Verjaardag van opstand gevierd met bommen Heusinger hielp bij plan tot aanval op Zwitserland Verhit debat in Lagerhuis over kwestie Nw.-Guinea Franse regering neemt nieuwe maatregelen oudeTiefde roest niet PRINS BERNHARD KREEG EEN WITTE JAS AAN SCHAATSEN IN OSLO NIET OP SCHERM BSifMSlj i PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Donderdag 25 januari 1962 Jelsum krijgt nog meer clan school Vlaggen Lijk van vermist meisje gevonden Aanslagen Fiat op streekplan Brielse Maas VROEGERE CHEF VAN HITLERS STAF: BRUILOFTSGAST SLIKTE SPEEN IN Nehroe wil gesprek over Kasjmir Ook volgend jaar verkiezingen vóór Hemelvaartsdag Auto verdween voor ogen van brandweer Vragen over uitlatingen staatssecretaris Bot VERWARRING BIJ REDDINGSACTIE Minister Cals weer aan het werk De BiltKoeler Het weer overal Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53. tefefoon 011503189, Zierikzee. Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1,— 16e JAARGANG No. 5065 MUILKORF VOOR O.A.S. Van onze correspondent PARIJS Kranten die teksten van vlugschriften, communi que's of radiouitzendingen van het Geheime leger afdrukken zullen voortaan in beslag worden genomen. De uitgevers zullen vervolgd kunnen worden wegens het verlenen van steun aan een staatsgevaarlijke organisatie. Tot deze maatregel, in feite in strijd met de vrijheid van drukpers, heeft de Franse regering gistermiddag besloten. Het is een van de nieuwe maatregelen, strekkende tot intensivering van de strijd tegen het Geheime leger. In de kabinetsvergadering is voorts bekend gemaakt dat president de Gaulle zich op maan dag 5 februari via radio en televisie zal richten tot het Franse volk in het moederland en in Algerije. Gisteren is in Frankrijk en in Al gerije de tweede verjaardag „ge vierd" van de „opstand der barrica den". Terwijl het in de grote steden van Algerije- buiten verwachting rustig bleef, ontploften in Parijs weer reeksen bommen. De regering Van onze correspondent LEEUWARDEN Behalve een nieu we school krijgt Jelsum ook nog een nieuwe gymnastiek- of recreatiezaal met rijkssteun. Ir. A. Michielsen van het ministerie van defensie, die de school in het door straaljagerlawaai geteisterde dorp gis termiddag opende, verraste zijn toe hoorders met de mededeling, dat het ministerie in de kosten voor de bouw van een dergelijke zaal wil bijdragen. (PROTESTERS km WARDENUATI BASIS VER PW Ij SEN, Dit was de oude klacht Daarmee hoopt het enige vergoeding te geven voor de overlast, die de bewo ners van de dorpen rondom het vlieg veld van opstijgende en dalende straal jagers ondervinden. Het ministerie van defensie heeft 65.000 gulden van de bouwsom (104.000 gulden) voor zijn rekening genomen. De oude school moest verdwijnen, om dat zij in het verlengde van de start baan stond. Het schoolhoofd J. Zante- ma woont nog altijd in het huis naast de oude school en voor hem moet nu ook maar iets gebeuren, vond de in specteur van het lager onderwijs in Leeuwarden, K. Elzinga. Burgemeester A. de Boer van Leeuwarderadeel zegde zijn medewerking toe. Van de vliegbasis Leeuwarden kreeg de school een speeltuininstallatie, ont worpen en gemaakt door personeel van de basis. heeft die verjaardag aangegrepen om bekend te maken dat een van de brigades, belast met de strijd tegen de O.A.S., versterkt met enkele of ficieren van de contraspionagedienst, erin is geslaagd het hoofdkwartier van de voortvluchtige ex-kolonels Gardes en Vaudrey binnen te drin gen. De gezochten waren echter niet aanwezig. Het hoofdkwartier was gevestigd in een