Eendrachtig besluit van regering in Djakarta Formule voor regeling of anders invasie in Nieuw-Guinea AMBONEZEN WEIGEREN De Stotteraar WONINGEN IN GELEEN weer gepakt na nacht in Prawda aanval doet felle op Molotof KAMER ONTEVREDEN OVER HET UITBLIJVEN VAN MEDEDELINGEN Sprong naar de dood van de vierde etage Liever in smerig kamp wachten op de „bevrijding" TWINTIG SLACHTOFFERS DOOR GROTE BRAND IN NEURENBERG COMMANDANT REESER GEEFT TOEINCIDENT IN VOLLE ZEE TREIN WORDT DUURDER Thant biedt zich aan als bemiddelaar Belgisch vliegtuig stort in Waddenzee De BiltBuiig PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Donderdag 18 januari 1962 Nieuwe Franse minister van financiën PROVINCIALE STOOMBOOTDIENSTEN IN ZEELAND Dode en gewonde op Moer dij Idbrug „Provocatie" Vermiste Overzicht PILOOT VERDRONKEN HET WEER OVERAL Directeur: JACQ. DE SMIT; Chef red.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53. tefefoon 011503189, Zierikzee. Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeenwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,— per kwartatf Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters' 7 cent per woord met een minimum van 1,— 16e JAARGANG No. 5059 INDONESIË WACHT OP OE THANT flfiFMBv/ Van een onzer verslaggevers G1 ELEEN Op het grondge- bied van Geleen staat een kamp, dat vloekt met alle be grippen van menselijke waar digheid en hygiëne. In dit kamp, Graetheide, leven sinds elf jaar negentig gezinnen van Ambonezen, tezamen 554 man nen, vrouwen en kinderen. Het rijk heeft besloten het verwaar loosde kamp op te heffen en de ne gentig gezinnen een onderdak te ge ven. dat aansluit bij het begrip huis vesting, dat in Nederland wordt gehul digd. In Geleen wordt gebouwd aan 32 eengezinswoningen. Duizenden wo ningzoekenden in Nederland zouden voor een van deze huizen graag veel geld neertellen, de Ambonezen mo gen ze betrekken voor de huurprijs van drie gulden per week. DE GROTE DAG Men zou menen, dat in het kamp Graetheide grote vreugde heerst en dat de dagen worden afgeteld, die de huizen nog van hun voltooiing af zijn. Acht gezinnen zijn met meer of min der geestdrift in acht woningen aan de Potterstraat getrokken, maar an dere woningen in die straat staan leeg. De Ambonezen weigeren deze huizen te betrekken. Voorlopig zeggen zestien gezinnen, dat zij niet in de Potterstraat willen wonen, maar willen wachten op de woningen in de Borrekuilstraat, die waarschijnlijk binnen twee maanden gereed zullen zijn. Een grote groep gezinnen weigert echter principieel het kamp te verlaten. Men wil in kamp erband bijeen blijven „om gereed te •zijn. als de grote dag komt, de dag, waarop men naar de Zuid-Molukken zal kunnen varen om Ambon te be vrijden" NOG NIET URGENT Het Commissariaat voor de Ambone- zeizorg acht het probleem rond het kamp nog niet urgent. Men wil eerst wachten totdat alle huizen in Geleen gereed zijn, zodat tot opheffing van het kamp kan worden overgegaan. Een lid van het commissariaat gaf uiting aan zijn bezorgdheid over igewroet" van bepaalde zijde, waar door de Ambonezen in een toestand van dagdromerij worden gehouden, die niets met de werkelijkheid ge meen heeft. Hij hoopte dat de moei lijkheden die zich nu vaag aandienen, zullen zijn opgelost, wanneer de hui gen gereed zullen zijn en het kamp definitief tegen de vlakte kan gaan. Van onz'e correspondent PAKIJS Valéry Giscard d'Estaing is» benoemd tot minister van finan cien. Hij volgt als zodanig minister Baumgartner op, die op zijn verzoek om redenen van gezondheid ontslag i heeft gekregen. Giscard d'Estaing is i de jongste minister van financiën die i Frankrijk ooit heeft gehad. Hij is 35 j jaar. Een uitgeleefd barakkenkamp ia Geieen. waar elf jaar negentig Ambonezengezinnen hebben geleefd, kan worden verruild voor enkele rijen vriendelijke eengezinswoningen, die de Ambonese ge zinnen kunnen betrekken voor drie gulden per week. Maar een grote groep wil liever in het onbewoonbare kamp blijven