Argentijn „Na var ra" naar binnenhaven gesleept „GEEN NEUS IN DE AXELSE ZAKEN! Nieuwe burgemeester van Wissenkerke Samenwerking in Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen geboden „Lijdt Terneuzen aan de kernkoorts?" Kapitein Arenaza nog niet uit de moeilijkheden Burgemeester Van Dijke in felle rede Honger en kou verdrevenmaar schulden blijven Aapje brengt bemanning veel vertier Debussy-recital door Henkemans Woningnood sterk in 1961 in Axel Boer moet bij de tijd blijven De heer P. Wisse m.i.v. 1 februari benoemd Ontstellend Uitbreiding veerdienst Kruiningen-Perkpolder Woensdag 17 januari 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 'i yLISSINGEN Op hetzelfde moment dat het Kaapverdische aapje „Tsjieta" zijn pootjes brandde aan het gitzwarte fornuis in de op een pijpenlaatje lijkende kombuis meerde na heel veel moeite het 7000 ton metende Argentijnse vrachtschip „Navarra", eigendom van de Anthares Maritima uit Buenos Aires, gistermid dag af in de tweede Vlissingse binnenhaven. Daarmee was het leed geleden voor de 37 koppen tellende bemanning van de Argentijn, die zoals bekend donderdag op de rede van Vlissingen aan de ketting is gelegd omdat de eigenaren van het vaartuig weigeren ach terstallige schulden te betalen aan Nederlandse schuldeisers. Een dag of vijf hadden de Argentijnen op rantsoen geleefd, was het strootjes tellen geweest voor de matrozen, maar gistermiddag om streeks half twee werd de band met de vaste wal wel letterlijk en figuurlijk hersteld. D;t wil overigens niet zeggen dat de 50-jarige kapitein Marcello Anas- tasio Arenaza nu uit de moeilijk heden is. Zij schijnen nu pas te be ginnen, want zolang het schip op de wateren dobberde was er geen schuldeiser te zien. Nu echter zul len de mannen die geld te vorde ren hebben van de Anthares Mari tima wel spoedig hun neus om het hoekje steken. Of ze dan veel zul len vangen is een levensgrote vraag. De kapitein beschikt nog maar over een heel kleine beurs en de beman ning heeft net voldoende pesos om het hoogstnodige aan te schaffen. MIDDELBURG. Er is van de be kende Nederlandse pianist-componist Hans Henkemans wel eens gezegd dat hij alleen Mozart en Debussy speelt. Dat is uiteraard sterk overdreven, wel moet worden toegegeven dat beide componistenwier stijlen wel zeer verschillen, de speciale aandacht van Henkemans hebben. Van Mozart's (piano)werken maakte hij een speciale studie en de interpretaties ervan heb ben hem als Mozart-speler een grote bekendheid gegeven. In 1947 en '48 haalde hij het kunststukje uit voor de Nederlandse radio alle 23 oorspron kelijke pianoconcerten van Mozart uit te voeren, daarbij bijgestaan door het Radio Kamerorkest onder leiding van André Rieu. Daarbij werden ook de twee Rondo's (in A en D) voor piano en orkest niet vergeten. De naam van Hans Henkemans ver wierf nog grotere bekendheid door zijn Debussy-vertolkingen. Het com plete piano-oeuvre van de Franse im pressionistische componist maakt deel uit van het repertoire van Henke mans. Morgenavond voert hij in het kader van de Debussy-herdenking in de Middelburgse Concertzaal vijf werken uit: de Suite Bergamasque, Etudes boek 1 en 2, Estampes, Images II en Preludes. Dit recital wordt in samen werking met de Z.V.U. gegeven en vangt om acht uur aan. Bovendien heeft de gezagvoerder van de „Navarra" taal noch teken gehoord op zijn dringende telegram men naar de Argentijnse hoofdstad. Het schijnt dat de directeuren in Buenos Aires oostindisch doof zijn. In elk geval lijkt het erop alsof de kapitein hen siberisch laat. Niette min heeft blijkens