Burgemeester Bax jubileert Spui (met vier invallers) greep de volle winst Peil van muziekkorpsen Zeeland onveranderd in Voorstel tot onteigening voor industrievestiging Sigaret.HUNTER! SWIFT NA DE RUST VEEL ACTIEVER DAN ACTIEF Tjoba I won van Spartaan Belangrijke wijzigingen socialistische fractie in FAMILIEBERICHTEN TANDARTS- ASSISTENTE w de kunst Van der Ham Stationstraat 12, Bergen op Zoom. Zege van 6-3 op Rotterdammers Koningin en prinses bij avondmaalsviering Vroeger in Borssele ZAALCONCOURS TE GOES NA DE STATENVERKIEZING Middelburg V won op het nippertje RAAD TERNEUZEN Rijksgoedkeuring op bouw gymn.lokaal binnenkort verwacht Begin van perenverkoop 1961 Pagina 7 De in Nederland meest verkochte American King Size DOE UW SINT- NiCOLAAS- INKOPEN TIJDIG! Manmoedig Sint Nicolaas-avontuur Maandag 27 november Voor Uw deelneming ons betoond tijdens de ziekte en na heit overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder en Oma NEELTJE GEENE—Bliek betuigen wij U onze har telijke dank. Uit aller naam: ANTH. GEENE. Wolphaartsdijk. 23 nov. 1961. TANDARTS REDINGIUS zoekt per 1 januari 1962 in bezit van diploma Mulo. Badhuisstraat 11, Vlissingen. van woiwattenzK in ieder pak EcJUafbiv Staat mijn bril niet énig Waar ik die kocht? NATUURLIJK BIJ Ik kon er op wachten. MIDDELBURG Swift 1 heeft met het Rotterdamse Actief in de eerste helft en ook nog een periode na de rust vrij veel moeite gehad, maar in de laatste fase van de strijd zet ten de Swiftianen een hoger tempo in, dat Actief te machtig bleek. Met kunst en vliegwerk konden de Maasstedelin gen toen de schade beperken tot en kele korfdoorboringen. Het pleit niet voor de Middelburgers dat zij uit een langdurig offensief slechts één „normaal" doelpunt scoorden. Dat be tekende toen 41, waarop Actief on middellijk het antwoord had. Swift liep daarna -door middel van twee door Bert de Vries benutte strafwor- pen uit tot 62. Dot de Rotterdam mers er ten slotte nog 63 van maak ten was eigenlijk van geen belang meer, omdat Swift de oueruunning ruimschoots in de zak had. SwittActief was geen mooie wed strijd. Het tempo lag het grootste deel van de wedstrijd niet hoog. De Middel burgers speelden technisch beter dan hun tegenstanders die zich soms wel eens lieten verleiden door onbeheerst spel, hetgeen de Rotterdammers dan ook onder meer in totaal op zes straf- worpen kwam te staan om verder nog te zwijgen van de vrije worpen. Niet temin bleef de stemming in het veld gelukkig goed. Scheidsrechter Bellaart uit Goes floot uiterst nauwkeurig. Niet Swift, maar Actief opende de score, in de zevende minuut. Twee minuten later zag Bert de Vries de bal uit een genomen strafworp van de korf rollen, maar na een kwartier deed hij het (eveneens uit een strafworp) beter, 11. Jan Maljers kreeg op zijn Swift 10 7 1 2 15 55—39 Sperwers 2 9 6 2 1 14 42—31 Hou Stand 9 b 1 3 11 42—43 Ons Eibernest 3 9 4 2 3 10 42—38 Olympiaan 8 4 0 4 8 32—36 Ons Huis 9 4 0 5 8 43—45 Zuiderkwartier 8 2 2 4 6 37—35 2 1 6 5 39—48 Deetos 2 11 2 1 8 5 30—48 Landelijke competitie knkb Van onze korfbalmedewerker Tjoba 1 heeft zich zaterdagmiddag op eigen terrein in de competietiewedstrijd tegen Spartaan uit Rotterdam in de 3« klasse a van het district Zuid Holland ruimschoots de meerdere getoond. In een matte en kleurloze wedstrijd won nen de groen-witten met 124. Het tem po lag vrij laag in deze ontmoeting die door scheidsrechter Schuurman uit Dub beldam perfect werd geleid. Het feit, dat Tjoba binnen vijftien minuten na het beginsignaal reeds een 50 voor sprong 'had heeft hen gedurende de rest van de wedstrijd doen spelen met een overtuiging, dat Spartaan hen geen moeilijkheden meer in de weg kon