Zonneveldkaravaan bracht weer vele goede giften Sluitende begroting en jubilerend raadslid Restauratie ,;St Jacob vergt meer geld ZEVENTIG JAAR GETROUWD Kinderzorg kan paviljoen werkende jongens bouwen Bevolking van Scherpenisse protesteerde RAAD IJZENDIJKE Concentratie van veilingen RAAD ZIERIKZEE HIELD ZICH MET „KLEINE" ZAKEN BEZIG ZWEMBASSIN VOOR ZONNEVELDKINDEREN Kampeerterrein Raad Yerseke Justitie moedeloos van overtreders aardappelmoeheid Voordracht nieuwe H.I.D. Provinciale Waterstaat Vlissingse toren wordt volledig gereconstrueerd apart pittigsportief FORSE OVERSCHRIJDING RESTAVRATIEBEGROTING VAN GEVANGENISTOREN Kwestie ScheldeRijn verbinding vertraagt plan Kreekrakgebied Ouderdomspensioen en kinderbijslag Mr. C. M. Kegge te Goes ter aarde besteld BON Woensdag 13 december 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 MIDDELBURG. Het comité „Sport steunt Zonneveld", dit jaar versterkt met het comité van de Zonneveldrit, waagde zich gister avond weer op de jaarlijkse tocht waarmee vele goede gaven door Zeeuwse sportlieden bij elkaar gegaard ten bate van het gedupeerde kind, een juiste bestemming vonden. Omstreeks vijf uur 's middags ving de tocht aan bij Kinderzorg in Middelburg, waar de voorzitter van het comité, de heer C. Wes terweel, directeur H. van Arkel gelukkig maakte met een gift van 1500. Kinderzorg was erin geslaagd voor haar zwakbegaafde kin deren in de Biggekerkse duinen een kampeerterreintje te verkrijgen van bijna 1700 m2, dat door middel van de gift van het comité kampeerklaar zal worden gemaakt. De uitrusting is er trouwens al, zodat het terreintje, dat plaats verschaft aan 20 a 30 kampeerlustige Kinderzorgbewoners, een toekomstig paradijs voor hen zal worden. De heer Westerweel overhandigde voorts 100 voor het ontspanningspotje van Kinderzorg en koppelde aan de goe de gaven ook nóg een voetbal en enig speelgoed. De heer Van Arkel dankte de comitéleden ook namens het bestuur van Kinderzorg. Hij zei voorts dat er zoals bekend een plan was ontworpen voor een nieuwe behuizing van Kinderzorg en dat voor het paviljoen in de Stromenwijk (aan de IJsselstraat) dat bestemd is voor werkende jongens, nu een bouwvergun ning was afgekomen zodat zeer binnen kort met het beg in van de bouw kon worden begonnen. De secretaris penningmeester van het comité de heer H. Plompen deelde daarna mee dat het topjaar voor Sport steunt Zonneveld verleden jaar (opbren 10.000) waarschijnlijk zou worden geprolongeerd. Heel waarschijnlijk zal de wandel tocht aanstaande zaterdag, waarvan de opbrengst voor de actie is, de ƒ10.000 weer volmaken. Hij zei voorts dat via de prestaties van -de Zeeuwse sportmen- SCHERPENISSE. In het Hol landhuis te Scherpenisse is gister avond een protestvergadering ge houden naar aanleiding van de door Gedeputeerde Staten voorge stelde samenvoeging der gemeen ten Sint Maartensdijk en Scherpe nisse. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer D. Kleppe, wethouder van Scherpenisse. De voltallige raad van deze gemeente was eveneens aanwezig, voorts een groot aantal geïnteresseerden uit de burgerij van het dorp. Besloten werd het college van Gedeputeerde Staten een protest te overhandigen, waarin dit college verzocht zal worden van de voorgenomen sa menvoeging af te zien. Alle stemgerechtigde inwoners van Scherpenisse werd op het hart gedrukt het verzoek te ondersteunen met het plaatsen van de handtekening. Burge- gemeenster D. C. Bouwense, die behal ve burgemeester van Sint Maartens dijk ook burgemeester van Scherpenis se is, was op deze vergadering niet te genwoordig. Uitvoerig werden de argumenten van Gedeputeerde Staten gekritiseerd. Met name zat de inwoners van Scherpe nisse dwars dat de gemeente Sint Maartensdijk thans met een flinke schuld zit, welke schuld Scherpenisse in geval van samenvoeging zal moeten helpen aflossen. Ook werd de politiek va» het gemeentebestuur van Sint Maartensdijk aangevallen dat blijkens een perspublikatie geporteerd zou zijn