Burgemeester van geeft Oostburg opening van zaken Scherpe critiek op b. enW. Sas v. Gent smul huis s:™. N.V. „De Hoop" vierde vijftigjarig jubileum OOK ZAGERS„RAPEN IS VERBODEN ^Duyvis brengt T^knai knappend-verse pfnda's Tjoba I voor krachtproef tegen Haagse Phoenix „Daar zit wat zeiden de heiers Middelburg moet in Veere zijn tellen passen op Verrassende overwinning van 's-Gravenpolder op Goes cfoor Zeeland Bij leggen fundamenten voor nieuw stadhuis gestuit op boomstronk of kasteel! Raad stelt zich achter B. en W. BEHANDELING BEGROTING KNVB afdeling Zeeland Lezing Jan Strijbos Zeeuivse damcompetitie Fruitmand op Dankdag Zeehengelwedstrij d Uitvoering „Ons Genoegen" RASECHT TERNEUZENS BEDRIJF Feestavond S.D.O. Kantonrechter Middelburg Waterschap Tholen BEKLEMD IN CABINE Uit de kerken Zakenvrouw 1961 Streekvergadering NCVB over verantwoorde gezinsvorming SDKB koninklijk goedgekeurd Appels naar Zweden Uitvoering van C.J.V. Donderdag 30 november 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Advertentie OOSTBURG. In de gisteren gehouden raadsvergadering is de delicate zaak van de burgemees terswoning uitvoerig aan de orde geweest. Burgemeester J. L. van Leeuwen heeft gezien de be paald onwillende houding van oud-burgemeester Hoekzema en zijn opzet om deze kwestie in het openbaar te brengen vol ledig opening van zaken gedaan. Na ampele bespreking heeft de raad besloten zich ten deze vol ledig achter het beleid van B. en W. te stellen. De voorgeschiedenis laat zich in en kele woorden omschrijven. Toen de hui dige burgemeester, de heer J. L. van Leeuwen te Oostburg benoemd was, bleek zijn voorganger, mr. K. Hoekze ma niet genegen de ambtswoning te ruimen, hoewel het gemeentebestuur zeer lankmoedig was bij de behandeling van deze zaak. Ten slotte diende de zaak echter voor de kantonrechter die de ontruiming van de ambtswoning vorderde. Inmiddels is de kwestie echter op de spits gedreven doordat burgemeester Van Leeuwen ihans van zijn vorige gemeente aanzeg ging heeft gekregen zijn woning aldaar te verlagen, omdat de betreffende wo ning bestemd is voor de gemeente-se cretaris van Brouwershaven. Deze woning zou voor vijf december vrj moeten zijn. Burgemeester Van Leeuwen heeft gisteravond volledig ope ning van zaken gegeven, waarbij de raad tot in de finesses werd ingelicht. Tot dusverre aldus de burgemeester is dit achterwege gelaten, in het be lang van de gemeente en ook in het belang van oud-burgemeester Hoekze- ma. A Het college van B. en W. stond het hierbij voor ogen de rust rondom de be- leidssfeer te Oostburg niet opnieuw te verstoren. Reden om een openbare discus sie uit de weg te gaan, zo zei de heer Van Leeuwen, heeft de gemeente thans echter allerminst, mede gelet op het feit dat de heer Hoekzema kenneiljk de be doeling heeft zijn zaak de nodige rucht baarheid te geven. De moeilijkheden waarin de gemeen te Oostburg nu al jarenlang verkeert in de reputatiesfeer, zijn uitsluitend ver oorzaak door de persoon van de heer Hoekzema. Zijn problemen hebben ten slotte, nadat alles is gedaan om hem tot een andere levenshouding te brengen ireleid tot een ontslag, zonder het prae- dicaat eervol. In deze omstandigheden gekomen, en dan een adres richten tot de raad met de ondertekeinng „uw oud-burgemees ter", geeft blijk van een totale onbe kendheid ten aanzien van de eigen po sitie in de ontstane oestuurlijke ver- houdignen. De heer Hoekzema mist nu een maal door eigen optreden het gezag van een oud-burgemeester, zo zei de heer Van Leeuwen. De gemeente heeft volgens art. 177 van de Gemeen tewet gehadeld bij de procedure tot SAS VAN GENT. In zijn algemene beschouwing op de be groting 1962 heeft de heer W. H. M. Colsen namens de katholieke fractie ernstige kritiek uitge oefend op het beleid van B. en W. Als concreet voorbeeld noemde hij o.a. de volgens hem onver klaarbare gang van zaken bij de bouw van het bejaardenhuis. In 1959 al was er een plan voor een r.k. bejaardentehuis voor de drie samen werkende gemeenten Westdorpe, Philip pine en Sas van Gent, welk tehuis ge bouwd zou worden te Sas van Gent. Daar echter vanuit de raad tegen dit plan protest werd aangetekend en men, liever een neutraal bejaardentehuis zag hoewel volgens de heer Colsen 82 procent van het inwonertal katholiek is maakte de