TINItE VANEEN AVONTUUR IRODE MIG wilde vete Amsterdamse onderwereld fitf Mfflvj UNO GEMATIGD OPTIMISTISCH Piloot vraagt om politiek asiel uitvechten Bulgaarse straaljager vleugellam bij raketbasis Italië EERSTE TOCHT VAN AMERIKAAN OM DE AARDE OP KOMST VURIGE WAARSCHUWING WETHOUDER IN CONFLICT MET PARTIJGENOTEN Drie kinderen verbrand in woonschip PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Maandag; 22 januari 1962 Na Soekarno's jongste reactie: Parlementsleden zijn verbolgen NAVO: HET WAS BRANDSTOFGEBREK I Aanklacht tegen Ponti wegens bigamie Massale botsing in Teheran FEL PROTEST EERSTE REACTIE NIEUWE BASIS HIJ HUILDE Russische uitnodiging voor Robert Kennedy Rangeerlocomotief botst op autobus POLITIEBUREAU „BEDREIGD" JEAN DESSÈS OPENT PARIJSE LENTESHOWS De Bilt: Kouder Directeur: JACQ. DE SMIT: Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te. Middelburg, Plein 1940 nrs 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 0118Ü—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4. telefoon 01100—6901 Vlissingen, Nieuwendijk 33. Postbus 24. telefoon 011843224 Terneuzen, Nieuwstraai 40, Postbus 53. tefefoon 011503189, Zierikzee. Havenpark 24, telefoon 0111.02991. 16e JAARGANG No. 5062 Zeeuwsch Dagblad VERDACHTE LANDING VAN Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,per kwartatl Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van 1,—s VROUW IN HET SPEL Van onze correspondent NEW YORK President Soekarno's aanvaarding van de Oe Thants voorstel om besprekingen te voeren over westelijk Nieuw-Guinea heeft bij de Uno weer enig, zij het gematigd optimisme doen opleven. Soekarno liet Oe Thant dit weekeinde weten dat hij zijn permanente afgevaardigde in New York opdracht had gegeven nauw contact met Oe Thant te onder houden om de mogelijkheden te bespreken van een vreedzame regeling van „de gehele kwestie in overeenstemming met de doelstellingen en be ginselen van het Handvest". aan overdracht van het bestuur over Nederlands Nieuw-Guinea ais basis van het gesprek. Zoals de zaak. nu staat zou Indonesië ,,nog steeds niet bereid" zijn met Nederland te spreken. Of het er wel van zou kunnen ko men? ..Dat hangt af van de resultaten van de besprekingen met Oe Thant. Op dit moment beperkt Indonesië zich tot die besprekingen", zo werd gezegd. Soekarno heeft bovendien besloten Sudjarwo Tondjronegoro, hoofd van het directoraat Europa van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken en voormalig permanent vertegenwoordi ger bij de Uno, naar New York te zen den voor de komende besprekingen met Oe Thant. Sudjarwo geldt als deskun dige inzake Nieuw-Guinea. Ongeduldig De Indonesische president heeft in zijn boodschap aan Oe Thant wel doen blijken van ongeduld. Over de „plotselinge aanval" van de Nederlandse marine, vorige week maan dag, zegt hij dat die „bij de hele be volking emoties en toorn" heeft opge wekt en dat „de wens tot vergelding sterk is". Hij verzekerde Oe Thant dat hij niettemin zijn best zal doen om deze emoties binnen de grenzen te houden. Hij herinnerde aan zijn verklaring van een maand geleden dat de Indonesiërs „de deur voor een vreedzame regeling, die eervol is voor beide zijden, open laten". Intussen is van de zijde van de In donesische delegatie in New York al weer verklaard dat Indonesië vasthoudt ENGELSE VLIEGTUIGEN VOOR INDONESIË Van onze correspondent LONDEN. De laatste twee van de achttien Gannets, die Engeland in' 1959 aan Indonesië verkocht, zijn drie da gen geleden naar het Verre Oosten ver trokken. De zestien overige toestellen waren al veel