Stran denkwestie Nieuw vliet duurt onverminderd voort Gemeenteraad Goes vlot door agenda Plaatselijke belasting in Goes niet omhoog Veel waardering voor de directeur Gemeentewerken Geen grond in Kapelle voor woningwetbouw Plan voor insteekhaven ingediend bij gemeente Warenhuis op stelten in Bergen op Z. Uitbreidingsplan Nieuwvliet kost een miljoen 45* As „SCHUTTEVAER" BIJEEN TE TERNEUZEN „Ramp" indien gemeente niet beschikking krijgt over omstreden strandgedeelte 6 J$k A Mening Het Zeeuwsche Landschap'' gelaakt Begrotingsvergadering van raad Goes Subsidiëring is onrustbarend hoog Veerboot Prinses Beatrix viel uit /i\ Mededeling aan gemeenteraad Uitvoering van nieuwe plannen Centrale beurs voor omliggend gebied Slachtoffers van de gladheid Bestelauto slipte in Terneuzen Aanrij ding te Hulst BON Donderdag 21 december 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 NIEUWVLIET Het uitbrei dingsplan van de gemeente Nieuwvliet, wat door de raad indertijd werd vastgesteld en door G. S. werd goedgekeurd, blijkt thans de onmiddellijke aan leiding te zjjn geweest van het ontstaan der strandenkwestie. Op 4 april 1961 kreeg de gemeen te Nieuwvliet een schrijven van de Inspecteur der Domeinen te Goes met betrekking tot dit plan en waarin deze meedeelde, dat hij gedwongen was het gebied van het natuurreservaat voor het publiek af te sluiten en dat het uitbreidingsplan, zo gepland in de nabijheid van dit gebied voor de gemeente Nieuwvliet wel eens consekwenties zou kunnen heb ben. Op 18 april 1961 schreef de gemeente Nieuwvliet een brief aan de Inspecteur met het ver zoek om een onderhoud ter be spreking van hetgeen in de brief van 4 april was gesteld. Nimmer bereikte een antwoord op dit schrijven het gemeentebestuur. Op 18 augustus zond de Inspec teur Domeinen de gewijzigde huurovereenkomst, waarbij een klein en onbelangrijk gedeelte" van het strand (ongeveer de helft) blijkens de mededeling niet meer aan de gemeente in huur zou worden uitgegeven, maar aan de Stichting „Het Zeeuw sche Landschap", die tevens het natuurreservaat van de Geïnun deerde Zwarte polder in huur verkreeg. Op 30 augustus 1961 stelde de heer J. Quaars over deze aangelegenheid vragen aan de raadsvoorzitter, die hem toen meedeelde dat inderdaad een vrij belangrijk gedeelte van het strand door de Domeinen niet meer aan de gemeente in huur Sprekende over het schrijven van 18 april, waarin aan genoemde inspecteur om een onderhoud werd verzocht en waarop geen antwoord binnen kwam viel het woord „onhoffelijk" aan het adres van deze inspecteur. Op 18 sep tember werd nogmaals om een onder houd verzocht, waarop de insp. de do meinen een per 25 september gedateer de brief zond, waarin hij geen reden zag aan dit verzoek te voldoen, hier bij verwijzende naar het raadsverslag in ons nummer van 31 augustus 1961. Interpellatie Op 12 oktober stelde de heer Scheps aan de minister van Financien vragen over de gang van zaken bij het onttrek ken van een gedeelte strand aan de ge meente Nieuwvliet. Op 8 november deed de minister een schrijven uitgaan aar! de Inspecteur, waarin hij deze functio naris opdroeg in overleg te treden met de Stichting Het Zeeuwsche Land schap en het gemeentebestuur van Nieuwvliet, teneinde zo mogelijk tot een oplossing te geraken, die beide partijen zou bevredigen. Tijdens de raadsvergadering van dinsdagavond zei de heer Quaars, niet geheel tevreden gesteld te zijn met de interpellatie en vroeg de raadsvoorzit ter tot welk resultaat het door de mini ster aan de inspecteur opgedragen overleg heeft geleid. Voorzitter kon niets anders meedelen, dan dat er nog geen overleg met de inspecteur had plaats gevonden en dat deze