leven. Van onze correspondent LONDEN Met argusogen volgt het Westen de gebeurtenissen in het Kremlin, hoewel het volstrekt nog niet duidelijk is, wat zich daar af speelt. De mening overheerst dat premier Kroesjtsjef op zijn weg nieuwe obstakels heeft gevonden. Het schijnt echter nog niet mogelijk te zijn uit de berichten op te maken of er werkelijk sprake is van een nieuwe strijd om de macht. Gisteren bevatte de Prawda, het officiële orgaan van de communis tische partij van de Sowjetunie, een ongemeen felle aanval op Molotof, de vroegere Russische minister van buitenlandse zaken over wie sinds enkele dagen zoveel onzekerheid bestaat. Nog altijd weet men niet of hij wel of niet naar Wenen zal (mo gen) terugkeren. VERWIJTEN In zeer scherpe bewoordingen werd hem in een lang artikel ver weten dat hij oppositie voert tegen premier Kroesjtsjef. Molotof, aldus de Prawda, verstout zich in zijn dog matische koppigheid, verklaringen af te leggen als zou Lenin nimmer hebben gesproken over een vreed zaam naast elkaar bestaan van sta ten met een verschillend sociaal stelsel. Dit betekent dat Molotof volhardt in zijn weigering, Kroesjtsjefs for mulering van de buitenlandse po litiek, met name op het stuk van de vreedzame coëxistentie, te aanvaar den. Eigen nieuwsdienst NEURENBERG Voor de ogen van duizenden nieuwsgierigen zijn gisteren bij een grote brand in het centrum van Neurenberg twintig mensen omgekomen. Vier van de twintig behoorden tot de ongelukkigen die een noodsprong uit de ramen van de vierde verdieping van het gebouw maakten voordat de brandweer val- zeilen had gespannen. Drie anderen sloegen later te pletter door dat zij, verblind door de rook, bij hun sprong omlaag het valzeil misten. Toen de brand na verscheidene uren ingespannen blus werk was bedwongen werden in het puin van het uitgebrande gebouw, een warenhuis, de verkoolde lijken van de andere slacht offers gevonden. De brand brak uit in de opslag plaats van het warenhuis en breidde zich zo snel uit dat spoedig ongeveer twintig mensen op de hoger gelegen vierde verdieping, waar zich ook kan toren bevonden, door het vuur waren ingesloten. Gisteravond werd de vrees uitgesproken dat wellicht- nog meer slachtoffers onder het puin vandaan zouden kunnen komen. De politie en de brandweer hadden toen nog niet vast kunnen stellen hoeveel mensen in het gebouw waren toen de brand uitbrak, Laat alarm Als de brandweer eerder was ge alarmeerd zou de brand vermoedelijk niet zoveel levens hebben geëist. De eerste melding kwam binnen van een politiepatrouille. Die had rook uit de ramen van het warenhuisgebouw zien komen. Het personeel moet getracht hebben de brand zelf met blusapparaten te bedwingen. Kreten van ontzetting stegen op uit het publiek toen men een meisje in doodsangst naar beneden zag springen, en even later nog twee vrouwen en een man. Er waren toen nog geen valzeilen gespannen omdat de brandweer nog niet ter plaatse was. Andere-slachtof fers berekenden later, toen wel val zeilen gespannen waren, hun sprong verkeerd in de verstikkende rookwol ken en kwamen naast de valzeilen te recht. Drie van hen bekochten dat met de dood. Ten minste 22 mensen werden levend uit het brandende gebouw gehaald. De kleren van sommigen hunner smeul den toen zij naar buiten strompelden. Het was de ergste brand in West- Duitsland na de oorlog. Het warenhuis brandde uit. „Spring niet, spring niet", gilde de menigte toen mën zag dat in hun doodsangst twee vrouwen het voor beeld wilden volgen van het meisje dat m paniek naar beneden was ge sprongen. Het baatte niet. De twee vrouwen gek van angst voor de lek kende vlammen, sprongen toch naar beneden. Het lichaam van een van de vrouwen bleef geruime tijd enige me ters boven de grond aan een betonnen uitsteeksel in de gevel hangen. De vierde die zich te pletter sprong, een man. aarzelde minutenlang. „Spring niet" werd er weer geroepen. Men zag de man aarzelen en angstig omkijken, in de afgrond