leg gen. Deze wedstrijd was beslist geen goede voorbereiding van de grote strijd, die de ploeg uit 's Heer Hendrikskinde ren a.s. zaterdag wacht tegen leider Phoenix. De ploeg uit de Maasstad telde liefst 5 invallers maar heeft zich desondanks gedurende de gehele wedstrijd kranig geweerd. Geen moment lieten de Rot terdammers zich imponeren door hun achterstand en verschillende malen ver overden zij door hun groter enthousias me een lichte veldmeerderheid. De op zet van hun aanvallen was evenwel té primitief om succes te hebben. Zelfs de drikskinderen met 121 klop. Danaïden snel opgelopen 50 achterstand deerde 1 WSft «.chter als een schim de Zeeuwen beurt kort daarop een strafworp te nemen, maar de Swift-aanvoerder faalde. Na een half uur kreeg Wim Brevet een omstreden strafworp te nemen, maar ook hij miste. Even later verliet een Actief-speler met een blessure het veld, doch na korte tijd kwam hij (met Jan Maljers) weer binnen de lijnen. Een minuut voor rust slaagde Wim Brevet erin de stand op 2—1 te brengen. Toen de scheids rechter voor rust floot was een afge zonden bal van Brevet in de lucht. Het leer verdween in de korf, maar een doelpunt was het niet. Swlft startte goed ln de tweede helft. Toch duurde het nog tot de twaalfde minnut voordat Jan Maljers met een listig halletje de stand op 31 kon brengen. Daarna zijn de oranje-zwar ten vaak zeer dicht bij een treffer ge weest, maar steeds weer wipte de bal van de mand. Tot een minuut of twaalf voor het einde Harmen de Ru met een onderwaartse hal korf trof (41). Swift kwam ten slotte nog aan een 63 overwinning. Hoe, dat hebt u reeds gelezen. STAND 2e KLASSE B: DEN HAAG. H.M. de koningin en H.K.H. prinses Irene hebben gistermor gen deelgenomen aan het open avond maal dat, in overeenstemming met de avondmaalsviering te New Delhi, in de domkerk te Utrecht is gehouden. Deze avondmaalsviering werd geleid door ds. C. M. van Endt. Ned. Hervormd predi kant, en ds. C. C. G. Visser, evangelisch Luthers predikant. pankdaguitvoering C.J.V. KAPELLE. Op woensdag 29 no vember a.s. zal de C.J.V. „Obadja" haar traditionele dankdaguitvoering houden welke voor iedereen toeganke lijk is. Er zal een toneelstuk worden opgevoerd en verder is er een aantrek kelijk programma van zang, declamatie en spel. Omdat wordt verwacht dat alle belangstellenden niet op één avond in het CJV gebouw zullen kunnen, wordt op 2 december een heropvoering gege ven. HENDRIK IDO AMBACHT. Vrij dag 1 december a.s. is het 25 jaar ge leden, dat de burgemeester van Hen drik Ido Ambacht, de heer G. A. Bax, zijn ambt als burgemeester aanving in de Zeeuwse gemeente Borssele. Zijn periode in Hendrik Ido Ambacht, welks eerste burger hij is sinds 3 november 1951, heeft zich gekenmerkt door een snelle vooruitgang en grote ontwikkeling. Burgemeester Bax staat met hart en ziel op de bres voor de belangen van zijn gemeente en inwoners. Vooral de laatste jaren zijn grote ruime woonwij ken in deze gemeente verrezen, die het eertijds langgerekte dijkdorp hebben veranderd in een aantrekkelijke ruime en riant opgezette woongemeente, waar in thans ook vele forensen met veel genoegen wonen. Zijn beleid is hierbij afgestemd op de vele (nieuwe) behoef ten, die een snel uitbreidende gemeente met zich brengt. Het zijn daarom niet alleen woonwijken, die in Hendrik Ido Ambacht verrijzen, maar ook aan de WEDSTRIJD NAUWELIJKS AANKIJKEN WAARD vorming en recreatie van de inwoners wordt gedacht. Zo is er naast het ge meentelijk gymnastieklokaal thans een Dorpshuis in aanbouw, waarvoor de heer Bax zich reeds vele jaren heeft beijverd. De scholenbouw zowel voor lager- uitgebreid- als kleuteronderwijs hebben steeds zijn grote