Elf verordeningen voor een markt Massale vlucht voor dreigende nieuwe FRIESLAND VAT HET LAUW OP Kalm-aan-actie bij Britse P.T.T. groeit Dodelijk vermoeide ministers akkoord na barre slijtageslag Dit zijn de besluiten van Brussel 1 Klok stond stil op 31 december HOND KON NIETS DOEN Auto slaat tegen boom te pletter Karei Doorman naar de West FINNEN NAAR DE STEMBUS De Bilt: Droog PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Vier slachtoffers Tevreden Mansholt Zie verder pag. 3 Gevaar voor tyfus in Peru Griekse bootsman in storm verongelukt Hans Kaart failliet Portret van generaal Spoor in Bronbeek Spoorwegen tot tien miljoen verzekerd Het weer overal Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuber. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53. tefefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 1 7,— per kwartatl Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters T cent per woord met een minimum van 1,— 16e JAARGANG No. 5056 Maandag 15 januari 1962 EENHEID EUROPESE LANDBOUW lllllllllllllllinilllllllUlllllllllillllllllllllllllllillllliillllillllllllllll Eigen nieuwsdienst BRUSSEL. De raad van minis ters van de Europese Economische Gemeenschap, waartoe Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Nederland, België en Luxemburg behoren, nam gisteren de volgende besluiten: IEen gemeenschappelijk land bouwbeleid. Daartoe stelden de ministers verordeningen op voor granen, var kens, eieren, pluimvee, groenten en fruit en wijn. Bovendien sprak men beginselen af voor zuivel, rundvlees en suiker. Er zijn in het gemeen schappelijke landbouwbeleid niet minder dan 25 verschillende prijzen van richtprijs tot sluisprijs, van drempelprijs tot regionale prijs, van referentieprijs tot interventieprijs. De Franse minister van landbouw, Pisani, zei droog, toen hem de lijst werd getoond: „Ik mis de reële prijs". Er is nog geen peil op te trekken welke invloed dit alies op de prijzen van landbouwartikelen in de zes landen zal hebben. Men verwacht de eerste jaren nauwelijks een merk bare invloed voor de gewone consu ment. 2 De tweede etappe van de over gangsperiode van twaalf jaar. De raad kan nu over een aantal vraagstukken met gewogen meerder heid van stemmen besluiten nemen, waar zulks in eerste etappe slechts met algemene stemmen mogelijk was. Het integratieproces wordt daardoor versterkt. Bovendien be paalt het verdrag dat achttien maanden na het begin van de twee de etappe, dus midden 1963, een nieuwe tariefsverlaging moet wor den toegepast. Een besluit over een tweede ex tra verlaging van de douanetarie ven. waardoor de voorsprong op het in het verdrag voorziene schema tot drie jaar zou worden vergroot, heeft de raad tot een volgende zit ting uitgesteld. Er zal dan slechts overeenstemming over kunnen 'worden bereikt, als West-Duitsland zijn pogingen opgeeft om die ver snelling slechts op industriële en niet op landbouwprodukten toe te passen. j Ook hiervan zal de invloed op de prijzen voor de consument niet di rect merkbaar zijn. Maar men dient tocht wel in het oog te houden, dat als de ministers alsnog besluiten tot een extra verlaging in de loop van dit jaar, de tarieven voor goe deren die van het ene naar het andere land van de E.E.G. worden vervoerd, dan met niet minder dan 60 procent ten opzichte van 1957 zijn verminderd. En dit is voor een deel reeds duidelijk merkbaar ge worden door prijsverlagingen voor een reeks produkten, waaronder auto's, die in de toekomst nog wel goedkoper