Bonn stelt onderzoek in VRACARIC TERUG NAAR ZUIDSLAVIË LOOiV VOOR LICHT „DE GAULLE HEEFT TE GROF G WOROSJILOF WAS ONGEWENSTE GAST Arrestanten arrogant en ongeïnteresseerd ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 Opstand neergeslagen in Ecuador Geblinddoekt naar Salan Auto te water vrouw verdronken Militair verongelukt Nota met vers gebrande hazelnoten Soeltarno terug in Indonesië Geen tijd meer ss ss toon aangevend Zielige vertoning in Moskou Speurhonden Tientallen tips Geen deernis Tweede brand op vliegdekschip Portugese oppositie trekt zich terug Vele vermisten in Athene 33edma^ Moppen skibroeken Woensdag 8 november 1961 Vracaric heeft zijn paspoort terug. Dr. Gulden, de openbare aanklager uit Konstanz die hem op grond van een nazi-aanklacht uit 1941 had laten vervolgen, gaf hem persoonlijk het document terug. Vracaric, de vroegere partisaan uit Kroatië, nu voor vijftig procent invalide als ge volg van de oorlogshandelingen, kon zich weer vrij bewegen. Hij zei het te betreuren dat nog niemand ver ontschuldigingen voor de „ambte lijke vergissing" had aangeboden. Verscheidene Westduitse bladen deelden deze mening en voegden zich in het koor van internationale protesten over deze „blunder van het jaar". QUITO (AP) Een regiment genie is gisteren tegen de regering van Ecuador in opstand gekomen. De opstand is echter na een lang gevecht door aan de rege ring trouw gebleven troepen neerge slagen. Het regiment genie kwam in opstand toen bekend werd dat de linkse vice- president Carlos Arosemena op last van president José Ibarra was gearresteerd. De president beschuldigt Arosemena er van zichzelf tot dictator te hebben willen bombarderen. Van onze correspondent BONN. Vracaric, de Zuidslavische oud-verzetsstrijder wiens aanhouding te München in vele landen protesten heeft uitgelokt, heeft de bondsrepubliek gisteren weer kunnen verlaten. De aan klacht tegen hem is ingetrokken. Voor zijn vertrek vertelde Vracaric dat de aanhouding een schok voor hem was. De tijd van twintig jaar geleden kwam weer in zijn geest terug. Hij zei te hopen, dat men hier inderdaad slechts te maken heeft met een bureau cratische vergissing en dat het niet het begin is van een nieuwe politieke prak tijk. Of hij ooit weer naar Duitsland zal reizen hangt, aldus Vracaric, af van de Duitse openbare mening. Het Westduitse ministerie van bui- Van onze correspondent LONDEN „Ingesloten vindt u zeven pond, acht shil ling en acht pennies, zijnde het loon dat ik deze week ont ving. Wilt u nu zo vriendelijk zijn opdracht te geven tot het aanleggen van elektrisch licht in het plaatskaartenkantoor waar ik werk?" Aldus een brief die een 38-jari- ge klerk die op een stationnetje in Cornwall werkt, dezer dagen naar dr. Richard Beeching, de hoogste en bestbetaalde jaar salaris 24.000 pond a 10,55 autoriteit van de Britse spoorwe gen. Het kantoortje waar de heer George Thomas de klerk werkt, wordt door middel van een gaslamp verlicht. Die stinkt geweldig, aldus Thomas en je be derft er je ogen bij. Hij heeft het energiebedrijf in zijn buurt laten uitrekenen wat het zou kos ten elektrisch licht aan te leggen in zijn kantoortje. Het kan best van zijn weekloon af. Dr. Bee ching houdt er nog aan over ook. De heer Thomas heeft al ver scheidene keren om elektrisch licht gevraagd, maar telkenmale werd zijn verzoek afgewezen. Intussen heeft hij zijn geld al weer terug gekregen van zijn hoogste chef. Hij kreeg er be richt bij dat zijn brief is doorge zonden naar de afdeling die „er over gaat". Ik wil nog altijd voor elek trisch licht betalen, zei George Thomas en ik vind het de moeite waard voet bij stuk te houden. Van onze correspondent PARIJS. Richard Kallsen, de Alge rijnse correspondent van het Ameri kaanse radiostation C.B.S. en ex- generaal Salan hebben de kans van hun leven gegrepen. Kallsen heeft een filminterview met Salan kunnen hebben waar hij al maanden lang naar verlangde en Salan heeft, zo als hij altijd gewenst heeft, zich tot het Amerikaanse volk kunnen rich ten. De gehele geschiedenis heeft iets weg van een detectiveroman Volgens het verhaal van Kallsen was hij met een cameraman vertrokken om op 2 no vember in de buurt van de stad Algiers een documentaire te maken. Even