VOET! r BUITENLAND Boze boeren beheersten berfstrit van de KNAC U.S. bezorgde landskampioen The Wolves eerste nederlaag Ipswich Town versloeg Manehester United wukeUf Verrassingen in hockey van E.M.H.C. en Breda HET ZUIDEN STOOTTE H.K.V. VAN DE TROON Greaves naar Tottenham Argus protesteert bij de NBB ARBEIDSVRAAGSTUKKEN Studiereis van leiders Amerikaanse vakbonden Amsterdam schermde overtuigend naar Stedenwisselprijs Loting kwartfinales Europese beker GELIJKE SCORE TEGEN DUITSE DAMES GOED BEGIN VERSCHIL GROTE VOORSPRONG Wagelaar won titel veelzijdigheid BESPREKINGEN SPANNING IN BASKETBALCOMPETITIE Stijf en Stram? Nu hier - dan daar? TIENTJE Amsterdam toonde klasse tegen de Studenten Westelijk zaterdagvoetbal ZUIDSLAVIË ONTNAM OOSTENRIJK ILLUSIE Onprettige verrassing voor Blauw Wit Micro-korfbalteam voor strijd tegen België ANDERS DAN ANDERS Maandag 20 november 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 Nederlandse keurturnsters struikelden over de jury Eigen nieuwsdienst TUTESZKIRCH. Zes Nederlandse turnsters hebben gisteren in de Zuidduitse stad Meszkirch de interlandwedstrijd tegen het Westduitse team met een gelijke stand afgesloten. Vooral de merkwaardige opvatting van de Duitse juryleden over de internationale maatstaven was er de i oorzaak van, dat de Nederlandse ploeg niet verder kwam dan de 184 punten, die ook door de tegenstandster werden vergaard. De sterkste turnster bleek de Duitse Rosi Rieder, terwijl de I tweede tot zesde plaats door de Nederlandse dames werden bezet. Wanneer de oefeningen door een op internationaal ingestelde jury zouden zijn beoordeeld met daarnaast een on partijdige jury d'arbitre zou de balans ongetwijfeld naar Nederlandse zijde zijn doorgeslagen. Een illustratie van deze opvatting vormt het vaak zeer grote verschil in cijfers, die de vier dames-juryleden toekenden. Hieruit bleek duidelijk, dat juist bij dameswed strijden verschillende opinies bestaan over de oefenstof. De Nederlandse jury leden bleven, ondanks hevige fluitcon certen echter vastberaden op hun stand punt staan. De Nederlandse dames begonnen zeer goed. In het eerste numer het paard- springen behaalden zij met een totaal van 46,15 een voorsprong van 0,50 pun ten. Het viel op, dat de gastvrouwen niet voldoende acht sloegen op het strekken en afzweven na een sprong. Het zijn echter onderdelen, die juist bij ons zo bijzonder belangrijk zijn in de beoordeling. De Duitse oud-kampioene Rosi Rie der kreeg voor een sprong, die niet ge heel door handstand werd uitgevoerd, met 9,40 het hoogste cijfer. Zij werd op de voet gevolgd door Ria van Velsen en Dolly van der Meulen met 9,35. Bij de balkoefeningen kwam het be oordelingsverschil glashelder tot uiting. Een verschil, dat wij ook constateerden bij vorige wedstrijden tegen Duitsland Internationaal wordt sterk de nadruk gelegd op het vrijkomen van de turn ster van de balk door het uitvoeren van sprongen. Onze turnsters legden over het algemeen het accent op het springen, waardoor zij grotere risico's namen dan de Duitse dames. Dit kwam wel zeer duidelijk tot uiting bij de oe fening van Rosi Rieder, die bijna niet los kwam van de balk en toch 9,25 kreeg. Dolly van der Meulen was de beste met 9,35, terwijl Griet van Essen met 9,30 werd beloond. Het was begrij pelijk, dat dit onderdeel ook voor Ne derland was met 45,85 tegen 45,20 voor Duitsland, welke cijfers het krachtsver schil echter niet geheel aangaven. Met 92,00 tegen 90,85 hadden onze turnsters een grote voorsprong. Bij de vrije oefeningen keerden de kansen echter, vooral omdat juist hier het gro te verschil van opvatting opviel. In Duitsland heerst de opvatting, dat in een vrije oefening de nadruk gelegd moet worden op ritmische onderdelen, terwijl de grondgymnastische onderde len op het tweede plan komen. De vrou welijke technische commissie van de Duitse turnbond meent, dat onze dames oefeningen te veel ingesteld zijn op het werk van het Oostblok. Men ver geet echter, dat juist de door de turn sters der Ooststaten gebrachte vrije oe feningen in de internationale turnbond maatgevend zijn en dan ook als zodanig beoordeeld moeten worden. DOORN. Gerrit Wagelaar uit Lon- neker won met het paard Eddie zater dag