bovendien nog geen kontakt met de gemeente had opgenomen. Wel is er op verzoek van het gemeentebestuur van Nieuwvliet op 18 december een gesprek geweest met Het Zeeuwsche Landschap dat ove rigens geen resultaat heeft opgeleverd. De heer Quaars citeerde verder een gedeelte uit het jaarverslag, van Het Zeeuwsche Landschap, zoals dit enkele weken geleden is gepubliceerd: „De uit breidingsplannen van Nieuwvliet, die o.m. de aanleg van bungalowterrein en dergelijke in de naaste omgeving van de Verdronken Zwarte Polder behelzen houden o.i. onvoldoende rekening met het intieme karakter van dit gebied. Als deze plannen worden uitgevoerd, zou het wel eens kunnen zijn, dat Nieuwvliet bleek de kip met de gouden eieren te hebben geslacht." Niet sympathiek Spreker zei deze publicatie allerminst sympathiek te vinden, noch deze te kunnen bewonderen en van het bestuur van deze Stichting, dat toch een alles zins gunstige reputatie heeft, een ande re taal te hebben verwacht. De heer Quaars herinnerde er aan dat het uit breidingsplan was ontworpen in nauw overleg met de Provinciale Planolo gische Dienst. De Commissie voor de Uitbreidingsplannen kon zich met het plan verenigen, terwijl G.S. het plan goedkeurde. Bovendien is het plan in volledige overeenstemming met de structuurschets, die vier stedenbouw kundigen hebben opgemaakt voor de vijf samenwerkende kustgemeenten in West-Zeeuwsch Vlaanderen. De heer Quaars vond de uitspraak van Het Zeeuwsche Landschap, een onverdien de en ondoordachte klap in het gezicht van deskundigen en instanties, die het plan tot stand brachten en goedkeur den. Tot slot wilde de heer Quaars weten of B W het voornemen hebben om deze kwestie niet als afgedaan te be schouwen. Voorzitter J. C. Everaars zei, dat B W er in de verste verte niet aan dachten de strandkwestie als een afge handelde zaak te beschouwen maar voor het behoud van het strand te zul len vechten. „Het strand is voor de ge meente Nieuwvliet een levenkwestie, een zaak van de allerhoogste econo mische orde. Het strand is voor ons be langrijker dan het Natuurreservaat, ook al doen wij ai het mogelijke dit te be schermen." Het ontging voorzitter hoe men er toe is kunnen komen op te mer ken, dat de kip met de gouden eieren word geslacht. Voorzitter vond deze uitspraak onge lukkig gesteld, waarbij hij zei er van uit te willen gaan, dat het stellig niet zo bedoeld was. De heer A. F. Rosen- daal (V.V.D.) zei het voor de gemeente Nieuwvliet een ramp te vinden, indien de gemeente het omstreden strandge deelte niet meer ter beschikking zou krijgen. Dit was ook de mening van de gehele raad. GOES De gemeenteraad vergadert donderdag 28 dec. 's middags kwart voor drie. In deze vergadering zal de begroting voor 1962 van de gemeente worden behandeld. Tevoren zal de raad een bezoek brengen aan de nieuwe fa briek van de A.K.F. De jeugdlherberginstuif te Domburg organiseert zaterdagavond om half ze ven een. kerstmaaltijd voor jongens en meisjes van 12 jaar en ouder. Tot en met donderdag bestaat gelegenheid kaar ten te halen bij de gezusters Louws. GOES B. en W. van Goes hebben in de gemeenteraad naar aanleiding van "net afdelingsverslag over het ontwerp begroting 1962 medegedeeld dat, naar de mening van het college het plaatselijk belas tinggebrek geen mogelijkheden biedt voor meer inkomsten. De precaire financiële positie heeft B. en W. genoopt een subsidiebedrag voor te stellen voor het godsdienstonderwijs op de lagere scholen. In de loop van 1962 zal gepoogd worden een subsidieregeling te ontwer pen. B. en W. zijn niet van plan verho ging van de hondenbelasting voor te stellen. Wethouders Of het aantal wethouders met ingang van