bui ten de stad werd zijn wagen aangehou den door een vrachtauto, waarvan de inzittenden hem zeiden dat zij leden van de O.A.S. waren en vroegen of hij een interview met Salan wilde hebben. MET SNOR De reporter en de cameraman lieten zich blinddoeken en reden met de vracht wagen naar een dorpje op een uur af stand van Algiers. Zij gingen een huis binnen en daar werden hun de blind doeken afgenomen. Na een kwartier arriveerde Salan die een snor heeft laten groeien met twee lijfwachten. Hij was bereid twintig minuten lang op de vragen van de Amerikaan te ant woorden. TELEURGESTELD Zich kennelijk richtend tot het Ameri kaanse volk zei hij: „Ik verdedig uw vrijheid. Als Ben Khedda een Algerijn se republiek zou kunnen vestigen, zou dat een volksrepubliek worden. Daar ben ik op tegen. Algiers ligt op slechts een steenworp afstands van Marseille en vergeet niet dat de Amerikanen uit Algiers zijn vertrokken om Europa te bevrijden. Ik zal nooit meer met de Gaulle onder handelen. Wij hebben volledig met hem gebroken. Hij heeft te grof gelogen." Daarna verklaarde hij dat hij al evenmin bereid was om met de F.L.N te onder handelen. Toen hem gevraagd werd hoe hij zich dan voorstelde een eind aan de oorlog te maken bleef hij het ant woord schuldig. Of hij dan dacht zijn doel te kunnen bereiken zonder geweld te gebruiken? GEWELD „Ik zou willen dat het mogelijk was, maar als er geweld werd gebruikt en er hier een communistische regering zou komen, zouden wij vechten om dat te beletten. De Fransen zullen dan onze te gaan." Kennelijk bedoelde Salan met „de Fransen" de aanhangers van een Frans Algerije. Toen Kallsen hem vroeg hoe hij er steeds weer in slaagde om te ontsnappen, ant woordde hij: „De gehele bevolking is met mij. Zelfs Arabieren hebben mij verborgen gehouden, hebben mij vaak van de ene schuilplaats naar de andere gebracht. Vaak ben ik door patrouilles aangehouden, maar steeds hebben zij mij weer laten vertrekken. Er is nog nooit iemand geweest die geprobeerd heeft mij te arresteren." Nadat het interview geëindigd was wer den beide Amerikanen opnieuw ge blinddoekt en teruggebracht naar de plaats waar zij hun wagen hadden achtergelaten. Onmiddellijk daarop wa ren zij naar Londen vertrokken, van waar de filmrollen naar Amerika wer den doorgezonden. Van onze correspondent ILPENDAM De 44-jarige mevrouw Volland uit Amsterdam is gistermor gen in het Noordhollands kanaal ver dronken. De auto, waarin behalve zij ook haar man en hun zesjarige zoontje zat, was na tien minuten weer op het droge gebracht. Door het opvriezen van de slechte weg was de wagen van het gezin gaan slip pen en in het water terecht gekomen. Een achter de auto rijdende militaire wagen stopte onmiddellijk. De burger chauffeur W. M. J. Eijlers uit Amster dam en een van de vier militairen, P. J. van der Valk uit Roermond, sprongen de zinkende auto achterna. De 42-jarige heer Volland en zijn zoon tje hadden zichzelf al uit de wagen be vrijd. Zij werden uit het ijskoude water gehaald. Na een tweede zwemtocht naar de wagen, bleek deze gekanteld te zijn. De redders kregen van de vrachtboot Elsy een roeiboot toegegooid. Met de hulp van de schipper konden zij een ka bel aan de wagen vastmaken. Een vrachtauto, die gebruikt werd bij her stellingswerk aan de weg, heeft tenslotte de wagen weer op de weg getrokken. Eigen nieuwsdienst BARENDRECHT De 21-jarige mili tair In 't Veld uit Strijen is gisteren op de Barendrechtse brug in Barendrecht met zijn bromfiets door een vrachtauto, die hem inhaalde, aangereden. Hij was op zijde kiezen en vertnoedelijk zullen wij slag dood. De militair zou gisteren af- dan gedwongen worden naar Frankrijk zwaaien. tenlandse zaken zal in samenwerking met de betrokken organen de kwestie verder onderzoeken. Professor Friedensburg, lid van de christen-democratische fractie in de bondsdag heeft een interpellatie inge diend, waarin de bondsregering verant woording wordt gevraagd en voorts wordt geïnformeerd hoe men dergelijke bureaucratische misgrepen in de toe komst denkt te kunnen voorkomen, „opdat het vertrouwen in de geloof waardigheid van de Duitse vernieu wing en het aanzie van het Duitse volk niet wordt aangetast". De Westduitse regering heeft gisteren