LOUISSE-MIDDELBURG N.V. DE HAM DIE DE ROUTE UITSTOTEN... BEROEPS ONDEROFHCIER Gortstraat 60-62 - Tel. 01180-2146 Van Vroonhoven bracht stootkracht in aanval 40 jaar SOLA Overdijkink in defensie van vader op zoon van geslacht op geslacht Een nieuwe interessante Handig als een compact, maar extra ruim van binnen. Kom beslist eens kijken Een bezoek verplicht u tot niets Woensdag 10 januari 1962 ZEEÏJWSCH DAGBLAD Pag. 6 CHEVY I DONDERDAG 11 januari VRIJDAG 12 januari van 10 tot 21 uur ïfc De wedstrijd Als verlamd Meer rust Amateurs gaan trainen Engelse voetbalbeker GEMEENTE VLISSINGEN Openbare aanbesteding JEUGDIG AMBTENAAR kleine advertentie* De rijke ervaring van fabrikant-grootvader Gerritsen en het vakmanschap van het geslacht, bracht de energieke promotor van de Nederlandse tafelgerei-industrie M. J. Gerritsen er toe in 1922 opnieuw een bloeiend bedrijf te stichten. De Sola-fabrieken begonnen hun zegetocht! Van geslacht op geslacht SOLA van geslacht op geslacht al 40 jaar lang j Solide en Sierlijk CHEVROLET U kunt de CHEVY II en de „grote CHEVROLET" '62 zien bij: =PUtli! Vier nederlagen had het Nederlandse hockey- U U elftal in officiële landen wedstrijden achter de rug j| toen het van Schiphol vertrok naar het internatio- |B §§j nale toernooi te Indië. Nauwelijks waren in dat jj|j U verre land met zijn bijzonder hoge temperaturen de jj jjj sticks ter hand genomen, of er volgde een vijfde g U nederlaag. Dat in de eerste wedstrijd van het toer- g nooi, tegen Australië. Gisteren rehabiliteerden de jj g Nederlanders zich. Zij bevochten een overwinning g H op het elftal van onze zuiderburen met 21. |j JMMERS, dank zij een tactische ingreep van Bromberg in de ploeg werd in de tweede helft de weg geëffend naar de overwinning. Toen na de rust, tijdens een voortdurend overwicht van de Nederlandse ploeg, legio kansen werden verknoeid door gemis aan stootkracht in het centrum van de aanval, commandeerde Bromberg Theo van Vroonhoven naar 'de midden voorplaats en degradeerdede volkomen falende Van Buchem tot rechts buiten. Deze omzetting bleek juist gezien en had zijn invloed op het spel van de debuterende Tilburger Taminiau, wie de rechtsbinnenplaats was toever trouwd, en linksbuiten Leendert Krol, die beiden uiteindelijk ook voor de doelpunten zouden zorgen. Van de uit vorm zijnde linksbinnen Jaap Voigt viel namelijk in deze wedstrijd niets te verwachten. Voor de kleine Tilburger zou het een goed debuut worden en dat niet alleen door zijn doelpunt wat ook gezegd kan worden van de tweede nieuweling in de ploeg, de 22-jarige Erik van Rossem, op de linkshalf plaats. kreeg doelman Tnill nu toch talrijke schoten te verwerken en de Belgische goalie redde in deze periode veel. Ne derland bleef het betere hockey spelen, had' een groot veldoverwicht, doch het tempo was nog steeds te laag. Toen kwam dan de ingreep van coach Bromberg: Van Vroonhoven middenvoor en Van Buchem rechts buiten. Ineens was daar de pushing power" in de oranje-aanvallen. In de twintigste minuut volgde de zoveelste strafcorner. In eerste instantie werd ook deze afgeslagen, maar er volgde onmiddellijk een push van Taminiau, waarop Thill geen verweer had: 1—1. Van Rossem (een broer van de schermster Dany van Rossem) was opgeroepen om de uit vorm zijnde Van Gooswilligen te ver vangen. Hij deed dit zeer verdienste lijk en met groot zelfvertrouwen. Behalve Van Gooswilligen bleef Theo Terlingen aan de kant, echter nood gedwongen. Een in de wedstrijd te gen Australië opgelopen blessure be zorgde hem zoveel last, dat hij zijn plaats moest afstaan.. De grote vraag was: aan wie? immers, de Neder landse rechtsachter zou in