zaak weinig vorderingen, met aLs gevolg dat men nu in Westdor pe inmiddels begonnen is met de bouw van een katholiek bejaardentehuis. De heer Colsen vroeg zich af of het nog wel zin had een neutraal bejaar dentehuis te bouwen als er zo dicht in de buurt een katholiek is. Naar zijn me ning zou dit niet rendabel kunnen zijn, tenzij men de pensionprijzen omhoog brengt. De raad hoorde inmiddels echter lan ge tijd niets van het plan voor een neu traal tehuis, tot er opeens in de krant berichten verschenen waarbij zelfs ge sproken werd van een tehuis met een auia. De raad wist toen nog niet eens van het bestaan van een plan af, laat Staan dat men zou w3f- welke arcnitect het zou hebben gemaakt. Veel verduidelijkt ,,De wijziging op de begroting '62 heefl ons in dit opzicht echter veel verdui delijkt". aldus de heer Colsen, „omdat hieruit blijkt dat de centrale directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnij verheid te Middelburg haar toestemming heeft gegeven voor de bouw van een al gemeen bejaardentehuis met vijftig bed den en vijf bejaardenwoningen". De totale kosten zullen naar het oor deel van de adviseur 951.000 gulden bedragen, waarvan een bedrag van 578.500 gulden door het rijk in de vorm van een jaarlijkse bijdrage zal worden gesubsidieerd. De heer M. P. Groff, die namens de fractie van de P.v.d.A. sprak, drukte zijn spijt uit over het feit dat men het aantal bedden voor het neutrale bejaar dentehuis van tachtig tot vijftig had moeten inkrimpen. Hij kon voorts de ver deling van de gronden in de uitbreidings plannen, zoals die door de deskundi gen wordt voorgesteld, niet steeds goed keuren. Hij zag graag het gemeentebe stuur hier de leiding nemen. Ook acht te hij een betere scheiding tussen de woon- en industriegebieden gewenst. De heer L. F. S. de Meyer miste de concrete aanpak van de industrieplan nen. Andere, veel minder gunstig gele gen plaatsen in de omtrek zo zei hij hebben al goede vorderingen ge maakt. In de toelichtingen op de begroting de len B. en W. mee dat de gewone dienst een batig slot van 67.000 gulden vertoont, met een post onvoorzien van 16.250 gul den. Voor het volgend jaar heeft men de volgende kapitaalswerken op het programma staan: De aanleg van vier speeltuinen, van sportvelden, de bouw van een bejaardentehuis, diverse be stratings- en rioleringswerken en een verbetering van de vuilnis ophaaldienst. Na veel kritiek, waarbij o.a. gevraagd werd om een betere toelichting op het bejaarden tehuis werd de begroting ten slotte vastgesteld. ontruiming van de ambtswoning. Iedereen verwachtte echter dat de heer Hoekzema de woning zou verla ten, ofschoon het lange tijd had ge duurd voor hij elders een passende werkkring vond. B. en W. hebben echter de uiterste clementie betoond. Intussen deed zich de moeilijkheid voor, dat destijds met de huurkwitan- ties een vergissing werd begaan, overi gens buiten medeweten van het toenma lige college. Op de kwitanties stond n.l. „Huur voor ambtswoning" en dit gaf de heer Hoekzema het recht zich te beroe pen op de Huurbeschermingswet. Op 23 december 1960 kree g de heer Hoekze ma de mededeling dat hij tegen 1 fe bruari de ambtswoning ontruimd diende te hebben. Zes weken had hij toen nodig vóór hij op 31 januari het college liet weten, dat hij zich zou beroepen op de Huur beschermingswet. Toen was het tijdstip voor de gemeente gunstig geweest een procedure aanhangig te maken, maar weer nam men een afwachtende houding aan. Op 9 februari is er een onderhoud geweest tussen de heren Van Leeuwen en Hoekzema. Het betrof toen een par ticulier bezoek tot opening van onder handelingen. De heer Hoekzema be kleedde n.l. nog enkele functies ten on rechte. Genoemd werden de functies van ambtenaar van de burgerlijke stand, president-curator van het gymnasium en voorzitter van de marktcommissie Bij dit gesprek heeft de heer Van LeeU' wen medegedeeld dat hij niet van izns was de woning te betrekken. Het huis was te groot en ook vrij hoog van huur. Later heeft de heer Van Leeuwen geprobeerd in de gemeente woonruimte te verkrijgen, maar op kor te termijn viel dit niet te realiseren. De heer Hoekzema deed toen het aan bod dat de burgemeester met zijn ge zin kon inwonen. Het is onbegrijpelijk dat de heer Hoekzema deze enormiteit publiekelijk durfde te