China de poort van westerse eschavin; Ci MARXISME VOND GOEDE VOEDINGSBODEM IN VERPAUPERD LAND KOSTELIJKE QUIZ MET BEDENKELIJKE KANTEN Voor E.E.G. blijft het in Brussel oudej aar 1,50 SPEL OER ZEVEN VERGISSINGEN r en het wordt hoog tijd om open te doen Zo leefden ze" Dor us in Tirool werd verrassende parodie v.Noort-plaquette voor Amerikaan uuL ^Vv// iOSRAM Maandag 8 januari 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 V II Z) OEN de Westerse be- I schaving in het stroomgebied van de Eufraat en de Tigris on geveer tweeduizend jaar voor onze jaartelling haar eerste wankele schreden zette, die via Griekenland en Parijs in de wolkenkrabbers van New York tot ouderdom zouden voeren, werd in een krul van de Gele Rivier de Chinese be schaving geboren. Brusselse bonnen duur betaald I KLOOSTERBALSEM FRANSE MINISTER TOVERT EEN LELIJK AAPJE UIT ZIJN MOUW Vrouwen beroofden twee mannen van portefeuilles Muurbloem, AUTEUR NU BOOS OP SONNEVELD H. A. Crommelin overleden vandaag De beide beschavingen hiel den geruime tijd gelijke tred. In China en in het Westen kwamen bijna gelijktijdig we reldsteden tot ontwikkeling. In China en het Westen was de ba kermat van de beschaving lange tijd een klein gebied omgeven door mas sa's onaangepaste volkeren, die men barbaren noemde. De mogelijkheden van Chma om zijn beschaving uit te dragen waren tonoerafisch gezien in de eerste da- door Louis Sinner hr I ELf .?X topografisch gezien in gen van zijn cultuur eindeloos gro ter dan die van de volkeren tussen de Eufraat en de Tigris. De grond- leggers van de Westerse beschaving, die altijd een drang naar het Westen hebben gehad, konden tot aan de ontdekking van Amerika slechts een gebied van tien miljoen vierkante kilometer „veroveren". China behoefde niet bui ten zijn topografische grenzen te gaan om een gebied van negen miljoen vierkante kilometer te vinden. Heeft China daar om veertig eeuwen een voldoende groot expansie gebied in eigen omgeving kunnen vinden, de Wester se beschaving had spoedig haar topografische gren zen bereikt. Haar geest drift en overtuiging waren groter dan haar land en zij trok uit over de ge hele wereld. China bleef thuis. HINA klopt aan de poort van de Wester se beschaving. Het is nog slechts een achteloos klopje om de aan dacht te trekken. Maar de Westerse beschaving poogt net te doen alsof China niet bestaat en wacht ondertus sen met spanning het mo ment af dat het klopje een bons zal zijn. Wat is er gebeurd met ons, met de Westerse be schaving? Eens waren wij de trotse heersers der aarde. Wij trokken uit en legden alle volkeren onze denkbeelden op, overtuigd als we waren dat onze ideeën de enig juiste en zaligmakende wa ren. Nu is onze beschaving oud geworden volgens pessimisten is zij stervende. Met de ouderdom is een ge laten wijsheid gekomen. Wat vroeger voor ons abso- luut en onfeilbaar was, is nu betrekkelijk. Wij zijn niet meer zo overtuigd van ons gelijk en onze voortreffelijk heid. Misschien is deze on zekerheid de grote vrucht van onze beschaving. Mis schien is onzekerheid de eni ge zucht van iedere oude beschaving. Maar andere volkeren levende in en bou- «- wende aan andere bescha vingen dringen nu met de S geestdrift en de kortzichtig- J heid van ons voorgeslacht g om hun gelijk aan ons op te leggen. Zij hebben alleen maar gelijk, omdat zij er in geloven. Dit is geen abso luut gelijk. DE Sjang-dynas- tie negen konin- 'tie die de Chi nese beschaving in de krul van de Gele Rivier heeft gegrondvest, werd na eeuwen verdrongen door de gen van de Tsjow-dynastie. De „ras-zuivere" Chinees was toen al moeilijk te herkennen, want wie zijn de oorspronkelijke bewoners van China? Volgens bepaalde theorieën leefden in het zuidelijk deel ven China Maleiers, die door druk uit het noorden zijn verdreven naar de Archipel en de landen van Zuid-Oost- Azië. De parallel met de Westerse be schaving loopt verder. De eerste heer sers van China schiepen een feoda liteit