TOERISTISCH AANSLUITEN BIJ ONZE ZUIDERBUREN Terneuzense begroting '62 heeft tekort van f 113.075,- SIGARET Volkseigen en cultuur bezit de trekpleisters Stormvogels voor het eerst de gast van Togo Tante kreeg geen hier: oorzaak mishandeling Om de Franse vakantiegangers te trekken: Grote investeringen in sterk uitbreidende gemeente Grootscheepse aanpak van riolering in Heinkenszand e 1 pa^ie van HIJ PONEERDE: IJl begrip Niet onmogelijk Mislukte imitatie Drama Klein toerisme Tweede midget golf baan in Cadzand Internationaal zeehengel- concours in Cadzand Zeeuwse korfbalcompetitie GEEN REDEN VOOR PESSIMISME POLITIERECHTER MIDDELBURG Teleurstelling F I»™" 20 sigaretten Vrijdag 10 november 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 SCHOONDIJKE. De directeur van de A.N.V.V. voor Frankrijk, de in Parijs woonachtige dr. J. van der Stap, heeft gisteren op de contactdag van de samenwerkende V.V.V.'s van west Zeeuws Vlaan deren een lezing gehouden over de mogelijkheden van het Franse toerisme naar West-Zeeuwsch Vlaanderen. De heer van der Stap kwam hierbij tot een vijftal conclusies, die voor de practische be leidslijn van grote betekenis kunnen zijn. De toeristische propaganda moet niet gezien worden als een Zeeuwsch-Vlaamse privé- aangelegenheid, maar dient in nauwe samenwerking met de inlichtingenbureau's van onze zuiderburen tot stand te komen. De totale lijst van evenemen ten zal maanden van tevoren kant en klaar moeten zijn. Voor het aantrekken van de Franse toerist is de ontwikke ling van de Franse taalkennis van het grootste belang. Zeeuwsch-Vlaanderen zal zich noodzakelijk moeten aan passen aan de eisen van het ty pische weekend-toerisme. Men zal bewust het schakel- gebied moeten zijn tussen het grote recreatiecentrum van de Belgische kust enerzijds en het waterrijke recreatiegebied van overig Zeeland anderzijds. Dr. Van der Stap begon zijn causerie met de voorzichtige opmerking dat het Franse toerisme naar West-Zeeuws Vlaanderen voorlopig maar gezien moet worden als een ijl begrip, dat weliswaar mogelijkheden biedt, maar dat moeilijk beschouwd kan worden als een gegeven grootheid. Het zal zich nog geheel moe ten ontwikkelen, maar voor het zover is zal er nog heel wat water door de Schelde vloeien. De Franse toerist is naar zijn aard nl. niet te vergelijken met de Duitse, er zijn psychologische barrières en moei lijkheden op taalkundig gebied, die de Fransman er van weerhouden het noorden op te zoeken. Het toerisme ont wikkelt zich bovendien in de richting noord-zuid, en het zijn o.m. de klimato logische omstandigheden die hier niet vreemd aan zullen zijn. Voldoende ver klaring biedt 'dit echter niet. Men dient zich at te vragen wat de mensen er toe zet andere landen te bezoeken. In het algemeen kan men zeggen dat naast de zon vooral de natuur en cultuurmonumenten de voor naamste drijfveren vormen. Hier springt de moeilijkheid al direct in het oog. De Fransman heeft in eigen land zon, natuur en cultuur, en dit in zoki verscheidenheid en rijkdom dat er moeilijk te concurreren valt. Voor Nederland is het dan ook een uiterst moeilijke opgave om Franse toeristen te trekken. Toch zo zei de heer Van der Stap is het niet onmogelijk. Maar dan zal men bewust aan moeten sluiten bij de aard van de Fransman. Het Franse volk staat cultureel hoog. Men stelt belang m de culturen