Nog heel mooi is Miss Finland anno 1930 Topinamboers voor de lekkerbekken Katoen opent tegenaanval M' Overledendame kwam een bewijsje vragen M- maar het leven is keihard LIZALOTTE VAIESCA SCHREEF ER OVER ramRS<Éi($Nr „LINIA - vandaag j televisie morgen 1 vandaag 1 morgen Gré Brouwenstijn mag niet zingen in Don Giovanni Zaterdag 3 februari 1962 zeeuw scH Dagblad Pag. 11 SCHOONHEID, SUCCES, LUXE De zes nieuwe mannequins die Yves Saint Laurent uitkoos voor zijn eerste eigen show. Van links naar rechts Morva Mansi en Heather Jeffery, twee Engelse nieuwelingen. Daarnaast Francoise Quinzani, een Zwitserse en Fidèlia Gaspard, een Indo-Chinese. Aan het eind van de rij Deborah Kouzmine en Paula Mérindol, twee jonge Fran$aises. (Ingezonden HELSINKI Finland is trots op zijn Miss Finland anno 1930. Met recht, wantLizalotteVales- ca, die in dat jaar de mooiste was van het land, is nog altijd beroemd om haar schoonheid. Aangezien dertig jaar lang een mooie Miss blijven veel moeilijker nog is dan één jaar de mooi ste Miss zijn, is de grote bewondering die men voor haar heeft niet ongegrond. Miss Finland anno 1930 weegt IPsS1'»' l - nu nog altijd niet meer dan 54 kilo. 'V J Haar huid is nog e'M zacht als die van een perzik zegt ff UÊ&ni. t men en er zijn a 1 ,-g'BpF^' v nog maar enkele f t grijze haren in i l jp fl »1| JflB 'fÜÉÉl haar kapsel 2ichT_ I i Ik« §hCII^^HB baar. Wat heeft deze Miss van twee en dertig jaar geleden al lemaal gedaan, om zo lang mooi te blijven? Wie dat wil weten kan het gaan lezen, want Lizalotta Valesca heelt net een groot boek uitge geven dat „Meer dan schoonheid" heet. Lichamelijk en geestelijk ge zond blijl je in de eerste plaats door kijk op je zelf te hebben, schrijft ze daar in. Bestudeer wat goed voor je is en leef daar dan naar. NATUUR De cosmetica- fabrieken zullen Miss Finland an no 1930 wel min der aardig vin den. Zij gebruikt namelijk alleen schoonheidsmiddelen in de natuurlijke vorm. Avocadosap, sesamolie, cocos- melk en de olie van pinda's en zonne- pitten zijn de preparaten, waarmede zij haar schoonheid in stand wist te hou den. Voor haar schoonheidsverzorging stelde zij al die jaren zelf de middelen samen. Een mengsel van honing en ze- melenmeel vermengt met vier druppels water is bijvoorbeeld een ideaal schoonheidsmasker, schrijft zij. Dat masker laat men vier minuten in de gezichtshuid trekken. Die verjongt en verstevigt daar zichtbaar door. Niet de ziekte is verantwoordelijk voor de gesteldheid van ons lichaam, maar een minder goede gesteldheid van het lichaam maakt ons juist ziek, zegt Lizalotta Valesca. Lichaamsoefe ningen, elke dag een wandeling, yoga, rENSEN ACHTER de mode. Uit zonderlijk veel jonge manne quins kwamen dit seizoen naar Parijs, want vele nieuwe ont werpers zochten beschaafde en begaafde meisjes om hun collectie te tonen. Yves Saint Laurent bijvoor beeld, die voor zijn eerste show in de Rue Spontini zes nieuwe manne quins nodig had. Vijftig meldden zich daarvoor aan, zes werden cr uitver koren. Die zes ziet u hier op deze foto. Twee Engelsen, twee Frangaises, een Zwitserse en een Indo-Chinese zijn het, Deze zes meisjes hebben de weken voor de eerste show harder moeten werken, dan in welk modehuis ook dit seizoen. De metselaars en timmer lieden waren immers tot nog bijna aan de laatste dag bezig om van dat he renhuis in de Rue Spontini een mode huis te maken. Het werd wekenlang nachtwerk om de collectie door te pas sen en voor de shows te repeteren. Maar we haalden het, zegt Morva Mansi, die uit Wales komt en hier he lemaal links op de foto staat. Zij liet in Engeland alles in de steek om bij Laurent haar geluk te beproeven. Heel vermoeid zag de Indo-Chinese Fidélia Gaspard er uit, die eigenlijk helemaal niet had mogen werken op de dag van