Neem meer KRIS36-*., Ga eens „lichtjes kijken" bij u thuis! Middelburg wenst opheffing zelfstandigheid Nw. en St. Joosland en 0. en W. Souburg Raad Krabbendijkeaanval op burgemeester van Rilland FILMS Borssele tegen gebiedsafstand aan Vlissingen door Zeeland Persberichten in discussie AUTO IN BRAND V oethalaideling van Zuidwesters aanstaande Raad Oud-Vossemeer voor grenscorrectie Dammen in Aagtekerke Verontrusting over herindeling Aanrijdingen in Bergen op Zoom Botsing in Middelburg Tekort van ruim 11.000 gulden op begroting Vrouwenpolder Op de kapitaaldienst geen nieuwe objecten geraamd Zaterdag 23 december 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 KRABBENDIJKE. De ge meenteraad van Krabbendijke heeft gistermiddag bij monde van de heer H. J. van Harn (a.r.) de burgemeester van Rilland, de heer J. C. W. Jobse beschuldigd van verdraaiing van feiten en een on juiste weergave met betrekking tot het verbreken van de samen werking van het gemeentebestuur met de prot. dhr. stichting Bejaar dentehuis oost-Zuid-Beveland. Als tenminste de persberichten juist zijn, want in die berichten wordt een uitlating van burgemeester Jobse in de raadsvergadering van 4 december j.L over het bejaar dentehuis als volgt omschreven: „Het lijkt er op dat dit een schijn manoeuvre is geweest, want kort daarna lanceerde de geimeente Krabbendijke een plan voor de bouw van een eigen neutraal be jaardentehuis". De heer Van Harn had het college schriftelijk ge vraagd of het college van B. en W. niet van oordeel is, dat de fei ten hier verdraaid worden voorge steld. En wat de laatste opmer king betreft beslist onjuist zijn. Uit het antwoord van B. en W. bleek, dat het college zich op het standpunt stelt, dat een persbericht nog geen waarborg geeft voor een volledige weer gave van het gesprokene. Het is daar om voor B. en W. onmogelijk hierover een rechtvaardig oordeel uit te spreken. Wel menen B. en W., dat indien in het persbericht het gesprokene wel juist is weergegeven, de geponeerde stelling beslist onwaar is, omdat het ge meentebestuur van Krabbendijke steeds open kaart heeft gespeeld ten aanzien van de prot. chr. stichting bejaarden tehuis oost-Zuid-Beveland. Bovendien is de uitspraak van neutraal bejaardente huis niet juist, omdat krachtens de stichtingsakte het prot. chr. karakter gewaarborgd ls. Het college wenst zich verder van commentaar te onthouden, daar het van oordeel is, dat het niet past zich intensief bezig te houden met wat zich in de raad van een na burige gemeente afspeelt. De gehele raad sloot zich bij deze ge- dachtengang aan. Als toelichting ver klaarde de heer Van Harn nog, dat het gemeentebestuur de nood was opgelegd. ,.Als gemeente hebben wij een grote verantwoording tegenover de bejaarden zorg. En wij hebben die verantwoorde lijkheid aanvaard. Dat is geen kwestie van een schijnmanoeuvre." In dit ver band brachten de heren J. C. Engelse (chu) en J. Zandijk (sgp) hun erkente lijkheid tot uiting voor de wijze, waar op B. en W. deze zaak hadden aange pakt. Ook was een schriftelijke vraag van de heer M. Westrate (vrije lijst) bin nengekomen, die een geheel ander as pect aansneed. „Nu de rioolbelasting' is ingevoerd zou de gemeente bij het waterschap moeten aandringen om de polderlasten voor de bebouwde eigen dommen te laten vervallen. Nu is er sprake van een dubbele belasting". Volgens de burgemeester, de heer L. Cnossen, is het polderbestuur be voegd belasting te heffen voor bebouw de en onbebouwde eigendommen. Het zou zinloos zijn aandrang uit te oefe nen, want de heffing van waterschaps lasten wordt door de wet toegelaten". Overzicht Aan het begin van de vergadering gaf de