van andere landen en die drang raakt nimmer verzadigd. Het springt hierbij in het oog dat dus de nadruk zal moeten vallen op ons volkseigen, onze nationale eigensoortigheid en op onze culturele bezittingen. De reisbegeerte heeft in wezen dezelf de nobele oorsprong als de wijsbegeerte en deze onversneden afkomst treedt met name b(j de Franse toerist op de voor grond. In dit verband zijn er enkele dingen waar we speciaal op zullen moeten let ten. Zeeuwsch-Vlaanderen zal ver- Vocht" moeten worden en dit betekent in de eerste plaats propaganda. De Frans man zal moeten weten zeer gedetail leerd wat er te koop is. Het is voorts niet belangrijk dat het een of andere hotel met gloed en verve een Franse keuken annonceert, want de Fransman voelt niets voor een meestal mislukte imitatie van zijn eigen keu ken. Hij zoekt het totaal andere. Een echt Nederlands ontbijt kan voor hem een be levenis zijn. Het gaat er voor de Zeeuwsch Vlaming dus vooral om zichzelf te zijn. Een ander belangrijk punt is natuurlijk de taal. Do Fransman zal op z'n minst overal steunpunten moeten vinden waar hij in zijn eigen taal terecht kan. De ont wikkeling van de Franse taalkennis is dan ook van uitnemend helang. Men zal de toerist moeten wijzen op de stadjes die zeer eigenaardig zijn voor Franse opvattingen. In dit verband citeerde de heer Van der Stap enkele officiële folders met een beschamend gebrek aan gedetail leerde inlichtingen. Van Breskens stond b.v. vermeld dat het de aanlegplaats is van de provinciale boot. Daarmee was Breskens beschreven. Verder is het van het grootste belang dat er lang voor het seizoen een lijst van evenementen beschikbaar is. Men kan de gedetailleerde gegevens van een vloot- schouw in Breskens niet tien dagen van tevoren publiceren. Dan heeft het alle ef fect verloren om de eenvoudige reden dat het te laat is. Zes maanden van te voren horen bij de inlichtingenbureau's alle gegevens bekend te zijn. Duidelijk en gedetailleerd. Het drama van uw gebied is dat het ook in officiële gidsen als een soort aan hangsel wordt beschouwd. Om een eind te maken aan dit euvel zal men niet zo zeer op de geografische eenheden moeten letten, maar meer op de toeristische een heden. Dit betekent voor Zeeuwsch- Vlaanderen een nauwe samenwerking met de toeristische Instanties van onze zuiderburen. Nauwe samenwerking op het gebied van propaganda en voorlich ting. Aansluiting bü België kan een be langrijk effect sorteren. Incidenteel komt deze samenwerking reeds voor, maar zo zei de heer Van der Stap dit dient zo breed mogelijk opgezet te worden. Voorts is Zeeuwsch-Vlaanderen een passagegebied naar een van de mooiste recreatiegebieden. Het achterland levert een „toeristisch potentieel" van tien tot dertig miljoen mensen. Uiteraard liggen hier voor Zeeuwsch-Vlaanderen belang rijke kansen. Ten slotte zullen naar het schijnt althans de vakantiepraktij- ken veranderen. Vooral in verband met de vijfdaagse werkweek zullen meer en meer de lanige vakanties afnemen en vervangen worden door versnipperde vakanties van bijv. vijftig maal twee dagen. Het weekend-toerisme zal dus toene men en voor deze vorm van toerisme ligt het potentieel vooral in Noord- Frankrijk. „Be meen dat West-Zeeuwseh- Vlaanderen nog generaties lanig zal aan gewezen zijn op het klein-toerisme", zo zei de heer Van der Stap. Met een paar