zijn voor ingrijpende grenscorrecties. Deze publikatie is door een officilëe in stantie nog niet tegengesproken. Het initiatief tot deze vergadermg was uitgegaan van de raadsleden van Scher penisse. YERSEKE. De gemeenteraad komt dinsdagavond om zeven uur in openba re vergadering bijeen. Een groot aantal subsidieverzoeken zullen in- behande ling komen en voorts zal de vaststel ling van de gemeentebegroting 1962 aan de orde komen. De directeur van Kinderzorgde heer H. van Arkelnam een gift van 1500 gulden in ontvangst voor de inrichting van een kampeerterrein in de Biggekerkse duinenDe voor zitter van het comité Sport Steunt Zonneveldde heer C. Westerweel overhandigde hem het bedrag sen de harten en portemonnees van de mensen voor het gehandicapte kind open gingen en dat men daar alleen blij om kon zijn. Een versterkt gezelschap toog des avonds naar Oostcapelle waar de direc trice van Iepenoord mej. Yan der Gaag zei dat zij er bijna „beschaamd'* van werd doelend op de vele giften. Eerst zei de heer Westerweel dat een bedrag van ƒ2500 bestemd zou izjn voor de aankoop van een televisietoestel „en bergen speelgoed!") maar daar voeg de hij weer voor het ontspanningspotje van Iepenoord 200 aan toe. Ook een voetbal ontbrak niet. Aan het dank woord van de directrice voegde de di recteur van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland de heer M. L. Almekinders het zijne toe. „Initia tieven als deze ontnemen een deel van de zorgen van inrichtingen als Iepen oord." Eerste termijn Als laatste halte waar de Zonneveld karavaan stilhield fungeerde uiteraard Zonneveld zelf, waar de geneesheer di recteur dr. H. A. Roebers na een wel komstwoord de heer Westerweel weer als een soort Sinterklaas liet optreden. Deze merkte op dat een reusachtig be drag bijeen was gegaard maar dat het eigenlijk niets was als men de plannen van Zonneveld in ogenschouw nam. Hij doelde daarmee op de wens van het hospitium een zwembad aan te leggen en hij hoopte dat de Zeeuwse sportmen sen mee mochten helpen om deze wens te verwezenlijken. Hij onthulde dat Zonneveld uit het totaal bijeengebrachte bedrag van 10.000 een gift van 4000 zou ont vangen als eerste ..termijn" van een som van 12000 benodigd voor de aan leg van het zwembassin. Ook hier ont breken de overhandiging van een be drag voor de ontspanningspot voor de kinderen 250) en deze maal zelfs twee voetballen niet. Dr. Roebers zei een beetje overdon derd te zijn door dez goedgeefsheid aanleg van een zwembad vermoedelijk wel meer nodig zou zijn dan 12.000. Voorts maakte hij nog de opmerking dat het comité net als verleden jaar een tocht voor een deel van de Zon nevelkinderen mogelijk kon maken. MIDDELBURG. Zoals de laatste jaren omstreeks deze tijd langzamer hand een slechte gewoonte dreigt te worden, werden in lange rijen onwillige Zeeuwse landbouwers nog eens door de economische politierechter op de bepa lingen inzake de bestrijding van de aard appelmoeheid gewezen. De vaak vader lijke vermaningen werden vergezeld door vaak zeer pittige boetes. De officier re kende in de meeste gevallen vijf gulden per are, waarop dus binnen de drie jaar voor de tweede keer aardappelen werden geteeld. Hij vond trouwens het aantal overtredingen niet in het minst verminderd en vond gevoelige straffen op hun plaats, omdat de meeste land bouwers nogal gemakkelijk om de be paling heenliepen. De geëiste straffen varieerden van een tientje tot 300, de vonnissen liepen van dat tientje tot 250. Zelfs werd in een geval de verdachte vrijgesproken. MIDDELBURG. Nu de tegenwoor dige hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat, ir. H. D. J. Swaters de 65-jarige leeftijd heeft be reikt en derhalve de dienst met pensi oen gaat verlaten, heeft het college van Ged. Staten Provinciale Staten een voor dracht doen toekomen voor een nieuwe hoofdingenieur-directeur. Op deze voor dracht staat als nummer één: ir. J. G. Snip, hoofdingenieur voor bijzondere diensten (hoofd van het bureau bijzon