burgemeester een overzicht van hetgeen in de loop van dit jaar is tot stand gekomen. Hij releveerde o.m. dat de nieuwe uloschool klaar is, dat de rio lering voor een groot gedeelte is ge realiseerd en dat er een behoorlijke vaart zit in de woningbouw. Voor 1962 staan op het programma de bouw van een nieuwe school met de Bijbel (twee klassen), de bouw van het bejaarden tehuis, waarvoor elk ogenblik de rijks- goedkeuring wordt verwacht, en het bouwrijpmaken van de woningbouw. Hij meende, dat het erg moeilijk zou zijn de plannen voor premiebouw en in de vrije sector te realiseren. Er zijn thans plannen voor de bouw van 35 woningen in die sector. Op een totaal woningbe- zit van 700 is er nog een tekort van 106 woningen. Wat de woningwetbouw be treft moet afgewacht worden wat vóór 1962 uit het provinciale contingent wordt toegewezen. Volgend jaar zal verder de verbete ring van de straatverlichting worden gecompleteerd, zal de riolering Dorps- weg-Westweg aangepakt worden en zal het persgebouw met installaties gereed komen. Tenslotte vertelde de burge meester, dat het zielental met 52 is toegenomen en thans 2854 bedraagt. VLISSINGEN Gisteravond om streeks kwart over zeven is in de Van Woelderenlaan ter hoogte van het Nol- lebos een auto in de brand geraakt, toe behorende aan een zekere v. d. K. uit Vlissingen. Ofschoon de brandweer tij dig aanwezig was om te blussen, kon zij toch niet verhinderen dat de wagen zo goed als geheel vernield werd. De eigenaar was aan het proefrijden ge weest omdat de auto zojuist gerepa reerd was. Plotseling sloegen de vlam men uit het voertuig. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. De auto moest weggesleept worden. Joselito De film, die in Grand, Goes, draait roept geen bijzonder zware problemen op doch geeft wel leuke momenten weer. Joselito is een twaalfjarig jon getje (een straatjongen, zegt men) dat beschikt over een heldere en duidelijke stem. In deze film kan men genieten van het talent van Joselito, die met grote onbevangenheid en op vlotte wijze voortreffelijke zang ten beste geeft. Alles de lucht in De filmkomiek Norman Wisdom valt in „Alles de lucht in" weer van het ene dwaze avontuur in het andere. De beroepspechvogel ontmoet uiteraard ook weer een schoon meiske, op wie hij Norman eigen vanzelfsprekend verliefd wordt. Een luchtig, pretentie loos filmpje, dat in de kerstweek draait in Electro, Middelburg. Actie voor „Plan-Kret" SOUBURG. Blijkens een artikel in het clubblad van de Souburgse Christe lijke sportvereniging „Zuidwesters" wil men zich begin 1962 intensief inzet ten voor het „Plan-Kret". Zoals zovele verenigingen heeft ook „Zuidwesters" gebrek aan geld. Het bestuur doet daarom met klem een beroep op de le den om activiteit te tonen en een daad te stellen tegenover de toto. Enkele leden van „Zuidwesters" wil len naast de korfbal-, de volleybal- en de gymnastiekafdeling ook een voetbal club oprichten. Het verenigingsbestuur ondersteunt deze actie, waardoor binnenkort de ge boorte van een zaterdagmiddagvoetbal- club in Souburg tegemoet kan worden gezien. OUD-VOSSEMEER. De kwestie van de gemeentelijke herindeling op Tholen was het eerste agenda-punt dat na opening en notulen uitvoerig ter sprake kwam tijdens de donderdag ge houden raadsvergadering. De leden had den geen bezwaren tegen het plan, voor zover Oud-Vossemeer daarbij is be trokken. En plaats van de grenscorrec ties van zeer beperkte omvang, wenste men unaniem een ingrijpende wijziging van de grens met de gemeente Tholen. Het is nodig dat de Broek- en Rooland- polders bij Oud-Vossemeer worden ge voegd omdat deze gebieden op deze plaats zijn georienteerd. Omgekeerd is een