die in opstand kwam tegen het centraal gezag. In 221 voor onze jaar telling maakte een koning een einde aan de burgeroorlogen en riep zich zelf uit tot de eerste keizer van China: dertien jaar later werd de beroemde Han-dynastie gevestigd. Na enkele opstanden van vroegere leenheren, werd 150 jaar voor onze jaartelling de Chinese bureaucratie in het leven geroepen, draagster van heit centraal gezag. Dit ambtenaren- stelsel heeft eeuwenlang alle revolu ties, verdeeldheid en strijd overleefd. Op dit ambtenarenstelsel heeft de he le Chinese maatschappij ruim twintig eeuwen gesteund. Men kon slechts ambtenaar worden na het afleggen van een „keizerlijk examen". De be stuursvorm bevorderde dus tevens een selectie van het Chinese intel lect. T\E HAN-DYNASTIE kon zich JL» bijna vijf eeuwen handha ven, toen kregen „de barbaren" aan de randgebieden van de Chinese be schaving de overhand. Het trotse rijk viel in 220 staten uiteen. De .T'ang- dynastie schiep weer eenheid voor en kele eeuwen en werd afgelost door de Soeng-dynastie, die in 1276 werd ver dreven door de bloedige invasie van de mongool Djengis-Chan. Tijdens de- ze invasie werd de Juan-dynastie aan de macht gebracht. In deze eeuw kreeg de Westerse beschaving het eerste contact met China door de reizen van de Veneti- aan Marco Polo die door zijn boeken het Westen begon te wekken uit de slaap der Middeleeuwen. De Ming-dy- nastie maakte in de zestiende eeuw kennis met het ontwaakte Westen. Het trotse Portugal, dat nu zo tra gisch voor een verdwenen prestige vecht, vestigde in 1530 de eerste Wes terse kolonie in China, Macao. Deze kolonie is nog steeds Portugees be zit en zal wellicht in de naaste toe komst het arme Portugal „een twee de Goa" bezorgen. Het is onmogelijkde geschiedenis van China, gekleurdëb en ingewikkel der dan de geschiedenis van Europa, in kort bestek te beschrijven, zelfs al wil men het risico van dorre opsom ming aanvaarden. De cirkelgang van opkomst-bloei-verval-ondergang be heerst ook China's historie. 5 Misschien zijn wij onge- rust over hun opdringende geestdrift, omdat wij bij onszelf hebben meegemaakt -g hoe kortzichtig een geloof in eigen voortreffelijkheid de mens kan maken. China klopt aan de poort J van de Westerse bescha- g ving. Wij zijn bang dat het DE Ming-dynastie ging in de zeventiende eeuw ten onder om plaats te maken voor de ons goed bekende Mantsjoes. Deze dynastie kreeg de volheid van de Westerse zelfverzekerdheid te dragen tijdens bloedige oorlogen en economi sche knechting. Zij ging in het begin van deze eeuw roemloos ten onder en met haar het keizerlijk bestuur over China. China werd een republiek, yy De wisseling van bestuursvorm maak te een einde aan het klassieke Chi na. De „keizerlijke examens" werden afgeschaft en het land viel ten prooi aan oorlogszuchtige generaals. Cor ruptie vierde hoogtij, oorlogen wer den verloren, miljoenen stierven van de honger. Dit bleek de juiste voe dingsbodem voor een uit het Westen geïmporteerd ideaal: Het Marxisme. Een blijdzijde van het grote boek van China's geschiedenis werd omge slagen. En op de nieuwe bladzijde kwam de klop aan de poort van de Westerse beschaving. -5 ooit een bons zal worden, -tt Als er echter geklopt wordt ;g is het wel wijs te pogen om g j* te ontdekken wie er toegang -» of aandacht vraagt. In zes artikelen zullen wij het licht laten schijnen over China, daarbij mede steu nend op en ons aansluitend bij de veertiende vakantie cursus voor geografen die eind 1961 in Amsterdam ge heel aan China werd gewijd. Van onze correspondent BRUSSEL. De Brusselse politieagenten die half december hun looneisen kracht wilden bij zetten door een „stiptheidsactie" en drie dagen lang voor het minste vergrijp automobilisten bekeurden, zullen er niet ge makkelijk afkomen. Die agenten verviervoudigden het daggemid delde aan processen-verbaal, maar de procureur des konings heeft tot hun pijnlijke verbazing hun stiptheidsactie „misbruik