een Argentijnse krant ook de douane in Zuid-Ame- rika nog een appeltje met hen te schillen. Hoe het ook zij, voor kapi tein Arenaza breken moeilijke da gen aan. ALPINOMUTS Hij maakt evenwel de indruk een man te zijn die zich zonder veel kcpzorg wel door de problemen zal slaan. De manier waarop hij zijn scheepsvolk commandeerde toen de „Navarra" door de Vlis singse sluizen voer typeert hem als een bemanningsleider die van wanten weet. Staande op de com mandobrug leek hij wat op een re solute natuuronderzoeker. De alpi nomuts boven op zijn hoofd, een venijnig baardje en een smoeze lige jas, dit alles gaf hem uiter lijk niet het aureool van de gezag voerder, echter wel zijn optreden. In afgebeten Spaans rolden zijn be velen door een ultramoderne scheepshoorn, op voor- en achter schip beantwoord met molenwie kende en zwaaiende armen De kapitein had geen tijd voor de pers. Hij wenste geen onderhoud toe te staan aan de diariozoals hij zei. Of er contrabande (taperecor ders) aan boord was of was ge weest, de heer Marcello Arenaza keek ons doordringend aan. Even dacht hij kwaad te worden, maar herstelde zich en verklaarde toen pertinent: „No contrabande, no contrabande". Het bleek dat hij rijst en stukgoed vervoerde. Overi gens zei hij weinig tijd te hebben om te praten. Al zijn aandacht had hij nodig met het manoeuvreren van zijn schip, dat getrokken door de SHV-sleepboten „Van Woelderen" en „Frederik Hendrik", veel tijd. no dig had om van de sluizen bij de meerpalen te komen. Omstreeks kwart voor elf had de „Navarra" het anker gelicht op de rede van Vlissingen en een half uur later lag het schip voor de sluizen. In uiterste concentratie ke ken de sluismeester en zijn assis tenten toe of alles goed zou gaan, het vrachtschip was bepaald niet vroeg voor het tij. Het sluisperso- neel drong bij de kapitein en de sleepbootgezagvoerders dan ook op spoed aan. DOUANE Even later gleed het kale, haveloze twintig jaar oude liberty-schip in de schutskolk. De bemanning aan dek, de kapitein op de commando brug, af en toe schuw uit zijn hok je komend. Toen het schip even stil lag in de sluis sprong een twee man sterke douane aan boord om de gebruikelijke paperassen te con troleren. Naar het scheen klopte al les. Het was wel zoeken voor de in hun groene jassen geklede gezags- dienaren. Een hele tijd duurde het voor men eindelijk wist wie nu de kapitein was en wie de stuurman. De purser was aanvankelijk ner gens te vinden. Alles kwam ten slotte goed met de handtekening van de man met de alpinomuts, die uiteindelijk de kapitein bleek te zijn, al werd dit eerst ontkend. De „Navarra" was nauwelijks door de sluis of de overwegend bebaar de bemanning haalde verlicht adem. Het leek wel of een vroeger niet te nemen drempei eindelijk was overschreden. De kok, de dek- knechten en de mannen van de machinekamer, zij bleken allen in eens in een opgewekte stemming te verkeren. „Hoe ver is het van hier naar de stad? Kunnen we met de bus?" vroeg er een, terwijl hij zacht het aapje over de kop streel de. Een ander bood ons koffie aan, pure zwarte koffie met een klein beetje „Azucar" er in. En voor het overige vermaakten de jongens zich in de kombuis opperbest. Op het vuur was de kok iets lekkers aan het braden. Niets wees erop dat er honger aan boord zou heer sen, integendeel, de voorraadkast was keurig op peil, „maar we heb ben toch wel een beetje zuinigjes aan gedaan". Een Portugees lid vf"._2e bemanning hield zich wat afzijdig. Hij sprak alleen maar Portugees en was vrij neerslachtig vergeleken bij zijn Argentijnse ka meraden. Hij