AZVV hervond de oude glans weer ,De wereld kreeg t.v. AiR-mDlAI VIERDE-KLASSERS ZUID Tjoba door Danaïden van de kop verdrongen Regelmatige overwinning van Spui op Mevo Arnemuiden pas in de laatste minuut gelijk programma's Kapelse aanval velde Bruse Boys zesmaal is- Populair met een andere betekenis ALBERTI WEG BIJ SLEESWIJK Maandag 29 januari 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 Smerdiek bedwong Arnemuiden Vaststelling plan Bungalowpark TWEEDE EN DERDE KLASSE KNKB ROND DE AARDBOL MET BRITSE DOCUMENTAIRE XJET komt zelden voor, dat een televisieuitzending zo bij het huiskamerpubliek aanslaat dat na twee weken al wordt besloten het programma nogmaals op het scherm te brengen. Dit is het geval geweest met de Britse documentaire ,,De we reld kreeg televisie" die vanavond om tien minuten voor half negen zijn Nederlandse première beleeft. 'kritisch bekeken 1 Aanbieding begroting in raad Waarde Smerdiek nam twee keer een voorsprong SHAKESPEARE GECENSUREERD wmm Muziektent verdween Dolgeivorden hengst heet TWIST-FILM OP KOMST F Televisie in een Japans huis en in een Amerikaanse kinderbadkamer. IN HET KORT vandaag Spit, Spierpijn Subsidie Covent Garden POPULAIRDER VOORLICHTING DE BEELDBUIS VOLGEPRAAT Van onze sportredacteur MIDDELBURG Er zal heel wat moeten gebeuren wil Arne muiden in de vierde klasse a niet met het kampioenschap gaan strijken. De Walcherse ploeg heeft op het ogenblik vijf punten voor sprong op Chrislandia, dat echter een wedstrijd minder heeft ge speeld, en zeven punten op Diiv teloord en Terneuzense Boys welke laatste club twee wedstrij den achter is op Arnemuiden. Zo als verwacht werd heeft Arne muiden zaterdag op Tholen met Smerdiek de grootste moeite ge had. De leidende vereniging kwam dan ook niet verder dan een gelijkspel, dat overigens pas in de laatste minuut bereikt kon worden. Smerdiek blijft daardoor vijfde op de ranglijst. Chrislan dia rukte weer op naar de tweede plaats dank zij een nuttige 32 zege op WN, dat zich plotseling gepasseerd zag zowel door AZW, dat een niet geheel onver wachte maar verrassend grote overwinning op Dinteloord be haalde, en Spui, dat Mevo er on der hield. De „opstopper" die Dinteloord in Axel kreeg te ver werken kostte deze club twee plaatsen. Uitslagen vierde klasse a: Spui. —Mevo 42; SmerdiekArne- muiden 22; AZWDinteloord 7—0; Chrislandia—WN 3—2. Stand 4e klasse a: dijke voor de nederlaag van vo rige week tegen Wijk. Uitslagen vierde klasse b: Ril- landiaAalburg 22; SSC '55 Roda Boys 02Wemeldinge Good Luck 12; WijkSprang 14; Zwaluwse BoysKrabben- dijke 11. Arnemuiden 12 9 2 1 20 40—12 Chrislandia 11 6 3 2 15 24—21 Tern. Boys 10 6 1 3 13 28—25 Dinteloord 11 5 3 3 13 24—22 Smerdiek 9 4 3 2 11 29—19 AZW 10 3 2 5 8 32—28 Spui 11 3 2 6 8 14—22 WN 10 3 1 6 7 22—19 Nieuwdorp 8 1 2 5 4 9—20 Mevo 10 1 1 8 3 16—50 In 4b behaalde leider Good Luck een benauwde, maar nut tige overwinning in Wemeldinge Dat was wel nodig, omdat Sprang in opmars is. De Sprangenaren liepen nu over Wijk heen. Num mer vier van de ranglijst Aal burg plaatste zich naast het niet- spelende Sleeuwjjk door in Ril- land-Bath tegen Rillandia gelijk te spelen. Van Rillandia een keu rige prestatie, hoewel voor de Zeeuwen een zege binnen het he reik der mogelijkheden lag. Het gelijke spel kostte de Rillandia' nen toch een plaatsje omdat Ro' da Boys min of meer verrassend in Sprang-Capelle van SSC '55 won. Krabbendijke handhaafde zich op de zevende trede door in Lage Zwaluwe de plaatselijke Boys niet meer dan de halve winst toe te staan, een gedeelte' lijke revanche dus van Krabben Stand 4e klasse b: Good Luck Sprang Sleeuwijk Aalburg Roda Boys Rillandia Krabbendijke SSC '55 Wemeldinge Zwaluwse Boys Wijk 12 9 12 7 11 5 11 5 11 6 12 6 12 11 12 11 11 20 36—12 16 38—20 14 38—21 14 26—17 13 28—25' 13 29—25 12 28—33 10 26—28 6 26-49 5 18—38 3 18—42 VROUWENPOLDER. B. en W. van Vrouwenpolder vragen de raad het uit breidingsplan in onderdelen ..Woonpark buiten de