JAPAN ZOCHT NAAR WAPENS in lijnvliegtuig op weg naarNw.-Guinea SPOEL DE WEVER, EN BEATRIX DE PRINSES KIRIHIO TS TERUG Friese boer doodt vrouw met houtblok LAATSTE MOEILIJKHEID BIJ TRANSPORT VAN 141 MILITAIREN K.L.M. MOET VLIEGERS ONTSLAAN Franse kanselier betaalde schuld met spionage Ver. Staten: geen dollars naar Cuba Kunstschatten gestolen Ongedwongen intermezzo in werkbezoek BRITSE TV IN ZEELAND Eind maart hoger beroep Eichmann Commies verdacht: legeskas leeg Excuus van Birma De Bilt: Regen PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND ■m- Maandag 5 februari 1962 Taxichauffeur liet zich niet beroven Notaris in kuil gestikt Kwartier lang Gebronsd Naar Biak GEWEREN GESTOLEN Mannen stalen auto zonder motor FRANCE VOOR EERSTE MAAL OVER OCEAAN Belgische mijnwerkers willen staken Protest tegen stank ZIEKENFONDS Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraai 40. Postbus 53. tefefoon 011503189, Zierikzee. Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,— per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* T cent per woord met een minimum van t 1,— 16e JAARGANG No. 5071 BIAK (UPI/AP/Reuter) Het lijnvliegtuig van de K.L.M. over de Pool, dat vrijdagnacht met uren vertraging van Schiphol vertrok, is op het vliegveld van Tokio op wapens doorzocht. Dat was de laatste complicatie, die zich in dit weekeinde heeft voor gedaan met het vervoer van 141 militairen naar Nederlands Nieuw-Guinea. De militairen zijn intussen in Biak aangekomen, 31 met het lijnvliegtuig en 110 met het chartervliegtuig dat via Honoloeloe vloog. Wanneer de voorgenomen tweede chartervlucht zal worden uitgevoerd is nog niet bekend. Dat is ,,nog steeds in behandeling", zei men gisteravond op het ministerie van defensie. Of dat kort of lang zou duren? Men wilde er geen enkele mededeling over doen. WASHINGTON, (Reuter, UPI) De Amerikaanse regering wil trach ten zoveel mogelijk bondgenoten van Amerika over te halen de goe derenhandel met Cuba in te krim pen. President Kennedy vaardigde zaterdag een verbod van het drijven van handel tussen Cuba en Ameri ka uit. Die maatregel zal Cuba ko men te staan op derving van 35 mil joen dollar per jaar. Dat is onge veer een derde deel van het Cubaan se dollar-inkomen uit handel met niet-communistische landen. Het verbod wordt woensdag van kracht. In officiële Amerikaanse kringen verluidde het afgelopen weekeinde dat Amerika zou trachten landen als Ja pan, Mexico, Engeland, West-Duits- land en Canada te bewegen soortge lijke maatregelen tegen Cuba te ne men. Japan en Mexico behoren tot de grootste afnemers van Cubaanse goe deren. CANADA NIET De uitvoer van Engeland, West- Duitslan-d en Canada naar Cuba over treft de invoer uit dat land. Canada gaf er zaterdag al blijk van niets voor het streven van Amerika te voelen. Volgens de Canadese regering staat het in tegenstelling tot de opvat tingen van Washington niet vast dat de dollars die Cuba aan exporten verdient gebruikt worden voor finan ciering van ondermijnende politieke acties in andere landen op het weste lijke halfrond. Een eerdere maatregel tegen Cuba, de boycotactie van de meerderheid van de landen van de Organisatie van Amerikaanse Staten, gaf de president van Argentinië, Arturo Frondizi, aan leiding de veertien landen te veroor delen die voor die maatregel hadden gestemd in Punta del Este. VOLGENS STATUTEN Frondizi keerde zich ook tegen de hoge Argentijnse militaire autoriteiten