belangstelling. Voor de sportverenigingen is een mooi nieuw sportpark aangelegd, terwijl er ook plannen in voorbereiding zijn voor de bouw van een zwembad in de naaste toekomst. Burgemeester Bax ziet zijn ambt in de eerste plaats als een dienend ambt en als zodanig heeft hij steeds zijn taak verricht. Receptie Het gemeentebestuur van Hendrik Ido Ambacht biedt in verband met dit zil veren jubileum de heer Bax een recep tie aan, die wordt gehouden zaterdag middag 2 december a.s. in het raad huis van die gemeente van des mid dags half vier tot des avonds zes uur. Een ieder, die van de gelegenheid ge bruik wil maken, de burgemeester met dit jubileum persoonlijk geluk te wen sen, wordt daartoe op deze middag in de gelegenheid gesteld. Voorts zal de gemeenteraad in een bijzondere vergadering bijeenkomen op vrijdag 1 december a.s om zijn voor zitter in verband met dit ambtsjubileum te huldigen. NIEUWDORP. In een aan weers kanten slecht gespeelde wedstrijd heeft Spui ondanks het feit dat men met vier invallers speelde ln Nieuwdorp de volle winst 1—2 kunnen grijpen. De thuisclub waar Wisse de Kok ontbrak schijnt de laatste weken de cadans kwijt te zijn. Het ontbreekt de groen- hemden aan spirit en vooral ln de voor hoede loopt het niet gesmeerd. Deurloo was nu weer als midvoor opgesteld maar ook hij bleef beneden de maat. En omdat ook Kees de Kok het juiste maatgevoel niet kon vinden dreigde er maar heel zelden gevaar voor het doel van Spui. Vooral de eerste helft was het aan kijken nauwelijks waard. Sporadisch' kwam het tot spelopbouw en als beide doelen in schietpositie lagen werden de eenvoudigste kansen verprutst. De Smit had Spui weliswaar na 20 min. de lei ding gegeven 0—1 maar deze voor sprong had bij de rust hoger kunnen zijn voor de bezoekers als men wat pro- duktiever was geweest. Trouwens ook Nieuwdorp kreeg nog een paar be hoorlijke kansen om een doelpunt te f briceren maar faalde eveneens. Kees de Kok bracht wel een bijzonder fraaie kans om zeep toen hij oog in oog met hen niet. Via twee goed genomen straf- vorpen verkleinden zij de achterstand tot 5—2. Voor rust zorgde Martien Jan sen zelfs nog voor 53 met een uitste kend doelpunt maar vanuit de begin- worp na dit doelpunt zorgde Chris Boo- gert met een ver schot ervoor dat de tweede helft met de stand 63 begon. Na de thee begonnen de Rotterdam mers met frisse moed. Tal van scholen gingen in de richting van de Tjoba- aanval voor 73 had gezorgd werd het korf en enkelen mistten slechts rake lings hun doel. Nadat Chris Boogert bij een in deze periode sporadische Tjoba- spel van de Zeeuwen wat doortasten der. Door doelnunten van Ko Sehinper. Rien Steenhard (strafworp) en door Jo ke Tange. eveneens uit een strafworp, werd de voorsprong vergroot tot 103. De niet aflatende ijver van de Sparta nen werd hierna nog met een vierde doelpunt beloond waarna Adrie Cor- stanje en Chris Boogert de eindstand op 124 brachten. Tjoba behield de leiding in de 3e klasse a. Spartaan kreeg in 's-Heer Hen- blijft echter als een schim de Zeeuwen najagen. Dit keer kwamen de Leide- naren tegen Gymnasiasten met de hak ken over de sloot. Phoenix ontmoette van stadgenoot AI.O meer tegenstand dan het had verwacht. Resultaat: gelijkspel. Intussen komt ook DKC naar voren, al ls de zege op Morskwartier geen dave rende prestatie. Velox nam gedecideerd afstand van de staart groep door een grote overwinning op Schiedam, Derde klasse A: TjobaSpartaan 121; PhoenixALO 22; GymnasiastenDa naïden 45; DKCMorskwartier 82; SchiedamVelox 412. STAND 3e KLASSE A: Tjoba 7 2 1 16 92—53 Danaïden 10 8 0 2 16 73—52 Phoenix 6 2 0 14 50—26 4 4 2 12 60—51 Gymnasiasten 10 5 1 4 11 08—60 4 3 4 11 68—59 