september 1962 van drie op twee moet worden teruggebracht, zal de dan aftredende raad moeten beoordelen, al dus B. en W. Het ligt in de bedoeling volgend jaar de ergste gaten in de Zuid- vlietstraat op te halen. De weg naar Kattendijke zal van een slijtlaag worden voorzien. De verbetering van de hoek Westerstraat-Zaagmolenstraat is nog los te zien van de aanleg van de Westelijke Rondweg. De financiën van de gemeente laten niet toe nog meer bloembakken te plaatsen. Carillon Uit de bespreking met een deskundige is gebleken dat restauratie van het carillon niet mogelijk is. Om een goed geheel te krijgen moet een nieuw carillon worden aangebracht. De kosten daarvan bedragen 70.000 gulden. De ge meente heeft echter dat geld met be schikbaar. B en W zullen met de Oranjevereni ging in overleg treden over de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin. De subsidiëring voor gezinszorg, en sporttraining zal in studie worden ge nomen Het werk van de bejaarden- sociëteit zal, menen B. en W. meer gaan kosten B en W. zullen de suggestie om voor het 'bouwen van scholen systeem- bouw toe te passen in voorkomende ge- GOES. B. en W. stellen de gemeen- teraad voor over 1961 een bijdragevan 22.533 gulden te betalen aan de Zeeuwse Muziekschool. „Wij kunnen .ons, omdat wij aan de gemeenschappelijke regeling deelnemen, niet onttrekken aan de finan- ciele verplichtingen, maar drag onrustbarenl hoog schrijven B. en "W. aan de raad. BERGEN OP ZOOM. Het waren huis van V. en D. in Bergen op Zoom is op stelten gezet door de 30-jarige J. J. van H. uit Goes, de 28-jarige L. F. B. B. uit Vlake, de 22-jarige A. W. uit Hansweert en de 19-jarige M. J. Z. uit Goes. De heren die kennelijk enigszins waren aangeschoten, kregen onenigheid met het winkelpersoneel omdat ze niet snel genoeg zouden worden geholpen. De afdelingschef probeerde hen tot kalmte te manen. Toen dit echter niet lukte waarschuwde hij de politie. De twist nam hierna echter dergelijke af metingen aan, dat de dronken mannen het nodig achtten de ruiten van de kas sa in te slaan. Vervolgens gingen ze el kaar te lijf. De politie had, geassisteerd door het mannelijk personeel van het bedrijf, nog enige moeite met het in de overvalwagen sluiten van het viertal. Er werd procesverbaal tegen hen opge maakt. DRUK BEZOCHTE AFSCHEIDSRECEPTIE vallen in overweging nemen. Bij de aam koop van autotraetie worden zoveel mogelijk de plaatselijke dealers geschakeld. Verkeer B. en W. stellen de raad voor zes honderd gulden uit te trekken voor de aanschaf van een luidsprekerinstallatie, die op een auto kan worden geplaatst en waarmede aan hel verkeer aanwijzingen kunnen worden gegeven. De loco-burgemeester van Goes, de heer J. S. Visscher neemt afscheid van de heer en mevrouw Oranje. GOES Op een zeer druk be zochte receptie hebben de heer en mevrouw Oranje woensdag middag afscheid genomen van de talrijke vrienden, relaties en in stanties in de gemeente Goes en omgevitig. De heer Oranje, die van 1949 af directeur van Ge meentewerken te Goes is ge weest, vertrekt over enkele da gen naar Ede. Hij heeft een be noeming aanvaard als rayon-di recteur van een groot aanne mingsbedrijf. Het is een grote overgang, van de status van ambtenaar naar die van aannemer, merkte de heer Oranje in zijn slotwoord op de receptie op, maar voegde hij eraan toe ik geloof niet dat ik er minder op wordt. Dat waren de talrijke aannemers, die op deze receptie aanwezig wa ren, van harte eens met de heer- Oranje. Velen hebben de gelegenheid aange grepen om op de in de kantine van het Landbouwcentrum Zeeland gehou den receptie te getuigen van hun waar dering voor het werk van en de sa menwerking