stellen de heer Hoekzema had via de A.N.P. telex dit aanbod zelf ruchtbaar gemaakt, als be wijs van zijn medewerking. De heer Hoekzema werd op 15 juni ingelicht over het gewijzigde standpunt van de heer Van Leeuwen. Deze laatste was tot de slotsom gekomen dat hij de ambtswoning toch moest betrekken daar alle pogingen elders hadden gefaald. Als opzeggingstermijn werd toen 31 juli genoemd. Wederom zes weken spe ling. Later heeft de heer Hoekzema con tact opgenomen met de heer Van Leeu wen en uitstel gevraagd tot 1 septem ber. Toen men later deze telefonische toe zegging schriftelijk bevestigd wilde heb ben, weigerde de heer Hoekzema dit te doen. Eerst op 28 juli besloot de raad toen een rechtsvordering in te stellen. De kantonrechter wees de woning aan het gemeentebestuur toe waarop B. en W. opnieuw een datum stelden voor de ontruiming. Inmiddels houden B. en W. al ruim vier maanden een Ier a ars woning vrij, op dat de heer Van Leeuwen deze in geval van nood zou kunnen betrekken. Inmiddels kreeg ook de heer Van Leeu wen uit Brouwershaven de aanzegging dat zijn woning ontruimd diende te wor den. Na kennis te hebben genomen van de feiten, heeft de raad gis teravond besloten zich volledig in deze kwestie achter het beleid van B. en W. te stellen. Blijvend-vers dank zij de unieke verpakking: hoelang u ze ook bewaart. u pakt ze altijd vers uit! MIDDELBURG In de eerste klas se afdeling Zeeland lijkt Middelburg V, dat momenteel de leiding heeft, een gemakkelijke wedstrijd tegen Veere te gemoet te gaan. Immers de Veerena- ren staan stevig onderaan en hebben zelfs nog geen ontmoeting gewonnen. Middelburg V trekt echter als een ge waarschuwd elftal naar het markiezen- stadje, omdat vorige week koploper Hoek op eigen veld nota bene Veere een punt moest afstaan. Het gevaar van onderschatting jegens Veere speel de daarbij een grote rol. Niettemin ge loven we niet dat de Middelburgers zich zullen laten verschalken. Hoek brengt een bezoek aan Yerseke III, welke ploeg vorige week een on verwachte nederlaag tegen AZW II leed. De Hoekenaren zullen op hun tel len moeten passen, maar nochtans bei de punten veroveren. VCK krijgt tegen Wolfaartsdijk de kans in de buurt van het leidende tweetal te blijven. SVD— AZW II wordt vermoedelijk een zege voor de thuisclub en KapelleBruse Boys brengt evenzeer de gastheren winst. In Ila zal Meeuwen thuis van Co- li jnsplaatse Boys moeten winnen om ge lijk te blijven met Arnemuiden II, dat in Middelburg stellig het zesde van de groen-witten klop zal geven. In lib krij- AXEL. Voor de werkgroep van de Z.V.U. te Axel hield dinsdagavond in hotel ,,de stadsherberg" de bekende au teur Jan Strijbos een lezing over zijn reis „Van Canada tot Mexico". De heer Strijbos vertoonde een gelijk namige kleurenfilm, die hij tijdens deze reis opnam. De aanwezigen konden op het witte doek kennis maken met het vogel- en bloemenleven in Midden- en Noord-Amerika. KAPELLE. Ter gelegenheid van de Dankdag voor het gewas hebben gis teren alle zieke leden van de Herv. Kerk in Kapelle een prachtige fruit mand gekregen namens de diakonie. Tijdens de kerkdiensten stonden de manden in de kerk opgesteld en na af loop werden ze door de leden van de jeugdverenigingen thuis bezorgd. Ook de Kapelse zieken in de ziekenhuizen in Goes werden niet vergeten. VLISSINGEN. Voor de competitie van de Zeeuwse Dambond werden de volgende wedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen luidden als volgt. Hoofdklasse: Gespeeld te Kapelle tussen Kapelle en Aag tekerke. A.v.d. Schraaf-J. J. Engelvaart 1—1, Iz. Op 't Hof-J. Blaas 0—2, J. J. Ganseman— A. Willemse 1—1, C. van Liere—F. Blaas 1— 1, H. v. d, VrieP. de Visser 0—2, J. de Neef—S. Blaas 0—2, Chr. Korstanje—M. C. de Smit 0—2, C. Sulsters—C. Jongepier 0—2, C. v. d. SchraafS. de Visser 11, J. C. Walra venA. Louws 20. Aagtekerke liet ook hier geen steek vallen en won met 14—6, Gespeeld te Vlissingen tussen Vlissingen en Yerseke. Joh. LereR. Rijkse 0—2, C. van VOORBESCHOUWING KORFBALPROGRAMMA Van onze korfbalmedewerker GOES. De Zeeuwse vertegenwoor diger Tjoba 1, in klasse 3 a Zuid-Hol land K.N.K.B. die zich tot nu toe bij zonder goed weert in deze klasse, moet a.s. zaterdagmiddag voor eigen publiek gaan tonen wat het waard is tegen een gelijkwaardige tegenstander. Phoenix, dat