Australië bleel Nederlands hockeyteam met 3-1 de baas DISCO-FANS Terugkomst van Zee en Meeuwisse zal stemming zeker niet beïnvloeden VITALIS VERDEELDE ZIJN KRACHT GOED EN WEERSTOND WILLIAM Z Sagitta bracht De Blinkert eerste nederlaag toe Bridgeteam UBC op dreef Conditie nog onvoldoende ONNES EN URSULA ARTZ ONGESLAGEN WINNAARS IN SLOTCOMMUNIQUÉ KNSB: Maandag 8 januari 1962 Pag. 7 Teleurstellende start van tournee door Indïè Hog e temperatuur: dertig graden Eerste succes Gewichtheffer Urgert brak records Stijlvol België - luister vanavond kwart over zeven-Hilversum II dan presenteert Willem 0'Duys de favorieten van jong Nederland in „De radiozilvervloof 1962" Atleet Künen vierde in Mezidon Studentensporttoernooi ivas voor Nederland N: Voorsprong Plechtige opmars Nationaal tafeltennistoernooi Jaap van Hummel greep zijn kans Bokser Mccormack won titelwedstrij d Winny Cliff en Vaurien gaven hoge cote Hilversum. De miver- KNGV vraagt aan Rusland trainster Gescheiden JANSEN BOKST TEGEN PREBEG Vier bestuurders van NBB keerden terug Verrassing in zaalhandbalcompetitie Niloc nog maar twee punten achter Botwinnik besloot met remise tegen Flohr Vier promotiesnaar ereklasse driebanden Bakhuizen bleef voor Baba Sy te Rotterdam HEREN WINST VOOR DWS ONGELUKJES Eigen nieuwsdienst AHMEDABAD De eerste wedstrijd van het Nederlandse hockeyteam in het landen- toernooi te Ahmedabad in Indië heeft een nederlaag van 31 opgeleverd. Een teleurstellend resultaat, omdat onze ploeg in goede conditie leek en de verwachting gerechtvaardigd was, dat de Australiërs voor de Oranjeploeg moesten buigen. Het pakte echter anders uit. (Ingezonden mededeling) A USTRALIË speelde duidelijk beier en vooral in lichaamsbeheersing en uithoudingsvermogen waren de Nederlanders de minderen. Voorts bleek in deze eerste ontmoeting reeds, dat enkele Oranjespelers het in Indië door de hoge temperaturen bijzonder moeilijk zullen krijgen. Met name de conditie van FokkerFiolet en Van Gooswilligen bleek ontoe reikend. en met goede combinaties, steunend op een perfecte lichaamsconditie, zet ten zij de Nederlandse verdediging onder druk. Overdijkink, Fiolet en Van Gooswilligen slaagden er voorlo pig in de stormlopen op te vangen, maar zij misten het uithoudingsvermo gen om zowel aanvallend als verdedi gend actief te zijn. Nadat in de 26e minuut een Aus tralische strafcorner naast het doel was beland kwam een minuut later de eerste tegenslag voor Oranje. Uit een aanvechtbare strafbully tegen Terlingen zorgde midvoor Edward Pearce voor 11. HET ZOU echter onbillijk zijn het elftal te beoordelen naar één wed strijd, die gisteren werd gespeeld bij een temperatuur van dertig graden. De buitengewone omstandigheden drukten aanvankelijk op alle Oranje spelers, die wit van nervositeit het door tienduizend toeschouwers om zoomde veld betraden. Niettemin slaagden de Nederlanders erin dadelijk een lichte meerderheid te verkrijgen en in het felle zonlicht flikkerde menig staaltje van voortref felijk hockey. Het plaatsen was even wel niet altijd nauwkeurig en de lan ge passes liepen vaak dood in nie mandsland. NA ZEVENTIEN minuten was het eerste Nederlandse succes een feit. Uit een harde voorzet van Van Vroonhoven tikte Fons van Buchem de bal achter doelman Ellis. Deze treffer bracht een uitbundige vreugde in de Oranjeploeg, waarmee de da genlange spanning uiteenspatte. Australië nam echter spoedig tegen maatregelen. De groenwitte tegenstan der reageerde fel op deze tegenslag