met de heer Oranje. Het gemeentebestuur van Goes was verte genwoordigd door loco-burgemeester J. S. Visscher en wethouder mevr. Griep- Duinker. Voorts was er een groot aan tal personeelsleden van de dienst Ge meentewerken. Talrijke aannemers ga ven van hun belangstelling blijk even als vertegenwoordigers van diverse ver enigingen en organisaties, die in de afgelopen jaren contact hadden met de direceur van Gemeentewerken. De heer S. A. N. van Oeveren uit Wolphaartsdijk, voorzitter van het Prot. Chr. streekziekenhuis te Goes sprak in buitengewoon waarderende woorden over het werk dat de heer Oranje voor de totstandkoming van dit ziekenhuis heeft verricht, eerst als secretaris van de bouwcommissie en daarna als sec retaris van het bestuur. Hadden wij u niet in ons midden gehad, aldus de heer Van Oeveren, dan zouden we op dit ogenblik veel minder ver gevor derd zijn met de uitvoering van onze plannen. Uw grote verdiensten voor het ziekenhuis zal het bestuur nooit verge ten, merkte de heer Van Oeveren op. Namens de kerkeraad van de Geref. kerk sprak ds. W. Kats, die opmerkte dat de kerkeraad het zeer heeft ge- waradeerd dat de heer Oranje naast zijn drukke werkkring zich ook be schikbaar stelde voor het ambt van ouderling. Voorts heeft hij de kerke raad met tal van technische adviezen terzijde gestaan, o.a. bij de bouw van de Oosterkerk en van het bejaardente huis. U hebt dit steeds volstrekt be langeloos gedaan, aldus ds. Kats. De heer J. M. Schipper sprak na mens de directie van de Auto Maat schappij Zeeland woorden van dank voor d« prettige contacten, die dit be drijf met de directie van Gemeente werken mocht hebben. Wij hopen, be sloot de heer Schipper, dat u thans de beste jaren van uw leven tegemoet gaat. Het was voor de heer Oranje een prettige verrassing van het personeel van Gemeentewerken een album met foto's van werken, die onder zijn lei ding zijn tot stand gekomen, te mogen ontvangen. De adjunct-directeur van Ge meentewerken. de heer H. Plasschaert, lijk woord. De laatste jaren van uw verblijf in Goes waren de moeilijk- sprak de wens uit dat de scheidende directeur in zijn nieuwe werkkring veel bevrediging zal mogen vinden. Ds. E. Jansen, gereformeerd pre dikant te Goes, sprak een persoon- ste, aldus ds. Jansen. U was als mens onkreukbaar en een zeer trouw vriend, die ieder de waarheid durfde zeggen. Ds. Jansen dankte de heer Oranje voor zijn integriteit, zijn cor recte menselijkheid en het pal staan voor waarheid en recht. Hiermede hebt u respect afgedwongen, besloot ds. Jansen. In zijn dankwoord zei de heer Oran je te hebben opgezien tegen het af scheid van Goes, hoewel hij toch reeds van plan was deze gemeente te verla ten. De Zeeuwen zijn vriendelijk van aard en zij hebben mijn vrouw en mij met vriendelijkheid ontvangen. Jam mer is het dat ons leven in de laat- jaren wat bemoeilijkt is. Hij sprak woorden van dank tot de pers voor de wijze, waarop de berichtgeving over conflicten in Goes is verzorgd. Wij moeten echter, vervolgde de heer Oranje, geen conflicten aan ons hart koesteren. Door hard te werken kan men conflicten vergeten. Mis schien moet men dat ook in Zeeland iets meer bedenken. Het bestuur van het prot. chr. streek ziekenhuis is mij geen dank verschul digd. Ik ben dankbaar voor het feit dat ik dit werk heb mogen doen. Het personeel van de dienst Gemeentewer ken ontving van de heer Oranje dank voor de verleende medewerking, waar dering en begrip. Hij prees voorts de goede verstandhouding met de aanne mers. Het valt echt niet mee om te ver trekken, merkte de heer Oranje op, die zei dat hem ook verootmoediging past. Men kan mij geen groter verdriet doen dan door te