Geringe Zeeuwse deelname aan zebra-kringkampioenschappen KRIS KING Modehuis Dior heeft belangstelling voor Middelburgse vinding houdt u fit en fris, elke dag Vlissingens oud-wethouder Van Popering overleden Grote toogdag van de Gereformeerde jeugd door Zeeland Maandag 22 januari 1962 ZEEIJWSCH DAGBLAD Pag. .3 Pleister op de wonde: Sassenaar Vermandei winnaar bij junioren 25 jaar brandweerman Forum- en filmavond in Wolphaartsdij k T oneeluit voer ing Comité uit Goes 10 maal 10 presenteert zich Raad 's-H. Arendskerke Aceordeonmuziek voor bejaarden Vijftig jaar ouderling Loonpolitiek is ondeugdelijk OP 12 JUNI IN VLISSINGEN Veel mutaties in Naam van procédé luidt: Polydin de leiding Kath. uloschool aan Evertsenstraat S.G.P.-lijst voor statenverkiezing Terneuzenaar bij aanrijding gedood Strijder voor ontwikkeling Schéldestad SOUBURG. Zegge en schrijve twee Zeeuwse deelnemers hadden ingeschreven voor de kringkam pioenschappen toesteltwrnen jon gens en junioren van de Zeeuwsch- Brabantse Turnkring, die zaterdag middag in de jraaie gymnastiekzaal van de J. H. van Daleschool ge houden werden. Geen bijster groot aantal indien men bedenkt, dat er toch vele verenigingen in Zeeland zijn. De twee Zeeuwen, B. A. Ver- mandel van THOR uit Sas van Gent en W. Schout van Astrow uit Souburg, kwamen uit in de junio renafdeling (16 en 17 jaar); in de jongensafdeling was het uitsluitend een Brabantse aangelegenheid. Een pleister op de wonde is wellicht, dat Vermandei de eerste plaats veroverde. Bij de jongens (12 tot en met 15 jaar) zegevierde J. Rijn bout van Prins Hendrik uit Breda. Vermandei heeft bij de junioren ster ke tegenstand ondervonden van C. Mees ters van UDI uit Bergen op Zoom, die na de verplichte oefeningen een gerin ge puntenachterstand had op de Sasse naar. Overigens overtroefde Meesters Vermandei slechts bij de paardsprong. Bij de keuze-oefeningen nam de Zeeuw 's-GRAVENPOLDER. Op 6 juni 1936 is de heer L. C. Hubregtse in 's-Gravenpolder als slangenkoppelaar bij de verplichte brandweer in die ge meente aangesteld. Na bij deze organi satie nog als pijpleider dienst te hebben gedaan, werd hij per 1 juli 1944 inge deeld bij de vrijwillige brandweer als groepscommandant en later als onder commandant. In het afgelopen jaar ■was het derhalve 25 jaar geleden, dat hij zijn brandweerloopbaan aanving. In verband hiermee en het het feit, dat hem per 1 januari op zijn verzoek eer vol ontslag is verleend, was door bur gemeester Jansen met het brandweer korps op de raadzaal een speciale bij eenkomst belegd. De burgemeester bracht de geluk wensen van het gemeentebestuur aan de heer Hubregtse over, speldde hem het brandweerkruis op de borst en overhandigde hem de daarbij behoren de oorkonde. Ook bracht hij dank voor al hetgeen de heer Hubregtse in het belang van de gemeenschap vrijwillig heeft verricht. Commandant J. B. Reijnoudt sprak woorden van gelukwens en dank en liet aan de heer Hubregtse uit naam van het korps een vulpen overhandigen. Tenslotte memoreerde de heer Hubregt se zijn loopbaan als brandweerman en dankte allen voor de prettige sfeer in het korps. WOLPHAARTSDIJK. Het Nutsde- partement Wolphaartsdijk gaf in het Dorpshuis een film- en forumavond. Vertoond werden de Ned. visserijfilm Vieren maar" en de Duitse film ..Waarom zijn ze tegen ons?" De laat ste film confronteerde de bezoekers op suggestieve wijze met het hedendaagse