was ook al wat ou der. ,,Ni comprende." zei hij tegen ons, ,,ni comprende". HOND EN AAP Het scheepshondje was uitgelaten. Het kwispelde met zijn staartje en stoeide met het aapje. Toen het Kaapverdische diertje zijn pootjes De „Navarra" in de sluizen. Kapitein Arenaza. bezeerde aan het fornuis schoten vier, vijf Argentijnen toe om het beestje te vertroetelen. Maar het bleek een hardleers aapje, want Tsjieta was niet van de oven weg te slaan. Het is voor het eerst dat de beman ning van de „Navarra" een ket- tingavontuur als dit meemaakt. Nog nooit eerder heeft het Argen tijnse schip moeilijkheden van de ze aard meegemaakt, althans niet in Europa. Het was de bedoeling geweest van de kapitein na Ant werpen naar Rotterdam en Ham burg te varen. „Het Navarra-avontuur" op de Wes- terschelde is hu achter de rug. Men vond het beter het schip naar binnen te brengen. Zou de kolen- voorraad uitgeput raken dan zou het vaartuig onverlicht op de ri vier zijn komen te liggen, hetgeen uiteraard bijzonder gevaarlijk zou worden vöor de scheepvaart. En de bemanning zou soms werkelijk hon ger kunnen krijgen. Dat is nu niet het geval, of het zou de honger AXEL. Het jaaroverzicht van de gemeente Axel doet een geringe weer slag zien in de stijging van het aantal inwoners en daling van het aantal wo ningzoekenden. Dit dus door het betrek ken van de gereedgekomen woningwet woningen. Genoemde daling van het aantal inschrijvingen is overigens hoofd zakelijk een gevolg van het ontbreken van voldoende woningtoewijzingen» waardoor gegadigden zich elders lieten inschrijven. Een teleurstellende omstan digheid» is het overzicht van mening. Voor de sanering van de Oudewijk en omgeving werd in 1961 74.500.- uitge geven. Wat de recreatie betrof, bedroeg het aantal „frisse duiken" in het zwembad meer dan de uitgegeven abonnementen en kaarten van 10.836. Het is interes sant te vermelden, aldus het jaarover zicht, dat de oudste zwemmer, een 74- Jarige Koewachtenaar was, wat een elf maanden oude Axelaar de aanleiding gaf, de „kleuren van het kikkerbadje te verdedigen. Aan de totstandkoming van een sport- nota werd in 1961 de eerste hand ge legd, aldus het overzicht. Bedrijfsvoorlichting Walch. MIDDELBURG. Voorzitter W. K. van Nieuwenhuyzen merkte bij zijn openingswoord tijdens de gistermiddag gehouden eerste wintervergadering van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Walcheren" op dat het moeilijk, maar noodzakelijk was voor de boer bij de tijd te blijven. „Velen denken, mijn machinepark is aardig bij, maar ver geten dat de ontwikkeling der techniek met reuzestappen vooruitgaat." Hij vond het noodzakelijk dat wat het ma terieel betrof en het gebruik ervan, er samenwerking bestond. „Een boer moet altijd beseffen, dat hij nooit klaar is", aldus de heer Van Nieuwenhuyzen, die verder mededeelde dat op de jaar vergadering op 8 februari een forum bet probleem van de combines zou be handelen. De heer Van Nieuwenhuyzen vond het voorts twijfelachtig dat de bodem structuur door de mechanisatie achter uitgang vertoonde. Hij noemde de bo demstructuur een probleem op zichzelf en wees op de dag in Goes op 24 fe bruari, waarop dit onderwerp nader zou worden belicht. Als spreker trad voor de verhinderde heer P. C. Muntjewerf in de plaats de heer F. de Ronde, bedrijfsdeskundige voor het gemengde bedrijf. Op vaak humoristische wijze en met het noemen van vele voorbeelden, belichtte de heer De Ronde de ontwikkeling in de land bouwmethodes en de mechanisatie. Hij was van mening dat de boer als ondernemer met de aanwezige produk- tiemiddelen