POLITIEMACHT IN EN OM PARIJS IN PARAATHEID Plan-Wilsveen gaat niet door Grensganger wacht op verdrag met est-Duitsland Bau MS»; O.A.S. had vorige week al ivillen toeslaan HUIS GING UIT RIJDEN Russen hangen de gebraden haan uit voor passagiers van Sabena -DENKSPEL Amsterdam krijgt havenvakschool DC-8 van KLM wordt sneller i f VISSER ONDER WATER KLEM De Bilt: Storm NS. geven gezin een voorschot VIJFTIG JAAR IN ENSCHEDE GEWERKT EN GEEN PENSIOEN NOODMAATREGEL BIJ BRITSE P.T.T. PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Grote dreiging EERSTE KAMER OP DE BRES VOOR TWEEDE KAMER Arrestaties Arsenaal Dag J 66 jaar Overgangspensioen VANMIDDAG MET AEROFLOT NAAR BRUSSEL Naaldhakj es taboe in nieuw lyceum JOAN HAANAPPEL IN ZIEKENHUIS Directeur: JACQ. DE SMIT: Chefred.: G. S. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraai 40. Postbus 53. tefefoon 01150—3189, Zierikzee. Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1,— 16e jaargang No. o054 Donderdag 11 januari 1962 PARIJS (Reuter) Roger Frey, de Franse minister van binnenlandse zaken, houdt in en om Parijs een grote politie macht gereed, die zich voort durend bevindt in staat van de grootste paraatheid. Dit is gistermiddag bekendgemaakt na een bijeenkomst van het Franse kabinet. De aanwezig heid van deze politiemacht wordt gewettigd door de voort durende berichten, afkomstig van allerlei, soms zeer be trouwbare, bronnen over een op handen zijnde staatsgreep van de O.A.S. Sinds zaterdag is het kabinet al drie maal bijeen geweest om over de ge vaarlijke toestand te praten en Van een onzer verslaggevers UTRECHT De Spoorwegen hebben een getroffen gezin in het centrum van het land een voorschot gestuurd op het definitieve schadebedrag, dat mettertijd zal worden uitge keerd. Het gezin had door de ramp bij Harmeien de kost winner verloren en er dreigde financiële nood. maatregelen te ontwerpen om er het hoofd aan te kunnen bieden. Onze Parijse correspondent tele foneerde ons gisteravond: Allengs begint iets bekend te wor den van de gebeurtenissen die aan leiding zijn geweest tot het afkon digen van de alarmtoestand in Frankrijk en in Algerije het afge lopen weekeinde. Naar uit Algiers wordt vernomen had de O.A.S. in de nacht van vrij dag op zaterdag zich meester willen maken van het Franse regeringscen trum te Rocher Noir, dat op dertig kilometer van Algiers ligt. Hiertoe had de organisatie van Salan tweeduizend man opgeroepen, die in de vlakte van Mitidja, onge veer zestig kilometer ten zuiden van Algiers moesten samenkomen en van daaruit oprukken naar- Rocher Noir. Deze troepen hadden tot opdracht gekregen de gouverneur-generaal Jean Morin en de Franse opperbevelhebber in Algerije, generaal AiHeret, te arres teren. Als dit eenmaal gebeurd was, zou Salan zich met zijn staf in het gouvernement-generaal installeren, al vorens zijn intocht in stad Algiers te houden. De dreiging was zo groot, dat men reeds besloten had de vrouwen en kinderen van de regeringsfunctionaris sen te evacueren.- Hoewel de aanslag is uitgebleven zijn toch reeds een aan- Van onze Haagse redactie MgJ HAAG. In het voorlopig ver- op dé begroting van de hoge colleges van staat .en het kabinet der Koningin dringt de Eerste Kamer er vrijwel algemeen op aan de schadeloos stelling en de onkostenvergoeding voor Tweede-Kamerleden te verhogen. De verantwoordelijkheden van de leden van de Staten-Generaal zijn gestegen, aldus 'het verslag en de noodzaak vele en ingewikkelde vraagstukken ter plaatse te bestuderen neemt toe. evenals de noodzaak contacten met het buitenland te onderhouden. Het contact met de kiezers dreigt te worden verwaarloosd, omidat veel Tweede-Kamerleden zich ge noodzaakt zien een 'betaalde nevenfunctie te aanvaarden. Vrijwel