Verbetering eist dit jaar bedrag van 270 miljoen AKKOORDEN E.E.G. ZULLEN HET LEVEN DUURDER MAKEN Grote plannen in Zandvoort in „pierdueF Camping bij Brielle taboe voor landgenoten flristoua (ral Minister 7 oxopeus handhaaft loonvoorstellen Mario betaalde graag vijftigduizend gulden voor Leontine Snel Mr. Bot Kirihio niet ontvangen Friese partij bestaat nog A SAFE-DENKSPEL PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Zie verder pag. 5 5.16 pet. VRACHTAUTO ONTPLOFTE Militaire wacht stal als raven Achterstand Geen franjebedrag Voorzitter Verbond van Werkgevers Zie verder pag. 5 BEHOUDENS GOEDKEURING: LANGER EN DUURDER DAN SCHEVENINGSE Opt; Thant zendt Durand naar Nieuw-Guinea Zware overstromingen op Mindanao „Indonesië begint de hoop snel te verliezen" Deel Zuid-Holland is besmet gebied De Bilt: Kouder ITALIAANS SONG FESTIVAL San Remo Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. t. Breuker. Kantoren te. Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84. Postbus 4. telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuren, Nieuwstraal 40, Postbus 53. tefefoon 01150—3189, Zierikzee. Havenpark 24, telefoon 011102991, Zeeuwsch Dagblad Loss nummers 13 cent Abonnementsprijs f 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van 1 1,— 16e JAARGANG No. 5074 Woensdag 7 februari 1962 AMBTENAREN LOPEN WEG Van onze Amsterdamse redactie SCHIPHOL Staatssecretaris Bot heeft geen behoefte aan een onder houd met Frits Kirihio, de Papoea student die vorige week van zijn reis door Indonesië in Nederland is teruggekeerd. De heer Kirihio kan zijn informaties kwijt op ambtelijk niveau, vond de heer Bot. „Ik kan", zo zei hij, „niet iedere student ont vangen". Zoals gemeld wil de heer Kirihio, als hij zijn overleg met zijn medestu denten in Nederland heeft beëindigd, contact zoeken met de Nederlandse regering. Mr. Bot zei in Nieuw-Guinea te hebben kunnen vaststellen dat men daar niets van de heer Kirihio moet hebben. Intussen wordt uit Hollandia gemeld dat Kirihio in een telegram aan de waarnemend voorzitter van de Partei Nasional, Bonay, heeft laten weten dat hij over twee weken naar Hollan dia zal gaan. De vice-voorzitter van de Nieuw-Guinearaad Kaisiepo hèeft daarover gezegd: Als Kirihio meent te moeten terugkeren om hier propa ganda te maken voor aansluiting bij Indonesië moet hij dat niet laten. Hij zal dan zelf kunnen zien en horen wel ke werkelijke verlangens bij het volk leven. Wat dreigend zei Kaisiepo: Ik hoop dat Kirihio goed voor ogen heeft wat de consequenties zullen zijn van zijn reizen hier. Een zelfde dreiging lag in de stem van de voorzitter van de De mocratische volkspartij, Runtuboi, toen hij zei: „Kirihio zal op zijn tellen moe ten passen als hij hier is. Wij raken gauw verhit." Runtuboi achtte Kiri- hio's opvattingen onaanvaardbaar voor de DVP. Van onze Haagse redactie DEN IIAAG Het ambtenarenkorps loopt terug, niet alleen in sterkte maar ook in kwaliteit. Het verloop onder de ambte naren neemt voortdurend toe en door bet ontbreken van goede vooruitzichten is liet gevaar groot, dat te weinig jonge krachten in rijksdienst willen komen. Minister mr. E. H. Toxopeus (bin nenlandse zaken) stelt dit onom wonden vast in een nota aan de Tweede Kamer over de bezoldiging van liet overheidspersoneel. Nadruk kelijk stelt hij, dat het onmogelijk is da beloningen voor de onderschei dene ambtelijke functies zonder meer vast te stellen. Daar moet men een vergeüjkingsnorm voor hebben en die wordt in het bedrijfsleven ge vonden. Op deze overweging is ook het voorstel tot een gedifferentieer de verhoging van de ambtenaren salarissen gebaseerd. Voor 1962 zal mei de aangekondigde verhogingen een bedrag van ongeveer 270 mil joen gulden zijn gemoeid. Ondanks de scherpe kritiek die na het bekend worden van het regerings voorstel naar voren is gebracht, blijft het voorstel gehandhaafd zoals