LEIDEN (ANP). De extra-veder gewicht Karei Urgert heeft zaterdag avond tijdens wedstrijden in Leiden drie Nederlandse records in het gewichthef fen verbeterd. Bij het drukken kwam hij tot 83 kg; 1.5 kg meer dan het oude, reeds op zijn naam staande re cord. De 100,5 kg, die Urgert bij het stoten in een extra beurt omhoog bracht, wa ren voldoende om het uit 1931 dateren de Nederlandse record van De Wolff (99,5 kg) naar de geschiedenis te ver wijzen. Tenslotte betekende het totaal van Ur gert over de drie Olympische oefenin gen óók al een nieuw Nederlands re cord. Met 83 kg drukken, 70 kg trekken en 97,5 kg stoten kwam hij tot 250,5 kg, waarmee het oude record, dat even eens al sinds 1931 op naam stond van De Wolff, met een kg was verbeterd. harde terrein briljant spel, tot wan hoop van de kleine Japanners. Nieuw Zeeland, dat bijzonder hard speelde, bracht het op de eerste dag tegen West-Duitsland tot een gelijk spel (11). F EN STIJLVOL spelend België ver sloeg gisteren Egypte met 5—2. Reeds bij de rust hadden de Belgen een voorsprong van 3—0. Tegenover een zwakke verdediging bleek het winnende team te beschikken over een prima functionerende aanval, die sporen vertoonde van het Indische meesterschap, overgebracht door Rex Norris. Ondanks individuele snelheid bood* het duel Malakka-Indonesië weinig hoogstaand spel. Vooral Indonesië was als team uiterst zwak en verloor dan ook kansloos met 4;—0. Het programmavoor vandaag luidt: IndiëIndonesië; Malakka West-Duitsland; JapanNieuw-Zee- land. Een uitzending met een aantrekkelijke prijsvraag voor jongerendie iets achter de hand willen hebben Eigen nieuwsdienst MEZIDON. In de internationale cross van Mezidon, gewonnen door de Fransman Michel Jazy, heeft de Ne derlandse atleet Frans Künen. gisteren een vierde plaats veroverd. De tijd van Jazy over de 8750 m be droeg 26 min. en 49 sec. Künen finish te na 27 min. en 17 sec. Jazy heeft in de Marokkaan Rhadi zijn grootste concurrent gehad. Vier kilometer voor de streep zette Rhadi een demarrage in, die ternauwernood door Jazy kon worden beantwoord. Op enkele honderden meters van de finish sprintte de Fransman verrassend weg. De uitslag luidde: De uitslag luidde: 1. Jazy (Fr) 8750 m i 26.49, 2. Rhadi (Mar) 26.52, 3. Simpson (GB) 27.12, 4. Künen (Ned) 27.17, 5. Ibbot- son (GB) 27.28, 7. Van den Hooven (B) 27.41, Delnoye (Ned) 27.46, 9. Chiclet (Fr) 27.53. AMSTERDAM (ANP). Nederland heeft het internationaal studenten-sport toernooi te Amsterdam gewonnen. De Nederlandse studenten wonnen de on derdelen bridge en schaken, werden bij het basketbal vierde en bij het biljar ten tweede. De verrassing van het toernooi was dat niet de Surinamers het basketbal wonnen maar de internationalen. Het was een beslissing op doelgemiddelde (423229 tegen 294259) omdat beide ploegen in wedstrijdpunten gelijk wa ren geëindigd. De Surinamers bleken wel de besten in het biljartspel te zijn. De eindstand van het toernooi was: 1. Nederland 570 pnt; 2. Suriname 526 pnt; 3. Internationalen 391 pnt; 4, An tillen 367 pnt; 5. Hongarije 350 pnt; 6. Ver. Staten 240 pnt. