V.S. verbieden landingen chartertoestellen met militairen voor Nw.-Guinea van Meningsverschil ADVOCATE PRAATTE HAAR BEWAKER OM GROOTSTE DEEL VAN FRANSE LEGER DIT JAAR UIT ALGERIJE Besluit van Amerika geldt niet voor alle omstandigheden NEDERLANDS SCHIP ZOEK Morgen proces tegen Galvao Communisten in Finland verslagen Mevrouw Philips maakt excuses PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND DRIE MILJOEN ENGELSEN IN STAKING Kinderen gered Brand gesticht in twee scholen Over vijf jaar geen noodwoningen meer Jaloezie bracht man tot het uiterste AMM MALIK ZOU WILLEN PRATEN Vlag neer „Normaal vervoer En O.A.S. verloor gevangene Vragen over vertrek van militairen EILAND AANGEBODEN VOOR MILITAIRE TRANSPORTEN Ontsnapt en bij My fair lady gepakt 266 Nederlanders uit Nw.-Guinea Heilig O.A.S. SLOEG TOCH TOE Optimistische belofte van de Gaulle Grote lijnen Belofte INDIË STUURT NIEUWE NOTA AAN PORTUGAL De BiltRegen Het weer overal Dlrectenr: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. I. Breuker. Kantoren te. Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4. telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33. Postbus 24, telefoon 01184—3224 Terneuzen, Nieuwstraai 40, Postbus 53. tefefoon 01150—3189, Zierikzee Havenpark 24, telefoon 01Ï10—2991. Zeeuwsclt Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» T cent per woord met een minimum van 1,— 16e JAARGANG No. 5073 Dinsdag 6 februari 1962 OOK INDONESIË GEWAARSCHUWD Protest van één etmaal Van onze correspondent LONDEN Op scheepswer ven,* in auto- en vliegtuigfabrieken en in tal van andere bedrijven in het gehele land lag het werk giste ren stil als gevolg van een eendags- staking van ongeveer drie miljoep arbeiders. Het was het omvang rijkste arbeidsgeschil sinds vele jaren. De staking die 24 uur duurde, was uitgeroepen door de machtige confe deratie van vakbonden in de scheep vaart- en de metaalnijverheid nadat de looneisen van deze bonden waren afge wezen. In vele fabrieken werd voor honderd procent gevolg gegeven aan de stakingsoproep. Op de scheepswer ven van de overheid werd normaal ge werkt. Buiten stonden posten van de bonden om te proberen de arbeiders van werken te weerhouden. Kwade kans De kans bestaat dat er voortaan elke maandag proteststakingen als die van gisteren worden gehouden. In Londen was de toestand gisteren zo goed als normaal: de ondergrondse reed gewoon en ook bij de busdiensten en bij de spoorwegen waren er geen moeilijkheden ondanks alle sombere voorspellingen van vorige week. BERLIJN (Reuter) Tweehon derd Berlijnse schoolkinderen zijn gisteren door de brandweer gered uit een brandend schoolgebouw. Het is de zevende brand van deze aard in West-Berlijn binnen drie maan den. De politie is er overigens van overtuigd dat alle branden het werk zijn van een brandstichter, die in de Berlijnse pers de bijnaam „de vuurduivel" kreeg. Later op de avond meldde de politie dat er nog een tweede poging tot brandstichting was ontdekt in een andere school, op vijf minuten afstand van de eerste gelegen. Een met behulp van papier in brand gestoken school bank in een leeg lokaal op de derde verdieping was ook hier nog tijdig ontdekt. FALMOUTH (Reuter,A.P.). Het Nederlandse m.s. Ellewoutsdijk (448 ton), dat donderdag uit de Ierse plaats Waterford is vertrokken, is gisteren in de Engelse plaats Falmouth als ver mist gemeld. Aan de scheepvaart en de kustwacht is gevraagd uit te kijken naar het schip, dat zes opvarenden heeft. MR. VAN AARTSEN: ARNHEM (ANP) Er is een plan in uitvoering om een eind te maken aan de ellende van de noodwoningen. Dit plan moet in vijf jaar tijds ten uit voer zijn gelegd. Met het oog daarop zullen aan de provincies vervangende woningen worden toegewezen. Waar het gevallen van krotopruiming be treft wordt voorts voorrang verleend bij de toewijzing van