met twee wedstrijden minder ge speeld, een achterstand van twee punten heeft op Tjoba, bracht het in het afgelopen weekeinde niet verder dan een gelijk spel tegen stadgenoot A.L.O. Toevalligerwijs kwam ook Tjo ba de week daarvoor niet verder dan een puntenverdeling. Van enig krachts verschil tussen Tjoba en Phoenix lijkt dus geen sprake te zijn. Slechts de behaalde doeleijfers tot nu toe in deze competitie spreken sterk in het voor deel van de Zeeuwen: 9256 uit tien tegen Phoenix 5026 uit acht wedstrij den. De groen-witten zullen zich in dit duel volledig en tot de laatste minuut moeten geven om tot een goed resul taat te komen. Als scheidsrechter voor deze wedstrijd, welke om drie uur be gint, is aangewezen de heer L. Reen uit Papendrecht, een arbiter die ook re gelmatig wedstrijden leidt in de hoofd klasse van de K.N.K.B. Bij een Tjoba-nederlaag staat het Leidse Danaiden, dat geen moeite zal hebben met Velox, klaar om de eerste plaats van de groen-witten over te ne men. Een winnaar tippen bij ALO DKC is een riskante zaak. Morskwar- tier kan zijn positie in de degradatiezo ne verbeteren door thuis Schiedam te verslaan. Voorts ziet het er' naar uit, dat Spartaan tégen Gymnasiasten suc ces zal hebben, waardoor de Spartanen de Schiedammers op de laatste plaats nog niet in de steek laten. TERNEUZEN. Per 100 gr in c. sla 2 4.5010.20, per stuk in c. bloemkool b2 39 61, c2 15—33, afwijkend 11—35, knolselderij 6—13, per bos in c. selderij 717, peen 2 22—25, per kg in c. bintjes 10,10, andijvie 2 15—33, kroten 7—<15, rode kool 713, boere- kool 11629, savoye kool 1119, witte kool 3 11. breekpeen 7—18, prei 2 11—27, knolselde rij 10, spruiten a2 44—59, uien 2 18, witlof afwijkend 5—7, a2 78—85. bl 83—85. b2 71— 74, afwijkend 4553, waspeen 1?—22, veld sla 66, appelen: goudreinetten 1 mt. 85-85 6263. 73-85 62, 65-75 58. goudreinetten 2 mt. 75-85 58. mt. 65-75 5556, 2d 48, 3 grof 53— 51, 3 fijn 48, kroet 43, Jonathan 2 mt. 80 57—58, 2 mt. 75 57—59, 2mt. 70 57—60, 65 55—56. 60 49—50. 2d 45—51. 3 grof 49—51, 3 fijn 4344. kroet 38, golden delicious >1 mt. 80 68—70. 75 71, 70 71—73, 65 68, 60 60—62, 2 mt. 75 67 —68, 70 67—69 65 64—66, 60 58. 2:1 48. 3 grof 56—59, 3 fijn 46, kroet 43, Win ston 2 mt. 75-85 5254 65-75 52, 3 grof 43— 44, kroet 31, zoete appelen 2 mt. 60 52—58, 55 43. 3 grof 49, kroet 9, peren: st. remy 2 mt. 75 35—37. 65 34, 3 grf 30. GROENTEN EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. Rode kool 5—8, Witte kool 4—7, Spruiten 48—126. kroten 7— 19. Prei 1016, Boerenkool 813, Andijvie 30—55, Sla 4—9. Breekpeen 13—15, Savoie kool 8—18. Witlof 63—92, Waspeen 10—18, Bloemkool 32—89. uien 515. Golden Delici ous 35—83, Z. Emsgaard 38—63. Goudreinet ten 4661. Jonathan 4862, Glorie 3258, Cox- Oranje 52—110, Winston 55—78, Comtes- se 24—63, Saint Remy 3841. TERNEUZEN. De zeehengelsport, vereniging ..Sluiskil" organiseert op 24 december a.s. een zeehengelwedsirijd op een parcours in de omgeving van de watertoren te Terneuzen. De prijzen ziekenhuis waar men een enkeibreuk consta- Èfestaan heel toepasselijk zo vlak teerde. Na verbonden te zijn kon zij nog Voor de Kerst uit hazen en konijnen. 1 dezelfde avond huiswaarts keren. RETRJANCHEMENT. Voor een -d bezette zaal gaf de Muziek- en to neelvereniging „Ons Genoegen" haar jaarlijkse najaarsuitvoering. Het eerste gedeelte werd verzorgd door de muziekvereniging onder leidin' van de heer v. d. Bussche. Gedurende de pauze werd een verloting gehouden. Na de pauze werd door de toneelgroep een blijspel in drie bedrijve n „Tinus de Tyran" op verdienstelijke wijze voor het voetlicht gebracht. De medespelen den kregen na afloop een hartelijk ap plaus. Onder voorzitterschap van <ls. Jeb- bink hield dinsdagavond de jonge kerk- groep van Kapelle haar maandelijkse vergadering. Spreker was ds. A. Sieders van Biezelinge die het rassenvraagstuk behandelde, een onderwerp waarover een uitvoerige discussie werd gevoerd. Tot hoofd van de Chr. Lagere landbouw school te Oostkapelle is met ingang van 1 januari 1962 benoemd de heer R. Struijk te West-Terschelling. Het tegenwoordige school hoofd, de heer M. A. van Strien is benoemo tot leraar aan de Middelbare Chr. Landbouw school, te Middelburg. 