jeugdprobleem. Naar aanleiding van de ze film was een forum samengesteld dat bestond uit mevr. M. Kakebeeke- Ochtman, mevr. J. Franken-Postma, mej. J. van Boven, ds. H. M. Strating, burgemeester B. H. C. ter Haar Ro- meny en dhr. J. G. Koolstra. Door de bezoekers werd een groot aantal vra gen afgevuurd, die door het forum, on der leiding van ds. Strating, werden beantwoord en waarop soms vrij diep werd ingegaan. Aan het slot van de avond dankte de voorzitter van het Nutsdepartement dhr. A. Schuit de fo rumleden voor hun openhartige antwoor den en discussie en reikte hen een pas send geschenk uit. Hij sprak er tenslot te zijn teleurstelling over uit dat zo weinigen van hun belangstelling voor dit belangrijke probleem blijk gaven. KAPELLE. Het C. J. V.-gebouw in Kapelle was zaterdagavond geheel be zet toen daar een toneelavond werd ge geven door de plaatselijke toneelclub Dova. Gebracht werd ,,Het huis van licht en schaduw", een toneelspel in drie bedrijven. Het batig saldo kwam ten goede aan de actie 10 x 10. Hiervoor werd ook een verloting gehouden. Voorzitter J. Burger van Dova sprak een openingswoord en tussen de bedrij ven bracht Jan Wisse Nijssen vrolijke a c cor d e onmu ziek. echter een ruime voorsprong, waardoor zijn eerste plaats praktisch niet meer in gevaar kon komen. Slechts op het onderdeel paardspriii- gen moest Vermandei zijn meerdere in Meesters erkennen. Op ditzelfde onder deel, zowel bij de verplichte als bij de keuze-oefeningen, was ook de Soubur ger Schout de Zeeuws-Vlaming te vlug af. Maar op de overige onderdelen kon Schout Vermandei niet bedreigen. Hij moest ten slotte met de vierde plaats genoegen nemen achter Dogge van UDI uit Bergen op Zoom, die ook na de verplichte oefeningen op de derde plaats stond. De uitslagen luidden: junioren: <1 B. A. Vermandei, THOR, Sas van Gent, l'lfJpO pun ten, verplichte oefeningen 55.85, keuze-oefe ningen 55.35 (verpl. paardsprong 9.25, brug 9.50, paard volt. 9.50. ringen 9.40, rek 9.05, vrije oef. 9.15; keuze: paardsprong 9.20, brug 9.45, paard volt. 9.35, ringen 9.50, rek 8.60, vrije oef. 9.25). 2 C. Meesters, UDI, Bergen op Zoom, 10.9.65 punten, verplichte oef. 55.70, keuze oef. 53.95 (verpl. 9.70, 9.20, 9.30, 9.40, 9 10, 9.00; keuze 9.125, 9.00, 9.00, 9.00, 8.60, 9.10) 3 P. Dogge, UDI, Bergen op Zoom, 1107.45 punten, verplichte oef. 55.05, Keuze 52.40 (verpl. 9.55, 9.25, 9.10, 9.25, 9.10, 8.30; keuze 9.00, 8.50, 8.40, 9.05, 8.50, 8.95) 4 W GOES. Met een originele op tocht heeft het Goese comité voor de actie 10 maal 10 zich za terdagmiddag aan de burgerij gepresenteerd. Van deze optocht ging tevens de oproep uit om de grote startavond van de 10 maal 10-actie bij te wonen, die op vrijdag 26 januari a.s. in de Goese ambachtsschool wordt ge houden. Deze startavond wordt een bijeenkomst van grootse al lure. De bekende artist, Jules de Corte zal optreden, ds. H. M. Strating zal de conference ver zorgen en verder verlenen enke le muziekbandjes medewerking. Het programma biedt dan ook elk wat wils. Een bezoek aan de ze startavond is dan ook alles zins de moeite waard. Ook de Goese burgerij kan en mag me dewerken om zodoende iets te doen voor de medemens in nood. Aan de optocht van zaterdag werd medewerking verleend door de drie Goese muziekgezel schappen „Hosanna", „Eupho- nia" en „Excelsior". Bijzonder leuk was het meerijden op ver sierde fietsjes van een tiental