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders- bond (K.N.S.B.) heeft de kwestie Arie ZeeChris Meeuwisse, de rijders die de kernploeg in Noorwegen in de steek lieten, teruggingen naar Nederland en daarna van de K.N.S.B. toestemming kregen opnieuw naar Noorwegen te gaan, afgesloten met het volgende communiqué: OG IN DE eerste helft volgens ons horloge echter al twintig se conden na het verstrijken van de speeltijd nam Australië een voor sprong. Het was linksbinnen Piper, die uit een voorzet van rechts, de bal hard en hoog langs Veentjer joeg: 2—1. Een solo van Van Buchem leidde de tweede helft in. Hij speelde de bal echter te ver voor zich uit, waardoor succes uitbleef. Het hele Nederlandse elftal (met uitzondering van Van Vroonhoven, die veel goed werk verrichtte) speelde nu trager dan de tegenstander, die onaf wendbaar het heft in handen nam. Na tien minuten reeds was de zege van de Australiërs een feit. Rechts buiten George Pearce zorgde voor 3 1. Nadien moest de Nederlandse ver dediging nog alle zeilen bijzetten om dit debuut in Indië niet met een gro tere nederlaag af te ronden. Teleurge steld zocht de Nederlandse ploeg de kleedkamer op om zich voor te be reiden op de prestigeslag tegen Bel gië, die voor morgen op het program ma staat. EEN PLECHTIGE CEREMONIE met een plechtige opmars van alle deelnemende landen opende zaterdag het toernooi te Ahmedabad. Het zou wat de eerste twee dagen betreft het meest indrukwekkende blijven, want werkelijk fraai hockey leverden de vijf wedstrijden niet op. Een gunstige uitzondering vormde Indië, dat met groot machtsvertoon Japan met 11—0 verpletterde. Binnen twintig minuten was de Japanse doel man Miwa vijf maal gepasseerd. In dië demonstreerde hierna op het kei- UFAARLEM Bert Onnes en Ur sula Artz hebben zich tijdens de jaarlijkse wedstrijden om de NTTB-cup en de Limburg Coupe in Haarlem de sterkste tafeltennissers van Nederland getoond. Een verrassing van dit toernooi was öe jeugdige Deventernaar Jaap van Hummel, die na afloop prompt werd gekozen voor het Nederlandse team, dat op 18 januari de strijd aanbindt met België. Het aantal partijen, dat gisteren per persoon gespeeld moest worden bedroeg zeven in plaats van de tot dan toe ge bruikelijke negen. Dit was bepaald, teneinde de tijdsduur te beperken. Hier toe droeg ook de nieuwe tijdregel bij, die voor het eerst op een nationaal toornooi werd toegepast. Dominerend BIJ de heren domineerden Bert Onnes en Frans Schoofs weer. Onnes was zeker van zijn victorie, toen hij Schoofs na een bijzonder spannend duel klopte met 19—21. 21—19, 21—16. Jaap van Hummel legde beslag op de derde plaats. Schoofs had in dit toernooi grote moeite met Ge Bakker. In de derde game was de stand na twintig minuten 1817 voor Bakker. Met toepassing van de tijdregel slaagde Schoofs er echter in met 1921 te zegevieren. Onnes moest aan de goed spelende Jan Scheffer een game afstaan. 0 De twee winnaars van het na tionale tefeltennistoernooi in Haar lem rr\et hun bekers: Ursula Artz en Bert Onnes. J_JET was jammer, wdat Aukje Wynia bij de dames afwezig was. Nu bleef Ursula Artz ongeslagen. Nelleke Visscher. die tweede werd, moest er met 1421, 1521 aan ge loven. Ursula Artz kreeg na haar zege van het hoofdbestuur van de tafelten- nisbond een extra beloning. Zij werd aangewezen voor deelneming aan de open Franse kampioenschappen. De Nederlandse kampioene Tine de Jong faalde in de derde ronde. Zij leidde in de derde game tegen Cynthia Werkhoven met 169, 1713, 1916 en in plaats van haar partij volgens de tijdregel uit te spelen forceerde zij via 2020 haar spel en verloor met 2022, Cynthia Werkhoven bleef lang kans hebster, maar toen zij in de vijfde en zesde ronde tegen Ursula Artz met 18—21, 21—18 en tegen Nelleke Visscher met 19—21, 19—21 verloor, moest zij met de derde plaats genoegen nemen. De standen waren: Limburgia Coupe: 1 Ursula Artz (Den Haag) 7 overwinningen; 2 Nellie Visscher (Rotterdam) 6 overw; 3 Cynthia Werkho ven (Amsterdam) 5 overw: Tine de Jong (Amsterdam) 3 overw; 5 Ilse Tessensohn (Amsterdam) 2 overw; 6 Anneke Overweg (Amsterdam) 2 overw; 7 Marian Perton (Amsterdam) 2 overw; 8 Jo Hoeymakers (Venlo) l overw. N.T.T.B.