0 De N.C.V.B. te Nieuw- en Sint Joosland hiela haar vergadering ondrn leiding van de presidente mevrouw Van Haarlem. Spreker van deze avond was de heer G. Molier met het onderwerp: ,,'t Is maar een weet". Tijdens de wekelijkse gymnastiekavond in het lokaal van de Chr. ULO te Axel kwam mevrouw Van M.-B. bij een der oefe ningen ongelukkig te vailsn. Op doktersad vies werd zij per auto vervoerd naar het TERNEUZEN Een van de voor naamste en vitaalste bedrijven van Ter- neuzen nl de NV Handel- Industrie ën Scheepvaartmaatschappij De Hoop vierde haar vijftigjarig jubileum Op wens van de directeur werd dit feest slechts in eigen kring gevierd waarbij zoveel mogelijk alle werknemers bijeen waren gekomen in de grote garage van het bedrijf Tevens werd een receptie gegeven in hotel Rotterdam waarbij De Harmonie van Terneuzen het feest extra luister bijzette door een serenade te brengen Oorspronkelijk heette het bedrijf Neu- zense handel in bouwmaterialen kalk- blusserij cement ijzer en bouwmateri- alenfabricage De Hoop zoals de NV melding maakt in een ter gelegenheid van dit jubileum uitgegeven perscom muniqué Haar eerste directeur wijlen de heer G F P v d Peijl had op 1 mei 1907 de bouwmaterialenzaak van zijn vader overgenomen en deze spoe dig zover opgewerkt dat omzetting in een nv noodzakelijk bleek Zo werd vijftig jaar geleden de eerste steen ge legd voor dit bedrijf met een omvang zoals heden met veel dochter- en zus terondernemingen waardoor zij een be grip is geworden in binnen- en buiten land Haar gele auto's en de met een blauwe- vlag getooide schepen zijn een haast dagelijkse verschijning geworden op wegen en rivieren Het bedrijf om vat thans haast alles wat betrekking heeft op woning- utiliteits- weg- en wa terbouw Allerlei produkten vinden door bemiddeling van de NV hun weg van rijen en eigen industrie naar binnen- en buitenland Tijdens de receptie hield burge meester H. Rijpstra van Terneu zen een rede, waarin hij in het VLISSINGEN. De stadsarchivaris van Vlissingen, de heer J. den Hoed, gelooft niet, dat de heiers die bezig zijn de fundamenten voor het nieuwe stadhuis te leggen nog eens zelf zullen zien wat er ter plaatse onder de grond verborgen zit. „Daar valt niet aan te beginnen, hoewel het interessant zou zijn." Bij het heien voor het- representatieve gedeelte van het nieuwe stadhuis is men namelijk gestuit op iets, dat mogelijk de bouwval van een middeleeuws kasteel zou kunnen zijn. Enkele palen gingen namelijk niet zo in de grond als men wel verwacht had. „Hier moet iets zitten", dachten de heiers. De heer Den Hoed vertelde ons dat ongeveer op deze plaats een kas teel heeft gestaan, dat volgens de archieven in 1256 gebouwd moet zijn. „Het kan zijn dat men op de resten van dit kasteel is gestuit, maar het is mogelijk dat alleen maar een boomstronk in de weg zit. Zolang er geen opgravingen hebben plaatsgevonden is niet bewezen dat hetgeen waarop men stootte inderdaad de overblijfselen van de middeleeuwse sterkte zijn". „De kans dat men tot opgravingen over zal gaan is echter uiterst ge ring". zei de stadsarchivaris, „de afwijking zit op een zo grote diepte zeven meter en lager dat het niet doenlijk is een dergelijk karwei aan te vatten. Bovendien ligt d<e grondwaterspiegel op anderhalve meter. Opgravingen moeten dan ook ais praktisch onmogelijk beschouwd worden. Bovendien loopt men dan nog de kans dat de hele onderneming op een teleurstelling uitlopen zal." bijzonder zijn vreugde liet uitko men over het feit, dat dit een rasecht Terneuzens bedrijf is, dat op eigen kracht geworden is wat het nu is zonder buitenlands kapi taal. Hij bracht verschillende leden van het geslacht Van der Peijl in herinnering, die het be drijf op eigen kracht hebben op gewerkt. Wanneer de voor Ter- neuzen geprojecteerde plannen voor het bedrijfsleven slagen, dan is een goed samenspel tussen overheid en bedrijfsleven ge wenst, en daar heeft u altijd een open oog voor gehad, zo zei de burgemeester. Ook op het gebrek aan arbeidskrachten zult u het goede antwoord weten te vinden. RijswijkJ. Louwerse 02, E. A. Schuite- maM. Huissoon 11, P. MaasC. de Hooij Jr. 11, L. GoedbloedE. Janse 20, H. de VliegerE. Minn aard 20, P. Goedbloed J. Ridderhof 2—0, O. HellingaF. v. Boomgaard 20, Joh. LuwemaJ. Gunter 20, F. J Pluijmers-^-A. Ridderhof 20. Gespeeld te 's-Gravenpolder tussen 's-Gra