eerder afgeleverd. Ze zijn bestemd voor de strijd tegen on derzeeërs. Dit nieuws dat gisteren door een der Britse zondagsbladen werd ont huld heeft in Londen het nodige op zien gebaard. Men begreep terdege dat Nederland deze levering zeker niet met een welgevallig oog zou bezien. De nadruk werd er evenwel op ge legd dut het hier om een contract ging, dat enkele jaren geleden ge sloten werd. Protesten tegen het af leveren van deze twee Gannets werden daarom niet verwacht. Vreemde zaak Wel houdt men er rekening mee dat Nederland bijvoorbeeld in het verband van de Navo zijn bondgenoten er nog eens op zal wijzen dat het toch een zeer vreemde zaak is dat sommige van die bondgenoten ertoe hebben bij gedragen dat Indonesië gewapend te gen Nederland kan optreden. Het Ma rine-incident bij Nieuw-Guinea heelt dat nog eens bewezen. In dat geval ging het om in West-Duitsland ge bouwde motortorpedoboten, die waar schijnlijk gewapend waren met Britse torpedo's. Sommige Britse parlementsleden zijn helemaal niet te spreken over de Brit se wapenleveranties aan Indonesië. Zij zijn er verbolgen over dat Enge land de afwikkeling van het contract niet heeft bevroren met het oog op de toegenomen spanning. Vandaag zal de kwestie in het Lagerhuis ter sprake komen. Het Britse ministerie van buiten landse zaken kon gisteravond niet zeg gen of er nog andere contracten voor wapenleveranties tussen Engeland en Indonesië lopen en ook niet of er op dit gebied nog onderhandelingen gaan de zijn. Het ministerie van defensie had he lemaal geen commentaar op de be richten over de Gannets. Men zei er alleen dat het ministerie wat deze vliegtuigen betreft geen bemoeienis met deze zaak had. Dit is een com merciële kwestie, zo zei men daar. ,Vergelding'' In Indonesië dringen steeds meer po litieke en sociale organisaties er bij de Indonesische regering op aan nu aan Nederland de oorlog te verklaren, op- Vorige week maandag waren deze mannen op weg gegaan voor de eerste grotere aanval op Nederlands Nieuw-Guinea. De rest van het verhaal is be kend: de motortorpedoboten, die hen aan land zouden zetten, wer den onderschept door de Ko ninklijke marine. Eén torpedo boot werd in de grond geboord. Van de opvarenden werden er 52 gevangen genomen, van wie er elf naar HoIIandia werden gebracht. Daar werd deze foto gemaakt. dat het marine-incident van maandag kan worden „vergolden". De chef-staf van het Indonesische leger heeft zater dag tegen tienduizend „vrijwilligers voor Nieuw-Guinea" gezegd, dat Indo nesië het incident moet wreken. President Soekarno heeft zaterdag de chef-staf van de luchtmacht, Surya- darma, ontheven van zijn functie en benoemd tot zijn persoonlijk adviseur. Het schijnt dat de president on tevreden is over de wijze .waar op de onderdelen van de Indonesische krijgsmacht hebben samengewerkt bij het incident van vorige week maandag. Het ontslag van Suryadarma, een man met zeer linkse sympathieën en een te genstander van generaal Nasution, werd bekend gemaakt na een bijeenkomst van de Indonesische nationale veilig heidsraad in president Soekarno's pa leis in Bogor. Toen hem na die bijeen komst werd gevraagd of er in de kwestie Nieuw-Guinea volgens hem enige diplomatieke vooruitgang was ge boekt, ja". zei Soekarno aarzelend: „Wel. Van onze correspondent ROME. In een fotolaboratorium van de Italiaanse lucht macht werd gisteravond beslist over het lot van een 22-jarige Bulgaarse piloot die zaterdag met zijnstraaljager een nood landing moest maken vlak bij een raketbasis van de Navo in Zuid-I talië. De jeugdige luitenant, Milos