het nationaal kampioenschap veel zijdigheid van de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Rij- verenigingen door vier onderdelen het hoogste aantal punten (348) te verzame len. De wedstrijden, waarvoor 26 combi naties hadden ingeschreven, werden gehouden op de terreinen van het land goed Sandenburg te Doorn, en zij be stonden uit mennen, alsmede de drie onderdelen van de military: dressuur, cross-country en een springconcours. Het onderdeel mennen leverde een overwinning op voor J. v. d. Eijk (Delflandruiters) met Tarzan en F. Harmsen (Gorssel) met Lupus werd daarin tweede. De dressuurproef werd gewonnen Slikke met Etcetera, maar toen reeds door de Zeeuwse combinatie L. v. d. diende de uiteindelijke winnaar G. Wagelaar met Eddie zich aan door beslag te leggen op de tweede plaats. Deze combinatie eindigde als eerste in de zware cros-country, welke ging over een parcours van 3 km. Het springcon cours leverde voor de meeste combina ties, na de zware cross, moeilijkheden op. Slechts twee reden een foutloos par cours. De vertegenwoordiger van Noord-Brabant J. Munters van Oranje- ruiters met Fantast en H. te Luggen- horst (Geesteren) met Pedro deelden de eerste plaats. In het totaalkiassement volgden na de kampioen, als tweede F. Harmsen (Gorssel) met Lupus, 337,5 pnt, 3. H. te Luggenhorst (Geesteren) met Pedro, 326,5 pnt, 4. J. Wil- lemse (Essen) met Sirlus 326,1 pnt. 5. B. Waninge (Drente) met Goudster en 6. L. v. d. Slikke (Walcheren) met Etcetera. MILAAN (ANP) Een van 's we relds meest besproken voetbalspelers van het laatste jaar, de 2I-jarige Engel se ster Jimmy Greaves, keert terug naar zijn eigen land, zijn eigen stad: Londen. Hij zal echter niet voor zijn oude club Chelsea spelen. Bill Nicholson, de manager van de Engelse leaguekam pioen en lekerhouder Tottenham Hot spur, heeft ten slotte het touwtrekken met Chelsea om Greaves gewonnen. Zaterdagavond zijn de onderhandelin. gen met Milaan, welke Italiaanse club Greaves indertijd van Chelsea voor meer dan 800.000 gulden overnam, door Nicholson, die reeds enkele malen hier voor naar Italië was gereisd, met suc ces afgesloten. Greaves kreeg al spoedig na zijn aan komst in Milaan heimwee. Nadat zijn vrouw zich bij hem had gevoegd, in de hoop dat daarmee de moeilijkheden zou den zijn opgelost, bleveri er strubbelin gen bestaan tussen Greaves en zijn Ita liaanse werkgevers, die i' hun club een strenge diccipline handhaven, waar de Engelsman niet aan wilde. Tot tweemaal toe kreeg Greaves we gens zija onwillige houding een boete opgelegd. Voor Milaan betekende dit geen oplossing van de problemen. Toen eerst Chelsea en daarna Tottenham be langstelling toonden voor Greaves ging Milaan met de Engelsen in onderhande ling over een mogelijk transfer. Ten slotte is de beslissing gevallen ten gun ste van de meestbiedende, Tottenham Hotspur. Over het transferbedrag is niets bekend. 9 Ria van Velsen aan het werk op de brug met ongelijke leggers. Zij was de beste turnster aan Nederlandse zijde. men niet tot overeenstemming kon ko men. Dat de Duitse turnsters .46,20 ver gaarden tegen de onzen 46,00 geeft dan ook zeker niet de juiste verhouding weer. Een omgekeerd totaal zou meer in de lijn gelegen hebben. Na drie onderdelen was de verhou ding dus geworden: 138,00 voor Neder land tegen 137,05 voor Duitsland. Brug ongelijk moest de beslissing brengen en de mogelijkheid van winst zat erin. Wellicht dat de Nederlandse turnsters zenuwachtig waren geworden, want zij brachten deze oefeningen met iets min der zekerheid dan wij gewend zijn. Daarnaast stelden wij vast, dat de Duit se juryleden de moeilijkheid van de oe feningen niet voldoende in de- waarde ring betrokken. Geen enkele Duitse turnster kon wat moeilijkheid betreft tippen aan die van onze turnsters Van Essen, Belmer, Van Velsen en Van Ipenburg. Weer moesten wij in waar dering het onderspit delven en wel met 46,00 tegen 46,95, waardoor de stand op 184 voor iedere groep kwam. Eigen nieuwsdienst Individuele volgorde: I. R. Rieder, (Dlsl) 37.25. 2. R. van Velsen (Ned) 36.95. 3. B. Ipen burg (Ned) 36.80. 4.-5. G. van Essen en D. Van Dit verschil van opvatting leidde vaak J&,J®IS1?,?1 (bei_de" Ned) 36.TO, 6. u. Peters, tot grote puntenverschillen, hetgeen Lndaulr', (Dlsl) 36.35? 