ONBEKEND Nieuwe kans voor Bruno Martini Voor de Riva's staat er veel op het spel Olivetti RUYS The Three Jackets: geen beroepswerk VERDACHTE BLIJFT BIJ ZIJN ONSCHULD Eis van omroepen tegen weekblad TV afgewezen Waterman Tweede bedrijf in affaire-Socrates Geen toneel meer van Bussumse V.U. programma's Veilig verkeer is belangrijker dan brand blussen Woensdag 29 november 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 13 I vandaag vandaag KONINGIN ELISABETH CONCOURS VOOR COMPONISTEN Twee jaar cel voor dief achter kast Zes jongens bekennen diefstal in kerken OOK TEGENEIS NIET INGEWILLIGD Andrea Domburg bestolen MEER DIVIDEND W00N- EN WINKELHUIZEN radio IN HET KORT televisie KANTONRECHTER Amsterdamse wisselmarkt elektrische schrijfmachines I In „Onbekend talent" treden vanavond weer verschillende [onge artiesten voor de camera's, die een gooi zullen doen naar grotere bekendheid dan zij tot dusver hadden. Draadloos zocht er enkelen op. Hier zijn zij. The three jacquets: v.l.n.r. Martin Bijkerk, Ger van Ringelenstein, Henk van der Lee. Van een onzer verslaggevers OUDA Het stond voor Bruno Martini (33), een kleine, tengere jongen uit Gouda, al vroeg vast dat hij zanger zou worden. De opera en het concertpodium lonkten hem ver leidelijk toe, maar in de elf jaar dat hij aan het conservatorium studeer de, brokkelden deze idealer, bij stukjes en beetjes af. Het schamele bestaan van zijn collega's die de stap naar het concertpodium waag den, schrikte hem af. ,,Ik voel er niets voor om honger te lijden ter wille van een klassiek ideaal. Muziek is voor mij alles, dus waarom niet geprobeerd mijn lyri sche tenor in dienst te stellen van de lichte muze, redeneert Bruno. „Het klinkt misschien wel erg vreemd, maar de secretaris van onze Goudse voetbalclub G.S.V. heeft eigenlijk het pad van de lichte muziek voor mij ge- effend. De heer Groeneweg nodigde me namelijk op iedere clubavond uit om te zingen en zo bouwde ik een re pertoire op van voornamelijk Ita liaanse liedjes. Liederen, opera en operette kwamen op de tweede plaats." Interesse De radio begon interesse te krijgen in de jonge tenor en na vele „spring planken" bij de K.R.O. volgde zijn te levisiedebuut in „Nieuwe Oogst". „Dat is al weer twee jaar geleden en u mag gerust weten dat ik een beetje teleurgesteld ben, want men had mij nog meer uitzendingen be loofd. Daar is nooit iets van ge komen." De Vara geeft hem nu vanavond een nieuwe kans, een visuele spring plank. „Ik hoop dat hij dit keer beter veert dan de vorige", filosofeert Bruno glimlachend. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Achter de naam The three jackets verschuilen zich drie Rotterdammers Martin Bijkerk, Ger van Ringelenstein en Henk van der Lee. Behalve hun woonplaats hebben zij ook hun leeftijd gemeen: alle drie zijn zij 35 jaar oud. „Onze kennismaking dateert eigenlijk van 1948", vertelt Henk van der Lee ons, de man die de teksten en de muziek voor het trio schrijft. „Wij dienden als militair in Indonesië en leerden elkaar in Soerabaja kennen. Ik was vertegenwoor diger van de Niwin en in het cabaretgezelschap dat ik daar vormde, zaten Bijkerk en Van Ringe lenstein ook. Met dit groepje trokken wij in die jaren van post naar post. Met onze repatriëring zijn we elkaar vervolgens helemaal uit het oog verloren Pas zeven jaar later ontmoetten Bijkerk en Ringelenstein elkaar bij toeval op het kampeer terrein bij Oostvoorne, waar ze ontdekten dat ze beiden Rotterdammers waren, en kort daarop werden Bijkerk en ik van elkaar gewaar dat wij vlak bfj elkaar woonden. Het besluit