NorthState HARD GEVECHT OM TWEEDE ETAPPE E.E.G. Alléén Voss brengt nü al de totaal vernieuwde pakjesstijl van jonge mensen IMPS NORTH STATE PRESENTEER IETS EXTRA'S MET DE FEESTDAGEN! zacht en geurig Rijksweg met kaas bestrooid Dinsdag 19 december 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 49.75 49.75 GEZONDE MENSEN GELUKKIGE MENSEN Zeeuwsch Dagblad Ide krant voor stad en land voert de boventoon 90 ct DE RIJKSPOSTSPAARBANK voor de administratie Wie niet adverteert wordt vergeten n- Inbrekers namen lege brandkast mee Maria Callas herstellend Chanel: pakjes met "gouden" medaillon en knopen wollen panama natté in felle kleuren; Rok met voor en achter 2 "spring"plooien! Chanel: trois pièces met cravatte bloese; Géén knoop- maar clips-sluiting; tweekleurig bouclé; zijden tresgarnering! Chanel pakjes met "gouden" knopen en ketting; Ruige, wollen Shetland: Parijsrood en emerald groen Rok gevoerd! ^■VERGEET ONZE GEZELLIGE KOOPAVONDEN N/ET.1 Burgerlijke stand VLISSINGEN. Geboren: Annita J. M., d. v. T. O. N. Besselink en J. M. T. Tol- kamp, Gertruda H., d. v. C. F. Roelse en G. H. M. C. G. van de Heuvel, Joost, z. v. J. Kerkhoff en C. Groothuis, Eli sabeth J., d. v. G. H. J. Die- rikx en E.J. de Groot, Wil- fridus J. G. J., z. v. J. W. J. Oonk en J. M. C. Wilmink, Mo nique, d. v. J. A. W. Aartsen en N. J. van der Hiele, Johan na P., d. v. A. W. van Hooij- donck en L. C. Antheunisse, Jacobus C., z. v. C. A. Braat en M. E. Adriaanse, Jan, z. v. L. de Ridder en M. Jasperse. Ondertrouwd: A. W. M. Knop .19 jr. en R. K. van Lopik 19 jr., A. Q. van Boven 27 jr. en M. van Belzen 26 jr., H. A. J. van Hoepen 24 jr. en J. W. Sorgdrager 24 jr. Gehuwd: F. R. Kest 22 jr. •n A. Visser 20 jr. Overleden: D. L. van Noppen 72 jr. BERGEN OP ZOOM. Ge- boren: Eugelina d. v. A. v. Vliet-v. d. Weijgert; Petronel- la d. v. J. Suijkerbuijk-Otto; Johanna d. v. J. Ebben-v. Vie- gen; Maria d. v. A. van de Schutter; Paulina d. v. J. de Bie-de Koning; Jannetje d. v. M. Fossen-Bosenbrand; Ro nald z. v. A. Buuron-Nuijten; Maria d. v. G. Vercammen- Disco; Cornelis z. v. L. Dinge- mans-Bakx; Rolandus z. v. J. Delhez-Agtmaal; Cornelia d. v. M. Kerbusch-v. Diesen; Teunis z. v. T. van Zoest-Stoffels; Jo hannes z. v. L. van Elteren- Merlog; Jacobus z. v. W. du Floo-Frerejean; Elisabeth d. v. G. Adams-Heijns. Ondertrouwd: Petrus Tim mermans 31 jr. en Carolina As- selbergs 23 jr; Rense de Keij- ser 26 jr. en Wilhelmina van Haeringen 20 jr. Getrouwd: Simon Wortel 35 jr. en Huberdina Moerbeek 33 jr; Cornelis Hoek 23 jr. en Elsje de Keijzer 23 jr; Huber- tus Suijkerbuijk 21 jr. en Cor nelia Keij 21 jr. Overleden: Johannes Kaan 47 jr. echtgenoot van H. Witha gen; Johannes Maas 83 jr. echtgenoot van N. van Gemst; Maria van Gemst 85 jr. ge huwd geweest met J. Maas; Johanna Proost 64 jr. echtge note van J. Vermaat. Het maandblad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op uw gezondheid. Het is het voorlichtingsblad van de Kon. Nederlandsohe Maatschappij tot Bevor dering der Geneeskunst. Bijna alle Nederlandse artsen zijn hierin verenigd. Doktoren met een grote praktijkervaring vertellen in begrijpelijke taal, hoe u gezond kunt zijn en blijven. Zij houden als 't ware „Spreekuur bij u thuis". Spreekuur thuis bevordert uw gezondheid en die van uw naasten. Lees het bij zonder interessante nummer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij kiosken en de boekhandel. Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met 0,90 postzegels extra gefrankeerd te sturen aan MAANDBLAD SPREEKUUR THUIS Postbus 705. Botterdam met vermelding: „Voor het nummer van deze maand." Hebt u een girorekening? Dan is het ge makkelijker 0.90 over te schrijven op postrekening nr. 121000 met op het „bij"-strookje dezelfde aan tekening. Wat doet U in Uw vrij» tijd??? Doe het Zelf! Het is een nuttige en aangename vrijetijdsbesteding, die ont spanning geeft en geld spaart. Het tijdschrift Doe Het Zelf biedt beginners en gevorderden de helpende hand. Het is de vraagbaak voor actieve mensen? die graag zelf de handen uit de mouwen steken. Het maakt U óók wegwijs op het gebied van amateurfo tografie, electronica en de verzorging van bloemen en planten. In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koop het bijzonder interes sante nummer van deze maand bij een kiosk of boekhandel. Indien niet meer voorradig kan het ook worden besteld door een briefkaart met ƒ0.90 post zegels extra gefrankeerd te sturen aan maandblad Doe Het Zelf, postbus 955 R'dam met vermelding: „Voor het nummer van deze maand". Hebt U een girorekening??? Dan is het gemakkelijker ƒ0.90 over te schrijven op postrekening nr. 4530 met op het „bij"-strookje dezelf de aantekening. Gezonde mensen, gelukkige mensen. Het maandblad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw gezond heid. Het is het voorlich tingsblad van de Kon. Ned. Maatschappij tot Bevorde ring der Geneeskunst. Bij na alle Nederlandse artsen zijn hierin verenigd. Dokto ren met een grote praktijk ervaring vertellen in be grijpelijke taal hoe U ge zond kunt zijn en blijven. Zij houden als 't ware spreekuur bij U thuis". Spreekuur Thuis bevordert uw gezondheid en die van uw naasten. Lees het bij zonder interessante num mer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij kiosken en de boekhandel. Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met 0,90 postzegels extra ge frankeerd te sturen aan maandblad Spreekuur Thuis, postbus 705, Rotter dam, met vermelding: „Voor het nummer van de ze maand." Hebt U een gi rorekening? Dan is het ge makkelijker 0,90 over te schrijven op postrekening nr. 121000 met op het ,,bij"- strookje dezelfde aanteke ning. vraagt Vereiste: MULO- of gelijkwaardig diploma. Leeftijd: tot 26 jaar. Geboden wordt: een prettige werkkring reiskostenvergoeding en goede pensiontoelageregeling vijfdaagse werkweek sterk verbeterde salarissen! een 17-jarige bv. verdient na een half jaar dienst f 200,- (bruto) per maand; een 18-jarige f218,-. Eventueel vermeerderd met pensiontoelage. Sollicitaties en/of verzoeken om inlichtingen: schriftelijk, aan de Rijkspostspaarbank, van Baerlestraat 27 te Amsterdam-Z.; mondeling, dagelijks (behalve 's zaterdags) van 10-12 en van 14 - 16 uur; telefonisch, onder nummer (020) 712211 toestel 14. BRUSSEL. In een gisteren be gonnen zitting staat de minister raad van de Europese Economi sche Gemeenschap voor de vraag of tot overgang van de eerste naar ■de tweede etappe van vier jaar van de periode, die aan de ge meenschappelijke markt vooraf gaat, zal worden besloten. Uitblij ven van een dergelijk besluit zal én binnen én buiten de gemeen schap een zeer pijnlijke indruk ma ken, vooral in Engeland. Aan het besluit tot overgang naar de tweede etappe verbinden praktisch alle lid-staten (Frankrijk, West-Duits- land, Italië, Nederland, België, Luxem burg) wensen ten aanzien van de on derwerpen die deze week in het ge ding zijn. De belangrijkste zijn: 1. Een begin van gemeenschappelijk landbouwbeleid, dat wil zeggen over eenstemming over de voorstellen van de Commissie van de E.E.G. inzake granen, veredelingsprodukten; groen ten en fruit 2. Een begin van een Europees kar- telbeleid. 