Overval op krantenbedrijf in Oran „EXTRA EDITIE" VAN O.A.S. Grote bezorgdheid onder bevolking van Nieuw "Guinea LATEIS ELTEN LINKS LIGGEN TOERISTEN VOOR1AAN GZtepcet/AAa 'MZEmrnL Sbeéana 4. Wisselende successen van politie en geheime leger CXfcKo Ö'®ran VERDIEN 24 CT OP ELK DUBBELGROOT PAK Extra tariefsverlaging wenselijk maar moeilijk Pag. 5 Verbod Geen verhoging salaris leden van Lagerhuis Bomaanslagen Arrestaties Ziektekostenregelirtg voor rijksambtenaren Praag gaat met KLM concurreren Afritten van nieuwe rijksweg worden afgesloten MINISTERRAAD E.E.G. AKKOORD JONGEMAN VERDACHT VAN RECORD-SERIE INBRAKEN Ideaal-Persil verzorg! uw was ideaal Maatregelen tegen „suikerhandel" in voorbereiding Vlotte behandeling voor secretaresse STERKE MINISTERS GEVRAAGD Amsterdamse tram zoekt studenten Ook duurdere vrouwenarbeid zal de prijzen doen stijgen Programma's Gezonde babies gsssÊïs&sffi Woensdag 7 februari 1962 Van onze correspondent PARIJS. De O.A.S. is er gisteren in geslaagd een extra editie van de Echo d'Oran te doen verschijnen, die met een oplage van twintigduizend stuks gratis werd verspreid en binnen enkele minuten was verdwenen. Voor een exemplaar van deze editie worden in Oran en in Algiers op de zwarte markt reeds hoge prijzen betaald. Maandagnacht even na twaalf uur werd een fotograaf van de Echo d'Oran op straat door twee politieagenten aan gehouden. Toen hij zijn nachtpas wilde tonen, bleken het twee leden van de O.A.S. te zijn, als agenten vermomd. Zij dwongen hem naar de krant terug te keren en hij merkte dat twee mili taire wagens het kleine gezelschap volg den. Toen hu bij de krant aankwam moest hij aankloppen. De nachtportier die zyn stem herkende, maakte de deur open en op dat ogenblik sprongen der tig gewapende mannen uit de vracht wagens. Al het personeel werd bijeen gedreven en de telefoon onklaar ge maakt. De drukkers, die bezig waren de laatste exemplaren van het ochtend blad te drukken, kregen opdracht de persen te stoppen. Van een meege brachte matrijs werden vormen gego ten, die de eerste pagina van de krant op de pers vervingen. Daarna kregen de drukkers bevel twintigduizend exem plaren te drukken. Op de voorpagina van deze piraten- krant staat de naam van het blad met de naam van de directeur, waarin men evenwel één letter is vergeten. Daar onder leest men in een kop over de gehele pagina: Extra editie van de O.A.S. Dan volgt er een zeer grote foto van generaal Salan met daaronder een van generaal Jouhaud. De tekst bestaat slechts uit de rede van acht minuten die Jouhaud via een clandestiene zen der tijdens de rede van president de Gaulle eergisteravond had uitgezonden. Als gevolg van deze gebeurtenissen heeft de politieprefect van Oran een verschijningsverbod voor onbepaalde Van onze correspondent LONDEN Een afvaardiging van alle partijen in het Lagerhuis kreeg gisteren te horen dat de regering er niet aan denkt de salarissen van de Lagerhuisleden drastisch te verhogen. Zeker niet zo lang zij een politiek voert die een loonpauze voorschrijft. Het enige waar de regering toe be reid schijnt te zijn is een verhoging met twee en een half procent. Lager huisleden krijgen nu een vergoeding van 1750 pond; daar zou dus ruim 43 pond bij kunnen komen. Dat zou vol gens een aantal leden niet de moeite waard zijn om over te debatteren. De voorzitter van de commissie van Lagerhuisleden die om een flinke verhoging van de vergoedingen en toelagen vraagt, Roy Mason, bepleitte een koppeling van de salarissen van de parlementariërs aan die van de ambtenaren. Op die manier kunnen er van tijd tot tijd verhogingen wor den gegeven zonder zoveel onenigheid als er nu over deze kwestie bestaat. tijd tegen de Echo d'Oran uitgevaar digd. Inmiddels 