premiewoningen. Minister mr. J. van Aartsen (volks huisvesting en bouwnijverheid) heeft dat gisteren in Arnhem meegedeeld. Met enkele van zijn medewerkers brengt hij een tweedaags bezoek aan Gelderland. DEN HAAG. Uit jaloezie heeft de 21-jarige Haagse elektromonteur E. R. gisternacht zijn vriend, de 24 jaar oude winkelbediende J. O van V., met een dolk in de buik gestoken. De mon teur liep na zijn daad naar het poli tiebureau om zichzelf aan te geven. De elektromonteur. zijn vrouw en de winkelbediende waren gedrieën in de binnenstad uit geweest. Op een gegevei- ogenblik had R. ruzie met zijn vrouw gekregen. Hij was daarop kwaad naar huis gegaan. Toen de monteur 's nachts ontdekte dat zijn vrouw niet thuis was gekomen, ging hij op zoek Hij vond haar in de kamer van zijn vriend. In blinde woede stak hij toe LONDEN (UPD De Indonesische ambassadeur in Moskou, Adam Ma- lik, zou in Keulen zijn aangekomen, waar hij zou wachten op een verte genwoordiger van de Nederlandse re gering. Hij zou de Nederlandse rege ring langs onofficiële kanalen hebben laten weten dat hij bereid is een Ne derlandse vertegenwoordiger waar dan ook op neutrale grond te ontmoe ten. De woordvoerder van prof. De Quay deelde ons gisteravond mee dat hem van een dergelijke stap van de heer Malik niets bekend was. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Verenigde Staten hebben bet vervoer van Nederlandse mili tairen in chartervliegtuigen aangevat om naar twee kanten een waarschuwing uit te delen dat alles moet worden gedaan om een vreedzame regeling van de kwestie Nieuw- Guinea te bevorderen. Hedenochtend heeft de Amerikaanse ambassadeur in Den Haag, John S. Rice, minister-president prof. De Quay meegedeeld dat zijn regering had be sloten voor verdere chartervluchten van dit soort voorlopig geen Amerikaanse vliegvel den meer beschikbaar te stellen. Later op de dag werd in Washington be kend gemaakt: „Zouden de besprekingen voor een vreedzame regeling van de kwestie Nieuw-Guinea worden afgebroken of zou een militaire noodtoestand in westelijk Nieuw- Guinea ontstaan en zouden de Nederlanders ons benaderen voor doorgangsrechten op zulk een basis, dan zouden wij de zaak be zien in het licht van de dan bestaande situ atie". Daarmee beeft de Amerikaanse re gering Djakarta te kennen gegeven dat zij Nederland niet zal hinderen als bet zich ge dwongen ziet maatregelen te nemen tegen pogingen tot gewelddadige regeling van het geschil. 0 Minister-president De Quay daarvan van het bord in de ver trekhal van Schiphol. Merkwaardiger wijs ontkende het ministerie van defen sie gisteren dat er voor die dag een chartervlucht op het programma stond. Voordat ambassadeur Rice gisteren mededeling deed van het besluit van zijn regering, was in Djakarta een felle demonstratie gehouden voor de Ameri kaanse ambassade. Van Amerikaanse zijde is enkele malen verzekerd dat het besluit van Washington voordien al was genomen. De weigering van landingsrechten voor militaire char tervluchten aan Nederland werd in Washington aldus toe gelicht: „De bemiddelingspogingen van Oe Thant hebben een zeer delicaat stadium bereikt. Daarom hebben wij in het belang van een vreedzame oplossing besloten om voor dit ogenblik dergelijke vluchten niet toe te staan." In Washington zat de vrees voor dat de militaire transporten in Djakarta zouden worden gezien als een versterking en niet als een aflossing van de Nederlandse troepen op Nieuw Guinea. ,'5 John S. Rice, de Amerikaanse ambassadeur in Nederland Met het Amerikaanse besluit zijn Washington en Den Haag in een openlijk meningsverschil geraakt over de vraag of Nederland het recht heeft troepen voor Nieuw- Guinea via Amerikaanse vliegvelden te vervoeren. De Ver enigde Staten baseren hun beslissing op artikel 3 van de Conventie van Chicago (1954). PARIJS Het terugvinden van de ontvoerde Franse