Podgoros, beweerde dat hij politiek asiel was komen vragen. Zijn regering houdt vol dat hij een noodlanding moest maken omdat hij in de mist boven Bulgarije de koers was kwijtgeraakt. De Italiaanse luchtmacht en de vertegenwoordigers van de Navo geven veilig heidshalve de voorkeur aan de veronderstelling dat de vlieger een spionage- vlucht maakte boven de nieuwe raketbasis en door bsandstofgebrek ge dwongen werd te landen. JOHN GLENN NEW YORK Bij goed weer en het uitblijven van technische hape ringen zal John Glenn, de 40-jarige luitenant-kolonel van de mariniers die deel uitmaakt van het team astro nauten, woensdag proberen als eer ste Amerikaan in een klokvormige kunstmaan terecht te komen in een baan om de aarde. De raket die Glenns kunstmaan in een baan om de aarde moet bren gen, een ongeveer 28 meter hoge ra ket van het type Atlas-D, werd da gen geleden al in startpositie ge bracht op de lan ceerbasis Cape Ca naveral, aan de oostkust van Flori da. Sedertdien zijn tientallen technici bezig geweest de duizenden onder delen van de lan- ceerraket en de daarop gemon teerde kunstmaan met de grootste zorg door te meten. Als alles technisch naar wens ver loopt zal Glenn in zijn klokvormige, ongeveer een ton wegende kunstmaan drie banen om de aarde beschrijven in vier uur en een half uur en zijn tocht eindigen in de Atlantische Oce aan, op iets minder dan 1300 kilometer ten zuidoosten van Cape Canaveral. Doen zich tijdens de vlucht moeilijk heden voor dan kan de vlucht tot een omloop of twee omlopen bekort wor den. Na een omloop .zou hij neer moe ten komen op ongeveer 800 kilometer ten oosten van de Bermuda-eilanden; na twee omlopen op ongeveer 800 kilo meter ten zuiden van die eilanden. Rekening houdend met die drie mo gelijkheden hebben de organisatoren van Glenns stoutmoedige vlucht beslo ten in die drie zeegebieden in totaal ruim twintig schepen te stationeren en er eèn groot aantal vliegtuigen te laten patrouilleren. Alleen al voor deze drie voudige beveiligingsoperatie zijn vijf tienduizend manschappen van de strijd krachten nodig. Daarbij komen dan nog de honderden technici die in achttien waarnemingsstations, welke de aarde als een gordel omspannen, zullen trach ten voortdurend met Glenn in verbin ding te blijven en van seconde tot se conde op de hoogte te blijven van zijn lichamelijke en geestelijke toestand. Slaagt Glehns kunstmaantocht om de aarde, dan zal die tocht, alle kosten voor voorbereiding in de afgelopen ja ren gemaakt inbegrepen, ongeveer vier honderd miljoen dollar hebben gekost. Eigen nieuwsdienst HOME. Sophia Loren en haar echtgenoot Carlo Ponti kunnen een aan klacht wegens bigamie tegemoet zien. Reeds verscheidene jaren hebben zij zich voorzichtig in Italië kunnen bevin den, zonder dat zij direct met inhech tenisneming werden bedreigd. Thans echter heeft de officier van justitie te Rome besloten de zaak aanhangig te maken. Hij wacht thans op een beslis sing van de onderzoeksrechter. Sophia Loren en Carlo Ponti trouw den in 1957 in Mexico nadat Ponti in dat land een scheiding van zijn vrouw had verkregen. Deze scheiding wordt echter volgens de Italiaanse wet niet erkend en Ponti wordt geacht bigamie te plegen. TEHERAN (Reuter). Twee honderd gewonden en driehonderd arrestaties, dat is de balans van ernstige ongeregeldheden die zich het afgelopen weekeinde in Teheran hebben voorgedaan. Vijfduizend stu denten en scholieren, volgens de politie opgestookt door verbolgen landeigenaars, demonstreerden er tegen het landbouwbeleid van de Perzische regering. Daarbij