beneden hem staren en nog eens weer omkijken. Toen sprong I ook hij naar beneden. Van een onzer verslaggevers UTRECHT. Gerrit de Stotteraar en zijn kompaan Johan S. uit Tiel, die samen met een derde gedeti neerde, J. V. uit Voorburg, uit het huis van bewaring in Utrecht ont snapten, zitten sinds gistermiddag weer achter slot en grendel. V. is nog voortvluchtig, maar de politie heeft een belangrijk spoor gevon den. Het drietal was na de ontsnapping in Utrecht uiteen gegaan: de liefde voor een jonge Tielse had S. naar Tiel gedreven en Gerrit ging met hem mee omdat er in die buurt wel plek jes zouden zijn waar hij zich een poosje kon schuilhouden. V. verdween op eigen gelegenheid. Na de ontvluchting, die voorbeeldig lukte dank zij een ijzerzaagje waar mee het ijzeren kruis van een raam werd doorgezaagd, schaften Gerrit en S. zich elk een fiets aan. Zij „von den" de voertuigen in het centrum van Utrecht op straat. De mannen peddelden naar Tiel. Gerrit gaf de voorkeur aan een rustige hooi berg om de nacht door te brengen, Johan reed door naar zijn geliefde. Boer J. Vink van de Burgemeester Mesweg onder Drumpt vond de be kende uitbreker 's morgens in zijn hooi. Hij liet hem zich wassen, maar kreeg argwaan door het moeilijke pra ten van Gerrit, die hij ook verder ,,een vreemde snuiter" vond. Er ont spon zich een eenzijdig gesprek, dat uitliep op een telefoontje met de poli tie van Tiel. De mobilofoonauto's hadden de hele nacht gepatrouilleerd op zoek naar de drie ontsnapten. Het telefoontje van de heer Vink werd beantwoord met de opmerking: ,,Houd hem aan de praat tot wij komen," Gerrit moet. toen zijn gastheer (die niets heeft geweten van de ontsnap ping), probeerde het gesprek te rek ken, argwaan hebben gekregen. Op het ogenblik dat de politieauto's het erf van de boer opreden, was de ge zochte al drie minuten verdwenen. Even later werd hij onder Kerk Ave- zaath gevat. Drie kwartier later was ook de tweede voortvluchtige ge snapt: hij zat bij zijn meisje een kop je koffie te drinken DJAKARTA (AP). Indien de secretaris-generaal van de Uno, Oe Thant, geen formule kan vinden voor een regeling van het geschil met Nederland, wordt een invasie in Nienw-Guinea voor Indonesië noodzakelijk. Dat is het standpunt dat de Indo nesische regering, nadat Soekarno's kernkabinet gisteren in spoed zitting hijeen was geweest, heeft ingenomen. Leden van de „ope ratiestaf voor de bevrijding van Nieuw-Guinea" woonden de zit ting hij. Na afloop had Soekarno een afzonderlijke bespreking met minister Suhandrio. Deze heeft gisteren in de loop van de dag een boodschap aan Oe Thant gezonden, waarvan de inhoud niet bekend is. Op de kabinetszitting van gisteren zou een eind zijn gekomen aan de tweespalt die in het kernkabinet blijkbaar heeft bestaan tussen hen, die eerst nog met Nederland wensten te praten en hen die nu naar de wapenen wilden grijpen. Het kabinet zou evenwel geen tijdslimiet voor een be slissing in de kwestie hebben gesteld. Tot de inneming van het eensgezinde standpunt zou hebben bij gedragen: het ontbreken van een aanwijzing dat Nederland bereid is te praten over de overdracht van het bestuur van Westelijk Nieuw-Guinea en het marine-incident van maandag. Het kabinet zou daaruit de conclusie hebben getrokken dat Nederland steeds meer een militante houding tegenover Indonesië aanneemt. (Ingezonden mededeling Uit het stuk van de Prawda kan men opmaken dat Molotof zich nog zeer onlangs over deze kwestie heeft uitgesproken. Men ziet daar een merkwaardige overeenkomst in met verklaringen die de afgelopen dagen door Chinese leiders werden afgelegd. De vraag rijst dan ook of men Molotof móet beschouwen als spreekbuis in Moskou van de Chi nese communisten, die, zoals men weet, weer een ideologische twist met hun Russische kameraden uit vechten. STILTE Dat er inderdaad iets broeit in het Kremlin leiden sommige Wes telijke diplomaten af uit de omstan digheid dat premier Kroesjtsjef een vreemde stilte