zullen worden, gelijk andere industriële produkten uit de uit de landen van de E.E.G. Van onze correspondent BRUSSEL Onder dramatische omstandigheden en na een barre slijtageslag van bijna 21 uur is gistermorgen de Europese Economische Gemeenschap in de tweede fase van de overgangs periode naar een volledige gemeenschappelijke markt getreden. De raad van ministers van de E.E.G. bereikte in een vergade ring, die duurde van zaterdagmorgen negen uur tot zondag morgen half zes, eindelijk overeenstemming over het gemeen schappelijk landbouwbeleid. En dat was de voorwaarde voor de tweede fase van de Euromarkt. 1 In de grote vergaderzaal van net Pa leis der congressen in Brussel stelden gistermorgen vroeg de onbarmhartige televisielampen de dodelijke vermoeide ministers en leden van de Commissie van de E.E.G. en al die verbleekte en vermagerde ambtenaren die hen hebben bijgestaan, aan een laatste beproeving bloot. Toen pas kon plechtig het besluit worden genomen dat de tweede etappe op 1 januari j.l. was begonnen. De klo£ had men als het ware stil laten staan op 31 december 1961. Alleen door deze truc, door te doen alsof men nog altijd bezig was aan de vergadering van 31 december 1961, kon den de ministers op zondag 14 januari 1962 doen alsof zij een besluit namen vóór 1 januari 1962! De marathonvergadering van zaterdag en zondag eiste niet minder dan vier slachtoffers die niet bestand bleken te gen de spanning en de vermoeidheid van de zenuwslopende technische onder handelingen. Prof. Hallstein, de voor zitter van de Commissie van de E.E.G., prof. Müller-Armack, de Weslduitse staatssecretaris van economische za ken. en twee Franse atrJbtenaren moesten in een toestand van overspan ning of met een hartaanval het slagveld ruimen. Een historisch moment, zei de Ne derlandse staatssecretaris Van Houten gistermorgen en hij wees op het belang in verband met de onderhandelingen met het Verenigd Koninkrijk. Wij hebben lang gevreesd, zei de Nederlandse minister van landbouw, mr. Marijnen, dat de landbouwvoorstel len er gehavend uit zouden komen, doch dat is niet gebeurd. Er is een construc tief stelsel geschapen. Er zijn natuurlijk ook wel minder prettige zaken, oordeelde minister van economische zaken, drs. De Pous, doch wat betekent het niet om de uiteenlo pende systemen van landbouwbescher- ming van zes landen onder ééén noemer te brengen. De Duitse staatssecretaris Lahr zei dat de raad, door over elf landbouw- verordeningen overeenstemming te be reiken, in korte tijd een arbeid heeft verricht, waarvoor een parlement meer dan een jaar nodig gehad zou hebben. Tevredenheid was er ook de kant van de Commissie van de Ë.E.G., vooral na tuurlijk bij haar vice-voorzitter, onze landgenoot Mansholt, wiens werk thans is goedgekeurd. Zeker, er zijn wijzigingen in mijn voorstellen gebracht, maar er is niets wezenlijk veranderd. Mijn conceptie is volledig gehandhaafd, verklaarde de heer Mansholt; ook voor de landbouw ontwikkelt zich nu een integratieproces dat niet meer kan worden gekeerd en niet meer is te stuiten. De gemeenschapsregelen voor één grote Westeuropese landbouwmarkt zijn nu uitgestippeld. Die worden omschre ven met een woordkeus die op dit ogen blik vermoedelijk alleen dr. Sicco Mansholt en enige deskundigen onder de knie hebben! Opvallend was dat de Franse minister van landbouw, Pisani, een zeer con structief man is gebleken, die een ge meenschappelijk landbouwbeleiü wer kelijk wilde. Alle vrees, dat Frankrijk de Commissie van