die hadden aangedrongen op verbre king van alle betrekkingen met Cuba. Argentinië, zei Frondizi, had tegen de boycotactie gestemd omdat zij afbreuk zal doen aan het streven naar hand having van de eenheid op het weste lijke halfrond en zal leiden tot een ver scherping van de politieke tegenstel lingen, en avonturen van zeer linkse of rechtse groeperingen mogelijk zou kunnen maken. Door tegen te stemmen, aldus Fron dizi, hadden Argentinië, Chili, Brazilië, Ecuador, Bolivia en Mexico zich ge houden aan de statuten van de Organi satie van Amerikaanse Staten. DEN HAAG. Een zestienjarige Haagse jongen heeft gisterochtend ge probeerd een taxichauffeur te beroven. Op het Nassauplein nam hij een taxi en liet zich naar Leidschendam, Noot dorp en terug naar Den Haag rijden. In de Eerste van der Kunststraat zei hij dat hij wilde afrekenen. Toen de chauffeur even het hoofd afwendde, trok de jongen een dolk en riep: „Handen omhoog, je geld" De taxichauffeur zag kans hem een stomp te geven en daarna probeerde hij de vluchtende jongen te pakken. Toen hij merkte dat hij de knaap niet kon inhalen probeerde hij met suc ces hem met zijn auto vast te rijden. Met de hulp van een burger, die ook nog door de jongen werd bedreigd, lukte het de dader aan de politie over te leveren. Eigen nieuwsdienst MEERKERK Uit de modder, waarmee een diepe kuil was vol gestort, is zaterdag het lijk opge haald van de 57-jarige notaris R. R. Kraaij uit Meerkerk boven Gor- kum. De kuil was ontstaan door het weggraven van zand voor een nieuwe rijksweg. De vroegere eige naar van de grond had de notaris gevraagd het stuk terrein te beschrij ven, omdat hij het wilde terugkopen. De notaris moet in de modder zijn weggezakt en gestikt. Het is duidelijk dat de Amerikaanse regering met het vervoer van Neder landse militairen via Amerikaanse vliegvelden niet al te gelukkig is ge weest. De woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken, Lincoln White, zei zaterdag maar vast dat het zover hij wist ging om maar een enkele vlucht. Iedere vlucht moet afzonderlijk worden gere geld, zo voegde hij daar aan toe. Volgens de bepalingen van de inter nationale organisatie voor burgerlucht vaart, ICAO, kan een vliegtuig landen op een vliegveld van een bij de ICAO aangesloten land om brandstof in te nemen. Het toestel mag dan op dat vliegveld geen passagiers afzetten of opnemen en militaire passagiers mogen geen wapens bij zich hebben. Die laatste bepaling indachtig gaf het Japanse ministerie van verkeer, dat „om technische redenen" al landings rechten aan de twee chartervliegtuigen had geweigerd, opdracht het lijnvlieg tuig van de K.L.M. op wapens te on derzoeken. Vijf Japanse ambtenaren hebben een kwartier in het vliegtuig gezocht, maar geen wapens gevonden. Van de Neder landse passagiers 34 mannen, onder wie 31 militairen, twee vrouwen en drie kinderen werd ook de bagage onderzocht. Het was voor het eerst na de tweede wereldoorlog dat in Japan een buitenlands vliegtuig op deze wijze werd doorzocht. Geen van de passagiers gaf tegen over de in groten getale opgekomen Japanse journalisten toe dat zich mili tairen onder hen bevonden. Niettemin viel het op dat zich onder de passa giers zoveel „gebronsde jongemannen met kortgeknipt haar" bevonden. De meesten van deze jongemannen wilden niets zeggen. Een van hen echter liet zijn pas zien ten bewijze dat hij geen militair was. Waarom hij dan naar Nieuw-Guinea