de première. Enkele uren tevoren lag ze nog met hoge koorts in bed. Niets kon Fidélia er echter van weerhouden, zich voor de eerste show van Laurent in plaids en sjaals gewikkeld naar de Rue Spontini te la ten brengen. Daar was ze de stralende ster van de show, twee uur lang. Toen was ze zo uitgeput, dat ze zich bijna niet meer staande kon houden onder de flitslichten van de fotografen, die steeds meer opdrongen om plaatjes te maken. MENSELIJKHEID Fidélia, vierde van rechts op deze foto, houdt van experimenteren. Ze werkte jaren geleden aan de eerste shows van Hubert de Givenchy mee. Nu ging ze weer pionieren bij Laurent. Frangoise Quinzani, derde van links op deze foto, komt uit Zwitserland. Ze ging het in Parijs proberen en leed daar bijna een jaar lang armoede. Ze was te dik zei men, ze kwam niet aan de slag. Toen ze het net op wilde geven was ze door ontbering en zorgen zo slank of liever gezegd zo broodmager gewor den, dat het modehuis Dior iets in haar ging zien. Daar werd ze topman- nequin en ze ging met Yves Saint Lau rent mee, toen die een eigen huis zou gaan openen. In die tussentijd heeft ze ook enkele maanden bij Simonetta in Rome gewerkt. De Italiaansen heb ben nog niet zoveel begrip voor het vak, zegt zij. Ze denken daar net als in vele landen, dat mannequin zijn een soort luxe baantje is. Dat je in een duur modehuis zo de kans krijgt, een prins of een miljonair aan de haak te slaan. Hier in Parijs weten wij wel be ter. Het is hard werken in dit vak, maar het is ook heel boeiend. •Deborak Kouzmine en Paula Mérin dol die helemaal rechts op de foto staan, zijn twee Frangaises. Deborah is al jaren lang mannequin en foto model. Zij kwamen met Laurent, van Dior uit mee naar de Rue Spontini. Omdat hij zo menselijk is en zo rus tig zegt zij, dat tref je maar zelden aan in de modehuizen. Je wordt mees tal behandeld of je een stenen stand beeld zonder enig menselijk gevoel bent, goed om er eindeloos kleren op te blijven hangen. Zes nieuwe mannequins bij Laurent; deze meisjes zijn geslaagd. De pre mière werd een succes, dus ze kwa men er. Er zijn er echter ook vele die een tijdlang een enorm succes hebben en dan ineens nergens een kans krijgen. Die komen dan dikwijls heel ongelukkig terecht. Het leven kan heel hard zijn voor al die mooie jonge vrouwen achter de mode, vooral in een stad als Parijs. De foto boven toont Lizalotta Va lesca toen ze achtentwintig jaar was en de allermooiste van Finland. Nu, tweeëndertig jaar later (foto rechts) wordt ze daar nog steeds bewonderd om haar schoonheid. Door hard werken blijf je jong, vindt zij zelf. zonder kussen slapen, veel vitamine C en nooit langer in de zon zitten dan een half uur, heeft me vooral jong ge houden, beweert deze Miss Finland van jaren her. Ik heb ook nooit een beha gedragen, schrijft zij. Die kunst matige steun maakt de spieren ter plaatse lui. Het is veel beter die op een natuurlijke manier actief te hou den, dan een bouwsel van kant en schuimrubber hun werk te laten doen. PARIJS. Een Parijse dame, die aan het gemeentehuis van haar ar rondissement een afschrift van haar geboortebewijs vroeg, kreeg onlangs per kerende post een afschrift van haaroverlijdensacte. Verrast en verontwaardigd ging zij zelf naar het gemeentehuis, maar kreeg te horen dat men haar niet te woord wilde staan, omdat zij officieel overleden was. Als zij wilde protesteren dan moest zij zich maar tot de rechtbank wen den. De ambtenaar van de burgerlijke stand had niet het recht haar status te wijzigen zonder een vonnis van de rechtbank. Wat was er gebeurd? In 1957 had deze dame aangifte gedaan van het overlijden van haar dochtertje. De verstrooide ambtenaar had in plaats van de naam van dit dochtertje de naam van de moeder ingevuld. Zij zal zich nu tot de rechtbank moeten wenden om als levende te worden erkend. (Ingezonden mededeling) a m ik MENTHOLPELLET5 Tejfen hoest en Keelpij- Uitwerking frappant -LT JL\ ETEEN, NAAR aanleiding van het modonieuws van de laatste weken, de gehele garderobe om vormen tot een verzameling cre aties amino 1962, is wat veel ge vraagd. Met het toepassen van mo dieuze accesoires komt u echter een heel goed eind in de richting van het naar de laatste mode gekleed gaan. In de grote warenhuizen kan men op het gebied van die nieuwe accesoires ai aardig slagen. 