2»jn de ontvoerde technici van radio-Oran weer vrijgelaten. Een van hen stelde het commissariaat van politie daarvan op de hoogte. Toen de commissaris vroeg waar de ontvoer den waren weigerde hij dat te zeggen. Hij vertelde dat zy allen naar huis zou den gaan en geen andere verklaring konden afleggen. Als gevolg van de aanslagen van de laatste dagen, gepleegd door motor- en scooterrijders, heeft de politie berijders van motorfietsen en scooters verboden passagiers achterop te nemen. Wanneer dit toch gebeurt, zal zonder waarschu wing op de passagier worden geschoten. Het voertuig zal dan in beslag worden genomen. Te Böne is een bomaanslag gepleegd op de pakketboot Ville de Bordeaux, die een geregelde verbinding onderhoudt tussen Marseille en Bóne en die op het punt stond met een compagnie terri toriale politietroepen de haven te ver laten. De bom was geplaatst in een van de auto's, die op het dek geparkeerd stonden. Twee politiemannen, een vrouw en een kind werden gedood; het aantal gewonden was zeer groot. Er brak een felle brand uit die gisteravond om acht uur nog niet was geblust. In de loop van de middag zijn drie kilo T.N.T. ontploft op de vijfde etage van het stadhuis van Algiers. Daar de ambtenaren op dat ogenblik nog niet waren teruggekeerd van hun middag eten, werd niemand gewond, maar de materiële schade was buitengewoon groot. Bij aanslagen een kleine veer tig in de grote steden van Algerije werden gisteren ongeveer dertig men sen gedood en veertig gewond. Van onze Amsterdamse correspondent SCHIPHOL In Nieuw-Guinea heerst onder de bevolking grote be zorgdheid, omdat men zich reali seert dat het op den duur wel eens tot overdracht van het bestuur aan Indonesië kan komen. Dit staats secretaris Bot op zijn reis van ruim twee weken door Nieuw-Guinea zeer duidelijk gebleken. Gisteren keerde mr. Bot op Schip hol terug. Hij vertelde dat hij dag in dag uit met alle mogelijke mensen had gesproken en steeds was het bezorgd heid waaraan uitdrukking werd ge geven. Men had tegenover hem, spre kend over dè overdracht. Nederland vergeleken met iemand, die een kind hulpeloos in de gloeiende as, waar het in is gerold, laat liggen. „Hoe kan", zo werd bij herhaling ge zegd, „een democratisch land als Ne derland ons willen uitleveren aan een dictatuur, waar dan bovendien nog zo'n economische chaos heerst". Garanties Staatssecretaris Bot had klachten ont vangen over de houding van de Ne derlandse pers en over het feit dat kenneiyk de regeringspolitiek niet wordt gesteund door een gedeelte van het Nederlandse volk. De staatssecreta ris had de klagers er op gewezen dat een democratie zulke ontwikkeling mogelijk maakt, en daar. zo zei hij, had men ook wel weer begrip voor getoond. Overigens was de heer Bot van oor deel dat hij op zijn reis bevestiging had gekregen van de juistheid van de Nederlandse regeringspolitiek. Hem werd gevraagd of hij de bevolking van Nieuw-Guinea ook garanties had ge- 'even met betrekking tot de ontwik kelingen, die mogelijk voor de deur staan. De heer Bot antwoordde daar op: „Ik weet niet wat ik niet of wel aan garanties bij me had". Even te voren had hij gezegd dat Aan de andere kant boekte de politie, die met het leger samenwerkt, een groot succes. In de vroege ochtend om singelde gisteren de militaire politie een boerderij ten zuiden van Philippe- vilie. Bij de daaropvolgende inval vond men een groep van veertig man, allen in uniform, met een zwart-witte band om de arm met de letters O.A.S. erop. Zij vormden de „actiegroep Bonaparte". Zonder dat er een schot gelost behoefde te worden, gaf de groep zich over. Het waren meest onervaren jonge jongens onder leiding van enkele deserteurs. Voor deze „speciale editie van de Echo van Oran", versierd met een enorm portret van ge neraal Salan, worden op de zwarte markt van Oran en Al giers al hoge prijzen betaald. Het is dan ook nog nooit in de historie voorgekomen dat een dagblad onder dwang van ma chinepistolen werd gedrukt om vervolgens gratis op straat uit gedeeld te worden als propagan damiddel voor een buiten de wet gestelde organisatie. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De ministers van binnenlandse zaken, financiën, en so ciale zaken zijn het eens over de in voering van een ziektekostenregeling voor de rijksambtenaren. In de nota van minister mr. E. H. Toxopeus over de ambtenarensalaris sen wordt deze regeling aangekondigd. Zij zal echter niet op korte termijn, wellicht zelfs niet voor 1964, worden ingevoerd. Van onze luchtvaartredacteur ROTTERDAM. De Tsjechische luchtvaartmaatschappij C.S-A. heeft een luchtlijn geopend van Praag via Shan non naar Havana op Cuba. Daarmee komt zij in het „vaarwater" van de K.L.M. Tot dusver maakten passagiers uit Oost-Europa op hun reizen naar Cuba vaak gebruik var de dienst van de K.L.M. op Curacao. Daar stapten zij dan over op de lijn naar Cuba van het Westindische bedrijf van de K.L.M. Het vervoer van Oosteuropese reizi gers naar Cuba is de laatste jaren flink toegenomen. Het 's te verwachten, dat de K.L.M. een deel van deze passagiers zal moeten afstaan aan de nieuwe Tsje chische dienst. "Van onze correspondent BRUSSEL De raad van ministers van de Europese Economische Ge meenschap acht de tweede versnelling van de uitvoering van het verdrag van de E.E.G. wenselijk. Zij houdt in dat een extra verlaging van tien pro cent tot stand kan komen voor de onderlinge douanetarieven van de zes landen van de gemeenschap (West- Duitsland, Frankrijk, Italië, Benelux). Daardoor zouden de tariefsverlagingen voor industriële produkten in totaal de vijftig procent bereiken. De ministers hebben hierover gisteren niet langer dan een kwartier gesproken. In maart zullen zij zich er opnieuw mee bezig houden. Gisteren doken de oude hinderpalen weer op. Italië wenst name lijk uitzonderingen voor een aantal pro dukten (van zijde, lood en zink), waar over dat land al moeilijkheden veroor zaakte toen de leden de rechten voor het gemeenschappelijke douanetarief vaststelden. snelling voor zijn landbouwprodukten heeft gevoerd, bitter weinig heeft opge leverd. Het is hierom, dat Nederland thans bij de tweede extra verlaging de landbouw helemaal niet meer buiten beschouwing wil laten. De vraag is of de Fransen hierbij ons land zullen helpen. Het is voor de raad van ministers in elk geval kort dag. Als hij wil dat de tweede versnel ling op 1 juli ingaat, zal de raad daar over in maart overeenstemming moeten bereiken. Landbouw De Nederlandse onderhandelaars willen dat de extra verlaging niet alleen voor in dustriële, maar ook voor landbouwpro dukten zal gelden: daartegen zijn West- Duitsland en Frankrijk gekant. Op 12 mei 1960, toen tot de eerste extra verlaging van tien procent werd besloten, was men overeengekomen dat jaarlijks de contin genten voor landbouwprodukten tussen twee landen zouden worden verruimd. De Westduitsers hebben deze overeenkomst, die gold voor produkten waarvoor geen contracten op lange termijn waren ge sloten, niet of gebrekkig nageleefd. Bo vendien is de extra verlaging van vijf pet voor niet vrijgekomen landbouwpro dukten voor de Westduitse Bonsdag, de Tweede Kamer in Bonn, feitelijk terug genomen. De regering in Bonn wil dit vreemde optreden weliswaar niet aan vaarden, maar inmiddels moet op dit mo ment worden geconstateerd dat de zware strijd die Nederland bij de eerste ver- Van een onzer correspondenten ELTEN De neringdoende in woners van Elten zijn verontwaar