9 MKrutmeye'r (Dlsl) menigmaal oorzaak was van langdurige ?6tl0| 10> j. vierstra (Ned) 35.95, ll. T. Belmert besprekingen der juryleden, waarbij (Ned) 35.60, 12. U. Schepan (Dldl) 35.45. Eigen nieuwsdienst TVOOR een onverwachte maar zeker verdiende nederlaag van The Wolves met 5458 tegen US heeft Landlust in de hoofdklasse van de basket balcompetitie alleen de leiding genomen. Bjj dit opwindende duel kregen de toeschouwers vooral in de laatste minuten de nodige spanning te ver werken. The Wolves, dat zijn schutters Boot en Franke al langs de kant had zitten, presteerde het nl. om zijn achterstand van 4050 ongedaan te maken. Simon Schagen tenslotte liet US tot een vreugdedans opspringen. Zijn treffer bezegelde de nederlaag van de landskampioenen. Evenals in de voorgaande wedstrij den bracht Sleeswijk er ook ditmaal in de aanval niet veel van terecht. Maar dit had voor The Wolves niet funest behoeven te zijn. Integendeel, de oor zaak van de nederlaag moeten de landskampioenen voornamelijk zoe ken in een zeer zwakke verdedigings rebound. Vrijwel steeds veroverden de zeer enthousiaste studenten het leer na een schotpoging. ENTHOUSIAST Nadat de eerste helft reeds een span nende en boeiende strijd had gebracht, werd US al snel na de hervatting door het noodlot getroffen. Vrij vlot achter elkaar moesten toen de troeven Boot en Franke met vijf persoonlijke fou ten het veld ruimen. Even wekte het de indruk dat The Wolves door het vertrek van deze spelers zich nu van de zege zeker achtte. Nog eenmaal sloegen de landskampioenen terug, maar toen zij een achterstand van 40— 50 bij 5454 hadden weggewerkt, kwam de ontgoocheling. Eerst werden twee strafworpen benut, waarna de treffer van Schagen US in veilige ha ven loodste. De eerste nederlaag van The Wolves was een feit. Scorebeloop: 45, 10—9, 1820, 28— 26, rust 32—34, 38—44, 44—50, 54—58. Advertentie Neem Krusehen - en Utr pijnen verdwijnen. In vele gevallen van rheumatische pijnen krijgt ons wisselvallig klimaat de schuld. Maar vaak is de oorzaak onzuiver bloed Menigeen die een bloedzuiverende kuur met Krusehen begint, ondervindt al na korte tijd de weldadige gevolgen daar van. Naarmate Krusehen de wat traag geworden bloedzuiverende organen weer op normale kracht brengt, gaat het bloed sneller stromen. Onzuiver heden daarin krijgen geen kans meer, want ze worden langs natuurlijke weg afgevoerd. En daarmede ook de oor zaak van Uw rheumatische pijn. Topscores US: Schagen 414, Hen nis 11—0, Pelk 8—4. Wolves: Sleeswijk 86, Boot 66, Franke 104. JUISTE FORMATIE Landlust kwam tegen Herly in de eerste helft niet tot imponerende pres taties. Coach Brakel had Posthumus aanvankelijk buiten de lijnen gehou den, hetgeen voor spelers als Sterker en bruin reden was om zich te bezon digen aan te individualistisch spel. Vooral Smit, die zich in de tweede helft revancheerde, werd hiervan het slachtoffer want Herly groepeerde zijn 3—2-zone zo strak om zich heen dat scoringskansen uitbleven. Anderzijds oogstte Herly in de aanval ook weinig succes, want in de verdedigingsre bound was Landlust superieur. De roodgroenen, die door afstands treffers van Bruin en Sterker halver wege toch nog een voorsprong van 28 24 kenden, vonden in de tweede helft hun juiste formatie. Met Posthumus en Bruin als stuwende krachten, Koi als pivot en Smit en Serker als hoekschut- tres, werd Herly teruggedrongen. Landlust ging zelfs nog een overheer sende rol spelen, hetgeen ook in de eindscore van 71—48 tot uitdrukking werd gebracht. Het seorebeloop was: 6—2. 