het ter tafel ligt:. Een algemene uitkering van 5.16 procent en een gedifferentieerde verhoging van acht tot veertig procent. Gebleken is, zo zegt de minister, dat het bedrijfsleven de hogere employés in De kracht van de ontploffing in de Engelse plaats Bromwich heeft de onderdelen van de in de lucht gevlogen vrachtwagen over een groot ge bied verspreid. Een der wielstellen kwart) op een grasveldje vlak voor enkele zwaar beschadigde huizen terecht. (Eigen telefoto) LONDEN (Reuter, AP, UPI) Een vrachtauto met 1800 liter waterstof- peroxyde is gisteren in Bromwich in de buurt van Birmingham in brand geraakt en ontploft. Er werden 28 mensen gewond, van wie twee ernstig. Van verscheidene huizen werd het dak afgeslagen. Gasbuizen en elektri citeitskabels liepen zware schade op. Delen van de vrachtauto lagen over een groot gebied verspreid. De chauffeur, die tegen de grond werd geworpen maar niet ernstig werd gewond, vertelde dat hij was gestopt omdat hij merkte dat er rook uit zijn wagen kwam. Hij wilde de brandweer opbellen, maar was nog maar enkele passen van zijn auto verwijderd toen de wagen ontplofte. 77 Eigen nieuwsdienst Verbinding Schelde-Rijn in maart aan de orde Van onze correspondent BRUSSEL In de tweede helft van maart zullen op ministerieel niveau besprekingen worden gevoerd over de problemen van de verbinding tussen Scheide en Rijn. Fayat, de Belgische onderminister van buitenlandse zaken, benaderde gisteren tijdens een onderbreking van de ministerraad van de E.E.G. minis ter Luns over dit onderwerp. De be windslieden bleken van oordeel, dat overleg tussen ministers nut kan hebben. verhouding tot de lagere veel royaler beloont dan de overheid. De zgn. sala rislijn van de laagste tot de hoogste employé loopt in het bedrijfsleven aan merkelijk steiler dan bij de overheid. De commissie-Neher heeft over dit zelfde onderwerp al in 1952 een rap port uitgebracht. Zij kwam daarin ook tot die conclusie. De minister heeft nu enkele van de conclusies uit het tot dusver geheime rapport aan de openbaarheid prijsgegeven. De directeuren van grote bedrijven verdienden in 1952 tussen de veertig en vijftigduizend gulden, hun adjuncten tussen vijfentwintig- en dertigduizend gulden en de chefs van de belangrijk ste afdelingen tussen acht- en twintig duizend gulden. Hoewel de vergelijking gebrekkig is omdat het niet mogelijk is functies precies tegen elkaar af te wegen, vond de commissie-Neher dat er toch een overeenkomst is tussen deze mensen uit het bedrijfsleven en respec tievelijk de secretarissen- en directeu ren-generaal, raadsadviseurs in alge mene dienst en afdelingschefs. Deze ambtenaren verdienden in 1952 14.600, 12.500 en 11.100 gulden. De commissie vond niet dat het over heidspersoneel nu even veel moest gaan verdienen als de mensen uit het be drijfsleven. Zij meende, dat het maxi mum voor de hoogste ambtenaar dertig mille zou moeten zijn; later werd dit 'bedrag tot 24 mille teruggebracht om weerstanden tegen zo'n grote loons verhoging te voorkomen. Voor raads adviseurs en afdelingschefs zou ten hoogste 17.400 en veertienduizend gul den moeten worden, betaald. Het kabinet-De Quay is van deze voorstellen uitgégaan. Het heeft de be dragen die de commissie had voorge steld verhoogd met dat percentage, waarmee de salariëring voor overeen komende rangen bij het rijk sinds die tijd is gestegen. De zgn. denivellerings- verhogingen van 1953 en 1956 zijn nu afgetrokken. De aldus aangepaste voorstellen van de commissie-Neher zijn dan: ten hoogste 35.000 gulden voor secre tarissen- en directeuren-generaal, ten hoogste 25.000 gulden voor raadsadvi seurs in algemene dienst en maximaal 21.000 gulden voor de afdelingschefs. Het percentage van de algemene sa larisverhoging van 5,16 procent is ver kregen aan de hand van loonsverbete ringen in bedrijven met meer dan tien duizend werknemers. Volgens de