dere werken van de provinciale water staat in Zeeland) en als nummer twee: ir. A. van Berg, hoofdingenieur A van de Provinciale Waterstaat van Gelder land. Ged. Staten stellen verder voor ir. Swaters op de meest eervolle wijze ontslag te verlenen onder dankbetuiging voor de vele aan de provincie bewezen diensten. IJZENDIJKE. Tijdens de raads vergadering op maandagavond van de gemeente IJzendijke werd een heug lijk jeit gevierd: burgemeestr J. J. M. Ficq herinnerde er aan dat de heer J. van Cadsand twaalfeneerihalf jaar geleden zitting nam als raadslid. Voorzitter Ficq bracht zijn dank uit namens de gehele gemeenschap voor het werk dat de heer van Cadsand de afgelopen jaren als raadslid presteer de. Met een hartelijke gelukwens overhandigde de burgemeester de enigszins beduusde jubilaris, die op een huldiging geenszins gerekend had, GOES. In de rondvraag van de gistermorgen gehouden algemene leden vergadering van de veilingsVereniging Zuid-Beveland te Goes kwam de con centratie van veilingen ter sprake, een punt. waarover de laatste tijd veel ge sproken en geschreven wordt. De voorzitter, de heer J. Q. C. Lens hoek, deelde op desbetreffende vragen mede, dat de samenvoeging van de veilingen op Zuid-Beveland op grote moeilijkheden zal stuiten. Alle Zuid-Be- velandse veilingen bezitten voldoende levenskracht. Het is wel nodig om zo veel mogelijk samen te werken, aldus de heer Lenshoek, die een nog grotere samenwerking in de toekomst wense lijk achtte. Uit de discussie bleek, dat de samenwerking tussen de veilingen Goes en Kapelle wel iets te wensen overlaat, hetgeen enkele leden met voorbeelden illustreerden. Van de zijde van de directie werd verklaard, dat Ka pelle niet altijd de gemaakte afspra ken nakomt. Overigens is dit een aangelegenheid, die de besturen van beide veilingen moeten „uitvechten". Intussen zag de heer Lenshoek voor het eiland Tholen wel mogelijkheden tot concentratie van het veilingwezen. Daar werken verschillende kleine vei lingen. VLISSINGEN Burgemeester en wethouders van Vlissingen stellen de raad voor een bruto kre diet van 111.800 gulden te verlenen voor restauratie van de Sint Ja- cobstoren, In dit bedrag zal door het Rijk een subsidie van 90 pCt. gegeven worden, zodat uiteinde lijk 11,180 gulden ten laste van de gemeente zal blijven. In zijn vergadering van 16 februari 1961 verleende de Vlissingse raad een krediet van 61.850 gulden voor de res tauratie van de toren en besloot de uit voering van de werkzaamheden op te dragen aan, de N.V. Aannemersbedrijf D. Huurman jr. te Delft. Bij het opstellen van het bestek en de begroting van dit object moest uiter aard voor het zonder steigers ontoegan kelijke bovengedeelte worden volstaan met waarnemingen vanaf de grond. Toen na het begin van de werkzaamhe den dit gedeelte vanaf de steigers nader bekeken kon worden, bleek dat het met selwerk in veel slechtere toestand ver keerde dan werd vermoed. Men con stateerde onder meer dat de muren ve le kleine scheuren vertonen en dat het bovenmetselwerk als een dunne laag over de oude kern is heengebouwd. Tus sen deze laag en de kern doortrekkend vocht leidt des winters door bevriezing tot sterke uitzettingen. Dit alles maakt het noodzakelijk grote gedeelten van het muurwerk te slopen, vooral rond de steunberen. Vervolgens bleek dat het metselwerk aan de westzijde zeer sterk van de brand 1911 geleden had en dat .grotere stukken hersteld moeten worden dan waarop was gerekend. Voorts zijn bij het onderzoek gegevens aan het licht gekomen die B. en W. tot de overtuiging gebracht hebben dat, wil een volledig verantwoorde reconstructie verkregen worden, nog verdere werk zaamheden verricht moeten worden. Tot deze overtuiging zijn B. en W. mede gekomen op grond van gegevens uit oude beschrijvingen en fotomateriaal. De werkzaamheden bestaan onder meer uit het vervangen van de natuurstenen- door houten balustraden. De meerdere kosten van de werk zaamheden, met de uitvoering waarvan de Rijksdienst