1614, 16 —20, 28—24 rust 38—29, 44—35, 58—37, 7148. Topscores Landlust: Posthumus 08, Kok 211, Sterker 8—6, Smit 6— 14, Bruin 10—2; Herly: Westerhoff 8 7 en Tuinstra 8—6. De uitslagen waren: HEREN Hoofdklasse: PunchAgon 3851, Typhoons DED 42—82, Landlust—Herly 71—48, Argus —The Arrows 59-45, The Wolves—US 54— 58, Monark—The Blue Stars 5564. Eerste klasse A: AdelborstenPink Stars 37—32, UW—Boreas 44—34, AMVJ—Antilo pen 36—71, ASVU—HOC 75-40. B: Fortuna ROVS 5145, White StarsRotterdam Z. 7641, Flamingo'sTe Werve 9057, Bona Stars—EBBC 28—38. DAMES Eerste klasse A: HOC—Herly 3042, DTV AMVJ 31—75, F AC—KVH 69—28. B: Land lustROVS 6423, WesterkwartierWhite Stars 5147, The Blue StarsAgon 6231, Te Werve—Vodo 18—24. I AMSTERDAM. De schermwed- strijd om de Stedenwisselprijs voor degenéquipes zijn succesrijk ver lopen voor het Amsterdamse team. In de finalepoule, waarvoor zich ook de ploegen uit Den Haag en Den Helder hadden geplaatst, kwamen de Am sterdammers zegevierend uit de strijd. Tegen Den Helder werd het een be nauwde zege, want met slechts 54 werd de overwinning behaald. Daar de Hagenaars hierna de ploeg van Den Helder overtuigend met 90 overrompelden moest het laatste tref fen de beslissing brengen. De uitslag was: 1. Amsterdam (God- help, Dwinger, Mosman) 4 mp. 2. Den Haag (Blokhuis, Van Kregten, Van Oos ten) 2 mp. 3. Den Helder (Koomen, Van Tol, Zonnevylle) 0 mp. Dany van Rossem 7ATERDAG hield de Koninklijke On- t-1 derofficieren Schermvereniging, ge combineerd met de Scaramouche, wed strijden op de diverse wapens in Arn hem. Bij damesfloret werd de overwin ning behaald door Dany van Rossem (Den Haag). Zij bleef ongeslagen. Twee de werd Carry Otten uit Utrecht. Bij de heren werd op dit wapen' Mos- muller (Den Boscsh) eerste. De sabel wedstrijd leverde een zege op voor de oud-Hongaar Joska Makk (Utrecht); tweede werd Ab Vermolen uit Den Haag. De wedstrijden bij de jeugd tot veer tien jaar leverde een succes op voor Van Daalen (Den Bosch) bij de jongens en voor Arenda van Oosten (Rotterdam) bij de meisjes. yiERHOUTEN (ANP) Voor het eerst sinds vele jaren werd de herfstrit van de Koninklijke Neder landse Automobiel Club (KNAC), die vrijdagavond in Vierhouten van start ging, weer eens beheerst door boze landbouwers. Op enkele plaat sen zagen zij de rijderskaravaan met gemengde gevoelens voorbij trekken en kleine incidenten waren er het gevolg van. Toch leidde deze 23ste herfstrit naar een succes, ondanks de vele moeilijkheden, die de 76 equipes op hun weg ontmoetten. Bij mistig weer vertrokken uit Vier houten de 45 A-klassers en 31 B-rij ders voor hun respectievelijk 490 en 420 kilometer lange route. Het werd een voortdurend gevecht tegen de mist en de raadsels op de stafkaart, een gevecht, dat zich afspeelde op de Veluwe, in de Lijmers en De Achter hoek. Daarbij voegden zich dan nog de overigens snel opgeloste problemen met landbouwers. In Grieth bij Zevenaar kreeg mr. J. Koens uit Groningen op slag vele vrienden. Lakoniek snoerde hij daar een tierende boer de mond door hem een tientje aan te bieden. Prompt maakte toen de man vrij baan op zijn eigen weg (die abusievelijk in de rou te was opgenomen) voor de heer Koens en de meute, die achter hem op het smalle modderweggetje stond. Kort voor dit incident had een land bouwer te Greffelmap met een reso luut gebaar een hek van zijn weiland gehaald om de openbare weg voor zijn huis af te sluiten bij de nadering van de rijders. Zakelijk eiste hij van een deelnemer tien gulden toL Deze wei gerde echter pertinent te betalen. Langzaam maar nadrukkelijk stuurde hij zijn wagen naar voren. De auto bleek sterker dan het hek. Achteraf viel het allemaal erg mee. De controle in Grieth moest worden geannuleerd, doch verder hadden de moeilijkheden weinig invloed op de AMSTERDAM. In het nummer rond de medische sportkeuring in de Nederlandse Basketbalbond (NBB) heeft nu de hoofdklasser Argus zijn stem laten horen. Deze vereniging zorg de voor een nieuwe ontwikkeling in de ze tragikomedi door bij de NBB een of ficieel protest in te dienen. Aanvankeiiik kreeg Argus vier punten toegewezen. Deze punten moest men en kele dagen later weer prijs geven. Deze gang van zaken bevredigt deze vereni ging niet. Argus voelt zich verontrust ,door de laatst genomen maatregelen, die er niet op zouden wijzen dat er open kaart wordt gespeeld. Zonodig wil Argus zelfs een buitengewone algemene vergade ring oproepen om klaarheid in deze af faire te krijgen. Dat het hiertoe inderdaad zal komen lijkt onwaarschijnlijk. Zaterdag wordt er namelijk in Amsterdam een bondsver gadering gehouden, waar volgens een mededeling van de NBB opening van zaken wordt gegeven. resultaten. Overigens werden nog vier posten, na langdurige discussies, ver vallen verklaard. Na het opmaken van de balans ble ken maar zestien A-rijders en