Velox 3 2 4 8 56—48 Morskwartier 11 2 0 9 4 46—89 Spartaan 1 1 7 3 3969 1 1 8 3 53-100 de doelman stond maar te lang aarzel de waardoor nog een back kon ingrij pen. In de tweede helft leek het er op dat Nieuwdorp de bakens zou gaan verzet ten. Spui werd enige tijd geheel op eigen helft teruggedrongen maar juist op het moment dat de gelijkmaker in de lucht hing kwam Spui door een snelle uitval op 02. Dit doelpunt was toch eigenlijk wel het directe gevolg van het te ver opdringen der backs van Nieuw dorp. Er was toen 19 min. gespeeld en nog le i de thuisclub niet verloren want vijf minuten later bracht rechtsback M. de Jonge de stand op 12. Dat laatstge noemde deze treffer op zijn naam bracht is eigenlijk reeds een duidelijke verk'iring voor de onmacht der aanvals- linie van Nieuwdorp. In de resterende tijd heeft Nieuw dorp nog wel gepoogd een gelijk spel u' het vuur te slepen maar de defensie van Spui kwam er steeds beter in en gaf vooral Deurloo en C. de Kok weinig bewegingsvrijheid meer. Bovendien moest men in de defensie van Nieuw dorp attent blijven want door snelle com binaties wist ook Spui nog periodiek door te dringen in het strafschopgebied. Vijf minuten voor het einde had een beetje meer medewerking van vrouwe Fortuna alsnog een gelijk spel gebracht. Kees de Kok zag echter de bal na een schot van zijn voet niet in het doel, maar tegen de lat belanden. GOES. Op het zaalconcours, dat de Bond van Harmonie- en Fanfarevereni gingen zaterdagmiddag en -avond in „De Prins van Oranje" heeft gegeven, bleek dat het muzikale peil van de deel nemende verenigingen in het afgelopen jaar vrijwel gelijk is gebleken. Deze be oordeling neerschrijvend, moet men echter tevens vaststellen, dat de presta ties van een concours nooit geheel als maatstaf kunnen dienen voor de beoor deling van het peil, waarop de vereni gingen staan. Aan het slot van het zaterdag gehou den concours heeft een der juryleden, de heer G. Boedijn, die in deze provin cie geen onbekende is bij concoursen, verklaard dat het niet gemakkelijk is over de prestaties van de Zeeuwse korpsen te spreken, omdat men deze prestaties moet afwegen tegen die in andere provincies. Het houden van fede ratieve concoursen concoursen dus van de federatie van harmonie- en fan farekorpsen in Nederland zou in Zee land eventueel prestatieverschil tussen koren uit dit gewest en uit andere pro vincies duidelijker doen uitkomen. De heer Boedijn was echter ook zonder zaterdag korpsen uit andere provincies te hebben gehoord van mening dat Zeeland geen slecht figuur slaat. Voor al voor de in de hogere afdelingen deel nemende verenigingen had hij veel waardering. Er waren zaterdag helaas enkele korpsen, die ernstig gehinderd werden door het feit, dat drie of vier leden in militaire dienst waren. Op een aantal van twintig muzikanten komt dan het gemis wel sterk naar voren. Het deed zich o.a. gelden bij „Vooruit" uit Waar de, dat erg gehandicapt was en met 8444 punt een derde prijs kreeg in de tweede afdeling fanfare. In deze afdeling kreeg O.K.K. uit Borssele met 93 punten eveneens een derde prijs. In de eerste afdeling fanfare kreeg „Ons Genoegen" uit Nisse 74 punten, tien punten te weinig om nog voor een derde prijs in aanmerking te komen. De vereniging moest helaas zonder prijs naar huis vertrekken. In de eerste afdeling harmonie kreeg „Voorwaarts" uit Koudekerke met 114 punten een eerste prijs. In de afdeling uitmuntendheid fanfare vielen de vol gende prijzen: „Onda", Ritthem 100 punten, tweede prijs, „Excelsior", 's-Heer-Arendskerke 12144 punt, eerste prijs, „Ons Genoegen", Kapelle 114 punten, eerste prijs, hoogste ere-afde- ling fanfare: „Euterpe", Heinkenszand 