DEMONSTRATIES" IN VERGASSEN BASIS GELEGD VOOR VERDER OVERLEG verwachtingen KAPPIE EN DE ZEEMEERMIN Drieduizend Polen met knuppels doodgeslagen Van der Putten in rapport: Nw-GuineaNederlandse niet te hoog ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 Tien minuten gevangenisstraf per vermoorde... Vervolg van pag. 1 Commissies Nooit gehoord SOEKARNO ROEPT STAVEN BIJEEN Vervolg van pag. 1 BEWUSTELOOS MEISJE UIT BADWATER GERED Auto rijdt huis binnen Engelands toetreding tot de E.E.G.: Subsidies begroting Terneuzen Zaterdag 9 december 1961 Uit een overzicht van het materiaal dat Ludwigsburg ten dienste staat, blijkt onder meer hoe drieduizend Polen door Duitsers met knuppels en stangen zyn doodgeslagen; hoe een transport van 120 Poolse kinderen in een bos, met hun oppassers, werd vermoord; hoe Poolse gymnasiasten, leraren, geestelijken, advocaten en artsen werden doodgeschoten, waarna hun lijken om en om tussen boomstammen werden gelegd opdat zij ge makkelijker met benzine overgoten konden worden. Men vindt te Ludwigsburg de karto- theek van het concentratiekamp Tre- blinka. Daaruit blijkt dat enige SS-ers bevorderd werden omdat zij bij een bezoek van Himmler een „demonstratie1' hadden gegeven met het vergassen van dertig bijzonder knappe Poolse meisjes. Er is, aldus mevrouw Just, een hotel houder in West-Duitsland, die onlangs gearresteerd is. Hij stond bekend als een goede huisvader en bezat een foto album met het opschrift „De beste jaren van mijn leven". In de oorlog was hij bewaker in een concentratiekamp; hij had toen zijn hond er op afgericht van gevangenen het geslachtsdeel te ver scheuren. Toen men getuigen in deze zaak verhoorde werden er zeven van hen onwel. Ergerlijk is dat in alle Westduitse deelstaten speciale commissie van de recherche moeten worden gevormd om dat de dossiers voor het getuigenver hoor niet, als gebruikelijk, aan de ge wone recherche kunnen worden ge geven. Niet zelden zitten in de hoge rangen van de recherche namelijk men sen die uit de kring der daders komen. Mevrouw Just klaagt ook diverse Duitse rechters en officieren van ju stitie aan. Een met moeite opgespoord man, die twaalfduizend moorden ten laste waren gelegd, is door een rechter vrijgelaten tegen een borgstelling van DM 12.000, die vrienden van de ver dachte bijeen hadden gebracht. In ge val van moord is zulks normaal onmo gelijk. Op een bezwaar tegen de arrestatie van een man, die er van verdacht wordt kleine kinderen te hebben dood geschoten, werd gunstig beschikt omdat het bevel tot in hechtenis neming een formele fout inhield. Een andere rechter wist in een proces tegen een nazi-arts uit het concentratiekamp Auschwitz niet dat Birkenau, dat steeds weer te sprake kwam, een van de beruchtste afdelingen van Auschwitz was. In Ludwigsburg zelf zegt men nu onder elkaar: „Bij misdaden tijdens het Derde Rijk begaan worden thans tien minuten gevangenisstraf per vermoorde gegeven Dr. Güde, tot voor kort procureur- generaal bij het Bondsgerechtshof in Karlsruhe, heeft in Loccum onthuld waarom hij ontslag heeft genomen. Hl] vertelde over een conferentie van Duitse juristen in' 1941, waarin dezen instemden met het door de beruchte prof. Heyde ontvouwde programma van de euthanasie, het doden van DJAKARTA (Reuter) President Soekarno heeft de Indonesische chefs van staven tegen maandag bijeenge roepen om de volgende stappen in de kwestie Nieuw-Guinea te bespreken. De president heeft deze bijeenkomst aan gekondigd. nadat minister Subrandio hem verslag had uitgebracht over de behandeling van de kwestie in de Alge mene Vergadering. De Amerikaanse ambassadeur in Dja karta, Howard Jones, zou gisteren een ontmoeting hebben met Soekarno om de Amerikaanse houding bij die behan deling toe te lichten. Jouwe: Wij gaan door ..Wij gaan gewoon door met onze ont wikkelingsarbeid", zo heeft Nicolaas Jouwe gisteren op Schiphol verklaard. Hij keerde met Herman Womsiwor en Nicolaas