acht B-klassers voor een herinneringspla quette in aanmerking te komen. LONDEN, (ANP). Ipswich Town, dat dit voetbal seizoen zijn debuut 'maakt in de Engelse eerste divisie, deed zaterdag weer van zich spreken door het roemruchte Manchester United met niet min der dan 41 'te verslaan. Ipswichs aanvalslinie, voortreffe lijk geleid door Ray Crawford, vormde een voortdurende bedrei ging voor Manchester United. Met elk twee treffers zorgden Craw ford en Phillips voor de doelpun ten, die gelijkelijk over beide helften werden verdeeld. Door deze overwinning kwam Ipswich Town op de vierde plaats. Het leidende Burnley, kon in de voorlaatste minuut van een uiterma te spannende wedstrijd door een doelpunt van Connelly tegen de Wol. ves nog net gelijk komen (33). Totthenham hotspur kwam tegen Sheffield Wednesday niet verder dan een gelijk spel van 00 ondanks de terugkeer van Bobby Smith en Les Alien in de aanval.' Verrassend was de grote nederlaag (40) van West Ham United bij Birmingham City. In de tweede divisie bracht het leidende Liverpool Huddersfield zijn eerste nederlaag '21) van dit sei zoen op eigen terrein toe. De voor sprong van Liverpool op zijn naaste concurrenten, Derby County en Scun thorpe United, die zaterdag tegen el kaar gelijk speelden (22), bedraagt nu niet minder dan zeven punten. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalNottingham 21; Birmingham—West Ham United 40; Bol ton Wanderers—Aston Villa 1—1: Burnley Wolveri.ampton W. 33: EvertonBlack burn R. 10: FulhamBlackpool 01; Ips wichManchester U 41; LeicesterCardif 30 Manchester C—Chelsea 2—2; Sheffield W.Tottenham H. 00: WestBromwich A.— Sheffield U. 3—1. Tweede divisie: Derby C.Scunthorpe U. 22- HuddersfieldLiverpool 12; Ley ton O.Brighton and Hove Albion 41; Luton— Stoke 00; MiddlesbroughLeeds U. 1—3: Newcastle U.—Bristol R 5—2; Plymouth A. Charlton A 2—1: Preston N. E.Bury 1—2: SouthamptonSunderland 20: Swansea T. Rotherham U. 22; WalsallNorwich 50. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Zeven vooraanstaan de Amerikaanse en Canadese vak bondvertegenwoordigers hebben een studiebezoek van een week aan ons land gebracht ter bestudering van de sociale wetgeving en de werkgelegen- heidspolitiek. Zij bleven vooral onder de indruk van de wijze waarop de overheid hier de loon- en prijsvor ming en de verhoudingen tussen werk nemers en werkgevers weet te lei den. Maar, zo voegde Leonard Les ser eraan toe, of de beperking van de vrijheid die daarvan het gevolg is, in de Verenigde Staten en Cana da zou worden aanvaard, valt te be twijfelen. In ons land werden de Sociaal-Econo mische Raad en het Nationaal Planbu reau bezocht, en werd met vertegen woordigers van de drie vakverenigingen gesproken. De groep bezocht ook Engeland en Frankrijk. Zaterdag is ze voor een be. zoek van een week naar Zweden ver trokken. De groep was niet naar Europa ge komen om concrete problemen op te lossen, maar om zich een beeld te vor men van de wijze waarop in enkele Westeuropese landen de vraagstukken worden aangepakt, die inNoord-Ameri- ka dringend om een oplossing vragen. Herscholing Amerika met zijn circa vier miljoen wcrk'ozen :t met het vraagstuk van de b eho" van werknemers, die door de u1 =erir>g hun baan zijn kwijt geraakt. Daarom was de heer Lesser in het bijzonder getroffen door de wijze van herscholing en vakopleiding voor ouderen. De samenwerking tussen werknemers en werkgevers, zoals die hier o.a. in de Sociaal-Economische Raad tot uiting komt, en waarvan de groep zich in de afgelopen dagen een indruk heeft trach ten te vormen, is in de Verenigde Sta ten niet gemakkelijk te verwerkelijken. Wel heeft president Kennedy onlangs een management labour committee gesteld, waarin wordt gepoogd, sociaal- economische problemen in samenwer king tussen werkgevers en werknemers op te lossen; maar dit comité heeft een minder verreikende invloed dan de S.E.R. Beducht Over de E.E.G. wilde de heer Lesser zich niet uitlaten. „Wij zijn hier als vertegenwoordigers van de werknemers, en wat de E.EG.. voor handel en in dustrie op het Amerikaanse vasteland zal betekenen, houdt ons niet direct be zig. Toch was er hier en daar in de groep een zekere beduchtheid te be