veronderstellen dat ik mijn grote Heer schade zou doen. De heer Oranje besloot: „Ik wil mij hier ver ootmoedigen, omdat ik het niet uitge sloten acht niet altijd een goede disci pel van de grote Heer te zijn geweest". NIEUWVLIET. Het uitbreidings plan voor het kustgebied Nieuwvliet zal voor het bouwrijp maken en de uit voering van andere openbare werken een bedrag van ruim een miljoen gul den vergen, dit is door het ingenieurs- iroau van Hasselt en de Koning becij ferd. De gemeente Nieuwvliet heeft evenwel geen middelen de voor deze kleine gemeente astronomische som op tafel te leggen, ware het niet dat een bouwexploitatieverordening met bijbe horende prijzenkaart uitkomst kan bie den. Deze verordening werd de raad dinsdagavond voor hernieuwde vaststel ling voorgelegd. Het op de bouwers in het plan toe te passen verhaal is uitge drukt per vierkante meter. Zonder hoofdelijke -stemming stelde de raad de prijzenkaart en bouwexploita tieverordening voor de gronden in het uitbreidingsplan Kustgebied vast. Voor zitter deelde mee, dat er reeds een ge gadigde is, die dertig bungalows wil bouwen. Gezien de bouwstop zal hij er voorlopig maar twee kunnen realiseren. Het door deze gegadigde te betalen ver haal bedraagt 7.50 per vierkante me ter. Het bleek de bedoeling van B. en W. te zijn naar gelang van de wegens het verhaal binnengestromode middelen openbare werken uit te voeren. De begroting 1962 werd behandeld, Voorzitter zei, dat het B. en W. erg veel spijt, dat zij hun stempel niet op deze begroting heeft kunnen drukken. De nieuwe financiële verhoudingswet is voor de gemeente Nieuwvliet bepaald ongunstig uitgevallen. Men krijgt ƒ6236. minder uitgekeerd dan bij de oude re geling. Het verschil heeft men op de begroting geraamd als garantie-uitke ring. Van de reserve diende een bedrag van 1660.- te worden geboekt op de gewone dienst om een sluitende begro ting aan te kunnen bieden. Hoofdstuks ge wij ze werd de begroting behandeld, waarna de raad het ont werp zonder hoofdelijke stemming aan nam. De post voor onvoorzien was 872,16. De bestaande zomerhuis verorde ning werd aangepast aan de nieuwe bouwverordening van de gemeente. Ook werd een nieuwe kampeerverorde- ning vastgesteld gelijk aan die in ande re gemeenten om zodoende meer uni formiteit te verkrijgen. Tijdens de rondvraag informeerde de heer Quaars naar de stand van zaken van het nieu we sportveld, Voorzitter zei, dat de gronden waren aangekocht en de Ned. Heide Maatschappij thans de plannen maakte. Indien mogelijk dacht men de uitvoering te doen geschieden in D.A. C.W.-verband. VLISSINGEN. De veerdienst tussen Vlissingen en Breskens is gisteravond van tien minuten voor acht tot tien voor tien uur gestaakt geweest. De oorzaak hiervan was een defect aan de stuur inrichting van de veerboot. Er werd geen ander schip in de vaart gebracht. Het verkeer ondervond uiteraard veel last van de stagnatie. Om ongeveer tien mi nuten voor tien was het mankement ver holpen en deed de Prinses Beatrix weer dienst. (Ingezonden mededeling) GOES Kennelijk met het oog op de komende behandeling van de gemeentebegroting 1962 van daag over een week, had de ge meenteraad gisteravond weinig behoefte om breedvoerig te dis cussiëren. Er was daartoe trou wens weinig aanleiding, want de agenda van 21 punten bood vrij wel geen spectaculaire zaken. Al le voorstellen werden aanvaard en ruim anderhalf uur nadat loco-burgemeester J. S. Visscher de eerste hamertik had laten vallen, stonden de dames en he ren raadsleden weer buiten op de stoep van het stadhuis. Mevrouw J. C. van Willegen-Everse (C.H.U.) begon.over de statuten van de stichting Sportbelangen Goes, die door