deze wed strijd voor de moeilijke taak komen te staan de gevaarlijke Belgische linksbinnen Bernaert uit te schake len. De oplossing werd gevonden door de stickvaste routinier Gerard Over dijkink uit de voorhoede naar de ver dediging te halen. Het bleek een gelukkige greep, al behoefde Overdijkink zioh niet bijster in te spannen om zijn opdracht te kunnen volbrengen. Bernaert kreeg van zijn ploeggenoten te weinig steun, mede doordat de Nederlanders bijna voortdurend het middenveld bezet hielden, om gevaarlijk te kunnen worden. Gedeeltelijk was - dit ook te wijten aan het slechte positiespel van de Belgen, maar meer nog door bet voortreffelijke spel van Fiolet en Fok ker, die prima werden gesteund door de sterk spelende Overdijkink en Leemhuis. Ook stond daar nog doel man Jan Veentjer, die door zijn ze kerheid de achterhoede en middenli nie het nodige zelfvertrouwen gaf. De onsamenhangende Belgische ploeg nota bene na haar eerste wedstrijd tegen Egypte door de Indische pers als tweede getipt achter Indië kreeg ditmaal weinig voet aan de grond. REEDS direct begonnen onze landgenoten met de vaste wil om te winnen en tegen dit overtuigende spel hadden onze zui derburen weinig in te brengen. In de eerste minuut al kreeg Voigt een mooie kans, maar de Amsterdammer miste de op kniehoogte aangegeven bal. Bernaert zocht door de strenge bewaking van onze landgenoten een uitweg naar het middenveld kenne lijk met de bedoeling gelanceerd door de Nederlandse verdediging te kun nen breken. Er kwamen echter nau welijks Belgische doorbraken en Ber naert liep daar als een roepende in de woestijn... Intussen bleef het Ne derlandse aanvalsspel, hoewel goed van opzet en constructie, in de afwer king onproduktief. Wel zag doelman Thill van België de ene na de andere oranje-aanval op zich afkomen, maar schoten kreeg hij nauwelijks te ver werken. Pas na een kwartier luidde een doorbraak van de kleine midden voor Hansen een Belgisch herstel in. Herstel is eigenlijk niet het goede woord, eerder gold het een korte per- riode van grotere aanvalskracht bij onze zuiderburen. Deze periode bleef echter niet zonder resultaat. Veen tjer stopte een schot van Hansen op schitterende wijze, maar drie minu ten later was hij machteloos bij een schot 'an rechtsbinnen Leclerc, die de bal overigens in buitenspelpositie had ontvangen: België leidde met 1-0. SLECHT plaatsen door Van Rossem en slecht stoppen door Van Vroon hoven leken te duiden op een negatieve reactie op deze onverwachte tegenslag, maar langzamerhand herstelde het oranjeteam zich en nam het initiatief weer over. Twee strafcorners misluk ten, de eerste maal door te hoog aan geven, de tweede maal door slecht stoppen. Bovendien werd te vaak de bal naar gedekt staande spelers ge speeld. De laatste minuten van de eerste helft waren d'e moeilijkste voor onze landegnoten, die af en toe wel verlamd leken te zijn. Tijdens de korte rust werden de spelers niet bepaald zachtjes toege sproken en de uitwerking daarvan was reeds in de eerste minuten van de tweede helft merkbaar. Een solo van Taminiau, die zich als het ware door de Belgische defensie heenwrong, liep dood doordat de Tilburger op een meter van het doel de controle op de bal verloor. Maar Nederland' bleef aandringen. Ondanks het feit dat straf corners achter elkaar werden gemist, ER kwam na deze treffer meteen meer rust in de Nederlandse ploeg. De verdediging stond, zoals trouwens bijna steeds het geval was geweest, pal bij de Belgische aanvallen en spil Fiolet, die hoewel hij niet geheel fit was toch sterk speelde, ging steeds verder op rukken. Zes minuten na de gelijkmaker kwam Nederland op