om gedrieën weer wat te gaan doen was snel genomen. Ik zocht het met mijn teksten in het kolderachtige, maar droogkomische genre. Onze naam danken wij eigenlijk aan het kostuum dat wij na onze succesvolle start hebben laten aan meten. Ik zeg succesvol, maar ik vertel er graag bij dat wij het eerst eens voorzichtig hebben geprobeerd op „bruiloften en partijen". Het ging echter toch wel zo goed dat wij voor „d'Oprechte Amateur" optraden, daar na in de Rivièrahal en vervolgens kwamen er steeds meer uitnodigingen los." De kwalificatie „onbekend talent" is dus eigenlijk niet helemaal van toe passing op de Three jackets, want voor radio en televisie zijn zij geen onbekenden. BRUNO MARTINI vervlogen idealen Tiptoe taptoe „Voor de microfoon van de Avro hebben wij al verschillende malen gestaan", zegt Henk van der Lee, bijvoorbeeld in een „Tiptop taptoe". Verder hebben wij voor de camera's van de Nederlandse en de Belgische televisie gestaan en in Keulen traden wij op voor de Nederlandse gemeen schap." Overigens zijn de Three jackets, zoals dat heet, semi-profs. Ger van Ringelenstein is boekhouder, Martin Bijkerk machinebankwerker en Henk van der Lee typograaf. „Wij hebben ieder een gezin" zegt Henk van der Lee, „en het artiestenbestaan lijkt ons toch net iets te wisselvallig om ons in het volledige beroepswerk te storten." radio WOENSDAG Hilversum 1 biedt vanmiddag om 2.15 de gelegenheid naar drie eminente Russische musici te luisteren. De pianist Emile Gilels, de violist Leonid Kogan en de cellist Mstislav Rostropowitsj spelen Beetho- vens Trio in Bes, opus 97. Om 8.10 concerteert het Omroepor kest onder leiding van Henk Spruit via Hilversum 2. De pianist Sas Bun- ge is solist in het Concerto symphoni- que van Bloch. Daarvoor klinkt Haydns Symfonie nr 99 in Es. Over dezelfde zender vervolgt Hans Henke- mans om 9.55 zijn programmareeks „De pianowerken van Debussy", waarin men ditmaal de Nocturne uit 1890 en enkele der Images te horen krijgt. Hoorspelliefhebbers kunnen om 9 uur terecht bij Hilversum 1. „Schijn bedriegt niet" heet het luisterspel van vanavond en het wordt onder regie van S. de Vries jr. opgevoerd door o.a. Pieter Lutz, Constant van Kerckhoven, Mien van Kerckhoven- Kling en Els Buitendijk. Michiel de Ruyters veertiendaag se jazzrubriek is te horen om 11.20, via dezelfde zender. Een keur van lichte muziek biedt het Light pro program van de B.B.C., na het nieuws van 8.30. (Advertentie) Van een onzer verslaggevers A MSTERDAM Vele artiesten be- schouwen een uitnodiging om in „Onbekend talent" op te treden als de kans van hun leven, want slaagt hun nummer en zit er dan bovendien onder die vier miljoen kijkers toevallig een impresario, dan gaan de poorten van het variëtérijk misschien wijd voor hen open. Rita en Frans Heinsius de Riva's zijn twee van die jonge artisten voor wie er vanavond veel op het spel staat. „Frans en ik treden al drie jaar televisie samen op", steekt Rita (22), een ras- Amsterdamse rad van wal. „Ik zou niets liever willen dat Frans zijn baan tje bij de Amstelbrouwerij kon opge ven hij trouwens ook om voor de rest van ons leven avond aan avond op de planken te staan." Vijf jaar geleden leerden zij elkaar kennen op een turnclub en toen zij be halve liefde voor de acrobatiek, ook liefde voor elkaar opvatten, stond hun besluit vast: samen een duo vormen. „Anderhalf jaar zijn wij nu getrouwd en al onze vrije tijd besteden we aan het instuderen van onze nummers. Geld voor een trainer hebben we niet, maar juist alles helemaal zelf opbou wen geeft een reuze voldoening." Vanavond