half zwaar Smerdiek bedreigt thans Arnemuiden Daadwerkelijke steun overheid aan sport noodzakelijk dubbel rooisgenot Sportoverlegorgaan is onmisbaar Swift tegen Ons Huis veel sterker; 8-5 zege Hoek en Middelburg samen aan kop in eerste klasse Flinke groei bij Wandelkring Brabant-Zeeland KNBvLO Sportkontaktdag Zeeuwse Sportraad Organisaties moeten zich volwassen gedragen Prioriteitenlijst VCK bracht Hoek eerste nederlaag thuis toe: 4-2 Gratie en kunde A.L.O. nam revanche Overheid moet verenigingen de helpende hand bieden Middelburg V won sportief duel van Bruse Boys: 4-1 Veere was kansloos tegen Yerseke III 8 Maandag 20 november 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. A Vierde-klassers Zuid Als één man DR. RIJSDORP EN DE HEER VAN DRIEL: Karaktervormend Vele taken Hoger tempo en slagvaardiger aanvalsspel In bus overleden Wandelkalender vastgesteld Advertentie DOBBELMANN, LEKKER MAN! Van onze sportredacteur Aalborg weer op de tweede plaats is gekomen en in feite nog de eni- MIDDELBURG Vier wed- ge bedreiger van Good Luck kan J jn Jn in (IA l-Jor/l A» I .1 1 VMAA O de accom- eerlijk- functionariS' QOES Vol bewondering en aandacht keken saterdagmiddag in de cantine van de gloednieuwe Ambachtsschool aan de Bergweg te Goes een kleine honderdvijftig mensen, voor het overgrote deel mannen, naar de samenbundeling van gratie, speelsheid, charme en kracht, welke gedemonstreerd iverd op de brug met de ongelijke leggers, hoogbrug, lange mat en in de ritmische oefeningen door dames- en herenleden van het keurkorps van de Zeeuws-Brabantse Turnkring. Het gymnastisch gebeuren vormde de apotheose van de sport- kontaktdag die georganiseerd werd door de Zeeuwse Sportraad, die met deze dag metterdaad in het openbaar wilde tonen dat het hem ernst is de afstand tussen overheidsinstanties en sportorgani saties te verkleinen en zo mogelijk te overbruggen. Hoe men dit laatste denkt aan te pakken en al gedeeltelijk aangepakt heeft, daarover zei de voorzitter van de Zeeuwse Sportraad, de heer M. J. van Poelje, het een en ander in zijn openingswoord. de accommodaties en andere voorzie ningen die thans nodig zijn om de sport op verantwoorde en moderne wij ze te beoefenen, niet meer door de beoefenaren zelf bekostigd kunnen wor den, mag de sport met vrijmoedigheid op daadwerkelijke steun van de over heid aandringen. tegenwoordige tekorten in modatie." De Zeeuwse Sportraad heidshalve wil dit zeggen sen van de Stichting Zeeland, dat het sekretariaat van de Sportraad ver zorgt heeft, bracht de heer Van Poelje nog eens in herinnering, ge poogd een rapport samen te stellen dat een inventarisatie zou zijn van hetgeen Zeeland aan terreinen, zwembaden en zalen ter beschikking staat. Op grond van een dergelijk rapport zouden la cunes opgespoord kunnen worden en maatregelen tot verbetering genomen. Veel tijd werd besteed aan de ver werking van de gegevens maar de Zeeuwse sportnota kon niet stevig ge noeg gefundeerd worden op de ver strekte gegevens. Aan de sportbonden zijn nu aanvullende gegevens verzocht. Men hoopt nu de nota spoedig gereed te krijgen, waarna de raad kan over gaan tot het opstellen van een priori teitenlijst waar de provinciale commis sie infrastructuur reeds om heeft ge vraagd. Jeugdleiders De heer Van Poelje begon met op te merken dat ofschoon de Zeeuwse Sportraad deze dag organiseerde het Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland veel dank verschuldigd is voor de bezielende medewerking aan de or ganisatie. Hij herinnerde eraan dat op 9 november 1959 besloten werd tot op richting van de Provinciale Zeeuwse Sportraad. Het heeft enige tijd geduurd voordat de raad tot een wat systema tische aanpak van het werk kon ko men en tastbare resultaten zijn wel licht ook nu nog op het eerste ge zicht moeilijk aan te wijzen. De heer