interessante gegevens lichtte de spreker dit laatste nog toe. De gemiddelde bevolkingsdichtheid ligt in Frankrijk op 78 mensen per vierkante kilometer. Maar in Noord- Frankrijk, met zijn industriesteden, komt het gemiddelde op 860 mensen vierkante kilometer. Bovendien Noord-Frankrijk geen bossen en geen recreatiecentra. Daar ligt het reservoir voor West-Zeeuwsdh-Vlaan- deren. De heer Van der Stap berioot zijn lezing met de wens uit te spreken dat Zeeuwsch-Vlaanderen inderdaad mag slagen de Franse toerist te trekken, maar zo voegde hij hier aan toe bewaar dan uw eigen stijl en verdedig wat wij plechtig kunnen noemen het erf deel der vaderen, want dat zoekt de Franse toerist. De vergadering, die in café ,,De Vriendschap" in Schoondij- ke werd gehouden, was bijzon der druk bezocht. Na een zeer ge animeerde discussie, waarin nog enkele praktijkzaken werden aan gesneden, volgde een officiële ontvangst door het gemeentebe stuur van Schoondijke. Tevoren had de voorzitter van de provin ciale V.V.V., de heer G. W. Os kamp, een fraai boekwerk over handigd aan de heer Van der Stap. Na afloop werd een geza menlijke warme maaltijd gehou den. Advertentie CADZAND De badplaats Cadzand zal het nieuwe seizoen ingaan met twee midget-golfbaneni De heer P. W. van Akker, landarbeider van beroep, heeft nl. een aanvang gemaakt met de bouw van een midget-golfbaan voor Cad zand dus de tweede. De nieuwe golfbaan die komt te liggen achter de nieuw te bouwen winkelgalerij, wordt door de heer Van Akker volgens het „doe het zelf" principe gebouwd. De benodigde grond heeft hij voor de duur van vijf en twintig jaar gepacht van de gemeente. De heer Van Akker hoopt zijn baan voor het nieuwe seizoen gereed te hebben. De NCVB in 's Heer Arendskerke hield onder leiding van mevr. Baars een ledenvergadering. Ds. Heining uit Heinkenszand hield een causerie over de Pinksterbeweging. CADZAND. Het ligt in de bedoeling dat in de tweede helft van augustus of in de eerste helft van september in Cad zand een tweedaags zeehengelconcoure wordt gehouden. De juiste data konden nog niet worden vastgesteld. Het con cours zal worden georganiseerd onder auspiciën van één der zeehengelsport- verenigingen. Men heeft plannen ook Noordfranse sportvissers voor dit festijn te interesseren. Het echtpaar D. But-Olren vierde gisteren het vijftigjarig huwelijksfeest. De heer But is een zeer bekende per soonlijkheid in Temeuzen, hij is de grondlegger van een ware fotografen- generatie. Hij kan zich nu volledig toe leggen op zijn liefhebberij: het bejaar- denwerk. VEILING ST. MAARTENSDIJK, 9 novem ber 1861. Middeluien 40—55 31,80—28,88, 55—70 '19,88—18,86, bonken 19,49; drielingen 31,05: picklers 38,72; stek 3,52; aanvoer «7 ton. Aardappelen bintje? 0.1,45—41,01; bonken 42,21; aanvoer 6 ton. Beursberichten: tarwe 28—20; gerst 25—30; haver 23—24; kleine erwten 23—30; schok kers 24—29; bruine bonen 40—60; blauw maanzaad 5565. ST. ANN ALAND, 9 nov. 90 ton uien, maat 40—70 49,59—20,12; 3 ton bonken •19.0&— (19,20; 6 ton Driel. 