digd. Wanneer over enkele maanden het nieuwe deel van rijksweg 12 die een onderdeel vormt van de Euro- paweg 36 naar het Ruhrgebied wordt opensteld, zullen de toeristen Elten niet meer aandoen. De op- en afritten van de nieuwe weg zullen bij Elten worden geblokkeerd. De verkeersstroom die dagelijks tussen Emmerik en Zevenaar over de grens gaat, rijdt nu nog over de oude rijks weg 12 door Elten. De winkeliers van dit plaatsje plukken daar dankbaar de vruchten van. Dat zal binnenkort afgelopen zijn. Waarschijnlijk op 30 maart zal de nieuwe rijksweg 12, een vierstrooks snelweg, worden opengesteld. De nieuwe weg ligt een eind ten oosten van Elten. Verdrag Dit zou voor de Eltenaren niet zo heel erg zijn als de toeristen over op- en afritten van de nieuwe rijksweg naar Elten zouden kunnen rijden. Ook dan, zo denken zij, zouden vooral de automobilisten ons niet links (of rechts) laten liggen. Het ongeluk voor de inwoners van het plaatsje wil evenwel, dat die op en afritten er wel zijn, maar voorlopig niet mogen worden gebruikt. Elten is voormalig Duits gebied, dat over enige tijd weer bij Duitsland zal worden gevoegd. De grenswijzigingen, die hier voor nodig zijn, staan m het Neder lands-Duitse verdrag, dat in 1960 is gesloten. Voor de grens echter kan worden verlegd, moet dit verdrag nog door de Staren-Generaal worden goed gekeurd. Wanneer dat zal gebeuren, is nog niet te zeggen. Intussen en hier zit de kneep - zal het grensverkeer een douanepost moeten passeren, niet bij de bestaande grens, maar op de plaats, waar de nieuwe grens de verkeersweg zal snijden. Daar is een groot douane emplacement aangelegd, waarop de vrachtwagens kunnen staan terwijl de douaneformaliteiten worden vervuld. Dit betékent, dat het uit Duitsland komende verkeer van de huidige tot de nieuwe grens, een afstand van vijf kilometer, over Nederlands grondge bied rijdt zondei de douane te zijn gepasseerd. Dit zou een prachtige smokkelge- legenheid vórmen als men van die weg af zou kunnen gaan en zo de douane post, die in de buurt van Bijvanck ligt, zou kunnen mijden. Om dit te voorkomen is besloten het stuk weg tot douaneweg te verklaren en daartoe zullen de zijwegen, en dus ook de op en afritten naar Elten, worden afge sloten. Zo moet Elten dus een veer laten ter wille van de fiscus. De landdrost van Elten, H. G. I. baron van Tuyll van Serooskerken, is hier beslist niet over te spreken. Elten komt op deze manier geïsoleerd te liggen, meent hij. En hij vraagt zich af: Waarom kunnen aan de nuidige grens geen nooddoorlaatposten voor de douane worden ingericht? Dan is het niet nodig de op- en afritten naar Elten af te sluiten. Als de grenswijzi gingen dan eindelijk in kannen en kruiken zijn. kunnen deze posten wor den opgeheven. Het bezwaar hiertegen schijnt te zijn, dat alleen op het douane-emplacement bij Bijvanck voldoende ruimte is om vooral het vrachtverkeer behoorlijk door de douane te loodsen. Elders is de weg te smal, al zijn er dan vier rijstroken. Er is niet genoeg parkeer ruimte naast de weg. Van de noodaoorlaatposten zal dus wel niets komen, vrezen vele Eltenaren. Zij peinzen erover, wat zij nu verder nog kunnen ondernemen om tenminste nog een graantje uit de verkeersstroom mee te pikken. UTRECHT. Zevenenzeventig in braken zou hij hebben gepleegd, in een half jaar tijds. Gisteren stond hij voor de Utrechtse rechtbank, Jan K. uit Utrecht, twintig jaar oud. De officier van justitie wist nog meer te vertellen. In Utrecht en Amsterdam had K. ook winkel- en marktdiefstallen gepleegd, had hij bromfietsen gestolen en had hij zich schuldig gemaakt aan zakkenrollerij. Tezamen waren dat nog eens zeventien misdrijven. De rechtbank zal 20 februari laten weten of zij de officier van