een zo goed mogelijk resul taat kon bereiken, maar dat daarvoor de juiste combinatie tussen de produk- tiefactoren arbeid, kapitaal en grond moest worden gezocht. „Een goede or ganisatie is noodzakelijk", aldus de spreker. De heer De Ronde behandelde ach tereenvolgens de drie factoren en gaf voorbeelden aan de hand van enkele cijfers. Hij was bij de factor arbeid van mening dat doelmatig werken belang rijk is. Over het kapitaal zei hij dat die vroeger op Walcheren wel eens, vergeleken bij de andere factoren, in de verdrukking kwam. „De Walcherse boer was wel eens bang om te gaan investeren. Dit is uiteraard gevaarlijk zijn arbeidsinkomen beneden niveau is, omdat het op een gegeven moment, als hij het niet meer kan. Daarom verdwij nen er jaarlijks in Nederland ruim achtduizend bedrijven." De heer De Ronde wees zijn gehoor ook op het verschil tussen arbeidsinkomen en winst en was van mening dat daar omtrent veel verwarring bestond. (Ingezonden mededeling naar vertier moeten zijn. Wat dit laatste betreft, de Argentijnen zul len wel zorgen dat die honger spoe dig gestild wordt. Toen we van boord gingen klauterden twee leden van het corps consulai re de wankele trap op die van de aanlegsteiger naar het schip leid de. Tevoren hadden mannen op de kade twee kuilen uitgediept waar in de stalen draden van de boot be vestigd werden. MIDDELBURG Als opvolger van Burgemeester J. van Halst is bq Koninklijk Besluit van 13 ja- NIEUWJAARSREDEBURGEMEESTER AXEL nuari benoemd tot burgemeester van Wissenkerke de heer P. Wisse, commies A bij de provin ciale griffie te Middelburg. De benoeming gaat per 1 februari in. De heer Wisse is lid van de CHU. Heet van de naald hebben we giste ren, omstreeks het schemeruur, een kennismakingsbezoek afgelegd in de ge zellige woning op de hoek van de Rot- terdamsekaai en de Nederstraat- een riant uitzicht, dat moet gezegd worden. „Zo krijgt u het in Wissenkerke nooit", waagden we te veronderstel len. „Allicht niet", was het antwoord, „maar we krijgen waarschijnlijk wel een groter huis en met zo'n klein meisje van anderhalf jaar is een tuin AXEL In zijn Nieuwjaars rede besteedde de burgemeester van Axel tijdens een gisteravond gehouden raadsvergadering enige woorden aan de samenwerking in Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen. AXEL In de Nieuwjaarsrede, die de burgemeester van Axel, de heer M. K. van Dijke, gisteravond tijdens een raadsvergadering hield, keerde hij zich in felle bewoordingen tegen de, zoals hij het uitdrukte, „door Terneuzen onzalige gelanceerde annexatie-ge dachte." De heer Van Dijke wees erop dat Gedep. Staten het plan zouden bestuderen tot gemeentelijke herindeling van geheel Zeeuws- Vlaanderen, een plan dat zelfs eerder aan de orde zou komen dan een herindelingsplan voor een aantal Zuidbevelandse gemeenten. Volgens dit bericht maakt Terneuzen aanspaak op enkele vrij grote stukken van het gemeentelijk territoir van Hoek, Zaamslag en Axel. Het zou dit gebied nodig hebben voor zijn verdere industriële ontwikkeling. „Met verwondering", aldus Axels burgervader, „heb ik van dit bericht kennis genomen, omdat mij van aspiraties van onze buurgemeente in deze richting niets bekend was." Mijn verwondering ging echter over m verbazing toen ik in verschillende persorganen moest lezen, dat de burge meester van Terneuzen, vorige week in de raad hiernaar gevraagd, verklaarde dat dit bericht hem in dit stadium pre matuur lijkt. Géén desavouering van het bericht derhalve! Indien deze be richtgeving is gebaseerd op feitelijke juistheden dan wil ik er, mij uiteraard tot