ging? „O, dat weet ik niet", zei hij. „Om een paar mensen een beetje ge lukkiger te maken", zei een ander. Vertraging liep het toestel verder niet op. Na het normale oponthoud van ruim anderhalf uur, dat nodig was voor het innemen van brandstof, vertrok het vliegtuig naar Biak. De gecharterde DC-8, die met 110 militairen over Honoloeloe naar Nieuw- Guinea was gevlogen, was toen al op Biak aangekomen. Ook de passagiers van dat toestel waren onderweg zwijg zaam geweest. Zij meden de journa listen. Een enkele keer, zo werd uit Honoloeloe gemeld, leek een soldaat „af te dwalen", maar dan was er kader aanwezig om hem terug te halen. (MEER DAN EEN MILJOEN) GROSSETO (Rtr., A.P.) Voor meer dan een miljoen gulden aan Etruskische bronzen, gouden beeld jes, vazen, oq,de munten en juwelen hebben dieven meegenomen uit het museum voor Etruskische kunst te Grosseto in Intalië. In de nacht van zaterdag op zondag hebben zij in gebroken door een groot gat in een deur te boren. Tot de gestolen kunstvoorwerpen behoort een 2500 jaar oude hals ketting van gouden filigraanwerk, waarvan de waarde reeds alleen op 360.000 gulden wordt geschat. Niets is verzekerd. De politie bewaakt alle Italiaanse grensposten en vliegvelden. De hulp van Interpol is ingeroepen. Bij het oversteken van de Burgemees ter Lemmensstraat in Geleen is zater dag de negenjarige Martien Storckeii door een auto aangereden. Het jongetje stierf 's avonds in het ziekenhuis. I Van onze verslaggevers AMSTERDAM. Ko van Dijk stond als Spoel de wever met af gezakte rode kousen en een zwab berende broek toe te kijken hoe prinses Beatrix en prins Bernhard in de foyer van de Amsterdamse stadsschouwburg een gesprek voer den met enkele andere leden van de Nederlandse Comedie, met Henk van Ulsen (op de rug gezien in zijn kostuum van Puck), met Kitty Courbois, Hans Croiset en Allard van der Scheer. Het gebeurde in de pauze van de galavoorstelling met Shake- peare's Midzomernachtsdroom, die het gemeentebestuur aan Koningin en Prins zaterdagavond aanbood. Tussen de hoogwaardigheidsbekle ders in groot tenue mengden zich in scherp contrast de acteurs en actrices in hun toneelkostuums als vreemde figuren uit een sprookjes achtige wereld, die de „Midzomer nachtsdroom" ook is. Vier maal Het werden levendige gesprek ken, die koningin Juliana voerde met Ellen Vogel, Han Bentz van den Berg en Guus Oster. Maar liet meest intens was de gedachten- wisseling van de Prins en de kroonprinses met Ko van Dijk en de anderen. De spelers ontdekten dat prinses Beatrix het stuk al vier maal had gezien en het tot in elk detail kende. Prins Bernhard sprak niet alleen, hij schreef ook. Als een filtnster zette hij zijn handtekening op de gipsen zwachtel om de arm van het raadslid mevrouw Wijsmuller. 's Morgens bracht prins Bern hard een bezoek aan Joop Gee- sinks filmstudio Dollywood en maakte van de gelegenheid gebruik antwoord te krijgen op enkele technische vragen over zijn camera, die tijdens zijn laatste wintersport vakantie waren gerezen. Buurthuis De koningin ging 's middags naar het buurthuis van de vereniging Ons Huis in de Jordaan. Geen lo kaal sloeg zü over en zij zag een judodemonstratie, zij zag oude mensen klaverjassen en jongeren swingen en twisten. Een dienst in de Oude Kerk op •de Dam, waar de hervormde pre dikant ds. W. A Smit voorging, was zondagmorgen het slot van het koninklijk werkbezoek aan Amsterdam. Van onze luchtvaartredacteur DEN HAAG Het bezuinigings beleid van de K.L.M. dwingt de maatschappij ertoe vermindering van alle categorieën van het perso neel te overwegen. Ook het korps vliegers is hierbij betrokken. Een kleinere uitbreiding van het pro- duktieprogramma dan oorspronkelijk de opzet was, veroorzaakt ook een teveel aan vliegers. Naar verluidt zou de afvloeiing 75 tot honderd vliegers betreffen. Op het ogenblik voert de K.L.M. onderhandelingen met de Vereniging van K.L.M.