (UPI) De nieuwe Neder landse zaakgelastigde in Peking, drs. Carl Dietrich Barkman, is gisteren met zijn vrouw in de hoofdstad van de Cninese Volksrepubliek aangeko men, zo meldt het communistische persbureau Nieuw-China. Op het vliegveld werd hij begroet door de plaatsvervangend directeur van het protocolbureau van het ministerie van buitenlandse zaken, Han Hsoe. RIJSWIJK B. en W. van Rijs wijk hebben de raad voorgesteld het verzoek van B. en W. van Nootdorp alle medewerking aan de Ilsy '62 te weigeren, voor kennisgeving aan te nemen. Het gemeentebestuur van Noot dorp heeft we meldden het al een verzoek van dezelfde inhoud gericht aan de minister van defensie, ir. S. H. Visser, en aan de comman dant van Ypenburg. Boerderij en woonhuis van de heer G. Immeker in Heerde zijn gistermor gen door brand vernield. Met hulp van buren werden koeien en kalveren als mede een deel van de inboedel in vei ligheid gebracht. (Ingezonden mededeling) U bent altijd welkom bij... „UW SPECIAALZAAK" voor zeer moderne vitrages en dekoratiestoffen. Hoek Lange Vorststraat-Ganzepoortstr. Goes Telefoon 7814 Uw speciaal adres voor HEREN- en KINDERKLEDING Lange Vorststraat Goes mooie de hele goes familie in de Lange Vorststraat, t.o. „Berco" OPTIEK - F0T0HANDEL Ganzepoortstraat 3 - Goes - Tel. 5214, Rijke keuze regen- en winterjassen voor Jong en oudl Bij ons lage prijzen L. Vorststraat 64 GOES Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het Eerste Kamer lid mr. dr. L. de Gou (kath. v.) heeft eind januari in West-Duitsland een gesprek gehad met een Indonesische delegatie, waarvan een lid van de Indonesische ambassade te Bonn en vooraanstaande Indonesiërs deel uit maakten. Ik ontving daarbij voor stellen. die een aanzienlijke tege moetkoming aan het Nederlandse standpunt in de kwestie Nieuw-Gui- nea inhouden, aldus mr. de Gou. De senator heeft de voorstellen over gebracht aan prof. De Quay, die hier op meedeelde, Indonesische suggesties, alleen in studie te kunnen nemen, wan neer zij langs de officiële weg waren ingediend. De minister-president vond dat de voorstellen moesten worden in gediend bij de Nederlandse ambassade te Bonn. Mr. De Gou heeft dat aan de Indonesiërs geschreven. De voorstellen droegen volgens mr. De Gou een officieel karakter. Er bleek uit, aldus mr. De Gou, dat van Indonesische kant een bereidheid be staat tot toenadering, die hem bepaald optimistische stemde dan de kranten berichten van de laatste weken hadden gedaan. Over de inhoud van de voor stellen wilde hij zich niet nader uitla ten. Zij waren hem overhandigd ter vertrouwelijke kennisneming door de Nederlandse regering. Mr. De Gou had gehoopt door deze stap, die hij eigener beweging heeft ondernomen, te kunnen bijdragen aan de oplossing van de kwestie Nieuw- Guinea, die hem grote zorgen baart. Nu de minister-president heeft gezegd alleen via officiële kanalen Indonesi sche voorstellen te willen ontvangen, zal mr. De Gou geen verdere activitei ten in deze richting ondernemen. Hij zei, het standpunt van de rege ring te respecteren en meende gehan deld te hebben overeenkomstig zijn verantwoordelijkheid als Kamerlid. Van een onzer verslaggevers Den HAAG. Nauwelijks was gisteren een begin gemaakt met het verdere vervoer van de in Anchorage gestrande Neder landse passagiers, van de in Japan geweigerde DC-8, of nieuwe dreigende moeilijkheden doemden op voor het luchtver voer van militairen naar Nieuw- Guinea. De Japanse regering, zo werd ons gisteravond uit Tokio gemeld, zal vandaag krachtig protesteren tegen het gebruik dait Nederland voor dat vervoer van lijnvliegtui- gen van de K.L.M. maakt. In de protestnota zou worden gezegd dat het gedrag van Nederland voor Japan verre van aangenaam is. Er zou in gezinspeeld worden op de mogelijkheid dat Japan tot .da den" zal overgaan wanneer Ne derland met dit vervoer zal blij ven voortgaan. De protestnota is vandaag bij de Nederlandse am bassade in Tokio te verwachten. Vertrokken Uit Anchorage zijn gisteren 47 passagiers van de DC-8 met de speciaal daarvoor nagestuurde DC-7c naar Tokio vertrokken. Heit toestel zou vannacht om half drie Nederlandse tijd in Tokio aanko