Van Poelje ging hier niet dieper op in maar wel benadrukte hij dat de ze Zeeuwse Sportraad nog steeds een uniek verschijnsel in den lande is. Er was geen enkel voorbeeld waarop het bestuur kon terugvallen. In een vergadering van het alge meen bestuur, deelde de heer Van Poelje mee, welke op 30 november a.s. zal worden gehouden, zullen de be raadslagingen over doelstelling, taken, werkwijze en status van de raad, wor den voortgezet. Intussen legde de sport raad voor de toekomst van de Zeeuw se sport reeds waardevolle kontakten. De voorzitter dacht daarbij aan de be sprekingen met de Nederlandse Sport Federatie (NSF), met provinciale en gemeentelijke instanties. Bij het initiatief om te komen tot oprichting van de Zeeuwse Sportraad werden mede als motieven genoemd en aanvaard dat ook op sportgebied in Zeeland een bundeling van krachten wenselijk en zelfs noodzakelijk werd geacht. Er moest een provinciaal kon- taktpunt zijn voor overleg en samen werking dat tevens dienst zou kunnen doen als instantie van kontakt en over leg met de overheid. Niet zelf bekostigen Gelet op de plaats welke de sport in onze huidige samenleving inneemt en het feit, aldus de heer Van Poelje, dat De heer Van Poelje vervolgde: „Om aanspraak te kunnen maken op finan ciële bijstand van die overheid zal de sport mijns inziens niet kunnen en mo gen volstaan met het alleen maar uit spreken van die noodzakelijkheid om dan verder maar te gaan afwachten. Wil de sport ais volwaardig beschouwd worden dan zal deze sektor zich ook volwassen dienen te gedragen. Daar om zal medewerking verleend moeten worden aan de totstandkoming van de bewijsvoering ter konstatering van de Een ander punt waarmee de Zeeuw se Sportraad zich intensief heeft bezig gehouden praktische voorstellen zijn er echter nog niet is het probleem van de jeugdsportleiders. Volgens de heer Van Poelje gaan de sport en de sportverenigingen gaandeweg het zoge naamde „derde milieu" voor onze jeugd vormen. Helaas staan veel te weinig jeugdsportleiders ter beschik king. Het dagelijks bestuur van de Sportraad acht het noodzakelijk hieraan grote aandacht te blijven schenken. Het lijkt volkomen ver antwoord voor een dergelijk pro- jekt financiële steun van de over heid te vragen. Ook hier zal even wel de actieve en enthousiaste medewerking van besturen en leden van de sportverenigingen niet gemist kunnen worden. HOEK. Een uit vorm zijnd Hoek heeft, zoals wij reeds voorspelden, het niet kunnen bolwerken tegen een agres sief en in een voortreffelijke conditie verkerend VCK. Met 42 leden de lei ders hun tweede nederlaag van deze competitie en de eerste op eigen ter rein. Hoek leed een verdiende neder laag en was duidelijk de mindere van de bezoekende Koudekerkers. Het was onder de goede leiding van scheidsrechter Van den Andel uit Mid delburg een sportieve wedstrijd, waar in Hoek er in slaagde in de allereer ste minuut door rechtsbinnen Van Vugt de leiding te nemen. In de derde minuut was het alweer gelijk toen de VCK-mid- voor Clarisse een penalty benutte: 11. Het duurde tot de 42e minuut voor er weer doelpunten vielen. Enigszins geluk kig kwam Hoek weer aan de leiding toen tijdens een scrimmage voor het VCK-doel een der Walcherse backs de bal in eigen doel plaatste: 21. Twee minuten later zorgde de voortdu rend gevaarlijke Clarisse al weer voor de gelijkmaker: 22. Met deze stand brak de rust aan. Na de rust was VCK opnieuw de betere ploeg en Clarisse verrichtte in de twintigste minuut de hattrick en gaf zodoende zijn ploeg voor de eerste maal de leiding. Het was linksbuiten Simonse die in de 32e minuut de zege voor VCK veilig stel de: 24. Landelijke competitie K.N.K.B. GOES. Kwamen de Tjoba-twaalf thuis tegen ALO op enigszins fortuinlij ke wijze aan een 97 overwinning, h» de uitwedstrijd is het hen minder goed gegaan. Na