gedeelte van de Oud-Vossemeerse polder op Tholen georienteerd en niet op Oud-Vossemeer. B. en W. zullen in deze zin aan Gedeputeerde Staten be richten en tevens het algemene gevoe len vertolken dat de raad van Oud-Vos semeer zich verzet tegen elk plan tot niet vrijwillige verandering in de Thool- se gemeentelijke indeling. De raad besloot verder tot het doen opmaken van een plan tot verbetering van riolering en bestrating van de Dorpsweg tot het bouwen van een berg plaats voor de vuilniswagen en tot aan koop van 600 vuilnisemmers ad ƒ10,- per stuk. B. en W. zullen binnenkort voorstel len de reinigingsrechten van 5,- op 6, te brengen-, waarschijnlijk met ingang van 1 jan. 1963. Wegens vertrek naar Oost-Beijerland verleende de raad ontslag aan het hoofd van de o.l. school met ingang van 1 mei 1962. In plaats van de heer S. J. Poldernan, die zich niet langer al-s regent van het Wezen-Armbestuur beschikbaar stelde, verkoos men de heer -A. M. Geluk In de commissie tot wering van schoolver zuim zal de heer P. Verhees de heer J. Boonman opvolgen. Tenslotte werd het aangevraagd sub sidie van 10 ct. p. inwoner voor de Thoolse V.V.V. verleend met de stem men van de heren J. Aarnoudse en C. M. Droogers tegen. De tegenstemmers meenden dat de voordelen van de acti viteiten van de V.V.V. niet opwegen tegen het nadeel van de verstoring van de landelijke zondagsrust. De voorzitter deed de sluiting verge zeld gaan van de gebruikelijke Kerst en Nieuwjaarswensen. Protest Togo afgewezen GOES Het protest van Togo I, in gediend na afloop van de competitie wedstrijd in de eerste klasse Z.K.B. tussen deze ploeg en Sw-ift 2 op 11 no vember jl. gespeeld te Middelburg, is door de Protestcommissie van de Z.K.B. afgewezen. De stand van deze ontmoe ting blijft dus 7—6 in het voordeel van Swift 2. Wij hebben steeds belan- stelling voor uw overtollige boekenvoorraad. Wij kopen ook bibliotheken op. Ook op wetenschappel. gebied. Boek- Boekhandel v. Benthem en Jutting. Lange Delft 64, Middelburg. 44 Krediet tot 4000 voor aankoop meubelen, woning textiel. Vraagt gratis fol der. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Post bus 1083, Rotterdam. 44 Beter steneilwerk met vlottere tekeningen levert stencilinrichting J. A. West- strate. Rouaanse Kaai 21, tel. 2453, Middelburg. AAGTEKERKE. Aagtekerke 1 speelde een competitiewedstrijd tegen Souburg 1. De uitslag was als volgt: J J EngelvaartJ v Eenenna'am 20; J Blaas—F v Dichoorn 20; A Willem- seJ d'Hondt 11; F BlaasM Marijs 20; P de VisserF Grevinga 2—0; S BiaasL v Soelen 11; M de Smiit M Bronke 11; C JongepierJ Brasser 20; S de VisserR Brasser 20; A LouwsL Leijnse 0—2. Aagtekerke won deze wedstrijd met 155 punten. BORSSELE. Het belangrijkste agendapunt van de raadsvergadering van Borssele vornide de behandeling van het ontwerp tot wet van de herinde ling van het Zuid-SIoegebied. In de vroe gere vergadering had de raad zich ak koord verklaard met het door G. S. ge opperde plan om een aantal buitendijkse schorren en strand aan de gemeente Vlissingen af te staan. In verhand met de herindeling van de gemeenten op Walcheren hebben G. S. thans opnieuw advies aan de raad gevraagd. Dit keer echter stemden alle raadsleden tegen afstand van gebied aan Vlissingen. De BorS'Selse raad achtte het bewus te gebied voor de industrialisatie en voor de gemeente Vlissingen van geen belang. Het doet thans dienst als recre atieoord voor de dorpen Borssele, Nieuwdorp en 's Heerenhoek. Naar de mening van de raad kan Borssele de be langen over dit gebied beter behartigen dan Vlissingen. De gemeentelijke subsidie aan het Burgelijk Armbestuur werd met 5800 verhoogd. De kolen-toela