advocate, me vrouw Glaymann, heeft meer op schudding verwekt door de wijze waarop zij is teruggevonden dan door het feit dat zij weer terecht is. Zondagavond werd een politieagent in Algiers aan de ingang van de wijk Bab-el-Oued aangehouden door een man en een vrouw. ,,Ik stel me onder uw bescherming", zei de vrouw,, „ik ben mr. Glaymann, de advocaat, die woensdag door de O.A.S. is ontvoerd." De onthutste politieman keek naar de man en vrouw: „wie is hij dan?" „Ook hij heeft bescherming nodig", zei zij, „misschien wel meer dan ik." Bang De politieagent bracht hen naar het dichtstbijzijnde politiebureau, waar mr. Glaymann vertelde dat zij na haar ontvoering naar verschillende schuilplaatsen in Algiers was overge bracht en dat zij in haar laatste ver blijf haar bewaker ervan had kunnen overtuigen dat hij er beter aan deed DEN HAAG. Het socialistische Tweede Kamerlid Wierda heeft minis ter Visser schriftelijk vragen gesteld over de gang van zaken bij het af scheid van familieleden van de mili tairen. die vrijdag met een gechar terd vliegtuig van Schiphol naar Nieuw-Guinea vertrokken. De heer Wierda vraagt de minister te erkennen dat er een ernstige be leidsfout is gemaakt doordat eerst is toegezegd dat er mogelijkheid zou zijn voor het nemen van afscheid, daar na die toezegging is ingetrokken en tenslotte onder druk van de ont stemming van de betrokkenen als nog gelegenheid is gegeven tot het ne. mer van afscheid. Frankrijk sluit grens voor Nederlands vee PARIJS (Reuter) De Franse rege ring heeft de Franse grens gesloten voor de invoer van rundvee en varkens uit Nederland en West-Duitsland, om dat daar mond- en klauwzeer voor komen. De maatregel betekent ook dat als de minimumprijs van varkensvlees van 3,85 nieuwe francs op de Franse markt wordt overschreden, er geen invoer van varkens of varkensvlees uit Nederland of West-Duitsland, of uit landen die hun dieren via die landen zenden, zal geschieden. met haar naar de politie te gaan. De nog vrij jonge main was vermoedelijk bang geworden om een zo kostbare buit te moeten bewaken en had toege geven. Het verhoor van het tweetal had tot gevolg dat de politie links en rechts invallen uitvoerde en daarbij twee le den van de O.A.S. arresteerde onder wie de verantwoordelijke leider van de propagandistische en psychologi sche acties van de O.A.S. in Algiers. Hun namen zijn evenwel nog niet be kend gemaakt. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Nederlandse rege ring heeft een telegram ontvangen van een man, die een eiland schijnt te be zitten in de Stille Oceaan en dat hij ter beschikking wil stellen voor mili taire transporten naar Nieuw-Guinea. Het zou gaan om het eiland Palmyra, ten zuiden van Hawaii en de man noemt zich Leslie Fullard-Leo. In Den Haag is men bereid in het aanbod een gebaar van sympathie te zien. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Tijdens een voor stelling van de musical My fair lady in het Amsterdamse theater Carré heeft de politie de twintigjarige chauf feur-monteur A. P. J. uit Gouda aan gehouden. De man was in november ontsnapt uit het huis van bewaring aan de Casuariestraat in Den Haag. Langs een vluchtkoord van aan el kaar geknoopte repen van lakens en dekens was J. van de derde verdie ping van het huis van bewaring naar beneden geklauterd. Hij werd na zijn ontsnapping verscheidene keren in de buurt van Gouda gezien. HOLLANDIA (ANP) Dit week einde vertrekken weer 266 Nederlan ders. onder wie 101 kinderen, uit Ne derlands Nieuw-Guinea. Vrijdag komt de Waterman in Hol land ia aan om 77 volwassenen en veer tig kinderen op te nemen. Dezelfde dag vertrekt het schip naar Manokwari, waar 44 volwassenen en 22 kinderen zullen embarkeren Zondag vertrekt van Biak een chartervliegtuig met aan boord 44 volwassenen en 39 kinderen. In de conventie worden de rechten omschreven