ontstond een handgemeen met de politie. De Perzische regering is van plan landbouwhervormingen in te voe ren, waarbij aan rijke landeigenaren de grond wordt ontnomen ten gun ste van vijftien miljoen boeren en landarbeiders. Tot nader order zijn in de Per zische hoofdstad nu alle vergaderin gen en samenscholingen verboden. Of die laatste veronderstelling juist is, moet blijken uit de films die gis teren voorzichtig werden ontwikkeld. Het vliegtuig, een straaljager van het type Mig-17, voerde behalve de nor male boordwapens ook twee camera's mee. Het stortte neer nadat het in aanraking was geweest met de toppen van twee bomen, dicht bij de raket basis, die nog gloednieuw is en waar van het bestaan zo veel mogelijk ge heim was gehouden. In afwachting van de resultaten van het onderzoek heeft de Italiaanse re gering alvast een fel protest ingediend bij de Bulgaarse regering wegens schending van het Italiaanse luchtruim door een vliegtuig van de Bulgaarse luchtmacht. Milos Podgoros lag gisteravond, zwaar bewaakt, in een militair hospi taal. Hij had een gebroken arm, een lange vleeswond aan zijn hoofd en had een shock, maar van dat laatste was men niet geheel zeker. Het kon ook zijn dat hij maar simuleerde. Hij was overigens geheel bij kennis en hield vol dat hij eigener beweging naar Italië was gevlogen om er de vrijheid te zoeken die hij in Bulgarije miste. Hij wenste geen bezoek van de ver tegenwoordigers van de Bulgaarse delegatie in Rome, die van de Italiaan se regering toestemming hadden ge kregen om hem te bezoeken. Dat men overhelt naar de veronder stelling dat de jonge piloot, die volgens zijn eigen regering pas in opleiding was en te weinig ervaring had opge daan om de lange vlucht van Bulgarije naar Zuid-Italië op eigen houtje te volbrengen, een spionage vlucht maak te, heeft verschillende redenen. In de eerste plaats zeggen alle piloten uit communistische landen die een noodlanding moeten maken op geallieerd gebied, dat zij politiek asiel zijn komen vragen. Dat schijnt een eerste reactie te zijn en misschien is dat zelfs wel de opdracht die zij meekrijgen. In de tweede plaats vraagt men zich af waarom hij juist vlak bij de raket basis zijn noodlanding maakte. Onder weg had hij op verscheidene andere Italiaanse vliegvelden kunnen landen met aanzienlijk minder risico. Op radar had men zijn vlucht al enkele minuten lang gevolgd. Plotse ling verdween de radarecho van het scherm omdat de Mig heel laag vloog, buiten bereik van de radar. Hij scheer de vlak over huizen en bomen en zijn wijze van vliegen deed niet bepaald denken aan het werk van een jonge recruut, zoals zijn regering hem be schreef. Daar hij over uitsluitend vijandig ge bied heeft gevlogen, moet hij zijn vlucht naar Italië wel op zeer grote hoogte hebben gemaakt, anders was hij wel eerder onderschept. Een vlucht van Bulgarije naar Italië voert onvermijde lijk over Zuidslavië of Albanië (landen waarmee Bulgarije waarlijk niet op vriendschappelijke voet verkeert) of over Turkije en Griekenland, die bei de lid zijn van de Noordatlantische verdragsorganisatie. Wat ook pleit voor de gedachte aan een spionagevlucht is de omstandig heid dat de Sowjetunie niet langer vluchten boven Italië kan laten maken van Albanië uit. Het lijkt voor de hand te liggen, dat sinds de breuk tussen Moskou en Albanië de Russen zich moe ten bedienen van bases in Bulgarije. Dat men voor de riskante spionage- vluchten liever Bulgaarse piloten en toestellen neemt dan Russische, spreekt vanzelf. De Sowjetunie kan het zich moeilijk permitteren dat zij wordt be