11644 punt, eerste prijs, „Vlijt en Vol harding", Souburg 120 punten, eerste prijs, „Excelsior", Kloetinge 122 pun ten, eerste prijs, (wisselbeker van de bond) Dit concours was op voortreffelijke wijze door de Kloetingse vereniging voorbereid. DRIEWEGEN (Z.B.). Middelburg V heeft tegen SVD in Driewegen ter nauwernood een overwinning uit het vuur kunnen slepen. Pas ln de laatste drie minuten kregen de groen-witten ze kerheid. Middelburg V was met drie invallers op reis gegaan, SVD kwam binnen de lijnen met twee vervangers. Het elftal van Middelburg was dit keer weinig homogeen. Het „rammei de" nogal, behalve in het laatste kwar tier toen alles „gegooid" werd op de gelijkmaker. Tien minuten na het begin namen de gasten uit een door Brouwer genomen vrije schop de leiding (01), maar niet lang daarna trok M. Nijssen de doel- puntenschaal weer horizontaal (1—1). Met deze stand op het scorebord 'werd de thee genuttigd. In het begin van de tweede helft speel de SVD vinniger, waardoor het zelfs met 21 de leiding kon nemen door G. v. d. Guchte. Deze stand gaf uitstekend de verhouding op de grasmat weer. Een kwartier voor het einde scheen bij de SVD-achterhoede de vermoeidheid een woordje te gaan meespreken. De Mid delburgse voorhoede kwam daardoor ge leidelijk aan tot beter samenspel. Dit resulteerde in de gelijkmaker van Jon- gepier (22). Een minuut voor het ein de zorgde Dirven voor het winnende doelpunt. De wedstrijd was meer span nend dan fraai. TERNEUZEN. De petro- geschatte stroomverbruik, B. en W. stel- fhprmRrhp inrhictrip tnnnt oor, 1 len v?.or in Principe deze gevra gde cnemiscne industrie toont een garantie te verlenen, doch bij een te intensieve belangstelling voor het hoog aantal weigeringen tot aans.uting Westerscheldebekken en daarom Plaatselijke film KRUININGEN. Onder grote be langstelling werd een tweetal voorstel lingen gegeven van de Plaatselijke Film. Deze film was opgenomen onder zeer slechte weersomstandigheden. Toch kan gezegd worden, dat de opnamen goed waren. Bijna alle verenigingen van Kruinin- gen hadden aan het initiatief van de zangvereniging „Crescendo" hun mede werking verleend, en men kon ze dan ook alle in de film „aan het werk" zien. De rolprent werd van commentaar voorzien door M. J. van den Berge en A. C. Stroosnijder. De zangvereniging Crescendo" heeft de film aangekocht. GOES. In de samenstelling van de socialistische fractie in Provinciale Sta ten van Zeeland zal na de verkiezing van leden der staten wijziging komen. Deze wijzigingen zuilen niet van gerin ge aard zijn, want socialistische staten leden, die in de afgelopen jaren door hun optreden in de Zeeuwse staten be kendheid hebben gekregen, zullen niet terugkeren. De heren mr. A. J. van der Weel, Mid delburg, L. F. van Oorschot, Vlissingen en A. Schuit, Kortgene hebben zich niet bereid verklaard opnieuw kandidaat ge steld te worden voor provinciale staten. De thans zittende statenleden A. Ver meulen, Dreischor en mr. H. B. Bouw man, Goes komen niet voor op de voor lopige groslijst, die in een zaterdag te Goes gehouden vergadering van het ge west Zeeland van de Partij van de Arbeid is vastgesteld. De heer Van Oorschot is op het ogen blik voorzitter van de socialistische fractie en de heer Van der Weel is gede puteerde. De zaterdag vastgestelde voorlopige groslijst zal onderworpen worden aan een referendum onder de leden. Hoewel er veranderingen kunnen optreden, ver wacht men toch geen grote wijzigingen in de samenstelling der lijst. Besloten is dat de P. v. d. A. in alle kieskrin gen met dezelfde hoofdgroep (veertien personen) zal uitkomen. Op de voorlopige lijst is deze groep aldus vastgesteld: 1. M. J. van Poelje, Vlissingen, 2. drs. Th. J. Westerhout, Middelburg, 3. J. A. Lukaart, Goes, 4. jhr mr. Schorer, Middelburg, 5. P. J. Bom, Colijnsplaat, 6. S. W. Henry, Ter- neuzen, 7. mevr. E. J. van der Broecke- de Man, Aardenburg, 8. mr. K. A. Keu- ning, Zierikzee, 9. J. S. Visscher, Goes 10. A. J. Berenpas, Middelburg. 