Axel beperkende, het volgende van zeggen. Het is ontstellend te moeten er varen, dat een buurgemeente waarmee op verschillend gebied nauw wordt sa mengewerkt zich enerzijds beklaagt over het moeilijk op gang komen van een nog nimmer ondernomen poging tot overleg en anderzijds een zodanig over leg zelf bij voorbaat frusteert door het klaarblijkelijk najagen van een totaal overbodige gebiedsuitbreiding." „Een overbodige gebiedsuitbreiding", aldus de heer Van Dijke. „omdat ten eerste het kennelijk beoogde gebied zo danig ver is verwijderd van het eigen lijke Terneuzense industriegebied dat deze gemeente zich in industrieel op zicht nog lange jaren kan ontwikkelen zonder het Axelse gebiedsdeel werke lijk nodig te hebben." ..Ten tweede", ging de burgemeester verder, „omdat de gemeente Axel vol komen in staat is het bedoelde gebied zelf tot verdere ontplooiing te brengen, waarvoor overigens al plannen in voor bereiding zijn." Lachwekkend „Het doet dan ook bijzonder lachwek kend aan te lezen dat men de ook wat inwonertal betreft per saldo kleine ge meente Terneuzen toedicht de gedachte te koesteren ons gebied nodig te heb ben voor zijn industriële expansie! Slechts „kernkoorts" zou een zodanige buiten alle proporties zijnde zelfover schatting kunnen verklaren. Mocht het terwille van de ontwikke ling van onze streek op enig moment BURGEMEESTER VAN DIJKE scherpe reactie noodzakelijk zijn, dat een bepaald ge biedsdeel overgaat naar een andere ge meente dan zouden wij daar hoewel het een pijnlijke zaak blijft naar mijn persoonlijk gevoelen vrede mee kunnen hebben. Wij zullen echter nimmer ge dogen dat een totaal overbodige ge biedsoverdracht uit kennelijke annexa- tiezucht tot stand komt, temeer waar juist het onderhavige gebied moet wor den aangemerkt als dè levensader van Axel." De heer Van Dijke gaf enkele voor beelden ter staving van zijn bewering „dat dit geen holle phrase was". Uit de kortgeleden gepubliceerde gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek bleek dat de beroepsbevolking van Axel voor 31 procent werkzaam was in in dustrie en ambacht, zeventien procent in de landbouw, zestien en een half pro cent in dienstverlening, zestien procent in handel-, bank- en verzekeringswezen, tien procent in de bouwnijverheid e.d.» zeven procent in vervoers-, opslag- en communicatiebedrijven en twee en een half procent in de overige bedrijven. Zonder pathos „Uit deze cijfers blijkt zonneklaar", ging burgemeester Van Dijke voort, „dat de bevolking van Axel in over grote meerderheid is aangewezen op industrie en nijverheid, welke be drijfstakken juist inzonderheid op ons gebied in de kanaalzone zijn gecon centreerd. De bewering, dat Axel een overwegend agrarische gemeente zou zijn moet in het licht van het voren staande naar het rijk der fabelen wor den verwezen. Het moge U duidelijk zijn, dat het voor Axel een levensbe lang is haar begrenzing aan het ka naal zo breed mogelijk te doen zijn. Iedereen die hieraan raakt het zij zonder pathos geconcludeerd staat Axel naar het leven." De burgemeester besloot zijn rede met het volgende: „Behalve dat de ge wraakte annexatiegedachte alleen al om economische redenen verwerpelijk is, is zij niet te rijmen met de moderne op vattingen te dezer zake. In de tegen woordige tijd immers is grenswijziging slechts dan aanvaardbaar indien hier voor hetzij dringende economische over wegingen gelden, hetzij de bestuurs kracht van een mogelijk slachtoffer te gering zou zijn. Beide motieven zijn hier echter niet in het geding. In deze tijd van coöperatie zoekt men de oplossing