krijgen wij van de Riva's een gedeelte uit hun komisch reper toire te zien. „Helemaal zelf bedacht, zo voegt de zwartharige Ri-ta er trots aan toe. Eigen nieuwsdienst BRUSSEL. Vanavond en morgen avond kan men over de Vlaamse zen- de van Brussel naar uitzendingen van het Koningin Elisabeth Concours voor componisten luisteren. In de afgelopen maanden heeft de internationale jury uit de ingezonden composities er zes gekozen. Vanavond om acht uur worden in de zaal van het Palais des Beaux Arts drie werken voor kamerorkest uitge voerd. Morgenavond om dezelfde tijd komen de drie symfonische werken aan de beurt. De uitvoeringen geschieden door het Kamerorkest en het Symfonieorkest van de Belgische Omroep onder lei ding van Franz André. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Ondanks zijn hard nekkige ontkenning heeft het gerechts hof in Amsterdam de 26-jarige zeeman W. A. uit Amsterdam wegens diefstal met geweldpleging veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek. De man was al verscheidene keren voor in sluiping veroordeeld. Hij was op 20 januari het huis van de 28-jarige verpleegster, mejuffrouw P. A. Dekkers, aan de Stadionweg in Amster dam binnengedrongen. Toen de ver pleegster haar slaapkamer binnenging, kwam hij achter een kast tevoorschijn. Hij zei dat hij kwam stelen, waarna hij de verpleegster met een hard voorwerp op haar hoofd sloeg. Zij liep daarbij verscheidene wonden op. Na een eis van drie jaar was de zee man door de rechtbank tot twee en een half jaar met aftrek veroordeeld. De procureur-generaal had bevestiging van dat vonnis gevraagd. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Met zijn toon loze, bijna onverstaanbare mompe lende stem heeft de 49-jarige ex- onderdirecteur van de Amsterdam- sche Bank T. H., gisteren voor het Amsterdamse gerechtshof nogmaals vele uren lang zijn onschuld in de zaak-Socrates bepleit. Drie dagen lang heeft het hof deze zaak in behandeling. De beide hoofdfiguren in de miljoenengoo chelarij zijn, in tegenstelling tot de behandeling voor de rechtbank, als verdachten van elkaar gescheiden. Nicolaas den B. zal in de loop van januari voor het hof verschijnen. Nadat tegen H. een eis van twee en een half jaar was gevallen, had de Amsterdamse rechtbank de bankier tot een jaar met aftrek veroordeeld. Te gen dit vonnis was zowel de officier van justitie als de verdachte in beroep gekomen. De rechtbank had H. op twee van de drie telastgelegde punten vrij gesproken. De rechtbank achtte alleen bewezen, dat H. 150.000 gulden had verduisterd in dienstbetrekking. De basis Waren de miljoenen guldens, die eens via de onderdirecteur naar Socrates waren gemanipuleerd, door deze uit spraak dus ietwat op de achtergrond geschoven, voor de president van het gerechtshof vormden zij gisteren we derom de basis van de vreemde bank- affaire. De behandeling leverde overi gens de eerste dag geen enkel nieuw punt op. H. bleek dezelfde, in een kor zelige eenzaamheid gehulde man, die keer op keer aan de hand van een lange lijst van vragen de getuigen van het voetstuk van hun verklaringen trachtte te wringen. Eerst waren het de twee accountants, de heren Brautigam en Van Hof, die het ingewikkelde complex van finan ciële manoeuvres in een rapport tot nuchtere cijfers hadden teruggebracht. Zij bleven bij hun oordeel: Den B. was een onbetrouwbare man en zijn zake lijke relatie met de onderdirecteur was onbegrijpelijk. Zelfde aambeeld De superieuren van H., de directeur van de Amsterdamsche Bank, de heer C. A. Klaasse, en de hoofddirecteur, prof. dr. J. R. M. van