Zeeuwse Sportraad krijgt een autonoom karakter FILMS KRIS 36™ VÓÓR DE KUST BIJ CADZAND Zender Uilenspiegelbezorgt de Zeeuwen nieuwe grappen Engelsman hield links dodelijk ongeval door Zeeland Veertig jaar onderwijzeres oj) één en dezelfde school Eind februari verzending van reglement en kostenbegroting vaart, met bandjes van kust naar boot ,Neeltje' Accomodatie volgt zo spoedig mogelijk Kwart eeuw bij Bethesda99 Drie maanden geëist voor diefstal Begin van brand Schuttersconcours in Wolfaartsdijk De Oecumene in Nieuwdorp ONBEKENDE VLAG Voorlichtingsbijeenkomst individ. zelfbescherming N.C.V.B. in Goes bijeen Looierssingel krijgt opknappertje Eis: duizend gulden Zaterdag 2 december 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 HEINKENSZAND. Generaties heeft zij zien komen en gaan. Oud leerlingen van haar zijn al gezeten burgers, sommigen maakten car rière, en overvleugelden haar on derwijzeres. Maar van al die hon derden leerlingen is er niet één die haar vergeten is- Juffrouw S. E. F. Dikkenberg heeft veertig jarenzonder onder brekingen de school met de bijbel te Heinkenszand gediend. Ze werkt nu onder haar vierde hoofd. Col lega's heeft zij bij tientallen zien komen en gaan. En nog steeds zit ze aan haar tafeltje en dirigeert de kinderen die aan haar zorgen zijn toevertrouwd. Nadat mejuffrouw Dikkenberg anderhalf jaar gewerkt had aan een school te Zoutsvmi, vlak bij Axel, kwam ze in 1921 naar Hein kenszand. Ze is daar nu nog. Geen wonder dat haar dorpsgenoten, haar leerlingen, oud-leerlingen en collega's deze mijlpaal duidelijk wilden markeren. In de gereformeerde kerk werd de jubilerende onderwijzeres in een bijzondere bijeenkomst gisteravond gehuldigd. Atlantis, the lost continent Hoewel de film „Atlantis, the lost continent" vertaald is als „Slavenpo- stand in Atlantis" houden we toch maar de oorspronkelijke titel aan, omdat de vertaling een vals beeld geeft. Inder daad komen in deze orlprent slaven in opstand tegen de terreur van et be- wind van het legendarische land Atlaroi tis dat eens tussen Zuid-Amerika 1 en Afrika moet hebben gelegen. Maar het wezenlijke van het verhaal is noch de liefdesaffaire die er in voor komt, noch de slavenopstand. In feite vertelt het ons hoe een rijke beschaving een oordeel over zich uitriep en aan een natuurramp ten onder ging door mensveranchting en oorlogszucht. Ofschoon oppervlakkig gezien een kleurrijk scenario met veel vuurwerk, vindt de aandachtige kijker er een waarschuwing in. De ridder met de honderd gezichten Fiere middeleeuwse ridders, lboedige toernooien, heldhaftige gevechten en schone jonkvrouwen trekken op het wit te doek van Electr Middelburg voorbij. De ridder met de honderd gezichten is in dit geval een knappe jonegling, wiens naam ten onrechte met smet beladen is. Hij is de favoriet van een rijke en beeldschone jonkvrouw. Voor hij haar de zijne kan nomen moet hij vele mededingers weerstaan. hetgeen De vruchten zijn rijp City, Middelburg en Alhambra, Vlis. singen vertonen tot en met maandag de film „De vruchten zijn rijp", die een felle aanklacht bedoelt te zijn te gen de toestanden die nog heersen in zuidelijke Rhóhne-delta. Daar waar de mistral zijn hete adem doet voelen, werken mannen temidden van dito meisjes om met vereende krachten het rijpe fruit binnen te halen. Een derge lijke gemeenschap vormt de voedings bodem van de heftige emoties, zich ontladend in knokpartijen en geweld plegingen. De „De vruchten zijn rijp" is een overrijp product van de film industrie, een niet altijd boeiende rol prent, waarin het accent te veel is ko men te leggen op de in het arbeidsveld lijntrekkende hoofdrolspeelster de socia le toestanden die hier zo schrijnend ont sluierd hadden kunnen worden. Gorgo, het duivelsmonster Luxor, Vlissingen, laat vier dagen lang het publiek griezelen bij de aan blik van Gorgo, het duivelsmonster. Bill Travers en William Sylvester doen in deze film auperkloekmoedige dingen, spieren ballen zich om het drakerige wezen onschadelijk te maken. Een op geblazen vertoning, druipend van sen satie, die met kilo's tegelijk van het doek kan worden geschept. De Hervormde Vrouwenvereniging „Helpt Elkander" te Bruinisse is niet de plaats waar. Sinterklaas op bezoek komt. Daarom was door de leden dezer vereniging toch een „pakjesavond" ge organiseerd. Een gezellige avond. 