schuldigd van luchtspionage terwijl zij zelf zo streng is opgetreden tegenover Powers, de piloot van de Amerikaanse U-2, die werd neergeschoten tijdens een verkenningsvlucht boven Rusland. Het zwaar beschadigde vliegtuig van Podgoros is nauwkeurig onderzocht. Het ligt op nog geen twee kilometer van de raketbasis, van waaruit doelen tot in de Sowjetunie kunnen worden bestookt een omstandigheid die op zichzelf een spionagevlucht zeer waar schijnlijk maakt. Het wrak werd gevonden door twee boeren, die de gewonde vlieger uit zijn stoel bevrijdden. De jonge luitenant huilde en scheen helemaal in de war. Hij viel flauw in hun armen, maar kwam spoedig bij toen hij door mili tairen werd omgeven die hem snel en kundig fouilleerden en daarna per ambulance naar het hospitaal brachien. Enige tijd later werd met stelligheid beweerd dat de radarposten van de ra ketbasis een groep vliegtuigen hadden waargenomen waaruit de verongelukte Mig zich later had losgemaakt. Dat ver haal is echter niet bevestigd. Mocht blijken dat de Bulgaarse pi loot inderdaad is verdwaald en een noodlanding heeft moeten maken, dan zijn er twee mogelijkheden. Of men geeft gehoor aan zijn verzoek om asiel, of men stuurt hem terug naar zijn land. De Bulgaarse regering heeft al gevraagd om zijn terugzending van piloot en vliegtuigwrak. Wanneer blijkt dat Milos Podgoros een spionagevlucht uitvoerde, dan zal over zijn lot worden beslist door de po litici van de Navo. Men heeft dan een soort tegenwicht tegen de ongelukkige affaire met de U-2. In geen geval zal hij dan ongestraft naar Bulgarije kun nen terugkeren. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Een vete, die door de Amsterdamse politie als een typische onderwereldruzie wordt beschouwd, heeft zaterdagochtend vroeg in de Albert Cuypstraat tot een schietpartij geleid. De recherche heeft inmiddels vier ar restaties verricht. Naar twee man nen wordt nog gezocht. Doelwit van de schutters waren de 23-jarige koopman D. de G. en een 25-jarige vrouw. Er is niemand gewond. De politie heeft een kogel en een lege patroonhuls in beslag genomen. Het vuurwapen is nog niet gevonden. De G. kwam met zijn broer en een vrouw streeks kwart over vier in een wagen bij het huis van de jongste De G. in de Albert Cuypstraat aan. Zij stapten uit en op het ogenblik waarop zij de voordeur wilden binnen gaan. floten hun de kogels om de oren. Aan de overkant van de straat hadden zich twee figuren opgesteld, de in middels gearresteerde 38-jarige hotel houder B. M. en de 23-jarige H. de V., een man die als beroep motorgangma ker heeft opgegeven en die in zijn krin gen naar de bijnaam Slappe Henny luistert. Herkend Het is niet bekend wie heeft geschoten. Hun verklaringen spreken elkaar voor alsnog falikant tegen. Nadat er nog meer schoten waren gelost, rende het tweetal weg. Even verderop wachtte een auto met vier inzittenden. De twee mannen sprongen erin en reden pijl snel weg. De koopman had de hotel houder echter in het licht van een straatlantaren herkend. Enkele dagen tevoren had deze man hem in een ca fé al eens met een stilet bedreigd. Oorzaak van de ruzie is de veelvoudige omgang van de vrouw, die vroeger een vriendin van de hotelhouder was, met de koopman. Omdat het hier om twee groepen gaat (de politie spreekt van souteneurs-gangs) wordt de vrouw in haar milieu als overloopster be schouwd. Zijzelf zou een week geleden tegen haar vroegere vriend een klacht wegens souteneurschap hebben inge diend. Dientengevolge was zijzelf al meermalen bedreigd. De arrestanten worden beschuldigd van poging