villa in een buiten wijk van Algiers. Keurige bordjes op de kamerdeuren wezen de speur ders de weg: „Politiek bureau O.A.S." en „Inlichtingendienst O.A.S.". De buit bestond uit wapens en documenten. KORTRIJK (Reuter) Een zestien jarige jongen heeft gisteren bij Kortrijk (België) het lijk gevonden van de negen jarige Magda de Bruyne, een van de drie meisjes die in één maand tijds in België als vermist zijn opgegeven. Het lijkje lag onder een steenhoop in de tuin van een leegstaand 'huis. Er heerst grote ongerustheid onder de ouders in België, die vrezen, dat er een internationale bende zich bezig houdt met het ontvoeren van jonge meisjes. Er is echter geen enkele aanwijzing ge vonden dat de verdwijning van de kin' deren met elkaar in verband staat. Op 5 december werd de 13-jarige Josiane Poumen uit Herstal vermist. Op 22 december verliet Magda de Bruyne de ouderlijke woning in Kortrijk om een boodschap voor haar moeder te doen Voor de opsporing van Magda de Bruyne werd de hulp ingeroepen van een Neder landse speurhond. Ook werd het advies gevraagd van de Nederlandse helderzien- Croiset. Deze gaf een aantal aan wijzingen, die echter tot dusverre geen klaarheid hebben gebracht. Josiane Poumen verdween, nadat zij een standje van haar ouders had gekre gen, omdat zij haar schoolrapport had vervalst. Sedert begin januari wordt ook ver geefs gezocht naar de dertienjarige Marie- Thérèse Lisiak uit Roux in de provincie Henegouwen. Een dag daarna, op 3 janu ari, vertrok de 15-jarige Alfons Deschou- wer uit Humbeek naar Brussel, waar hij door vrienden op een feestje was uit genodigd. Sindsdien hebben de ouders niets meer van hem gehoord. LONDEN. De 93-jarige Britse bet-overgrootmoeder Lavinia Baird is deze week hertrouwd met haar vroegere echtgenoot Tom, die nu 91 jaar is en van wie zij veertig jaar geleden was gescheiden. Zij ontmoette hem veertien dagen geleden voor het eerst sinds veer tig jaar tijdens een bezoek aan haar zoon in Californië. Binnen een week hertrouwden zij. De order van de O.A.S. aan de bevolking van Algerije om op deze gedeenkd'ag te vlaggen werd in de Europese wijken vrij algemeen op gevolgd door café's, winkels eix kantoren en ook door zeer veel burgers. Het vlaggen eindigde precies waar de Arabische wijken beginnen. In Oran en Algiers was d'e politie op het ergste voorbereid, maar zij ver toonde zich zo min mogelijk. In de ochtend probeerden Europeanen bloe men te leggen bij het monument voor de gevallenen; terwijl dit in Algiers werd toegestaan hield in Oran de poli tie de menigte tegen. Daarop gaven d'e Europeanen de bloemen over aan de parkwachters, die, na de bloemen van eventuele inscripties van de O.A.S. ontdaan te hébben, hen bij het monu ment neerlegden. Tegen één uur in de middag betrok de ordedienst in Algiers de wacht. De gehele binnenstad werd afgesloten en langs de hoofdstraten van de stad werd een dubbel cordon van territoriale politietroepen gelegd. In de buurt van de universiteit en in een tunnel wer den overvalwagens en pantserauto's gestationeerd. Ook op de autobussta tions in het centrum van de stad de autobussen rijden sedert zeven dagen al niet meer' stonden vele politie wagens. Om vijf uur reden drie gevechts wagens door de stad, die alle bloe men die door de bewoners waren neergelegd, begonnen op te halen. De soldaten werden door de bevolking uitgejouwd en jongens sloegen de rof fel van Algérie frangaise op de pant serplaten. Toen de bloemen verdwe nen waren begon de menigte de Mar seillaise te zingen. Te Oran werden 's middags