venpolder en Goes. Jan BlomJ. Sinke 11, A. KrijgerL. Anderson 02, G. BlomM. J. Jeremiasse 20, W. KrijgerC. van Bie- men 11, Jac: Op 't Hof—J. Schot 20, L. BoogertC. J. Hollestelle 11, A. Dubbel manH. J. Masselink 11, L. J. Verkerke C. de Klerk 11, A. van OverbeekeF. P. den Hartog 1—1, D. Huissoon—H. v. d. Vreug de 1—1. Op verrassende wijze heeft 's-Gra venpolder deze wedstrijd met 119 gewon nen. Opmerkelijk is wel dat hier niet min der dan zeven partijen remise werden ge speeld, een bewijs dat 's-Gravenpolder lang zaam maar zeker in sterkte toeneemt. Ie Klas: Gespeeld te Kapelle tussen Aagtekerke II en D.O.S. II. A. MaljersF. Kievit 11, A. FranekeH. Wagenaar 02, L. WattelD. de Vos 11, G. SturmJ. Korevaar 11, L. de VisserJ. Suurland 02, Ch. Coomans F. de Laat 11, J. HoumesH. Blok 02, K. HoumesP. v. d. Velde 11, A. KoddeA. Willemse 20, J. BlaasK. v. d. Stege 02. Deze wedstrijd werd gewonnen, door Dos met 13—7. Gespeeld, te Vlissingen tussen Vlissingen II en Goes III. P. van OorschotJ. Loeve 02, J. C. NijssenPh. Haverhoek 20, F. J. PluijmersM. de Klerk 20, J. Koppejan B. J. Nonnekens 20, E. L. VerschoorJ. Legemate 20, J. RijkseJ. de Jong 20, W. KooleA. Jansen 11, L. FrankeL. Geene 1—1. De borden 9 en 10 remise gegeven, wegens geen bezetting van Goes. Daar Goes III voor de eerste maal in competitieverband uit kwam was de uitslag 146 voor Vlissingen niet onbevredigend te noemen. ANNA JACOBAPOLDER. De korfbal club „S.D.O.", aangesloten bij de Christe lijke Korfbal Bond, heeft in „Ons Dorps huis" een feestavond gehouden. De leden van de vereniging voerd.én een korte schets op. Medewerking werd verleend door „Con Arno- re" te St. Philipsland. Tevens werden enkele films vertoond, waaronder een over de korf balsport. Tenslotte werd een verloting gehou den Door tijdnood moest de trekking echter uitgesteld worden. De avond stond onder leiding van de heer Th. van Huizen. In zijn openingswoord memo reerde hij nog dat de laatste door de junio ren gespeelde wedstrijd tegen Vios 55 gelijk spel werd. Een prestatie voor een club die nog maar negen maanden bestaat. Gisteren heeft c".e heer Den Hoed nog een gesprek gehad met ir. J. H. Trimpe Burger, wetenschappelijk ambtenaar van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort, die de laatste maanden veel in Zeeland vertoeft (Middelburg, Aardenburg en Domburg) om daar behulpzaam te zijn bij opgravingen. De heer Trimpe Burger achtte de mogelijkheid van opgravingen eveneens uiterst klein. Naar zijn oordeel zat de „afwijking" veel te diep. Niettemin heeft de heer Trimpe Burger de „tip" haar de ROB in Amersfoort dooi gegeven. MIDDELBURG. De heer C. P. F., kraanmachinist te Wemeldinge, maakte in de late avonduren van de 23ste step- tember, vergezeld van enige kennissen een tochtje naar de visserijpercelen aan de Oosterschelde. Niet om aldaar van een late herfstavond te genieten, maar met het doel daar zagers te „ra pen". Genoemde F. en kennissen waren „rapend" door een wachtmeester waar genomen: met lampen 01 het hoofd be vestigd, doorkruisten zij het perceel om de zo fel begeerde zagers in een em mer te verzamelen. Het rapende gezel schap was niet met een spa of soort gelijk voorwerp waargenomen. „Maar, aldus de officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, „of het nu spittend of rapend is, deze percelen zijn voor personen zonder vergunning ten enen male verboden". Zijn eis luidde 40 boete subs, acht dagen. Verdachte F., die op 26 okto ber voor een zelfde overtreding schikte, voerde aan hiervan niet op de hoogte te zijn. De kantonrechter, mr. J. Moo- lenburgh, vonniste conform. De 77-jarige handelaar C. T. uit Ril- land-Bath stopte op 6 juni niet tijdig voor de gesloten bomen van een be waakte spoorwegovergang te Krabben- dijke, terwijl een trein uit de richting Bergen op Zoom de overweg naderde. T.. die bij het remmen een slagboom ramde, voerde aan dat hij door het zon licht verblind werd, de gesloten bomen en de trein niet gezien had, de alarm- schellen bij de overweg niet hoorde. Door de botsing werd de afsluitboom gedeeltelijk van zijn voetstuk gerukt. De officier vorderde een geldboete van 50 of tien dagen. Het vonnis luidde 25 subs, vijf dagen. Op de rijksweg 58 bij Goes deed zich 19 juli een botsing voor tussen twee personenauto's. Als verdachte verscheen J. J. R„ consulent te Bakkum-Castri- cum, die op de bewuste dag komende vanuit de richting Goes, links af wilde ST.