Veste" vast te stellen. Zoals bekend is door de stedebouwkundige van Veere een plan voor een bungalow park buiten de vesten van Veere ont worpen. Dit plan betreft een gebied dat is gelegen in de onmiddellijke nabijheid van het zgn. krekengebied en de Polre- dijk. Tegen dit ontwerp-uitbreidingsplan zijn bezwaarschriften ingediend door de Polder Walcheren en de heer L. v. Wal lenburg te Veere. De Polder maakt be zwaar tegen een gedeelte van de Veer- se-Meerdijk tussen de dijkpalen OD 36 en 39 van de Oostwatering, dat bestemd is voor bebossing. B. en W. stellen voor de Polder in zijn bezwaar ontvankelijk te verklaren en het plan te wijzigem De heer Van Wallenburg is gekant tegen het plan omdat zijn bedrijf door het bou wen van huizen op zijn landbouwgrond in ernstige moeilijkheden komt. Naar de mening van B. en W. lean aan dit be zwaarschrift niet tegemoet gekomen worden omdat daardoor het gehele plan in gevaar wordt gebracht. Bovendien is dan ook de latere uitbreiding niet meer uitvoerbaar. De schade die voor betrok kene uit het plan voortvloeit bij realise ring van het plan door aankoop of ont eigening, moet volgens het college gere geld worden. Programma a.s. zaterdag: 4a: WN Terneuzense Boys, MevoNieuwdorp, Ar nemuidenSpui, DinteloordSmerdiek, ChrislandiaAZW; 4b: AalburgSSC '55, Roda Boys—Wemeldinge, Good LuckWijk, SprangZwaluwse Boys, KrabbendijkeSleeuwijk. Ingaande 1 februari is bij het Me disch Opvoedkundig Bureau te Terneu- zen benoemd als psychiatrisch ge schoolde werkster mej. A. Hömmens MIDDELBURG In de tweede klasse laatste plaats overdeden aan Morskwar- b Zuid-Holland van de Kon. Ned. Korf- balbond werd dit weekeinde slechts één wedstrijd gespeeld. Het Haagse Olym- piaan verloor thuis met 38 van het Leidse Zuiderkwartier en moest daar door met deze club op de ranglijst van plaats verwisselen. Koploper Swift uit Middelburg zag zyn wedstrijd tegen Deetos 2 uit Dordrecht uitgesteld. Stand 2e klasse b: Swift 10 7 1 Sperwers 2 9 6 2 Hou Stand 9 5 1 Ons Eibernest 3 10 4 2 Ons Huis 10 5 0 Zuiderkwartier 9 3 2 Olympiaan 9 4 0 Actief 9 2 1 Deetos 2 15 55—39 1 14 42—31 3 11 42—43 4 10 44—42 5 10 4747 4 8 4638 5 8 3544 5 39—48 11 2 1 8 5 30-48 Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen speelde zaterdag niet en dit kostte de Zeeuwen de leiderspositie. Deze werd nu overgenomen door het Leidse Danaïden, dat met 43 zegevierde over DKC uit Delft. Verrassend was het gelyke spel van het Haagse Phoenix tegen het Rot terdamse Spartaan (33), waardoor de Hagenaars op de derde plaats bleven staan. Nog opzienbarender was de grote nederlaag van ALO uit Den Haag in Schiedam, waardoor de Schiedammers de KAPELLE. De uitstekende Brui- nisser doelman Van den Oude heeft door zijn uitstekend werk zaterdagmiddag zijn pioeg Bruse Boys voor een grotere nederlaag dan 6—0 tegen Kapelle be hoed. Vooral in de eerste helft was Kapelle volkomen de sterkste ploeg en viel er voor de Duivslandse spelers wei nig eer te behalen. Tegen het einde van het duel werden de Boys sterker, maar ztf slaagden er toen zelfs niet in de eer te redden. In de zesde minuut viel het eerste Ka pelse doelpunt door Vermaire uit een prachtige voorzet van Kousemaker ge scoord. Een kwartier later was het 2—0 door Zegers. De fruitkwekers kregen nog vele kansen waarvan er slechts voor de rust nog maar één werd benut door Kousemaker: 30. Na de rust moesten doelman Van den Oude en zijn mannen een onafgebroken serie aanvallen van de Kapelse voorhoe de incasseren. Zij hielden dapper stand tot de vijftiende minuut toen Slabbe- koorn er 40 van maakte en kort daar na tekende Kodde nummer vijf aan. In de 23e minuut werd de eindstand van 60 bereikt door een doelpunt van Kousemaker uit een hoekschop. Kapelle bleef overwegend domineren, zelfs tij dens de slotoffensieven van de Boys, die dus geen resultaat meer hadden. ZOUTESPUI. Spui heeft Mevo uit Zierikzee in een matige wedstrijd er verdiend met 4—2 onder gekregen. Na de rust, die met