loon- formule van Oud-Wassenaar zou het percentage 3,96 moeten zijn. Met het oog op vernieuwing van éénjarige c.a.o.'s in het bedrijfsleven werd hier aan 1,2 procent toegevoegd. Er is* ditmaal geen „frainjebedrag", dtait over sommige groepen ambtenaren zou kunnen worden verdeeld. De mi nister heeft echter de mogelij kbeid opengelaten om te praten over even tuele bijzondere voorzieningen en over verbeteringen van secundaire aangele genheden. Tot die bijzondere voorzie ningen horen de herziening van de mar ges bij he/t lager onderwijs, de regeling van de politiesalarissen, salarisverbete- ring voor een groot deel van het belas- tingpersoneel, looncorrectie voor brand weerlieden en de veelomstreden salaris maatregel voor zgn. schaalloners. Verbeteringen in de secundaire ar beidsvoorwaarden zijn omi. een verbe terde overwerkregeling, herziening van de toeslag voor ploegendienst, kleine verbeteringen in verblijfsvergoedingen en in de tegemoetkoming voor reisuren. De samenwerkende centrales van overheidspersoneel hebben het rege ringsvoorstel afgewezen, omdat ze een uitkering ineens en bijzondere maatre gelen voor de gepensioneerden willen. Minister Toxopeus kondigt aan, dat de verhoging van de A.O.W. met vijftien procent op 1 juli aan de gepensioneer den zal worden uitgekeerd en dat de uitkeringen ook worden verhoogd als er een interimregeling voor de arbeids ongeschiktheidsverzekering komt. DEN HAAG. „Het gaat niet om de waarde van het gestolene, maar om het feit dat leden van de wacht, die tot taak hebben diefstal door anderen te voorkomen, zelf als raven stalen". De president van het Hoog Militair Ge- reentshof in Den Haag liet er gisteren ofschoon het hof 20 februari pas uit spraak zal doen geen twijfel over be staan, dat hij vond, dat de vijf verdach ten er bij de krijgsraad te velde in Den Bosch nog genadig waren afgekomen. Het vijftal had in het gebouw van de Luchtmachtstaf in Den Haag vliegtuig plaatjes, briefopeners, potloden. bal pennen, vrij-vervoerbewijzen, cognac glazen en een grammofoonplaat gesto len. De eisen van de advocaat-fiscaal va rieerden van vier weken tot twee maan- den militaire detentie. Hij vroeg boven-1 dien de korporaals onder de verdachten terug te stellen tot de stand van soldaat, j AMSTERDAM Dc leider van een groep van elf Amsterdammers en Hil versummers, die zich bezighield met het maken en verkopen van pornogra fische films, de 35-jarige fotograaf W. de G.. is gisteren in hoger beroep tot één jaar en zes maanden gevangenis straf met aftrek veroordeeld. Van onze economische redactie DEN HAAG. Een voor de consu ment allesbehalve aantrekkelijk beeld van de E.E.G. schetste gisteren de voor zitter van het Verbond van Neder- landsche Werkgevers, de heer H. J. de Koster. Hij zag tengevolge van de Brusselse akkoorden voor de Europese Gemeenschap het volgende ontstaan: 1. Een prijsverhoging in de loop der jaren voor alle levensmiddelen, ook voor brood (in de zeven en een half jaar van de overgang naar een gemeen schappelijk landbouwbeleid in totaal met zeven cent per brood), voor var kensvlees, eieren, pluimvee en de an dere veredelingsprodukten. 2. Een minder druk havenverkeer voor Amsterdam en Rotterdam. Wat dit laatste aangaat: de heer De Koster wees er op, dat het Nederlandse handelsverkeer met landen buiten de E.E.G. zal afnemen ten gunste van het verkeer met de overige vijf landen van de gemeenschap. Althans, voor het geval we de gedachtengang voorlopig bepalen tot de E.E.G. van de zes (Frank rijk, West-Duitsland, Italië, Benelux). Weliswaar zullen we niet terugkeren tot het continentale stelsel onder Napo leon, maar we moeten toch wel reke ning houden met de belangrijke ver schuivingen van de handel. Immers, aldus de heer De Koster, tussen de zes landen worden alle handelsbelemmerin gen opgeheven; naar buitentoe evenwel zal een muur van invoerrechten worden