den Brink, ha merden wederom op het zelfde aam beeld: H. had zijn bevoegdheden ver overschreden. Op de bank heerste de regel, dat de chefs van diensten in ieder geval over leg met hun directie zouden plegen wanneer het ging om kredieten boven de honderdduizend gulden. H. had ech ter met miljoenen geschoven en hij was er zo bleek opnieuw uit de ver klaringen uitstekend in geslaagd om een rookgordijn van geheimzinnigheid rondom zijn activiteiten te leggen. De president, mr. J. Sprey, ging uitvoerig op dit punt in. Prof. Van den Brink bewerkte steeds het zelfde thema: „Ik kreeg vrijwel dagelijks de standenboeken onder ogen, die het beeld gaven van de verleende kredie ten. H. hield de samenhang van de rekeningen van Socrates echter op zettelijk voor ons verborgen. Wanneer ik die standenboeken als een achter dochtig man had bekeken, zou ik de fraude onmiddellijk hebben ontdekt. Als directie moet je echter op je team leidinggevende ondergeschikten kun nen vertrouwen". Eigen bankje Op een vraag van de president gaf de hoofddirecteur toe, dat H. op zich zelf bankje was gaan spelen. Met alle gevolgen van dien. Het punt van deverduistering in dienstbetrekking betreft een door H. uitgegeven cheque ter waarde van 150.000 gulden. Volgens getuigen was de onderdirecteur reeds een verbod WOENSDAG Na journaal en weeroverzicht volgt eerst een filmver- mM slag van de derde assemblee van de Wereldraad van kerken in New Delhi (8.20). Om 8.40 presenteert Jaap van Praag „Onbekend talent". Een docu mentaire van Pier Tania over de ge huwde werkende vrouw komt om 9.10 op uw soherm, waarna inspecteur Le- clerc van de Parijse politie zijn avon turen vervolgt (10 uur). Een nieuwe rubriek is „Sport, gezien en gehoord", die om 10.25 door Rien Bal ten doop wordt gehouden Hoofdpersoon van avond is de wielrenner Peter Post. Het kinderprogramma vermeldt o. a. de avonturen van Tom Poes en heer Bommel (5.35). België Vlaams: De Vlaamse televi- sie begint vanavond met een serie we tenschappelijke uitzendingen. Onder de titel „Verover de aarde" worden met behulp van filmfragmenten en ander documentatiemateriaal pro gramma's geboden met het doel een inzicht te geven in de status en de ge dragingen van de mens in deze eeuw (9.40). Het avondprogramma begint met „Tweemaal drie in de zes", waarin tweemaal drie liedjes zullen worden gepresenteerd (8.30). Daarna volgt een nieuwe aflevering van het feuilleton „Bonanza" (8.50). België Frans: „Lift naar het scha vot" is de titel van een speelfilm van Louis Malle met muziek van Miles Da- vis (8.30), Daarna volgt een balletpro gramma (10.00). Duitsland: „Nummer 66" (het num mer van een lot) is een opgewekt, lichtvoetig muziekspelletje van Jac ques Offenbach. De kelner van een klein hotelletje verkeert in de veron derstelling dat op zijn lot de hoofd prijs is gevallen (8.20). In „Anno 1961" worden de schijnwerpers gericht op het nieuws van gisteren en mor gen (9.10). opgelegd om nog verdere betalingen ten gunste van Socrates te doen. Ver dachte verdedigde zich met de stel ling, dat hij het bedrag reeds vóór het verbod zou hebben toegezegd. Zou de bank het dan inderdaad hebben betaald, wilde mr. Sprey we ten. Zowel de heer Klaasse als prof. Van Den Brink antwoordden op deze vraag bevestigend. H. klampte zich natuurlijk aan deze verklaringen vast. Hij beweerde trou wens, dat het verbod na de uitgifte van de cheque zou zijn gegeven. De waarheid in deze kwestie kwam ook voor het hof niet helemaal uit de verf. Er was een vaag heen en weer gepraat over de datum van het verbod en de verzilvering