geregeling voor de bejaarden werd gewijzigd. Voorts werden enige percelen bouwgrond aan de Westsingel en de Westerscheldestraat verkocht aan adspirant-bouwers. Verwacht wordt dat met de uitbrei ding van de begraafplaats in 1962 wel begonnen zal worden, in verband waar mee de begroting werd gewijzigd. De afdeling Aagtekerke van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse ver gadering onder leiding van mevr. Vos- Schout. Deze avond was geheel gewijd aan het komende Kerstfeest. In de kleuterschool te Westkapelle vierden de kinderen met hun ouders het kerstfeest. Mej. Janny Gabridse vertel de de kerstgeschiedenis, waarna juf frouw Elly een verhaal vertelde. Met voordrachten, een kaarsjesspel en hel zingen van een aantal liederen werd de middag gevuld. De heer W. Hubregtse te Westkapel le viel van een voer stro en moest zich onder behandeling van zijn huisarts stellen. Tijdens de suikerbietencampagne werden te Souburg 12.269.812 kg suiker bieten aangevoerd. De netto-opbrengst van de te Sint-Annaland gehouden oliebollenactie I ten bate van de speeltuinvereniging l „Vrij en Blij" bedraagt 289. 44 Algemeen handelsbureau C. J. Huissoon - Kapelle, van der Biltlaan 1 - Telef. 294 (01102). Inrichting, con trole en bijhouden boekhou ding. Behandeling Belas tingzaken, Incasso's en in formaties. 44 Wenst u goed steneilwerk en snel geleverd? Ga dan in onze stencilafdeling praten. Lange Vorststraat. Goes. Fa. S. Birkhoff en Zn. 44 Chr. Contact Bureau voor Nederland (C.C.B.), Linde laan 32, Krommenie. Huwe lijksbemiddeling en briefw. Voor inl. postzegel bijslui ten. 44 Moderne winkeltoonbank te koop. In st. v. nieuw, la ge prijs, kantoormachine- handel J. A. Biesbroeck, Gentsestr. 21a-23. Hulst. Tel. 2080. 44 Bijverdienste Tippen voor thuiswerk, folders bez., enz. Inl. Postbus 21, H. I. Am bacht. 44 Waar koopt U veiliger? In rt Naaimachinehuis. P. A. de Kramer, Goes, Lange Vorststraat 6, tel 7330 „An ker" „Gazelle". Te koop: Schelpen en kippengrit in elke hoeveel heid thuisbezorgd. Telef. adres: H. Goedhart, telef. 577 Domburg. Huisadres: C. Schoonenboom, Herenstraat 1, Domburg. 44 Nur Die nylons, iets aparts, de nieuwe nylon, met naad 1.45 naadloos 1,95. Meulbroek's Textiel handel, Goes, Lange Kerk straat 28 en 's-Heer Arends- kerke. 44 „De Vogelgids", meest gelezen vogelkwekersblad Nieuwe ab. één kwartaal gratis. Preefnr. 24 cent (aan postzegels; Box MZ 143, Leiden. 44 Autorijschool „van Zwee- den" lest met Mercedes '61, Taunus '60, scooter '60 en vrachtwagen. U wordt thuis gêhaald en gebracht. Erk. en gedipl. F.N.O.P. en V.A.M.O.R.. tel 370, Dom burg. 44Huwelijk. Ook u kunt door de 10 samenwerkende - onder vrouwelijke leiding staande - bemiddelingskan toren tot een oprechtge- meende kennismaking ko men. Talrijke dankbet. ter inzage. Vr. gegevens Neder lands Bemiddelingscentrum, hoofdadministratie. Postbus 6037, Amsterdam. Ontvangkantoor te Tilburg. Nieuwe Bosseweg 92, Dag- ook zat- en zondag: v. 2-9. Desgewenst huisbezoek. 44 Gevr. per 1 maart a.s.: vaste landarbeider. W. Mal- jaars, Rijksweg 47, Nieuw en Sint Joosland. 44 Te koop kalf vaars, rel, 28 december. Wed. C. Baas- Koppejan, Scheeweg 128, Rotthem. 44 Gevonden. Nikkelen wiel dop van auto, tegen beta ling van onkosten te beko men bij: A. Bosselaar, Roosjesweg 6, Aagtekerke. 44' Te koop diverse gebruik te vleeshouders, peenmo- lens. C. Brasser Zn., Zusterstr. 56, tel. 2818 en 4216, Middelburg. 44 Zoutelande. Komt U ook luisteren naar de uitvoe ring van ons kerstoratorium le Kerstdag 8 uur in de Ned. Herv. kerk. Chr. Zang ver. Hosanna. Entree 1.-. 44 Als men over nylons spreekt.... denkt u aan Vi ola merk nylons naar maat zowel met als zonder naad nu 1,95. Alleen Modehuis Viola, Lange Vorststr. 