opgetrokken. Hij nam als voorbeeld de invoer van graan: Frankrijk heeft een overschot van twee miljoen ton tarwe dat straks geheel in de E.E.G. zal moe ten worden verkocht. Het transport hiervan zal zeker niet via Rotterdam gaan, maar langs de waterwegen van Noord-Frankrijk en Vlaanderen. het Van de Zandioortse ivatertoreh af gezien zalals de plannen doorgaan, strand langs de jVoorderboulevard binnen afzienbare tijd dit panorama bieden. De pier zal ruim 360 meter in zee steken. Van een onzer verslaggevers ZANDVOORT Binnen afzienbare tijd zal ook Zandvoort een luxueuze pier kunnen hebben. Gisteren is men het er over eens geworden, dat hij kan worden gebouwd. De technische en financiële problemen van het pro ject zijn opgelost. Het wachten is nu nog slechts op de officiële goedkeu ringen. Zijn die eenmaal afgekomen, dan kan binnen enkele maanden met de uitvoering van het werk worden begonnen. De Zandvoortsè pier, die in het ver lengde van de Van Leranepweg moet komen te liggen, dicht bij het circuit, zal belangrijke verschillen vertonen vooral architectonische met de pier in Scheveniingen. Hij wordt iets langer en ook iets duurder. De leng te zal ruim 360 meter bedragen; de bouwkosten worden op het ogenblik begroot op ongeveer 9,5 miljoen gul den. Van een onzer verslaggevers BRIELLE De pachter van het kampeerterrein De Coppelstock, gelegen in de voor recreatie be stemde strook aan de zuidelijke oever van het Brielse Meer, heeft zijn Nederlandse huurders doen we ten dat er in het komende seizoen geen plaats meer voor hen beschik baar zal zijn; alleen Duitsers zijn nog welkom! De pachter zou een andere, voor hem winstgevender exploitatie voor dit kampeerterrein hebben gevon den. Hij heeft er een dertig cara vans geplaatst en naar het schijnt komen er nog vijftien bij. De 45 caravans zou hij voor een voor hem uiterst aanlokkelijke prijs hebben verhuurd aan een of meer personeels verenigingen van Duitse ondernemin gen. Het zou hier op neerkomen dat hij in enkele maanden tijds met de reser vering van het kampeerterrein voor Duitse toeristen veel meer kan verdie nen dan met de exploitatie, zoals die de laatste vijf jaar werd gedreven. Vandaar dat voor het komende sei zoen de Nederlandse „stamgasten" niet welkom zijn op De Coppelstock. Het verschil Een van de gedupeerden vertelde ons dat hij met vele anderen jaren achter een op het kampeerterrein een aan trekkelijke standplaats had gehad voor zijn caravan. Hij bracht daarin met zijn gezin de weekeinden en de zomerva kanties door. Dat kostte liem 250 gulden per seizoen, van omstreeks Pasen tot half september De Duitse gegadigden zouden bereid zijn voor het verblijf van 45 caravans een bedrag van 125 gulden per week per caravan te betalen. Zeker 250 landgenoten kinderen en familieleden meegerekend worden door dit besluit benadeeld. Eldens langs de oevers van de Brielse Maas kan geen plaats voor hun caravans wor den gevonden. De gedupeerden zijn voornamelijk middenstanders uit Rotterdam, Den Haag, Dordrecht, Breda en Ridderkerk, van wie de meesten al vijf jaar achter een op het kampeerterrein kwamen: zo lang het bestond. In dit ziekenhuis gebruiken we mo derne methoden om de patiënten te laten inslapenzuster l LEEUWARDEN. De Frysk Na- sionale Partij blijkt nog te bestaan. De 23-jarige J. Terpstra uit Min- nertsga heeft namens de leden mee gedeeld dat de voorzitter en secre taris van de partij, de heren Folkert Binnema en Piet Kramer, ten on rechte hebben meegedeeld dat deze partij is opgeheven. Het ligt niet in de bedoeling dit jaar nog aan de verkiezingen voor de Provinciale Staten van Friesland deel te nemen, omdat men niet tijdig een kandidatenlijst klaar kan krijgen. De partij, die los staat van de Friese Be wegingsorganisaties, zal blijven be staan en heeft volgens de heer Terp stra ook wel degelijk politieke aspi raties. De heer Terpstra vindt dat