van de deelnemende lan den om ongeregelde vluchten over elkanders grondgebied uit te voeren. In artikel 5 staat dat van ongeregelde commerciële vluchten slechts mede deling behoeft te worden gedaan. In artikel 3 echter wordt bepaald dat de conventie niet geldt voor vluchten met militaire doeleinden. Het is duidelijk dat de Verenigde Staten de machines van de K.L.M., waarmee de troepen worden vervoerd, in feite als militaire toestellen beschou wen. Nederland stelt daartegenover, zo is ons bij navraag bij de ministeries van buitenlandse zaken en defensie gebleken, dat de machines normaal vervoer verzorgen, omdat de passagiers in burger zijn gekleed en een burger lijke status (die van „rijksambtenaar") hebben. Het nuchtere feit is intussen, dat Nederland voor het vervoer van zijn troepen nog slechts gebruik kan maken van de lijnvliegtuigen via Japan. Ook daar zijn moeilijkheden evenwel niet denkbeeldig. Over het algemeen gelden lijntoestellen, waarvoor in apar te tussen de betrokken landen gesloten luchtvaartverdragen voorzieningen zijn getroffen, als „heilig". Er valt echter niets tegen te doen als een van de verdragspartners onder de druk van zekere omstandigheden eenzijdig wij zigingen in de overeenkomst aanbrengt. Daarvan is men in Den Haag, zo is ons gebleken, doordrongen. Nu Ame rika vrijwel openlijk de chartertoestel len met troepen tot militaire vliegtui gen heeft bestempeld is het niet uit gesloten dat Japan, dat reeds de char tervluchten via Tokio heeft verboden, ook bezwaren gaat maken tegen tussen landingen met lijntoestellen, die uitslui tend militairen vervoeren. Men heeft daarmee in Den Haag en bij de K.L.M. ook altijd rekening ge houden. Juist daarom is altijd de groot- Van onze correspondent PARIJS De O.A.S. heeft, on danks alle voorzorgsmaatregelen, toch geprobeerd door het opblazen van een aantal relaiszenders de rede van generaal de Gaulle voor miljoenen luisteraars en kijkers te verstoren. Zondag werd reeds de grote te- levisie-relaiszender van Constan- tine opgeblazen. Zij kon niet tij dig worden gerepareerd Te Oran gebeurde gisteren het zelfde. maar hier kon zelfs geen poging worden gedaan om de zen der te repareren of een noodzen- der in te schakelen, omdat de technische directeur met twee technici kort daarna werden ont voerd door een bende van de O.A.S. Gisteren werd bovendien een poging gedaan om de relaiszender van Bouvigny in de buurt van Rijssel op te blazen. De blokken beton, waarop de zender rust, ble-, ken sterker te zijn dan de kracht van de explosie. De lichte schade was op tijd hersteld. ste geheimhouding betracht over de „rijksambtenaren", die sinds jaar en dag over Tokio naar Nieuw-Gumea reizen. Er vliegen via Tokio twee vliegtuigen in de week naar en van Biak. Van avond vertrekt er weer een. De tweede chartervlucht stond overi gens op het programma voor gisteren. Het toestel zou om vier uur vertrek ken en volgens de plannen over Ancho- riage en Honoloeloe vliegen. Tegen twaalven verdween de aankondiging Bij de demonstratie is de Amerikaanse vlag neergehaald en verscheurd, is het ambassadeschild van de muur gerukt, zijn alle ruiten ingeslagen en acht auto's, die voor de ambassade gepar keerd stonden, beschadigd. Aan het hek werd een bord bevestigd waarop te lezen stond: Amerika moet worden weggevaagd. De woede van de circa honderd jongelui, die aan de demonstratie deelnamen, was opgewekt door het toelaten van het Nederlandse charter- vliegtuig op Amerikaanse vliegvelden. Indonesische militairen verdreven de demonstranten. Er zijn enkele arres taties verricht. Van onze correspondent PARIJS „Op volle kracht varen wij in de richting van de op lossing van het Algerijnse vraag stuk", heeft generaal de Gaulle gis teravond tot het Franse volk gezegd. Zijn met spanning verwachte radio- en televisierede duurde 25 minuten en