een 3—1 voorsprong voor Spui was ingegaan, viel er niet veel meer te genieten. Mevo startte veelbelovend, maar Spui nam weldra het initiatief over en na tien minuten zorgde middenvoor Schie man na goed samenspel met rechts buiten Oostdijk voor een Spuise voor sprong. De Zeeuwsch-Vlaamse ploeg zette alles op alles om verder uit te lopen, doch het lukte vooralsnog niet. Na een goede combinatie met linksbui ten J. Maas schoot M. de Visser hard tegen de lat. Enkele ogenblikken later moest de Mevo-doelman al zijn kunnen tonen om een schot van dezelfde spe- ïer onschadelijk te maken. In de 15e minuut gelukte het Lup- gens om doelman Bolleman te passe ren (11). Voor Mevo was het jammer dat de maker van het doelpunt even later na een botsing met de Spuise linksback geblesseerd het veld moest verlaten. Na een half uur schoot M. de Visser Spui naar een 2I voorsprong, toen hij een wandeling door de Zlerikzeese ach terhoede doeltreffend afrondde. Spui bleef gevaarlijker. In de 40e minuut kreeg Schieman een goede kans die hij dadelijk gebruikte (31). .Daarna rust. In de tweede helft speelde de strijd zich voornamelijk op het middenveld af. Beide ploegen speelden in deze perio de bepaald slecht voetbal. Mevo pro beerde nog om de achterstand in te lo pen, maar Spui hield stand. Een kwar tier voor tijd verhoogde L. v. Harn na een voorzet van Maas de Spuise score. Vijf minuten later kon invaller Loose nog voor 4—2 zorgen. Daarbij is het toen gebleven. 0 2 18 77—55 2 1 16 91—56 3 0 15 53—29 1 4 13 7564 4 3 12 6355 3 5 9 60—67 2 5 8 59—52 1 8 5 68—103 7 4 45—72 tier, dat niet speelde, en Spartaan. Gym nasiasten behaalde een benauwde 54 zege op Velox en verwisselde daardoor met deze club van plaats. Stand 3e klasse a: Danaïden 11 9 Tjoba 10 7 Phoenix 9 6 Gymnasiasten 11 6 DKC 11 4 ALO 11 3 Velox 10 3 Schiedam 11 2 Spartaan 10 1 Morskwartier 10 2 0 8 4 40—78 Uitslagen: 2 b: OlympiaanZuiderkwar tier 38: 3a: PhoenixSpartaan 33; Da naïdenDKC 43, VeloxGymnasiasten 45. SchiedamALO 154. Zeeuwse schakers verloren VLISSINGEN. Vlissingen en Mid delburg hebben het ook afgelopen week einde in de tweede 'klas van de Konink lijke Nederlandse Schaak Bond niet tot puntenwinst kunnen brengen. Maar vooral Middelburg kan op een goede wedstrijd terugzien. Alleen door verlies aan de beide laatste borden moest Mid delburg de eer aan het sterke Dor drecht laten. De gedetailleerde uitslagen waren: Dor drechtMiddelburg 64. Ir H J van Donk A M Verspoor 01, P A Hoo ge doornW de Schipper il0, A Hordijk—W van Wijnen 0 1, A A v d WilligenH Strooband 10, A A Gvd VormJ Scheltens 0d, Mr J Sten- gerJ Goedhart fl0, D Okker—L J Woud stra VaV2. <irs G BrokerhofJ Lous V2V2, C BuddinghR Barentsen tl0, W Scheurwa terH Scheltens 10. MoerwijkVlissingen 82: J TukP A Bohlmeyer il0, G A BeyeR Ruyg d—0, E M Trager—A J Nie- markt 1—0, F Wackers—F H J Dieperink V2V>. C NeuteboomJ Jansen y2V2, Jac v d Kooy—J Hoogstrate V2V2, J Th F de Koning—M Donze d—0, G C Pasman—P A C Bikker 1—0, P J Spieringshoek—A Steketee 10, J L MartherusG Ruyg V2V>. Voor het 25-jarig bestaan van de BBC had de Engelse cineast Richard Cawston opdracht gekregen een ant woord te zoeken op de vragen: door wie naar televisie wordt gekeken, wel ke programma's er worden gebracht en welke invloed het medium heeft op de gewone mens, waar ook ter wereld. Tweemaal rond Voor het vervaardigen van de docu mentaire maakte hn twee keer een reis om de wereld. Tijdens de eerste tocht, ruim anderhalf jaar geleden, bezocht hij twintig landen en verbleef daarna geruime tijd met een filmploeg in tien ervan waar de invloed van de televisie zijns inziens bijzonder belangwekkend is. Bezoeken werden gebracht aan huiS' kamers en studio's in Rusland, Japan. Thailand, Nigeria en Egypte. Aan de andere kant van de Oceaan werden Brazilië en de Verenigde Staten onder de loep genomen en weer terug in Europa waren het Polen, Italië en Engeland zelf waar zijn camera's ope reerden. T riomf tocht Het resultaat