de stem van de Friese Beweging in de ver tegenwoordigende lichamen veel te weinig doorklinkt. De leden van de partij vindt men, zo zei hij ons, on der verschillende Friese Bewegings organisaties en ook buiten Friesland. „Brug" Het uiterlijk van het toekomstige wandelhoofd in Zandvoort zal een ge heel and-er karakter hebben dan dat van de Scheveningse pier. Het grote dek van de landtong komt te rusten op een twaalftal slanke pijlers, die op een onderlinge afstand van ongeveer dertig meter in zee zullen staan. Aan de bovenkant zullen zij paddestoelvor- mig uitkransen en zo de nieuwe pier het aanzien geven van een lange brug met fraai gestyleerde bogen. Voor de bouw van die pijlers zal ge bruik worden gemaakt van caissons. Zij hebben het voordeel, dat het tijd rovende heden achterwege kan blijven. Bovendien is men bij het werken met caiss-oos minder afhankelijk van de weersomstandigheden. Het zal de eer ste keer zijn, dat in Nederland voor het plaatsen van pijlers een dergelijk systeem wordt toegepast, Ongeveer halverwege de pier zal onder het grote dek een tweede dek beginnen, dat tegen het einde van de pier zal afbuigen en zal uitmonden in een vermaakeiland. Dit eiland zal weer uit meer dan één verdieping bestaan en verschei dene attracties gaan herbergen. Op een tweede eiland zullen een restau rant, een café en een terras worden ingericht. Op de pier in Zandvoort zal geen toren worden geplaatst, zoals in Scheveniingen het geval is. Over de exploitatie van het luxueuze bouwwerk maken de initiatiefnemers zich geen zorgen. Veel animo Van vele kanten zijn verzoeken ge komen om het restaurant en het café te mogen exploiteren, op een moment dat het nog niet vaststond dat deze er zouden komen. De toegangsprijs zal twee kwartjes bedragen. Daarbij is men er van uitgegaan, dat het publiek in Zandvoort iets „duurder" is dan dat in Scheven ingen: ook de gemiddelde prijs voor een consumptie zal op de nieuwe pier iets hoger komen te liggen. Voor de exploitatie van het Zand- voortse wandelhoofd zal een naamloze vennootschap worden opgericht, waar in de N.V. Koninklijke Nederlandse maatschappij voor havenwerken in Amsterdam een van de grootste deel nemers zal zijn. De gemeente Zand voort zal waarschijnlijk niet deelnemen. Verder wordt er nog aan gedacht om een deel van het benodigde kapitaal een zo groot mogelijke spreiding te geven door de uitgifte van aandeeltjes van honderd gulden. Deze kleine aan deelhouders zouden dan gratis toegang tot de pier moeten krijgen. imisme Het project zal binnenkort aan de orde worden gesteld in de gemeente raad van Zandvoort. Daar verwachten de initiatiefnemers geen moeilijkheden. Het verkrijgen van toestemming van Den Haag ziet men ook nogal optimis tisch tegemoet. Mocht worden bepaald, dat voor de bouw van de pier geen beroep kan worden gedaan op de krappe Neder landse arbeidsmarkt, dan heeft men het antwoord klaar. De maatschappij Ha venwerken beschikt in tal van landen onder andere in Ierland en Spanje en op Curaqao over voldoende in heemse, geschoolde arbeiders, die zon der veel moeite naar ons land kunnen worden gehaald. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Het Haagse danseresje Leontine Snel (18), sinds haar vijftiende jaar schitte rend tussen de beroemde Blue Bells van het Parijse Lido, heeft het ge zelschap de rug toegekeerd. Zij en haar ontdekker, de Italiaanse land eigenaar Mario Caldonazzo (29) gaan binnen een maand in Rome trouwen. Om dit mogelijk te maken moesten eerst contractuele verplich tingen van Leontine uit de weg worden geruimd en zonder veel om haal telde Mario vijftigduizend gul den neer om haar contractbreuk te helen. Drie maanden geleden leerden zij elkaar aan weerszijden van het voet licht kennen. „Liefde op het eerste ge zicht", verklaarde Leontine voordat zij naar Rome ging om haar nieuwe familie te leren kennen. „De bedoe ling