Tanggahma terug uit New York, waar hij deel heeft uitgemaakt van de Nederlandse delegatie. „Sinds het debat in de Assemblee is mijn vertrouwen zelfs gegroeid, want Nederland staat nu niet meer alleen. In Amerika is de publieke opinie eindelijk na twaalf jaar ten gunste van ons om geslagen: men erkent daar thans, dat de Papoea's het recht hebben op zelfbe schikking, aldus Jouwe. Feitelijk was Jouwe alleen maar bang voor de toenemende verdeeldheid van wat hij noemde „het thuisfront". Hij was niet bang voor de recente dreigementen van Soekarno en geloofde niet in een werkelijke gewapende aan val op Nieuw-Guinea. zieken of voor zieken doorgaande men sen. Bijna alle voorzitters van de Duitse rechtbanken en de procureurs generaal waren daarbij aanwezig. Güde zei: „Niemand heeft één woord gezegd tegen het euthanasieplan of tegen de eis van Schlegelberger, toen staats secretaris in het ministerie van justitie, om geen processen aanhangig te maken op grond van de uitvoering van Heydes programma". Güde verklaarde in Loccum, zelden zo te zijn getroffen als op het ogenblik dat hij dit vernam. Hij heeft daarop ontslag gevraagd als procureur-generaal van het Bonds gerechtshof. De meeste deelnemers aan de conferentie van 1941 leven namelijk nog, ten dele zijn zij gepen sioneerd. Een paar jongeren zijn als advocaat werkzaam. Vooraanstaande vertegenwoordigers van de Duitse psychiatrie stemden eveneens in met het euthanasiepro gramma, op één uitzondering na, prof. Ewald. Hij moest een conferentie over het plan-Heyde in 1941 verlaten. Verder gebeurde hem echter niets, maar nie mand volgde hem. Daarmee, aldus heb ben de in Loccum aanwezige journalis ten gezegd, is de bewering ongegrond gebleken dat de deelnemers aan der gelijke nazi-conferenties onder druk zouden hebben gehandeld. KLACHTEN NIET AANVAARD Kapitein Westerling werd door wijlen generaal Spoor met een onder zoek belast. Deze kapitein was toen ook reeds bezig met een onderzoek naar de'dood van vaandrig Aernout. Nadat generaal Spoor was overleden (hij zou veel sympathie hebben gehad voor de BBM) maakten „directo raat en staf, zelf de schuldigen, van hun machtspositie" gebruik om zich volgens de heer Van der Putten te keren tegen hoofdbestuursleden van de BBM. Voorts spreekt de heer Van der Put ten in zijn memorandum over zestig kraanwagens (4600 gulden per stuk), die onbruikbaar bleken. De centrale werkplaats CW 90 in Bandoeng zou aan elke wagen ongeveer 5200 gulden ten koste hebben gelegd om ze weer enigszins bruikbaar te maken. Ook noemt de heer Wan der Putten nog enkele andere onregelmatigheden. De heer Van der Putten geeft te kennen, dat hij zich gehouden heeft aan een opdracht van minister Staf, die de heer Van der Putten op 23 maart 1955 in overweging gaf zijn technische rapporten te bevoegder plaatse in te dienen. Dat heeft de heer Van der Putten naar zijn mededelingen steeds gedaan. Wanneer hij onregel matigheden of onjuistheden ontdekte, bracht hij daarvan steeds rapport uit. Het resultaat bleef naar zijn zeggen uit. Wel zouden officieren, die hij in Indië reeds aan de kaak had gesteld,- getracht hebben hem kwijt te raken. UITSLUITING In 1954 signaleerde de heer Van der Putten een bedrijf in Appingedam, dat ongeveer dertig zware legervoertuigen voor 14.000 gulden per stuk had gere videerd. Dat gebeurde volgens de heer Van der Putten zo slecht, dat ze vrij wel regelrecht voor nieuwe revisie naar een bedrijf in Eindhoven moes ten worden vervoerd. In verband met deze slechte erva ringen adviseerde de heer Van der Putten zijn superieuren het bedrijf in Appingedam van legerwerk uit te sluiten. Het voorstel zou zijn geaccep teerd, maar korte tijd later zou het bedrijf weer vol legerwerk hebben ge staan. Drie jaar later werd op de voor de heer Van der Putten nadelige con duitestaat (die later onjuist bleek te zijn) als argument tegen hem aange voerd, dat „de directeur van het be drijf in Appingedam niet met