30,40 3 ton picklers 30,40. VISMIJN COLLJNISIPLiAAT, 9 NOVEMBER 1961. Exportgarnalen 5644 leg 70—145, handelsgarnalen 596 kg 80—1,09, schar 44 kg, wijting 289 kg, bot 308 kg, sprot 508 kg, tong 166 kg, kabeljauw 39 kg, paling 7 kg, wulk 29 kg ongesorteerde vis 143 kg. GOES. In de eerste klasse van de Zeeuwse Korfbalbond gaat leider Togo I zaterdagmiddag een bezoek afsteken bij de Swift-reserves. Gezien het spel type van deze ploegen mag een tech nisch gave wedstrijd worden verwacht, waarbij de grotere scliotvaardighcid van de Goesenaars de doorslag zal ge ven. De Souburgse eerste klassers, Animo 1 en Zuidwesters 1 moeten de Sloedam over om de krachten te gaan meten met resp. Zeelandia 1 en Elto 1. Voor al de zebra's zullen 'in Hansweert op een warme ontvangst moeten rekenen, terwijl Zuid-westers de match tegen El to 1 niet te licht zal mogen opvatten. Indien het Kapelse twaalftal vrouwe Fortuna wat op de hand heeft is o.i, een verrassing niet onmogelijk. Bij de ontmoeting TopVios 1 kunnen wij voor de thuisclub geen lichtpunten ontdekken. In 2a gaat, voorzover onze herinne ring teruggaat, het Westkapeise Stormvogels 1 voor de eerste maal in haar bestaan een competitiewed strijd in de Ganzestad spelen. Togo 2 zal er echter wel voor zorgen, dat de Vogels dit historische feit niet met een overwinning kunnen bezegelen. per t heeft MIDDELBURG. Volkomen lijn recht tegenover elkaar stonden de ver klaringen van de Middelburgse matroos W. O. en zijn stadgenoot, P. 3. 3. van Gf. straatarbeider. Beiden hadden het op 29 juli in een café met elkaar aan de stok gekregen. O. stond wegens mis handeling terecht omdat hij J. van G. met een bierfles in het gezicht zou heb ben geslagen. Uit beider verklaringen kon het vol gende worden opgemaakt tijdens de zit ting van de politierechter. Er werd door beide heren stevig gedronken, Van G. had zelfs al zeven flesjes bier op, toen hij voor een van de twee tantes van O., die ook aan het tafeltje zaten, een flesje bier haalde en vopr de ander niet. Volgens Van G. zinde O. dit met en kreeg hij later op de avond een klap met een bierfles, waarvan O. er meerdere in de zakken van zijn jas meedroeg. Blote handen O. vond dit allemaal gelogen. Hij was het eens met getuige Van G. dat om een van de tantes woorden waren gevallen en dat toen de onder invloed staande Van G. hem bij zijn jas had gegrepen. ,,Ik heb me met de blote han den verdedigd en niet met een bierfles geslagen. Ik sla nooit een dronken man met een bierfles," aldus de verdachte. De officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, vond dat mishandeling was bewezen maar niet dat een bierfles daarbij een rol had gespeeld. Hij wees op de recidive van de verdachte en eiste vijf dagen onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. Ook de politierechter, mr. B. S. Sieperda, vond dat verdach te schuldig was, maar liet de bierfles terzijde. Hij legde O. een boete van HEINKENSZAND. In Hein kenszand was het gistermiddag een beetje feest. Feest over het vlotte verloop van de ingrijpende rioleringswerk zaamheden en feest over het feit, dat het diepste punt van de riole ring was bereikt. Burgemeester Eisen kwam poolshoogte nemen en heeft met een feestelijk gebaar in de „Dorpsherberg" aan alle werkers van de rioleringsvernieu wing een aanmoedigingspremie uitgereikt, zijnde een tussentijdse tevredenheidsbetuiging, zoals de burgemeester het uitdrukte met tevens als achtergrond, dat het meest urgente gedeelte van de rio lering op dit moment vrijwel vol tooid is. Het is voor een gemeente van 2100 zielen (zoals Heinkenszand) geen kleinigheid om een opdracht te verstrekken, waarmee een be drag van een half miljoen