de E.E.G. niet tot de allesbeheersende motor van het sys teem wilde maken, doch vele zaken wilde doen regelen in onder-onsjes van de zes regeringen, is misplaatst geble ken. Van een speciale verslaggever LIMA. Vijf en dertigduizend Indianen zijn in Peru op de vlucht geslagen in de provincie Yungay, hoog in het Andesgebergte, ruim 300 km. ten noorden van de Peruaanse hoofdstad Lima. Zij vluchten voor een nieu we lawine die elk ogenblik naar beneden kan komen langs de hellingen van de ruim 6600 meter hoge Huascaran. Deze berg torent hoog boven de stad Yungay die 20.000 inwoners heeft. ken blindelings verder, niemand weet waarheen. Het Rode Kruis kan er niet meer door over deze weg, de legerwagens hebben de grootste moeite zich een weg te banen. Zij vervoeren vaccin, voedsel en kleren waar zo dringend behoefte aan is. Zoterdag zijn de eerste gezinnen tan particulieren uit Nieuw-Guinea op Schip- hol aangekomen. Vooruit gezonden gezin nen van ambtenaren waren er nog niet bij. Twee vakbondsleiders, die in hetzelf de vliegtuig naar Nederland reisdenlieten er echter geen enkele twijfel over bestaan, dat zij er bij de regering krachtig op aan zullen dringen ook ambtenaren zoals wij zaterdag in ons hoofdartikel hebben bepleit in de gelegenheid te stellen hun gezinnen naar Nederland te zenden (zie pag. 3). Niet alleen voor dit nieuwe dreigen de natuurgeweld zijn deze mensen op de vlucht geslagen. Hen bedreigt ook detyphes veroorzaakt door het besmet te water van de Santa, de enige ri vier die deze mensen water brengt. Deze rivier ligt boordevol rottende lijken. Zesduizend Het aantal omgekomenen van de la wine vaji vorige week schat men nu op zesduizend. Op het pad van dat vreselijke brok geweld van miljoenen tonnen ijs, sneeuw en geweldig grote rotsblokken zijn geen ruïnes te be kennen, geen steen of stuk hout van een der verwoeste huizen is er te zien. Alles is begraven onder een dik ke korst rotsblokken en modder. Yungay zelf ontsnapte nog ternau wernood aan het natuurgeweld; het scheelde minder dan honderd meter. Hulp voor de slachtoffers is eigenlijk overbodig: ze zijn er eenvoudig niet. Er zijn alleen drie gewonden. Het ziet er naar uit dat de lijken van de slachtoffers nooit gevonden worden, aldus de Peruaanse minister van ge zondheid, Enrique Cisneros. Schamel Gisteren werd het rampgebied over vallen door een plotselinge hittegolf. Daardoor is het overgebleven gedeel te van de gletsjer op de Huascaran langzaam in beweging gekomen. Daar om vooral is de gehele bevolking van dit gebied op de vlucht geslagen. Eenzame kinderen zag men gisteren barrevoets en met gescheurde kieren aan het lichaam. Zij hadden hun ouders bij de ramp van vorige week verloren. Met strak starende ogen wa ren zij op weg langs de enige weg die nog open was uit Yungay. Er zijn ook vrouwen bij, oude man nen en kreupele mensen mot een handjevol schamele bezittingen en bij na geen voedsel of water. Ze sjok- Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Het Liberiaanse vrachtschip Evgenia Miarchos voer zaterdag de haven van Rotterdam binnen met een dode bootsman aan boord Tijdens het stormweer van don derdag was de'49-jarige bootsman N. Sarris uit Astikis in Griekenland sa men met de eerste stuurman, de der- tigjarige G. Pcrouls uit Athene, bezig de ankerspil te repareren Door de ruwe zee in Het Kanaal werden de beide zeelieden tegen de ankerspil gesmakt. De borstkas van de bootsman werd ingedrukt. Hij over leed kort daarna. De stuurman is licht