Van der Putten overweg kon". „UW ZAAK MET" De heer Van der Putten was ook belast met de technische controle over de revisie van ongeveer honderd Waukeshamotoren bij een particuliere industrie (eind 1954 begin 1955). De kosten bedroegen 5000 gulden per stuk. De contracten werden door enkele met name genoemde officieren opgemaakt, Van onze correspondent NEW YORK Het overleg dat van Nederlandse zijde met de secre taris-generaal van de Uno, Oe Thant, en de voorzitter van de Assemblee, Mongi Slim, wordt gevoerd over de mogelijkheden van toepassing van de Afro-Aziatische dekolonisatie resolutie op Nederlands Nieuw- Guinea, is nog niet afgesloten. Het overleg wordt vertraagd omdat de commissie van zeventien landen, waarin de resolutie voorziet, nog niet is samengesteld. De commissie moet aanbevelingen doen over de dekolonisatie van alle niet-zelfbesturende gebieden. Voorzitter Slim moet de leden van de commissie benoemen. Wanneer dat zal zijn geschied, zal zij ongetwijfeld zelf nader willen beslis sen over haar werkprogramma en over de vraag welke niet-zelfbesturende ge bieden voor nadere bestudering het eerst in aanmerking komen. Pas nadat de commissie met haar werk is begon nen, zal dus kunnen blijken of zij ook aan westelijk Nieuw-Guinea aandacht zal willen schenken en. zo ja. hoever haar bemoeiing zioh zal uitstrekken. Verwacht moet worden dat onder de zeventien leden van de commissie zich allicht enige vertegenwoordigers zul len bevinden van landen, die het be kende Indonesische standpunt steunen, volgens hetwelk westelijk Nieuw-Gui nea een deel van Indonesië is. Volgens die leden zou dat gebied derhalve niet in aanmerking komen voor een onder zoek. als in de Afrikaans-Aziatische resolutie is omschreven. Er dient dus te worden gerekend op verzet in de boezem van de commissie tegen enigerlei bemoeiing met weste lijk Nieuw-Guinea. Zo is het lang geen uitgemaakte zaak of de Nederlandse verwaohting dat langs deze weg het probleem Nieuw-Guinea in de Uno le vend zal kunnen worden gehouden, zal worden bewaarheid. WASHINGTON (AP) De senaat van de Amerikaanse staat Delaware heeft met twaalf tegen drie stemmen besloten de doodstraf weer in te voe ren. De kamer van afgevaardigden heeft het desbetreffende wetsontwerp reeds goedgekeurd. Drie jaar geleden besloot de staat de doodstraf af te schaffen. De ter dood veroordeelden wegens moord, verkrachting, hoogverraad en ontvoering zullen nu worden opgehan gen. onder wie de inmiddels tot kolonel ge promoveerde kapitein uit Nederlands- Indië. Het bleek mij, zo schrijft de heer Van der Putten, dat de voorge schreven revisiewijze technisch niet juist was en dat een modificatie werd voorgeschreven die volkomen fout was. De heer Van der Putten maakte de kolonel daaïop attent, maar ontving geen antwoord. De kolonel zou de motoren tevoren van de door de heer Van der Putten gewraakte modificatie hebben laten voorzien in de tankwerkplaats in We- zep. Ze werden gerevideerd, weer ver nield en afgevoerd naar Soesterberg waar ze in regen en wind zouden heb ben gestaan Pas daarna zouden de mo toren onder de aandacht van de heer Van der Putten zijn gekomen. „U had zich daarmee niet mogen be moeien. Dit is het beleid van uw su perieuren", zou een toenmalig kamer lid, thans staatssecretaris, de heer Van der Putten te kennen hebben gegeven toen hij deze gang van zaken signaleer de en uitvoerig daarover rapporteerde. WEIGERING Een soortgelijke ervaring deed de heer Van der Putten op toen hij in 1955 de marechaussee attent maakte op de ondeugdelijke revisie van 180 radia- teuren. Uitvoerig memoreert de heer Van der Putten een ervaring met een bedrijf in Amersfoort, dat leger-radia- teurs revideerde. Dit bedrijf achtte de heer Van der Putten niet geschikt, hij stelde uitschakeling voor, maar daarvan zou niets zijn terecht gekomen. De revisie van vijfduizend jeeps ge schiedde "volgens het memorandum bij een Utrechts bedrijf voor 9080 