'De Bijbelinlei ding was tevoren verzorgd door mevr. de wed. B. de Waal-Jumelet. Woensdag 8 december spreekt prof. dr. G. C. van Niftrik uit Amsterdam voor de ZVU te Mondragon te Zierikzeè over „Existentialistisch levensbesef". Aanvang acht uur. De afdeling Vrouwenpolder van de NCVB hield haar maandelijkse vergade ring onder leiding van mevrouw "A. Louws-Wondergem, die haar benoeming als presdiente aanvaardde. De avolld werd door de leden zelf verzorgd met zang. declamatie en voordrachten. 9 In Vrouwenpolder werd een bejaar denmiddag gehouden. Zij werd gevuld met zang en het spreekspel „Geloof, hoop en liefde", dat door dames van de NCVB opgevoerd werd. Verder kregen de oudjes nog kleurendia's te zien over de sluiting van het Veerse Gat. Mevrotlw J. Maljaars-Maljaars verzorgde den voordracht. MIDDELBURG. Eind februari kan het algemeen bestuur van de Zeeuwse Sportraad van het dage lijks bestuur van deze raad een concept-reglement en een kosten begroting tegemoet zien. Het ligt namelijk in de bedoeling de Zeeuwse Sportraad, die nu in feite nog een onderdeel is van de Stich ting Zeeland Provinciaal Opbouw- orgaan, een autonome gestalte te geven en als rechtspersoon naar buiten te doen optreden. In de naaste toekomst zal de Sport raad een sectie gaan vormen van de Stichting Zeeland met een vertegenwoor diger uit haar midden in het dagelijks bestuur van die stichting. Daaruit is dan op te maken dat de Zeeuwse Sport raad niet volkomen los komt te staan. Zij blijft beschikken over het apparaat van de Stichting Zeeland. Dit alles zal vastgelegd worden in een reglement, dat het algemeen bestuur dus eind fe bruari onder ogen zal krijgen. Tevens ligt het dan in de bedoeling dat het huidige dagelijks bestuur van de Sportraad (voorzitter de heer M. J. van Poelje, lid van Gedeputeerde Staten, en secretaris drs. KI. Laansma, directeur Stichting Zeeland) zijn mandaat ter be schikking zal stellen met dien verstan de dat drs. Laansma secretaris van de raad blijft. Hij zou daarbij echter de daadwerkelijke steun moeten hebben van een assistent, in wie het thans zit tende dagelijks bestuur de toekomstige ..motor" van de Sportraad ziet. Voorlo pig wordt gedacht aan een „half-timer", die zich behalve met sport- ook met jeugdzaken bezighoudt. De beslissing de Sportraad autonoom te verklaren hangt samen met de reorganisatie van de Stichting Zeeland, welke structuurveran dering zich van dit moment af bezien binnen een jaar moet voltrekken. De Sportraad wordt dan zoals gezegd een van de secties, zoals ook de Zeeuwse Culturele Adviesraad een sectie zal vor men. Contributieregeling In een donderdagavond gehouden bij- Zeeuwse Sportraad kwam de gedachte naar voren een contributieregeling op te zetten. Daaruit vloeide weer voort het initiatiel een kostenbegroting op te stel len, waardoor de vertegenwoordigers van de Zeeuwse sportbonden (23 in to taal) in de Sportraad beslagen ten ijs in de besturen van hun bonden die contributieregeling kunnen verdedigen. Een billijke bijdrage van de sportor ganisaties in Zeeland kan eenvoudig niet ontbreken. Wanneer de sport zelf ook een duit in het zakje doet staat de Zeeuwse Sportraad steviger in het over leg met de provinciale overheid, die en dat is de bedoeling om een subsi die moet worden verzocht. Donderdag is dus het algemeen be stuur voor het eerst sinds het „ontwa ken" van de Zeeuwse Sportraad bij el kaar geweest. Het dagelijks bestuur heeft in deze bijeenkomst verantwoorde lijkheid van zijn beleid afgelegd en nog eens gewezen op de taak en