Gedeputeerde Staten zijn goedge keurd. ,,Zou het niet elegant zijn om de leden van het dagelijks bestuur van de stichting te benoemen na de komst van de nieuwe burgemeester?" Vol gens de heer Visscher waxen de leden van het dagelijks bestuur, reeds be noemd, omdat de stichting 1 januari gaat beginnen. Op 29 december wordt de notariële akte van de stichting ver leden, maar als de burgemeester prijs stelt op een benoeming, kan dit in het college altijd bekeken worden, meende de heer Visscher. Het maximum krediet in rekening-courant werd voor 1962 be paald op anderhalf miljoen gulden. Dit was voor de heer J. H. Roose (K.V.P.) aanleiding om te vragen naar* een over zicht waaruit blijkt dat het maximum krediet inderdaad kan worden gehaald Het college zegde dit toe. Verplaatsing Het voorstel om een taxatiecommis sie te benoemen i.v.m. de verplaatsing van. het bedrijf van de familie Duvekot naar het eind van de Zuidvlietstraat (ter sanering van de hoek Westsingei- Zuidvlietstraat) ontmoette bezwaren bij de heer Roose. Hij vond de verplaat sing op zo'n korte afstand bezwaarlijk, te meer omdat dit bedrijf (een boerde rij) vlak bij de rioolzuiveringsinstalla- tie komt, hetgeen voor de omwonenden bepaald niet plezierig zal zijn. Is het mogelijk een andere bestemming te vinden en zo niet, kunnen B. en W. dan waarborgen scheppen om de bezwaren van de stank zoveel mogelijk tegemoet te komen? De heer F. P. J. Polderman (C.H.U.) onderschreef deze bezwaren en de heer J. F. Bookelaar (K.V.P.) informeerde nog naar de kosten. De loco-burgemeester vond de opmerkin gen van de raadsleden enigszins voor barig, omdat het thans alleen gaat om de benoeming van een taxatieeommis- sie, waartoe de raad later besloot. Het voorstel komt binnenkort opnieuw in de raad. Hij wees er nog op dat de mogelijkheden voor verplaatsing zeer beperkt zijn. De bezwaren van de stank kunnen wellicht opgevangen worden via de bebouwingsvoorschriften. Me vrouw Van Willegen-Everse opperde nog de suggestie om het bedrijf te ver plaatsen naar het industrieterrein, maar daar hoort dat bedrijf niet thuis, zo werd opgemerkt. De panden 's-Heer Hendrikskinderenstraat zestien en Wes- terstraat 27 werden aangekocht voor resp. 3300 en 1900 gulden en de wonin gen Ravelijn te Groenejager vier en zes werden verkocht aan de heer H. A. Zandee te 's-Heer Arendskerke. Grond werd voorts verkocht aan de diaconie van de Hervormde gemeente te Goes en tevens werden van deze diaconie ge kocht enkele percelen in het plan Zuid west. Ten behoeve van het herstel van ver zakte vloeren in de Prinses Margriet- school werd medewerking verleend door de raad, waarbij de heer Roose als toelichting vertelde dat de architect destijds een deugdelijker constructie had aanbevolen, maar op aandrang van de deskundigen werden er vloeren van mindere kwaliteit gelegd. Het bestuur van „Het Mosterdzaad" kreeg eveneens medewerking voor de verlichting van zijn administratiekantoor van de Her vormde scholen in Middelburg. Het ver zoek was pas binnengekomen nadat het kantoor was ingericht en dat was voor de heer P. Haverhoek (socialist laan- leiding om bij de schoolbesturen aan te dringen op het juiste gebruik van de spelregels. Uit de rondvraag bleek dat de heer C. W. Vervest (katholiek) graag een wachthuisje voor buspassa giers zag aan de Wilhelminastraat, het geen volgens de inspekteur van politie geen overbodige luxe zou zijn. Ook wees de heer Vervest op de moeilijke verkeerssituatie bij hotel Oekenburg Ook dit probleem heeft de aandacht. De heer D. van Loon (socialist) wees ten slotte op de erbarmelijk slechte toestand van de weg op de haven naar de betonfabriek van Haringman. Zeer spoedig zal 'deze weg verbeterd worden, zo bleek uit het antwoord van het col lege van B. en W. ë'7\ NSf •sef S£sr '\i/ './PT didiejfxLe. OCarAtq(Lêjtlimketi O ■i 4711 ECHTE 4711 "Tosca" 4711 "Carat" 4711 "Rheingold" 4711 "Juditen" Eau de Cologne Eau de Cologne Eau de Cologne Eau de Cologne Eau de Cologne in grote verscheidenheid van smaak volle gesdienkverpakkingen. 