schoolkinderen, die verkleed wa ren als aapjeè. Op een vracht wagen van de gemeente zat dan het Goese comité, ook uitgedost met allerhande kleding. De burgerij heeft ongetwijfeld met genoegen deze optocht gadege slagen. (Ingezonden mededeling) Een fraai handstandje aan de ringen tijdens de kampioenschappen toesteltur- nen voor jongens en junioren van De Zebra in Souburg. De deelname aan het gymnastiekfestijn was niet zo groot als verwacht werd. Schout Astrow, Souburg, 103.15 punten, ver plichte oef. 52.90, keuze 50.25 (verpl. 9.40, 8.95, 8.10, 8.65, 9.00, 8.80; keuze 9.40, 8.20, 7.90, 8.40, 8.20, 8.45). 5 H. V Nispen, UDI, Bergen op Zoom 102.40 punten, verplichte oef. 52.95, keuze 49.45 6. J. Bennaars, UDI, Bergen op Zoom. 98.20 punten, verplichte oef. 51.65, keuze 46.55. Jongens: 1 J. Rijnbout. Prins Hendrik, Breda, 108.50 punten, verplichte oef. 54.90, keuze 53.60 (verpl. 9.10, 9.40, 8.95, 9.15, 8.90, 9.40, keuze 9,20, 9.05, 9.00, 9.00, 8.35, 9.00) 2 W. Vervoort, PH, Breda, 108.30, verpl oef. 54.30, keuze 54.00. 3 A. Hermans, UDI, Ber gen op Zoom, Ï06.30, verpl. oef. 54.50, keuze 51.90. 4 P. Passier, UDI, Bergen op Zoom, 105.75, verpl. oef. 54.05, keuze 51.70. 5 J. Ver meulen, PH, Breda, 402.95, verpl. oef. 52.65, keuze 50.30. 6 W Vermeulen, PH, Breda, 402.60, verpl. oef. 53.55, keuze 49.05. 7 R. de Meulder, PH, Breda, 100.60, verpl. oef. 52.80, keuze 47.80. 's-HEER ARENDSKERKE. De raad van 'is-Heer Arendskerke zal aan staande woensdag in openbare vergade ring bijeenkomen. De agenda vermeldt o.m. het beschik baar stellen van een crediet voor straat- aanleg van ƒ380.000. Uit deze post moe ten worden bekostigd: de aan te leggen straten in het uitbreidingsplan Nieuw- dorp, Lewedorp en 's-Heer Hendrikskin deren. Aangezien de heer A. H. Mol heeft bedankt voor zijn benoeming tot lid van de instelling voor maatschappe lijke zorg, zal in de bestaande vacature moeten worden voorzien. De raad zal zich verder uitspreken over de ontwerpen voor een wijziging van de begroting 1961. Voor de funktie van schoonmaakster van het gemeente lijk verenigingsgebouw hebben zich drie sollicitanten gemeld, waaruit een be noeming zal worden gedaan. Door de V.V.V. Bergen op Zoom en de Streek V.V.V. West Brabant zal wor den deelgenomen aan het Holland Bloe- menfeest in Londen dat van 19 februa ri tot 3 maart wordt gehouden. GOES. De accordeonvereniging ..Dansende vingers" pleegt op regelma tige tijden concerten te verzorgen voor de Goesse bejaarden Een daad, die zeer in de smaak valt. Zo speelt de vereniging woensdagavond voor de be woners van het gereformeerde bejaar dentehuis „Schild en Hof" en donder dagavond voor de mensen van het ver zorgingshuis op de Beestenmarkt. BIEZELINGE. Dezer dagen zal de heer P. Slabbekoorn te Biezelinge het feit herdenken dat hij vijftig jaar ouder ling is van de Gereformeerde Gemeente. Ter gelegenheid hiervan zal a.s. woens dag 24 januari om 7.-15 een extra kerk dienst belegd worden waarin ds. A. F. Honkoop van Goes hoopt voor te gaan. 0 De NCVB in Domburg hield onder leiding van presidente mevr. Van der Bom-van Dalen een maandelijkse ver gadering. De gewestelijke -presidente, mevr. Homburg-Hoekveld te Vlissingen, hield een lezing over „De macht van de vrouw". Op 23 januari hoopt de heer K. Hui- bregtse, de oudste inwoner van Westka- pelle, 98 jaar te worden. Hij geniet nog een goede gezondheid. 