voor Monumentenzorg zich geheel kan verenigen, ramen B. en W. op 111.800 gulden, te weten 78.000 gulden voor aanvullende werken en 33.800 gulden voor verdere restauratie werkzaamheden. een geschenk namens het gemeente bestuur, een lederen actetas. Het schrijven van de raad van Hil- varenbeek met betrekking tot de af stand van het presentiegeld van een raadsvergadering ten bate van de anti hongeractie werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer J. Ch. Cornelis sprak er tij dens de behandeling van de begroting voor 1962 zijn waardering over uit dat de begroting sluitend aan de raad werd voorgelegd en een post van 50.000 onvoorzien werd geraamd. Toch ver wonderde het hem, gezien de voordelen die de gemeente als hogere inkomsten en lagere bedragen wat betreft de uit gaven heeft, de post onvoorzien niet ho ger kon worden geraamd. Het antwoord van de voorzitter hierop luidde dat voor de gemeente door de inwerkingtreding van de nieuwe financiële verhoudings wet de reeds enige jaren toegekende subjectieve verhoging van 48.000 is komen te vervallen. Het blijkt de IJzen- dijkse muziekvereniging niet voor de wind te gaan: de belangstelling is sterk afgenomen, de raad vroeg zich af of hier het verlenen van subsidie nog wel zin had. De voorzitter meende het voor 1952 nog aan te moeten zien en een sub sidie van 750 te verlenen; daarbij de vereniging te laten weten dat de ge meenteraad thans meer van de activi teiten van de vereniging verwacht dan momenteel naar buiten blijkt. Met inkomsten en uitgaven op een be drag van 539.207,32 en een post on voorzien van 4965,01 op de gewone dienst werd de begroting aanvaard. Daar het aantal leerlingen van de openbare lagere school tot een zeer ge ring aantal is gedaald besloot de raad de minister van O. K. en W. te verzoe ken deze school aan te wijzen als ver kerende in bijzondere omstandigheden. (Ingezonden mededeling) VLISSINGEN. B. en W. van kelijke toestand in vele opzichten an- Vlissingen stellen de raad voor een aanvullend krediet van 125.600 gul den te verstrekken voor de restau ratie van de Gevangentoren. Reeds op 14 augustus 1959 verleende de raad een krediet van 276.500 voor dit doel. Tijdens de restauratiewerkzaamheden, welke in voile gang zijn, is bij de sloop van de buitenmantel en de gewelven van de toren gebleken, dat de oorspron- Lezingen over toerisme GOES. Het departement Zeeland van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel beleggen 10 januari in Goes in De Korenbeurs een avondvergadering, waarin lezingen zullen worden gehou den over het toerisme. Dr.s. J. F, H Wijsen, directeur-generaal voor de midi denstand en het toerisme spreekt over ,De betekenis van het toerisme, natio naal en regionaal" en dr. J. F. Saar- ioo.s, economisch adviseur van de Ho- recaf over „De ontwikkeling van het lo- giesverstrekkende bedrijf in centra van toerisme; keuze van bedrijfstype, vesti gingsplaats en ondernemingsvorm". Aanvang acht uur. ZIERIKZEE. De gemeenteraad van Zierikzee kwam in openbare verga dering bije.n om, vóór zij volgende week de begroting 1962 zal behandelen, een aantal kleine zaken af te wikkelen. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van B. en W. van Hilva- renbeek met het verzoek het presentie geld van één raadsvergadering ter be schikking te stellen van de door de NOVIB georganiseerde anti-hongeractie. Hoewel de heer E. W. Cashoek (wd) hiervan een voorstel maakte bleek de rest van de raad weinig voor inwilli ging van het verzoek te voelen, waar door het stuk voor kennisgeving werd aangenomen. Van, B. en W. van Peize was een verzoek binnengekomen waarin de raad gevraagd werd adhesie te betuigen aan het besluit van die gemeente de rege ring te verzoeken zodanige maatregelen te nemen dat de bouw van woningwet woningen op het platteland gelijke tred kan houden met die van de grotere en meer stedelijke gemeenten. Besloten werd de gevraagde adhesie te betuigen. Een derde schrijven 'bereikte de raad van Moudon (Zwitserland) betref fende een bezoek dat door de heren J., W. v. d. Doel (prot.chr.) en J. Baas, directeur van de gasfabriek, aan- die gemeente is gebracht ter gelegenheid van de ingebruikneming van een fa briek voor propaanlucht. Ter herinne ring aan die reis en als bewijs van „vriendschap van stad tot stad" zal voor de raadszaal een koperen ketel oegezonden worden. Aan mevrouw A. Holm-Legemaate werd eervol ontheffing verleend van haar functie van regentes van het Bur ger Weesbuis. In- haar plaats werd be noemd mevrouw W. H. J. v. d. Ouden- Quant, terwijl de heer J. J, Stols her benoemd werd als regent. Met Ingang van 1 januari werd aan de heer H. Verdonk, onderwijzer aan de openbare ulo-school eervol ontslag ver leend in verband met diens benoeming aan de St. Anthoniusschool te Heem stede. De subsidie aan de Stichting Zeeland werd verhoogd van 5 tot 8 cent per inwoner. Tot plaatsvervangend keuringsdieren arts werd benoemd de heer W. A. M. Kalkman, dierenarts te Renesse. In de rondvraag attendeerde de heer M. C. Doeleman (wd) het college op zeer gebrekkige verlichting op het kruispunt Rijkswegdie Val met de toe gangsweg naar Zierikzee. Bij Rijkswa terstaat zal worden aangedrongen hier een behoorlijke verlichting aan te bren-' gen. GRIJPSKERKE. Een jongetje van zeven jaar, gestoken in een boezeroentje, kwam in september 1876 dapper het plein van de openbare lagere school in Grijpskerke opstappen om daar het indrukwekkende avontuur van een eerste dag op de „grote school" te beleven. Hij zocht in dit toch wat angstige uur van afwachten zijn heil bij een klein zesjarig meisje, dat een beetje bedrukt terzijde stond te wachten tot de deur, waarachter zoveel nieuwe dingen schuil gingen, zich zou openen. De kleine Lambertus Verhage uit Aagtekerke en het Grijps- kerkse Christientje sloten op die speelplaats een vriendschap voor het leven. Op de tweeëntwintigste verjaardag van Lam bertus (in 1891) gaven zij elkaar het ja-woord, op het gemeente huis van Grijpskerke. Dit feit gaan zij nu maandag 18 december 1961 herdenken: Zeventig jaar getrouwd. Het echtpaar Verhage-Vreeke snapt eenvoudig niet waar de tijd van de speelplaats gebleven is. Eenentwintig kleinkinderen en drieënvijftig achterkleinkinderen telt het nakomelingschap. En maandag komen de nazaten bijna allemaal naar de hofstede aan de Rorïkhïlseweg bij Hogelande om dit zo zeldzame huwe lijksfeest mee te vieren. Een invasie van familieleden, komend uit streken die liggen tussen Canada en de Noordoostpolder. Het laat zich aanzien, dat de beide nog krasse oudjes de feestdrukte best aan zullen kunnen. Alleen de 90-jarige mevrouw Verhage zal zich misschien nog druk maken over de vraag „wat voor beuk zij die dag zal aantrekken en welke muts daar nu het beste bij past.,.." „Want een beetje ijdel is zij altijd gebleven", verklapte de heer Verhage ons, grinnekend een pijpje stoppend. „Zij heeft me zelfs vannacht uren wakker gehouden omdat zij maar niet wist of ze nu zittend of staand voor de pers zou poseren Het is zittend geworden, aan de zijde van haar echtgenoot, wiens jasje ze nog gauw even recht moest trekken, in hun kamer van de hoeve waar zij al 63 jaar wonen, met een onder breking in de oorlogsjaren, toen het land onder water stond. De boerderij behoort nu aan kleinzoon Jan Francke. De vroegere jager-visser-landbouwer Verhage en zijn echt genote wonen nog steeds temidden van klein- en achterklein kinderen op de hofstee die hun zolang vertrouwd is, waar zij maandag hun zeldzame huwelijksfeest en de 92e verjaardag van het kleine schooljongetje van weleer gaan vieren. GOES. „Zolang de Neder lands-Belgische onderhandelin gen ten aanzien van de Schelde- Rjjnverbinding in het vage en onzekere blijven, zal het moeilijk zijn concrete plannen uit te tekenen voor het Kreekrak gebied". Dit verklaarde de commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Bra bant, dr. C. N. M. Kortmann gister morgen in zijn openingswoord van de tweede zitting 1961 der