algemeen zou 'men het op prijs stellen als de regering het initiatief zou nemen tot verbetering van de financiële regelingen, die aan 'het lidmaatschap van de Tweede Kamer zijn vertoonden. tal families van regerings-ambtenaren naar Frankrijk teruggekeerd. De nasporingen die in Q'e vlakte van Mitidja zijn gedaan hebben weinig resultaat opgeleverd. Men weet niet of de actie door de O.A.S. wellicht is afgelast, vanwege de alarmtoestand van het leger en de versterkte veilig heidsmaatregelen, of dat het grootste deel van de O.A.S. aan het bevel een voudig geen gehoor heeft gegeven. Daar men ter plaatse slechts een klein a'antal agenten van de O.A.S. en enkele leden van de „executiepelotons" heeft kunnen arresteren, is men geneigd het laatste te geloven. Dat de actie verraden is zou men kunnen afleiden uit het vinden in de buurt van de stad Algiers van drie lijken van Europeanen, die algemeen bekend stonden als gematigde aan hangers van een Frans Algerije en als sympathisanten van de O.A.S. Een van hen was zelfs om die reden on langs gearresteerd, maar ontsnapte enkele dagen daarna uit een gevange nisziekenhuis. De drie mannen waren kennelijk door de O.A.S. vennoord. (Ingezonden mededeling) ELKE WEEK 10.000 AAN PRIJZEN InL; Bartoklaan 21, Utrecht (030)-36731 Uitslag serie BK 2-3-2-1-3-1-1-2-3-3-2-3 1 Van onze Haagse redactie TNEN HAAG. Het plan-Wilsveen, dat beoogt Den Haag meer ruimte voor woningbouw te geven, is van de baan. Ook de districtsvorming van Den Haag met Rijswijk, Voorburg en Leidschendam gaat niet door. De minister van binnenlandse zaken, mr. E. H. Toxopeus, en zijn ambtgenoot van volkshuis vesting en bouwnijverheid, mr. J. van Aartsen, zullen dit de Tweede Kamer binnenkort meedelen. Burgemeester Kolfschoten heeft maandag in zijn nieuwjaarsrede al ge steld: „De tijd lijkt er rijp voor dat Den Haag de macht over zijn probleem weer in handen krijgt. Tegen de oplos sing van een agglomeratieprobleem schijnt ons bestuurlijk vermogen niet opgewassen." Een molen aan de uundel? Een huis omgevallen en in de takels? De foto lijkt bedrieglijk, maar de oplossing is simpel. In Koog uan de Zaan moest een historisch houten huisje verkassen naar de Zaanse Schans. Daar komt een klein openluchtmuseum en de dertig duizend kilo van het optrekje uit 1743 - een prachtig voorbeeld van Zaanse houtbouw uerd voorzichtig op een oplegger gevijzeld. Zonder dat de zaak brak en onder de bewonderende blik ken van de Zaankanters is de verhui zing voltooid. De molen „De Bleeke Doodstaat nog steeds op zijn plaats. De gemeente 's-Gravenhage, die kampt met een nijpend tekort aan bouwruimte, zal worden aangeraden zich ter oplossing van het probleem rechtstreeks met Zoetermeer te ver staan. Rijswijk, Voorburg en Leid schendam hebben nog ruimte voor enkele duizenden huizen binnen hun gemeentegrenzen. Gezamenlijk Het plan voor de vorming van een satellietstad Wilsveen is indertijd ge opperd om tot een gezamenlijke oplos sing van het ruimteprobleem van groot- Den Haag te komen. Zoetermeer verklaarde zich eind 1960 bereid zijn dorpskern uit te breiden. Er zou woonruimte kunnen komen voor 45.000 mensen. Daarna zou van het centrum van Zoetermeer uit Wilsveen kunnen worden uitgebreid tot een stad van negentigduizend inwoners. Dit is toen in een adres aan de Tweede Kamer meegedeeld. Gebonden De gemeente 's-Gravenhage kon daar op dat ogenblik niet met Zoetermeer over praten. Zij was gebonden aan afspraken met Rijswijk, Leidschendam en Voorburg, daar het plan om tot districtsvorming voor de Haagse agglo meratie te komen, in behandeling was bij het ministerie van binnenlandse zaken. Verheugd De burgemeester van Zoetermeer, mr. N. Vernède, toonde zich zeer ver heugd over de mogelijkheid nu een rechtstreeks gesprek met Den Haag te kunnen beginnen over de uitbreiding van zijn gemeente. „Dit zou een heel prettige oplossing zijn", zo verklaarde hij. „Onze voorstellen van een jaar geleden blijven van kracht.' AMSTERDAM. De Scheepvaartver eniging Noord wil in Amsterdam een ha- venvakschool oprichten met een drie jarige dagopleiding en een aansluitende tweejarige opleiding in het kader van het leerlingstelsel. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren de daartoe vereiste nodig' verklaring verstrekt. DEN HAAG De toestellen van het type DC-8 van de K.L.M. wor den verbouwd. Vier machines die in gebruik zijn op lange trajecten krijgen een scherper vleugelprofiel. Tegelijk worden bij deze machines, evenals hij de zeven andere DC-8's van de KLM, ingrijpende verbete ringen aan het hydraulisch rem- systeem aangebracht. In één DC-8, de Albert Schweitzer, die volgende week door de Douglasfabrieken aan de KLM wordt overgedragen, zijn deze verbeteringen al aangebracht. Door het scherpere vleugelprofiel zullen de machines sneller kunnen vliegen en een grotere actieradius krijgen. De hoeveelheid brandstof die voor een bepaald traject moet worden meegevoerd, vermindert. waardoor meer lading kan worden meegenomen. De machine zal zo de kosten van de verbouwing terugverdienen. De wijziging aan de vleugels be tekent een investering van enkele tonnen. Over de kosten van de ver betering van het hydraulisch systeem wil de K.L.M. zich niet uitlaten. Mede doordat twee DC 8's zijn uit geleend aan de Viasa, de Venezolaanse luchtvaartmaatschappij, is de dienst regeling toch wat in de knel gekomen. De poolroute naar Tokio wordt daarom tijdelijk gevlogen met DC 7's. Tijdens het onderzoek heeft de politie te Maison Carée een voorstadje van Algiers, een waar arsenaal ontdekt, dat niet alleen wapens bevatte maar ook militaire installaties zoals veldtele foons, zenders, seininstallaties e.d. De O.A.S. van haar kant gaat verder met het onder druk zetten van de be volking. Gisterochtend heeft zij op nieuw via een vlugschrift de huisvrou wen dringend aangeraden om voor drie weken leeftocht in te slaan. Er vorm den zich opnieuw onafzienbare rijen totdat de winkels volledig leeg waren. In hetzelfde vlugschrift wondit de Europeanen de nadering van de daig J aangekondigd, waarop het voor hen verboden zal zijn zich op straat te be geven. „Wij zullen u hiervan tijdig op de hoogte brengen", aldus het vlug schrift, dat overigens niet de redenen bevat waarom men moet binnenblijven. Men vermoedt dat men wil voorkomen, dat de commando's van de O.A.S. door de bevolking gehinderd zullen wonden in hun acties. De O.A.S. is er namelijk van overtuigd, dat, zodra hot tot een nieuwe putsch komt, de Franse troe pen tot aotie zullen overgaan. Men twij felt er niet aan of de volgende putsch zal een militaire botsing zijn -en om nhet bloedbad niet groter te maken en 'geen onschuldige slachtoffers te doen vallen, houdt men de bewoners van de stad liever binnen. Van een onzer verslaggevers ENSCHEDE. „Vijftig jaar textielarbeider in Enschede ge weest zijn en toch op je oude dag geen ouderdomspensioen van de overheid krijgen?" De buren van de heer J. P. Bast in Epe, West- falen, schudden niet begrijpend het hoofd. Zij weten dat hun Ne derlandse buurman moet leven van wat zijn kinderen kunnen missen. Dat is niet veel en daar door leidt hij een armoedig be staan. „En dan dachten we, dat Nederland prat ging op zijn goede sociale voorzieningen De moeilijkheid is, dat de heer Bast jaren lang een grensganger is geweest. Grensgangers leiden een dubbel leven. Zij werken in Nederland en staan' dus in dienst van het Neder landse bedrijfsleven, maar zij wonen ovef de grens, en hun huiselijke leven speelt zioh af in het buiten land. Natuurlijk komt ook het omge keerde voor. De grensgangers lopen zo de kans bij allerlei wetten tussen kade en schip te vallen. De Nederlandse wet geldt voor hen in sommige gevallen niet of slechts ten dele, en de wet van het andere land er-kent hen evenmin als volwaardig onderdaan. De heer Bast is nu 66 jaar oud. Volgens de Nederlandse wet is hij düs A.O.W.