gewond in het Havenziekenhuis in Rotterdam opgenomen. DOOR STROOM GEDOOD Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De negentienjarige verkoopster J. M. Bal is zaterdag avond in het huis van haar ouders in Den Haag door elektrbche stroom ge dood. Zij had in de badkamer een elektrisch straalkacheltje geplaatst. Waarschijnlijk is zij .cgen het ka cheltje gevallen. Overal in de twintig meter dikke laag puin, rots en modder die vorige week neerstortte op verscheidene Peruaanse dorpjes wordt gegraven in de hoop de lijken van de vele duizenden slachtoffers te kunnen bergen. Het afgelopen etmaal waren alle pogingen tevergeefs. Ook de Nederlandse hond Roy Roland die samen met zijn eigenaar naar Peru vloog om te proberen de plaatsen aan te wijzen waar de lijken onder liggenheef' nog geen succes gehad Weinig gewonden De minister van gezondheid heeft een massale evacuatie uit de gehele provincie Yungay gelast. De meeste Indianen interesseren zich helemaal niet voor de entstof, ze vluchten weg voor het nieuwe lawinegevaar dat hen bedreigt. Toch blijven nog duizenden achter in de modder die hun verwanten be dekt. Hoogst zelden vindt men een lijk dat nog gaaf is. Alle lugubere vondsten gaan naar het gemeenschap pelijk graf in de buitenwijken van Yungay. Duizenden anderen formeren zich tot groepen die vrijwillig de wegen herstellen en de telefoonleidingen. Zelfs in de stad Yungay waar „maar" 530 mensen omkwamen, is geen licht, weinig voedsel en het water besmet. Vluchtelingen slapen er gewoon op de straatstenen- Van een speciale verslaggever LIMA. Hoog in het Andesgeberg te probeert de Nederlandse hond Roy Roland dat te doen waarin duizenden mensen faalden, Roy Roland tracht immers samen met zijn eigenaar, de Amsterdamse apotheker Joseph R. Toman, de resten te vinden van de duizenden Indianen die er woensdag bedolven werden onder een ware stortvloed van modder, ijs en rots blokken aan de voet van de Huasca ran. De vierjarige Nederlandse herders hond arriveerde zaterdag per vlieg tuig in Lima. Daar stond op het mi litaire vliegveld president Prado's privé-vliegtuig gereed dat hen naar Caras bracht. In deze plaats werd de Amsterdammer met zijn hond over genomen door een helikopter van het leger van Peru. Dat toestel bracht hen naar het moeras van modder waar eens het dorp Ranrahirca lag. Hulp onderweg Roy heeft nog niets kunnen doen. De heer Toman zei gisteren: „Roy is gewend in sneeuw en puin te wer ken. Maar hier zijn de omstandighe den anders. Men heeft mij verteld dat er wel een twintig meteï dikke modderlaag op de duizend lijken hier in Ranrahirca ligt. We zullen het gaan proberen in een van de kleine re dorpen waar de modderlaag niet zo dik is." De militairen en de burgers hadden niet meer geluk dan de hond. De af gelopen 24 uur is er geen enkel stoffelijk overschot gevonden. Tot dusver heeft men slechts 124 lijken gevonden. Gisteren zijn aan parachutes me dicamenten, voedsel en dekens uitge worpen boven de reddingsbasis in Yungay. Uit negen landen is er nu hulp onderweg naar het rampgebied. Eigen nieuwsdienst KOLLUM. Drie mensen zijn za terdagnacht om het leven gekomen, toen de auto van de 26-jarige T. Boks ma uit Leeuwarden tegen een boom te pletter sloeg en in een sloot te recht kwam. Het ongeluk gebeurde op de rijksweg Leeuwarden-Gronin- gen, tussen Buitenpost en Twijzel. De heer Boksma zou twee nichtjes, die hij op een dansavond in Buitenpost was tegen gekomen, naar huis brengen. Toen onderweg de auto van de