opnieuw bloemen neerge legd bij het dodenmonument en thans mochten de Europeanen tot het monu ment zelf doorlopen. Afgezien van vijf bomaanslagen bleef het overal vrij rustig. In Parijs ging het veel levendiger toe. In de nacht van woensd'ag op donderdag werden negen bomaansla gen gepleegd op huizen van bekende communistische en andere uiterst linkse leiders. Bij deze laffe aansla gen werden vijf concierges gewond, daar de' daders hun bommen niet voor de deuren van degenen, voor wie zij bestemd waren durfden neerleg gen. In plaats daarvan legden zij hun helse machines bij de ingang van het gebouw, meestal vlak voor de loges van de concierges. Gistermiddag tussen kwart over vier en vijf uur knalde voor de eerste maal op klaarlichte dag een serie van zeven plasticbommen, vrijwel uitslui tend bestemd voor bekende journalis ten. Degenen, op wie deze aanslagen waren gericht waren Beuve-Méry, hoofdredacteur van Le Monde, Duver- ger, professor in de rechtswetenschap pen en kroniekschrijver van Le Monde; Droit, hoofdredacteur, van de Figaro littéraire en oud-hoofdredacteur van de nieuwsdienst van radio Algiers: me vrouw Giroud, hoofdredactrice van de Express. Verder Vigier. senator en oud- voorzitter van de Parijse gemeenteraad; Savary, oud-minister voor Marokkaanse en Tunesische zaken en luitenant Sal- vado, die enkele dagen geleden een jon gen, die biljetten van de O.A.S. te Oran aanplakte, doodschoot. DEN HAAG. De Kroon heeft het herziene streekplan Brielse Maas goed gekeurd. De herziening was nodig ge worden vanwege de ontwikkeling van havens en industrie op Rozenburg. Het gebied tussen Zwartewaal en Nieuwesluis valt thans buiten het streekplan. Daarmee is het plan aan gepast aan de toekomstige ontwikke ling. Verwacht wordt dat dat gebied haven- en industrieterrein wordt Nieuwesluis moet daarom dat was al beslist verdwijnen. Voor een reportage over Nieuwe sluis zie men pagina 4. Van onze correspondent EINDHOVEN Vloeibare lucht van tweehonderd graden onder nul liet pnns Bernhard vanwege het stuiven in een witte jas gestoken gistermorgen op een zonnebloem neerdalen. Het nieuwe gebouw van de hoofdindustriegroep van produk- ten voor industriële vormgeving van Philips in Eindhoven was daarmee geopend. Twee pages overhandigden de Prins de bokaal met vloeibare lucht en tien meisjes zongen een loflied op de Pit-industrie (de populaire naam voor produkten voor industriële toe passing). Toen de Prins op een elek tronische weegschaal had plaats ge nomen, wisten alle genodigden dat het gewicht van de hoge gast 76,3 kilc bedroeg. Vervolgens bezichtigde prins Bern hard het laboratorium, waarbij hij zichzelf herhaaldelijk op televisie schermen tegenkwam. In het nieuwe complex wordt meet- en regel- apparatuur voor de industrie ge maakt. Het gaat hier om apparatu- ren, die soms draadloos indus triële processen controleren en be sturen, en wetenschappelijke bere keningen uitvoeren. Ze worden ge- gebruikt in allerlei fabrieken, bij de Europese olie- en aardgaspijpleidin gen en voor het postgiroverkeer. Geproduceerd worden o.m. elektro nenmicroscopen, storingzoekers voor motorvoertuigen, schrikjlraadinstal- laties, industriële reinigingsappa raten en bedrijfstelevisie-installa- ties. BONN (AP) Een voormalige superieur van generaal Heusinger heeft deze vroegere chef van de operationele afdeling van de Wehrmacht (die nu hoofd van het vaste militaire Navocomité irs Washington is) in een lastig parket gebracht. Generaal Franz Halder, eens chef van de Duitse leger staf, heeft nl. de bewering