11. C. Hoek, Goes, 12. J. Stenvert, Terneuzen, 13. P A. Roels, St.-Maartensdijk, 14. A. Schipper. Kruiningen. In de statenkring Goes zijn hieraan toegevoegd: B. J. Korstanje, Yerseke, D. van Loon, Goes, A. Welleman, Kort gene, C. Slabbekoorn, Hansweert, A. P. Sehouwenaar, Wemeldinge. In de statenkringen Middelburg en Vlissingen: G. J. Gilissen Verschage, Vlissingen, H. Gelissen, Middelburg, A. W. Zwagerman Vlissingen, W. de Wolf, Souburg, A. Passenier, Domburg en A. Don, Oostkapelle. In de statenkringen Zierikzee en Tho- len: L. Broekema, Zierikzee, C. J. Moer land, Stavenisse, C. J. Kuiper, Duive- land, L. v.d. Klooster, Westenschouwen, J. v. d. Boogaard, St. Annaland en J. Dekker, Brouwershaven. In de statenkringen Hulst' en Sluis: W. C. v. d. Hooft, Breskens, R. Hol, Terneuzen, G. J. van Oorschot, Sluis, A. Stevens, Sas van Gent, H. J. Huibregt Terneuzen en K. Hamelink, Axel. Raad Arnemuideit ARNEMUIDEN. In de vergadering van de raad van Arncmulden heeft bur gemeester A. Hack gisteravond meege deeld dat de rijksgoedkeuring op de bouw van het gymnastieklokaal waar schijnlijk zeer binnenkort zal afkomen. Men hoopt in dit verband nog volgende maand tot aanbestedin,over te gaan, Na ingewonnen advies bij de direc teur van de centrale dienst voor bouw en woningtoezicht, de heer J. D. P. de Smit, machtigde de raad B. en W. om t.z.t. tot onderhandse aanbesteding over te gaan. De raad voteerde een crediet van 4000 gulden voor de aanleg van een trottoir langs de Molenweg. Eveneens werd een crediet gegeven voor de ver betering van de verlichting in het ge meentehuis De begroting 1962 werd aangeboden en ondanks het feit dat de nieuwe verhoudingswet weinig soulaas voor de gemeente Amemuiden te bie den heeft, kon de begroting sluitend worden gemaakt. De gewone dienst laat een post voor inkomsten en uitgaven zien van 1.071.376 gulden en een post onvoorzien, groot 6.845 gulden. is het noodzakelijk dat het gebied van de Nieuw Neuzenpolder in exploitatie wordt gebracht. Van de zijde van het ministerie van Economische zaken is in prin cipe medewerking toegezegd om de in het plan gelegen gronden in aanmerking te doen komen voor prijsreductie in de zin van de Premie-Prijsreductieregeling „Bevordering Industrialisatie Ontwikkelingskerken' De gemeente Terneuzen is reeds be gonnen met te trachten de desbetref fende gronden In eigendom te verkrij gen. Hiertoe verlenen echter niet alle eigenaren medewerking. Voor de raads vergadering die op 1 december zal wor den gehouden stellen B. en W. van Ter neuzen de raad voor haar goedkeuring te hccb'-n au tot, onteige ning van de desbetreffende gronden. Tevens wi 1 men grond onteigenen te behoeve van de aanleg van een verbindingsweg tussen de kom van Ter neuzen en de brug ten Noorden van Sluiskil, Deze weg is ten oosten van de kanaa'oever geprojecteerd en zal na gereedkomen aansluiting geven op de hoofdverbinding tussen Oost en West Zeeuwsch Vlaanderen. Ook hier heb ben zich niet alle eigenaren met de gestelde voorwaarden accoord ver klaard. Elektrificatie De P.Z.E.M. is bezig met de uitwer king van het zg. 100 procentplan, waar bij alle onrendabele gebieden zullen worden aangesloten. In de kosten die hieraan zijn verbonden zal de provin cie 10 procent moeten bijdragen. ge meente twintig procent, de P.Z.E.M. 37 procent en de belanghebbende par ticulieren zelf 33 procent, volgens