0 De Chr. mondorgelclub „De Kre kels" hield onder voorzitterschap v-an de heer K. Boogaard in Westkapelle een jaarvergadering. In het bestuur werden herkozen mej. S. Hengst, mej. M. Boo gaard en de heer P. Ga-briëlse. De Ce-fa filmdienst komt in de week van 25 tot en met 31 januari in Goes (25 januari met „De laatste passagier in Grand), in Krabbendijke (27 januari met „Het begon aan de grens" in Zaal Verburg) en Vlissingen (25 januari met ..Dertien ezels" in het kerkgebouw aan de Vrij domweg). De N.C.V.B. in Anna Jacobapolder was in maandelijkse vergadering bij een. De presidente opende deze avond met het zingen van ps. 19:1, waarna gebed en meditatie volgde. De hee-r J. W. Ooms behandelde -deze avond het on derwerp; „De kunst van het leven". De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Landarbeidersbond hie-ld in 's-Heer Arendskerke haar jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre denden bij acclamatie herkozen. Op de ze vergadering was aanwezig de hoofd bestuurder G. C. van der Schelde, die verschillende vragen te beantwoorden kreeg, voornamelijk over het bedrijfs pensioenfonds. De hoofdbestuurder be antwoordde deze vragen duidelijk en uitvoerig. De heer K. Brouwer, leraar aan de chr. kweekschool te Gouda heeft op de ouderavond van de school van de Ge- ref. Gemeente te Rilland een lezing gehouden over het onderwerp „Kinde ren vragen begrip". Op dit onderwerp volgde een vlotte bespreking. De wekelijkse rondgang met de bus jes voor Kinderzorg te Middelburg heeft in de maand december in Kapel le opgebracht 138.55. Dit bedrag werd door twintig collec- tantjes bij elkaar gebracht. Drs. Roemers in Goes GOES. Ruim 500 kaderleden van het N.V.V. met hun vrouwen hadden zaterdagmiddag gevolg gegeven aan de oproep om de werkvergadering in de Prins van Oranje te Goes bij te wo nen. Na een kort openingswoord van de heer C. Hoek uit Goes, bij wie de lei ding van deze vergadering in handen was, luisterden de aanwezigen naar een rede van de voorzitter van het NW, drs. D. Roemers. In zijn rede wierp de ze een blik op de politieke situatie in de wereld en de plaats van de vakbeweging hierin. Voorts nam spreker de sociaal- economische toestand in Nederland on der de loupe. Weinig goede woorden had de heer Roemers hierbij over voor de thans door de regering gevoerde loonpolitiek. Deze is totaal ondeugdelijk, aldus spre ker, en ondermijnt het gezag en de vakbeweging. Naast een zekere mate van welvaart, die in de gezinnen heerst, dient men niet te vergeten, dat daar naast nog velen een schamel bestaan lijden. Ook de woningbouwpolitiek noemde de heer Roemers bepaald te leurstellend. Voor de gezinnen met de laagste inkomens wordt het minste ge bouwd. In gunstiger zin liet de heer Roemers zich uit over het feit, dat op de uitkeringen A.O.W. een verhoging zal komen van 15 pet. Verontrustend vond spreker de grote opgang van de cate gorale vakbewegingen. MIDDELBURG. Het Parijse modehuis Christian D-ior heeft be langstelling voor het door de Mid delburgse fotojournalist Piet Kuyt ontwikkelde decoratie-procédé. In teresse bestaat ook bij enkele van de grootste Nederlandse uitgevers en een gerenommeerde behangsel industrie, alsook in België waar decorontwerpers goede toepas singsmogelijkheden zien. Het huis- Dior ziet kansen voor dessins voor stoffen en alle andere mode-arti kelen waarvoor men een decoratief patroon wenst. De naam waaron