organisatie van de Sportraad, die zoals bekend een uniek verschijnsel in den lande is. Volgend seizoen niet Er werd opening van zaken gegeven betreffende de jeugdkadercursus die men op poten had willen zetten. Een cursus die een algemene vorming be oogt naast de meer specifiek-technische cursussen van elke sportbond afzonder lijk. Een cursus ook die dus zou plaats vinden op een gemeenschappelijke ba sis. Helaas is het niet meer gelukt een der gelijke cursus voor het seizoen 1961-1962 te organiseren. Geprobeerd zal nu wor den dit in het seizoen 19621963 te doen. De leden van het algemeen bestuur gin gen met dit voorstel van het „d.b." ak koord. Men wil de cursus regionaal laten .draaien", mits uiteraard voldoende be langstellenden zich hebben aangemeld. Voor deze cursus zal geprobeerd wor den een provinciaal subsidie te ver krijgen als bijdrage in de kosten (reizen deelnemers, docenten). Het algemeen bestuur heeft zich in zijn vergadering te Middelburg voorts beziggehouden met de destijds gehouden enquête en het daaropvolgende aanvullingsonderzoek. Zoals bekend zullen de gegevens wor den uigewerkt in een accommodatieno ta, waarin tevens een urgentieschema is vervat. Duidelijk is dat selectief te werk moet worden gegaan. Prachtig zou zijn indien het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Sportraad tege lijk met het concept-reglement en de kostenbegroting de accommodatienota kon aanbieden aan het algemeen bestuur, maar de mogelijkheid bestaat dat de verzending van de nota iets later zal ge beuren in verband met de korte tijd die ons nog rest tot eind februari. Aan de orde kwamen verder nog vra gen over de medische keuring, welke het dagelijks bestuur toch in de eerste plaats als aangelegenheid ziet voor de VLISSINGEN. Het was feest in „Bethesda". De heer J. van Splun- der, technisch-beambte, herdacht het feit dat hij een kwart eeuw geleden in dienst trad van het Christelijk streek ziekenhuis. In de -eetzaal van „Bethes da" was daartoe een gezellig samenzijn belegd. De jubilaris en zijn echtgenote wer den verwelkomd door vice-voorzitter ds. A. Verschoor, die eraan herinnerde hoe de heer Van Splunder in 1936 op 15- jarige leeftijd als boodschappenjongen zijn „debuut" maakte en hoe hij verder opklom tot chauffeur van de ziekenauto en tot portier. In 1950 ging de heer Van Splunder studeren in electro-techniek. „Thans, zei ds. Verschoor, „is hij een volleerd technisch man, die alle voorkomende moeilijkheden op dit gebied kan oplos sen" De jubilaris werd daarna een cou vert aangeboden, terwijl zijn vrouw in de bloemetjes gezet werd. Namens het bestuur van het perso- neelsfonds, waarvan de heer Van Splun der lid is, bood de heer J. v. d. Meulen de jubilaris een bakje met planten aan. Zuster Blok, adjunct-directrice, memo reerde de oorlogsjaren toen de tech nisch-beambte kippen hield op de kraamafdeling en zuster Blok op zijn rug naar het bootje bracht toen „Bethes da" onder water lag. Zuster De Vos, hoofd van de reuma- afdeling, vertolkte de dankbaarheid van het verplegend personeel, dat nimmer tevergeefs een beroep op de jubilaris deed. Namens het gehele personeel sprak de administrateur woorden van dank en waardering en bood de heer Van Splunder een couvert aan. Ten slotte sprak de jubilaris nog een dank woord. MIDDELBURG De Officier van Justitie bij de rechtbank te Middelburg heeft vrijdag tegen de elektricien J. A. uit Souburg wegens diefstal en poging lot diefstal drie maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf en ter beschik kingstelling van de regering geëist. In Middelburg en in Souburg heeft B., door woningen binnen te klimmen, gepoogd zich aan andermans eigendom te vergrijpen. Alleen in Souburg slaag de zijn poging en stal hij zeventig gul den. „Je levenswijze vervult ons met gro te zorg", zei de president van de recht bank, mr. P. van Empel. Het is al va ker misgegaan met je en hoe moet het nu verder? De verdachte bleef