van net Westduitse ministerie van defensie tegengesproken dat generaal Heusinger geen aandeel zou hebben gehad in de opstelling van een plan tijdens de tweede wereldoorlog om Zwitser land aan te vallen. Deze kwestie was aan de orde ge komen in de jongste Russische cam pagne tegen Heusinger waarin de Rus sen uitwijzing van Heusinger eisten op grond' van oorlogsmisdaden. Ook het Zwitserse plan werd in de aan tijgingen van Moskou genoemd. Volgens het ministerie van defensie in Bonn had Heusinger onmogelijk aan het plan kunnen meewerken, om dat hij toendertijd net met verlof zou zijn geweest. Bonn lanceerde meteen een tegenaanval door te zeggen dat het ontwerp van het plan ook getekend was door Vincenz Müller, toen kolonel in Hitiers staf. en na de oorlog eei'ste stafchef van het communistische Oost- duitse leger. OPDRACHT De belangrijkste handtekening op het stuk was echter die van Halder, het geen deze gewezen Wehrmachtleider overigens ook niet ontkent. Deze 77- jarige, die in 1942 met Hitier bra'k en gezeten, van waaruit hij door de ge allieerden werd bevrijd. Na de oorlog verrichtte hij geschiedkundig werk voor de Amerikanen, die hem daarvoor nog onlangs onderscheidden. GENERAAL HEUSINGER nu in Beieren woont, vertelde gisteren dat Heusinger en Müller beiden bij het plan betrokken waren en dat hij hun zelf opdracht had gegeven eraan mee te werken. Halder trachtte de zaak echter wat te vergoelijken door te zeggen dat dit plan zuiver theoretisch was geweest en dat hij het bevel tot opstelling ervan voornamelijk had gegeven als argu ment tegen een eventueel voornemen van Hitier om Zwitserland metterdaad binnen te vallen. Halder noemde het een voorzorgsmaatregel omdat hij eigenlijk tegen de bezetting van Zwit serland was. Hij zei verder dat het maken van zulke theoretische plannen gewoon is bij alle generale staven ter wereld. Na zijn breuk met Hitier heeft Hal der jarenlang in een concentratiekamp PURMEREND In Purmerend is een bruiloft voor een der gasten ge ëindigd met een doktersbehandeling, omdat hij een speen had ingeslikt. De man had meegedaan aan een bruiloftsspelletje, waarbij iedere deelnemer een speen in de mond kreeg. In het vuur van het spel slikte de bruiloftsganger J. van Baarsen uit de Beemster de speen in. Niemand wilde hem aanvankelijk geloven, maar toen de man nader hand kramp in de buik kreeg, moest de dokter er aan te pas komen. In het ziekenhuis, waar de onfor tuinlijke bruiloftsganger ijlings was heengebracht, masseerde de dokter de speen op natuurlijke wijze weg uit het lichaam. Wie nu denkt dat hiermee „de zaak van de speen" uit de wereld is geholpen heeft het mis. Er neerst thans onenigheid tussen dokter en patiënt. De dokter wil de speen toevoegen aan zijn verza meling curiositeiten, maar de patiënt wil er geen afstand van doen. NEW DELHI (ReuterPresi dent Kennedy heeft Indië en Pa kistan verzocht de goede diensten te willen aanvaarden van de president van de Wereldbank, Eugen Black, ter oplossing van het probleem-Kasj- mir. Het schijnt zo goed als zeker dat de Veiligheidsraad op het verzoek van Pa kistan om een bespreking van het veer tien jaar oude vraagstuk niet zal in gaan. De Pakistaanse president. Mohammed Ayub Khan, heeft het voorstel van Ken nedy in beginsel aanvaard. De Indische regering schijnt er echter de voorkeur aan te geven rechtstreekse besprekin gen met Pakistan te voeren zonder tus senkomst van derden. De Indische premier Nehroe zou zijn in september gedane uitnodiging aan de Pakistaanse president voor een be zoek aan New