maken van bevoegdheden voor persoon lijke doeleinden" genoemd. De stakende agenten hebben boven dien gehandeld tegen het voor schrift. dat ze by de uitoefening van hun ambt tact, begrip en gezond verstand moeten ge bruiken. De procureur des konings heeft derhalve tegen de stakers een berisping uitgesproken, die de hoofdcommissaris van Brussel aan iedere staker persoonlijk moet overbrengen. De hoofd commissaris moet ook opgeven wie er gestaakt hebben, hoeveel processen-verbaal iedere staker in die drie vreemde dagen heeft opgemaakt en een overzicht op stellen van de staat van dienst van iedere overijverige agent. De procureur des konings overweegt sancties en deze kunnen gaan tot schorsing met inhouding van salaris. Het optreden van de procureur des konings is voor de stakende politieagenten gekomen als een zeer koude douche. Zij waren namelijk van plan half januari hun actie te herhalen. AMSTERDAM Het toneelgezel schap van de Koninklijke Nederlandse Schouwburg te Antwerpen opent op 30 maart met een voorstelling van De Fluitketel van Herman Teirlinck de 27ste boekenweek. Na deze vcnrstelling, die in de Stadsschouwburg wordt gegeven, be gint in het Concertgebouw het tradi tionele schrijversbal. De schrijvers ZATERDAG. Het wordt tijd, dat de Vara de Blue Angels op stal zet. Zaterdagmiddag was dit importprodukt het toppunt van stupiditeit. De pauzefilmpjes waren interessanter. Het is gevaarlijk als de middaguitzendingen naar dit peil gaan wegglijden. (Ingezonden mededeling) en wintervoeten, een jaarlijkse kwelling! Jeuk en pijn verdwjjnen snel met heilzame, .diepwerkende verzacht en verlicht aan doeningen van huid en spieren. Huisapotheek in 1 potje Handkracht is ondanks alle hervormingen nog steeds een van de be langrijkste energiebronnen in communistisch China. Een serie, waarmee men op ge- slaagde wijze poogt een volk en een tijd visueel bij de lezer te brengen is de „Zo leefdenreeks van tge- verij Hollandia in Baarn. In deze serie is uitgekomen „Zo leef den de Chinezen aan de vooravond van de inval der Mongolen". De schrijver Jacques Gernet geeft in het boek op dikwijls folkloristische wijze een beeld van het toen ruim 32 eeu wen oude China, dat zich koesterde in een betrekkelijke rust. Deze rust zou op ontstellende manier worden ver stoord door Djengis Chan en zijn hor den. die de Chinese samenleving van aanzien zouden doen veranderen. Met alle technische verschillen ge leek die fijd maatschappelijk gezien wat op het begin van onze twintigste eeuw: Er waren problemen, maar de ze verzonken in het niet bij de cata strofale ontwikkeling, die dreigde. Zoals alle joeken in deze serie is ook dit werk een betrouwbare gids, die levend maakt, wat zo lang geleden is gestorven. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Aan de hand van een briefje van een polikliniek zijn twee vrouwen opgespoord die ervan worden verdacht twee mannen van hun portefeuille te hebben beroofd. Het zijn de 27-jarige Amsterdamse W. J. M.- van O. en de 22-jarige Groningse H. M. M. Op 10 december werd in Amsterdam een bejaarde man het slachtoffer van de vrouwen. Onder bedreiging met een stilet namen zij hem zijn portefeuille met honderdveertig gulden af. Op Nieuwjaarsdag beroofden zij op dezelf de manier een Haarlemmer van hon derddertig gulden. De Amsterdammer had bij de over val de portemonnee van de oudste vrouw weten te bemachtigen. Die be vatte een briefje van een polikliniek en dat was voor de recherche voldoende om de twee straatroofsters te achter halen. Het tweetal werd in Groningen ge arresteerd. De vrouwen zijn in Am- dam opgesloten. Van onze correspondent BRUSSEL. Hoe lang moet het in Brussel nog 31 december blij ven? Op alle nieuwe voorstellen, te genvoorstellen en amendementen aangaande het gemeenschappelijk landbouwbeleid, waarover de mi nisterraad van de E.E.G. zich se dert donderdag heeft gebogen, staat namelijk 31 december 1961. Toen de ministerraad voor Oude jaar