was dat ik naar het filiaal van de Blue Bells in Las Vegas zou gaan, maar daar voelde ik na de kennisma king met Mario niets meer voor". De strenge regeerster van deze troep uitzonderlijk lange meisjes Miss Bluebell kon lang en kort praten, Le ontine zei gedag en Mario trok de portefeuille. Het bedrag dat op tafel moest komen is even groot als zij in anderhalf jaar zou hebben verdiend. Het geldt in vakkringen als het hoog ste bedrag waarmee in de showbusi ness ooit een contract werd ontbonden. NEW YORK (UPI) De waarne mend secretaris-generaal van de Uno, Oe Thant, heeft de vertegenwoordiger van het Internationale comité van het Rode Kruis in Tokio, André Durand, aangewezen om in Nieuw-Guinea de repatriëring van de Indonesische krijgsgevangenen te regelen. Durant zal optreden als persoonlijk vertegenwoordiger van Thant. Hij heeft opdracht gekregen zo spoedig mogelijk naar Nieuw-Guinea te ver trekken. Een modern sprookje bracht het Haagse danseresje Leontine Snel in kennis met de Italiaanse landeigenaar Mario Caldonazzo (29). Zij leerden elkaar kennen in het Parijse Lido waar zij sinds haar vijftiende jaar deel uitmaakt van dc beroemde Blue Bell Girls. Binnenkort gaan zij trouwen en in Rome wonen MANILLA (AP). Door overstro mingen op het Philippijnse eiland Min danao zijn in de afgelopen dagen bijna 130.000 mensen dakloos geworden. In sommige gebieden stijgt het water nog steeds. In de provincie Agusan worden honderdduizend mensen be dreigd. De overstromingen worden nog verer gerd door een tropische storm die nog meer regen brengt in het gebied. DJAKARTA (AFP) Minister Su bandrio heeft gisteren verklaard dat Indonesië snel de hoop verliest op een vreedzame regeling van de kwestie Nieuw-Guinea via diplomatieke kanalen. Subandrio, die terugkeerde van Bali, waar hij heeft gesproken met president Soekarno, zei dat er tot nu toe „geen concrete resultaten zijn voortgekomen uit de pogingen op het diplomatieke vlak om het geschil op te lossen. Wij hebben op het ogenblik geen hoop op zulke resultaten." Nederland, aldus Subandrio, heeft nog niet getoond dat het oprecht een rege ling van zijn geschil met Indonesië wenst. Soekarno, zo deelde hij mee, heeft de nieuwe chef-staf van de lucht macht, Dani, naar Bali geroepen. Dani zou een „speciale opdracht krijgen in het kader van de strijd om West-Irign..' MOND- EN~KLAUWZEER DEN HAAG. Omdat op een be drijf in Everdingen mond- en klauw zeer is uitgebroken, heeft de vee- artsenijkundige dienst nog een deel van Zuid-Holland tot besmet ge bied verklaard. Het besmette gebied omvat het Zuidhoiiandse gebied ten oosten van de provinciale weg van het Gelkenesveer bij Schoonhoven naar Schelluinen en vandaar in zui delijke richting tot de Merwededijk. NIJMEGEN. Een Nijmegenaar die gisternacht een 82 jaar oude stad genoot te hulp wilde komen omdat de ze door een auto dreigde te worden overreden, heeft die daad met twee ge broken benen moeten bekopen. De oude man was zo dronken, dat hij alleen door op handen en knieën te kruipen vooruit kon komen. De auto had hij niet aan zien komen. De automobilist had wel iets over de weg zien kruipen. Hij week uit, maar botste daardoor tegen de Nijmegenaar die de oude man te hulp had willen komen. De 82-jarige kroop rustig door naar het trottoir. Hij was zelfs niet ge schrokken. Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot hedenavond: Overwegend zwaar bewolkt met tijde lijk enige regen. Matige tot krach tige, aan de kust harde tot storm achtige, naar west ruimende wind. Iets lagere temperaturen. MIESJE: Weer een stap terug! 8 februari: zon op 8.10, zon onder 22 3?' maan 0P maan onder Ingezonden mededeling) zaterdag 10 februari Elke week tot 10.000 AAN PRIJZEN Ln. he* KOOP-DENKSPEL SAFE TTilcia«art?la»n«21, Utrecht (030)'36731 Uitslag serie B.O. 3-2-1-1-2-2-2-3-1-3-1*

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1