der het procédé naar buiten bekend zal worden luidt: Polydin. De heer Kuyt is doende zijn uitvinding gepatenteerd te krijgen. Reeds -geruime tijd interesseerde de Middelburgse persfotograaf zich sterk voor de abstracte fotografie en alles wat daarmee verband hield. Met grote belangstelling volgde hij de vele expe rimenten die op dit terrein wereldkun dig werden. Het was hem bekend dat verschillende beeldende kunstenaars zich van tijd tot tijd van fotografische middelen bedienen om tot een aparte techniek te komen. Bleef het hier bij experimenten, de heer Kuyt stond een ander doel voor ogen: Bij hem leefde de gedachte om met een verantwoord procédé een geheel nieuwe vormgeving te scheppen met ruime toepassingsmogelijkheden. Beheersing Begin juni 1961 begon hij met grote toewijding hieraan te werken. De mid delen welke de Middelburger ten dien ste stonden waren chemicaliën, diverse stoffen en. lichtgevoelige materialen. De bijzondere bekoring welke van de beel den uitgaat vindt haar oorzaak in het palet van scheikundige reacties, dat gebruikt wordt om de dessins een vreemde en ongekende structuur te verlenen. Juist deze reacties leveren GOES. Op 12 juni (derde Pinksterdag) zal in het Schelde- kwartier Vlissingen een grote pro vinciale toogdag worden gehouden van de Zeeuwse Gereformeerde jeugd van acht tot zestien jaar. Deze toogdag wordt gehouden in verband met het vijftigjarig be staan van de Bond voor Gerefor meerde jeugd organisatie. In de ochtenduren zal een jubileumspel worden opgevoerd en 's middags zal het zeer gevarieerde program ma o.m. een speurtocht door Vlis singen bevatten. In de zaterdag onder voorzitterschap van de heer J. Wattel uit Middelburg gehouden jaarvergadering van de afde ling Zeeland van de Geref. Jeugdleiders- steeds weer nieuwe facetten op, terwijl de vaardige hand van een ontwerper het geheel in een decoratieve vorm kan brengen. Belangrijk is dat het hier niet gaat om een -spel van toevallighe den, want de gehele werkwijze is vol komen te beheersen. Zes maanden lang werkte de foto graaf ononderbroken aan- het procédé. Reeksen mislukkingen volgden elkaar op en er was een zekere moed voor nodig om te blijven volharden. De moeilijkheid zat hem in het vinden van een vloeistof die de verkregen beelden voor onbeperkte tijd zou kun nen conserveren. In het begin verdwe nen de voorstellingen reeds na enkele uren, later werden dit dagen en na enkele maanden experimenteren ble ven de beelden zelfs weken goed. Kleur en zwart-wit Toch was dit alles nog volkomen onbe vredigend en fanatiek begon de heer Kuyt te zoeken naar de chemicaliën die het juiste recept zouden geven. Veel boeken werden geraadpleegd en voor zichtige informaties gedaan bij deskun digen, totdat na vele slapeloze nach ten enkele weken terug de oplossing gevonden werd. Een model met een voorstelling erop werd met de chemische vloeistof be spoten en daarna o pborgen. Een week later vond een microscopisch on derzoek van dit model plaats waarbij bleek dat de laag volkomen verstorven was (met behoud van alle vormen) en dat een voortdurend blootstellen aan de zuurstof geen schade meer zou kun nen veroorzaken. De heer Kuyt vertelde ons dat de des sins zowel in kleur als in zwart-wit uit gevoerd kunnen worden. Aan formaat is men niet gebonden, kracht en scherp te blijven onveranderd. De wonderlijke structuur en vormgeving is op geen en kele