gemoeid is. Het gemeentebestuur heeft het toch aangedurfd. Het Clara's pad, de invalsweg van het dorp, en tevens een woon wijk, die de mensen kennelijk aan trekt, was tot nu toe niet gerio- leerd, hetgeen tot onhoudbare toe standen leidde. Bovendien vroeg de afwerking van het kleine industrieterrein in de onmiddellijke nabijheid om een zelfde verzorgingsfactor. Dit heeft er uiteindelijk toe geleid, dat het gehele dorp van riolering zal wor den voorzien, ongetwijfeld een groots opgezette aanpak van een moeilijke materie. Na vier maanden van uitvoering zijn thans rond 1500 buizen van al lerlei formaat gelegd. Als straks de Dorpsstraat, de Julianastraat en Stationsweg klaar zullen zijn moet er één verzamelpunt komen om het huizenafvalwater en het hemelwa ter op te vangen. Burgemeester Eisen sneed hier mee een probleem aan, dat voor de gehele streek van belang is. Terwijl elders aan het onderzoek gedokterd wordt om te komen tot een geza menlijke afvoer via een persleiding naar de Westerschelde gaat men in Heinkenszand „verder met een voor ziening, die berekend is op een be volking van 3000 zielen. De op papier reeds uitgewerkte uitbreidingsplannen voorzien in de aanleg van nieuwe woonwijken. Het afvalwater van de openbare gebou wen en de ongeveer 250 nieuwe hul zen in dat plan znllen ruimschoots verwerkt kunnen worden in het nu onderhanden zijnde riolerings-sys- teem. Een systeem, waarin voor noodgevallen drie grote overstort- putten op drie buitenposten van het dorp kunnen werken als veiligheids- klcnpen. Het is dan ook wel te begrijpen, dat het gemeentebestuur van Hein kenszand reeds gistermiddag uiting wilde geven aan de mate van waar dering, die aanwezig is bij de uit voering van dit grootscheepse rio leringsproject. 50 op of tien dagen. Onder invloed op een fiets bevond zich de Zaamslagse grondwerker A. de P., die zigzaggend over de weg. in plaats van op het fietspad, van het café naar huis reed en tegen een auto aanbotste. Hij moest zes weken in het ziekenhuis verblijven en kon drie maanden niet werken. Conform de eis werd hij tot twee weken voorwaardelijk veroordeeld met twee jaar proeftijd en onder toe- zichtstelling van het Zeeuws consultatie bureau voor alcoholisme. Ook onder invloed, maar dan op een bromfiets, reed de heier F. E. F. van H. op 9 juli in Terneuzen met een be schonken kameraad als duopassa gier. Hij veroorzaakte een aanrijding met een kinderwagen en werd voor dit alles conform de eis tot 75 of vijftien dagen veroordeeld met drie maanden ontzegging van de rijbevoegd heid. Bij verstek kreeg de Middelburger A. W. een week onvoorwaardelijk en drie maanden ontzegging, omdat hij op 10 augustus in Middelburg onder invloed op een bromfiets reed en daarbij een val maakte, waarbij hij werd gewond. De officier nam de recidive in aan merking. TERNEUZEN. De gemeentebegroting van Terneuzen geeft op het eerste gezicht weinig reden tot juichen, daar een tekort valt te constateren van niet minder dan 113.075, In een memorie van toelichting delen B. en W. echter mede dat dit tekort niet direct met zorgen behoeft te vervullen omdat in de ontwerpbegroting de ramingen hier en daar aan de ruime kant zijn en men zich in een zich sterk uitbreidende gemeente moet realise ren dat er veel grote investeringen moeten worden gedaan, waarvan het rendement eerst op de lange duur tot