-cup; 1 Bert Onnes (Amsterdam) 7 overw; 2 Frans Schoofs (Amsterdam) 6 overw: 3 Jaap van Hummel (Deventer) 4 overw; 4 Wim Schoonemeyer (Amster dam) 3 overw: 5 Jan Gompelman (Am sterdam) 3 overw: 6 Gé Bakker (Leiden) 2 overw; 7 Jan Scheffer (Amsterdam) 2 overw; 8 Eric Goudsmit (Amsterdam) 1 o\ ?rw. De kernploegen van de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrijders- bond, die zich in Noorwegen voor bereiden op de komende internatio nale schaatskampioenschappen, be spraken dit weekeinde de nogal veel stof tot spreken en schrijven gege ven hebbende kwestie Zee-Meeu- wisse. De beslissing van het bestuur, waardoor het voor Zee en Meeu wisse weer mogelijk is geworden zich bij de kernploeg aan te slui ten, zal de serieuze wijze waarop en de interesse waarmee getraind wordt onder leiding van de voor treffelijke trainer Piet Zwanen burg, en ploeggenoten en te tonen, dat zij de beslissing van het bestuur waard zijn. De leden van de kern ploeg zouden het op prijs stellen na afloop van het seizoen een gesprek met het bestuur over de door Zee en Meeuwisse veroorzaakte moeilijk heden te hebben. Nadrukkelijk willen de leden van de kernploeg nu reeds verklaren dat er geen rivaliteitsstemming bestaat met betrekking tot het deelnemen aan de komende kampioenschap pen", aldus het communiqué van het bestuur van de K.N.V.B. (De leden van de kernploeg in Fa- gernes Henk van der Grift, Rudi Liebrechts, Diclc van Zanten, Klaas Renes en Gerben Karstens heb ben dus besloten de deserteurs Arie Zee en Chris Meeuwisse weer in hun midden op te nemen. Zij hebben met hun besluit de Nederlandse schaats sport een dienst bewezen. De reis naar Fagernes van Piet Bergström, de administrateur van de KNSB die de gemoederen het afge lopen weekeinde in opdracht van het bestuur moest trachten te sussen, is dus niet vergeefs geweest. Er is thans een einde gekomen aan de affaire die de afgelopen week ■menig schaatsliefhebber bezig heeft gehouden. Wat er na afloop van het Europese en wereldkampioenschap in februari zal gebeuren als de rij ders thuisgekomen zijn, is nog niet erg duidelijk. De leden van de kern ploeg met uitzondering van Zee en Meeuwisse hebben de wens ie kennen gegeven een gesprek te wil len hebben met het bestuur. Indien in dit gesprek oude koeien uit de sloot worden gehaald, keu ren wij een dergelijk gesprek ten stelligste af. Mocht dit plaats heb ben op een gemoedelijke basis dan kunnen wij het slechts toejuichen. (Red FRANKFURT (ANP). De Schotse bokser in het middengewicht Pat Mccor mack heeft te Frankfurt met succes te gen de Westduitser Heini Freytag zijn Europese titel verdedigd. Mccormack behaalde een ruime zege op punten. De Schot veroverde de Europese titel op 17 oktober te Londen in een duel met de Nederlander Harko Kokmeijer. In het voorprogramma ontmoette de Nederlandse zwaargewicht Paul Kraus de Westduitser Ossi Büttner. De scheidsrechter staakte de strijd in de tweede ronde, nadat Büttner' vier keer was neer gegaan. Eigen nieuwsdienst sumse draversbaan was uitermate zwaar en de tijden die de paarden in de modder maak ten waren zeer matig. Vitalis was nog de snelste winnaar: een km- tijd van 1.31.2. Wagenaar