was een werkstuk van bijna anderhalf uur, dat een schat aan curieus feitenmateriaal toont waarvoor de Britse kijkers op 31 oktober van het vorige jaar diep de hoed afnamen, zó diep dat de programmaleiding van de BBC dit boeiende verslag op oudejaars avond nog uitzond. Sindsdien is „De wereld kreeg tele visie een ware triomftocht door de we reld begonnen. De produktieleider van de documentaire dienst van de AVRO, Con Nicolai, heeft er voor gezorgd dat de Nederlandse kijkers spoedig aan bod kwamen. In de raadsvergadering werd als lid van het burgerlijk armbestuur de heer St. Sinke herbenoemd. De commissie van Advies ingevolge de Woonruimtewet werd herbenoemd en bestaat thans uit de heren: J. J. Pie per, M. Oudesluijs, W. J. Kersten, K. van Houte, en D. Zandijk; de commis sie wering tot schoolverzuim werd her benoemd en in twee vacatures werd door benoeming van nieuwe leden voor zien. Deze commissie is thans als volgt samengesteld: P. W. Jobse, W. J. Kers ten, C. van Leeuwen, N. v. d. Maas, Joh. Schrier, heren J. Westrate-Ver- stoep en D. Westveer. De heren Joh. Schrier en J. Weststrate werden res pectievelijk gekozen in de vacatures van Jac. Schrier en M. A. Blaauw- kamer. Inzake het ziekenvervoer in de Bévelanden zal er te Goes een tweede auto worden gestationeerd, welke als reserve-wagen voor Zuid-Beveland is be stemd. Dit geeft een verhoging van de bijdrage van 2 cent per inwoner. Aan de Ned. Asthma-Stic-hting werd een subsidie toegekend van 0,01 per in woner. Het verzoek van een 6-tal be woners te Gawege, om de sloot voor hun woning te dempen werd voorlopig aan gehouden i.v.m. een nader onderzoek. De raad besloot aan de heer L. van Houte grond te verkopen tegen de prijs van 5,25 per m2. Deze grond is be nodigd voor het bouwen van een 4-tal woningen. Aan de heer C. J. Klap wordt voor een bouwterrein in het uitbrei dingsplan het recht van optie verleend voor het jaar 1962 voor de som van 25,00 per jaar. Vervolgens werd de begroting voor het dienstjaar 1962 de raad aangeboden. De inkomsten en uit gaven van de gewone dienst vermelden een bedrag van 136.704.23 met een post voor onvoorziene uitgaven van 725,76. De inkomsten van de kapi- taaldienst vermelden een bedrag van f 669.947,24 terwijl de uitgaven van de kapitaaldienst een bedrag aangeven van ƒ14.070.98, dus op de kapitaaldienst een batig saldo van 655.876,26. De heer K. van Houte vroeg hoever het staat met het herstel van de ver binding naar Kruiningen. De voorzitter antwoordde dat deze zaak thans nog in onder..oek is bij het bestuur van het waterschap „De brede watering van Zuid-Beveland" te Goes. Verder infor meerde de heer Van Houte hoever het staat met de verbouwing van de oude school. De voorzitter antwoordde dat de ze zaak de volle aandacht heeft. Tot slot vroeg de heer Van Houte of er sollicitanten zijn voor de betrekking van badmeester. De voorzitter antwoord de dat dit nog niet het geval is. Deze zaak zal nader worden bezien om te proberen toch gegadigden vast te krij gen. De heer M. Waterman vroeg tenslotte om bij de kleuterschool waarschuwings borden te plaatsen. De raad besloot hiertoe over te gaan. SINT MAARTENSDIJK Na een zeer spannend duel zijn Smerdiek en Arnemuiden op Tho len elk een puntje rijker gewor den. Tot één minuut voor het einde zag het er haar uit dat de mannen uit Sint Maartensdijk de koplopers een nederlaag zouden toebrengen, maar met nog zestig sekonden voor de boeg zag Poort vliet, die in spil Zwagemakers een uitstekend bewaker vond, kans de Smerdiekse stopper te passeren en zijn club alsnog aan een gelijkspel te helpen (2—2). Van een onzer verslaggevers BUSSUM. De NCRV heeft za terdag Shakespeare gecensureerd. In de televisie-uitzending, waarin Elisabeth Andersen in fragmenten van stukken van Shakespeare op trad, kwam ook een gedeelte van het blijspel Driekoningenavond voor. In dit stuk wordt de hertogin Olivia verliefd op de gewaande jongeling Viola. Olivia beschrijft haar uiterlijk, slaat