1.65 tot 23.25 KAPELLE. De gemeente Ka pelle heeft geen meter grond meer beschikbaar voor de bouw van woningwetwoningen. Deze enigs zins alarmerende mededeling ver strekte burgemeester H. G. van Suijlekom aan de raad tijdens de gistermiddag gehouden vergade ring. Van een alarmbestemming bebehoeft overigens geen sprake te zijn, want 'het gemeentebestuur werkt imet bekwame spoed aan de realisering van uitbreidingsplan nen. Zo zal op korte termijn wor den begonnen met de aanleg van een rondweg van de Goese Straat weg achter de o. 1. school om naar de Ooststraat, waar ruimte is voor 80 woningen. Daarnaast zal een parallelweg komen langs de Waar- dekensstraat in Biezelinge, waar eveneens ruimte wordt geschapen voor woningwetbouw. Het tempo van de woningbouw gaat in Kapelle veel sneller, dan verwacht werd, moest de burgemeester bekennen. Met name voor de bouw in de particu liere sector bestaat grote interesse. Er liggen nu al weer plannen op tafel voor de bouw van 24 woningen door de N.V. Inter Scaldis te Goes en van 12 wonin gen door architect M. J. Ie Clercq te Kruiningen. Deze woningen zijn be stemd voor de verkoop. Het uitbrei dingsplan in het centrum (Van der Biltlaan) is vol. Aangezien het gemeen tebestuur verwacht een aantal woning wetwoningen te mogen bouwen in 1962 moeten er nieuwe bouwterreinen aan wezig zijn. Daarbij werd in de eerste plaats het oog gericht o.m. op de pa rallelweg en rondweg. Met grote voort varendheid zal dit aangepakt worden en de eerste besprekingen zijn reeds ge voerd. Begin 1962 zal in verband hier mee ook reeds worden begonnen met de uitvoering van rioleringswerken. Het gemeentebestuur wefkt intussen nog nieuwe plannen uit, die met name voor Biezelinge van ingrijpende aard zullen zijn. De burgemeester en de districtsop zichter, de heer C. A. Potter, gaven de raadsleden deskundige voorlichting. Nieuw element De agendapunten waren verder wei nig spectaculair. Aan het Humanistisch Thuisfront werd 2,50 per jaar ge schonken (meer als een gebaar be doeld). De heren A. de Schipper (vrije lijst), L. de Koeyer (chu) en J. Slab- bekoorn (sgp) waren tegen. Een ver zoek van de stichting Zeeuwse Muziek school om een bijdrage van 125 gulden voor het balie tonder wijs werd afgewe zen. Ter verbreding van de Kitskinderse- weg zullen enkele perceeltjes grond aangekocht worden. Deze weg vormt de toegang tot de algemene begraafplaats en de Franse militaire begraafplaats. Vooral de militaire begraafplaats wordt vrij regelmatig bezocht. Deze weg is smal, zodat het passeren van auto's vrijwel onmogelijk is. De demping van de sloot is reeds gebeurd. Een nieuw element voor Kapelle is de schadevergoedingsverordening, die door de raad werd vastgesteld. Deze verordening is nodig omdat door het vaststellen van stedebouwkundige maat regelen voor eigenaren en andere zake lijke gerechtigden van onroerende goe deren schade kan ontstaan. Deze ver ordening (met algemene normen) wordt vrijwel in het gehele land toegepast Voor Kapelle geldt deze verordening alleen voor de Weststraat, omdat voor de noordzijde van deze straat een bijzondere rooilijn vastge steld moest worden, hetgeen door de raad gistermiddag gebeurde. Dit bete kent dat de voorgevelrooilijn 250 me ter achter de bestaande voorgevels komt. Tenslotte werd premie toegekend