sr. reed Vitalis in het tempo, dat het vinnige paard zelf vrijwel mocht bepalen en dat was voldoende om topklassers als Quicksilver S en Theo Messidor, die na geruime tijd van rust zijn heroptreden maakte, voor te blijven. Quicksilver pakte niet aan en wat betreft Theo Messidor; die kwam al in de eerste bocht in moeilijkheden, toen Wiebeline Wip pal voor hem in galop ging. Dit inspireerde Theo tot een. dergelijk foutief gedrag. William Z kwam als zo vaak wat te laat in actie om een zware bedreiging te worden, al was zijn eindsprint op zichzelf fel genoeg. In de vierde koers werd Woelewaal S zo tegen de reeling gewerkt, dat het paard beentje-overging en languit op het middenterrein kwam te liggen. Pikeur Bron gleed mede het midden terrein op, maar hij was onmiddel lijk weer op de been. Intussen had Young Motnenal, die hier achter liep, zijn kans ook verspeeld. De na het ongeluk met pikeur Not- telman aangeschafte ultra moderne brancard met toebehoren behoefde geen dienst te doen. T^EN van de mooiste duels van de middag was dat tussen Velduil S en Visuil S. Amateurrijder H. Tuzee hield de bepaald niet makkelijke, maar zeer sterke Velduil voor de an dere uil, die door haar eigenaar G. v. d. Wal misschien iets te laat voor een eindsprint werd ingezet. De uitbetaling van de middag kwam in de laatste koers, waarin de typi sche flyer Winny Cliff voor Vaurien bleef, wat aangezien X Pluto noch Xessidor, noch X Tello bij de eerste twee konden komen, met bijna 46 gul den werd gehonoreerd. De uitslagen luiden: Caesar Julia H-prijs: 1. Zefanja (M, Ver gay) 1.38.3: 2. Zethes; 3. Zanella. Toto w. 3.70, pi 1.90, 9.90, f 2.20, gekoppeld 13.60, cov. f 24.40. Cafanny-Fezprijs: 1. Zoon van Kievit (F. J Eerenberg) 1.34.2: 2. Zoranus Axkit; 3. Zephyr Magowan. Toto w. 4.10. pl. f 1.40, 1.50, 1.70, gekoppeld 6.50, cov. 4.70. Cairos 2-prijs: 1. Ylogie M (W. B. van Overeem) 1.36.4; 2. Xerxes; 3. Yolige Miss. Tot. w. 6.10, pl. 1.60, f 1.70, f 1.90. ge koppeld 8.50, cov. 5. C. Alkestis van E-prijs: 1. Yvonne (J. Wagenaar jr.) 1.34.6; 2. Yec; 3. Jewel Boy. Tot. w. f 3.70, pl. 2, 170, f 2.90, ge koppeld 5.90, cov. 4.90. Calumet Bulwark-prljs: 1. Vitalis (J. Wa genaar sr.) 1.31.2; 2. William Z: 3. Ugold- man K. Tot. w. 5.80, pl. 2.10, 1.60, f 2.30, gekoppeld 14.20, cov. f 3.90. Calumet d'Aster-prijs: 1. Velduil S (H. Tuzee) 1.31.6; 2. Visuil S; 3. Tizia-n. Tot. w 14.20, pl. f 5, 1.90, f 5.50, gekoppeld f 13.40, oov. 4.90. Calumet Spencer-prijs: 1. Witty Hano ver (P. Heynen) 1.34.6; 2. X Straal W; 3. Wish you were here. Tot. w. 5.10, pl. 2.20, 3.40, f 1.90, gekoppeld 14.10. cov 13 60. Calumet V-prijs: 1. Winny Cliff (P. R. R. Koppejan) 1.34; 2. Vaurien; 3. Xerophyt. Tot. w. 8, pl. 2.10, t 2.70, 5.40, ge koppeld 45.90, cov. 8. Totalisaitor-omzet 150.054.—. Gisteren heeft Zefanja haar eerste overwinning behaald. Hier gaat zij onder het toeziend oog van entraine- mentgenote Zampa Hollandia aan de kop, maar Zampa raakte het spoor bijster en kon niet in de prijzen komen. UTRECHT. Het Koninklijke Neder landse Gymnastiek Verbond (KNGV) heeft voor de training van zijn keurturnsters aan Rusland ver zocht een trainster af te staan. Deze verrassende mededeling werd zaterdag gedaan door de heer J. de Jong, voorzitter van de technische bondsbestuurderen van het KNGV tijdens de technische bondsvergadering in Utrecht. Deze mededelnig is vooral zo verrassend, omdat na de weigering van de Oostduitse turnbond om Ellen Berger en Ute Starke voor de Neder