een schematische kostenverdeling zoals die door de maatschappij is opgesteld. Vol gens een nog nader gesrieeificeerde kostenverdeling zou van elke vijfdui zend gulden die benodigd zijn voor de aansluiting van een perceel, gemiddeld gerekend, duizend gulden voor reke ning van de gemeente komen. In Ter neuzen zijn 28 onrendalebe percele. Er zijn belanghebbenden die geen deel wensen te emen aan dit plan. wat de bosten uiteraard hoger zal maken dan 5000 gulden. De P Z E.M. wil deze 5000 gulden als uiterste grens aanne men, daar het nlan anders niet meer de gemeente deze 33 procent ook voor haar rekening moeten nemen plus het _ecn medewerking te verlenen. Voorts stellen B. en W. de raad garantie te verlenen, doch bij een te hoog aantal weigeringen tot aansluting geen medewerking te verlenen. Voorts stellen B. en W. de raad voor gunstig te beslissen op een verzoek van de woningbouwvereniging Werkmansbe- lang om voorschotten uit de gemeente kas ten behoeve van de bouw van 27 woningwetwoningen en bijdragen in de ongedekte jaarlijkse koste, voortsprui tende uit de exploitatie van deze wonin gen. B. en W. stellen dan voor een voorschot van 57.939 te verlenen ter verkrijging van bouwterrein en 408.500 voor de bouw van 27 woningen tegen bepaalde voorwaarden. Schippersschool B. en W. stellen eveneens voor een zelfstandige schippersschool op te richten, daar deze tot nu toe resor- teerde onder de ZuicDandschool. Als hoofd van deze school wordt voorge dragen de heer W. B. van Le-emven. Tevens wil zij overgaan tot de stich- 'ting van een openbare kleuterschool te Sluiskil. Ook komt er een voorstel in de Raad tot verkoop van grond gele gen in de Serlippenspolder aan de N.V. Handelsmaatschappij Terneuzen ten behoeve van de woningbouw. KAPELLE. In de kantine van het veilinggebouw in Kanello-Bicz'-'inge werd zaterdagmorgen een bijeenkomst gehouden van te'crs die '-eren van het ras Conference hebben opgeslagen in het koelhuis en de gascellen van de veiling in Kapelle. Op deze bijeenkomst werd besloten deze week vrijdag de eerste veiling van Conference uit het koelhuis te houden. Dit zal dan een monsterveiling zijn voor aflevering op de daarop volgende week maandag en dinsdag. Tevens werd be sloten de afzet te doen plaats vinden door middel van poolvorming, wat in houdt dat er geleidelijk aan verkocht zal worden en de teler krijgt dan de gemiddelde prijs van het se'zoen uitbe taald. Hierdoor wordt bereikt dat de te- Ier profiteert van alle prijzen die er te maken zijn. Bovendien is van grote be tekenis dat hierdoor een goede markt- voorziening kan worden verkregen. De leiding op deze bijeenkomst berustte bij de voorzitter van de veiling Kapelle de ho»r P. J. J. Dekker te Wemeldinge Deze wees er o.m. op hoe er op het ogenblik nog altijd sprake is van een vlotte export van peren. Vooral België Engeland en West-Duitsland ziin bel langrijke afnemers. Deze week 'is ook ie perenexport naar Frankrijk begon- nen. ZEEUWSCH DAGBLAD Bovenaan moeder's verlanglijstje stond: „Leuke parapluDat uitroepteken dééd het. Vader en (oudste) zoon keken elkaar eens aan. Ze zagen zich al een parapluwinkel binnengaan, steels bekeken door de winkeljuffrouwen! Maar zelfs dat griezelige vooruitzicht vermocht niet dat uitroepteken achter „Leuke paraplu!" weg te nemen. En dus gingen ze er manmoedig op af. De rest van het verhaal vertellen de foto's: ...hoe ze zich er doorheen sloegen om tenslotte - mèt keurig verpakte paraptu-en-ruilbon - ergens neer te strijken voor een kopje koffie. Om dit manmoedig Sint Nicolaas-avontuur af te ronden en na te genieten met hun eigen, bovenstebeste Hunter a

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7