gulden per stuk. De heer Van der Putten vond dit bedrag krankzinnig hoog en weiger de ermee akkoord te gaan, temeer daar het rapport een clausule bevatte, waar in bepaald werd dat de werkzaamhe den uitbesteed werden tegen de voor het rijk gunstigste condities. Het betrokken bedrijf bleek bereid de revisieprijs per jeep met 1500 gul den te verminderen. De heer Van der Putten meende evenwel, dat in andere bedrijven voor dezelfde revisie 1000 tot 1500 gulden per jeep werd betaald. Het Utrechtse bedrijf achtte hij voor massarevisie van jeeps niet geschikt. De militairen die de onderhandelingen over dit contract in steeds wisselende delegaties voerden, worden in het me morandum genoemd. BIOGRAFIE De heer Van der Putten signaleert nog een aantal andere gevallen, waar bij hij op eigen initiatief zou hebben gehandeld, hetgeen hem achteraf bij zonder kwalijk zou zijn genomen. Aan het memorandum is o.m. een persoonlijke biografie van de heer Van der Putten toegevoegd, waaruit moet blijken dat de legerofficieren, die de heer Van der Putten in zijn rapporten noemde, hem doorlopend hebben dwars gezeten. Mr. Geleijnse liet zijn brief aan de leden van de Tweede Kamer vergezeld gaan van een resumé van de aan mi nister Visser verstrekte gegevens. „Alle door de heer Van der Putten geuite beschuldigingen kunnen, naar mij als raadsman bekend is, worden gestaafd door bescheiden en getui gen," schrijft mr. Geleijnse. SUB JUDICE In de brief deelt hij mede, dat het niet juist is dat zijn cliënt inmiddels tegen het ontslagbesluit van de minis ter beroep heeft aangetekend bij het ambtenarengerecht. „Het lijkt mij een zaak van groot landsbelang, wanneer alsnog een on derzoek zal worden ingesteld naar alle facetten, waarvan de zaak-Van der Putten een uiterst belangrijke is," al dus besluit de heer Geleijnse zijn uit voerige brief. In het vandaag verschenen orgaan van de Nederlandse christelijke bond van overheidspersoneel, waarvan de heer Van der Putten lid en mr. Ge leijnse juridisch adviseur is, komt een mededeling voor over de zaak-Van der Putten. Het hoofdbestuur wenst zich van commentaar te onthouden zolang de zaak sub judice is. Verklaard wordt, dat de heer Van der Putten rechtskundige bijstand zal worden verleend bü de behandeling van het door hem in te stellen beroep bij het ambtenarengerecht. ROTTERDAM. In een woning aan de Leeuweriklaan te Rotterdam-Hille- gersberg maakte een zusje zich gister avond ongerust toen het zo stil bleef in de badkamer waar de achtjarige Marian Janosik in het bad zat. Op haar geklop en geroep kwam geen reactie. Zij alarmeerde haar vader die ijlings de deur forceerde. Hij kwam juist op tijd om zijn doch tertje van verdrinking te redden. Ver moedelijk tengevolge van een defect aan de geyser was het meisje door ontsnap pend gas bewusteloos geraakt en met haar hoofd onder water gegleden. Toen de G.G. en G.D. arriveerde was Marian alweer enigzins bij bewustzijn gekomen: nu ligt zij ter observatie in het sophia-kinderziekenhuis. 9 Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM In de Galgenstraat 4b in Amsterdam is gistermiddag een bestelauto het huis van de alleen wonende 79-jarige heer J. de Hondt binnengereden. De heer De Hondt die achterin het huis was, werd niet ge wond. De bestuurder van de bestelauto, de vijftigjarige fabrikant Bastiaan van B. uit Amsterdam, verloor de macht over het stuur, omdat hij onwel werd. Hij had 's ochtends een zwaar stuk ijzer tegen het hoofd gekregen toen hij krachtig moest remmen. Voor hij in de woonkamer van de heer De Hondt. met zijn wagen tot stilstand kwam, reed hij tegen de brug leuning van de Sloterdijkbrug en te gen een geparkeerde vrachtwagen. BRUSSEL. In een vlot verlopen gedaehtenwisseling is de Britse mi nister Heath het gisteren met de mi nisteriële vertegenwoordigers van de landen van de E.E.G. eens geworden over de verdere werkzaamheden van de onderhandelingsdelegaties. Deze de legaties