wijze met andere middelen te evenaren. Uitbeelding is niet alleen mo gelijk in abstracte, ook in figuratieve vorm, terwijl combinaties zeer wel mo gelijk zijn. De foto toont een strandfantasie. organisatie heeft de secretaresse, me vrouw M. H. Kamphuis-Klapwijk mede gedeeld dat in het afgelopen jaar het clubwerk zich in het algemeen vrij gunstig heeft ontwikkeld. Mentoren In Zeeland zijn tien mentoren aange steld. Zij hebben tot taak het instrueren van de leiders en leidsters van de plaat selijke jeugdclubs. Deze nieuwe vorm van instructie voorziet, merkte de secre taresse op, in een dringende behoefte. De jonge leidsters en leiders die pas be ginnen met het clubwerk, zien zich soms geplaatst voor grote moeilijkheden. Zij kunnen de bijzonder goede mogelijk heden, die de bond suggereert, dikwijls slechts met moeite hanteren. Het club werk vergt zeer veel van de leiding, niet alleen op het gebied van de algemene ontwikkeling, maar ook met betrekking tot veel andere aspecten, o.a. creatief bezig zijn, verantwoorde programma vorming, spelwijze, handenarbeid e.d. Uit verschillende rayons in Zeeland is bericht ontvangen, dat de mentoren uit stekend werk verrichten. Clubs Het aantal clubs in Zeeland is nage noeg gelijk gebleven. Het ledental daal de echter in een jaar met tachtig. Het aantal mutaties in het leiders- en leidsterskorps was bijzonder groot. In deze vergadering heeft de heer A. Kieft uit Wassenaar een buitengewoon boeiende causerie gehouden over „Crea tief". De aftredende voorzitter, de heer J. Wattel uit Middelburg werd herkozen, Plannen in Goes GOES. Over de plaats waar de nieuw te bouwen R.K. ULO-school, ter vervanging van het schoolgebouw aan de Westsingel, gebouwd zou worden, heeft reeds verschillende malen over leg plaats gehad tussen het Gemeente bestuur van Goes en het ^schoolbestuur. Nadat deze school eerst was gedacht in plan Zuid, lijkt het thans waarschijn lijk, dat deze gebouwd zal worden op de hoek EvertsenstraatJ. P. Coen- straat in Goes-west. De Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren is be reid hier een perceel grond af te staan mits zij hiervoor elders compensatie krijgt. Het schoolbestuur is voor de nieuw te bouwen school reeds in het be zit van een urgentieverklaring. Zodra overeenstemming is bereikt over de plaats kan de bouwvergunning worden aangevraagd. GOES. De aanwezige leden van de Provinciale vereniging Zeeland van de S.G.P. hebben zaterdagmiddag tijdens een vergadering in het Schuttershof de definitieve kandidatenlijst samengesteld voor de komende verkiezingen van Pro vinciale Staten. Deze lijst ziet er als volgt uit: 1. D. Kodde, Zoutelande, 2. C. Boender, Tholen, 3. H. Flikweert, Duiveland, 4. G. A. A. Adelaar, Melis- kerke, 5. A. J. Schot, Middelburg, 6. A. Maljaars, Goes, 7. F. Dieleman, Ter- neuzen, 8. A. J. Kurvinck, St. Annaland, 9. M. A. Slotboom, 's-Gravenpolder, 10. F. van Ommeren, Zierikzee, 11. C. Du- rink, Zaamslag, 12. ds. L. Gebraad, St. Philipsland, 13. C. L. M. v. d. Berge, Tholen, 14. J. Breure, Kortgene, 15. L. J. Koopman, St. Maartensdijk, 16. J. de Visser, Serooskerke, 17. J. Panne- koek, Zierikzee, 18. D. J. Tollenaar, Hoek, 19. M. van Dijke, St. Annaland, 20. P. v. d. Welle, St. Philipsland. Voor alle statenkringen geldt dezelfde lijst. TERNEUZEN. Vrijdagavond vond in de Oranjestraat te Terneuzen een aanrijding plaats, waarvan de gevolgen zeer