bracht, overeenkomstig de ver wachting, geen definitieve medede lingen over de op handen zijnde ge beurtenissen. Hoewel men geen sensationele mede delingen over de toekomst van Alge rije verwachtte, had men toch wel gerekend op wat meer inlichtingen dan de president gaf. Bij herhaling sprak hij de hoop en zelfs de stellige verwachting uit dat er spoedig een regeling zou worden gevonden. Hij onthulde al was het nauwelijks meer nieuws dat er in het geheim onderhandelingen worden gevoerd door te zeggen dat Frankrijk de Al gerijnen concrete voorstellen heeft ge daan, waarvan hij zelf meende dat zij gul, realistisch en constructief zijn. Een Algerijns Algerije zal ervan kun nen profiteren om een bloeiende staat te worden, mede dank zij een vrucht bare samenwerking met Frankrijk. Welke zijn deze voorstellen? Hij spreekt er slechts in grote lijnen over. Zij zijn trouwens sedert lange tijd be kend: de instelling van een voorlopige uitvoerende macht die een referendum over de zelfbeschikking zal moeten voorbereiden, waaruit dan ten slotte een onafhankelijke, soevereine Alge rijnse staat te voorschijn zal komen. Deze Algerijnse staat zal met Frank rijk moeten samenwerken. Dat bete kent. dat Algerije de essentiële Franse belangen zal moeten erkennen en be schermen. Deze concrete voorstellen, zo zei de Gaulle, zullen binnenkort in alle details worden gepubliceerd, opdat de Fran sen, dé Algerijnen en de gehele wereld erover zullen kunnen oordelen. Hoewel men hieruit de conclusie zou kunnen trekken dat de onderhande lingen op het punt staan te mislukken de Gaulle neeft indertijd gedreigd een witboek te zulen uitgeven, indien de onderhandelingen mis zouden gaan blijkt uit deze toezegging tot publici teit juist het tegenovergestelde, gezien de optimistische toon waarop deze rede de Algerijnse kwestie behandelt. Hoezeer hij er van overtuigd is dat de Algerijnse kwestie dicht bij een oplossing staat, blijkt uit het feit dat hij het Franse volk definitief heeft toegezegd dat veruit het grootste deel van het Franse leger aan het einde van dit jaar in Europa terug zal zijn. Daarvoor moet eerst de O.A.S. worden neergeslagen. De Gaulle be schrijft die als een organisatie van chanteurs, moordenaars en dieven, die met alle middelen moet worden uit geroeid. Belangwekkend was wat de Gaulle zei over de Westelijke eenheid tegen over de Sowjetunie: „Wij geloven dat wij onze bondge noten en onszelf hebben behoed voor een dramatische terugtocht, voor een dramatische breuk of een tragi-komi- sche impasse welke een conferentie met de Russen stellig tot gevolg zou hebben gehad. President de Gaidle tijdens zijn rede Frankrijk bouwt mee aan een Ver enigd Europa. „Het wil stap voor stap aan weerszijden van de Rijn. van de Alpen en wellicht ook van het Kanaal het politiek, economisch, cultureel en militair machtigste, welvarendste en invloedrijkste blok ter wereld vestigen", zei de Gaulle. Daar andere landen met de wape nen, waarover zij op het ogenblik be schikken, in staat zouden zijn Frank rijk met één slag te vernietigen, zal Frankrijk zich ook op moderne wijze moeten gaan bewapenen om voldoende tegenwicht te hebben tegen deze be dreiging. Daarom zal Frankrijk blijven doorwerken aan de atoombewapening van zijn eigen leger of zijn partners in de Navo dit aangenaam vinden of niet. Zelfs stelde de Gaulle tegen het einde van 1962 de eerste Franse ope rationele eenheid, gewapend met kern wapens, in het vooruitzicht. De rest van de rede bestond uit lof voor het vele goeds, dat Frankrijk on danks zijn vele tekortkomingen en de fouten, die nog altijd worden gemaakt, in de afgelopen drie jaar tot stand heeft gebracht en was uitsluitend be stemd voor binnenlands gebruik. LISSABON (AP) Het proces tegen Henrique Galvao en 32 anderen negentien Portugezen, elf Spanjaar den en twee Venezolanen die wor den beschuldig