Delhi hebben herhaald. Siebe van der Zee met lege handen terug Van een onzer verslaggevers HILVERSUM. Een diep teleur gestelde Siebe van der Zee keerde gistermiddag met lege handen terug uit Oslo. „Het Europese schaats- kampioenscliap komt niet op de televisie", stak hij somber van wal. „Wij hebben er alles aan gedaan, maar de Noren houden voet bij stuk. Wat er precies achter zit zal ons vermoedelijk nooit helemaal duidelijk worden. Zeker is, dat er een aantal interne afspraken tus sen de Noorse televisie en de schaatsbond bestaan, die televisie- verslagen ook in de toekomst wel zullen uitsluiten." Maandag was de heer Van der Zee nog met enig optimisme naar Oslo gevlogen nadat ook van de Siebe van der Zee zijde van de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijdersbond pogin gen waren gedaan om de Noren van het belang van een recht streekse reportage voor de Neder landse kijkers te overtuigen. De deur stond nog op een kier, want de beer Van der Zee veronder stelde dat de Noren geen bezwaar zouden hebben tegen televisie reportages die desnoods alleen in ons land te volgen zouden zijn. In ieder geval nam hij aan dat toe stemming zou worden verkregen om een uitgebreid filmverslag van de wedstrijden te maken. „Ook op die punten waren de Noren onbuigzaam. Geen unilate rale verbinding met Nederland en geen speciaal filmverslag. Zij wa ren slechts bereid een filmpje van maximaal vijf minuten op het Eurovisienet te zetten. Wij zullen dat natuurlyk uitzenden, maar wat is nu vijf minuten film, waarvan het nog lang niet zeker Is dat er Nederlanders op voor komen." Gelukkig ztfn de kansen geste gen dat het wereldkampioenschap schaatsenrijden in Moskou wel wordt uitgezonden op zaterdag 17 en zondag 18 februari. „De Russen hebben de Eurovisie uitgebreide televisieverslagen aan geboden. Het zal er alleen van af hangen of de Duitsers „doortocht" kunnen verlenen, omdat er die da gen ook de skikampioenschappen uit Chamonix op het net verschij nen. Wy hebben echter goede hoop dat het wel voor elkaar komt", aldus de heer Van der Zee. LONDEN (Reuter) In het Lagerhuis zijn de gemoederen gisteren even verhit geraakt over de kwestie Nieuw-Guinea De bekende Labourafgevaar- digde Fenner Brockway zei op een gegeven ogenblik dat men thans zelfs in Nederland en Australië „staatkundig en ge schiedkundig" erkent dat wes telijk Nieuw-Guinea deel moet gaan uitmaken van Indonesië. „Neen", overschreeuwden conservatieve afgevaardigden hem terstond. De on derminister van buitenlandse zaken, Edward Heath, zei daarop: ,,De rege ring zal al het mogelijke doen om een regeling van het geschil door onder handelingen te bevorderen. Wij zouden daartoe echter niet bijdragen als wij ons verenigden met de opmerkingen van de heer Brockway". TOELICHTING Minister Subandrio heeft bisteren zijn teleurstelling uitgesproken over het be sluit van de Britse regering om de export van Britse wapens naar Indo nesië tijdelijk stop te zetten „juist in deze fase". De Britse ambassadeur in Djakarta, sir Lesly Fry, heeft minister Subandrio later op de dag een toelich ting gegeven. Hij heeft gezegd dat het besluit van zijn regering niet was ingegeven door anti- Indonesische gevoelens, maar alleen omdat Engeland niets wilde doen om de spanning te verhogen. Engeland is er veel aan gelegen dat het geschil over Nieuw-Guinea niet zal uitlopen op een oorlog, aldus de ambassadeur. DE ZEVENTIEN Intussen meldt de Melbourne Herald dat de meeste leden van het Australische parlement het nieuwe Australische re geringsbeleid inzake