van de cheque, maar daar bleef het bij. Tus sen die bedrijven door speelde het interne accountantsrapport, dat de di rectie over de zaken met Socrates had laten samenstellen, evenmin een ver helderende rol. Nadat nog een directeur van een Rotterdamse handelsonderneming, een vroegere collega van H„ en een notaris waren gehoord, verdaagde de president de zaak tot vrijdag. Dan zullen ande re getuigen, onder wie Nicolaas den B„ worden gehoord. Volgende week dins dag worden requisitoor en pleidooi gehouden. Van onze correspondent VALKENSWAARD. De politie in Valkenswaard en Eindhoven heeft zes jongens gearresteerd aie ervan worden verdacht in Eindhoven en omstreken in verscheidene kerken offerblokken te hebben gelicht. De jongens, allen uit Valkenswaard afkomstig, variëren in leeftijd van zes tien tot negentien jaar. Zij 'lebben be kend offerblokken te hebben leeggehaald in Eindhoven, Bergeyk, Veldhoven, Waalre en Heeze. Van het geld is niets over. -X- De gelukkige halfmiljoenste bezoeker op de 420ste voorstelling van My fair Lady, de Tilburgenaar drs. J. F. Leijten, ontvangt uit handen van de schouwburgdirecteur Wim Bary net geschenk: een vliegbiljet naar Lon den en een toegangsbewijs om de Engelse versie van de musical samen met zijn vrouw bij te wonen. Het gelukkig paar kreeg verder nog handen te schudden van de hoofdrolspelers Margriet de Groot, Wim Sonneveld en Johan Kaart. Dubbel feest was het gisteren voor Margriet de Groot. Zij is in het diepste geheim in Londen getrouwd met de student medicijnen Jaap van Luin (24) tijdens een korte vakantie en zij speelde haar zoveelste My fair lady voor de halfmiljoenste bezoeker. Het laatste heeft bekendheid in grote kring gekregen, maar haar huwelijk na een jaar verloving was slechts aan enkele vrienden en familieleden bekend. Zij vond het maar niets om hij zo'n gebeurtenis in het zonnetje te staan en is bovendien een hecht voorstandster van scheiding tussen privéleven en werk. Bij de verloving bleek dat ook al. Deze geschiedde in een Oostenrijks bergdorp. Daar werd de eerste stap gezet op de lange weg die de beide leerlingen van het Haarlems Coornhertlyceum voortaan samen blijven gaan. Hij als bijna afgestudeerd medicus met een hobby voor piano en clarinet, zij als Eliza Doolittie zolang de musical door zal draaien. Van onze correspondent ARNHEM Het Arnhemse hof heeft gisteren de eis van de om roepverenigingen tegen de N.V. Ex- plicator, de voormalige uitgeefster van het weekblad T.V., van de hand gewezen. De omroepverenigingen hadden geëist dat het hof de N.V. Explicator zou verbieden radio- en televisieprogramma's af te drukken. Het hof wees ook de tegeneis van de uitgever de omroepverenigingen te verplichten de radio- en televisiepro gramma's aan het weekblad T.V. te verstrekken van de hand. De om roepverenigingen werden veroordeeld in de kosten van het geding, voorzover gevallen aan de kant van de N.V. Ex plicator, begroot op 2600 gulden, en de N.V. in de kosten die aan de züde van BUSSUM Het bestuur van de Volksuniversiteit Naarden-Bussum heeft besloten de sinds jaar en dag georganiseerde toneelvoorstellingen in het Bussumse „Concordia" met ingang van het komende seizoen af te schaffen. De financiële uitkomsten van de laatste jaren zijn van dien aard) dat het nemen van een eigen financieel risico niet langer gedragen kan wor den. Een paar jaar geleden heeft de V.U. Naarden-Bussum reeds onder zijn auspiciën georganiseerde con certen afgeschaft en in het huidige seizoen werd het aantal gegeven toneelvoorstellingen al teruggebracht van acht tot