-vliegers over de manier, waarop deze maatregel zal kunnen (moeten) worden uitgevoerd. Soortge lijke besprekingen zijn eveneens gaande met de organisaties, waarbij het admi nistratieve en het grondpersoneel, de boordwerktuigkundigen, telegrafisten, pursers, hofmeesters en stewardessen zijn aangesloten. OF WACHTGELD Ten aanzien van de vliegers wordt de mogelijkheid van ontslag onder ogen gezien. „Daarnaast zijn echter ook alternatieve oplossingen besproken", deelt de vereniging van vliegers mee, hetgeen de K.L.M. beaamt. Deze zouden een loonsverlaging voor het hele korps inhouden, terwijl ook wordt gedacht aan wachtgeld voor enkele tientallen vliegers. Het bestuur van de vereniging van vliegers zal het resultaat van zijn be sprekingen met de K.L.M. voorleggen aan een algemene ledenvergadering. Deze zal zich moeten uitspreken over de vraag aan welke oplossing zij de voorkeur geeft. HOLLANDIA (UPI) Enkele dagen geleden zijn van het bureau van het kadaster in Hollandia elf geweren gestolen. De geweren wa ren gouvernementseigendom Van een onzer redacteuren. AMSTERDAM. Frits Kirihio, de Leidse Papoea-student die kortgeleden van een bezoek aan Indonesië in Europa is teruggekeerd, is sinds zaterdagavond in ons land. Hij wil, zo bleek ons tijdens het telefoongesprek dat wij gisteren met hem hadden, in de komende dagen trachten contact te krijgen met de Nederlandse regering. Hij meent dat de inzichten, die hij na gesprekken met Indonesische leiders heeft gekregen, van betekenis kunnen zijn voor de regeling van het geschil tussen Nederland en Indonesië. Zie verder pag. 5- Van onze correspondent WOENSDRECHT Twee mannen die gisternacht bij een tankstation aan de Antwerpseweg een auto wilden stelen, moesten na een periode van moeizaam duwen constateren dat er geen motor in de wagen zat. De heer Havermans, van wiens erf de auto was gestolen, wist dat wèl en daarom liet hij eenmaal wak ker geworden door het gedruis op zijn erf de mannen rustig hUn gang gaan. Terwijl duwers, na enige vergeefse startpogingen, hun vruchteloze arbeid verrichtten, belde de heer Havermans de politie van Hoogerheide en Woensdrecht. Die hield beide mannen aan en sloot hen op. Vernield Voor de 31-jarige F. M. uit Heerlen en de achttienjarige A. D. uit Bergen op Zoom was het de afsluiting van een be wogen nacht. Zaterdagavond laat hadden zij. aldus de politie, ingebroken bij de heer J. P. uit Bergen op Zoom. Toen de bewoner 's nachts thuis kwam merkte hij dat alle kleren van de kapstok waren verdwenen en dat kasten en laden wa ren doorzocht. De inbrekers zaten toen al lang en breed in een wagen, die zij in Bergen op Zoom hadden gestolen. Ook met deze auto waren zij niet ver gekomen. Hij werd vernield bij een botsing op de Ant werpseweg tegen een houten balustrade. MIDDELBURG. Met een speciale televisie-antenne kan in Zeeland, Zuid- en Noord-Holland op vele dagen een uitstekend beeld van de Britse televisie programma's worden ontvangen, zo weet de Wassenaarse