een sportieve en op hoog peil staande wedstrijd moesten de Zeeuwse vertegenwoordigers in de der de klasse a van het district Zuid-Hol land met een 77 gelijk spel genoe gen nemen. In hoofdzaak was dit een gevolg van het feit, dat Tjoba 1, nadat de tweede helft was begonnen met een 14 voorsprong, het verdedigen wat te licht heeft opgenomen. In de eerste helft liep het bij de groen- witten als op rolletjes. Vrij kort, na het begin van deze wedstrijd op het in pri ma staat verkerende terrein in de Bos jes van Pex in de buurt van Kijkduin, zorgde Chris Francke al voor een 01 voorsprong. Alhoewel ALO deze achter stand nog wist weg te werken kwam Tjoba door doelpunten van aanvoerder Adri Corstanje, Chris Boogert en Rien Steenhard al op een tamelijk veilige 1 —4 voorsprong. Na de thee volgde een heftig ALO-offensief. Reeds een kwar tier na de hervatting hadden de Hage. naars hun achterstand weggewerkt <4 4). De rust was hiermede uit de Tjoba- ploeg verdwenen. Zoals het een goed aanvoerder betaamt zorgde Adri Cor stanje toen voor een inspirerend voor beeld. Na eerst een strafworp te heb ben gemist maakte hij zich even later keurig vrij en dit betekende opnieuw een Tjoba-voorsprong (45). Doch deze voorsprong was maar van korte duur, ALO maakte andermaal ge lijk en deed dit opnieuw toen Rien Steenhard er 56 van gemaakt had. Onmiddellijk na de uitworp van deze gelijkmaker kon Tjoba door Joke Tan- ge andermaal juichen (67). Twee mi nuten voor het laatste fluitsignaal scoor de het residentie-team evenwel de ver diende gelijkmaker (77). Van onze sportredacteur De Zeeuwse Sporlr -d is in Goes op waardige wijze naar bui ten getreden. Reeds lang wacht ten wij op het opengaan der gor dijnen, maar de omstandigheden waren tot dusver de raad niet gun stig gezind. Er zijn in Goes behartigenswaardige woorden ge zegd. Woorden om te onthouden, want naar het schijnt zijn sport organisaties en overheid in Zee land dichter dan ooit tot elkaar gekomen. De Zeeuwse Sportraad is thans de kloof die in feite altijd heeft bestaan bezig te overbrug gen. De sportorganisaties, elk af zonderlijk, zullen echter de volste medewerking moeten geven om hetgeen de raad voor ogen staat te helpen verwezenlijken. De over heid zal respect krijsen voor de sport wanneer zij ziet dat het de sportgemeenschap ernst is bij haar pogingen de bestaande accommo datie in Zeeland te verbeteren. Die sportgemeenschap zal dan ook als één man naar voren moeten treden. Geen uitsluitend pleiten voor eigen belangen, maar in saamhorigheid de problemen te lijf gaan. Dat geldt ook voor de verenigingen. De tijd van teveel benadrukt chauvinisme is voorbij. Plaatselijke tegenstellingen moe ten uit de weg worden geruimd. Het streek- en liefst het provin ciaal belang moet in de beraadsla gingen van de Zeeuwse Sportraad en in het overleg van die raad met de overheid op de voorgrond treden. Van onze sportredacteur GOES. „De betekenis van de sport voor mens en samenleving". Zo luidde de titel van Je causerie door dr. K. Rijsdorp, rector van de Haagse Acade mie voor Lichamelijke Opvoeding, za terdagmiddag tijdens de sportkontakt- dag van de Zeeuwse Sportraad. Dr. Rijsdorp bewoog zich voornamelijk op theoretisch terrein, ofschoon hij toch met beide benen op de grond bleef staan. Hij stelde dat de sport uit on ze maatschappij niet weg te denken is omdat sportbeoefening een uiting is van de speeidrang van de mens. Men beoefent geen sport, aldus dr. Rijsdorp, omdat sport „betekenis" voor mens en samenleving heeft, maar wijl men het prettig vindt dit te doen. Reeds een kind doet aan sport, zij het dan zonder vaste spelregels. De speeidrang hangt samen met de ontwikkeling van de persoonlijkheid en de maatschappe lijke situatie. Daarmee samen hangt ook de vorm waarin de sport beoefend wordt. Sport kan dus ten