Staten van Noord-Brabant. Hij deelde verder me de dat de planologische voorstudie in handen is gesteld van een werkcom- missie door de interprovinciale com missie van voorbereiding van het Kreekrakplan. ders is geweest dan op de destijdl gemaakte tekeningen was aangegeven. In verband daarmee is een gewijzigri reconstructieplan ontworpen. De meer dere kosten welke het gevolg zijn van de uitvoering volgens deze gewijzigde reconstructieplan ontworpen. De meer dere kosten welke het gevolg zijn van de uitvoering volgens deze gewijzigde re constructie worden geraamd op 103.000 gulden. Verder Is het wenselijk dat een dak in de vorm van een spits op de toren aangebracht wordt, zoals deze voor komt op een afbeelding in het boek „De Westpoort van Vlissingen". De kosten van de spits worden geraamd op 22.600 gulden. In verband met dit alles is door de met de restauratie belaste architect in nader overleg met Monumentenzorg een gewijzigd restauratieplan opge maakt. Indien de uitvoering van het herstel overeenkomstig het gewijzigde restau ratieplan geschiedt, komen de totale geraamde kosten van de restauratie van de Gevangentoren nu dus te staan op 402.100 gulden, hetgeen dus, In ver gelijking met het oorspronkelijke plan, neerkomt op een overschrijding van het krediet van 276.500 gulden met 125.600 gulden. De staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft B. en W. meegedeeld dat het Rijk in de ho gere kosten eveneens een subsidie zal toekennen van 90 procent. Van de zijd'e van de Raad van Ar beid te Middelburg verzoekt men ons het volgende te willen mededelen: Het komt nog vrij regelmatig voor, dat personen, die in het genot zijn van ouderdomspensioen ingevolge de Alge mene Ouderdomswet niet op de hoogte blijken te zijn van het feit, dat sedert 1 oktober 1959 aan dit ouderdomspen sioen tevens recht op kinderbijslag is verbonden voor kinderen tot 16 jaar, waarmede gelijkgesteld zijn studerende en invalide kinderen van 16 t.m. 26 jaar. Nog steeds doen A.O.W.-pensioentrek- kers aanvragen om kinderbijslag, wel ke kinderbijslag vanaf 1 oktober 1959 had kunnen worden toegekend, indien deze aanvragen tijdig waren gedaan. Uitzonderingen daargelaten kan de kinderbijslag n.l. niet vroeger ingaan dan één jaar voor de eerste van de maand, waarin de aanvrage wordt ge daan. Wij menen dit onder de aandacht van de eventuele belanghebbenden te moe ten brengen. De pensioentrekkers doen er goed aan, indien zij menen aanspraak op kinderbijslag te hebben, na te gaan of deze kinderbijslag inderdaad naast het ouderdomspensioen wordt betaalbaar gesteld. Eventuele aanvragen om kinderbij slag dienen zo spoedig mogelijk (in ver band met de hierbovengenoemde ter mijn van een jaar) te worden ingediend bij de raad van arbeid. GOES. Op de algemene begraaf plaats te Goes is gistermiddag het stof felijk overschot van mr. C. M. Keg ge, in, leven advocaat en procureur te Goes, aan de schoot der aarde toe vertrouwd. Verschillende leden van de rechter lijke macht woonden deze droeve plechtigheid bij, alsmede de Goese ad vocaten mr. J. G. v. d. Burgt en mr. G. A. Renting. Ds. W. Kats, gerefor meerd predikant, las een gedeelte uit Romeinen 8 en bad het Onze Vader. Verdere toespraken werden op ver zoek van de familie niet gehouden. Na afloop was er in de aula gelegenheid o;n de familie te condoleren met het verscheiden van mr. Kegge. Nieuw schoolhoofd Veere VEERE. De heer Helmond, onder wijzer te Siddeburen, is benoemd tot hoofd van de christelijke lagere Vale- riusschool te Veere. Aan de administratie van het ZEEUWSCH DAGBLAD Postbus 26 Middelburg Ik wens het Zeeuwsch Dagblad gedurende vier weken voor slechts 1.12 te ontvangen. Ik wens mij te abonneren op het Zeeuwsch Dagblad en wil het abonnementsgeld betalen; per week a 56 cent*) per maand a 2.43") per kwartaal a 7. Naam Straat Woonplaats Doorhalen wat U niet wenst en verzenden in open enveloppe met postzegel van vier cent.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3