-MAARTENSDIJK. Op dinsdag 5 december wordt een algemene verga dering gehouden van het Waterschap Tholen. Het dagelijks bestuur stelt voor aan de heer A. de Korte te Tholen een perceeltje grond te Strijernham. groot 49 ca„ te verkopen tegen de prijs van ƒ2.50 per ca. Het ligt in de bedoeling hier zomerhuisjes te bouwen. De gemeente St.-Maartensdijk heeft het waterschap verzocht 17 are grond te mogen kopen voor de stichting van een afvalwaterzuiveringsinstallatie. De prijs van deze grond is bepaald op 1275 gulden. slaan, en daartoe ook de linker rich tingaanwijzer van zijn wagen deed functioneren. Vanuit de zelfde richting naderde een personenwagen met een snelheid die R. zo afschrikte, dat deze zi)n wagen ijlings weer op het rechter, weggedeelte bracht, waarbij een bot sing volgde, daar de. bestuurder van de achteropkomende wagen reeds reke ning hield met het afslaan van R. De eis luidde ƒ40 subs, acht dagen. De kantonrechter vonniste conform. Mevrouw A. C. IV. L. te Heinekens- zand werd op 26 september aangehou den ter controle van de remmen van de door haar bereden bromfiets, eigen dom van mevr. L's vader. De handrem bleek on vreemde wijze te functione ren, een feit dat haar echter niet be kend was. De officier eist een celdboe- te van 10, subs, twee dagen. Het von nis luidde 7.50. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. De hulö van de brandweer moest gistermiddag worden ingeroepen om de 63-jarige bakker J van Buren van de Smeetlandsediik te bevrijden. Zwaar gewond zat hij beklemd in de cabine van zijn op de Beukendaai door een vrachtauto omvergereden drie- wielige motorbestelwagen. Met een schedelbasisfractuur en inwen dige kneuzingen is het slachtoffer in zorgwekkende toestand naar het uZider- ziekenhuis gebracht. NEW YORK (AP). Een sub commissie van de Algemene verga dering van de Verenigde Naties heeft bekendgemaakt, dat Portu gal de aanbevolen hervormingen in Angola niet heeft uitgevoerd en dat de situatie in het Afrikaanse ge biedsdeel ernstiger begint te wor den. NED. HERV. KERK Beroepen te Utrecht (wijkgem. Pijls- weer) D. J. Driekemdaal te Vaalst; te Weerden toez.: J. van den Heuvel te Eede. Bedankt voor Hattem (3e pred. plaats) J. P. van Roon te Ermelo; voor Berg ambacht B. Haverkamp te Blauwkapel. gen de kopgroepploegen het niet moei lijk. Evenmin als in IIc. Programma: 1ste klasse: SVDAZW II, Kapelle IBruse Boys I, Yerseke III—Hoek I, Wolfaartsdijk IVCK I, Veere IMiddel burg V, 2de klasse a: Middelburg VIAr nemuiden II, Meeuwen IColijnsplaatse Boys I, Kloetinge IZeeland Sport V. VCK II RCS IV, Serooskerke INieuwland I. 2de klasse b- Driewegen IBeren I, Nieuwdorp IIWemeldinge II, Heinkenszand IRillandia II, Hoek IIZaamslag I, Kloetinge IIKats I. 2de klasse c: Mevo IIWK Burgh I Duiveland D. 3de klasse a: Colijnsplaatse Boys IWissenkerke I, Bevelanders IVlis singen VI, VCK IIISerooskerke II, Zee land Sport VIMeeuwen II, Oostkapelle I Veere II. 3de klasse b: Beren IIAZW III, Zaamslag IHeinkenszand II, Waarde II SVD II, Tern Boys ISpui 3de klasse c: Rillandia II—Heer Hendrik I, Borssele I—Kapelle II, Krabbendijke II—Kruiningen III, 3de klasse d: Bruse Boys II—Zwaluwen '61 I, WIK IINieuwerkerk I, Junioren: Groep A Arnemuiden AIZee land Sport A I, Groep AIII Corn Boys A I Axel A I. Philippine A IHontenisse A I, Groep AIV HVV'24 All—Steen AI, Vogelwaar de A I—HVV'24 A III, Groep AV Wolfaarts dijk A IGoes A I, Kloetinge A IKapelle A I, Groep AVI Rillandia A IWemeldinge A I, Hansw Boys A IYerseke A I, Groep B I Walcheren B IArnemuiden B I, Zeeland Sport B IRCS B I, Groep B II Oostkapelle B IDomburg B I, Groep BIV Luctor B I Goes B I, Patrijzen B IVolharding '32 B I, Groep BV Heinkenszand B IBeren B I, Ro- bur B IWissenkerke B I, SVD B IGoes B II, Groep B VI Wemeldinge B IYerseke B I, Krabbendijke B IKloetinge B I, Groep B VII Bruse Boys B IRenesse B I, Burgh B IBrouwershaven B I, Groep B VIII WIK B IZonnemaire B I, Zierikzee B IIIZierikzee B I, Zwaluwen '61 B IBurgh B II, Groep BX HW'24 B I—Terneuzen B I, AZW B I—- Corn Boys B I, Ria W B IAxel B I. Groep BJ Graauw B IHontenisse B I, HVV'24 B IIClinge B I, Zaamslag B ISteen B I, Groep BXI Axel B