justitie volgt in zijn eis van twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek, door te brengen in'een jeugdgevangenis. (Ingezonden mededelingen) BESCHERM U TEGEN BESMETTING MET de fceelonfsmettendé tabletten DEN HAAG Op het ministerie van landbouw en visserij is de op stelling van een koninklijk besluit in studie dat een eind moet maken aan transacties met suiker, zoals een Am sterdamse zakenman die de afgelopen maanden heeft uitgevoerd. In ons blad van gisteren hebben wij deze zaak onder de aandacht gebracht. Ofschoon het de bedoeling is dat alle in Nederland afgezette suiker de garan tieprijs opbrengt, heeft de Amsterdam mer kans gezien grote hoeveelheden suiker tegen lagere prijzen aan verwer kende industrieën in ons land te verko pen. Daartoe exporteerde hij de suiker, liet er in het buitenland twee procent cacao aan toevoegen en voerde de suiker daarop in ons land in. Bij de hernieuwde invoer voldeed hij aan alle douanefor maliteiten, maar betaalde hij geen land- bouwheffing. Met het toezicht op de inning van deze heffing is Landbouw belast, dat evenwel niet over een be hoorlijk controle-apparaat beschikt. Tntussen heeft het ministerie van finan ciën aan een aantal grenskantoren een mondelinge „interpretatie-mededeling" gedaan, die erop neerkomt dat suiker als suiker moet worden beschouwd zo lang niet meer dan vijf procent van een andere stof is bijgemengd. De twee procent cacao die de Amsterdammer aan de suiker liet toevoegen, zou daarom nu niet meer voldoende zijn. LONDEN (UPI) Een 21-jarige Londense secretaresse heeft onlangs tijdens een Europese reis een onge woon vlotte behandeling van de douane genoten. Zodra men haar paspoort had ge zien was de grenscontrole voor haar achter de rug. Je moet maar Jackie Kennedy heten. Van onze economische redactie DEN HAAG. Wij moeten in de toekomst bij de keuze van on ze ministers met bijzondere din gen rekening houden. Zij moeten namelijk in staat zijn in de E.E.G. gedurende lange tijd tot diep in de nacht met open ogen te onderhandelen. Kiest men des ondanks oudere ministers dan moeten ze maar in een soort ploe gendienst gaan werken, zei giste ren de voorzitter van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, de heer H. J. de Koster. Overigens, zo voegde hij er aan toe, onze „jonge" en krachtige ministers Marljnen en De Pous hebben tijdens het vermoeiende Brusselse overleg over de E.E.G. ook in een soort ploegendienst ge werkt. Namelijk als het er op aan kwam recepties te bezoeken. Bij de ministeriële vergaderingen ont braken zij echter nimmer. Mr. Bot werd gisteravond op Schip hol, na terugkeer van zijn bezoek aan Nieuw-Guinea, begroet door »«- vrouw. men in Nieuw-Guinea duidelijk garan ties wénst, en dat men in ieder geval uitgesproken tegen een overdracht aan Indonesië is, in welke vorm die dan ook moge geschieden. Men had hem in dit verband en sprekende over het eventueel nu invoeren van zelfstandig heid gevraagd of Nederland niets had geleerd van de gebeurtenissen in Con go. Herhaaldelijk was door de Pa poea's zelf gezegd dat zij zich nog niet rijp achten voor zelfbestuur. De heer Bot vertelde dat hij de maatregelen, die de regering heeft ge nomen voor een eventuele evacuatie van vrouwen en kinderen van ambtena ren, nog eens heeft nagegaan en dat hij alles in orde heeft bevonden. Toen hem werd gevraagd wat die maatrege len waren, zei de staatssecretaris dat hij daarover niets kon meedelen. Gebrek aan voorlichting en aan com municatie noemde de heer Bot als fac toren die op de gang van zaken in Nieuw-Guinea storend werken. Het ge rucht bloeit er welig, zo zei hij. Hij had echter de indruk dat veel wordt verholpen, omdat de bevolking thans gelegenheid krijgt zich in de pas