goede en ten kwa de werken, want beide faktoren zijn in mens en samenleving aanwezig. Het is volgens dr. Rijsdorp de taak van de sportleiding de sportbeoefening die be tekenis te doen behouden of te geven die individu en gemeenschap ten goede komen. De sport heeft vele en grote mogelijkheden om de ontwikkeling van persoon en maatschappij ten gunste te beïnvloeden. De spelregels van de sport passen in onze maatschappelijke structuur. Sport kan men verder zien als een vorm van ontspanning, van recreatie, zij werkt ook sociaal vormend en karaktervor mend. Van de sportleiding hangt veel af, zij moet oog hebben voor de vor mingsmogelijkheden. Daarnaast zal zij de sportopvoeding in eigen hand moeten houden, de overheid dient haar daartoe de kansen te geven. De heer K. v. Driel, eerste referen daris van de afdeling Sport en Recrea tie van de gemeente Rotterdam, sprak over „Sport en overheid", waarbij hij zich beperkte tot de gemeentelijke over heid. Naar sprekers mening wordt de sport in haar ontwikkeling geremd door gebrek aan ruimte en tekort aan geld. Geen enkele sportvereniging is in staat deze moeilijkheden op eigen kracht te overwinnen. De gemeentelijke overheid zal daarbij de reiken. helpende hand moeten De heer Van Driel zag een groot aan tal taken: a. behoeftenpeiling (enquête en inventarisatie); b. reservering van ruimte poor de sport op basis pan de verkregen resultaten; c. het aan leggen van sportakkomodaties op de gereserveerde ruimten; d. het be schikbaar stellen van deze akkomo- daties tegen tarieven die niet op economische motieven berusten; e. het overwegen of het stille subsidie (punt d) aangevuld moet worden met een subsidie voor het jeugd werk in de sportorganisaties dat van steeds groter betekenis wordt; f. het scheppen pan een operleg-orgaan (Sportraad bijv.), waa-in vertegen woordigers van de gemeente en de sportorganisaties elkander treffen ter behartiging van de sportbelan- gen. Bij de samenstelling van een derge lijk orgaan zal o.m. rekening moeten worden gehouden met de voornaamste levensbeschouwelijke richtingen. Twee argumenten pleiten volgens de heer Van Driel voor de stichting van een overleg orgaan: een praktisch en een principi eel argument. Practisch: een college van B. en W. heeft met zoveel terreinen van het maatschappelijk leven te ma ten dat niet verwacht mag worden dat het op al die terreinen deskundig is. Het ligt voor de hand profijt te trekken van de deskundigheid die in bepaalde groeperingen van de burgerij aanwezig is. Principieel: door een overleg-orgaan komen overheid en burgerij dichter bij elkaar. Van onze sportredacteur GOES. De turndemonstra- tie door de dames- en heren keurkorpsen van de Zeeuws- Brabantse Turnkring was keu rig verzorgd. Onder leiding van de heren Mijnsbergen en Keizer gaven de leden uitstekende staaltjes' gymnastiek ten beste. De dames dwongen op de brug met de ongelijke leggers de be wondering af door hun moed, fantasie en doorzettingsvermo gen en deze zichtbare eigen schappen deden de schoonheids foutjes in de oefeningen waar aan sommige dames zich bezon digden ruimschoots vergeten Nog wat meer souplesse en de turndemonstratie kan nog aan waarde enkwaliteit groeien. Nel Fritz uit Vlissingen was we gens ziekte niet van de partij. De heren gaven eveneens blijk een goed team te bezitten, waar van ook nu uieer Jaap pan de Sande de geroutineerde aopman was. Zijn korpsgenoten echter demonstreerden eveneens hoe behendig zij waren op hoog brug. De jongere leden van de ploeg deden het iets kalmer aan, namen niet peel risico, maar maakten het geheel toch tot een uiterst boeiende vertoning. Op de lange mat werd met vaart gewerkt, waarbij niet in het minst de jongeren zich deden gelden. Gratieus en harmonisch wer den ten slotte nog uitgevoerd de ritmische oefeningen door da mes van