fataal waren: de 74-jarige heer D. But werd bij het oversteken van de Oranjestraat, waaraan zijn woning zich bevindt, aangereden door een auto, waarbij de heer But negen meter werd meegesleurd, met zijn hoofd tegen de trottoirband kwam te vallen en aan de gevolgen hiervan overleed voor medi sche hulp ter plaatse was. De heer But, was juist door zijn schoonzoon, de heer H. H., per auto naar huis gebracht, en eenmaal in de Oranjestraat gearriveerd, trachtte hij achter de auto van de heer H. om de straat over te steken waarbij hij (geen acht heeft geslagen op de naderende auto, bestuurd door R. S. uit Terneu zen. De heer But was in Terneuzen een bekende en graaggeziene persoonlijkheid, hijverrichte veel werk voor de Ter- neuzense bejaardensociëteit, waarvan hij een van de oprichters was. Lode van Gent uit Utrecht heeft op een feestavond van de afdeling Rilland van de Plattelandsvrouwen, die in het dorpshuis ,,Luctor et Emergo" werd gehouden, een lezing gehouden over Vlaamsë humor. VLISSINGEN. - Zondagmiddag is op 67-jarige leeftijd in het Chr. Streekziekenhuis „Bethesda" overle den de heer M. A, Van Popering, oud-wethouder van de gemeente Vlis singen. De heer Van Popering was vorige week woensdag met een ern stige hartkwaal opgenomen. Zijn toe stand verergerde.de laatste dagen en gisteren kwam het einde voor deze strijdbare, maar zeer integere politie ke figuur, die socialist in hart nieren en overtuigd humanist was. Marinus van Popering werd in Brou wershaven geboren. Reeds op 9-jarige leeftijd werd hij een volle wees. Hij ontving de opvoeding van zijn grootva der, die hem echter op zijn twintigste jaar ontviel. Toen geheel op eigen henen staande zocht Van Popering het eerst in het verzekeringswezen, maar niet lang daar na trad hij in dienst bij de P.T.T. In 1918 werd hij hulpbesteller. In 1922 kwam hij naar Vlissingen, nu als be steller. Inmiddels voelde hij zich aangetrok ken tot de socialistische beginselen. Hij kwam in de ban van de vakbeweging. In 1926 trad hij toe tot de toenmalige S.D.A.P. en niet dan na lang aarzelen liet hij zich in 1939 op de groslijst voor gemeenteraadslid plaatsen. De oorlog verhinderde echter dat hij zitting kon nemen. Direct na de bevrijding werd Van Popering tot wethouder gekozen. Dat was op 18 december 1945. De nu over ledene legde, het wethouderschap pas neer in februari 1961, na de aanneming van het saneringsplan door de raad. Oorspronkelijk zou Van Popering zijn functie in het college bij het bereiken van zi]n 65ste levensjaar vaarwel ge zegd hebben, maar op zijn verzoek te mogen aanblijven tot na de totstandko ming van de gemeentelijke herindeling Walcheren kreeg hij de gelegenheid nog enige tijd deel te nemen aan het be- stuur van de stad Vlissingen, de stad die hij had liefgekregen en waarvoor hij na de bevrijding zo enorm veel ge daan heeft. Zijn bestuursperiode culmi neerde in het lanceren van het plan Paauwenburg en het saneringsplan. De heer Van Popering toonde een bijzondere belangstelling voor kunst en literatuur. Niet zelden citeerde hij in de raadsvergaderingen verzen van Vondel was een groot propagandist voor het instituut voor arbeidersontwikkeling De thans ontslapene was ridder in de orde van Oranje Nassau. Zijn stoffelijk overschot zal dinsdagmiddag op de al gemene begraafplaats te Vlissingen ter aarde worden besteld.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3