uitdrukking komt. De begrenzing van de gemeentelijke investeringsactiviteiten vormen voor dergelijke gemeenten een belemmerende factor. In deze ijileiding op de begroting wordt voorts gezegd dat een gevoel van teleurstelling niet is te vermijden bij een eerste blik op de ontwerpbegro ting wanneer men in aanmerking neemt dat dit jaar met terugwerkende kracht over 1960 de financiële verhoudingswet 1960 in werking- is getreden. Het ligt voor de hand, aldus het rapport, dat een begroting die al van meet af aan niet in balans kan worden gehouden, met de nodige reserve tegemoet moet worden getreden. Deze balans zal wei nig financiële ruimte laten, omdat het volume van het gemeentefonds niet werd vergroot. Het is de vraag of de regering aan expansieve gemeenten de helpende hand wil bieden door bijvoor beeld een verfijning van de schoolbij- dragen per inwoner, terwijl ook over de verruiming van het plaatselijk be lastinggebied het laatste woord n og niet is gesproken. B. en W. zullen zich daarom onthou den van elke voorspelling of kritiek omtrent deze nieuwe regeling. Een aan tal uitbreidingsplannen zal versneld worden uitgevoerd in verband met de snelle ontwikkeling van Terneuzen en de uitvoering van de kanaalplannen. De exploitatieplannen zullen dit jaar rekening houden met het plan West, Sluiskil, Oostelijk Bolwerk en Nieuw Neuzenpolder, die allen in 1961 werden vastgesteld. In bewerking zijn thans het plan Ser- lippenspolder, dat een totale herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak, herziening van het saneringsplan en di verse voorzieningen van partiële uit breidingsplannen, noodzakelijk om aan de behoefte van woning en Industriële bouw en havenaanleg te kunnen vol doen. Politiekosten De politiekosten worden geheel ge dekt door de ter financiering daarvan verstrekte rijksbijdragen. Dit is mede te danken aan het feit dat nog geen uitgaven behoefden te worden gedaan voor een nieuw politiebureau wat ech ter zeker urgent is. De nieuwe politie post annex brandweerkazerne te Sluis kil zal op het einde van het jaar kun- nen worden geopend. Zowel voor het Wit-Gele als het Groene Kruis werden bijzondere te gemoetkomingen verstrekt ten behoe ve van wijkgebouwen. De stichting protestantse bejaarden zorg die voor een 'groot deel de belangen van de ouden van dagen behartigt, kreeg de garantie voor de bouw van een be jaardentehuis dat in 1962 waarschijn lijk zal worden aanbesteed. In verband met de industrialisatie is een extra toewijzing voor woningwet woningen ontvangen en voorts kreeg de gemeente eveneens toestemming voor de bouw van een aantal woningen ter vervanging van huizen die zullen moeten verdwijnen in verband met de kanaalplannen en voor woningen die gedoemd zijn te verdwijnen in Sluis kil. Overigens is de bouwactiviteit sterk afgeremd door het zeer laat be kend worden van een woningtoewijzing daar de procedure ter verkrigjing van rijksvoorschotten en bijdragen steeds meer tijd in beslag -gaat nemen; dit laatste omdat de rijksoverheid steeds vasthoudt aan de curveprijs, die echter steeds worden overschreden door de aanbestedingssommen. Twee grote projecten, namelijk de uitwatering van de Otheense Kreek en het eerste gedeelte van de reali sering van de invalsweg Axelse- straat, die onder het begrip infra structuur vallen, zijn zo goed als voltooid. In 1962 zal de