-trekker. Omdat hij ge trouwd is, zou hij 1.872 gulden per jaar in handen moeten krijgen. Hij krijgt evenwel niets. Dat ligt aan hem zelf, zegt de So ciale Verzekeringsbank in Amster dam. De heer Bast woont immers in Duitsland. Hij moet zich melden bij de Landes Versicherungs An stalt Westfalen in Münster. Die instelling verzorgt de uitkering van A.O.W. en, invaliditeitsrente aan Nederlan ders die in Duitsland wonen. Als de heer Bast daar aanklopt, zal men hem na enig rekenen een bedrag geven, dat neerkomt op acht procent van de totale A.O.W.-uitke ring twee procent voor ieder jaar dat hij premie heeft betaald. De Algemene Ouderdomswet werd 1 januari 1957 van kracht; de heer Bast ging 6 juni 1960 met pensioen. Hij heeft dus drie en een half jaar betaald. Naar boven afgerond wor den dat vier jaren. Vier jaar a twee procent maakt acht procent. Dat is alles. De andere 92 procent? De ambtenaar van de Sociale Ver zekeringsbank schudt het hoofd. Neen, Nederlanders die in Duitsland wonen, krijgen niet meer ook de heer Bast niet, hoewel hij zijn hele leven in Enschede heeft gewerkt en tot 1953 ook in Nederland heeft ge woond. De regering heeft overigens het onrechtvaardige van deze toestand ingezien. Zij heeft een ontwerp ge maakt voor een overeenkomst met Duitsland. Het ontwerp is het Ne derlandse parlement al gepasseerd; het ligt nog te wachten op de goed keuring van het parlement van de Bondsrepubliek. Het verdrag is in grote lijnen gelijk aan de overeen komst die al met België bestaat voor grensgangers in het zuiden. Als een Nederlander in Duitsland woont, zo bepaald het verdrag, en van zijn 59ste tot zijn 65ste jaar on afgebroken in Nederland heeft ge woond en bij een Nederlandse werk gever in dienst is geweest, dan krijgt hij de volledige uitkering. Voor de heer Bast gaat deze regel niet op. Hij woont al ruim zeven jaar in Duitsland. Op hem wordt bij goedkeuring van het verdrag de volgende regeling van toepassing: Nederlanders, die van hun 59ste tot hun 65ste jaar steeds öf in Ne derland óf in Duitsland hebben ge woond, krijgen één-dertigste van het overgangspensioen voor elk jaar dat zij tussen 1 januari 1927 en 1 januari 1957 bij een Nederlandse werkgever in dienst zijn geweest. Het overgangspensioen is de uit kering waarvoor geen premie is be taald. De premie wordt immers pas geheven sinds 1 januari 1957, de dag waarct de Algemene Ouderdoms wet van kracht werd. De heer Bast is van zijn vijftiende jaar af bij Rigtersbleek in Enschede geweest. Hij krijgt dus de volle mep. Als het verdag in werking treedt, wacht hem een heleboel geld. De regeling: zal immers worden geacht te zijn ingegaan op 1 januari 1957. Eigen nieuwsdienst MOSKOU De gebraden kippen en kalkoenen zijn de passagiers van de Caravelle van de Sabena, die ge dwongen werd te landen in de Sow- jetunie, bij wijze van spreken in de mond gevlogen tijdens hun verblijf in het hotel Kaukasus in het olie centrum Grozny. De kippen kwa men al bij het ontbijt op tafel, de kalkoenen bij lunch en diner. „De Russen wilden ons volprop pen met lekker eten", zei een van de passagiers, de 50-jarige Engelse zakenman Fred Holden, gisteren na de aankomst van de passagiers van het Belgische vliegtuig in de Rus sische hoofdstad. Het gezelschap werd ondergebracht in het hotel Ostankino, in de buiten wijken van Moskou. Vandaag ver trekt het met een toestel van de