44 Chanelkettingen doublé kettingen pareltjes kunnen in alle variëteiten gekocht worden, dat weten de Chanel- liefhebstens langzamerhand wel. Ook grappig vooral voor jonge meisjes zijn lange doublé kettingen waaraan glimmende stenen hangen, zo groot als kievietseieren en in de nieuwe voorjaarskleurenIn plaats van die stenen worden er ook gouden balletjes als hangers aan bevestigd. De taille wordt weer stevig of min der stevig ingesnoerd. Dat kan met velerlei ceintruurs gebeuren. Met bre de fluwelen met gefronste gespen bijvoorbeeld. Of met doublé kettingen, doorregen met leren bandjes. Ook aardig om er een zwart of wit jurkje mee van een feestelijk midden te voor zien. Sportiever zijn de brede kalfs leren ceintuurs. Daarvan is het leer zo bedrukt dat het op olifantenhuid lijkt. Extreme leersoorten, écht of imitatie, zijn voor accesoires immers het nieuwste in Parijs. 44 Komen parapluies die van sierlijke ornamenten zijn voorzien weer in zwang, zoals in die goeie oude tijd toen de fraaiste knoppen geheel met de hand bewerkt werden? We zagen een gedistingeerde zwarte plu, die een zilveren strikje (smeedwerk) ais sluiting uitgerust was, dat op de ranke steel was bevestigd. 44 Van verschillende merken zijn er flessen handlotion voorhanden, die van een „tapkraantje" zijn voorzien. Daarmee kan, zonder de fles om te keren, de lotion met een enkele be weging op de hand worden verspreid. In een nieuwe plastic houder voor closetpapier bevindt zich een opening waarin balletjes voor luchtverversing gestopt dienen te worden.Het appa raat dient tevens als insektendoder. Een nieuwtje voor de boekenplank van doe-het-zelf huisvrouwen is een zeer klein formaat zakboekje, dat van begin tot eind vol staat met knappe tips aangaande het veranderen en in richten van het interieur. Antwoorden op vragen als; hoe lijkt de kamer kleiner, groter, lager of ho ger, hoe plaats ik mijn meubelen en welke rol spelen de gordijnen in het interieur kan men in deze pocket, ge naamd „Ik richt mijn huis in", en iets groter dan een grote hand, vin den. Geestige en duidelijke illustraties brengen de lezer (es) op nog meer ideeën. Vindingrijk is bijvoorbeeld de goedkope oplossing van de zitbank en het droogrek dat in boekenplank veranderd kan worden. Dit boekje, vol frivole ideetjes is het beste uit de reeks van vijftien deeltjes van de „Mi niatuur Encyclopaedy voor het dage lijks leven", waarvan „Wij ontvan gen" en „ik kook vlug" voor de huisvrouw eveneens pas zijn uitgege ven (hij Bruna in Utrecht), maar ons wat al te populair voorkomen. Nieuw procédé in Twente ENSCHEDE. De Twentse textielfabrieken hebben met hun nieuwste finishing methoden een aanval gedaan op de kunstvezel weefsels ten einde het verloren ge- gane terrein te herwinnen. De strijd speelt zich op het ogenblik af op het gebied van de overhem den en waarschijnlijk zullen straks daar de damesbloeses en andere soorten kleding bijkomen. Indertijd hebben de nylonweefsels ten dele de katoenen poplinweefsels verdrongen. De poplinweefsels gin gen echter daarna met succes in het offensief toen het no-ironprocédé werd toegepast. De no-ironoverhemden had den het voordeel, dat zij „ademden" hetgeen tot gevolg had dat de nylon weefsels op de