vader van de meisjes passeerde, draaide de Leeuwarder om en probeerde de vader in te halen. In een flauwe bocht schoot de auto van de weg, botste tegen een boom en schoof een sloot in. De chauffeur en zijn twee nichtjes de zeventienjarige An- tje Boksma uit Drogeham en haar twee lingzusje Beitske waren op slag dood. Twee mensen kwamen zaterdagoch tend om bij een ongeluk op de met knip perlichten beveiligde spoorwegovergang in Boxtel. Het waren de 41-jarige J. M. van Haaren en de veertigjarige J. H Vervoort, beiden uit Boxtel. Hun bestelauto was op de overweg verpletterd door de sneltrein Maastricht -Amsterdam. De chauffeur van de wa gen was de overweg opgereden, nadat een andere trein was gepasseerd. Hij moet niet hebben gezien dat het rods licht was blijven knipperen. Tegen auto Op de Haarlemmerdijk in Amsterdam verongelukte zaterdagnacht de 42-jarige F. Majoor. De man was zonder op te letten de weg opgelopen en werd door een bestelwagen aangereden. De 55-jarige A. Th. F. van de Pavert uit Amsterdam bezweek zaterdagavond aan de wonden die hij 's middags bij een verkeersongeluk had opgelopen. Hij was met zijn motorfiets tegen een auto opgereden. Bij het oversteken van de Gansstraat in Utrecht werd gisteravond de 72-jari- ge mevrouw V. Pulles door een auto ge schept. Zij werd zo zwaar gewond dat zij in het ziekenhuis overleed. ROTTERDAM. Het oefensmal deel van de Koninklijke Marine ver trekt vanochtend uit Rotterdam om op de Atlantische oceaan en in de Caraïbische wateren oefeningen in onderzeebootbestrijding te houden. Het zal drie maanden weg blijven. Het vliegdekschip Karei Doorman, de moderne snelle onderzeebootjagers Groningen en Limburg en de onderzee ërs Dolfijn en Zeeleeuw vormen samen deze hunter-killer group", die als pa raat onderdeel van de marine in deze samenstelling behoort tot de Atlanti sche zeestrijdkrachten van de Navo. Het smaldeel omvat bijna tweeduizend man marinepersoneel. Een deel daar van zijn mannen van de marinelucht vaartdienst voor de vliegtuigen aan boord van de Karei Doorman Grum man Trackers en Silorsky-helikopters voor het opsporen van onderzeeboten. Commandeur A. van Es voert het be vel over het smaldeel. De Karei Door man staat onder commando van kapi tein-ter-zee R. W. Baron van Lynden. Het vaarprogramma omvat ook be zoeken aan Suriname (7-9 februari) en aan de Antillen. De schepen komen 16 februari in Willemstad op Curaeao aan, waar zij ruim zes weken blijven liggen. Vervolgens zullen zij de andere eilanden van de Antillen aan doen. Gedurende het eerste deel van de reis tot Paramaribo maakt één van onze redacteuren aan boord van het vliegdekschip de tocht mee. Kombuispraatjes, zoals de marine term voor geruchten is, willen, dat de Karei Doorman eventueel zou worden doorgestuurd naar Nieuw-Guinea. De marineleiding heeft hiertoe nog geen beslissing genomen. Zij zal deze ook niet hoeven nemen, omdat het schip niet door het Panamakanaal kan. Van een Friese verslaggever LEEUWARDEN. Eernewoude noch Sexbierum zijn geschokt door de recente aanspraken van de nieuwe Fryske Nasionale Partij op een vrij Friesland. Voorzitter F. Binnema (24), die met één of meer kandidaten de Provinciale Staten wil binnenmarcheren, heeft even min veel weerklank gevonden bij de voormannen van de Friese Be weging, de nogal militante organi satie van Fries-denkende intellec tuelen wier gevoel voor onafhanke lijkheid evenwel niet zonder meer uitmondt op een douanepost in het monument op de Afsluitdijk. Geen heil De