het antwoord schuldig. De Officier van Justitie merk te op dat A. ook nog een diefstal heeft gepleegd in Bergen op Zoom. Op 15 de cember zal de rechtbank uitspraak doen. WESTKAPELLE. Een begin van brand brak gisteren uit in het schuur tje van mevrouw N. Toutenhoofd-de Pag- ter. Zij had een wasketel met wasgoed op een petroleumkachel geplaatst. Toen zij enige tijd daarna de ketel wou af zetten bleek de zaak in brand te staan. Mevrouw T. had de tegenwoordigheid van geest zowel de wasketel als het petroleumstel naar buiten te gooien. Zij liep daarbij echter brandwonden aan de handen op en moest zich onder dokters behandeling stellen. VLISSINGEN Ttjï Uilenspie gel, de vermaarde grappen maker van weleer, zal binnen eenkomst van het" bestuur "vande enkele maanden een radiografische WOLFAARTSDIJK. De handboog sociëteit Doel naar Hooger hield het jaarlijks concours op de liggende wip in café Ossewaarde. waaraan door 36 schutters werd deelgenomen. De uitslag was: le hoofdvogel: H. J. Driedijk te Wolph.dijk; 2e hoofdvogel: P. Rentmeester Yerseke. le zijvogel: J. F. Ossewaarde te Wolph.dijk; 2e zij vogel: C. Bek te Heinkenszand. le hoofdkal: mevr. P. v. Loo-Korsuize te Wolph.dijk; 2e hoofdkal: A. v. d. Bulck te *s-Heerenhoek. le onderkal: C. Rijk te Ovezande; 2e onderkal: mevr. P. v. Loo-Korsuize te Wolph.dijk; meeste klei ne vogels: L. Meijaard te Oudelande. le klepprijs: Jan de Rijke te Oudelan de; 2e klepprijs: H. J. Driedijk te Wolph. dijk; 3e klepprijs: G. M. Geense te Ou delande. NIEUWDORP. In de consistorie van de herv. kerk hielden de herv. man- nenvereniging „In Dienst der Kerk" en de gereformeerde mannenvereniging ..Belijden en Beleven" een goedbezoch te gecombineerde vergadering onder lei ding van ds. B. Zoodsma. Hij behandel de het onderwerp „De Oecumene", voor al sprekend over de Wereldraad van Kerken, de geschiedenis en de organi satie en haar oproep tot getuigenis, dienst en eenheid. Er volgde een leven dige discussie. krachtmeting met de Zeeuwen aangaan. Voor de kust bij Cadzand, even buiten de Nederlandse en Belgische territoriale wateren, zal namelijk naar de initiatief nemers hopen reeds met Pasen een Belgische „piratenzender" gaan opereren in de stijl van „Radio Veronica". Kortgeleden is de boot, waarop zender en toebehoren moe ten rusten, in Brest in Bretagne gekocht en inmiddels in Antwer pen aangekomen. Evenals Radio Veronica zal ook Uilen spiegel een commerciële zender worden met een nuttig straalvermogen van tien kilowatt. Uilenspiegel kan daardoor een gebied met een straal van 160 kilome ter bestrijken, hetgeen betekent dat ge heel Zeeland in de ban van de Belgi sche „piratenzender" zal komen. Personeel van het KNMI-station te Vlissingen, dat enige tijd geleden plot seling ontdekte dat de instrumenten ge stoord werden door de uitzendingen van Radio Veronica, houdt het hart reeds vast. „Wanneer er weer zo'n grappen maker bijkomt", zei een employé, „dan begint de misère opnieuw. Wij waren destijds blij dat Veronica doordat we nieuwe instrumenten kregen geen vat meer op ons had, maar als nu die Ui lenspiegel gaat beginnen kunnen we ons lol weer op!" Hoe de reactie bij instellingen als het KNMI zal zijn zodra de zender Uilen spiegel in de ether zal gaan, valt uiter aard van te voren niet te zeggen. Wel bestaat het vermoeden dat de tot „luchtheld" gepromoveerde snaak van Charles de Coster het de Zeeuwen en de Vlamingen nog moeilijk genoeg zal kunnen maken. De Antwerpse correspondent van Het Parool weet te melden, dat de pendel boot, eveneens pas gekocht, die op en neer zal varen tussen „Uilenspiegel" en de kust. „Neeltje" gaat heten. „Neel- tje" haalt aan de Belgische kust ver moedelijk in Zeebrugge de bandjes op voor de uitzendingen van „Uilenspie gel", opgenomen in de studio's te Brus sel en Antwerpen. De zenderboot krijgt een inhoud van 585 ton; de bemanning zal uit vijftien koppen bestaan: een kapitein, een stuur man, drie