voor een tweetal woningwetverbeteringen. De heer J. de Jager-Mol was afwezig. TERNEUZEN De Schip persvereniging „Schuttevaer" kwam in vergadering bijeen in café de Vriendschap, onder de presidentschap van de heer J. J. Kaan. Op deze vergadering werd het werk besproken dat de com missie, gevormd uit de vier ver schillende schippersverenigingen verzet. Eén van de voornaamste punten die op het ogenblik voor Terneuzen in studie zijn is de mogelijke aanleg van een in steekhaven met een ruimte voor ongeveer honderd schepen. Een voorlopig plan hiertoe is inge diend bij het gemeentebestuur. Terneuzen zou dan de centrale beurs worden voor het Sloegebied, Bergen op Zoom en de kanaalzone. Dit plan bevat veel aantrekkelijks voor Terneuzen, en het wachten is nog op verdere ont wikkelingen in deze zaak. In het voor stel werd de suggestie gedaan deze ha ven te projecteren tussen het Zuiderdok en de Zevenaar. Ook worden de gevolgen bestudeerd die de aanleg van de nieuwe sluizen eventueel kan hebben voor de Terneu- zense middenstand. He gevreesde voor beeld dat de middenstanders voor ogen staat is Vreeswijk, dat in een minimum van tijd inplaats van een middenstands centrum speciaal voor de binnenvaart een dode stad is geworden door de nieu we sluis, waardoor de schepen niet meer bleven liggen. Voor Terneuzen is dit gevaar niet denkbeeldig en zowel van de zijde van de middenstand als van de scheepvaart houdt men zich hier mee bezig. Een klacht van Hansweert kwam eveneens ter tafel tijdens deze vergade ring. Het blijkt namelijk dat schepen voor Terneuzen die niet behoeven in te klaren vaak moeten wachten op de sche pen voor Antwerpen bij het passeren van de sluis, omdat deze wel afgeroepen worden terwijl ze nog niet uitgeklaard zijn. Dit betekent soms een aanzienlijk tijdverlies voor de andere schepen. Van het personeel van de Rijkswaterstaat was een schrijven ingekomen met het verzoek om 's zondags de sluizen gelo- ten te houden. Bij een informeel onder zoek ter vergadering bleek de meerder, heid ervoor te zijn. De bijeenkomst werd geopend met een filmvoorstelling van de Mobil Oil, waarna voorzitter J. Kaan een kort overzicht gaf van de werkzaamheden van het werkcomité van de vier schippersorganisaties. De kas bleek te sluiten met een nadelig sal do van driehonderd gulden. Naar de landelijke vergadering die in april te Amsterdam zal worden gehouden wor den de heren v.d. Klooster en v.d. Lm. den afgevaardigd. BERGEN OP ZOOM. Tengevolge van het gladde wegdek kwam woensdag morgen C. C. wonende te Tholen op de Noord Zijde Zoom te Bergen op Zoom met zijn bromfiets te vallen. Hij liep hierbij een enkelfractuur op en werd door de politie met de auto naar het ziekenhuis gebracht. TERNEUZEN. Door de gladheid slipte op de Axelse Straat een bestel auto bestuurd door W. de B. uit Terneu zen. Deze kwam hierdoor in botsing met een rechts geparkeerd staande per sonenauto, eigendom van de heer G. J. K. Beide wagens werden beschadigd. HULST. Op de kruising Zandstraat- Tabakstraat reed een personenauto be stuurd door de heer P. F. M. H. uit Roosendaal tegen een wielrijdster, mej. M. K. uit Graauw. Mej. K. werd slechts licht gewond en de auto liep materiële schade op. Aan de administratie van het ZEEUWSCH DAGBLAD Postbus 26 Middelburg ik wens het Zeeuwsch Dagblad gedurende vier weken voor slechts 1.12 te ontvangen. Ik wens mij te abonneren op het Zeeuwsch Dagblad en wil het abonnementsgeld betalen: per week a 56 cent") per maand a 2.43") per kwartaal a 7.—*) Naam Straat Woonplaats Doorhalen wat U niet wenst en verzenden in open enveloppe met postzegel van vier cent.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3