47, Goes. 44 Als men over nylons spreekt denkt u aan Viola merk nylons naar maat, zowel met als zonder naad nu 1,95. Alleen Modehuis Viola, Lange Vorststr. 47, Goes. 44 Als men over nylons spreekt denkt u aan Viola ragfijne Mousse kousen zo als Miss Moussla. Maar ƒ2,95 met en zonder naad, Modehuis Viola, Lange Vorststr. 47, Goes. 44 Te koop geslagen kap hout, ruiterstokken en paal tjes. „Zeeduin", Oostkapel- le. Licht trekt jong en oud naar zich toe... vooral als er extra werk van is gemaakt. Licht is feest en waar feest is, is licht - dat vindt u vanzelfsprekend. Maar hoe is het bij al die mensen thuis? Zo van buiten af te zien wordt daar juist wèl op een lampje meer of minder gekeken. En dat terwijl licht zo weinig kost. Een goed verlichte huiskamer is per avond niet meer dan 'n centenkwestie. Licht „verruimt" uw kamer en maakt het leven lichter. Licht geeft niet alleen vreugde, maar ook veiligheid in kelders en op gangen, trappen en zolders. Bekijk uw ver lichting eens kritisch en wees eerlijk tegenover uzelf: méér lichtpunten en wat sterker lampen horen bij deze tijd - dus bij u. LICHTPUNT NO. 3 Om een of andere duisterereden wordt er aan de verlichting van slaapkamers vaak te weinig aandacht besteed. Er is niets dat pleit vóór kille en sfeerloze slaapkamers! Bij was- en toilettafel, boven de hoofd kussens, op de nachtkastjes... overal is plaats voor extra lichtpunten. Neem overal wat sterker lampen - maar vooral hier! DE ELEKTRICITEITSBEDRIJVEN EN VERfclCHTINGÏINDUSTRIEÊN IN NEDERLAND 44 Gevr. met april-mei vas te arbeider. Zo goed als nieuwe woning beschikbaar voorzien van waterleiding en electrisch licht. Cevaal, Ritthem, Zuidweg 106. 44 De L.J.G. en Z.P.M. af deling Koudekerke organi seert op 10 februari a.s. haar jaarlijkse ontspannings avond. Voorkomt samenval len van deze datum. 44 Gevr. vaste arbeider, met paarden om kunnende gaan. Met mei of eerder. W. Maljaars „Tuinenburg", St. Laurens. 44 Betonbouw. Bergplaat sen - Garages - broeibak ken enz. Opruiming tafels, stoelen, bedden, stofzuigers, kleden enz. Tel. 241. F. Geldof, Serooskerke (W.) 44 Te koop: gekalfde vaars. J. Melis, .Landbouwlust" Boshoekweg 2. Serooskerke (W.>. 44 Gezellige Kerstavonden hebt U met een spel van 't Jantje van Alles: Domi no 0,55, damstenen 0,55, Lttto 1,05, puzzles vanaf 0,50, Jumbo-puzzles 1,45. Tevens Monopolyl Stratego en Carrière!Korte Noord- str. 1115 Middelburg, tel. 3733. 44 Geeft Uw kippenloop, vo lière enz. de juiste bescher ming! Gebruikt hiervoor ons glashelder, weerbesten- dig plastic vanaf 1,10 per m. Zware kwaliteit ƒ2,25 par m. 't Jantje van Al les, Korte Noordstr. 1115, Middelburg, t.el. 3733. 44 Een geurig kopje kof fie schenkt U uit een Me- Utta-filterpot! 't Jantje van Alles heeft ze in alle ma ten en kleuren! Losse fil ters vanaf 1,85, filterzak jes vanaf ƒ0,60 per pakje. Korte Noordstr. 1115 Mid delburg, tel. 3733. 44 Gevraagd in het Rust- mhuis der Geref. Kerk (22 bej.) Hoornmarkt 20 te Delft wegens huwelijk te gen 1 jan. a.s. een flinke hulp i.d. huishouding, vrije kamer, centr. verw. Bij ge bleken belangstelling voor het werk onder bejaarden gelegenheid een cursus te volgen voor bejaardenhelp ster. Brieven aan de direc trice. Tel. 01730—23108 44 Landbouwers, gebruik uw verstand, spit om dat vast gereden bietenland. Beleefd aanbevelend Fa. de Voogd en Poppe, Grijps- kerke. Tel. 01189—439. 44 60 minuten voor 7. Theorie gratis. Autorij school „Succes" Lange Vorststraat 4648, Goes, tel. 7067. 44 Woody wonder, houten vacantie-bungalows, R'dam (Over 13 weken is het voorjaar). 