Astrow uit Souburg on- I der leiding van Jaap van de i Sande. strijden is de oogst in de vierde klasse. In 4a behaalde Smerdiek een keurige 32 zege op Dintel- oord, dat daardoor even naar het tweede plan werd verwezen. Jam mer was dat de Thoolse midden voor Rinus Bout met een been breuk naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Door de over winning van zaterdag schaarde Smerdiek zich onder de titelpre- tendenten. Chrislandia behield zijn kans door Nieuwdorp in Brabant niet thuis te geven, waardoor de Bevelanders in de onderste regio» nen blijven verkeren. Uitslagen vierde klasse a: SmerdiekDinteloord 32, Chris landiaNieuwdorp 31 Stand 4e klasse a: worden genoemd. Zaterdag moe ten de Aalburgers bij de leiders op visite. Sprang staat nu zes pun ten achter. Uitslagen vierde klasse b: Aal burgSprang 3—2, Roda Boys— Good Luck 11. Stand 4e klasse b: Aalburg Sprang Rillanidia Sleeuwljk Roda Boys SSC '55 Kratobendijke Zwaluwse Boys WMk Chrislandia Smerdiek Dinteloord Nieuwdorp Spui .760 1 12 25—6 -852 1 12 19—15 .742 1 10 26—14 .732 2 8 14—11 .731 3 7 20-11 .731 3 7 21—22 .722 3 6 23—20 .712 4 4 8—18 .812 5 4 7—17 .710 6 2 11-40 zaterdag: VVN- Arne- Programma a.s. muiden, MevoDinteloord7 Tern. Boys— AZW, Nieuwdorp—«Spui. In 4b verspeelde leider Good Luck opnieuw een punt. Roda Boys slaagde erin de mannen uit Raamsdonkveer op afstand te houden. De beide „concurrenten van Good Luck, Aalburg en Sprang, maakten elkaar het leven zuur. Sprang verloor, waardoor ROTTERDAM. Swift heeft de uitwedstrijd tegen Ons Huis in een duidelijke 85 overwinning omgezet. Daarmee kreeg het Rot terdamse twaalftal de eerste ne derlaag op eigen terrein te slik ken. Dat dit mogelijk is geworden was voornamelijk te danken aan het voortreffelijke spel van de Middelburgse ploeg na de rust. In deze periode viel toen vooral op het prima verdedigen van aanvoerder Jan.Maljers en van Suus Dhont, zeker in het laatste offensief van Ons Huis. Defen sief rees het spel van Swift toen tot grote hoogte. Na het eerste fluitsignaal van scheids rechter Van Kouwenhove -kwam de Swift-verdedigimg onder -zware druk te staan. Zij toonde echter toen al de goe de vorm. Langzaam maar zeker maak te Swift zich los en kwam tot enige ge vaarlijke aanvallen. Lien Meliefste open de de score in de zevende minuut met 9 7 2 0 16 30—9 8 5 2 1 12 22—10 9 5 3 11 24—17 8 5 0 3 10 25—16 8 3 3 2 9 28-17 8 4 1 3 9 2221 8 3 1 4 7 2123 8 3 1 4 7 18—26 8 2 1 5 5 20—33 8 2 0 6 4 13-29 8 0 0 8 0 1133 zaterdag: Wijk— Programma a.s. Wemeldin-ge. Zwaluwse Boys—SSC '55, KrabbendijkeRillandia, Good Luck Aalburg, Roda Boys—Sleeuwijk. MIDDELBURG. Middelburg: V en Bruse Boys hebben zaterdagmiddag; een sportief en op een zeer hoog peil staand duel gestreden. Een betere thuisclub won verdiend met 4—-1 maar de gasten speelden een aantrekkelijke en goede wedstrijd. Voor de rust hield de Middelburgse voorhoede het «pel te kort en was overigens niet bijster op dreef. De Boys maakten sich voortdurend met verre trappen los en werden dan. gevaarlijk voor het doel van hun tegenstanders. De ruststand was 1—1 door doelpunten van Ridder- hof voor Middelburg en de Bruinister midvoor Van der Werf. Na rust werd Middelburg steeds ster ker en het doel van de Bruse Boys bevond zich voortdurend in gevaar. Slechts door minder nauwkeurig schie ten van de Middelburgse voorhoede en fortuinlijke momenten ontsnapte de Dui- velandse goal aan doorboring. Tot Rid derhof er 21 van maakte en daarna volgden ook nog treffers van Jongepier en Dirven. Eindstand 41 voor Middel burg V. nog mee Nationale De heer Van Driel deelde dat het Rijksdienst voor het Plan per gemeente een gemiddelde van vijf m2 per inwoner aan ruimte voor speelvelden noodzakelijk vindt. VLISSINGEN De circa 54-jarige J. Dekker uit Lewedorp is zaterdagmiddag op het Betje