winst, toen een door Van Vroonhoven op links gelanceerde aan val door linksbuiten Krol werd beslo ten met een schot in de verste hoek: 21. In de resterende periode bleef Nederland meester van het terrein; men kon zich zelfs permitteren nog enkele fraaie kansen te missen, want de schaarse Belgische uitvallen hielden totaal geen gevaar meer in Bij het eindsignaal heerste er grote vreugde in de oranjeploeg; de eerste zege na de 21 overwinning, op dat zelfde België behaald tijdens het Olym pisch toernooi, was een feit. Beter hockey en een betere tactiek hadden gezegevierd.' Het Nederlandse team zag er als volgt uit: doel: Veentjer (HDM); ach ter: Overdijking (D.S.H.C.) en Leem huis (S.C.H.C.). Midden: Fokker (La ren), Fiolet (HDM) en Van Rossem (HHYC); voor: Van Vroonhoven (Tilburg), Taminiau (Tilburg), Van Buchem (Union), Voigt (Amsterdam) en Krol (Leiden). In de tweede wedstrijd van gisteren had de sterke Australische ploeg geen moeite met Egypte. De uitslag werd tenslotte 6—0, na een voorsprong van 40 bij de rust. De Indonesische doelman Sani die maandag een door Darshan, de midden voor van Indië afgevuurde bal in het gelaat kreeg, blijkt er ernstiger aan toe te zijn dan oorspronkelijk werd ver wacht. Sani heeft een schedelbreuk, alsmede een beschadigd linkerodg en zal enkele weken in het ziekenhuis moeten blijven. Morgen staat Nederland in dit toer nooi voor een vuurproef. Dan is Indië namelijk de tegenstander van onze landgenoten. Na de gisteren gespeelde wedstrijden luidt de stand als volgt: 1. Indië 2. Australië 3. West-Duitsland 4. België 5. Malakka 6. Nieuw Zeeland 7. Nederland 8. Japan 9. Egypte 10. Indonesië 2 0 2 0 1 1 0 4 22— 0 0 4 9—1 0 3 5—2 12 6—4 12 5— 2 0 0 2 2 0 0 2 2— 2 3— 4 1—12 2—11 0—15 DEN HAAG (A.N.P.) .Hedenavond zal in het Stadion De Vliert in Den Bosch de eerste centrale training voor het Nederlands amateurvoetbalelftal worden gehouden. Het ligt in de bedoeling de spelers, die aan deze training deelnemen, voortaan wekelijks naar Den Bosch te laten komen. Voor de eerste bijeenkomst zijn zeven tien spelers uitgenodigd, nl. Panman (Leonidas), Van Zanten (ZAC), Cuypers (SC Emma), Werdens (Sittardia). Mede- ma, Sannes, Smeltekop (allen Velocitas), Kuijpers 'Quick Nijmegen), Verhulst (Vlissingen). Wijnen (TOP), Hoogen- doorn (AFC.). Petterson (Spartaan '20), Snoeck. Kiriesch (beiden Xerxes). Dui- venbode 'De Spartaan), Weekers (Wil- helmina '08) en Hommerson (SVW). LONDEN (UPI) Bij de Engelse voet balploegen, die zich reeds voor de vierde ronde om de Engelse voetbalbeker ge plaatst hebben, zijn er weer vier bij ge komen. Huddersfield won met 43 van Rother- ham. Sheffield Wednesday versloeg Swansea met 1—0 en Shrewsbury won met 31 bij Southport. De overgespeelde wedstrijd uit de der de ronde tussen Wa'«all en Bristol City werd met 41 door Walsall gewonnen. Door de direkteur van gemeentewerken zal namens het College van Burgemeester en Wethouders van Vlissingen worden aanbesteed op vrijdag 19 januari a.s. des namid dags 2 uur ten kantore van gemeentewerken, dr. Staver- manstraat 57 te Vlissingen: le. Verfwerk (onderhoudsbestek no. 1) 2e. Lood- en zinkwerk (onderh. bestek no. 2) Aanwijzing maandag 15 januari a.s. te 10 uur ten kantore gemeente-werkplaats. Waaigat 43 te Vlissingen. Bestekken verkrijgbaar vanaf heden ten kantore van ge meentewerken, dr. Stavermanstraat 57, a ƒ2. De Direkteur van Gemeentewerken GEMEENTEWERKEN MIDDELBURG Bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de Dienst Gemeentewerken te Middelburg kan in opleiding worden geplaatst een Gegadigden moeten beschikken over enige bouwkundige kennis en zo mogelijk wsat administratieve ervaring hebben, terwijl een verdere studie tot aanbeveling strekt. Salarisgrenzen ƒ254,50 tot ƒ380,16 (exclusief huurkompensatie) p. mnd., jeugdaftrek volgens Rijksregeling. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen worden ingewacht vóór of op 20 jan. 1962 bij de Direktie van bovengenoemde Dienst, Stadsschuur 1 te Middelburg. De Direkteur van Gemeentewerken. 4f Durft u aan te bellen, waar een baby geboren is? Prima bijverdienste door de verkoop van onze pracht, geglazuurde geboortete gels. Ook tegels voor huw., jubilea, enz. Vraag vrijbl, inl. sierkunstatelier ,,BE- KU", Wilhelminaplants. 27, Diemen. -jf Ruiteravond „Veerse Dijkruiters" op vrijdag 12 jan. a.s. in Ver. Gebouw te Veere. Aanvang 7.30 uur. Optreden Toneelclub van Oostkapeile. In de pauze verloting met een pony veulen als hoofdprijs. En tree 1. -X- Te koop: 3 st. vijftandige eggetjes voor de bewerking van aardappelruggen. Joh. Kuissen, Oostdijk, tel. 01134 579, Krabbendijke. Wat doet u in uw vrije tijd? Doe het zelf! Het is een nuttige en aangename vrijetijdsbesteding, die ont spanning geeft en geld spaart. Het tijdschrift Doe Het Zelf biedt beginners en gevorderden de helpende hand. Het is de vraagbaak voor actieve mensen, die graag zelf de handen uit de mouwen steken. Het maakt u óók wegwijs op het ge bied van amateurfotografie, electronica en de verzor ging van bloemen en plan ten. In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koop het bijzonder interessante num mer van deze maand bij een kiosk of boekhandel. Indien niet meer voorradig kan het ook worden besteld door een briefkaart met 0,90 postzegels extra ge frankeerd te sturen aan maandblad Doe Het Zelf, Postbus 955, Rotterdam met vermelding: „Voor het nummer van deze maand". Hebt u een girorekening? Dan is het gemakkelijker 0,90 over te schrijven op postrekening nr. 4530 met op het „bij"-strookje de zelfde aantekening. 4f Gezonde mensen.... Ge lukkige mensen. Het maandblad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op uw gezondheid. Het is het voorlichtingsblad van de Kon. Nederlandsehe Maatschappij tot Bevorde ring der Geneeskunst. Bij na alle Nederlandse artsen zijn hierin verenigd. Dokto ren met een .grote praktijk ervaring vertellen in be grijpelijke taal, hoe u ge zond kunt zijn en blijven. Zij houden als 't ware „Spreekuur bij u thuis". Spreekuur Thuis bevordert uw gezondheid en die van uw naasten. Lees het bij zonder interessante num mer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij kiosken en de boekhandel. Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met ƒ0,90 postzegels extra ge frankeerd te sturen aan Maandblad Spreekuur Thuis, postbus 705, Rotter dam, met vermelding: „Voor het nummer van de ze maand". Hebt u een gi rorekening? Dan 'is het ge makkelijker 0,90 over te schrijven op postrekening nr. 121000 met op het „bij"- strookje dezelfde aanteke ning. Of Te koop: Wilgenpalen. Fietskar, draagkracht 2 a 300 kg, S. Beeke, Eversdijk- seweg 5, Biezelinge. Of Vesten, pullovers voor kinderen, dames en heren. Altijd iets aparts. Meul- broek's Textielhandel Goes, Lange Kerkstraat 28 's Heer Arendskerke. Of Krediet tot 4000,voor aankoop meubelen, woning textiel. Vr. gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen Post bus 1083, R'dam. Of Per 1 mei' of eerder wordt voor hulpbehoevende alleenwonende oude dame een huishoudster gevraagd. Gunstig gelegen huis te Middelburg. Eigen kamer. Voorwaarden na onderling overleg. Inlichtingen: Dhr. M. Metselaar, v. Vollenho- venplein 71, Leiden. Of Te koop een drachtig schaap. J. Kwekkeboom, Veerdam 14, Nw. en St. Joosland. Of Nette werkvrouw ge vraagd