landse training af te staan, ook Tsjecho- slowakije te kennen had gegeven geen trainster of trainer te kunnen missen. Of het bij de Russen zal gelukken is de grote vraag. Op de vergadering werd ook besloten om de training van jeugdturners en turners in dit jaar weer te scheiden. De Duitse trainer Hardy Frenger zal worden uitgeschakeld bij deze trainin gen. De turners komen onder leiding van Van Galen, de jeugdturners onder die van Klaas Boot. Een B-korps wordt samengesteld uit goede turners, die niet in de keur korpsen zijn geplaatst. Het wordt aan- gevud met de besten uit de junior kampioenschappen. De distrietstrainingen, die in 1961 waren ingesteld, hebben niet aan de verwachtingen voldaan, zodat deze zijn opgeheven. Voor de turnsters komt daarvoor in de plaats een centrale trainingsgroep, waarvoor zestien turnsters zijn aange wezen, die niet getraind worden in verschillende speciale keurgroepen van verenigingen. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Er komt weer wat leven in de Nederlandse bokssport. Op vrijdagavond 19 januari verschijnt Leen Jansen, na enige tijd op non-actief te hebben gestaan, in de ring om in de Rivièrahal te Rotterdam de Tsjechische zwaargewicht Ivan Prebeg te ontmoeten. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. De storm in de Nederlandse Basketbalbond (NBB), die enige tijd geleden opstak rond de me dische keuring, heeft achteraf "gezien toch maar één slachtoffer geëist. Al leen de voormalige penningmeester- competitieleider Van der Zijden vol hardt in zijn besluit alle functies neer te leggen. De overige vier leden van de wedstrijdcommissie hebben besloten hun functie weer te gaan vervullen. De heer Klijn, die tot het vijftal af getreden bestuurders behoorde, wordt de nieuwe competitieleider. Eigen nieuwsdienst HASTINGS. Botwinnik, die reeds zeker was van de eindoverwinning in het schaaktoernooi te Hastings, heeft in de negende en laatste ronde na twaalf zet ten remise gespeeld met zijn landgenoot Flohr. De resultaten van de negende ronde wa ren: Penrose (GB)Gligoric (Zal.) i/2—ys; Bisguier (VS)—Aaron (Indië) 1—0; Flohr (RUiSl.)—Botwinnik (Rusl.) Yz—ViI Barden (GB)—.Robatsch (Oost) 1—0; Wade (Nw.- Zeel.)—Littlewood (GB) 10. De eindstand: 1. Botwinnik, 8 pnt., 2. Gli goric, 6 pnt., 3. Flohr, 5\'z pnt., 4. Bisguier en Penrose, beiden 5 pnt., 6. Littlewood en Barden, beiden 4 pnt., 8. Wade 3y2 pnt., 9. Robatsch, 3 pnt., 10. Aaron 1 punt. Henk Metz greep titel HILVERSUM (ANP) De Haagse biljartspeler Henk Metz heeft op de laatste en beslissende dag van het kam pioenschap hoofdklasse driebanden zijn stadgenoot Heinsman van de eerste plaats verdrongen. In de finale tegen Heinsman won Metz niet alleen, maar ook wist hij zijn algemeen gemiddelde -bijna een vol punt boven dat van Heinsman te houden. af, n: Voor Heinsman zat er, evenals voor Metz, Van Essen en Soetexboek de troost in, dat zij naar de ereklasse driebanden promoveren. De eindstand van dit in Hilversum ver speelde kampioenschap was: Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM In de zaalhand- balcompetitie van District West A was de grote verrassing de eer ste nederlaag van De Blinkert te gen Sagitta: de Haarlemse meisjes werden na een spannende wedstrijd met 43 verslagen. Al direct na het begin bleek, dat Sagitta stoute plannen had. Met snel en doortastend spel belaagde het het doel van De Blinkert. Na zes mi nuten wist Tiny Kloppert met een mooi doelpunt Sagitta de leiding te geven. De