in acht neemt over de buitenlandse politiek. Sinds 9 de cember heeft de Russische premier met geen woord over de buitenland se politiek gerept. In Whitehall meent men dat de nieuwe aanvallen op Molotof niet zozeer gezien moeten worden als onderdeel van een campagne om de oud-minister op de knieën te krij gen, dan wel als waarschuwing aan het adres van andere, jongere rebel len. Kroesjtsjef heeft met twee „fronten" te maken: de stalinisten, die vinden dat hij te ver is gegaan met zijn „zachte" politiek en aan de andere kant de jongere intellectue len die op het ogenblik een vrijheid genieten die ongekend is. Ook aan hun adres kan een waarschuwing bedoeld zyn. Te beginnen met maandag 22 januari en dinsdag 23 januari 1962 wondit heit veer KRUININGEN—PERKPOLDER op MAANDAGEN en op DINSDAGEN (met uitzondering van de 2de Paasdag) uitgebreid met een afvaart van Kruiningen 's voormiddags te 4.50 u. en met een afvaart van Perkpolder, 's voormiddags te 5.20 u. UTRECHT (ANP) De Neder- landsche Spoorwegen hebben aan minister Korthals gevraagd de ta rieven voor het personenvervoer, te mogen verhogen. Het ministerie van verkeer en waterstaat heeft dit verzoek met gunstig advies doorge stuurd naar het ministerie van eco nomische zaken. De voorgenomen verhoging houdt mede verband met de gestegen kos ten, die nog verder zullen worden verhoogd door verbetering van de arbeidsvoorwaarden. Aangenomen mag worden dat ook de wens om een sluitende exploitatierekening te krijgen, een belangrijke overweging is geweest. MOERDIJK. Op het midden van de Moerdijkbrug is gisteravond om zes uur een auto, die uit Rotterdam kwam, tegen een spant gebotst. Een van de inzittenden, de heer P. Kromjong (65) uit Rotterdam werd ge dood. De heer A. Wessel uit Vlaardingen raakte ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde toen de auto een bus inhaalde en daarbij op de linker helft van de weg terecht kwam. De wa gen slipte door. toen de bestuurder af remde voor een tegenligger. In de Amerikaanse stad Southbend is de beeldhouwer Ivan Mestrovic overleden. Mestrovic werd in 1883 in Kroatië geboren. Hij hield zich vooral met religieus beeldhouwwerk bezig. Hij was leraar aan verscheidene academies in Amerika. UTRECHT. Bij ongelukken op spoorwegovergangen zijn in het afgelo pen jaar 68 mensen om het leven geko. men dertig meer dan het jaar daarvóór. Het aantal ongelukken op overwegen steeg met ruim veertig tot 173. De arrestatie van politieke tegen standers van Soekarno werd gisteren in Djakarta ook in verband ge bracht met „de toeneming van de po litieke spanning rondom het geschil over westelijk Nieuw-Guinea". Onder de arrestanten bevinden zich behalve Sjahrir, wiens naam gisteren al werd genoemd, ook oud-minister van binnen landse zaken Moh. Roem, de oud-mi- nister van buitenlandse zalcan Anck A- Gd'e Agoeng, de voormalige voorzit ter en de voormalige algemeen secre taris van de Masjumi. Prawoto Mang- kusasmito en Junan Nasution en de vooi-malige fractieleider van de socia listische -partij Subadio. Er zouden bij elkaar zeker twaalf mensen zijn gear resteerd. De arrestatiebevelen waren onder tekend door het hoofd van de militaire politie. Sud'irgo. Zij droegen slechts de aanduiding: „Moeten voor de chef staf van het leger (generaal Nasution) worden geleid". De arrestaties wer den dinsdag in de vroege morgenuren verricht. De Indonesische regering heeft Oe Thant gisteren een nota gezonden waarin haar lezing van het marine- incident van maandag wordt gegeven. Nederland wordt daarin beschuldigd van „provocatie". Het incident gebeur de in volle zee, aldus de nota. De commandant van de strijdkrach ten in Nederlands Nieuw-Guinea, schout-bij-nacht L. E. H. Reeser, heeft intussen toegegeven dat het incident zich heeft afgespeeld buiten de Neder landse territoriale wateren. Het gebeur de op wat hij noemde de douanelijn, twaalf mijl uit de kust. De comman dant zei dat deze denkbeeldige lijn reeds sedert jaren bestaat