terugtocht werden ge jaagd. De verwerkers van de kunstvezel losten echter het ventilatieprobleem op door het weven te vervangen door breien. Ais gevolg hiervan maakte de tricot-nylon grote veroveringen op ,de katoenen weefsels. Nu heeft de katoen de tegenaanval ingezet met een finish (afwerking) die de katoen een andere structuur geeft, waardoor zij eigenschappen krijgt die met de gunstige factoren van nylon-tricot overeenkomen'. De N.V. J. F. Scholten en Zn. te Ensche de heeft vandaag dit procédé, dat de naam Bel-o-fast heeft gekregen, be kend gemaakt. Volgens het bedrijf zijn de voordelen van het nieuwe pro cédé de volgende. De ingreep op de katoen is perma nent; dus als het goed is versleten heeft het nog de nieuwe eigenschap pen. Voorts is er geen wasvoorschrift meer nodig. Men mag de katoen ZATERDAG De Nederlandse te levisiekijkers zijn dit weekeinde voor het eerst in de geschiedenis ooggetui gen van de Europese schaatskampi oenschappen, die dit jaar in Oslo wor den gehouden. Siebe van der Zee en Arie Kleywegt zijn de commentatoren. U ziet vanmiddag de reportages uit het Bisletstadion tussen 3 uur en 3.55 en tussen 4.30 en 7 uur. Van de oorspronkelijk vastgestelde programma's is alleen Pipo de clown gehandhaafd, zij het dus op een vroe ger uur: om 3.55 vervolgt- hij zijn avonturen. Het avondprogramma begint met Top of flop. Om 8.20 bezoek aan St. Germain des Prés (8.20). Daarna een aflevering uit de serie Interpol (9.20) en om 9.45 kunnen Jan de Hoop en H. F. Eerdhuyzen een gooi doen naar de duizend gulden in „Willens en we tens.". België Vlaams Het avondpro gramma vermeldt „Het is altijd Den nis" (8.30) en het amusementspro gramma „Waag je kans" (9.00). Om tien uur wordt een gefilmd variétépro gramma gepresenteerd van de Noorse tv. De titel is „Hit parade 1930-1935". België Frans Na een nieuwe af levering van het feuilleton „Vader weet het beter" (8.30) volgt een spel van Solange Berry „Drelin-Drelin" (9.00). Het is zaterdagavond en dus zorgt inspecteur Leclerc voor een do sis spanning (9.50). Duitsland Na het „Journaal an acht uur" presenteert Werner Muller zijn „Schlagermagazine" (8.20). Om tien uur is er nog een korte, spannen de speelfilm „Gevaarlijke lading". ZONDAG. Opnieuw is vandaag het Bisletstadion te Oslo op het scherm van 1.15 tot 2.55, voor de vijftienhon derd meter, en zo mogelijk volgt la ter op de dag nog een verslag van de tienduizend meter. Andere sport- reportages: 3 uur internationale in- doortenniskampioenschappen te Bre men, 4 uur internationale atletiek- cros.s te Hannuit in België en 4.45 Nederlands kampioenschap ereklasse driebanden te Utrecht. In het avondprogramma ziet u de eenakter „Gevoel voor recht" van George Vidal, vertaald door Jan Wil lem Hofstra (8.30). Om 9.10 speelt het Kunstmaandorkest met solistische medewerking van Cora Canne Meyer operamuziek van Massenet (Briefaria.) Saint-Saëns, Bizet (Habanera) en Gou nod. België-Vlaams. Hoofdschoten van het avondprogramma is de tweede uitzending van Lode Hendrickz „Show dagboek" dat de eerste keer veel be wondering oogstte. Deze keer gaat het over de showbusiness in de jaren 19101920 (8.30). Kwart over tien is er nog de uitzending „Sportweekend". België-Frans. Om half negen wordt in de serie „Geschiedenis voor allen" het tweede deel van „Sergeant York" vertoond. Om half tien is er een overzicht van de sportgebeurte nissen van het weekeind. Duitsland „Geisterkomödie" li de titel van een komisch spel van Noel Coward (8.15). Tot besluit van de dag is er een groots balletpro gramma: „Romeo en Julia" op mu ziek van Serge Prokofieff in de cho reografie van Tatjana Gsovsky (9.55 10.45). radio ZATERDAG De schaatskampioen schappen te Oslo komen uit de luid spreker om 3.20, 5.50 (Hilv. II), 7.10, eventueel 7.45 en 