heer P. van der Mark, voorzit ter van de raad van bestuur dezer Friese Beweging zei het duidelijk: „Hei stichten van- een Friese bewe gingspartij is wel eens aan de orde geweest, maar men zag er geen heil in. Het is beter te proberen zoveel mogelijk invloed te oefenen op de programma's van de bestaande poli tieke partijen". Het Kristlik Frysk Selskip, waar van de vooi'zitter, de heer R. Boom- gaardt in Leeuwarden woont, ziet er iets meer in blijkens zijn uitlating: ,,Dit initiatief is wel opmerkelijk en schept weer eens even een andere si tuatie; het vestigt de aandacht op za ken die die aandacht verdienen. De bestaande politieke partijen zouden in hun belangstelling voor specifiek Frie se zaken verder moeten gaan. Ik zie toch niet veel verbetering in het ons los maken van die partijen om op eigen houtje te beginnen". Niet mis Het ,,untwurp foar de grounslag- gen" van de nieuwe partij liegt er overigens niet om: Punt één: Friesland moet zelfbe stuur krijgen binnen het Koninkrijk... in het bestuursapparaat van provin cie en gemeente moet het Fries in Friesland juridisch en praktisch ge lijkberechtigd worden aan het Hol lands... Friese radio en Friese televi sie een eigen universiteit... nadruk op projekten, die Frieslands ekonomi- sche positie zekerstellen... decentrali satie van het bestuursapparaat. De heer P. Kramer, die als secre taris van de nieuwe partij zijn hand tekening onder dit ontwerp voor de statuten zette, heeft helaas in zijn werkstuk enige Friese fouten laten zitten. - Hij spit ivc.l diep voor een paar tulpen' bollen, niet? HELSINKI (Reuter). Vandaag gaan de Finr.en naar de stembus voor de verkiezing van een nieuwe president. Ook morgen zullen de stemlokalen open zijn. Minister-president Martti Miettunen heeft gisteravond de kiezers alle Finse burgers boven de 21 jaar opgeroepen hun stem uit te brengen. De president wordt niet rechtstreeks gekozen. De kiezers zullen driehon derd leden aanwijzen van het kies college, dat op 15 februari de nieuwe president zal kiezen. Hoewel er vier kandidaten zijn voor het presidentschap, neemt men a n dat president Urho Kekkonen met ruime meerderheid herkozen zal worden. Een artikel van onze Scandi navische correspondent over Finland vindt u op pag. 6. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De zanger Hans Kaart is failliet verklaard bij vonnis van de Amsterdamse rechtbank. Het Rotterdams Toneel heeft het faillisse ment aangevraagd, omdat Kaart wei gert een schuld van 1600 te voldoen, die door kosten van exploten, proce dures en advoeatenhonoraria tot 2400 is opgelopen. De zaak dateert reeds van 1958, toen een mevrouw P. te Amsterdam op grond van 1600 door Hans Kaart gemaakte huurschuld bij het Rotter dams Toneel beslag liet leggen op wat Kaart voor het vervullen van gastrollen zou verdienen. Hans Kaart verliet echter het to neel geheel en al om zich aan de opera te wijden. Het Rotterdams Toneel moest, ondanks verweer, uit eindelijk mevrouw P, betalen, doch Kaart bleek niet genegen zijn thans aan het Rotterdams Toneel ontstane scbuld te voldoen. Ten einde raad heeft het bestuur van de stichting Rotterdams Toneel vorig jaar het faillissement van de acteur-zanger aangevraagd. Van onze correspondent ARNHEM. Sinds zaterdagmiddag hangt een portret van generaal Spoor, dat werd geschilderd door Theo Swa- gemakers, in het museum van Bronbeek in Arnhem. De weduwe van de gene raal, de in 1949 overleden commandant van het vroegere K.N.I.L., onthulde het portret in