en loopt tussen de Indonesische Aroe-eilanden en het vasteland van Nieuw-Guinea. Deze lijn was tot dusver zowel door de Indonesische als de Nederlandse strijd krachten in acht genomen. Toen bij de achtervolging van de niet getroffen Indonesische motortorpedo boten bleek, dat zij zich uit de Neder landse zone over de denkbeeldige lijn weer in Indonesische wateren begaven, werd de achtervolging afgebroken. De Nederlandse schepen keerden daarna terug om overlevenden van de in brand geschoten en vervolgens geëxplodeerde motortorpedoboot op te pikken. aan land te zetten. Ook schijnt uit de verhoren te zijn gebleken dat een van de motortorpedoboten het eerst heeft geschoten. De boten waren van de Jaguarklasse, gebouwd op een Bre- mense werf. Twaalf Indonesische officieren en onderofficieren zijn naar Hollandia overgebracht. Drie van hen liggen met ernstige brandwonden in het zieken huis. De overige 38 gevangenen zijn naar een eiland bij Sorong gebracht. In Djakarta is meegedeeld dat sinds de actie van maandag een Indonesi' sche marine-officier ,,van zeer hoge rang" wordt vermist. Eveneens in Djakarta heeft de Egyptische vice- president Amer gisteren verklaard dat het Suezkanaal zal worden geslo ten voor Nederlandse schepen, die zouden worden gebruikt voor agressie tegen Indonesië. Ik tracht belangtelling te hebben voor alles wat Ben onderneemt. Van onze correspondent NEW YORK De secreta ris-generaal van de Uno, Oe Thant, heeft wederom een be roep gedaan op de regeringen van Nederland en Indonesië „zich te onthouden van elke overijlde actie". In gelijklui dende telegrammen heeft hij prof. De Quay en president Soekarno gevraagd de perma nente vertegenwoordigers van hun landen bij de Uno „op te dragen met mij de mogelijkhe den te bespreken van een vreedzame oplossing van de hele kwestie in overeenstem ming met de beginselen van het Handvest van de Uno". Hij vroeg om „zeer ernstige over weging van dit beroep" en om een „spoedig antwoord". Oe Thant had gistermiddag over de kwestie Nieuw-Guinea gesproken met de Amerikaanse gedelegeerde bij de Uno, Adlai Stevenson. Daarna had hij een gesprek met de Neder landse afgevaardigde, mr, C. W. A. Schürmann. Gisteravond zou hij nog een ontmoeting hebben met de Indo nesische vertegenwoordiger, Su- kardjo Wirjopranoto. Het ministerie van defensie heeft het, nu dit nieuwe licht op het marine incident is geworpen, nodig geacht alle berichten uit Hollandia nog eens grondig te bestuderen. Het hoopt het resultaat daarvan vanmiddag te kun nen meedelen en dan tegelijk een over zicht te kunnen geven van de resul taten van de laatste zeerechtconfe rentie. Uit de verhoren van de gevangen genomen Indonesiërs schijnt inmiddels wel vast te zijn komen staan dat de Indonesische motortorpedoboten inder daad op weg waren naar de Nieuw- guinese kust om daar gewapende mili tairen ter sterkte van een compagnie LEEUWARDEN. "lielanders za gen gistermiddag om tien minuten over half drie een straaljager in zee duiken op een paar kilometer van de Vliehors af. Het toestel, een Belgische Thunder- streak, die aan bombardementsoefenin gen van de Navo deelnam, verdween in de golven. De vlieger, afkomstig van de basis Florennes wist met de schietstoel uit de machine te komen. In het water raak te hij evenwel met de benen verward in de koorden van zijn parachute. De wind kreeg vat op de parachute en blies de man naar een zandplaat. Daar werd hij opgepikt door een heli kopter van de vliegbasis Leeuwarden, die de luitenant op Vlieland afzette. Een arts heeft geprobeerd met kunstmatige ademhaling de man te redden, maar het is niet gelukt. Nog een tweede Belgische straaljager is gisteren verongelukt. Een toestel van de Belgische luchtmacht is gistermid dag neergestort bij Feleron in de buurt van Luik. De piloot kwam om het le> ven. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De vaste commis sie van buitenlandse zaken uit de Tweede Kamer heeft de minister president, de ministers van buiten landse zaken en defensie en de staatssecretaris van marine voorge steld morgenochtend te vergaderen over het gebeurde in de wateren van Nieuw-Guinea. Voor deze vergade ring is ook uitgenodigd de vaste commissie voor defensie. Na afloop daarvan hoopt de commissie voor buitenlandse zaken nadere mede delingen te kunnen doen aan de Tweede Kamer. De commissie nam dit besluit gister middag na ontvangst van de geheime brief van de minister-president, prof. dr. J. E, de Quay. De brief werd de commissie omstreeks drie uur ter hand gesteld. Daarvóór was er in de Tweede Kamer heftig gedebatteerd over het 'uitblijven van de mededelingen van re geringszijde aan de Kamer. AFGLIJDEN? De voorzitter van de socialistische fractie, mr. J. A. W. Burger, zei zich niet aan de indruk te kunnen onttrek ken dat de regering met het doen van mededelingen wachtte tot de Kamer op reces is gegaan. Hij vroeg zich af, maar sprak tevens de hoop uit dat de vraag misplaatst was, of Nederland niet afglijdt naar een oorlogstoestand. Mr. Burger drong aan op een debat in de Kamer. Hij achtte dit temeer noodzakelijk nu de commandant van de strijdkrachten in Nieuw-Guinea, schout-bij-nacht L. H. Reeser, had verklaard dat het gevecht buiten de territoriale wateren was geleverd. De heer W. J. Andriessen (kath.v.) riep toen uit: „Dat zegt Djakarta". Daarop repliceerde mr. Burger nogal heftig: „Neen, dat zegt de heer Reeser." KAMER OOK Het is onverantwoordelijk dat de Kamer zolang moet wachten op inlich tingen, aldus mr. Burger. Hij vond het juist dat de minister-president een verklaring aan de pers had gegeven. „Maar", zo zei hij, „de Kamer moet ook ingelicht worden. De brief van de minister-president kon gisteren niet meer gereed komen. Ik had daarom gehoopt dat de commissie vanmorgen ingelicht zou worden, maar dat is niet gebeurd." „Overigens heb ik dinsdag al getwij feld aan een spoedige opstelling van die brief, toen ik de minister-presi dent zo benijdenswaardig achter de groene tafel zag zitten", aldus mr. Burger. WAARSCHUWING De voorzitter van de liberale frac tie prof, mr. P. J. Oud waarschuwde er voor dat mr. Burger geen verzoek moest doen tot openbare mededelingen aan de Kamer op een tijdstip dat de regering dit ongewenst achtte. Koning Boudewijn en koningin Fa- biola zijn met een vliegtuig van de Belgische luchtmacht uit Madrid in Brussel aangekomen. Het Belgische vorstenpaar heeft een vakantie van drie weken in Spanje doorgebracht. De heer M. Bakker (comm.) merk te op dat prof. Oud optrad als een staatsrechtelijke Karei Doorman voor de regering. Hij was het overigens eens met het betoog van mr. Burger. Voorzitter mr. L. G. Kortenhorst, die de heftige kritiek op het uitblij ven van de brief aan de commissie rustig had aangehoord, deelde daarop op lakonieke wijze mee dat de brief om drie uur werd verwacht. Weersverwachting van het K.N.M.I. in l De Bilt, geldig tot vanavond: Plaatselijk enkele buien maar ook verspreide opkla ringen. Matige tot krachtige, aan de waddenkust nog tij- delijk harde zuid westelijke wind. Dezelfde tempera- turen als gisteren of iets lagere. —MIES JE: Houdt die bui op of begint ze pas? 19 januari: zon op 8.39, onder 17.04: maan op 16.08, onder 7.27. weer wind max.t. n.sl. Helsinki regep ZW 3 0.1 Stockh zw.bew. ZW 5 0.2 Oslo regen stil 2 0.1 Kopenh. h.bew. Z 6 0 Aberdeen zw.bew. O Londen zw.bew. z 9 7 Amsterd. zw.bew. z 10 0 Brussel h.bew. zzw 10 0.3 Luxemb. regen z 4 0.4 Parijs zw.bew. z 11 0 Bordeaux zw.bew. zzo 12 0 Grenoble zw.bew. zzw 15 0 Nice zw.bew. O 12 0 Berlijn geh.bew. z 7 0 Frankf. geh.bew. stil 8 1 München zw.bew. zo 10 0 Ztirich h.bew. stil 6 0 Genève zw.bew. stil 6 0 Locarno geh.bew. zzw 6 0 Wenen geh.bew. ozo -1 0 Innsbr. l.bew. WNW 4 0 Belgrado mist stil 8 0 Athene l.bew. N 17 0 Rome onbew. stil 13 0 Ajaccio onbew. NNO 13 0 Madrid regen z 9 8 Majorca zw.bew. ZW 17 o Lissabon zw.bew. NW 15 0

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1