ge vormde commissies bescherming be volking uit te spreken. De staatssecretaris wist niet of de pro-Indonesische groeperingen op Nieuw-Guinea sinds zijn vorige bezoek in kracht waren toegenomen. Hij kon dit niet zeggen, omdat hij de vorige keer geen ervaring met die groepen had opgedaan. Op de vrijlating van de Indonesische krijgsgevangenen is, zo heeft de heer Bot kunnen vaststellen, met teleurstel ling gereageerd. Aan de andere kant zag men er een kans in om een com missie van de Verenigde Naties naar Nieuw-Guinea te halen. AMSTERDAM Het gemeentelijk vervoerbedrijf in Amsterdam heeft zich. gebukt onder een nijpend perso neelstekort, gewend tot de studen ten. In het Amsterdamse studenten blad Propria Cures verscheen dezer dagen een advertentie waarin werk studenten worden opgewekt tot een gedeeltelijk dienstverband bij het ver voerbedrijf. Er worden zowel mannelijke als vrouwelijke werkkrachten gevraagd om enkele uren per dag als conduc teur of conductrice op een van de ti am- of buslijnen dienst te doen. Daarvoor wordt een vergoeding van twee gulden per uur betaald, waar in bepaalde gevallen een wisselende toe slag bijkomt. Het is 'de bedoeling dat de gegadig den door een korte cursus voor hun werk, dat slechts een ochtend of een middag in beslag zal nemen, geschikt worden gemaakt. Het vervoersbedrijf heeft in het verleden al bevredigende ervaringen opgedaan met soortgelijke korte- •henstcontracten. Vervolg' van pag. 1 OOK de bepaling van de E.E.G., dat in de naaste toekomst man nen en vrouwen voor gelijk waardige arbeid hetzelfde loon zullen moeten ontvangen, werkt volgens de heer De Koster prijsverhogend. Daar tegenover zou kunnen staan een prijsverlaging van de industriepro- dukten die in de zes landen van de E.E.G. worden geproduceerd. Maar veel geloof had de heer De Koster daarin niet wegens de onmisken bare en niet te stuiten algemene prijsverhogingen. De voorzitter van het werkgevers verbond betreurde het dat de onder handelingen met Engeland zich tot dus ver beperkt hebben tot de wederzijdse wensen en dat het ministeriële overleg nu weer is uitgesteld tot 22 februari. Wij hebben de vrees, zei hij, dat het hier niet goed gaat. Overigens waar schuwde hij er voor, dat Engeland bij zijn „trouwpartij" met de E.E.G. zijn gehele „schoonfamilie" de landen van het Gemenebest en oude koloniën wil meenemen. Zij allemaal lijken te willen profiteren van de nieuwe rijkdom van de Europese bruid. Op het in Brussel afgesproken nieu we kartelbeleid had de heer De Koster ook scherpe kritiek. De hierbij over eengekomen verbodswetgeving („Alle kartels zijn verboden zij het met uit zonderingen") is lijnrecht in strijd met de Nederlandse belangen. In ons land zijn vele kleine en middelgrote bedrij ven; wij hebben een kleine eigen markt; wij kennen in Benelux veel lagere binnentarieven dan in de andere lan den van de E.E.G. Bij afbraak van de kartels is dit alles een bijzonder groot nadeel. Al evenzeer kantte de heer De Koster zich tegen de voorgestelde land bouwpolitiek. Hij geloofde niet dat het in de derde fase van het landbouw akkoord zal komen tot het bij elkaar komen van de prijzen van de zes lan den en deze prijstoenadering is juist de kem van het Europese landbouw beleid. WOENSDAG 7 FEBRUARI 1962 RADIO HILVERSUM I. 492 M. Ochtend NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-be- richten; 7.10 Grammofoonmuziek; 7.30 Gewijde muziek (gram); 7.50 Het brood des levens, meditatie; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Lichte grammofoonmuziek; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstan den; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gitaarspel (gram); 10.15 Morgen dienst; 10.45 In Christus naam: Voorwaarts, hoorspel. Middag 