corres pondent van De Volkskrant te melden. Voorwaarde is natuur lijk dat de Nederlandse vier- systemenontvangers geschikt ge maakt worden voor de ontvangst van de Engelse programma's op 405 beeldlijnen. Bij goede ethercondities zijn vele zen ders uit Engeland, Wales en Schotland bijna dagelijks in de huiskamers zicht baar. Tot deze verrassende conclusie is de heer Adama uit Wassenaar gekomen die als radiozendamateur al ver voor de oorlog bekendheid genoot. In mei 1960 is de heer Adama gaan experimenteren op Engeland. Toen hij de eerste BBC-beelden binnenlood ste heeft hij verder gewerkt aan de verbetering van zijn antenne-installa tie om een goed beeld in huis te krij gen. De bouw van de hele installatie kostte hem weliswaar 3000 gulden, maar het is volgens hem mogelijk het veel goedkoper te doen, bijvoorbeeld door gebruik te maken van een Lan- genberg-antenne. De beelden die de heer Adama en zijn Amsterdamse vriend Dobbe het af gelopen jaar ontvingen, hebben volgens De Volkskrant zelfs deskundigen met stomheid geslagen, Tot nog toe hebben beide onderzoekers de experimenten ge heim gehouden. Dank zij hun adviezen hebben verschillende Engelse gezinnen in Nederland thans bijna elke avond de BBC-televisie in hun Nederlandse huis kamer. Binnenkort hopen de heren Ada ma en Dobbe ook de Britse kleurente levisie te kunnen ontvangen. De heer Adama heeft veel medewer king gekregen van de technische dien sten van de BBC en van Philips-tech- nici in Londen en Nederland. die de nieuwe experimenten met kleurenont- vangsten over Het Kanaal en de Noord zee met begrijpelijke belangstelling vol gen. Van onze correspondent RIJPERKERK. Op het zandpad naast zijn boerderij heeft gisteren de 44-jarige vee houder E. P. uit het Friese Rijperkerk met een blok hout zijn even oude vrouw doodgeslagen. Hij deed dit nadat het echtpaar om een huiselijke kwestie ruzie had gekregen. Om ongeveer tien uur moet in het kleine boerderijtje aan de Westerdijk een woordenwisseling zijn ontstaan over een bezoek van de vader en zuster van de vrouw, dat niet doorging. Daar bij kwam ook zoals al zo vaak eerder was gebeurd de pleegzoon ter sprake, die twee weken geleden in een inrich ting moest worden geplaatst. IN HET GIPS De vrouw, die bijzonder klein van stuk was, wond zich zo op, dat zij een kolenschop greep en haar man daarmee op het hoofd sloeg. Daarop wilde P., die enige tijd geleden een been gebroken heeft en nog in het gips liep, zijn vrouw te lijf gaan. Zij vluchtte naar buiten, achtervolgd door haar razende man. Toen hij haar even later te pakken kreeg, heeft hij haar met het blok hout, dat naast de kachel had gelegen, zo lang geslagen tot zij in elkaar zakte. Later vertelde hij de politie, dat zijn vrouw was gestruikeld en met haar hoofd o-p een stenen regenwaterbak was gevallen. Het onderzoek wees ech ter uit. dat de vrouw diepe inkepingen in het hoofd had; op een stuk hout werden bloedvlekken gevonden. GEVONDEN Nadat zijn woede was gezakt is de man naar binnen gegaan. Het lijk van de vrouw werd 's middags gevonden door de vader van P., die ongeveer honderd meter verder woont. Hij wilde het echtpaar na het eten gaan bezoeken en kwam daarbij langs de plek van het misdrijf. Zijn zoon vond hij bin nenshuis in een stoel zitten. P. heeft enkele jaren geleden enige tijd in een psychiatrische inrichting doorgebracht. Wordt het nu geen tijddat je een langer snoer aan de elektrische deken