veeleer in het vormen van schappen. Te trachten desondanks gestalte te ge ven aan de gepubliceerde gedachte zou derhalve blijk geven van een conserva tieve benadering van het probleem. Begraefnis? Een meer progressieve oplossing is mogelijk getuige de goede samenwer king van gemeenten in verschillende streken van ons land middels in het le ven geroepen haven- en-of industrie schappen. Een beleid overigens dat ook vanwege het ministerie van binnenlandse zaken wordt voorgestaan. Ik zou bij deze een ernstig be roep willen doen op het gemeente bestuur van Terneuzen zich te distanciëren van de annexatie-ge dachte en gezamenlijk met het gemeentebestuur van Axel te streven naar een aan de eisen des tijds beantwoordende haven en industrie accomodatie aan het kanaal. Tot een zodanige werke lijke samenwerking verklaar ik mij gaarne bereid. Overleg wat er toe moet leiden onze begrafe nis te regelen wijs ik echter bij 1 voorbaat vierkant van de hand. Hiervoor gevoelen wij ons be- i paald nog veel te fit!" Volgens de heer Van Dijke was het van het grootste gewicht dat in een geïsoleerd gebied als Zeeuws-Vlaanderen een goede in tergemeentelijke samenwerking bestond. „Indien wij bedenkeh, dat in onze streek in totaal slechts 65.000 personen wonen een inwonertal van een „kleine middelgrote stad" is het dui delijk dat het een gebiedende eis is op velerlei terrein samen te werken. Hierbij moeten wij niet bang zijn over onze eigen ge meentegrenzen heen te zien." „Het is nu eenmaal niet denkbaar' aldus de beer Van Dijke, „dat in een zo beperkt -gebied alle gemeenten op de zelfde wijze bewerktuigd worden. Iedere gemeente een eigen zwembad of con certzaal is een onmogelijkheid. Al-s er bij wijze van spreken in de gemeente Hulst een goede moderne schouwburg komt, moeten wij zulks toejuichen en niet trachten eenzelfde accomodatie te verwerven. Anderzijds moet men niet trachten voorzieningen welke in onze ge meente -gedijen en een -streekfunctie ver vullen te copiëren. Het zou om een voor beeld te noemen ridicuul aandoen indien de gemeente Terneuzen ging streven naar het tot stand brengen van een jeugdherberg met kampeeraccomodatie, terwijl op luttele kilometers afstand de ze voorzieningen reeds aangetroffen worden. Plaatselijk chauvinisme is op zich zelf niet te veroordelen, mits dit niet ont aardt in ongezonde rivaliteit tussen ge meenten onderling. Zodra dit het geval is geeft men blijk van een bekrompen geesteshouding die funest is voor een harmonische ontwikkeling van de streek. Ik meen te mogen constateren, dat een zekere bereidheid tot samenwerking in onze streek -stellig gevonden wordt. Veelvuldig wordt hiervan in woord en geschrift getuigd. Dit moet echter geen belijden zijn met de mond alleen ma-ar ook met het hart. Streekbelang Indien men zich op een standpunt stelt: „Samenwerking goed, maar mijn eigen gemeentelijk belang dient voorop te gaan", dan aarzel ik niet dit een ver keerde geest van samenwerking te noe men. Zonder tekort te willen doen aan de geheel eigen plaats en functie van elke gemeente afzonderlijk moet worden gesteld, dat samenwerking er nimmer toe mag leiden, dat de een heerst over de ander. Een goede gemeentelijke sa menwerking in Zeeuwsch-Vlaanderen veronderstelt dat men in het algemeen bereid is het streekbelang te laten pre valeren boven het eigen belang in enge re zin. Dit kan met zich brengen dat een grotere gemeente somtijds een of fer moet brengen terwille van kleinere zustergemeenten. Indien men hiertoe niet bereid is, omdat men zichzelf daar voor tè belangrijk acht, dan is het Pau