10.20 (Hilv.I). Dick van Rijn en Koos Postema zijn de verslaggevers. In de toneelmatinee van de Vara (Hilv.II, 3.30) kunt u luisteren naar „Heeft iemand nog iets?". Hugo Bruyn, fluit, is gast bij het optreden van het trio Leslie Cool, dat van 6.30 tot 6.50 speelt in het program ma van Hilversum I. Vanmorgen om 10.15 speelt het Suisse-Romande Orkest onder lei ding van Ernest Ansermet Rimski- Korsakows kleurrijke symfonische gedicht Shéhérazade. Over dezelfde zender Hilversum I om 7.55 een con cert door het Residentie Orkest on der leiding van Willem van Otter- loo. Uitgevoerd wordt Beethovens Pastorale. Direct aansluitend speelt Wilhelm Backhaus Beethovens Pia nosonate in g, opus 49 nr. 2. Vanaf middernacht brengen de zenders van de W.D.R. en de vierde lijn van de draadomroep een kamer muziekprogramma waarin het Strijkkwartet in Bes opus I nr 1 van Haydn en het Septet van Beethoven worden uitgevoerd. De uitvoerenden zijn het Giirzenichkwartet en leden van het Filharmonisch orkest van Boedapest. radio ZONDAG De mondaccordeonist John Larryson en de zanger Thom Hel ling zijn de solisten in het programma Strijk en zet, dat tussen 10.30 en 12 uur via Hilversum II is te horen. 's Middags zijn er weer sehaatsre- portages uit Oslo: om 2.30 (Hilv. II), om 4 uur (Hilv. I), om 4.30 (Hilv.II) en om 6.05 (Hilv. II). Dolf van der Linden en het Metro- pole-orkest spelen om 11 uur 's avonds romantische muziek. Daarna het pro gramma Swing Expres van Skip Voogd en Victor Conselman (11.25). Om 10.00 vanmorgen over Hilver sum II een concert door het Radio Kamerorkest onder leiding van Wil lem van Otterloo, dat wordt geopend met de Tweede Suite van Bach. Daarna is Evert van Tright solist in het Concert in f voor hobo en or kest Hilversum I brengt om 3.30 Willem Andriessen voor de micro foon met een bespreking van het Vi- ooiconcert in A van Mozart. Over dezelfde zender kan men om 9.25 in de avond naar een aantal van de prominentste Russische musici luis- teren, die een uitvoering geven van Tsjaikofsky's zelden gespeelde Strijksextet in d, opus 70. warm of koud wassen, ook in de was machine. de katoen mag worden ge- bleekt gewrongen en gecentrifugeerd. Zij blijft wit en krimpt niet. Ove rigens blijft de katoen voor honderd procent katoen met alle eigenschappen daarvan. De chemische ingreep, na dat de stof is geweven, vermindert weliswaar de trek- en scheurkracht van de stof, maar in even grote ma- t de n°-ironing finish deed in Twente worden thans verschillen de procédé s toegepast, die gebaseerd zijn op Amerikaanse of Japanse lice» ties. J7JEZE keer 2jillen wij aan de wens voldoen van een lezeres L' die in eigen tuin naar het schijnt veel topinamboers alias Jeruzalem artisjokken, alias Canadese aardperen of sweetpotatoes heeft verbouwd. Hiervoor dan wilde zij graag enige recepten hebben. Nu moet mij van het hart dat wij in eigen land deze aardpeer nooit ter hand nemen. Misschien zeer ten onrechte gezien het feit dat zowel in Amerika alsook in China, Japan en vele andere landen (Afrika bijvoorbeeld) de lekkerbekken zeer dol zijn op de topinamboer. Wijzelf hebben ze tijdens onze laatste reis gegeten en beslist smakelijk gevonden. Het oordeel is aan u. Hier komt het eerste re cept en wel Japanse topinam- boer-belgnets: was ongeveer zes topinamboers (voor vier perso nen), schil ze en snijd ze in plak ken ter dikte van ongeveer 1 cm. Er staat klaar een beslag ge maakt van: ongeveer 125 g bloem dat u aanmengt met zoveel water als nodig is om er een smeuïg en vooral niet te dun beslag van te maken. Hierdoorheen roert u 1 losgeklopt ei met 1 paplepel olie en theelepel zout. U heeft een frituurpan opstaan waarin de olie al zeer heet is ge worden. Dompel elke plak topi namboer door het beslag dat zo dik moet zijn dat