44 Te koop een kalfvaars aan de rekening. Joziasse tuinderij. Koopmansvoet pad, telefoon 2046. Vlissin gen. 44 Voor uw oude gonjezak- ken ijzer-koper, lood, zink en div. andere metalen ge ven wij u de hoogste prijs. De Looff's ijzer- en metaal- handel. Biggekerksestr. 27, Koudekerke, tel. 343. 44 Bestel thans 6 en 9 weekse jonge hennen. Con currerende prijs. L. Wou ters, Meliskerke. Telef. 01186—365. 44 Te koop: alle soorten sloopmaterialen als deuren, ramen, balken, planken, ribben, latten, dakpannen, metselsteen, steenpuin, schuilhokjes, schuurtjes, garages, strandtenten enz. enz. Het beste en goed koopste adres: Gebr. de Witte, Westkapelle. Telef. 01187—340—372. 44 Italiaanse nijlons met en zonder naad maar 1,29..,. Sterke Hollandse enkalon nijlons met en zonder naad maar 1,75. Moderne kleu- reA. Alleen Modehuis VIO LA, Lange Vorststraat 47 44 Huwelijk! Serieuze huw. bem. 'volgens meest be trouwbaar en succesvol systeem. Aparte afd. v. Christelijke Groep. Vr. dis crete schrift, of mond. inl. aan het Alg. Ned. Contact- Dureau te Lichtenvoorde, (nader adres overbodig) 44 Te koop: Nieuwe Bouw materialen als aanrechten, douchebakken, golfplaten, hard-, zacht-, eternit- en tegelboard, gresbuizen, deuren, ramen met kozijn, vloerhout, wandtegels, vloertegels enz. enz. Lage prijs en thuis bezorgd. U slaagt goed en goedkoop bij Gebr. de Witte, West kapelle. Tel. 01187-430-372. 44 Wilt u profiteren van. koopjes in kampeertenten, luchtbedden, slaapzak ken, etc., vraagt dan Fa. Antpine Roosendaal aan. Tel. 01650—4318 en 3516. 44 Eau de Cologne, Par fum, creme's, zepen, Ceta Bever verf, lak, muurverf, enz. Drogisterij D. Ver hulst, Noordstraat 32, Westkapelle. Tel. 01187 304. 44 Te koop: Schelpen alle soort, zand, puin, palen en geperst luzern, vooraardap pelen en mangels. Roelse. Tel. 275, Westkapelle. 44 Te koop de nieuwste automatische zig-zag naai machine compl. in koffer, met 15 jaar schrift, fa brieksgarantie 325; maakt knoopsgaten, zet knopen aan, stopt, borduurt enz. Overal vriibl. bij u thuis op zicht. J. Cijsouw, Zuid straat 103, Westkapelle, tel. 287. MIDDELBURG Naar aan leiding van het gewijzigde ont- werp-wet tot herindeling van de gemeenten op Walcheren en het tot Zuid-Beveland behorende ge deelte van Zuidsloe dringen B. en W. van Middelburg in een schijven aan G.S. erop aan Nieuw en St. Joosland bij Middel burg te voegen. B. en W. motiveren dit als volgt: „Nu in de toelichting op het wetsont werp verschillende mogelijkheden ten aanzien van Nieuw en St. Joosland worden onderkend is het ter bevorde ring van een evenwichtige ontwikke- Tot ouderling van de gereformeer de kerk te Rillanjd-Bath is gekozen de heer P. Beuze. ling van het gebied, dat door Zuid sloe zal worden beheerst, met name ter verzekering van eij blijvende agra rische dubbelzone noodzakelijk, dat afgezien van de zuidoostelijke strook die gemeente bij onze gemeente wordt gevoegd". Benadrukt wordt dat hand having niet alleen van Nieuw en St Joosland maar ook van Oost en West- Souburg deze beide gemeenten een drainerende invloed in financiël op zicht op de steden Middelburg en Vlis singen zullen uitoefenen. Gezien het betrekkelijk lage aantal inwoners zou toevoeging van enige duizenden inwo ners van Oost- en West-Souburg en Nieuw en St. Joosland aan Vlissingen en Middelburg van zeer grote beteke nis zijn. Het is de overtuiging van B. en W. van Middelburg, dat do gestelde taken van de dubbelstad alleen vervuld kun nen worden indien het draagvlak van beide gemeenten voldoende breed is om financiël sterk genoeg te zijn. Het college spreekt dan ook zijn veront rusting uit over de in het wetsont werp vervatte voorstellen ten aanzien van zuidoost-Walcheren. BERGEN