verbindings weg Terneuzen-Sluiskil en in 1963 de omlegging van de spoorlijn op de oostelijke kanaaloever aan de orde komen. Voor de bouw van een open zwembad aan de Oesterputten, dat in 1962 gereed zal komen en de realisering van het Zuidersportpark is het hoogst mogelijke bedrag aan subsidies toegezegd, namelijk 370.000- Voorts wordt er op gere- kend dat de openbare lagere school aan de van Steenbergenlaan volgend jaar in gebruik kan worden genomen. Voorbereidingen met de hiermede in verband staande bebouwing van een school aan de Walstraat zijn nage noeg voltooid. Café Het hijzonder lager onderwijs is niet in alle gevallen naar behoren gehuis vest. De R.k. meisjesschool geeft voor een klas zelfs les in een naburige café! Door bijbouw aan de bestaande school is het echter mogelijk een normale onderwijsgelegenheid te scheppen. Oo-k zijn er nog voorzieningen nodig om de Ghr. school aan de Jozinastraat onder dak te verlenen in het vrijgekomen gebouw van de Ned. Herv. school aan de Leeuwenlaan. Ook Is te verwachten dat- volgend jaar de onderhandelingen over de bouw van een nieuw lyceum kunnen worden afgesloten- In de inleiding wordt ook aandacht besteed aan de wenselijkheid van de inrichting van een goéd-geoutilleerd centrum ten be hoeve van het culturele leven, dat wel een stimulans nodig heeft In Terneu zen. Dit zou tevens een injectie voor het vreemdelingenverkeer betekenen. Het economisch leven is sterk verlevendigd. In verband met het feit dat Terneuzen is aangewezen als industriekern. Er is een aan vang genomen met dè uitbreiding van de scheepswerf en vestiging van een Philips-fabriek. Boven dien heeft de cokesfabriek in Sluiskil, die dit jaar haar vijftig jarig bestaan vierde, een vergun ning aangevraagd voor de bouw van een derde cokesbatterij. In het primitieve ontwerp is geen plaats ingeruimd voor nieuwe in vesteringen. In 2b gaat de belangstelling uit naar het resultaat, dat WKV zal weten te behalen tegen het tot nu toe onaantast bare Luctor 1. WKV bezit eeti jeugdige, athletische ploeg maar jammer genoeg is het doelpunten maken 'ten uiterst zwakke zijde van de Wemeldingers. Een kunst die Luctor wel verstaat. In 3a zijn de wedstrijden DOSifcAnimo 3 en Vedo 3Stormvogels 2 \tan veel be lang voor de situatie aan biet eind valt de ranglijst. Togo 3 kan in. klasse 3b Blauw wit 2 van de eerste plaats ver dringen indien men de Kloe'tingse reser ves aan het kortste eind kan doen trek ken. Het volledig programma voor a.s. za terdag, met onze verwachtingen uitge drukt in cijfers, ziet er al:t volgt uit: le. kl.: Zeelandia 1—Anirtio 1 (2); El to 1—Zuidw. 1 (2); Top—Vios 1 (2); Swift 2—Togo 1 (2). 2e. kl. a: Togo 2Stoumv. 1 (1); Zuidw. 2—AKC (2); Vedo 1KVL (3). 2e. kl. b: Luctor 1—WKV <1); Vol hardingBlauw wit 1 (1); Vitessede- Poel (3); Vios 2Olympia (2). 3e. kL a: Dos55Animo 3 (2); Vedo 3Stormvogels 2 (3); Onclo 3—Swift 5 (1). 