van roof van het Por tugese passagiersschip Santa Maria, zal morgen in de Portugese hoofdstad beginnen. Alle beklaagden zullen bij verstek terecht staan. Galvao en de voormalige generaal Humberto Delgado verblijven in ballingschap in Brazilië. Volgens de reders bedroeg de schade die de rovers aan het schip hadden toegebracht 58.000 dollar (ruim twee hor Jerdduizend gulden). Alleen maar pantofjels bréngen, Hector! KEKKONEN DE WINNAAR HELSINKI (A.P.). De Agrarische partij van president Kekkonen heeft gisteren bij de Finse parlementsverkie zingen een overwinning behaald dooi de communistische partij, die tot dusver de grootste partij was, op de tweede plaats te dringen. Uit de voorlopige telling van negen tig procent van de uitgebrachte stem men blijkt dat de Agrarische partij vijf zetels gewonnen en de communisten er twee verloren heeft. Dit betekent dat de boeren 52 van de tweedhonderd zetels in het parlement zullen bezetten tegen de communisten slechts 48. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Mevrouw S. Philips van Lennep, de vrouw van ir. F. J. Philips, die president van het Philips- concern is, heeft haar excuses aange boden voor haar optreden op het jaar lijkse diner van de buitenlandse pers- vereniging in Nederland, dat 27 ja nuari is gehouden. Nadat haar man daar over de handel met de landen achter het ijzeren gor dijn had gesproken, had zij verbazing gewekt door het woord te vragen -en daarop haar gehoor op te roepen de Morele Herbewapening te zien als het enige wapen, waarmee de communis tische dreigingen kunnen worden af gewend. Het bestuur van de buiten landse persvereniginig maakt melding van de verontschuldigingen in een cir culaire aan de leden. Niet bewust „Als ik ook maar een ogenblik ge dacht had, dat ik door mijn spreken aan deze maaltijd zoveel stof zou doen opwaaien, zou ik dit natuurlijk niet gedaan hebben", aldus mevrouw Phi lips. „Ik was mij bewust dat ik iets onregelmatigs aan uw voorzitter vroeg; ik was mij in het geheel niet bewust, dat dit als „misbruik van gastvrijheid" zou worden gezien. Ik veronderstel, dat dit meer het ge val is vanwege mijn onderwerp, dan vanwege het spreken op zichzelf, maar misbruik van gastvrijheid maken is een grove fout en ik wil u daar mijn oprechte excuses voor aanbieden. „Voor de goede orde wil ik nog eens herhalen, dat mijn man niet wist, dat ik er over dacht om te spreken", zo besluit mevrouw Philips. NEW DELHI (UPI) De Indisch( regering heeft gisteren opnieuw vie de Braziliaanse ambassade een nota aan Lissabon gezonden over de terug keer van de Portugese gevangenen in Goa, Damao en Diu naar hun vader land. In de nota werd verklaard dat Indië bereid is de Portugezen huis waarts te laten gaan en dat Portugal zelf voor het vervoer zal moeten zor gen. Voorts bevatte de nota het verzoek aan Portugal om alle Indische staats burgers die in Portugal of in de Por tugese gebieden in Afrika gevangen zitten, onmiddellijk op vrije voeten te stellen. Het Indische ministerie van buiten landse zaken verklaarde gisteren dat men tot dusver nog geen antwoord had ontvangen op een nota van dezelf de strekking die onlangs door de In dische regering naar Lissabon was gezonden. Weersverwachting; van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot hedenavond: Half tot zwaar be- wol kt met later plaatselijk enige regen. Naar zuid west krimpende wind en aan de kust weer tot hard toenemend. Onge veer dezelfde tem peraturen als gisteren. MÏESJE: Van de regen in de drup! 7 februari: zon op 8.12, zon onder 17.38; maan op 9.38, maan onder 21.10. Helsinki Stockholr Oslo Kopenhai Aberdeen Londen Amsterda Brussel wind m.tmp. n.sl. gr. C. 7-19 u geh bew. Z 1 0 sneeuw ZO 3 0.1 mist Z 2 3 6 i regen WNW 4 onbew. W 6 0 zw bew ZW 10 0 onbew. w 7 0 onbew. w 10 0.5 1 i

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1