westelijk Nieuw- Guinea hebben aanvaard. De dag tevo ren was in enkele bladen gemeld, dat de Australische regering zich zou heb ben neergelegd bij de gedachte dat dat gebied vroeg of laat aan Indonesië zal toevallen. De voorzitter van de Algemene Vergade ring van de Uno heeft thans de „com missie van zeventien" samengesteld. Zij weerspiegelt de geografische sprei ding van de leden over de wereldbol. Enkele van de leden zijn Australië, In dië, Engeland, de Verenigde Staten en Rusland. Indonesië en Nederland zijn geen van beiden lid. WEINIG WEERKLANK De commissie heeft tot taak de be faamde dekolonisatieresolutie van de cember 1960 ten uitvoer te leggen. De Nederlandse regering heeft na de be handeling van het plan-Luns in de Assemblee de mogelijkheid opgewor pen dat deze commissie zich zou bezig houden met de kwestie Nieuw-Guinea. Dat is echter zeer onwaarschijnlijk, te meer nu Thant besprekingen is begon nen, die ten doel hebben de mogelijk heden van een gesprek tussen Neder land en Indonesië af te tasten. Om dezelfde reden kan worden gezegd dat de Nederlandse (en door de Nieuw-Guinearaad gesteunde) sug'ges- tie om waarnemers van de Uno naar Nieuw-Guinea te zenden, weinig weer klank zal vinden. GEEN BELOFTE VOORAF De Nederlandse vertegenwoordiger bij de Uno, mr. Schürmann, heeft giste ren weer een onderhoud van veertig minuten gehad met Oe Thant, die ook zijn besprekingen voortzet met de In donesische gedelegeerde Sukardjo, al of niet in aanwezigheid van Soekar- no's afgezant Sudjarwo. Mr. Schürmann zei dat Nederland be reid was met Indonesië te onderhan delen, maar niet van te voren wil belo ven westelijk Nieuw-Guinea aan In donesië over te d'ragen. Inmiddels heeft het nationaal comité in Nieuw-Guinea besloten in maart Pa poea's naar verschillende landen uit te zenden om het standpunt van de Papoea's toe te lichten. Voorzitter Inury gaat naar landen in het gebied van de Stille Oceaan, Jouwe naar Europa en Afrika, Womsiwor naar Amerika en Kaisiepo naar landen in het Verre Oosten. Heb ik je al eens iets over mijn operatie verteldliefje? Van onze Haagse redactie DEN HAAG Niet „haast eens in de honderd jaar", zoals het ministerie van binnenlandse zaken meent, maar dit jaar èn het volgend jaar zullen de verkiezingen op de dag voor He melvaartsdag vallen. Politici en dagbladen hebben al be zwaren gemaakt tegen de datum van d'e verkiezingen voor de -gemeenteraden die dit jaar op 30 mei worden gehouden. De minister van binnenlandse zaken heeft daarop medegedeeld dat ver schuiving van de datum onmogelijk is op praktische gronden. Bovendien zou de wetswijziging die hiervoor no dig is, niet meer op tijd de beide Ka mers kunnen passeren. Het ministerie heeft zich niet gereali seerd, dat volgend jaar de verkiezingen voor de Tweede Kamer óók daags voor Hemelvaartsdag zullen vallen. In elk geval is er nu voldoende tijd om een andere datum vast te stellen. Van onze correspondent UTRECHT. Terwijl een. kraan wagen van de brandweer langs de kant stond, is gistermiddag de auto van de 76-jarige mevrouw N. de Bruin-van Ark uit Doorn nadat hij eerst enige tijd had rondgedob berd in het water van de Utrecht se Catherijnesingel verdwenen. De brandweer mocht niet helpen, want er zat niemand in de wagen mevrouw De Bruin was door een -man achter het stuur vandaan ge trokken) vlak voordat haar auto de singel indook. B, en W. van Utrecht hebben het verbod indertijd uitgevaardigd, na dat een particulier bedrijf had ge protesteerd tegen de oneerlijke con currentie door de (gemeentelijke) brandweer. Alleen als in een te wa ter geraakt voertuig mensen of dieren zitten, mag de brandweer het lichten. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Het socialistische Tweede-Kamerlid mr. Burger heeft pre mier De Quay vragen gesteld over uit latingen van staatssecretaris Bot in Nieuw-Guinea. Is het waar, vraagt mr. Burger, dat de staatssecretaris in Hollandia heeft verklaard dat de Uno uitmaakt hoelang Nieuw-Guinea nog door Nederlanders zal worden bestuurd en dat het tegen woordige beleid gericht is op onafhan kelijkheid van de Papoea's? Als de eerste vraag ontkennend wordt beantwoord, wil mr. Burger graag door prof. De Quay bevestigd sien dat de Uno geen enkele speciale verantwoor delijkheid op zich heeft willen nemen en dat het Nederlandse beleid ongewijzigd is gebleven, sinds in New York drie vormen van zelfbeschikking gelijkelijk ter keuze zijn gesteld. Mevrouw Leon Trotsky, de weduwe van de in Mexico vermoorde vroegere communistische leider, is gisteren in Corbeil, een voorstad van Parijs, over leden. Vliegtuigje verdween in Noordzee BRESKENS Er moesten gisteravond bijna drie uren verlopen tussen het neer storten van een Engels vliegtuigje een Auster van de verkenningsdienst van het Britse leger en de eerste pogingen om de inzittende uit de Noordzee te halen. De man is nog steeds vermist. De vlieger, die onderweg was van Ant werpen naar Manston, kreeg brandstof gebrek bij het lichtschip Noordhinder. Hij zette zijn toestelletje op zee neer. Van het lichtschip af zag men nog geruime tijd de lichten van de Auster, maar toen de eerste reddingsvlotten in de buurt wa ren was de machine met haar vlieger ver dwenen. Er is van drie kanten geprobeerd red ding te brengen, maar doordat het een Engelse vlucht was onder controle van een Belgisch vliegveld, die nog net bin nen het Nederlandse territorium zo nood lottig eindigde, liepen enige organisaties elkaar voor de voeten. Pas om kwart voor negen ging er een vliegtuig van Valkenburg de lucht in, omdat men daar niet eerder van het on geluk wist. De machine is later terugge trokken en vervangen door een Engels toestel van de RAF. DEN HAAG. Minister J. M. L. Th. Cals, minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, zal maandag weer aan het werk gaan. In de vrij lange tijd dat de minister ziek is geweest, werd zijn functie waargenomen door de minister voor I maatschappelijk werk, mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé. De weersverwachting geldig tot vanavond: Veranderlijke be wolking met aan vankelijk plaatse lijk nog wat regen. Matige tot krach tige westelijke wind. Dezelfde temperaturen als .gisteren of iets 'lagere. MIESJE: Als ik niet wandelen kan moet ik zo maar afslanken. 26 januari, zon op 8.30, zon onder 17.16; maan op 23.22, maan onder 10.56. weer wind m.t. n.sl. Helsinki zw. bew. N -5 0 Stockholm "neeuw NNO -1 2 Oslo geh. bew. ozo -0 0 Kopenhagen zw. bew. z 5 0 Aberdeen regen O 5 4 Londen regen zw 12 0.1 Amsterdam regen zw 10 1 Brussel regen zw 11 1 Luxemburg regen. wzw 8 1 Parijs zw. bew. zzw 14 O Bordeaux zw. bew. zw 15 0 Grenoble h. bew. stil 11 0 Nice h. bew. NNW 13 O Berlijn regen zzo 4 4 Frankfurt geh. bew. zw 8 4 München regen w 7 1 Zürich regen wzw 9 0.1 Genève zw. bew. wzw 9 0 Locarno onbew. stil 10. 0 Wenen regen ZZW 0.1 Innsbruck 1. bew. stil 3 0 Belgrado zw. bew. stil 7 0 Athene regen N Rome onbew. stil 13 0 Ajaccio h. bew. O 14 0 Madrid h. bew. stil 12 0 Mallorca onbew. WZW 16 0 Lissabon zw. bew. stil 15 0

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1