machinisten, vijf matrozen en vijf technici. Aan boord komt een elektrische centrale en een studio met het modernste technische materieel. De boot „Uilenspiegel" is ruim vijftig meter lang en acht meter breed. Op het ogenblik wordt het vaartuig in Antwer pen geëquipeerd. Onder welke vlag de „Uilenspiegel" gaat varen wilde de zoon van de 72-jarige initiatiefnemer George de Caluwé uit Antwerpen, niet vertel len. Vast staat al dat vele bedrijven uit de Belgische handelsstad en ook Ant werpse warenhuizen financiële steun toe gezegd hebben en reclamecontracten schijnen evenmin te ontbreken. Kookcursus in Oosterland OOSTERLAND. De stichting Huis houdelijke voorlichting ten Plattelande zal ook in Oosterland, bij voldoende deelneming, een kookcursus organise ren op woensdag 6 december. Voor die vrouwen en meisjes die niet aan de na middagcursus kunnen deelnemen wordt er ook in de avonduren les gegeven. Inschrijvingen voor deze nuttige leer gang, die ditmaal hoofdzakelijk het ko ken van „een winterpot" zal 'behande len, kunnen worden gedaan bij me vrouw Noorddam te Oosterland. AXEL. In het Axelse stadhuis kwam een zestigtal dames uit Axel en omliggende gemeenten voor de tweede keer bijeen om te worden voorgelicht op het gebied van de individuele zelf bescherming. De voorlichtingsbijeen komsten gaan uit van de Nederlandse Federatie voor Vrijwillige Vrouwelijke Hulpverlening. Onder het motto „Voor vrouwen, door vrouwen", wil men 20 pet. van de Ne derlandse vrouwen zodanig instrueren dat zij in staat zijn hun omgeving nauwkeurig in te lichten op het gebied van de individuele zelfbescherming. De cursus geniét een warme belangstelling gezien de onverwacht grote opkomst. Diverse docenten lichtten de vrouwen voor over de verschillende gevaren die de gezinnen kunnen bedreigen, zoals oorlog, radio-aktiviteit, brand enz. De laatste voorlichtingsbijeenkomst in het kader van de individuele zelfbe scherming zal worden gehouden op 12 december, eveneens in het Axelse stad huis. Na afloop van de cursus zullen de dames een examen afleggen. GOES. De afdeling Goes van de Ned. Chr. Vrouwenbond kwam in ver gadering bijeen onder leiding van mej. M. Glerum. Mevr. Van Klaveren sprak over de zorg van het kind en hoe en waar wij eten. De vergadering was goed bezocht. De kerstavond wordt gehouden op 19 december a.s. (Advertentie) Zaterdagavond geven Arie Joos- se en Jan Hekhuis Wzn. in de her vormde kerk een orgelbespeling. Joosse voert werken uit van Guilmant, Reger, Jan Zwart, Buxtehude en Asma: Hek huis van Kousemaker, v. d. Schaaf, Hoogewoud, Hendrik Andriessen en van hemzelf. De avond begint om acht uur. MIDDELBURG. B. en W. van Mid delburg stellen de raad voor een kre diet van 138.000 gulden te verstrekken voor de aanleg van riolering en bestra ting aan de Looierssingel. In het voorjaar van 1962 zal het door de fa. Maljers gebouwde pand aan de Looierssingel in gebruik genomen wor den. Mede in verband met de daar ook geprojecteerde nieuwe brandweerkazer ne en het nieuwe politiebureau moeten de betreffende terreinen ontsloten wor den. B. en W. menen dat dit het beste ge beuren kan door het doortrekken van de Looierssingel tot aan het Armeni- aans Schuitvlot. Het niveau van de Baanstraat en het Armeniaans Schuit- vlot zal daardoor een verandering moe ten ondergaan. Tevens vinden B. en W. het voor het te verwachten verkeer on aanvaardbaar hier de oude keibestra tingen te handhaven. „Wandelingen door de bergen". Over dit onderwerp spreekt de heer G. v. Bruggen op 7 december (acht uur) in De Eendracht te Middelburg voor de afdeling Walcheren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Presenteer Philip Morris The cigarette JL. of Quality and Prestige V ST. ANNALAND LÉÉFT MIDDELBURG. Duizend gulden boete, subs, drie maanden hechtenis en ontzegging van de bevoegdheid in Ne derland een motorvoertuig te besturen voor de tijd van twee jaar, heeft de Of ficier van Justitie bij de rechtbank