geen oplossing vond voor het probleem van het gemeenschappe lijk landbouwbeleid en voor het vraagstuk van de overgang naar de tweede etappe van de E.E.G., werd de zitting niet gesloten maar ge schorst en permanent verklaard. Het blijft hier oudejaar om besluiten ach teraf op 31 december te kunnen date ren. Langer niet De Italiaanse delegatie heeft ech ter laten weten dat het einde van de ze week voor het laatst Oudejaar moet zijn, want langer kan ze niet in Brussel blijven. Krijgt de raad van ministers deze week echter zijn werk af? Vrijdag was men optimistisch. Zaterdagmor gen, toen de ministers een vrij week eind namen maar hun ambtenaren met handenvol werk achterlieten, was de stemming somber. De ene dag lijkt een onderwerp geregeld, de volgende dag komt een nieuw be zwaar. De Franse minister van land bouw, Pisani, die de eis van Neder land (afspraken over een heffingssys teem voor zuivel) aldoor heeft ge steund, is dat blijven doen. Maar tot ontzetting van zijn collega's heeft hij een lelijk aapje uit zijn mouw geto verd. De raad is het er over eens dat er afspraken over de zuivel moeten ko men, maar Pisani zegt nu: „Ik keur ze alleen maar goed als ze er óók ko men voor rundvlees en suiker". Achterdeurtje Een ander moeilijk probleem: groenten en fruit. De Duitsers hielden lang vast aan minimumprijzen. De Commissie van de E.E.G. wil die nu juist weg hebben, omdat zij de markt alleen met heffingen in het gareel wil houden. Bonn was daarna bereid van die minimumprijzen af te zien maar er moest een vrijwaringsclausu le komen. Die clausule blijkt de minimumprij zen weer door een achterdeurtje bin nen te voeren en de Commissie de rol te geven van iemand die regis treert en niet van een instantie die bestuurt. Het is niet tegen de Nederlandse tuinbouw gericht, heeft de Duitse mi nister Schwarz zijn Nederlandse col lega Marijnen verzekerd, want de Duitsers zijn niet bang voor de ge disciplineerde Nederlandse producen ten, Zij zijn echter als de dood voor de niet-gedisciplineerde Italiaanse kwekers en willen zich tegen de over stroming van de Duitse markt met Italiaanse produkten wapenen. Dat zou echter betekenen dat de gemeenschappelijke landbouwpolitiek voor de Nederlandse tuinbouwexpor- teurs begint met een minder liberaal systeem dan thans in het Nederlands- Duitse verkeer geldt. Voor minister Marijnen en voor Nederlands tuin bouw, die voor een half miljard gul den naar landen van de E.E.G. expor teert waaronder voor 300 miljoen gul den naar West-Duitsland, is dat niet te slikken. Zaterdagavond waren er twee hoog- tepunten: Tom Manders Operette en het optreden van de heer Hoop in de quiz, hoewel daaraan enkele beden kelijke kantjes zaten. Dorus in Tirool is een verrassende parodie geworden, vooral door het ver schijnen van bekende artiesten op on verwachte momenten De dodelijk se rieuze muziek, die soms onzinnige tek sten begeleidde, hief het geheel boven het niveau van de klucht uit. Jammer, dat Manders niet iets meer handeling op het scherm bracht in plaats van de vele tekst. Theo Eerdmans had het tegelijkertijd gemakkelijk en heel moeilijk met zijn quiz Willens en wetens. Hij kon de si tuatie niet helemaal baas. Het aan de ene kant kostelijke optreden van de Rotterdamse flapuit Jan Hoop kreeg daardoor een bedenkelijk tintje. In de eerste plaats had Eerdmans nooit de tegenstander van de heer Hoop de rol van muurbloem mogen opdringen. Dat is gewoon onbehoorlijk en onverstan dig. Ten tweede had de quizleider de plicht de overmoedigheid van de heer Hoop op een zeker ogenblik af te rem men. Als spelleider met zoveel meer camera-ervaring dan de spelers heeft men groter verantwoordelijkheid dan alleen maar het spel leiden. Men moet ook de mensen leiden en proberen het publiek een waarachtig beeld van hen te geven. Niet in de laatste plaats voor de quizzer zelf is het gevaarlijk als het spel de leider uit de hand loopt En daar leek het zaterdagavond veel' op, hoe boeiend en opgewekt het overigens ook was. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM De Groningse schrijver Willem Frederik Hermans die zijn uitgever Van Oorschot een proces heeft aangedaan wegens inbreuk op auteursrechten, heeft er weer nieuwe moeilijkheden bij gekregen. Wim Sonneveld en de Commissie van de propaganda voor het Nederlandse Boek hebben zich nu de boosheid van Hermans op de hals gehaald. Zij had den eerst de één-acter „Uitgever Oor wurm" van de schrijver geaccepteerd als programma-onderdeel van het caba ret, dat Sonneveld op 30 april tijdens het Boekenbal zal opvoeren. Sonneveld heeft nu echter laten we ten, dat hij de éénacter bij nader in zien toch niet zo geschikt acht om als musical te worden gespeeld, wat blijk baar de bedoeling van de Boekenfeest- commissie is geweest, zonder dat zij dit duidelijk in de opdracht van de schrijver had vermeld. Chr. geref. berk: Bedankt voor Zwaag-Westeinde: J. Brons te Bunscho ten. Bapt. gem.: Beroepen te Winschoten: C. Mosterd te Harlingen. Geref. gem.: Bedankt voor Melisker- ke: A. Hofman te Zeist. (Ingezonden mededeling) Een OLVEH verzekering Uw levensbelang. WASHINGTON (AP). Francis E. Walter, lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden voor Pennsylvanië, krijgt vandaag uit handen van de Ne derlandse ambassadeur, dr. J. H. van Roijen, de gouden Olivier van Noort- plaquette. De onderscheiding is Walter toege kend voor zijn werk in de intergouver nementele commissie voor Europese migratie. Hij is de oprichter van en tevens de Amerikaanse afgevaardigde in deze commissie, die al jaren lang de vestiging behandelt van Euro peanen die naar andere delen van de wereld trekken. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. In het Gelder se Laren is zaterdag de heer H. A. Crommelin, oud-directeur en commissaris van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd, begraven. De heer Crommelin is dinsdag overleden. In 1928 werd de heer Crommelin be noemd tot firmant van Ruys en Zo nen, de maatschap die de directie van de Lloyd voert. Na 25 jaar legde hij zijn functie om gezondheidsrede nen neer. Enkele maanden later werd hij commissaris van de Lloyd. De heer Crommelin is voorzitter ge weest van de Nederlandse Redersver eniging, voorzitter van de raad van beheer van de N.V. Vereenigde Ne- derlandsche Scheepvaartmaatschap pij en president van het Holland committee van Lloyd's register. Hij was Ridder in de Orde van de Ne- derlandsche Leeuw. De twee tekeningen die hier staan afgedrukt, zijn bijna gelijk. In de on derste zitten zeven kleine, vergissingen, die na enig zoeken tevoorschijn moe ten komen. Mocht u niet alle afwij kingen terecht kunnen brengen, kijk dan in de krant van morgen. Daarin zullen wij de oplossing publiceren. 4. televisie MAANDAG Na journaal en weer- overzicht volgt eerst een aflevering van Vader weet het beter (8.20). Paul Cammermans regisseerde Een dag uit het leven van de actrice Ank van der Moer (8.45). Om 9.20 is er weer een aflevering van Churchills verfilmde mémoires. Ten slotte be spreekt een forum onder voorzitter schap van professor Diepenhorst de vraag of sport op zondag aanvaard baar is (9.50). België Vlaams: De Vlaamse kijkers kunnen vanavond veel genoegen bele ven met de oude maar nog steeds niet minder geestige film „Arseni cum en oude kant" met in de hoofd rollen Gapf Grant, Josephine Hull en Jean Adair (8.30). Na afloop wordt uw aandacht gevraagd voor „Toneel magazine" (10 uur). België Frans: In een uitgesteld re lais van de Franse televisie wordt een programma gepresenteerd met o.a. Dany Robin, Line Renaud, Gil Vidal en Gilda Gilles (8.30). Daarna volgt de uitzending „Lectuur voor al len" (9.30). DuitslandHet verslaggeversteam onder leiding van Peter von Zahn heeft geprobeerd een antwoord te vin den op de vraag „Wat is het schoon heidsideaal voor de vrouw in de we reld?" (8.20). Hoe Mozart* op jeugdi ge leeftijd reeds beroemd werd kunt u zien