linisch vermaan op zijn plaats dat de een zich niet uitnemender zal achten dan de ander." In zijn vorige week (gehouden nieuw jaarsrede heeft de burgemeester van Terneuzen geconstateerd dat het zo nood zakelijk overleg met de buurgemeenten in de kanaalzone moeilijk op gang komt. Ik heb van een pogen van Terneuzen in deze richting tot dusverre niets gemerkt. Indien wij door Terneuzen zouden wor den benaderd in de geest zoals ik die als gewenst heb aangegeven, zijn wij aanstonds tot overleg bereid. Een voor beeld hiervan is de (Samenwerking met betrekking tot het tot stand brengen van een gezamenlijke afvalwaterleiding. DE HEER P. WISSE M.i.v- 1 februari benoemd tot bur gemeester van Wissenkerke. ook geen overbodige luxe." Die laat ste opmerking kwam van mevrouw •Wisse die met de benoeming bijzon der blij is. De heer Wisse, die in 1927 in Waar de werd geboren, zal voorlopig wel de jongste burgemeester van Zeeland zijn. Als geboren Zeeuw heeft hij het plat teland lief. Het is voor hem geen straf om van de stad naar een dorp te ver huizen. Trouwens, tot zijn 26ste jaar heeft hij in een dorp gewoond. Ook de recreatie, waarmee hij in Wissenkerke zo veel te maken zal krijgen, heeft zijn volle belangstelling. Opleiding Na zijn hbs opleiding heeft de heer Wisse de diploma's gemeenteadmini stratie 1 en bevolkings-boekhouding ge haald. Zijn loopbaan heeft hij sedert de schoolbanken keurig tussen gemeen te en provincie verdeeld. Hij begon in 1948 als volontair ter secretarie van de gemeente Waarde. Dit duurde overi gens maar een half jaar. Hij ging toen als tweede ambtenaar naar Nw. en St. Joosland en vervolgens als eer ste (en enige) ambtenaar naar 's Heer Abtskerke. In de jaren 1952 en 1953 was hij adjunct commies in Kapelle en beeindigde daarmee voorlopig zijn gemeentelijke loopbaan. In augustus 1953 verhuisde hij n.l. (eveneens als adjunctcommies naar de provinciale griffie. Daar klom hij ge leidelijk op tot commies a van de der de afdeling (algemene zaken). MIDDELBURG. Te beginnen met maandag 22 en dinsdag 23 januari zal de veerdienst van Kruiningen-Perkpol der op maandagen en dinsdagen (met uitzondering van Tweede Paasdag) uit gebreid worden met een afvaart van Kruimngen des voormiddags om 4.50 uur en met een afvaart van Perkpolder des voormiddags om 5.20 uur. Verschei- dene^instantie-s hadden hierop aange- Gasbedrijf Deze bereidheid hebben wij ook ten volle betoond bij het zoeken naar een andere beheersvorm voor ons gasbe drijf. Mocht Terneuzen met overleg ech ter bedoelen een pogen om ons zoals ten aanzien van het gasbedrijf nota bene een Axels bedrijf in feite uit te scha kelen, dan kan men zich beter de moei te besparen. Tot redelijk overleg zijn wij echter ten allen tijde bereid", besloot l Axels burgervader. Bromfiets reed tegen auto 's-GRAVENPOLDER. - Dezer da gen reed de op particulier terrein van de slagerij aan de Dorpsstraat gepar keerde auto, bestuurd door A. V. te Kapelle, weg. De bromfietser C. van L Ult. ^-Gravenpolder kon de auto niet ontwijken en reed er in volle vaart te gen. Zowel de auto als de bromfiets liepen flmke schade op, terwijl Van L. aan knie en handen verwondingen op liep, waardoor hij enkele dagen hel bed zal moeten houden. S T Pe"Bet Anker" gaf in Hoek de jaarlijkse uitvoering. Onder regie van de heer J. Lauret werd het toneelstukje „Rare dingen op de Leeu wenburg" opgevoerd. Er trad verder een orkestje uit Zaamslag op, genaamd „The Swallows" De collecte voor „Kinderzorg" ?e Borssele in de maand decem ber 27.29 opgebracht.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3