vier. De oorzaak wijdt het bestuur on der meer aan de weing moderne, ongerieflijke accommodatie van de Bussumse schouwburg. Het blijkt dat het publiek overwegend naar de schouwburg in Hilversum, Laren en Amsterdam wil. AMSTERDAM Tijdens de voorstel ling van „Een kwestie van aanpassen" van Tennessee Williams in de Amster damse Stadsschouwburg is maandag avond uit de kleedkamer van Andrea Domburg een ring en een bedrag van 60 gulden gestolen, die zij in de niet afgesloten kleedkamer had laten liggen. Vermoed wordt, dat een jongeman die zich bij de portier van de artisteningang als lid van het Rotterdams Toneel aan diende, meer van de verdwijning af weet. Wie deze jongeman is heeft de po litie nog niet kunnen achterhalen. DEN HAAG. De tot dusver beken de resultaten van de N.V. Gemeenschap pelijk Eigendom, Maatschappij tot Ex ploitatie van Woon- en Winkelhuizen, over 1961 zijn gunstiger dan die van vo rige jaren, aldus deelt de directie mee. Er wordt een hoger dividend verwacht dan over 1960, toen veertien procent in contanten en vijf procent in aandelen uit de agioreserve werd betaald. Sears Roebuck heeft over de eerste tien maanden van het boekjaar 1961- '62 een winst per aandeel behaald van 1,70 (v. j. 1,55). De verkopen kwa men met een stijging van 2,6 op een hoogtepunt. DONDERDAG 30 NOVEMBER DE RIVA'S veel op het spel HILVERSUM 1 402 m. AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nws; 8.15 Gram; 9.00 Gym. v.d. vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram; 9.35 Waterst.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram; 10.50 V.d. kleuters; 11.00 Huishoudelijke zaken, lezing; 11.15 Gra-m; 11.45 Opnieuw beginnen, lezing; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Dansork; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram; 13.25 Beursber.; 13.30 Lichte muz.; 14.00 Kamerork.; 14.30 V. d. vrouw; 15.05 Metropole ork.; 15.30 Voordr.; 15.50 Pianorecital; 16.20 Actueel progr.; 16.50 Gram; 17.30 V.d.jeugd; 18.00 Nws.; 18.15 Act; 18.20 Lichte muz.; 18.40 Gespro ken brief; 18.45 Lichte muz.; 19.00 V.d. kind.; 19.05 Liedjes en: Het vogelkwartier, hoorsp.; 20.00 Nws; 20.05 Radio filharm. ork. en solist; 21.10 De Valsspeler, hoorsp.; 22.20 Gram; 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Nwe gram.; 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7.00 Nws.; 7.15 Gram; 7.30 V. d. jeugd; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 V.d. huisvr; 9.40 Schoolradio NCRV: 10.00 Gram; 10.03 Idem; 10.15 Morgendienst; 10.45 Orgelconc; KRO: 11.00 V.d. zieken; 11.45 Geestelijke liederen; 12.00 Middagklok - noodklok; 12.04 Gram; 12.25 V.d. boeren; 12.35 Land- en tuinb. meded.; 12.38 Gram; 12.50 Act. 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz; 13.40 Gevar. progr; (herh NCRV14.00 Promenade-ork. en koor; 14.45 Gram; 15.25 Idem; 16.00 Bijbel overdenking; 16.20 Clavecimbel-recital; 16.45 Gram; 17.00 V.d. jeugd; 17.35 Gram; 17.40 Beursber.; 17.45 Lichte muz.; 18.15 Sportru- briek; 18.30 Jiddisje volksliederen; 18.50 So ciaal perspektief, lezing; 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram; 19.30 Radiokrant; 19.50 Pol. lezing; 20.00 Gevar. progr.; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverd.; 22.55 Gram; 23.00 Der de Assemblee v.d. Wereldraad v. Kerken te New Delhi, rep. 23.10 Muzikale lezing; 23.35 Literair progr, 23.55-24.00 Nws. NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.20 Act; 20.40 Kunstkron; 21.10 De rode pullover, TV-spel. DUITSLAND 17.00 V d kind; 17.30 V d kind; 17.40-18.00 V d kind. (Regionaal progr: NDR: 