men, In Tokio was al officieel mee gedeeld dat Japan geen juridische middelen heeft om de landings- vergunning voor lijnvliegtuigen in te trekken, ook niet als daar mili tairen in burger mee worden ver voerd. De mogelijkheid werd open gel aiten dat heit toestel weer op wapens zal worden onderzocht. Dinsdag Gisteravond vertrok van Schip- hol een DC-7c in de normale lijn dienst over de Pool. Het toestel haid maar dertien passagiers aan boord. De 32 militairen, die aan vankelijk met dit vliegtuig naar Nieuw-Guinea zouden gaan, zijn in de loop van de middag van de passagierslijst geschrapt. De militairen zullen dinsdag met een louter met „rijksambtenaren" gevuld lijntoestel naar Nieuw- Guinea worden gebracht. De DC-7c die gisteravond van Schiphol vertrok zal in. Anchorage de diaar nog resterende 35 passa giers van de DC-8 opnemen. De DC-8 zelf is gistermiddag leeg op Schiphol teruggekeerd. Enkele uren later werd het toestel op de lijn naar New York ingedeeld. Ik had vanmiddag dienst op de Hoog straat en zag Pauline met een vreemde man lopen Van onze correspondent CUI.EMBORG Over de status van een waterleidingbedrijf is ernstig ver schil van mening gerezen tussen Ge deputeerde Staten van Gelderland en de gemeente Culemborg. De Gelderse gedeputeerden hebben het gemeentebestuur van Culemborg aangezegd, dat, als op 15 februari nóg niet is besloten het gemeentelijke water leidingbedrijf op vrijwillige basis aan Waterleiding-maatschappij Gelderland over te dragen, de gemeente voorlopig zal worden aangewezen als gebied, waar in een nadere regeling van de organisa tie van de openbare drinkwatervoorzie ning nodig is. Redelijke winst (Ingezonden mededeling) Vorig jaar mei hadden Gedeputeerden al laten weten, dat voor de drinkwater voorziening in Culemborg een nieuwe re geling nodig was en dat het plaatselijke waterleidingbedrijf daarom moest over gaan naar de waterleiding-maatschappij Gelderland in Velp. Het gemeentebestuv- voelt daar niets voor. Het vindt dat het, al meer dan vijftig jaar, op redelijke wijze water heeft geleverd. Bovendien zijn de tarie ven van het Velpse bedrijf van dien aard, dat overdracht de Culemborger dertigduizend gulden per jaar zou k -- ten. Het zou betekenen, zo redeneert het gemeentebestuur, dat een waterleiding bedrijf met een redelijke vinst voor de gemeente verloren gaat en diat de bur gerij jaarlijks een extra last van dertig duizend gulden op de schouders wordt geschoven. B. en W. hebben de raad geadviseerd de mededeling van de Gedeputeerde Staten maar voor kennisgeving aan te nemen. Houden Gedeputeerden aan hun standpunt vast - en niets wijst erop dat ze het niet zullen doen - dan zal de Kroon uitspraak moeten doen. Het zal waarschijnlijk de eerste maal zijn dat de Kroon met een dergelijk wrijfpunt wordt geconfronteerd, daar de waterleidingwet pas op 1 maart vorig jaar in werking is getreden. HILVERSUM - De K.R.O. wijdt vanmiddag tussen 12.40 en 1 uur haar actualiteitenrubriek „Echo" aan een interview met de minister van maat schappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé over het zojuist ingediende wetsontwerp op de bejaardenoorden. Deze uitzending is te horen via Hil versum I. ]\TEWARK (UPI) De commissa- ris van politie van de Ameri kaanse plaats Newark, in New Jer sey, August K. Rauscher, heeft een hart dat overvloeid van dankbaar heid voor de lieden die zijn bureau zo keurig hebben opgeknapt, met een nieuw verflaagje hier en een nieuw ruitje daar. Om dezelfde reden is hij nogal gefrustreerd omdat hij niet weet wie dit werk hebben gedaan en als po- (Ingezonden mededeling) sinds 1893 GOES EN MIDDELBURG Van onze correspondent ASSEN Een journalist, die gistermiddag de begrotingsverga dering van de Provinciale Staten van Drenthe in Assen bijwoonde, heeft kennisgemaakt met een merkwaardig verschijnsel in de ambtelijke wereld. Toen de man in een van de gan gen van het provinciegebouw de Gedeputeerde J. Smallenbroek (a.r.) passeerde, werd hij door deze teruggeroepen met de vraag: „Waarom staat u niet stil?" „Waarom zou ik stilstaan", was de wedervraag, waarop de afge vaardigde informeerde op welke afdeling de man wel