Aeroflot, de nationale Russische luchtvaartmaatschappij naar Brussel. Het wordt daar vanmiddag om kwart over twee verwacht. Vier leden van de bemanning ble ven gisteren in Grozny achter bij de Caravelle van de Sabena, die daar vermoedelijk vandaag van het plaat selijke militaire vliegveld naar Mos kou zal mogen vertrekken. De twee stewardessen van het vlieg- Voor Louise van Booyen, de twaalfjarige dochter van een Zuidafrikaanse passagier tan de Caravelle, was het „Russische avontuur" van het toestel van de Sabena de gebeurtenis van haar leven. Rustig antwoordde zij in Moskou op allerlei vragen van westelijke journalisten. Naast haar staal haar vader, die als piloot in dienst is van de Sabena, maar in burger meereisde. De afgezette leider van de militaire regering van Zuid-Korea, generaal Tsjang Do-joeng, is gisteren door een revolutionair tribunaal in Seoel ter dood veroordeeld. Tot eenzelfde straf werd veroordeeld Tsjangs secretaris, kolonel Lee Hoi-jung, die evenals Tsjang voor contra revolu tionaire daden terechtstond. Tsjang Do-joeng was stafchef van het leger tijdens de jongste staatsgreep, waardoor een militaire regering in mei 11961 aan de macht kwam. Van een onzer verslaggevers DORDRECHT. Bij de ope ning van het nieuwe gemeentelij ke lyceum in Dordrecht heeft de rector het dragen van naaldhak ken verboden. Dr. I. Vijlbrief zei tegen de meisjes: Als jullie toch met naald hakjes naar school willen komen, zetten jullie maar sloffen in de vestiaire. De kostbare vloeren kunnen de centenaarslast van de ijle hakjes niet verdragen een verschijnsel dat overigens niet alleen voor de Dordtse rector een probleem is geworden. Van onze correspondent LONDEN Hoe zeer de protestac tie van. een deel van het Britse poste- rijpersoneel het normale postverkeer heeft ontwricht, bleek gisteravond. Van middernacht af wordt tot nader order geen enkel postpakket meer ter verzending aangenomen naar en van Londen. Deze noodmaatregel van het ministerie van posterijen betreft al leen pakketpost, bestemd voor het bin nenland. Pakketten voor het buiten land en voor Britse militairen worden normaal geaccepteerd. De posterijen krijgen hierdoor drie tot vierduizend man vrij die gewoon lijk bij de pakketpost werken. Deze moeten nu de grote achterstand die er bij de gewone post is, helpen inlopen. Normaal worden er per dag een half miljoen pakketten in Londen be handeld. Je bent laat! tuig, Lilian Heuschen en Marianne Ruwet, reisden met de passagiers mee naar Moskou. Zij vertelden dat het kompas onklaar was geraakt en dat daardoor de Caravelle van de koers was afgeweken. Toen straalja gers van de Rode Luchtmacht vlak bij de Caravelle waren gekomen had den zij de passagiers eerst verteld dat het Turkse vliegtuigen waren op dat de passagiers niet in paniek zou den komen. Zij waren echter spoedig daarna met de waarheid voor de dag gekomen. De meeste passagiers hadden de verschijning van de Migs van de Ro de Luchtmacht kalm opgenomen. Hol den vertelde daarover: „Ik deed, achterover leunend in mijn stoel, een dutje. Wij vlogen hoog boven de wolken. Opeens werd ik wakker. Ik zag een jachtvliegtuig naderbij komen. Even later waren het er twee. Nu eens vlogen ze links, dan weer rechts van ons. Zij gaven ons met hun vleu gels tekens die de bestuurder van ons vliegtuig beantwoordde, waardoor wij enige keren in onze stoelen naar links en naar rechts overhelden. Het was een onplezierige gewaarwording. Rode sterren Wij zagen even later aan de rode sterren op de vleugels van de jacht vliegtuigen dat het Russische toestellen waren. Hun aantal was toen gestegen tot vier. Wij begrepen dat zij de be stuurder van ons vliegtuig te verstaan hadden gegeven dat wij ze moesten volgen. Na een uur landden wij. Op het