OP ZOOM Donderdag avond reed de heer P. H. uit Oud-Vos semeer met zijn auto over de Kastanje laan te Bergen op Zoom, toen plotse ling het 6-jarig zoontje van de familie De Mooij de rijbaan overstak. De be stuurder remde krachtig, doch kon niet voorkomen dat het kind tegen de prac- tisch stilstaande auto liep. Het kind kreeg daardoor een wond aan een der beentjes. Donderdagavond werd de politie te Bergen op Zoom meegedeeld dat een jongen gewond lag op de Burgemeester Blomlaan. Men vond daar de 12-jarige P. v. d. B. uit Tholen. De jongen werd per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. Uit een onderzoek bleek dat hij heel hard had willen rijden om thuis te komen en toen tegen de grond was gesmakt. Na behandeling in het ziekenhuis werd hij naar zijn woon plaats overgebracht. MIDDELBURG Omstreeks zes uur gisteravond liep een heel gezin verwon dingen op doordat de personenauto waarin zij zaten in botsing kwam met een vrachtauto. Deze wagen, bestuurd door C. M, uit Nw. en St. Joostland, keerde op de Nieuwlandseweg. De bestuurder van de personenauto, S. uit Rilland-Bath, merk te dit te laat op en een botsing was het gevolg. De echtgenoe en wee kinderen van de automobilist Werden, evenals hij zelf, gewond. De twee kinderen moes ten in het ziekenhuis worden opgeno men, het derde kind was ongedeerd. VROUWENPOLDER Hoe wel op de kapitaaldienst geen nieuwe objecten zijn geraamd is het B. en W. van Vrouwenpolder niet mogelijk gebleken een slui tende begroting 1962 aan te bie den. Het nadelig saldo op de gewone dienst bedraagt 11.617,41. Dit tekort vindt zijn oorzaak hoofdzakelijk in de ver hoogde kosten van verpleging van armlastigen. Voor wat de kapitaaldienst betreft wordt opgemerkt dat de verbetering van de Fort den Haakweg, alsook de realisering van het uitbreidingsplan op genomen werden tot respectievelijk ƒ718.000 en ƒ50.000. Hiervoor zullen in de loop van 1962 uitgaven kunnen wor den gedaan. Het nadelig saldo op de kapitaaldienst bedraagt 124.851,39. De begroting zal in de vergadering van donderdag 28 december behandeld wor den. De Vereniging Handelsbelang te Vrouwenpolder heeft een verzoek ge richt tot B. en W. om de winkels in het dorp op een middag in de week te sluiten, namelijk op dinsdag na 13 uur met uitzondering van de maan den juni, juli en augustus, dit met ingang van 1 januari 1962. B, en W. kunnen zich hiermee verenigen en stellen de raad voor alzo te beslui ten. Herindeling Ook zal het gewijzigd ontwerp van wet betreffende de gemeentelijke her indeling van Walcheren aan de orde ko men. Zoals bekend zal Vrouwenpolder worden ingebracht in een nieuwe ge meente Veere (Veere, Vrouwenpolder, Gapinge, Serooskerke). In een toelich ting aan de raad zeggen B. en W. dat de minister kennelijk de vroeger naar voren gebrachte wens van de gemeen te Vrouwenpolder en Serooskerke inza ke samenvoeging aangegrepen heeft om de nieuwe gemeente Veere te ver- groten in verband met de belangrijke taak waarvoor deze gemeente zich in de eerstvolgende jaren gesteld ziet met betrekking tot de ontwikkeling van het Veerse Meer. B. en W. menen geen overwegende bezwaren tegen het ont werp te kunnen aanvoeren, ook als is de gemeente Veere in de combinatie wenpolder-Serooskerke betrokken. Ten slotte wijzen B. en W. op het gekozen grensbeloop ten noorden van de huidige gemeente Sint Laurens. De nieuwe grens is zo dicht bij de kom van Sint Laurens geprojecteerd dat ge vreesd moet worden dat daarover in de toekomst moeilijkheden kunnen rijzen. Het lijkt B. en W. goed hierop in de brief aan Gedeputeerde Staten de aan dacht te vestigen.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 6