te Middelburg vrijdagmorgen geëist te gen de Engelsman P. P. J. H. uit Lon den, die werd verweten dat door zijn schuld op 7 september j.I. in de ge meente Koudekerke een ongeval met dodelijke afloop was ontstaan. De Engelsman had, met zijn auto ko mende uit de richting Biggekerke, ge ruime tijd uiterst links van de weg ge reden. Kennelijk heeft hij zich deze mor gen niet voldoende gerealiseerd dat op het continent andere verkeersregelen gelden dan in Engeland. Toen in een bocht een tegenligger die rechts hield naderde, ontstond een hevige botsing tussen beide wagens. Zo sterk hield H. zich aan de Engelse verkeersregels, dat hij, een botsing vrezend, nog verder uit haalde naar links. Zo zou hij immers in Engeland ook hebben gedaan.. Maar hij was op die ochtend in Ne derland. De gevolgen waren zeer ern stig. De chauffeur van de tegenligger werd zwaar gewond. Hij kwam gisteren op krukken de raadszaal binnen. Een der inzittenden van de aangereden auto, mevr. R. is aan de verwondingen over leden. De vrouw en twee kinderen van de Engelsman werden eveneens ge wond. Een chauffeur van een bus van Streekvervoer Walcheren. P. M. uit Westkapelle, die met zijn bus achter de wagen van H. reed, kwam de recht bank vertellen dat de Londenaar op het linkerweggedeelte had gereden. „Hij hield, volgens de Engelse verkeersre gels, correct links". De Officier van Justitie meende dat H. zich had moeten realiseren dat in Nederland het verkeer rechts moet hou den en achtte grove schuld aanwezig. Nooit weer De verdediger, mr. F. K. Adriaanse uit Middelburg, vroeg begrip voor het feit, dat zijn cliënt als Engelsman an dere verkeersvoorstfbriften in zijn hoofd had. Hij betreurde het evenals overi gens ook de officier van Justitie dat niet in alle landen gelijke verkeersre gels gelden, met name wat betreft het links of rechts houden. De verdaohte verklaarde nooit weer op het Europese vasteland in een auto te zullen rijden. Uitspraak over veertien dagen. OOK DE GEMEENTE Sint-Anna- land werkt aan de toekomst. En ook daar wordt de stel regel: regeren is vooruitzien in ere gehouden. Het gemeen tebestuur, onder leiding van burgemeester J. van den Bos, die sinds 1953 met vaste hand en op krachtige wijze voor de belangen van zijn gemeente in de bres springt, probeert het wonen er. werken er zo aangenaam mogelijk te maken. Sint-Annaiand is een puur agrarisch ingestelde gemeente. Door de mechanisatie in de landbouw moeten echter steeds meer landarbeiders een andere werkkring zoeken. Het pen delen is er dan ook geen onbekend ver schijnsel. Een duidelijk streven is aan wezig om over te schakelen op tuin bouw. In deze sector zijn volop moge lijkheden. Ook Sint-Annalanders zien daar hun kansen liggen. Zij trachten deze kansen uit te buiten. Het gemeente bestuur werkt in dezen stimulerend. Sint-Annaland is beslist geen „dode" gemeente. Er is genoeg leven in de brouwerij. Het verenigingsleven maakt op velerlei terrein een grote bloei door. Het fraaie dorpshuis is dan ook geen overbodige luxe in Sint-Annaland. Naast het aantal nieuwe, riante, woonwijken mag Sint-Annaland, met een zielental van ruim 2000 trots zijn op een fraaie en ruime haven, die enige tijd geleden in gebruik werd genomen. Hiermee is deze gemeente het centrale punt gewor den van de aan- en afvoer van land- bouwprodukten per schip, hetgeen on getwijfeld heel wat drukte met zich mee brengt. Inmiddels is er ook al een graan silo verrezen op het haventerrein, als mede enige andere gebouwen van de coöperatie „Eiland Tholen". Als bezienswaardigheid mag worden genoemd de monumentale hervormde kerk, die onlangs grondig is gerestau reerd. De hervormde gemeente heeft een grote offerzin voor deze restau ratie aan de dag gelegd. Rond de kerk is een flink aantal aardige woningen gegroepeerd, waarvap de luchtfoto een duidelijk beeld geeft. Luchtfoto T. Slagboom, Central Aviation,

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5