maakt? JERUZALEM (AP). De behande ling van het hoger beroep van Adolf Eichmann zal waarschijnlijk pas eind maart beginnen, zo heeft het ministerie van justitie van Israël gisteren ver klaard. De voorzitter van het Hooggerechts hof dat de zaak zal behandelen bestu deert op het ogenblik het uittreksel dat Eichmanns advocaat, Servatius, had in gediend om het beroep te ondersteunen. De volledige gronden voor het beroep zullen over veertien dagen worden in- gediend. Naar verluidt zal Servatius het dood vonnis van Eichmann bestrijden op de volgende gronden: 1. De misdaden waarvoor Eichmann is veroordeeld zijn buiten Israël ge pleegd; 2. Eichmann werd voor de rechter ge bracht na te zijn ontvoerd; 3 Eichmann werd veroordeeld voor da den die hij verrichtte door blinde lings zijn orders uit te voeren. Eichmann wacht de behandeling van het beroep intussen af in zijn cel in de Ramlehgevangenis in de buurt van Tel Aviv. Hij wordt op 19 maart 56 jaar. Van onze correspondent PARIJS. De Franse binnenlandse veiligheidsdienst heeft een vroegere kanselier van de Franse ambassade te Praag, Louis Daigné, gearresteerd. Daigné werd verdacht van het uit leveren van geheime gegevens aan de Tsjechische spionagedienst. Hij legde een volledige bekentenis af. De bekentenis was een nogal drama tisch verhaal. Daigné zou in 1959 na zijn aankomst in Praag bezoek heb ben gekregen van een Tsjechische student. Deze, een zekere Sebek, zou hem hebben gevraagd voor de Tsje chen te gaan werken. Daigné wei gerde. Korte tijd later zou men ge tracht hebben hem te betrekken in een deviezensmokkel. Die opzet zou zijn mislukt. SPAARGELD OP In 1960 werd mevrouw Daigné ern stig ziek. Zij moest in een Praags ziekenhuis worden opgenomen. De behandeling was zo duur dat Daigné er al zijn spaargeld bij inschoot. Toen kreeg hij weer bezoek. Men vroeg hem: „U wilt uw vrouw toch niet laten sterven? Wij hebben maar twee of drie inlichtingen nodig. Dat is alles. Wij betalen u daarvoor de kosten van ziekenhuis en behande ling". Een week later bezweek Daigné, na lang wikken en wegen voor de ver leiding. In ruil voor zijn medewer king werden de kosten van behan deling en ziekenhuisverpleging be taald. Bovendien kreeg zijn vrouw nog een speciale kuur. De inlichtin gen die hij moest geven hadden niet veel te betekenen. Al spoedig echter moest men meer inlichtingen hebben, gegevens uit geheime dossiers. De telefoon stond bij Daigné ten slotte nauwelijks stil. BEKENTENIS Ten einde raad vroeg Daigné over plaatsing naar Düsseldorf. Hij raakte daardoor zijn kwelgeesten kwijt, maar niet zijn wroeging. Op zekere dag stapte hij te Düsseldorf het bu reau van de Franse militaire attaché binnen en zei: „Ik moet u iets ver tellen Ik ben een verrader". Hij werd direct teruggestuurd naar Frankrijk, waar de politie hem in zijn vroegere woning te Soisy-sous- Montmorency arresteerde. Van een onzer verslaggevers ARKEL De gemeenteambte naar P. A. C. van G. in Arkel wordt ervan verdacht een deel van de legeskas voor zichzelf te hebben ge bruikt. B. en W. hebben een klacht tegen hem ingediend. Op het ogen blik wordt onderzocht of Van G. zich ook schuldig heeft gemaakt aan oneerlijke praktijken bij de verschil lende plaatselijke verenigingen waar in hij een functie bekleedde. Van G. voerde als commies op de gemeentesecretarie van Arkel en Kedichem de beide gemeenten in de beurt van Gorinchem hebben een gemeenschappelijke secretarie onder andere