haar sluier te rug en vraagt of het geen goed werk is. Viola antwoordt (in de vertaling van Bert Voeten): Voor treffelijk, als het helemaal Gods werk is. De Engelse tekst luidt: Excellently done, if God did all. Voor de televisie-camera moest Elisabeth Andersen echter zeggen: Voortreffelijk, als het helemaal naar de natuur is. De leiding van de televisiedienst vond dat de naam van God niet past in een blijspel. Bij nadere informatie is ons geble ken dat het woord wel in een dra ma gebruikt had mogen worden. duurde niet lang daarna of v. d. Ree ondernam een snelle rush op links. Hij passeerde enkele verdedigers en zond een schot in dat Beckx niet onder controle kon krijgen. Rechtsbuiten P. Knuist, opnieuw dus een invaller, bracht daarna handig de stand op 2—1. Arnemuiden gaf de moed niet op en het Smerdiek-doel kwam enige tijd on der zware druk te staan. Eenmaal moest zelfs de paal redding brengen. Toen ledereen zich al met een Smer- dlek-zege verzoend scheen te hebben ontglipte een minuut voor het einde Poortvliet aan Zwagemakers om de ge lijkmaker aan te tekenen (22). Smerdiek won met 31 van Vos meer 4. De strijd gaf aanvankelijk een even wichtig beeld met aanvallen over en weer. De Arnemuiden-defensie was niet dadelijk zo op dreef, maar Smer diek slaagde er niet in van deze warming up in the game" te profite ren. Aan de andere kant gaf Zwage makers ggen enkele kans weg. Toch kwam het Smerdiek-doel spoedig een paar keer in gevaar en tot tweemaal toe moest een Thoolse achterspeler toen keeper Kees Bijl reeds geslagen was op de doellijn redding brengen. Sukses kwam in de 30ste minuut voor Smerdiek. Linksbuiten Meerman zond een hoge bal in het Arnemnldense strafschopgebied, doelman Beckx aar zelde met uitlopen en invaller H. Knuist zorgde met een kopbal voor de openingstreffer (10). Rust. Na de hervatting startte Arnemuiden met een fel offensief, maar het juiste verband in de Walcherse voorhoede ont brak, wat ook gezegd kon worden van Smerdiek, dat met drie invallers uit kwam. Na een kwartier kwamen de gasten echter op gelijke hoogte toen Van de Ketterij zich op links keurig vrij speelde en Poortvliet de voorzet van zijn linksbuiten o.i. houdbaar in een doelpunt omzette (11). Alles was toen weer mogelijk en het TERNEUZEN. Om verkeerstech nische redenen heeft men op de markt te Terneuzen de oude en vertrouwde muziektent afgebroken. Een verplaats bare zal hem vervangen, maar deze laatste is nog niet aangeschaft. OOSTBURG. Tijdens de hengstenkeuringen die gisteren in Oostburg zijn gehouden heeft zich een gevaarlijk incident voor gedaan. Een dolgeworden hengst ver oorzaakte grote opschudding on der het pubiiek. Bij de vele po gingen het beest tot bedaren te brengen, liepen enkele personen verwondingen op. De heer V. uit Groede werd in de schouder gebeten. Slechter nog kwam de heer M. uit Oostburg er af. Hij kreeg een trap in de buik en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Alle pogingen de hengst in een veewagen te drijven mislukten, zelfs toen het dier in een nauwe straat was gedreven. Besloten werd het paard ter plaatse neer te schieten. Maar voordat de sla ger die dit karwei zou opknappen ter plaatse was, had het dier zich zo in de touwen verstrikt dat het zichzelf ophing. ALGEMENE VERGADERING GEREF UTRECHT, 26 jan. Donderdag heeft het Gereformeerd Maatschappe lijk Verbond In Utrecht zijn algemene vergadering gehouden. In zijn openingswoord heeft de voor zitter, de heer P. Groen uit Rotterdam, een terugblik geworpen op de afgelODen tien jaren. Het was de tiende algemene vergadering van het verbond. Hij heeft daarbij de nadruk gelegd op de doel stelling, de samenwerking van gerefor meerde werkgevers en werknemers van het verbond van gereformeerde werkge vers en het verbond van gereformeer de werknemers in een organisatie. Het jaarverslag vermeldde, dat in het afgelopen verenigingsjaar het aan tal leden met ongeveer 5 pet. was toe genomen. De jaarrekening met een