luisteren voor de gevolgen van de Eu ropese markt, ook voor de werkgele genheid in de VIS. De heer Lesser had met belangstel ling kennisgenomen van de wijze waar op ins ons land de ouderdomsverzeke- ring, de wachtgeld- en werkloosheids verzekering zijn geregeld. Zijn conclu sie luidde: „Wé hebben wel goede ideeën opgedaan, maar het is ons voor al opgevallen, dat het economische sy steem van Nederland enerzijds en van de Verenigde Staten en Canada ander zijds, onvergelijkbaar zijn. De verrassingen in het beperkte hockeyprogramma vielen gisteren in het Zuiden. EMHC leverde een op merkelijke prestatie door Tilburg met een nederlaag van 5—0 naar huis te sturen. Het enige doelpunt dat Breda' produceerde betekende een niet minder verrassende zege, waarvan het schotloze Venlo het slachtoffer werd. Amsterdam heeft in Delft duidelijk zijn klasse laten zien en de Studenten geen ogenblik gelegenheid gegeven in hun spel te komen. De demonstratie van de Amsterdammers was indruk wekkend. Het spel werd goed open gehouden, ook in de voorhoede. Acht minuten na het begin gaf Coster van Voorhout de gasten de leiding, nada{ daarvoor Voigt uit een lange corner keeper Van de Brugh onder vuur had genomen. In eerste instantie stopte de Delftse doelman deze bal, maar de toesnellende Coster van Voorhout zag kans de knikker over de doellijn te slaan. Dat het bij dit ene doelpunt is gebleven, is vooral te danken aan de hechte verdediging van de Studenten. Naar tweede plaats SCHC werkte zich op naar de tweede plaats. Ditmaal gelukte het J. Zweerts in de eerste helft het net weer twee maal te raken en eerst nadat Meyer nog een strafoorner had ingeschoten, slaagde Moolenburgh erin een tegen- punt te maken. Doelpunten van W. Veentjer (2) en Van Duyvenbode Var- kevisser deden HDM met 30 van Leiden winnen. TOGO nam tegen Kam pong door P. Tielenius Kruythoff de leiding, doch direct daarop maakte Kuiper gelijk. In de tweede helft be sliste Slootweg de strüd ten gunste van de Hagenaars. Laren won de Gooise derby van Hilversum door het doelpunt dat Van Dijkum in de eerste helft scoorde. De stand: Amsterdam 815, SCHC 814, .Delftsche Stud. 913. Laren 910, BMHC 98, Hilversum 86, HDM 9—6, Kampong 9—5, TOGO 8—5, Leiden 72. Grote nederlaag Tilburg leed bij EMHC in het ge meentelijk sportpark te Eindhoven een grote nederlaag. Nadat H. Daamen de score had geopen'd, speelde Maassen het klaar om zowel in de eerste als in de tweede helft nog twee doelpunten te maken, zodat de thuisclub met 5—0 won. Niet minder verrassend was de nederlaag van Venlo in Breda, ook al bleef het bij het ene doelpunt dat A. de Keyzer een kwartier na het begin voor B-Ha maakte. De stand: Venlo 710. Tilburg 79, EMHC 6—9, MOP 7—8, Breda 7—8, Keep Fit 6—4, HTCC 7—4, Zwart Wit 7—2. In het oosten was het een goede dag voor DKS, dat zelf van Almelo won, terwijl Arnhem verloor van Union. Bij DKSAlmelo werd in de eerste helft matig hockey vertoond en het bleef bij één doelpunt van Kristen. Nadat Woldrik had gelijk gemaakt, werd DKS wakker Spil Koenderink kwam met zijn specialiteit het in slaan van strafcorners tot drie tref fers. Woldrik verkleinde de achter stand nog tot 42, doch het laatste woord was aan DKS, dat door Groene- veld op 52 kwam. Arnhem keek op Beekbergen tegen Union bij de rust tegen een achterstand van 01 aan en nadat Grasveld er uit een strafbully 02 van had gemaakt, werd het ten slotte door Rob Westdijk 12. Met de zelfde cijfers won PW bij Upward, na dat de rust met 11 was ingegaan. De stand: DKS 8—12, Union 7—10, Arnhem 7—9, 'PW 7—9, Zwolle 7—7, Nijmegen 75, Upward 7—4, Almelo 8—2. In het noorden bleef de plaatselijke strijd tussen HMC en Groningen in de eerste helft zonder doelpunten. Na de hervatting nam de thuisclub de leiding. Wel werd het door Van Calcar nog 11, maar een tweede doelpunt voor HMC bracht niet alleen de overwin ning maar ook de tweede plaats voor dit jonge elftal. De stand van de kopgroep: LHC 611, HMC 710, Groningen 79, Gron. Studenten 68. Oef enwedstrijd De oefenwedstrijd van een Neder landse selectieploeg in Bloemendaal tegen BMHC was minder goed dan die van de vorige week toen tegen SCHC werd gespeeld. BMHC daarentegen liet uitstekend spel zien en vooral