tot moord en medeplichtigheid aan een misdrijf gericht tegen het le ven. De daders hebben alleen toege geven. dat zij de broers en de vrouw de stuipen op het lijf hebben willen jagen. Aanvankelijk verklaarden zij van een alarmpistool gebruik te hebben ge maakt. De gevonden huls en kogel heb ben echter al een duidelijke streep door deze verklaring getrokken. De identiteit van de twee nog voortvluch tige medeplichtigen is bij de politie bekend. Honderdvijftig man politie om ringden gisteravond het wrak van de Bulgaarse Mig 17 die in Zuid- ïtalië was neergekomen. Een naar verhouding even sterke bewaking genoot de 22-jarige piloot, die in een militair hospitaal is opgenomen en die men ervan verdenkt een spio nagevlucht te hebben gemaakt. WASHINGTON (Reuter). De Rus sische regering heeft de Amerikaanse minister van justitie, Robert Kennedy, uitgenodigd om tijdens de reis die hij de volgende maand langs verscheide ne Europese en Aziatische steden zal maken, ook een bezoek te brengen aan Moskou. Robert Kennedy heeft nog niet besloten of hij de uitnodiging zal aannemen of niet. De broer van de Amerikaanse pre sident zal 2 februari met zijn vrouw uit Washington vertrekken. De reis zal onder andere gaan naar Rome, Berlijn, Bonn, Den Haag, Tokio, Hong kong, Djakarta en Teheran. MÜNCHEN (A.p.l. Een 33-jari- ge huisvrouw uit het Beierse plaats je Massing heeft de plaatselijke bier brouwerij in brand gestoken. Zij deed dat om een einde te maken aan het drinken van haar man. De vrouw werd zaterdag gearres teerd. Tegen de politie zei zij: „Als de brouwerij afbrandt, dacht ik, dan kunnen zij geen bier meer maken en dan kan mijn man niet meer drin ken." Deschade aan de brouwerij wordt op een kwart miljoen mark geschat. Het bedrijf kan gewoon doorgaan met brouwen. Van onze correspondent UTRECHT De Utrechtse wet houder voor openbare werken, mr. W. Derks (kath.v.), heeft besloten zich niet meer beschikbaar te stel len voor de raad en de Provinciale Staten, omdat hij het oneens is met zijn partijgenoten in Utrecht. Hij heeft pok het voorzitterschap van de gemeentelijke centrale van de K.V.P, neergelegd. De secretaris van die centrale heeft eveneens zijn functie beschikbaar gesteld. Het meningsverschil gaat over de samenstelling van de groslijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, Mr. Derks wilde lager geplaatsten op die lijst sneller op verkiesbare plaatsen laten komenmaar een meerderheid van zijn partijgenoten voelde daar niet voor. Mr. Derks is wethouder sinds 1 januari 1954. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Aan de Waalhaven oostzijde, ter hoogte van Pier I, is zater dagavond een over het havenspoor rij dende rangeerlocomotief van de N.S. op een in de richting Charlois rijdende auto bus van lijn 35 gebotst. De bus werd aan de rechtervoorzijde gegrepen en op het kruispunt enige me ters meegesleurd. Door de kracht van de botsing werden zestien van de twintig buspassagiers van hun zitplaatsen ge slingerd, waarbij tien van hen lichte verwondingen opliepen. Ook de bus chauffeur, de 29-jarige J. Jongman van het Kalistopad in Rotterdam-Noord, liep verwondingen op. De gewonden werden door de G.G. en G.D. naar het Zuiderziekenhuis en het Ziekenhuis Dijkzigt gebracht. De 44 jarige mevrouw J. C. BoumanRouch. die aan boord woont van het m.s. Flu- viade in de Waalhaven, bleek een kaak' fractuur te hebben; de overige gewonden konden na te zijn geholpen op eigen ge legenheid huiswaarts keren. De rangeerlocomotief voerde de voor geschreven knipperlichten. Bij een aardverschuiving aan de