totaal van 75.385.19 sloot met een batig saldo. Bij de bespreking van het bestuurs beleid kwamen organisatorische vraag stukken aan de orde, o.m. de verhou ding tussen afdeling en beroepskringen welke aangelegenheid thans in bespre king is in het verbond. Besloten werd de volgende algemene vergadering in Rotterdam te houden. In de vergaderingen van de deelver- bonden werd de heer Meijer herkozen in het bestuur van het verbond van Gereformeerde werkgevers, en de he ren P. van Leeuwen ing. uit Rotterdam en J. Wijnands uit Wormer in het ver bond van Gereformeerde werknemers. In de middagvergadering heeft het ge meenteraadslid L. P. Laning uit Gro ningen, een referaat gehouden over: „De invloed van de plaatselijke overhe den od de economische ontwikkeling", Hij bepleitte o.m. een samenspel tus sen overheid en bedrijfsleven in het be lang van het economische leven. Hij zei dat een te sterke decentralisatie niet wenselijk is. Eigen nieuwsdienst HOLLYWOOD. Zoals te ver wachten was komt de nieuwe dans rage, de „Twist" ook op het witte doek, Sam Katzman, de producer die enige jaren geleden de eerste rock 'n' roll-film maakte (Roek around the clock), heeft nu de geschiedenis van de twist in beeld gebracht in met Twist around the clock. In deze film spelen Amerikaanse twistberoemdheden een rol. Chubby Checker, wiens opname van „Twist' de rage veroorzaakte, Vicky Spen cer, The Marcels en Clay Cole ma ken de muziek in de nieuwe film. Oscar Rudolph heeft de regie. 'f ?:,sm: W .Str... Ui - - W 'J'"# f RADIO j DINSDAG 30 JANUARI HILVERSUM I. 402 M. KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gram; 7.30 V. d. jeugd; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 V. d. vrouw; 9.35 Waterst; 9.40 Schoolradio; 10.00 V. d. kleuters; 10.15 Lichtbaken, lezing; 10.25 Gram; 11.00 V. d. vrouw; 11.30 Gram; 11.50 Volaan.... vooruit, lezing; 12.00 Mid dagklok noodklok; 12.04 Als de dag van gisteren: kron v. h. leven; 12.30 Land- en tuinb. meded; 12.33 Gram; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 Nwe gram; 13.30 Lichte muz; 14.00 Gram; 14.35 Voor de plattelandsvrou wen; 14.45 Gevar. progr. (herh.); 15.50 Gram; 16.00 V. d. zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 V. d. jeugd; 17.40 Beursber; 17.45 Re gerings uitz; 18.00 Lichte muz; 18.20 Kaar ten op tafel: gesprekken; 18.30 R.V.U.; 19.00 Nws; 19.10 Act; 19.25 Licht progr; 19.45 Die Entfuhrung aus dem Serail, ope ra. I. d. pauze (plm. 20.25) Muzik lezing; 22.05 Gram; 22.15 22.25 Boekbe- spr; 22.30 Nws; 22.40 Gram; 23.10 Metro- pole ork., klein koor en sol; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM n 298 M. AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws; 8.15 Gram; 9.00 Gym v. d, vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram; 9.40 Morgenwij ding; 10.00 Gram; 10.50 V. d. kleuters; 11.00 V. d, zieken; 12.00 Lichte muz; 12.20 Rege- ringsuitz.V. d. landb; 12.30 Land- en tuin bouw meded; 12.33 Orgelspel en zang; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram; 13.25 Beurs ber; 13.30 Lichte muz; 14.00 Oude kamer- muz; 14.40 Schoolradio; 15.00 V. d. vrouw; 15.30 Gitaarrecital; 16.00 Hawaii', eiland in de zon, lezing; 16.15 Gram; 16.30 V. d. jeugdi 17.30 Amateursprogr; 17.55 New York calling; 18.00 Nws; 18.15 Eventueel act: 18.20 Pianospel; 18.30 Promenade ork; 19.00 V. d. kleuters; 19.05 Paris vous parle: 19.10 Inleiding tot muziekbegrip, muzik. le zing; 19.25 Pianorecital; 20.00 Nws; 20.05 Am us. muz; 21.00 Muzik. quiz; 22.00 Muzi kale lezing; 22.30 Nws. en meded; 22.40 Act; 23.00 Gram; 23.55-24.00 Nws. ["televisie NTS: 20.00 Journ; 20.20 Een stad ge naamd Kopenhagen, filmrep; 20.40-21.05 televisie Jascha Heifetz, viool; 21.05-22.40 No minor Vices, speelfilm. DUITSLAND 17.00-18.00 V. d. jeugd. (Regionaal progr.: NDR: 18.20 Pr^gr. overz; 18.25 Die Nord- schau; 19.25 Auf der Pirsch. WDR: 18.40 Hier und Heute, journ; 19.15 Regen bringt Segen) 20.00 Journ; 20.20 Documentair pro gram; 