de oud- internationaals Dekker en Berkman gaven de voorhoedespelers van de tegenpartij een duidelijke les. Door doelpunten van Moolenburgh (na prachtig voorbereidend werk van Berk man) en Dekker ging de rust in met 20 voor de gastheren. Na de her vatting werd het na een lange corner door Dekker zelfs nog 3—0 alvorens Krol uit een strafcorner de stand op 31 kon brengen. Dames Bij de dames viel het gelijke spel (0—0) van Kieviten tegen Laren op. Ook de verrichting van Alliance, dat met 01 van Amsterdam won, mag er zijn. EMHC in zuid en Deventer in oost verstevigden haar positie. MEPPEL. Op het sportpark Ecsin- ge in Meppel heeft het westelijke dis trictselftal zaterdagvoetbal de noorde- lijke districtsploeg naar een neder laag van 21 gevoerd. De westelijke formatie speelde tech- nisch beter. Zij kreeg na tien minuten een voorsprong van 1—0 dank zij een doeltreffend schot van haar linkshalf Van Duijn (Quick Boys). In de twin tigste minuut maakte het noordelijke team gelijk door Haagsma (Blauw Wit). De beslissing viel in de tweede helft. Bij een schermutseling in het noorde lijke strafschopgebied schoot linksach ter Mooibroek (Oranje Nassau) in ei gen doel: 21. Derde divisie: Bradford—Barnsley 3-^-2; BrentfordBournemouth 2—2; Bristol C. Queens P.R. 2—0; Grimsby—Portsmouth 1—0; NewportHull 0—2; Notts CLincoln 10; PeterboroughSwindon 32; Port ValeHa- liiax T. 1—1; Shrewsbury—Torquay U. 1—1; Southend U.Northampton 13; Reading- Watford 3—2; Coventry—Crystal Palace 0—2. Vierde divisie: Barrow—Chester 32; ChesterfieldDarlington 11; CreweCar lisle 30' Doncaster—Stockport 11; Exeter —Bradford C. 1—2; GillinghamHartlepools 40: Mansfield—Tranmere 1—2; Mill wall Southport 11; Rochdale—Colchester 0—1; WorkingtonOldham 02; Wrexham—Al- dershot 2—1; York—Accrington 1—2. DUITSLAND De uitslagen van de dit weekeinde voor de Westduitse competitie gespeelde wedstrij den waren: West: Schalke-Vikt. Köln 2 -1; KÖln-TSV Marl Huls 6l;Borussia Mönchen- gladbacht-Borussia Dotrm 0—0;Sodingen-Mei- dench 00;Duisburger SPV-Westfalia H 15; Hamborn-Fortuna D 24;Alemannia A-Preus- sen M 33; Schwarzweiss E-Rotweiss O 3— 1;. Noord Hamburger SV-Osnabrück- 2—0; Hannover-Werder Br 13;Bremerhaven-Bre- mre SV l—0; Bergedorf-NeumÜnster 00; Holstein K-Eintracht N 42; Concordia H« Oldenburg 6—1; Altena-Eintracht Br 2—2. Zuid: Eintracht Fr-Schweinfurt 1—1; Schwa- ben-Nürnherg 1—0; Mannh^'m-StnHgart 3—3; München-Waldhof 32; Kickers 0-Karlsruher SC 2—0; Bayern-H-Augt?b 'rg 0—0- Ftirih- Frankfurt 0—1; Reutlingen-Bayern M 1—3. Zuidwest: Tura L-LFC Kaiserslautern 00; Oppau-Wormatia W 0—3; Saar SaarbrtTefcen- Phoenix L 1—0; VFR Kaiserslautern-Ludwigs- hafene~ SC 1—0; Eintracht Tr-TUS Neuendorf 2 -1; Borussia N-Primasens 22; Eintracht Kr-Sportfr Saarbrück 22;Mainz-LFC Saar- briicken 31. Berlijn: Tennis B-Viktoria 6—2;Tasmania- Berliner SV 5—0;Union-Hertha BSC 2-rlï Spandauer SV-Wacker 0—2; Südring-Hertha Z 0—2; BELGIË De uitslagen van de gisteren voor de ere divisie van de Belgische competitie gespeelde wedstrijden waren: Diest-Antwerp FC 1—1Charleroi-Eendracht A 0-0; DaHng-FC Luik 1—2: St Truiden- Union St Gillis 13; Beerschot-Brugge 10; CS Brugge-Waterschei Thor 51; Standard Luik-Anderlecht 2—1; La Gantoise-Lierse SK 3—1:. Na elf wedstrijden leidt Anderlecht met achttien punten voor Standard met zestien en Beerschot met vijftien. MILAAN (A.N.P.). De zaterdag te Milaan gehouden loting voor de kwart finales van het voetbaltoernooi om de Europese beker voor nationale kampi oenen, waarin Nederland was verte genwoordigd door Feijenoord, heeft het volgende resultaat opgeleverd: Tottenham Hotspur (de overwinnaar van Feijenoord in de achtste finales) tegen Dukla (Praag) of Servette (Ge- nève). Glasgow Rangers of Vorwarts (Oost- Berlijn) tegen Standaard (Luik). F. C. Nürnberg .of Fenerbahce (Is- tanboel) tegen Benfica (Lissabon), de bekerhouder, Juventus (Turijn) tegen Real Ma drid. De resultaten van de eerste ontmoe tingen voor de achtste finales tussen de ploegen, die nog hun plaats in de kwartfinales moeten verdienen, waren: ServetteDukla 43, VorwartsGlas gow Rangers 12, FenerbahceF. C. Nürnberg 12. Na zes overwinningen ZAGREB (ANP). Het voetbalelf. tal var. Zuidslavië heeft