Wolffplein in een bus van de Streekvervoer Walcheren plotseling onwel geworden en enkele ogenblikken later overleden. De bus reed direct naar een arts in de Badhuisweg die consta teerde dat de man aan een hartverlam ming was overleden. (Advertentie) Competitiestanden KNVB afd. Zeeland een bekeken doelpunt. In de volgende minuten ontkwam de Ons Huis-korf op het nippertje aan een doorboring bij ■schoten van Lien Meliefste en Ineke Ver meulen. In de 14e minuut maakte Ons Huis gelijk -met een fraai afstandschot. Even later permitteerde de thuis club zich een strafworp te missen, maar deze misstap werd in de 36e minuut goed gemaakt toen de aanval van Ons Huis de stand op 21 bracht. Het antwoord van Swift liet echter niet lang op zich wachten want drie mi nuten later lag door Jopie T.udikhui- zen de gelijkmaker in de korf. Na de vakwisseling geraakt de Swift- verdediging even in paniek toen scho ten van Ons Huis tot vier keer toe over de rand van de mand rolden, maar doelpunten bleven uit, althans aan Ons Huis-zijde, want twee minuten later bracht Wim Brevet wat opluchting door een afstandschot in een treffer om te zetten, 23. Nog in dezelfde minuut mikte Ons Huis de gelijkmaker door de mand, 33, tevens ruststand. Swift bleek de meeste Inspiratie uit de thee te hebben geput. Dit kwam tot uiting toen Doky Vatteroth in de 59e minuut scherp reageerde en de stand op 3—1 bracht. Bert de Vries wilde niet achterblijven en liet de ploegen twee minuten later weer wisselen (3—5). Ons Huis verkleinde de achterstand vla een strafworp nog tot 4—5, maar daarna schakelde Swift over op een ho gere versnelling. Dit werd Ons Huis noodlottig, want binnen vier minuten werd de score opgevoerd tot 4—7 door treffers van Bep Joziasse en Jan Mal- jers. Wim Brevet maakte daarna het fraaiste doelpunt van de wedstrijd (4— 8). Hoewel de Rotterdammers in de res- terende twaalf minuten nog een hevig slotoffensief ontketenden, waarbij zoals gezegd de Swift-verdediging van geen wijken wist, leverde dit vlak voor tijd slechts éen doelpunt op. Dit kon de zege van de oranje-zwarten echter niet -meer in gevaar brengen. Hoger tempo en slagvaardiger aanvalsspel hadden de doorslag gegeven bij Swift. MIDDELBURG. De span ning spitst zich toe in de eerste klasse van de afdeling Zeeland van de KNVB. Hoek, dat al ver scheidene weken uit vorm was, leed de eerste nederlaag op eigen terrein tegen een juist de laatste weken in voortreffelijke conditie verkerend VCK. Het was een ver diende nederlaag die voor een groot deel te wijten was aan de productiviteit van VCK's mid voor Clarisse. Hij nam drie van de vier doelpunten voor zijn re kening. Middelburg V had niet al te' veel moeite met de bezoe kende Bruse Boys en won met 41. Hoek en Middelburg staan nu gelijk en de Zeeuwsvlamingen hebben slechts door een beter doelgemiddelde nog de kop. Kapelle maakte korte metten met SVD (61) en heeft zich nu In de kopgroep gewerkt. Het staat drie punten achter op de belde leiders maar speelde een wed strijd minder. Onderaan is de situatie overzichtelijker geworden. Veere leed een duidelijke 31 nederlaag op eigen ter rein tegen Yerseke III, dat zich nu heeft opgewerkt naar de middenmoot. Veere staat met een fikse achterstand op de laatste plaats. Wolfaartsdijk leed een 4—3 nederlaag tegen AZW II en is daardoor naar de een na laatste plaats gezakt. Na het zo goede begin zijn de Zuidbeve- landers bezig aan een flinke inzinking. VCK daarentegen heeft door de overwin ning op Hoek voor zichzelf de kans ge schapen dat een eventuele sprong naar de kopgroep kan worden gewaagd. Hoek I Middelburg V VCK I S VD I Bruse Boys I Yerseke III AZW II Wolfaartsdijk I Veere I 10 7 1 2 15 42-48 10 6 3 1 15 33—19 9 6 0 3 12 38—20 10 4 3 3 11 35—33 10 4 1 5 9 28—39 9 3 2 4 8 22—32 10 3 2 5 8 29—33 9 3 1 5 7 22—31 10 3 1 6 