Blinkert verdedigde zich fel, maar kon toch niet verhinderen, dat het met de rust 20 voor Sagitta was. Na de rust bracht mej. Posthumus de stand zelfs op 3—0. Toen de speel tijd al grotendeels verstreken was. kwamen er nog vijf sensationele minu ten. De Blinkert sloeg fel terug en binnen enkele minuten was' de stand gelijk 33, mede dank zij twee fraaie doelpunten van Noortje Bos. Dinie Dekker zorgde er nog juist op tijd voor dat Sagitta een verdiende over winning kon behalen: 43. Hoewel De Blinkert de leiding blijft behouden, is de spanning weer volop teruggekeerd; omdat de dames van Niloc kans zagen Zeeburg met 63 te verslaan, staan zij nu nog slechts twee punten op De Blinkert achter. Zeeburg stond aanvankelijk met 20 voor. Voor de rust wist Niloc dit om te zetten in een voorsprong van 42. Ook na de rust bleef het sterker en het won verdiend met 63. AVA bmachtigde door een overwin ning (73) op Amstel twee kostbare punten. Hiermede zal Amstel wel niet meer aan degradatie ontkomen. vochten maar ruimschoots verdiende zege te behalen op Verburch; 8—6. Met Athene blijft het mis. Nu werd weer in Kwintsheul een nederlaag ge leden tegen Quintus (68). Hoewel Athene duidelijk uit vorm is en voor de titel uitgeschakeld, vinden wij het een verdienstelijke prestatie van Quin tus, dat zich hiermede wel veilig heeft gesteld. Hygia ondervond in de Houtrusthal weinig tegenstand van hekkesluiter Turnlust. Nadat het reeds bij rust 8—3 was won Hygiea met 13—3. Koploper Operatie'55 behield bij de heren door een zege met 2017 op Hermes weliswaar de leiding, maar dat heeft heel veel moeite gekost want voor rust had Hermes een overwicht, dat resulteerde in een voorsprong van 11—8. Na rust herstelde Operatie zich en het won deze zeer spannende strijd met 2017. De heren van Hellas behaalden een zege op Schutters (2411). Voor de rust was het krachtsverschil nogal groot. Niet dat Hellas technisch zulk een subliem spel liet zien, want dat -liet de gladde vloer niet toe. Hellas trachtte echter het scoren te forceren met afstandschoten, wat door het zwakke werk van de keeper van Schutters wonderwel gelukte. Met de rust was de stand 175 voor Hellas. Na de rust wogen de partijen door feller spel van Schutters beter tegen elkaar op. Animo boekte een zeer verdienstelij ke overwinning op Dynamo, waardoor het zich wat steviger op de derde plaats kon nestelen: 1310. crmb. brt. 1. Metz 342 2. Heinsman 3.Van Essen 4. Jansen 5. Soeterboek 6. Franken 7. Goos 8. Schipper 342 319 287 334 395 307 277 464 524 456 528 483 481 489 507 alg. gem, 0.737 0.652 0.699 0.543 0.691 0.634 0.627 0.546 Het tcternoolgemddeldo bedroeg: 0.639. pnt. 12 12 10 6 4 4 4 4 Pietrangeli heeft, ondanks de concur rentie van Gardini, bij de heren de eer ste plaats op de Italiaanse tennisrang- lijst behouden. Bij de dames moest Laz- zarino aan de top plaats maken voor Riedl. ROTTERDAM Door in de derde en laatste ronde van de Senegalees Baba Sy te winnen, is de Zuidhollandse damkam- pioen Bakhuizen eerste geworden in een toernooi te Rotterdam. In de andere groep werd Kouate uit Senegal eerste. De uitslagen waren: Eerste ronde: Van Prooyen—Baba Sy 9—2, Stuurman —Bakhuizen 0—2. Tweede ronde: Baba Sy—Stuurman 2—0, Bakhuizen—Van Prooyen 11. Derde ronde: Bakhuizen Baba Sy 20, Van ProoyenStuurman 11 Eindstand: 1. Bakhuizen 5 pt., 2. Baba Sy 4 pt., 3. Van Prooyen 2 pt., 4. Stuurman 1 pt. Groep B: KouateVan Baarlen 11, Aarts—Van Tol 2—0. Derde ronde: Van Tol—Van Baarlen 20, AartsKouate 