3. Enkele soeialeproblemen. waaron der de kwestie van de gelijkheid van lonen van mannelijke en vrouwe lijke werknemers, die in het bijzon der Frankrijk hoog opneemt. Mocht het besluit om naar de twee de etappe over te gaan niet tot stand Voor een heerlijk kopje koffie: Van Nelle's GOUDMERK (topkwaliteit) f 1.80 per 250 gr. Voor een extra fijn en geurig kopje thee: Van Nelle's GOLDEN CUP (een superieure Ceylonmelange) f 1.08 per pakje Straks komen de gezelligste dagen van het jaar! Dan haalt u het beste in huis om eens goed ,,uit te pakken". Daarbij hoort de allerbeste koffie en thee die'u maar kunt krijgen: VAN NELLE! kunnen komen, dan heeft het geen zin te spreken over een besluit tot een tweede versnelde toepassing van het verdrag. Dat wil zeggen van een tweede extra verlaging met tien pro cent van de douanetarieven. Zelfs wanneer echter wel tot de twee tweede versnellingsbesluit dat al eens de etappe wordt overgegaan, is een werd uitgesteld, hoogst twijfelachtig. Eet is technisch in een aantal lan den niet op korte termijn uitvoerbaar. In kringen van de ministerraad wordt daarom gesproken van een nieuw uitstel van een beslissing over deze tweede extra verlaging van ta rieven tot eind maart of eind mei. Bij de besprekingen van gisteren, die voornamelijk de gelijke beloning voor man en vrouw in de E.E.G. betrof fen, werd geen vooruitgang geboekt. De ministers zullen hiermee donder dag verder gaan; vandaag komt de landbouw aan de beurt. Van onze correspondent NIJMEGEN. Geen aardstralen vrezend hebben inbrekers een bezoek gebracht aan het Eerste Nederland-se bureau voor wichelroede-onderzoek naar schadelijke bodeminvloeden, dat is gevestigu in Piasmolen bij Mook. De heer G. K. Mieremet, die vroeg in de zondagochtend van een feestje thuiskwam, vond een overhoop gehaald huis. Zijn brandkast was verdwenen. De dieven hadden het gemakkelijk. Op de klassieke manier konden ze een ruitje van de achterdeur indrukken en vervolgens de sleutel omdraaien. In het huis vonden ze niets van waarde. Ten slotte hebben ze de brandkast, een tachtig kilo zwaar geval, maar mee genomen. Veel wijzer zijn ze er niet van ge worden. In de brandkast zaten slechts wat sieraden van betrekkelijk geringe waarde. De rijkspolitie uit Gennep, die het onderzoek in handen heeft, heeft in de hard bevroren grond nog geen spoor kunnen vinden. Eigen nieuwsdienst LEEUWARDEN. De chauffeur van een vrachtauto die met kaas was ge laden, keek gisteren op de rijksweg bij Leeuwarden meer naar de schaatsende jeugd op de ondergelopen weilanden ,naar bet verkeer oip de weg. De vrachtwagen week te veel naar rechts en botste tegen een geparkeerde per sonenauto die in een vormeloos wrak werd veranderd. De vrachtauto sukkel de nog door en velde twee bomen. De chauffeur m-oest zwaar gewond naar een ziekenhuis in Leeuwarden worden (gebracht. De ravage op de weg was enorm. Overal lagen wrakstukken van de beide auto's, van de bomen en troosteloze res ten van de kaas. Het duurde enkele uren voordat de weg weer vrij was voor het verkeer. MILAAN (AP) Maria Callas heeft vrijdag een operatie aan de voorhoofds holte moeten ondergaan en is hiervan snel herstellend. Woensdag treedt zii weer op in de bekende rol'vèn Medea,

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 6