18.20 Progr-overz; 18.25 Die Nordschau; 19.25 Kort bezoek in Amerika. WDR: 18.40 Hier und Heute; 19.15 Zeg de waarheid); 20.00 Nws en journ; 20.20 TV-spel; 21.20 Herdenkings- progr; 22.00 Laatste nws BELGIË FRANS 18.30 V d kind; 19.00 V d vrouw; 19.30 Protest uitz; 20.00 Journ; 20.30 Wedstr- progr; 21.30 Filmprogr; 23.05 Journ. BELGIË VLAAMS 19.00 V d teenagers; 19.30 Sportkron; 20.00 Nws, weeroverz en sportuitsl; 20.25 Het manneke; 20.30 Speelfilm; 22.00 Kunst- progr; 22.45 Nws. omroepverenigingen zijn gevallen, be groot op vijfhonderd gulden. V oorprogramma's Het hof heeft alleen nagegaan of het auteursrecht op de schriftelijke voor programma's van de omroepvereni gingen zelf is geschonden. De naar het buitenland gezonden voorprogramma's heeft het buiten beschouwing gelaten omdat die niet van de omroepen, maar van het Centraal bureau van de omroep uitgaan en dat bureau was geen eiser. De Hoge Raad had uitgemaakt dat radio- en televisieprogramma's onder het auteursrecht vallen, maar dat er in het weekblad T.V. een groot aantal programma's was vermeld, betekent volgens het hof nog niet dat deze uit de bladen van de omroepverenigingen waren overgenomen. Omdat die op het tijdstip van het overnemen nog niet waren uitgegeven, zouden de om roepverenigingen moeten bewijzen dat Explicator de beschikking heeft ge had over de voorprogramma's of door derden daarvan op de hodgte is ge bracht Dat bewijs is niet geleverd, aldus het hof De tegeneis van de uitgeverij heeft het hof afgewezen omdat er na het staken van de uitgave van het week blad T.V. voor de N.V. Explicator onvoldoende belang is overgebleven en omdat de eis te vaag en niet spoed eisend genoeg was. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM.„Verwoestingen in het verkeer zijn altijd veel ernstiger, dan verwoestingen bij brand". Op grond van die overweging legde de Amsterdamse kantonrechter, mr. F. A. J. Schade van Westrum, de chauf feur van een Amsterdamse brandweer auto die onderweg naar een brand met vijftig kilometer per uur een tram links had gepasseerd, gisteren elf gulden boete op. De rechter zei van plan te zijn ge weest de boete op een tientje te hou den, maar om de mogelijkheid van hoger beroep open te laten deed hij er een gulden bij. De chauffeur had ook een aanwijzing van een ver keersagent niet opgevolgd, maar dat had hij blijkbaar te goeder trouw ge daan, meende mr. Schade van Wes trum. Over de andere overtreding zei hij: „De chauffeurs van brandweerwa gens mogen niet zelf verkeersregels gaan maken. Als er in het verkeer in strijd met de wet moet worden gehan deld, doe het dan zo dat iedereen tij dig kan reageren. Eén minuut vroeger of later bij een brand kan belangrijk zijn, maar het verkeer is veel tref- baarder" De verdediger, mr. E. C. Goudsmit, achtte het niet juist brandweermensen die met de beste bedoelingen hande len, op het matje te roepen. Hij vroeg ontslag van rechtsvervolging, maar de officier vond dat de chauffeur van de brandweerwagen juist iets te ver was gegaan. AMSTERDAM, 28 nov. Londen 10.123,4— 10.13%, New York 3.5912—3.601*6, Montreal 3.45Ü3.46 i3c» Parijs 7?.33%—173.38%, Brussel 7.223,4-7.23ft, Frankfurt 89.97%-90.02%, Stock holm 69.65—69.70, Zürich 83.24—83.29, Milaan 57.97%—58.02%, Kopenhagen 52.26%—82.31 Oslo 50.56%—50.61%, Wenen 13.93%13.94%, Lissabon 12.62—12.63%. Advertentie kantoormachines ■3 AMSTERDAM ROTTERDAM OEN HAAO HAARIEM UTRECHT GRONINGEN ARNHEM EINDHOVEN j 'V'" Va-* V kwaliteit en sierlijkheid op onnavolgbare wijze verenigd

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 13