12.20 Grammofoonmuziek; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Lichte muziek; 12.53 Gram mofoonmuziek eventueel actuali- teiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Lich te muziek; 13.45 Fragmenten uit Otello opera (gram); 14.40 Pianorecital (gram); 15.00 Jeugd- concert; 15.45 Programma over vrijetijdsbesteding; 16.00 Voor d« jeugd; 17.20 Lichte grammofoon muziek; 17.40 Beursberichten; 17.45 Lichte muziek en zangso listen. Avond 18.10 Koorzang blokfluitensem ble en orgel; 18.35 Het Spektrum lezingen; 18.50 Grammofoonmu ziek; 19.00 Nieuws en weerbe richten; 19.10 Op de man af praat je; 19.15 Leger des Heilskwartier; 19.30 Radiokrant; 19.50 Grammo- foenmuziek; 29.00 Bij de gratie Gods klankbeeld; 21.30 Koperor kest; 21.50 De ontwikkeling van enkele sociaal-geneeskundige voor zieningen lezing; 22.10 Kamerorkes en solist; 22.30 Nieuws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Platen- nieuws; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M Ochtend VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.23 Lichte gram mofoonmuziek; 8.00 Nieuws; 8.18 Lichte grammofoonmuziek; 9.00 Gymnastiek voor de vrouw: 9.10 Wat eten wij vandaag kookpraat- je; 9.15 Operamuziek (gr); VPRO: 10.00 Schoolradio; VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Smaken verschillen gevar. progr. Middag 12.10 Orgelspel; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Voor het platteland, praatje; 12.38 Lich te muziek (gram); 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz; 13.45 Gespro ken portret; 14.00 Noord-Hollands Filh. orkest en gemengd koor; 14.25 Omroeporkesten solist; 15.00 De gewone vrouw in de gemeen schap toespraak; 15.10 Voor d« jeugd; 17.00 Hammondorgelspel; 17.20 Roemeens orkest; 17.50 Re geringsuitzending. Avond 18.00 Nieuws en commentaar; 18.20 Actualiteiten; 18.30 Tango rumba orkest en solisten; 18.55 Vara-varia en grammofoonmuziek 19.00 Voor de kinderen; 19.1# Chassidische liederen; VPRO: 19.30 Voor de jeugd; VARA; 20.00 Nieuws; 20.05 Promenade orkest; 20.25 Zestig jaar levenservaring lezing; 20.50 Grammofoonmuziek; 21.10 Dit is uw leven; 22.10 Lich te grammofoonmuziek: 22.30 Nws; 22.40 Hart op de tong actuele problemen; 22.55 Strijkorkest; 23.25 Jazzkroniek; 23.55-24.00 Nws. TELEVISIE 1 Avond NCRV: 17.00 Voor de kinderen; 17.35-17.45 Internationaal jeugd journaal; KERKEN: 17.45-18.05 Jeugdprogramma over de Bijbel; NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht; VPRO: 20.20 Onder vuur, studenten stellen vragen aan een politicus; 20.50 Bekendmaking van de winnaar van de chansoncom petitie; 21.00 Medische rubriek; 21.35 Gedeelten uit oude films; 22.00-22.40 Reportage uit het ca baret Tingel Tangel. DUITSLAND 17.00 Documentair programma; 17.30-18.00 Documentaire (Regio naal programma); NDR: 18.20 Programma-overzicht; 18.25 Die Nordschau; 19.25 Anwalt der Ge- rechtigkeit; WDR: 18.40 Hier und Heute journaal; 19.15 Avontuur onder water; 20.00 Journaal: 20.20 Quizprogramma; 21.05 Cabaret- programma; 21.50 Duits-Noorse skikampioenschappen; 22.05 Laat ste nieuws. BELGIË VLAAMS 17.00-18.00 Voor de jeugd: 19.00 T V-feuilleton; 19.30 Reportage; 21.10 Nieuws; 21.35 Het manne ke; 21.40 TV-Western; 22.30 Lite rair programma; 22.50 Nieuws. BELGIË FRANS 18.30 Voor de jeugd; 19.00 Ac tualiteiten van vroeger 19.30 Agra risch nieuws; 20.00 Journaal; 20.30 Zwitserse TV-film; 21.15 Ballet; 21.30 Gevarieerd program ma; 23.00 Journaal. (Ingezonden mededeling) l'iniaia Inlcgluler. De zachte vezel laat het vocht door en geeft het door aan de buitenluier. Geneesten voorkomt een Kige, enthou- J QC siaste moe- #1 w ders, 2 stuks Jaar door te. dragon.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5