in de film „Het wonderkind van Europa" (8.50). Om 9.35 presen teert Kurt Wessel weer de politieke rubriek „Onder ons gezegd" (9.35). Na het laatste journaal (10.20) wordt een Italiaanse speelfilm „Amore" met in de hoofdrol Anna Magnani ver toond (10.40). radio vandaag MAANDAG. Begon de Avro gis teren met een hoorspelserie naar een boek van Charles Dickens, de N.C.R.V. biedt vanavond om 8.20 via Hilversum 1 het eerste deel van Dickens' roman Great Expectations. Johan Bodegraven voert de regie. Is het toeval of is het coördinatie? Via Hilversum 2 vanavond weer De wilde vaart (8.05), Je neemt er wat van mee (8.35) en Marimba (9.55). Jazzmuziek: Brussel Vlaams, 9.45. Hugo Rignold dirigeert vanavond om 10.40 het Radio Filharmonisch Orkest, dat voor de zender Hilver sum 2 een uitvoering geeft van Mozarts Pianoconcert in C, KV 503 met John Blot als solist. Over de andere Hïlversumse zender om 9.30 een recital van Schotse volksliede ren door de zanger Duncan Robert son en de pianist Marinus Voor berg. Eveneens over Hilversum 1 om 11.35 een uitvoering van de boeiende Variaties over een thema van Joseph Haydn van Brahms door de Wiener Philharmoniker on der leiding van Wolfgang Sawal- lisch. (Ingezonden mededeling) Dinsdag 9 januari 1962. RADIO j Hilversum 1. 402 m. KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gram. 7.J0 V.d. jeugd; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 V.d.huisvr; 9.35 Waterst; 9.40 Schoolradio; 10.00 V.d. kleuters; 10.15 Lichtbaken, lezing; 10.25 Gram; 11.00 V.d. vrouw; 11.30 Gram; 11.50 Volaanvooruit, lezing; 12.00 Middag klok noodklok; 12.04 Als de dag van gis teren, klankb; 12.30 Land- en tuinb. meded; 12.33 Gram; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 Pro- menade-ork, en sol; 14.05 Schoolradio; 14.35 V.d. plattelandsvrouwen; 14.45 Gevar. pro- gr. (herh.); 15.50 Gram; 16.00 V.d. zieken. 16.30 Ziekenlof; 17.00 V.d. jeugd; 17.40 Beursber; 17.45 Regeringsuitz; 18.00 Lichte muz; 18.30 R.V.U.: 19.00 Nws; 19.10 Act; 19.25 Gram; 20.25 Muzikale lezing; 20.55 Radiophilharm. orlc; 21.55 Licht progr; 22.15 4 4 4 4 4 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 Gram; 23.10 Gram; 23.55-24.00 Nws. Hilversum n, 298 m. AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws: 8.15 Gram; 9.00 Gym. v.d. vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram; 9.35 Geestel. lie- eren; 9.40 Morgenwijding; 9.55 Een boek voor het geestelijk leven, boekbespr. 10.00 Gram; 10.50 V.d. kleuters; 11.00 V.d. zie ken; 12.00 Lichte muz; 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. v.d. landb; 12.30 Land- en tuinb. me ded; 12.33 Orgel en zang; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram; 13.25 Beursber; 13.30 Gram; 14.00 Idem; 14.40 Schoolradio; 15.00 Met naald en schaar, praatje v.d. vrouw; 15.30 Viool en piano; 16.05 Jan Fabricius 90 jaar, vraaggespr; 16.30 V.d. jeugd; 17.30 Metropole ork; 17.55 New York calling, praatje; 18.00 Nws; 18.15 Eventueel act. 18.20 Pianospel; 18.30 Lichte muz; 19.00 V. d. kind; 19.05 Paris vous parle; 19.10 Gram; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr; 21.00 Gevar. progr. v. d. sold; 22.00 Muzikale lezing; 22.30 Nws; 22.40 Act; 23.00 Gram. met comm; 23.55-24.00 Nws. 1 TELEVISIE NTS: 20.00 Journ; 20.20 Filmimpressie; 20.30-22.20 Speelfilm. DUITSLAND 17.00-18.00 V.d. jeugd.(Regionaal progr,: NDR:; 18.20 Progr.-overz; 18.25 Die Nord- schau; 19.25 Auf der Pirsch; WDR: 18.40 Hier und Heute; 19.15 Gut gemixt, met Pe ter Kreuder); 20.00 Journ; 20.20 Documen taire; 21.00 Spel; 22.45 Laatste nws. BELGIË VLAAMS 19.00 Intern, jeugdkron; 19.30 Filmrep; 20.00 Nws; 20.25 Het manneke; 20.30 Do cumentaire film; 21.40 TV-spel; 22.00 Ka mer muz; 22.20 Nws. BELGIË FRANS 18.30 V.d. jeugd; 18.55 Gevar. muz. 19.30 Uitz. v.h. Instituut v. Filosofie en lekenmo- raai; 20.00 Journ; 20.30 TV-spel; 21.35 Lec tuur voor allen; 22,15 Journ.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 6