hebben ter vergemakkelijking van de onderhandelingen over Enge lands toetreding tot de E.E.G. de af gelopen weken een overvloed van ge gevens verzameld, opdat men precies zou weten wat de verplichtingen van het Gemenebest voor het handelsver keer feitelijk betekenen. Als men bij de onderhandelingen van de verschillende uitgangspunten van Engeland en de E.E.G. uitgaat, is overeenstemming moeilijk te berei ken. Vandaar dat men nu besloten heeft de problemen vooral op prakti sche manier aan te pakken. Van beide zijden hebben de minis ters op basis van de hun door de'dele gaties gedane voorstellen concessies gedaan. Zoals bekend, zullen de agra rische exporten van de Gemenebest- landen voorlopig buiten beschouwing worden gelaten, maar voor de indus triële uitvoeren van de economisch ontwikkelde landen van het Gemene best (Canada, Australië en Nieuw Zeeland) is overeengekomen dat de ondedhandelingsdelegaties produkt voor produkt naar oplossingen zullen zoe ken. Regionaal Voor de industriële produkten uit onderontwikkelde Gemenebestlanden (India, Pakistan, Hongkong) is over eengekomen dat men hun probleem produkt voor produkt zal nagaan, maar tevens de mogelijkheid van re gionale oplossingen zal onderzoeken. Dat laatste betekent dat de mogelijk heid van associatie van deze gebieden bij de E.E.G. wordt opengehouden. Voor de industrieel ontwikkelde Ge menebestlanden wordt associatie niet overwogen. De ministers zullen op 18 januari opnieuw bijeenkomen. Overeengeko men is dat hun beraad van 1 januari af tot eind maart zal worden voorge zeten door een Franse minister. Daar na komt vermoedelijk een ministeri eel vertegenwoordiger van Engeland aan de beurt. Eer William en Pierre halverwege Montpellier. waren, arriveerden er in Rouaan twee brieven van de Franse minister van financiën. De ene werd voorgelezen aan John Talbot: de brief dankte hem hoffelijk voor het geld dat onderweg was, oefende een bevallige kritiek uit op de bezadigde Engelse methode die voor de afle vering gekozen was en sprak de vro me wens uit dat er zich in de toe komstige relaties tussen de belde lan den geen omstandigheden zouden voordoen die de snellere diensten van zijn postpaardenstelsel noodzakelijk zouden maken. „Verrekte paivenu!" snoof Sir John. Isambart las de tweede brief voor aan Hugo. Hij bevatte een formeel bedankje en de voorzichtige belofte de kandidaat zorgvuldig in ogen schouw te zullen nemen. Maar het droeg een postscriptum in Coeurs eigen haastig krabbelschrift en dat luidde: „Ik herinner mij de wapensmid uitstekend. Als zijn zoon even goed is als zijn staal, zal hij hier welkom zijn. Verzoek de wapensmid mij een nieuw kapje te maken. Het eerste is in de Oriënt. Ik heb geen tijd om u te vertellen waarom. De koerier heeft opdracht voor dit werk vooruit te be talen." „Ik heb de vrijheid genomen het geld met de koerier mee terug te zenden," zei Isambart. „Ik wist dat je het kapje niet kunt namaken." „Dat is waar," zei Hugo, „maar ik kan hem natuurlijk wel een heel goed kapje van gewoon staal maken." „Ik vermoedde haast wel dat je dat zou aanbieden," zei Isambart. Hij telde een paar goudstukken neer. „Eerlijk gezegd, heb ik de mi nister van financiën al geschreven dat je het doen zou, en ter betaling een paar geldstukkej) achtergehou den. Ik hoop dat het voldoende is." Hugo keek naar het stapeltje goud. „Abdoellah zal hem ook een zwaard moeten maken," zei hij. „U hebt te veel achtergehouden, pater." „Ik ben niet op de hoogte van za ken," zei Isambart met een sluwe schittering in zijn ogen. „En ik zou niet willen dat de minister dacht dat de wapensmid goedkoop staal ver werkte. Hij vergeleek het met Pierre, zoals je weet." Karei van Frankrijk was de zeven de van die naam. Maar alleen wan neer een koning gekroond werd, of wanneer hij stierf, herinnerde men zich zijn serienummer. Het gewone volk en de kroniekschrijvers onder scheidden de ene Karei van de an dere met een bijnaam: zo had men Karei de Grote en Karei de Kale; Karei de Dikke en Karei de Waan zinnige en Karei de Goede. Maar nie mand kon een bijnaam bedenken, die de kleurloze Karei de Zevende goed typeerde en dus nam hij een naam aan, die zelfs de vernuftigsten van zijn vrienden niet hadden kun nen bedenken, een naam die steunde op de uitstekende kwaliteiten van zijn ministers en stond reeds tijdens zijn leven bekend als Karei de Wel- gedlende. Velen van zijn meest intieme advi seurs waren mannen van nederige geboorte en onder hen straalde Jac ques Coeur als een licht van voor zichtigheid. integriteit, moed en oor spronkelijkheid. Coeur was in dienst van zijn koning machtig en onmete lijk rijk geworden. In een wereld die verzot was op vertoon, bestond zijn enige ijdelheid uit een hartstocht voor bouwen. (Wordt vervolgd.) ^llllllllllllllilllllllflIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllilllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiuuiitiilUIIIIIIKIIIKIIIUIIIIUUISUIItHIUIIllllUltUlllllillluili imiiitimiiiiiiiiiimmitiiiitiiHiiHiiiHiiiiiiiii: 2. Met grote ogen bekeek de maat de voorplaat van het boekje en een lichte huivering beving hem. „Waere historiën over sonderlinghe schepsels der zee", las hij. „Zou het dan echt waar zijn, d-dat er zulke m-monsters bestaan?" vroeg hij. „Z-zeeslangen en m-meerminnen en zo?" De handelaar lachte schor. „Het staat er toch?!" riep hij uit, „ware historiën..! Nou dan! Het is ge drukt, dus is het zo. Iedere zeeman be hoorde dit boekje te kennen, meneer, om te weten aan welke gevaren hij blootstaat. Hoevelen varen er niet on wetend uit en juist daardoor hun onge luk tegemoet?" De maat staarde bleek in de nevel, daar waar hij de zee wist. „Huu.. j-ja..ja, gelijk hebt u..." stem de hij in. „Het is d-dom om onwetend uit te varen., je weet n-nooit wat je voor de boeg komt." Haastig haalde hij een tientje tevoor schijn. „Alstublieft., ik ga nu maar!" ver volgde hij gejaagd, „ik g-ga meteen in dit boek zitten stu-studeren. Wat een g-geluk dat U het voor m-mij bewaard hebt!" „Zo is het. Een gewaarschuwd man telt voor twee!" riep de handelaar hem na, terwijl hij het tientje gladstreek. Niet veel later zat de maat aan boord van de Kraak met prevelende lippen en rode oren over het boek gebogen. Hij had geen benul meer van zijn omge ving, wist zelfs niet meer wat voor dag het was of wie hij zelf was. Voor het ogenblik was hij een van de ongelukkige opvarenden van de driemaster „Nukki ge Neeltje", die eeuwen geleden op vrijdag de dertiende zee koos en door boos toedoen van een verlokkende zee meermin in de golven haar ondergang vond... De 66-jarlge E. L. de Neve uit Aar- denburg, die donderdag op de fiets naar Maldegem in België was gereden, is daar aangereden door een vracht auto. Hij was op slag dood. TERNEUZEN. De gemeenteraad zal op 14 december in openbare vergadering bijeenkomen om de begroting van 1962 te behandelen. Deze wordt o.m. gewijzigd met een bedrag van 6000.voor de bouw van een werkplaats voor de B.B Hiervoor zullen nog voorzieningen moeten worden getroffen. In de lijst bij de raads- agenda gevoegd, wordt een overzicht ge geven van de subsidies die aan de ver schillende verenigingen en stichtingen zullen worden toegekend. De Stichting Openbare Leeszaal in Terneuzen krijgl een subsidie van 11.464,de Zeeuwse Muziekschool 14.675,—, het Zeeuwse Studiefonds een bijdrage van vijf cent per inwoner. De Jeuigdnatuurwaeht, die in het afgelopen jaar zich verdienstelijk heeft getoond, krijgt een subsidie van 1000,Het Particulier Maatschappelijk Werk in Terneuzen krijgt 5500.het ziekenhuis St. Elisabethstichting Sluiskil 7000,het Groene Kruis en het Wie- Gele Kruis 3,75 per lid, de Z.V.U. 1700,voor cultureel werk onder de schoolgaande jeugd, het E.T.I. zeven cent per inwoner en de Stichting Zeeland voor Cultureel en Maatsohappelijik Werk acht cent per inwoner.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 2