voet van de berg Elbert in de Ame rikaanse staat Colorado zijn gisteren drie boerderijen bedolven. Een gezin van vier personen werd levend uitge graven. De andere twee gezinnen twaalf mensen zijn nog niet gevon den. Waarschijnlijk zijn zij omge komen. De mijne is de tweede links op de derde rij GRONINGEN Terwijl de ouders bij familie naar de televisie keken zijn vrijdagavond laat in een woon schuit in Groningen drie kinderen om het leven gekomen door een brand, die waarschijnlijk is ontstaan door een fel brandende potkachel. De mogelijkheid bestaat echter ook dat een hond, een zwerver die juist die dag door hét gezin in huis was genomen, iets heeft omgegooid. De kinderen die door het vuur zijn omgekomen waren de Vijf maanden oude Johanna, de driejarige Pieter en de vierjarige Jannie. Hun ouders de los-werkman A. Loos, die woensdag 24 jaar wordt, en zijn 21-jarige vrouw Z. Loos-Dijkstra hadden nog een vierde kind, het tweejarige meisje Zwaantje. Zij is aan een dood in de vlammen ontkomen doordat zij in het ziekenhuis lag. Het woonschip, eigendom van de ge meente, lag in de woonschepenhaven in het Eemskanaal. In de zelfde haven woont de moeder van de heer Loos op een schip. Hij was daar om half zeven naar toe gegaan. Zijn vrouw volgde hem omstreeks aoht uur, nadat zij cokes op de kachel had gedaan en de stoelen en andere meubelen zover mogelijk van de kachel had weggeschoven. Fel licht Toen het echtpaar om elf uur op een fiets naar huis ging zag het in de kamer van hun woonschip fel licht. De man probeerde terstond binnen te komen, maar zowel vóór als achter kwamen hem dichte rookwolken en vlammen tegemoet. Ook de mensen die in een clubhuis in de buurt een dansfeest hadden, snelden dadelijk- te hulp maar zij konden even min iets uitrichten. Toen de brandweer bij de moeilijk bereikbare havens aan kwam viel er aan blussen niet meer te denken. Het scheepje brandde uit en zonk. HENGELO. Onbekenden hebben hun nachtrust opgeofferd om het poli tiebureau van het Twentse stadje Del den te „bedreigen". Terwijl de bejaarde baronesse Van Heekeren van Wassenaer rustig sliep, versleepten zij het van zware ijzeren wielen voorziene ouderwetse kanon van het kasteel Twickel naar het marktplein midden in het stadje. De loop stond gericht op het politiebu reau aan het plein, toen het licht van de vroege zaterdagochtend het histo rische schiettuig zichtbaar maakte. Het personeel van het kasteel heeft het wapen teruggehaald. De politie stelt een onderzoek in; het had gis teravond nog niets opgeleverd. PARIJS. De Franse modeontwer per Jean Dessès opent vanmorgen de rij van Parijse lenteshows, gevolgd door de voormalige couturier van Brigitte Bardot; Jaques Esterel, Jean Patou en Pierre Cardin. Jean Dessès is de eer te beurt geval len om de trouwjapon van Prinses So phia van Griekenland, verloofde van de zoon van de Spaanse troonpreten dent Prins Juan Carlos, te maken. MOSKOU (Reuter). Eind dit jaar of begin 1963 zal het net van de ondergrondse in Moskou met vijf nieuwe lijnen zijn uitgebreid. De nieuwe lijnen (35 kilometer in totaal) zullen het centrum van de stad met de nieuwe buitenwijken ver binden. Weersverwachting van het K.N, M.I. in De Bilt geldig tot heden avond: Zwaar bewolkt met nu en dan re gen, later ook en kele opklaringen. Stormachtige tot krachtige wind, ruimend van zuid west naar west. In het algemeen ieta minder zacht. MIESJE: De maan dag is toch al zo'n opgewekte dag. 23 januari: zon op 8.43, zon onder 17.10; maan op 20.11, maan onder 9.50.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1