voor 1 morgen in de week. En voor de schoon maak. Molstraat 19. Middel burg. Of Te koop: Tweedehands jongensfiets, leeftijd 814 jaar. P. Boone, Tramstraat 47, Koudekerke. Of Gevraagd voor direct een kappersbediende of aanko mend, liefst zelfstandig kun nende werken. J. Moerland Kapper Renesse. Of Te koop, de nieuwste automatische zig-zag naai machine. Compleet in kof fer met 15 jaar schrift, fa brieksgarantie 325. Maakt knoopsgaten, zet kno pen aan, stopt, borduurt, enz. Overal vrijblijvend bij U thuis op zicht. J. Cijsouw, Zuidstraat 103, Westkapelle. Tel. 287. Of Wij galvaniseren uw em mers, teilen, wasketels en verder voorkomend ijzer werk. J. Meeuwse. Grave- str. 59-61. Telef. 3783, Mid delburg. Of Volle Evangeliegemeente Middelburg a.s. vrijdag spreekt in het Schuttershof dhr. J. Polderman, evange list te Breda. Aanvang 19.30 uur. Toegang vrij. Of Italiaanse nijlons met en zonder naad. Maar ƒ1.29.... Sterke hollandse Enkalon nijlons met en zonder naad. Maar 1.75 moderne kleu ren. Alleen Modehuis Viola, Lange Vorststraat 47, Goes. Of Gevraagd flinke zelfstan dige hulp in de huishouding bij ouder echtpaar voor dag en nacht. Loon 175.per maand. Adres Mevr. Voer- mans, Stationstraat 4, Roo sendaal. Tel. 4659 of 3606- 01650. Of Te koop ingeschreven kalfvaars, W. Minderhoud, Prelaatweg E 8, Westkapel le, tel. 01187-254. Of Mevrouw Vaarzon-Morel. Kade A64, Veere vr. werk ster voor 2 keer per week. dat geldt ook voor de artikelen die de Heren Gerritsen lieten vervaardigen, en die thans bij duizenden, dag in dag uit, de Sola-fabrieken verlaten, Het meest opvallende is misschien wel, dat zulke sierlijke producten van zo'n solide kwaliteit zijn, terwijl de prijs binnen ieders bereik ligtt Rank van vorm, licht van gewicht en toch ONBEPERKT GEGARANDEERD Nu prijken dan ook milüoenen couverts op de tafels van gezinnen in binnen en buitenland, in hotels en restaurants, op luxe passagiersschepen of restauratiewagens, en beleven duizenden keukenprinsessen en koks een dagelijks genoegen aan de onverwoestbare keukenuitzetten. Afdeling Personeelspubliciteit, MÉUMéB Grote Marktstraat 40, Den Haag. Zoudt u mij schriftelijk/mondeling willen inlichten over de opleiding tot beroepsonderofficier bij de Koninklijke Landmacht/Koninklijke Luchtmacht.*) Naam Adres Woonplaatstel Geboortedatum Schoolopleiding Doorhalen wat niet verlangd wordt. Coupon in envelop,als brief frankeren. o.z. 10011 is vaak de onderofficier. Hij draagt daarmee een grote vciamwoordelijkheid: de juiste uitvoering van zijn opdracht, waarbij hij het welzijn van zijn manschappen niet uit het oog mag verliezen. Een gedegen opleiding stelt hem in staat deze verantwoordelijkheid te dragen. Dit maakt de functie van onderofficier tot een baan voor jongelui met pit, die vooruit willen komen en een goed salaris verdienen. Binnenkort begint weer een opleiding voor Voor de Koninklijke Landmacht aan de Koninklijke Militaire School te Weert en voor de Koninklijke Luchtmacht aan de Luchtmachtkader- school te Schaarsbergen bij Arnhem. Voorwaarden voor toelating: 16 tot 22 jaar, Mulodiploma of schakelklas uts doorlopen hebben dan wel een getuigschrift van een gelijkwaardige opleiding. Voor degenen, die niet geheel voldoen aan deze eisen (b.v. bezitters van getuigschrift lts), bestaat de mogelijkheid, vooraf een scha kelcursus van 9 maanden te volgen. Tijdens de opleiding vanaf de eerste dag een behoorlijk salaris. Vraag nadere inlichtingen op nevenstaande coupon of schrijf een briet- kaart met dezelfde gegevens aan de afdeling Personeelspubliciteit, Grote Marktstraat 40, Den Haag.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 6