1—1. Eindstand: 1. Kouate 4pt., 2. Aarts 3 pt., 3. Van Tol 3 pt., 4. Van Baarlen 2 punten. De Russen hebben aangekondigd, dat zij dit jaar deel zullen nemen aan de ten niswedstrijden om de Davis Cup. TN de herenafdeling wisten Niloc en en Aalsmeer weer de volle 'winst binnen te halen. Niloc won van Atilla met 3519, nadat de rust reeds met een 168 voorsprong was ingegaan. Toch duiden negentien tegendoelpun ten er wel op, dat de verdediging maar zwak was. Aalsmeer had wei nig moeite met WVGV, want het won met 155. Ook hier geven wij de mannen uit Weesp maar weinig hoop. dat ze de degradatie nog kunnen ont gaan. De beslissing voor de titel zal op 4 of 18 februari vallen als Aalsmeer en Niloc elkaar ontmoeten. Wij gelo ven niet dat Blauw Wit hierin nog iets gaat zeggen, want het verloor on verwachts met 9—11 van U.D. Rust stand reeds 6—2 voor de Utrechtena ren. TN District West B zag het leidende DWS kans zijn positie weer te ver sterken. In Wateringen qisten de Schiedamse meisjes een zwaar be- Eigen nieuwsdienst De tweede helft van de viertallen' competitie bridge in de meesterklasse is voor UBC, dat de eerste plaats op de ranglijst bezet, gunstig begonnen. Het team, bestaande uit de heren C. KaiserVan Heusden en R. Kaiser— Kokkes, speelde tegen Studiecentrum een goede wedstrijd, vooral in de twee de helft. Na de eerste helft stond Studiecen trum met 4933 punten voor. Een 6- Sch.-contract, gespeeld door de gasthe ren Van Bemmel-Suyck Weyl, werd door UBC geboden, doch door de heren v.d. Werf—Lewin met 7 R uitgenomen. Kaiser en Van Heusden probeerden toen nog 7 Sch, doch dit ging 1 down, hetgeen UBC negentien punten kostte. In de tweede helft stond UBC echter slechts vier punten aan de tegenstan ders toe; het scoorde er zelf 44, zodat de eindstand 53—77 (1—5) werd. De Continental Club' en Bridgekring '35 hebben zowel de scorepunten als de wedstrijdpunten gelijk verdeeld. De einduitslag was 82—82 (3=3) De heren Cats—Verboog en mr. Kra merSchreuder hadden na de eerste helft een kleine voorsprong (3426) doch de tweede helft bracht de balans in evenwicht. Een goed redbod van de heer Verboog van 6 Sch tegen een 6 H contract van Bridgekring werd niet be loond, omdat zijn partners aan de an dere tafel slechts tot 4 H kwamen. In een ander spel boden beide par tijen een goed 6 KI. contract. De Con tinental Club wist de goede uitkomst te vinden, namelijk harten Aas, en har ten na, die werd ingetroefd, deed het contract sneuvelen, dat aan de andere zijde na een andere uitkomst werd ge maakt. Het team van Bridgekring '35 bestond uit de heren Kreijns-Slaven- burg en OudshoornKornalijnslijper. WOC verloor met 6—0 van het Bui tenhof en daarmee de tweede plaats op de ranglijst. Het was een wedstrijd met verschillende ongelukjes. Zo werd een bod van 4 Sch van de Hagenaars, dat met te maken was, door de heren Polk —Meijer met 5 kl. uitgenomen, dat kwetsbaar gedoubleerd 4 down ging. Aan de andere tafel kwamen de heren Mauw-Brilleslijper van WOC niet ver- der dan 3. Sch; zij gingen ook down. Dit spel kostte WOC zeventien punten (f?,een ander spel werd door WOC 1 S.A. geboden en gemaakt. Het Bui tenhof ging in 3 S.A. 4 down. doch de tegenpartij had vergeten te doubleren Het Buitenhof, bestaande uit de heren Boender—Oudshoorn en Goutier—Rij ken, won tenslotte met 123 tegen 92 (60). UBC heeft tiians acht punten voor sprong op zijn naaste concurrenten. Bridgekring '35 en Het Buitenhof.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7