21.05 Das Fernsehgericht tagt; 22.20 Laatste nws. BELGIËVLAAMS 19.00 Gastprogr; 19.30 Filmrep; 20.00 Nws; 20.30 Speelfilm; 22.15 Wegwijzer; 23.00 Nws. BELGIËFRANS 18.30 V. d. jeugd; 19.00 Bonjour Tino Rossi; 19.30 Ruimtevaartkron; 20.00 Journ; 20.30 Spel; 22.00 Lectuur voor allen; 22.45 Journ. radio 1 (Ingezonden mededeling BOEING 707 EI/R0PA—INDIA zonder tussenlanding in 7 u. 55 U.S.A. - JAPAN - AUSTRALIË - INDONESIË „12 Proviliciënhuis" 67/71 Leidsestr. - Kamer 5, AMSTERDAM Tel. 24.81.09 (2 lijnen) - Telex 14.100 MAANDAG Ter gelegenheid van Caterina Valente's 25-jarig artiesten jubileum is de Radioscoop van de Avro vanavond grotendeels gewijd aan deze zangeres. U hoort een feest programma waaraan naast Caterina Valente meewerken Frieda Linzi, Bir- the Wilke, Sylvio Francesco (een broer van de jubilaresse), Ken Kirk- ham, de Double Ci's en het orkest van Erwin Lehn. Hilversum 2, 8.05- 10.05. Via de andere zender kunt u om 8.10 luisteren naar een hoorspel dat Rob Geraerds schreef ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Le ger des Heils in Nederland. Jazzmuziek: Brussel Frans, 10.15. Vanavond om 7.00 kan men over de zender Hilversum 2 in het pro gramma „Zwerftochten door opera- land" onder andere naar de be faamde Australische sopraan Joan Sutherland luisteren. Zij zingt aria's uit werken van Verdi en Delibes. De andere solist is de bariton Michel Dens. Jaap Geraedts besluit om 11.05 zijn serie causerieën voor Hilver sum 1 over het probleem atonale muziek. De generatie van 20 is dit maal het onderwerp. Om 11.05 over de zenders van de W.D.R. en de vierde lijn van de draadomroep een programma van nieuwe Franse muziek, gewijd aan werken van Barraud en Milhaud. MAANDAG Na journaal en weeroverzicht (8 uur) volgt een En gelse televisiedocumentaire van Ri chard Cawton „De wereld kreeg tele visie" (8.20). In Muziek Mozaïek be licht Willem O.Duys de muziek in het Nederlands cabaret (9.45). België Vlaams: Dit maandagavond programma start met een „Cabaret", dat volgens de regisseur een „poging tot een litterair cabafet wil zijn". Of het geheel tot bevrediging van de kij kers zal zijn... Echt cabaret is voor de Vlamingen een hele opgaaf (8.30). Om negen uur wordt „Het veulen" vertoond, een korte Russische film van A. Vitol. Kwart voor tien presen teren enkele schrijvers enkele nieuwe boeken in „Vergeet niet te lezen". België Frans: „De schat van de Sierra Madre" is een film van John Huston naar de roman van Bernard Traven met in de hoofdrol Humphrey Bogart (8.30)Wie deze film niet vol doende leerzaam vindt moet niet ver zuimen te kijken naar het „Weten schappelijk- magazine" dat vandaag gewijd is aan „de cellenleer" (9.45). Duitsland: De Windrose-reporters onder leiding van Peter von Zahn pre senteren een reportage over het on derwerp „Doodstraf" in verschillen de landen (8.20). Het televisie-ge rechtshof zal in deze tweede zitting over het verkeersongeval de getuigen ondervragen (8.50). Onder de titel „Het profiel" zal een gesprek worden gevoerd met een vooraanstaande per soonlijkheid (10.00). (Ingezonden mededeling) en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met LONDEN (Reuter)-. De Britse re gering heeft het subsidie van The Royal Opera House Covent Garden, die de Covent Garden Opera en The Royal Ballet exploiteert, met honderd duizend pond sterling verhoogd tot een half miljoen pond. Voor het lopende seizoen was een tekort geraamd van 71.752 pond ster ling. na in, 1 ZATERDAG. Luchtig en populair in een strikt andere betekenis dan men gewend is, had de NCRV zaterdagavond het televisieprogramma opgezet. Als geheel was de avond geslaagd, al kleef den er in onderdelen wel enkele fout jes aan. Pi Seheffers orkest voldoet uitste kend. Rustig van stijl, voortreffelijk musicerend verzorgt het telkens een programma dat men niet graag meer zou missen, vooral omdat het met zo weinig pretenties gebracht wordt. Populairder dan menig populair pro gramma zal het vervolgspel De