beton van het vliegveld kwam een vrachtauto vol Russische soldaten aan gereden. Wij werden naar een school gebouw gebracht. De soldaten waren in vrolijke stemming. Zij namen geen dreigende houding aan. Wij kregen brood met ham en eieren en thee. De soldaten draaiden ook grammofoon platen voor ons. Een paar uur later werden wij in een autobus naar het hotel Kaukasus gebracht. Men vertelde ons dat wij het hotel niet mochten verlaten. Onze bagage werd niet doorzocht. Mijn pas poort keken de Russen niet eens in." Aardig John van Rooyen, een Zuidafrikaan die als vliegtuigbestuurder in dienst is van de Sabena, zat met zijn vrouw, zijn 12-jarig dochtertje Louise en zijn 5-jarig zoontje John in het vliegtuig. ,,Ik was eerst wel wat onthutst", zei hij, „toen ik de rode sterren op de jachtvliegtuigen zag. Bang was ik eigenlijk niet, maar ik maakte mij wel zorgen." Van Rooyen was zeer tevreden over de behandeling door de Russen na de landing van de Caravelle. Mevrouw Van Rooyen zei: „De Russische sol daten waren bijzonder aardig, vooral vóór de kinderen. Zij gaven ons warme melk voor de kinderen." Alle passagiers van de Caravelle, dun gekleed, hadden warme kleren gekregen ter bescherming tegen de barre koude. Joan Haanappel, de Nederlandse ster soliste van de Weense IJsrevueligt sinds vorige week donderdag in het Franz-Jozef ziekenhuis in Wenen. Het dagelijks bezoek van haar partner op het ijs en in de toekomst voor het leven Norbert Felsingerbrengt nog enige opgewektheid, zover van huis. Joan scheurde een dijbeenspier bij de opsprong voor een zogenaamde dubbele Rittberger. Zij probeerde 's avonds nog op te tredenmaar moest gauw opgeven Volstrekte rust, schreef zaterdag de bekende Oostenrijkse sportarts dr. Jeli- neckvoorAls de bloeduitstoring wat is weggetrokken, zal blijken of de spier door rust kan herstellen. Zo nietdan moet Joan ivorden geopereerd Van onze correspondent DELFZIJL. De Delfzijlse visser Gerrit Janseima heeft gistermiddag een ogenblik onder water opigesloten gezeten in de stuurhut van zijn boot, de DZ 51, die was gekapseisd in de Westmeet onder Terschelling. Visser Jansema, die niet zwemmen kon, moest vechten voor zijn leven. De aan de top van de mast bevestig de netten van de DZ 51 Gersom waren onder water blijven steken achter een obstakel, waarschijnlijk een wrak. Door de stroom die er in de Westmeet stond en de snelheid van het schip, dat nog voer, was de DZ 51 omvergesleurd. De heer Jansema stond op dat mo ment in de stuurhut. Zijn knecht die pas twee maanden in dienst was, be vond zich op het dek. Hij kon zich redden door op de hoge kant van de gekantelde boot te klimmen. De deur van de stuurhut raakte echter klem en visser Jansema zat opgesloten. Vlotje Hij heeft zich onder water naar bui ten weten te werken en moest toen onder 'het scheepje doorkruipen om boven water te komen. Daar kon hij een losgeslagen vlotje grijpen en zich drijvende houden tot een Harlinger vissersboot de twee schipbreukelingen oppikte. Visser Jansema en zijn knecht werden in Harlingen aan land gezet. Gisteravond is nog geprobeerd de gezonken DZ 51 te lichten, wat door de storm niet gelukt is. De gezonken DZ 51 is een omgebouwd binnen- soheepje, maar bezit „klasse", d.w.z.: het mag een bepaald aantal mijlen uit de kust varen. Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt tot hedenavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met tijdelijk regen, later ook enkele verspreid voorko mende opklarin gen, Krachtige wind tot storm, aanvankelijk zui delijk, later zuid westelijk. Weinig verandering in temperatuur. Miesje: De fris se lucht komt wat te snel. 12 januari: zon op 8.44, zon onder 16.52. maan op 12.02,

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1