thuishoorde. Toen hij verklaarde geen ambte naar te zijn, maar journalist, merkte de Gedeputeerde op: „Ach zo. Ja, ziet u, ik verwacht van mijn ambtenaren dat zij blijven staan wanneer ik passeer" De heer Smallenbroek is ook lid van de Tweede Kamer. iitieman wil hij natuurlijk altijd we ten wie de dader is, ook al is die dader een weldoener. Het begon onopvallend. Een onbe kende man kwam het politiebureau binnen en vroeg toestemming om het toilet te gebruiken. Dat werd toege staan. In Amerika liggen deze zaken iets anders dan in Europa. Men kent in vele openbare gebouwen de zoge naamde „restroom", waar behalve toiletten ook wastafels staan en waar vaak een zitje is ingericht. Een ieder kan daar gebruik van maken. Een ruïne Na enige tijd kwam de burger uit de restroom en merkte op dat het ver trek een ruïne was. Hij zette, leunend over de balie, uiteen dat het plafond afbladderde en dat de muur vol vlek ken zat. Deze opmerkingen werden aanleiding tot een discussie over de meest ideale kleuren en andere details. De agenten op het bureau kregen belangstelling en het werd een levendige discussie met de vreemdeling, die ten slotte uit liep op de conclusie dat zachtpaars, bij na lila, en donker-oker de mooiste com binatie zouden vormen. Een half uur later was de man terug, gekleed in werkpak en vergezeld van twee assistenten die ladders en verf droegen. De drie vreemden gingen aan het werk. Toen de restroom weer blonk van frisheid gingen de schilders verder in de hal. Klacht Enkele politiemannen kwamen per ongeluk met hun kleding tegen de natte verf en dat leidde tot een klacht bij Peter Calcagno, de chef-schilder van openbare werken. Men verweet Peter dat hij zijn mensen geen bordjes met „nat" had meegegeven, maar Peter zei dat hem niets bekend was over schilders in het politiebureau. Hij zond een mannetje dat op onderzoek uit ging. In het politiebureau vroeg de verte genwoordiger van openbare werken „Wat doen jullie hier?" Hij kreeg ten antwoord „Schilderen". Daarmee was de conversatie uit. Toen de schilders klaar waren zag een van hen een gebroken ruitje. Öij spoedde zich er heen en kwam terug met een keurig nieuw en op maat ge sneden. stukje glas dat vlot werd in gezet. De schilders vertrokken daarop. De politie is het spoor bijster. Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot hedenavond: Veel bewolking, maar slechts op enkele plaatsen wat motregen. Zwakke tot matige wind tussen zuid west en west. Iets hogere temperatu- ren, vooral in Zuid-Limburg. MIESJE: Fit het weekeinde in! 11 februari: zon op 8.04, zon onder 17.45; maan op 11.25, maan onder 1.06. 12 februari: zon op 8.03, zon onder 17.47; maan op 11.57, maan onder 2.18. Van onze weerkundige medewerker Terwijl ten westen van de Golf van Biscaje een krachtig gebied van hoge druk is gelegen, doet zich bij IJsland de activiteit van depressies gevoelen. Dit heeft tot gevolg dat boven de Oceaan een westelijke stroming is ontstaan, die betrekkelijk zachte, maar tevens vochtige lucht naar Europa brengt. Het wordt daardoor over het algemeen vrij rustig weer, met overdrijvende wolkenvelden en en kele opklaringen ertussendoor. Mocht er regen vallen, dan zullen het geen grote hoeveelheden zijn. De temperatuur blijft daarbij bo ven normaal. Morgen zal het waarschijnlijk iets kouder zijn dan vandaag. De temperatuur is gisteren in ons land tot zes a zeven graden op gelopen, na een nacht waarin het op de meeste plaatsen licht vroor. Alleen in Zuid-Limburg is het gis teren overdag niet warmer aan twee graden geworden, waarvan de mist de oorzaak was; deze trok pas gisteravond kort na zes uur op. Daarna is het daar opnieuw gaan vriezen. Bijzonder zacht werd het giste ren aan de oostkust van Schotland. In Aberdeen werd het zelfs vijf tien graden, een gevolg van de föhn die van de Schotse bergen kwam. ARNHEM De vrije boeren zullen bij de Statenverkiezingen in Gelderland uitkomen met een aparte lijst, onder de naam Boerenpartij. Lijstaanvoerder is de landbouwer H. Koekoek te Benne- kom, die al vaak van zich heeft doen spreken, vooral in zaken van het land bouwschap.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1