het beheer over de kas waarin het legesgeld werd ge stort. In de afgelopen vijf jaar zou hij een groot aantal kleine bedragen uit deze kas hebben genomen, in totaal enkele duizenden guldens. Van G. wordt vandaag voor de officier van justitie in Dordrecht geleid. SOUTHAMPTON (Reuter). Frank- rijks nieuwe vlaggeschip, de 66.000 ton metende France, is zaterdagavond uit Southampton vertrokken voor zijn eer ste reis over de Atlantische Oceaan. De France wordt donderdag in New York verwacht. Zij is volgeboekt. Zij werd in Southampton uitgeleide ge daan door het gejuich van havenarbei ders en door het geloei van de sirenes van andere schepen. RANGOON, (Reuter). De Bir- maanse regering heeft zaterdag bij de Nederlandse ambassade in Rangoon haar verontschuldigingen aangeboden voor het optreden van Birmaanse stu denten, die op 1 februari op het ter rein van de ambassade doordrongen en de Nederlandse vlag verbrandden. Zulke daden, aldus de Birmaanse regering, kunnen Birma's prestige in het buitenland slechts schaden. Birma blijft Indonesië's aanspraak op weste lijk Nieuw-Guinea steunen, maar zal geen onwettig optreden tegen diplo matieke missies dulden. Van onze correspondent BRUSSEL Zowel de socialistische als de christelijke georgniseerde Bel gische mijnwerkers hebben besloten hun werkgevers een staking aan te zeggen. Die zou maandag 12 fabruari moeten beginnen. Hiermee willen de organisaties kracht bijzetten aan eisen tot een loonsverhoging en uitkering van een premie van drieduizend franks. De mijnwerkers betogen dat het al tijd als redelijk beschouwd verschil tussen de lonen van de ondergrondse mijnwerkers en,, de werknemers in de zware industrie is afgenomen. De premie werd hun in de jaren 1956— 1958 uitgekeerd. De werkgevers erkennen dat er in de mijnen een loonprobleem bestaat, maar zij zeggen dat de middelen ont breken om hierin te voorzien. De re gering is met werknemers en werk gevers in overleg getreden. DEN HAAG. De bewoners van een rijtje drie jaar oude eengezinswo ningen aan de Tuinzijde in Den Haag hebben bij de gemeentelijke gezond heidsdienst een klacht ingediend over de in de huizen hangende rioollucht. De stank is in het rijtje van vijf hui zen een regelmatig terugkerend ver schijnsel, dat al tot een regen van klachten heeft geleid bij Centraal Won- ingbeheer. DE^J Van onze Haagse redactie HAAG. De premie voor de verplichte ziekenfondsverzekering zal dit jaar iets lager zijn dan in 1961: 4,8 procent in plaats van 4,9. Deze verla ging is mogelijk omdat men verwacht dat over 1961 weer een overschot kan worden geboekt. De algemene reserve van het ver eveningsfonds was op 31 december 1960 bijna 45,5 miljoen gulö'en. Met de Scheveningse logger Noorder- kroon is gisternacht het lijk van de 48- jarige J. den Leijer naar zijn woon plaats Scheveningen gebracht. De man was vrijdag op de Noordzee overboord geslagen. Hij was overleden, vlak na dat, een arts van het Duitse hospitaal schip Frithjof op de Noorderkroon was overgestapt. Weersverwachting van het K.N.M.Ï. in De Bilt, geldig tot hedenavond: Aanvankelijk hier en daar regen. La ter op de meeste plaatsen enkele op klaringen. Matige tot krachtige, aan de kust af en toe harde, westelijke wind. Dezelfde middagtemperatu- ren als gisteren. MIESJE: Onze schaatsers 'waren wat van slag af. 6 februari: zon op 8.13, zon onder 17-36; maan op 9.07, maan onder

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1