de cantine van dit tehuis voor oud-militairen van het K.N.I.L. Luitenant-kolonel der huzaren b.d. mr. dr. J. Ph. H. W. van Lier, de voorzitter van het actiecomité dat voor het schilderij heeft gezorgd, memoreer de de zogenaamde politiële acties van het K.N.I.L., die „vooral waren gericht tegen het zenuwcentrum van de kliek Soekarno in Djokja". Van een onzer verslaggevers UTRECHT Inspecteurs van de Ne- derlandsche Spoorwegen zijn bezig aan het bezoeken van familieleden van omgekomenen bij de ramp bij Harmeïen en van gewonden om een overzicht te krijgen van de schade claims. Er zijn nog enige voor schotten op de uitkeringen betaald bi gevallen, waarin de financiële nood door het verlies van de kostwinner ging nijpen. De Spoorwegen zijn verzekerd te gen een totale schade van tien mil joen gulden, waarvan een half mil joen als eigen risico geldt. De materiële schade van de ramp ls nader gepreciseerd tussen de an derhalf en twee miljoen. Baby na val overleden BERGTJM. De 25-jarige mevrouw N. Pruis-Postma is zaterdag in haar huis in Bergum van de trap geval len met haar baby op de arm. Het kindje dat op nieuwjaarsdag werd ge boren, overleed kort na aankomstfin een ziekenhuis in Leeuwarden. Kort voor de aanvang van d'e voetbal wedstrijd. KHFC - Hollandia is op de tri bune een toeschouwer ten gevolge van een hartverlamming overleden. Het was de 67-jarige mr. A. J. Holthuizen uit Heemstede, oud-onder-directeur van de Nederlandse Bank. De overledene was lid van KHFC. Verwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot hedenavond: Aanvankelijk op- Klaringen. Later toe nemende bewolking, maar tot de avond op de meeste plaat sen droog weer. Ma tige, later iets in kracht toenemende wind, krimpend naar zuidwest. De zelfde middagtem- peraturen als giste ren. MIESJE: Fijn hè, van die E.E.G. 16 jan.: zon op 8.41 onder 16.59; maan op 13.54, onder 4.27, Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen Amsterd. Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. Mtinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbr. Belgrado AtHene Rome Ajaccio Madrid Majorca Lissabon weer wind max.t. geh.bew. ZZW 2 h.bew. onbew. W W zw w zw zw.bew. zw.bew. onbew. geh.bew. WZW onbew. ZW sneeuw WZW onbew. WZW regen zw.bew. zw.bew W 9 stil 7 NW 12 4 5 4 5 7 9 6 onbew. verand. 5 zw.bew. ZW 11 regen WZW onbew. ZW l.bew. ZZW l.bew. h.bew. stil onbew. OZÓ h.bew. WZW zw.bew onbew. zw.bew. h.bew. zw.bew. WZW onbew. N stil NO N 10 17 14 9 18 13 n.sl. 3 0 0 0.3 0 0 1 0 3 0 1 0 0 4 0 0.2 0 0 0 0 0.2 3 0 0 O 5 O 0 Van onze correspondent LONDEN.- In de nacht van vrijdag op zaterdag beginnen ook de 76.000 man technisch personeel van de Britse P.T.T. hun werk kalm aan te doen. Dat wil zeggen dat zij zich dan aansluiten bij hun collega's van de post die al veertien dagen lang „volgens de voorschriften" werken. Vooral de telefoondienst zal de gevolgen van deze uitbreiding van de protest actie ondervinden. De aansluiting van nieuwe telefoons en het herstel van manke menten aan bestaande aansluitingen zal aanzienlijk worden vertraagd Voorts kun nen televisie en radio last van de actie ondervinden Er wordt voor gezorgd dat brandweer, politie,' ziekenhuizen enz geen last zullen ondervinden van het precies-volgens-<het-<boekje-werken. Het technisch personeel heeft rijn looneisen evenmin ingewilligd gezien als de rest van het Der- v"lge Van Daarom heeft het besloten het voorbeeld van de anderen te

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1