het er als een witte mantel omheen blijft kle ven. Bak ze in de hete frituur bruin en gaar. Dit is een kwestie van enkele minuten. Met een schuimspaan halen we de plakken eruit en leggen ze kransgewijs op een schaal waarin drooggekookte rijst. We geven er de volgende saus bij: door 3 eetlepels sojasaus roe ren we 2 eetlepels azijn, 2 eetle- oels tomatenketchup, 3 theelepels bruine suiker en 1 mespunt smaakverbeteraar (monosodium glutamate, bekend onder de naam Vetsin of Ajinomoto). U doet deze saus in een bakje, elke disgenoot schept er een beet je uit en giet dit over de topi namboer en de rijst. Hierbij smaakt een doodgewoon gebakken varkenslapje heerlijk, maar ook een biefstukje is er niet bij te versmaden. Toplnamboer-Velouté: neem op nieuw 6 topinamboers die u nadat ze geschild fijn opzet in ruim reeds kokend water. Kook ze in een open pan in ongeveer 12-15 minuten gaar, vooral niet te gaar. U moet ze namelijk nadat ze zijn afgegoten in gave 44 cm dik ke plakken kunnen snijden. In een dik ingevette vuurvaste schotel legt u plakken ham neer. Hierop deponeert u de plakken topinam boer en giet er een heerlijke witte saus overheen. Deze witte saus kunt u natuurlijk allen maken maar.... Wil als het vet of de margari ne goudgeel is geworden er 1 fijn gesnipperd uitje goudgeel in frui ten alvorens de bloem er doorheen te werken. Wees voorzichtig met zout, de ham is al gezouten. Doe er wel bij: 1 mespunt gemalen peper en evenveel tijm en korian- derpoeder. Als dit weigebonden sausje klaar is moet er echt wel een beetje room doorheen worden ge roerd! Dan pas giet u de saus over de ham-topinamboer schotel. Laat in de oven nog ongeveer 15- 20 minuten zachtjes bakken! Pas op dat de saus niet te veel in droogt of te bruin wordt. Houd er dus bij het begin rekening me de dat de saus indikt en bind ze niet te stevig! Chinees topinamboer toetje: schil de gewassen topinamboer en snijd ze in de vorm van patates. Leg ze tussen een doek voor het drogen. Laat olie in een frituurpan niet te heet worden en frituur hier in deze topinamboer-frites goud bruin. Het frituurproces is dus an ders dan bij de patates. U laat de topinamboers langzaam gaar en daarna goudbruin worden. Als het haast zover is reken hiervoor niet langer dan ongeveer 6 minu ten laat dan in een pan met wijde bodem 1 eetlepel olie zeer warm worden. Hierin moeten on geveer 9 eetlepels witte suiker langzaam smelten en bruin wor den. Wilt u er wel in roeren. De suiker met olie moet stropig en bruin zijn, dan deponeert u er de gefrituurde topinamboerstukjes in. Wentel ze met een vork voor zichtig door deze zoete massa en als ze alle wel omwikkeld zijn door de bruine suiker deponeert u ze in een warm schaaltje. Ze wor den warm geserveerd! Ik wens u succes toe. Tot de volgende keer. Micky Woodhouse. LONDEN. De Nederlandse sopraan Gré Brouwenstijn mag op advies van haar dokter niet meezingen in de opera „Don Giovanni", die op 9 februari in Covent Garden in première gaat. Gré Brouwenstijn heeft al lang wat last van haar keel en zij is voortdurend onder behandeling van haar dokter. Gisteravond zong zij nog wel mee in „Don Carlos." De reeks opvoeringen er van werd daarmee in het Royal opera house Covent Garden besloten. De rol van Donna Anna in „Don Gio vanni" die Gré Brouwenstijn zou vertol ken, is overgenomen door de Turkse zangeres Leyla Geneer. Deze zangeres zong dinsdagavond ook al mee in „Don Carlos", toen Gré Brouwenstijk verstek moest laten gaan. Het is voor Gré Brouwenstijn een gro te teleurstelling, dat ze niet mee kan zingen in „Don Giovanni". Het maakte in Londen grote indruk dat zij in „Don Carlos", met uitzondering van dinsdag, zo moedig volhield. De kritieken waren zeer lovend.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 11