3e. kl. b: VZOD—Vopo (2); Togo 3 BI. wit 2 (1); Elto 2—Tj'iba 3 (2). Adspiranten: A: Animo aSwift b; Swift aAtlas a; B: Oiido aKVL, Animo bNoad; C: Swift kwiekZuidw. b; Atlas bAnirno d; D: LuctorTjoba a; VopoElto; Togo aBI. wit a; E: ZeelandiaVolharding; Tjobc bVios; Olympia—Blauw wit b; pupillen: Olym pia aOlympia b. TJOBA 1 KAN POSITIE VERB. GOES. In de derde klasse a van's het landelijk korfbaldistrict Zuid-Hol land kan Tjoba 1 zaterdaig, door op ei gen veld van Velox (Botterdam) te winnen, de tweede plaats overnemen van het niet spelende Danaïden. Deze Leidse ploeg heeft met één wedstrijd meer gespeeld één winstpunt meer dan de Zeeuwse vertegenwooadiger in het Landelijke korfbal. De tegenstander van de groen-witten behaalde tot nu toe geen daverende resultaten zodat de twaalf uit 's-Heer Hendriks kinderen ze ker de volle winst uit deze ontmoeting kunnen slepen. Deze wedstrijd, die on getwijfeld weer vele korftialliefhebbers naar het intieme Tjoba-veld zal trekken, begint om drie uur. Bij SpartaanPhoenix bestaat enkel nog onzekerheid over de vraag met welke cijfers de lijstaanvoerder zal win nen. Ook de wedstrijd SchnedamDKC laat weinig twijfel over het feit, dat de bezoekers zullen winnen. Morskwartierbevindt zich. in de ge vaarlijke zone en zal met enige winst uit de strijd tegen ALO zeer gebaat zijn. GOES, 9 nov. Export en industrieveiling. Jonathan kl I 85-90 57, 80-85 59. 75-80 64, 70- 75 63—63,80, 65-70 61, 60-65 54; kl II 85-90 50. 88-85 55—60, 75-80 64,40—63, 70-75 54,40—62, 65- 78 53,20—58, 60-65 50, II D 28—39: goudreinette kl I 95-105 05. 85-95 63—65, 75 95 64. 65-75 59; kl II 95-105 60, 85-95 61—66, 7-85 62—67. 65- 75 57-62, II D 48, grof 51, fijn 43: golden de licious kl I 85-90 68—78, 80-85 68—79. 75-80 72 —81. 70-75 74—82, 65-70 64—77, 60-65 53—71; kl II 85-90 70, 80-85 65—72, 75-80 69—76. 70-75 66 —82, 65-70 5—5, 60-65 49—8, II D 4649; zoete ermgaard kl I 65-75 6fi67. 55-65 51— 60, II D 2728; laxton's superb kl I 75-80 70,7775, 60-65 49; doyenne du cornice kl I 85-90 100, 80-85 109, 75-80 112—113. 70-75 108— 113, 65-70 104; kl II 85-90 92, 80-85 102. 75- 80 107. 70-75 108, 65-70 104, II D 90; saint r<- my kl -I 85-95 31. 75-85 37, 65-75 35: kl II 75-85 32, 65-75 32—33, II D 28: comtessc de •paris kl II 75-85 41, 65-75 41. 55-65 31. II D 14: gieser wildeman kl II 60-70 52, 5060 42 43: conference II D 5253; br aiex Iucas kl I 75-85 68, 65-75 61, II D 36; div appels kroet 30. Gewone veiling. Goudreinette kroet 33: jo nathan grof 41'—52, fijn 28—37, kroet 34: go], den delicious grof 4962, fijn 23r-40, kroet 28; lom-barts calville grof 49. fijn 39: zoete erm gaard grof 4344, fijn 25—27; laxton's superb grof 52; comtesEe de paris grof 2021fijn 15; saint remy grof 29—31. fijn 26—27; gie ser wildeman grof 4447, fijn 2224; confe rence grof 65, fijn 55; doyenne du comice grol 37, fijn 76, kroet 35. KRABBENDIJ'KE. donderdag 9 november: Golden Delicious: I 859 0 72-76, 80-85 7580, 75-80 78, 70-75 79, 65-70 73—74, 60-65 58—66: II 80-85 70. 75-80 73, 70-75 74, 65-70 66. 60-65 48; II D 31—41; I-II Gr. 41—64: III F. 25-44, Kr. 19—46. Jonathan: II 85-90 51, 80-85 5156. 75-80 57—60, 70-75 56—62. 65-70 54—59, 60-65 50-51; II D. 40: III Gr. 40—43: III F. 31—36. Kr. 23—38. GoudreinettenII 85-95 39—60. 75-85 52—62. 65-75 51—55; II D 40—42; III Gr. 50—53; III F. 43. Laxton Superb.: Kr. 27. Winston: Kr. 27. Conference: II 65-75 83, 55-65 82; II D 51; in Gr. 74; III F. 65, Kr. 45. Comtesse de Paris: II 65-75 37, 55-65 28; Hl Gr. 22, Kr. 13. Jeanne d'Arc: II D. 24; III Gr. 37: ni F. 28, Kr. 7—26. Br, Alex Lucas: II D. 36: TH Gr. 39: Hl F. 30, Kr. 14. Verpakt fruit: Br. Alex Lucas: I 85-90 73. 80-85 80, 75-80 81. 70-75 73, 65-70 67. Doyenné du Comice: II 70-73 109. ST MICHEL

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4