7 29—37 9 0 4 5 4 11—26 In de tweede klasse A speelde leider Meeuwen niet. Daardoor kon Arnemui den II via een 71 zege op Kloetinge een stapje dichterbij komen. Zeeland Sport V en VCK II snoepten elkaar een punt af: 11. Een grote verrassing was hier de 20 overwinning die rodelantaarndrager RCS IV op Serooskerke behaalde. Co- IVl ris plaatse Boys ten slotte bleef op de goe de weg door een 63 zege op Nieuwland. Meeuwen I 9 Arnemuiden II 10 VCK II 10 Zeeland Sport V 9 Colijnspl. Boys I 9 Serooskerke I 7 Nieuwland I 10 Kloetinge I 7 RCS IV 10 Middelburg VI 7 45—12 37—19 19—15 18—19 34—26 16—15 30-37 13—26 12—41 10—24 VEERE. Het arme Veere kreee zaterdagmiddag: weinig kans tegen Yer seke III, dat bezig is een come-back te maken. In de eerste twintig minuten speelden de Zuidbevelanders een prach tige partij en de voortreffelijke Veeree doelman Versiuys moest vele malen zijn doel voor doorboring behoeden. In de derde minuut knalde de Yerseke- midvoor Van Stee net naast en ook daarna, bij de vele Yerseke aanvallen die op het Veerse doel afgolfden stond Versiuys op de goede plaats. In de eerste tien minuten forceerde Yerseke liefst vijf corners maar suc ces kwam pas in de dertiende minuut toen Nolet de score opende: 01. Twee minuten later keek Veere tegen een 20 achterstand op toen een vloeiende Bom-Van Stee combinatie door de laatste werd afgerond: Yerseke geloof de -het toen wel en Veere kreeg de gelegenheid in de aanval te gaan. Bij een van deze aanvallen schoot rechtsbuiten Vogelaar hard in maar spil Minnaard van Y.erseke wist de bal van de doellijn te halen. Even later mocht Veere van geluk spreken toen Minnaard een vrije trap zeer hard inschoot, kee per Versiuys de bal niet klemvast had en Van Stee het ieder rakelings over schoot. Het werd in de derde minuut na rust 12 toen de Veerse midvoor De Rooij de Yersekse doelman Kop- mels met een verre boogbal verraste. Yerseke werd daardoor weer wakker en met gaaf aanvalsspel werd Veere in de verdediging gedrongen. Opnieuw u(as doelman Versluyt de grote sta-in-de-weg en behoedde hij zijn ploeg voor een grote nederlaag. Toch wist Veere bij een verrassende tegenstoot nog biina gelijk te maken door A. van de Broeke maar opnieuw redde spil Minnaard. Dezelfde speler gaf even daarna een doorloopbal en Van Stee kon zijn ploeg definitief de zege geven: 13. Het Groene Kruis in Grljpskerke hield een algemene ledenvergadering onder leiding van voorzitter ds. P. L. J. Wapenaar. Na de gebruikelijke ver slagen werd in verband met het vijftig jarig bestaan een overzicht gegeven. In het bestuur werden de heren C. Goedbloed en J. Koole gekozen en de heren A. Janse en J. J. Wijkhuis her kozen. De collecte van het Ned. Oorlogs- gravencomité heeft in Wolfaartsdijk f 70,18 opgebracht. Het meest verrassende feit in 2B was het I1 gelijkspel van Beren op eigen veld nog wel tegen Rillandia II. Leider Kats maakte geen fout tegen Nieuwdorp: het werd 113 en ook de andere kans hebbers wonnen gedecideerd. Helnkens- zand met 30 van Driewegen en Zaam- slag met 9Z van Kloetinge II. Kats I 9 8 1 0 17 56—16 Beren I 10 7 2 1 16 36—12 Heinkenszand I 8 6 2 0 14 3415 Zaamslag I 9 7 0 2 14 40—14 Rillandia n 9 3 1 5 7 26—27 Kloetinge II ..9 2 3 4 7 15—36 Hoek II 8 1 2 5 4 16—35 Nieuwdorp n 10 2 0 8 4 1548 Driewegen I 8 1 1 6 3 a—19 Wemeldinge II 8 0 2 6 2 1035 In ZC werd slechts een wedstrijd ge speeld omdat Brouwershaven II—Mevo II werd afgelast. Leider Duiveland won fors met 83 van WIK. Duiveland I 9 8 0 1 16 69—20 Brouwershav. in 8 7 0 1 14 36—18 WIK I 7 4 0 3 8 29—27 Mevo II 8 2 0 6 4 28—37 Duiveland II 9 2 0 7 4 19—58 Burgh Hl 7 1 0 6 2 BERGEN op ZOOM. Zaterdagmid dag werd te Bergen op Zoom de jaar vergadering gehouden van de Kring West Brabant-Zeeland van de Kon Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding, on der voorzitterschap van de heer J. v. d. Lans uit Bergen op Zoom. Dit het jaar verslag van de secretaris bleek dat de Kring met zeven verenigingen was ge start met in totaal 288 leden. Er kwa men spoedig nog drie verenigingen bjj waardoor het ledental opklom tot 440. Per 1 januari 1961 traden er weer enige verenigingen tot de kring toe, waardoor het ledental steeg tot bijna 600. Ook in de loop van het jaar sloten nog enkele clubs aan, om. de W. S. V. Vlug van Vredelust en nog enkele individuele le den. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat de Kring er financieel gunstig voor staat. Het bestuur verheelt zich niet, dat er op wandelsportgebied, voor al in Zeeland, nog veel zal moeten wor den gedaan. Bij de besprekingen werd medegedeeld dat de statuten voor de Kring West-Brabant-Zeeland zullen wor den aangepast aan die van de Kring Den Haag. In de loop van het volgend seizoen zullen deze aan de besturen wor den toegezonden. Verder werd goed' gevonden dat er een vaste jury (waarin geen Kringbe stuursleden zitting kunnen nemen) werd aangesteld. Deze bestaat nu uit de he ren Sprangers en van Tongeren van B.W.V. Bergen op Zoom, van Noord van de Vrolijke Tippelaars uit Vlissingen, Vermaas van de Ontspannings Ver. De Beek uit Halsteren en van Tichem van de Thoolse Wandel Unie te Tholen. Ook ging men akkoord met een vlag- gefonds en een reservefonds voor bui» tengewone uitgaven op te richten. Een kleine financiële uitgave zal deze kos ten kunnen dekken. Het Kringbestuur 14—35 wilde dit bereiken, door al de vereni gingen. die tochten uitschrijven, van el ke deelnemer twee cent te laten afdra gen aan de Kringpenningmeesten zodat dan iedereen ertoe heeft bijgedragen om een Kringvlag te kunnen aanschaffen Voor de vacature in het bestuur, werd door het kringbestuur en door de Kon Gym. Vereniging „Achilles" te Middel burg als candidaat voorgedragen de heer J. van Elsacker, secretaris van de Thool se Wandel Unie te Tholen welke werd gekozen. Het wandelprogramma voor 1962 werd als volgt samengesteld: Januari 13 en 14 Winter terserie 1. W.S.V. „De Optimisten" te Roo sendaal: 27-28 Wintertocht „B.W.V." Bergen 9,P Zoom. Februari 18 en 19 Winterserle 2. W.S.V. „De Optimisten" Roosendaal. Maart 25 en 26 Lente tocht, idem. April 7 en 8 Wandeltocht „U.S.V. Vrienden" Roosendaal; 14 Wandeltocht „Vrolijke Tippelaars" Vlis singen; 29 Wandeltocht „Vrolijke Trekkers" Heerle; 30 Koninginnetocht „B.W.V." Ber gen op Zoom; 30 idem „Thoolse Wandelunie" Tholen. Mei 5 en 6 Beneluxtocht W.S.V. „De Optimisten" Roosendaal; 12 en 13 Wandel- )*>cht OdilesRapid Bergen op Zoom; 26-27 Nachttocht VlissingenBergen op Zoom „B.W.V." Bergen op Zoom. Juni 12-15 Avond vierdaagse te Bergen* op Zoom; 10-23 idem in verschillende plaatsen van de Kring; 1&- 17 Beektocht „Ontspanings Ver. De Beek" Halsteren; 23-24 Bondswandeldag „Udi" Ber gen op Zoom; 30 juni-1 juli Wandeltocht Arend" Hoogerheide; Juli 2-3 wandeltocht „Vrolijke Trekkers" Heerle; 8 prestatietocht „Achilles" Middelburg; 14 Wandeltocht W.S.V. Vlug" Bergen op Zoom. Augustus 11- 12 Wijnfeesttocht „Ontspannings Ver. De Beek" Halsteren. September 1 Oester en Mosseltocht „Thoolse Wandelunie" Tholen; 22-23 E.H.B.O.-tocht „W.S.V. De Optimisten" Roosendaal; 29 Kringtocht. Oktober 6 Herfst- tocht „Achilles" Middelburg; 20-21 Kermis tocht „B.W.V." Bergen op Zoom. November 10-11 St. Maartenstocht „W.S.V. De Optimis ten" Roosendaal. December 1 Wandeltocht „Vrolijke Tippelaars" Vlissingen; 1-2 St. Ni- colaastocht W.S.V. „U.S.V. Vrienden" Roo sendaal De NCVB in Heinkenszand hield een maandelijkse vergadering onder leiding van mevr. Amesz. Ds. Amesz vertoonde een filmstrook over Maarten Luther. De Uniecollecte voor de Scholen met den Bijbel bracht in Vlissinren 1044,96 op.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4