II—Terneuzen B III, AZVV B IITerneuzen B II, Corn Boys B IIHoek B I, Groep B XII Koewacht B Steen B I, Groep B XIII IJzendijke B IAardenburg B II, Oostburg B IIHoofdplaat B I, Groede B IAardenburg B I, Oostburg B IBiervliet B I, Schoondijke B IRetranchement B I. GOES. De Goese middenstands vrouwenvereniging heeft een spel „ver kiezing zakenvrouw 1961" opgevoerd. Nummer 1 werd mevr. Hollestelle met 136 p„ nummer 2 mevr. Flipse met 133 punten, nummer 3 mevr. Timmerman met 120 punten en nummer 4 mevr. Verschoor met 102 punten. In een ge- improviseerde winkel moesten de da mes achtereenvolgens de meteropnemer, een klant, een sollicitante, een ver tegenwoordiger, een reclame-agent en een collectrice te woord staan. Het spel maakte deel uit van het pro gramma op de gezellige Sinterklaasvie ring van de vereniging. SPUI. De Oost Zeeuws-Vlaamse NCVB hield in Spui haar eerste streek vergadering. Het kleine gereformeerde kerkje van het dorp zat „gezellig" vol. Het onderwerp betrof de sexuele voor lichting in onze hedendaagse maat schappij. Het hoofdbestuur van de NCVB heeft gemeend in verband met veel ongezonde en onchristelijke voor lichting op dit gebied in het gehele land spreekbeurten te moeten vervullen. Het thema van de vergadering in Spui was: „Verantwoorde gezinsvorming". Als eerste spreker trad op ds. H. A. van Herwaarden, hervormd predikant te 't Zand (bij Middelburg). Hij ging ervan uit dat het huwelijk in de eerste plaats een liefdesgemeenschap is, waaraan verbonden is, ofschoon op de tweede plaats, de lichamelijke gemeen schap. De leiding van God en mense lijke verantwoordelijkheid moeten hierin samengaan. Dit is de basis voor het goede huwelijk, zoals God het heeft gewild. Dr. F. Frumou uit Middelburg sprak over de omgang in het huwelijk. Als medicus belichtte hij voornamelijk het lichamelijk welzijn. Hij waarschuw de tegen verkeerde middelen en foutie ve ideeën. Het gewestelijk bestuur van de NCVB had met deze sprekers een goede greep gedaan. Beiden kweten zich op voor treffelijke wijze van hun moeilijke taak. De leiding van de bijeenkomst was in handen van de Axelse presidente, mevrouw M. Weijns Bakker. ZIERIKZEE. Tijdens de algemene najaarsvergadering van de Sehouwen- en Duivelandse Korfbalbond is meege deeld dat het kontakt met de Korfbal- bond Goerec-Overflakkee bestendigd zal blijven. Na het gereedkomen van de Grevelingendam kan de samenwerking nog intensiever worden. Helaas is de competitie niet verlopen als aanvan kelijk bedoeld. Er zijn enkele vereni gingen geweest die voortiidig een einde maakten aan de competitie. Ook de SDKB heeft nog steeds met een seheidsrechtersprobleem te kampen. Verder doet men pogingen om in Brui- nisse en Oosterland te komen tot de oprichting van korfbalclubs. Aan de ieugd zal het in deze plaatsen stellig niet liggen. Met ingang van 1 november is aan de SDKB koninklijke goedkeuring ver leend. Voorts werd meegedeeld dat in Zierikzee op 8 december een vergade ring belegd zal worden met een verte genwoordiger van de KNKB en de jeugdleiders van de verenigingen om te komen tot de oprichting van een jeugd leiderscursus. De microkorfbalcompeti- tie op Schouwen-Duiveland zal op 8 ja nuari a.s. beginnen. Gespeeld zal wor den in Zierikzee of in Nieuwerkerk. Een fraaie beker was voorts wegge zet voor de voorzitter Burgh, die deze in ontvangst mocht nemen voor het feit dat alle vijf de twaalftallen van deze vereniging beslag legden op het kam- DioensehaD. Slechts de adspirantentitel was bij NOAD uit Dreischor terecht ge komen. GOES. De Zweedse autoriteiten hebben bekend gemaakt dat met ingang van 4 december a.s. de invoer van appels in dit land onbeperkt zal mogen plaatsvinden. Dat is belangrijk vroe ger dan in voorgaande jaren in ver band met de geringere omvang van de Zweedse appeloogst. KAPELLE. Voor een uitverkochte zaal heeft woensdagavond de C.J.V. Obadja in Kapelle haar jaarlijkse ..Dankdaguitvoering" gegeven De lei ding berustte bij wnd. voorzitter Joh Leendertse. In een vlot tempo werd door een groep van CJV'ers een programma van mu ziek en zang voor het voetlicht gebracht en Ad Vermaire declameerde enkele gedichten. Hoofdschotel van het programma was de opvoering van het toneelstuk „Nacht en operatie".

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5