vier dochters Bennet zijn. Hoe afschuwelijk menige man het ook zal vinden, veel vrouwen genieten er met volle teugen van. Het heeft alle elementen van een goede feuilleton, al zou men dat ob jectief bezien niet als verdienste kun nen aanmerken. Dit alles houdt natuurlijk niet in, dat zulk een spel met minder zorg moet worden gepresenteerd dan andere. De NCRV geeft er zich echter veel moeite voor. De inleiding bijvoorbeeld is heel wat levendiger dan we op de televisie gewend zijn. Heiaas blijkt uit het spel nogal eens dat deze ploeg spelers niet al te dikwijls samenwerkt en dat men er zich soms wat te gemakkelijk van af maakt. Prachtig aan de televisie aangepast waren de drie Zwitserse filmparodiet- jes, voor ons het hoogtepunt van de avond. De ontmoetingen met Elisabeth An dersen zijn boeiend, ook al zijn de spelopvattingen van de actrice geheel op het toneel gericht. Het is bovendien een krachtige vorm van voorlichting. Voor de kenner valt er heel wat op het gebied van spel te genieten. Voor de kenner van televisie echter wat min der. De cameraregie was zaterdag niet sterk. Er werd weinig van de speciale middelen van t.v. gebruik gemaakt om enkele typisch toneelmatige situaties af te wisselen. Hinderlijk waren de te talrijke close-ups van onderen af. Het was niet logisdh en voor zover de kijker het kon zien ook niet nodig dat de NTS ondanks het definitieve uitstel van Glenns ruimtevaart het pro gramma over de voorbereidingen daar van toch doorzette. Men heeft alle ge legenheid gehad om dit zorgvuldig te overwegen. Het maakte zolang na het uitstel een gewrongen indruk. Het pro gramma zou veel beter op zijn plaats zijn op de dag, waarop Glenn wèl gaat. G» ZONDAG Het blijspel Pelikaan eiland, dat de Vara gisteravond op het beeldscherm bracht, is niet Priestley's beste stuk. De acht schat gravers die felle ruzie krijgen over de gevonden vijf miljoen aan goud en juwelen, omdat zij elkaar niet ver trouwen, praten de beeldbuis aan een stuk door vol. De tekst is echter niet zo sterk dat de kijkers onafgebroken er ruim twee uur geboeid naar zitten te luisteren. De leden van de toneelgroep Cen trum leverden niettemin een overtui gend pleidooi voor deze collectieve foudkoortsige spraakwaterval. Louis lorei gaf een bijzonder rake typering van de berooide Engelse edelman sir Gilbert Rutland, Nel Koppen beeldde een gewiekste secretaresse uit en El len de Thouars was een hebzuchtige, leeghoofdige Yvonne Trout. De finan- cier Horace Logan was in de ver tolking van Wim van den Brink niet helemaal de sluwe zakenman en Jan Grefe was een heel erge sukkelachtige kapitein Cloud. De rollen van het personeel waren in goede handen bij Diny Sproek, Ben Hulsman en Jan Hundling. De televi sieregisseur Berend Boudewijn moest zwaar leunen op de toneelregie van Walter Kous, omdat het stuk zich in één vertrek afspeelde. Dit samenspel leverde een sobere maar bijzonder attente regie op. Massimo Götz ont wierp het suggestieve decor. Tas. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM. Willy Alberti zal het volgende seizoen geen deel meer uitmaken van het gezelschap van Sleeswijks revue. Alberti deelde ons mee dat hij fan tastisch gewerkt heeft bij Sleeswijk. maar dat hij zich toch te veel gebon den achtte. Zo had hij bijvoorbeeld gisteren voor het eerst dit seizoen naar een voetbalwedstrijd (Ajax— DWSA) kunnen gaan kijken en voet bal is nog wel zijn favoriete sport. Tot november is Alberti volgeboekt met optreden in Kopenhagen, Düssel- dorf, Hamburg en Keulen. Ook voor stellingen in eigen land staan al in zijn agenda. Of er bij Sleeswijk-een andere zan ger zal optreden, is nog niet bekend. Voor volgend seizoen is het Cocktail Trio van Ad van der Gein geënga geerd. Corry Brokken blijft bij de re vue. De Britse choreograaf George Garden zal bij de volgende revue weer de dansen instuderen. (Ingezonden mededeling DE OLVEH voor Uw levensverzekering. i

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 6