een einde ge- maakt aan de zegereeks van Oosten, rijk, dat in zes landenontmoetingen on geslagen was gebleven. Zuidslavië won gisteren, na een ruststand van 11, met 21. Het voetbal van de Olympische kam pioenen was hard en daardoor werden de Oostenrijkers uit evenwicht gebracht. Nadat middenvoor Jerkovi# het Zuid- slavische elftal in de tweede minuut de leiding had gegeven bracht Nemec voor Oostenrijk de balans in evenwicht. Na rust was een tweede treffer van Jerkovic beslissend. De beste man van het veld was rechtshalf Hanappi van Oostenrijk. Hij speelde zijn negentigste interlandwed strijd. DEN HAAG (A.N.P.). Het Neder landse micro-korfbalteam, dat zaterdag 2 december in Merksem bij Antwerpen tegen België uitkomt, is als volgt sa mengesteld: Aanval: Joke v. d. Haak (Allen Weerbaar), Greet Stroomberg (Archi pel), Rinus Munnikes (Luto) aanvoer der en Gerard Bos (HKV). Verdediging: Lenie de Waal (Deetos), Annie de Jong (Rohda), Cees van Lun- teren (Rohda) en Nelis van Eekelen (Archipel). 'Reserves: Diny Dieterman (Rohda). Annie van Herk (Die Haghe), Jan Posthumus (Allen Weerbaar) en Wim de Vries (Rohda). Eigen nieuwsdienst Bet Zuiden heeft in de korfbal hoofdklasse concurrent HKV van de troon gestoten. Het Rotterdamse team versloeg de Hagenaars in eigen huis met 6i, waardoor het zich leider in de afdeling B mag noemen. Spangen haalde bij Die Haghe een punt' weg door met 3—3 gelijk te spelen. ZKC vestigde de aandacht weer op zich, nu door Vicus Orientis met 75 te bedwingen. In de andere afdeling bereikte ROHDA een monsterzege op DOS (13—2). Hekkesluiter SVK bezorgde Blauw Wit een onprettige verrassing door het 54 te winnen. Westerkwar tier behield de leidersplaats dank zij een overwinning van 85 op Swift. De zege van Het Zuiden op HKV is in feite reeds in het eerste half uur tot stand gekomen. HKV vocht in deze pe riode meer tegen eigen onmacht dan tegen Het Zuiden. De Hagenaars kon den hun normale, tempo niet bereiken, hierbü ook stevig geremd door het uit stekende dameszestal van Het Zuiden. In deze periode kwamen de Rotterdam mers reeds op fluweel door doelpunten van De Wal, Krijgsman, Nel Wagema- kers en Snijders (strafworp). Pas uit een verdedigingsfout kon Ciere iets van de achterstand afnemen (41). Lubking zorgde voor 51 en toen kwam een nogal omstreden doelpunt. Tjjdens een aanval floot scheidsrech ter Wassenaar voor een overtreding. Lubking bleef hierop staan. De Jong van HKV ging echter door en schoot de bal door de korf. Hoewel dit gebeurde op een moment, dat het spel, door het fluitsignaal, dood was, keurde de scheidsrechter deze treffer goed. Het gaf HKV steun en het was Anke van Gemert die even na de rust 5—3 maak te. Toen ontstond het vreemdste doel punt van de wedstrijd. Nel Wagema- kers schoot in de richting van de korf. Dit schot had echter nooit een doelpunt geworden als Van Krieken, achteruit lopend, niet de paal omver had ge haald, waardoor mand en paal elkaar nu wel vonden (6—3). Troost maakte er tenslotte nog 64 van. Vicus Orientis stond bij de rust tegen ZKC met 2—1 voor, maar moest toch bulgen met 7—5. Hetzelfde gebeurde Deto tegen Regenboog. In de andere afdeling was het treffen tussen SVK en Blauw Wit anders dan normaal. Dat kwam voornamelijk door een speler van SVK, die zich in zijn eer voelde aangetast door een toe schouwer. Hij nam dit niet en liep het veld uit om deze toeschouwer even een „rechtse" toe te dienen. In tijd van een ogenblik leidde dit tot een enorme sa menscholing, waardoor de wedstrijd moest worden onderbroken. Minuten la ter liet scheidsrechter Solleveld, die in deze wedstrijd zijn hoofdklassedebuut maakte, de wedstrijd weer doorgaan, waarbij hij het niet nodig oordeelde maatregelen te nemen tegen de „bok sende speler". Blauw Wit verloor dit treffen met 54. Rohda schoot met scherp in de wed- i«rUo \e,fen ,SOS' Het zegevierde met 13—2. Allen Weerbaar en Archipel deel den tien treffers, nadat Archipel eerst rnet 4 2 en Allen Weerbaar later met 5—4 had voorgestaan. Roda (Westzaan) verrichtte de goede prestatie om Luto een nederlaag toe te brengen. Wester kwartier blijft lijstaanvoerder. Het ver. sloeg nu Swift met 85.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7