maatregelen genomen om uit de poli tieregisters alle aanklachten te laten verwijderen die tijdens de tweede we reldoorlog in bezette landen zijn in gediend. Het Zuidslavische ministerie van buitenlandse zaken heeft aan alle lan den die in de tweede wereldoorlog te gen Hitier gevochten hebben een nota overhandigd waarin geprotesteerd wordt tegen de arrestatie van Vracaric. Zuidslavië zegt te verwachten dat de landen die tegen Hitier gevochten heb ben „krachtige stappen zullen dioen om te verhinderen dat het in de bonds republiek gelegaliseerd wordt om staatsburgers van geallieerde landen in hun bewegingen te belemmeren of te vervolgen op grond van handelingen uit de bezettingstijd." Advertentie DJAKARTA (AP). President Soe- karno is gisteren in Indonesië terugge keerd. Hij heeft in Wenen een nierope ratie ondergaan, waarna hij nog een aan tal dagen in Rome is geweest. De chirurg van Soekarno, dr. Soeharto, heeft gezegd dat de president nogmaals geopereerd zal moeten worden. Dat zou in Indonesië gedaan worden door Indo nesische artsen „ornd'at wij genoeg ge leerd hebben in Wenen om de volgende operatie zelf te doen". LONDEN (AP) Door douanes ach terna gezeten smokkelaars hebben gis teren in Engeland, in Sussex, voor on geveer een half miljoen gulden aan hor loges uit hun auto gegooid. Hun zorg om zich van bewijsmateri aal te ontdoen was voorbarig; de smok kelauto ontkwam. De horloges werden later in een greppel langs de weg ge vonden. Advertentie programma's |ln het kort >rt DONDERDAG 9 NOVEMBER f RADIO j HILVERSUM 1. 402 m. AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws; 8.15 Gram; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram; 9.35 Waterst; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram; 10.50 V d kleuters; 11.00 V d huisvrouw; 11.15 Gram; 12.00 Dansmuz; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing: 12.43 Instrumentaal trio; 13.00 Nws; 13.15 Mededelingen en gram; 13.25 Beurs- ber; 13.30 Lichte muz; 14.00 Klarinet en piano; 14.30 V d vrouw; 15.05 Progr over huisdieren; 15.45 Gram; 16.00 Van vier tot vijf; 17.00 Gram; 17.30 V d jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Lichte muz; 18.30 Sport- praatje; 18.35 Gesproken brief; 18.40 Lich te muz; 19.00 V d kind; 19.05 Lichte muz; 19.30 V d jeugd; 20 00 Nws; 20.05 La cle- menza di Tito, opera, i d pauze 21.05— 21.25): Vraaggesprek; 22.30 Nws en sportber; 22.40 Act; 23.00 Sportact; 23.10 Discotaria; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM U. 298 m. KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gram; 7.30 V d jeugd; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 V d vrouw; 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram. KRO: 11.00 V d zieken; 11.45 Gewijde muz; 12.00 Mid dagklok noodklok; 12.04 Gram; 12.25 V d boeren; 12.35 Land- en tuinb meded; 12.38 Gram, 12.50 Act; 12.58 Gebed uit Syberië; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz; 13.40 Gevar progr. NCRV: 14.00 Metropo- le-ork; 14.45 Kamerork en solist; 15.30 Ka- me'rmuz; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.20 Ka- mermuz; 17.00 V d jeugd; 17.35 Gram; 17.40 Gram, 17.55 Lichte muz; 18.15 Sport- rubriek; 18.30 Jiddisje volksliederen; 18.50 Sociaal perspekiief, lezing; 19.00 Nws en weeroverz; 19.10 Op de man af. praatje; 19.15 Bachork, vocaal ens en sol; 19.30 Radiokrant; 19.50 Polit lezing; 20.00 Ge- var progr; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverden- king; 22.25 Boekbespr; 23.00 Pianoduo; 23.30 Komen wij uit met het berijmde psalter?, lezing; 23.5524.00 Nws. TELEVISIE J NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Televi- zier. NTS: 20.30 Docum progr over een nieuwe structuur voor ons platteland. AVRO: 21.00—22.20 Krik Krak, TV-spel. DUITSLAND 17.0018.00 V d kind (Regionaal progr: NDR: 18.20 Progr-overz; 18.25 Die Nord- schau; 19.25 Hongkong beeld v e stad. WDR: 18.40 Hier und heute; 19. Ï5 Zeg de waarheid); 20.00 Journ en weeroverz; 20.20 TV-spel; 22.20 Journ BELGIË VLAAMS 19.00 V d jeugd; 19.30 Tele-taalles; 20.00 Nws, sportuitsl en weeroverz; 20.25 Het manneke; 20.30 Kunstprogr; 21.00 Blijspel; 22.20 Nws. BELGIË FRANS 18.30 V d jeugd; 19.00 V d vrouw; 20.00 journ; 20.30 Wedstr; 21.30 Mijn broer Ja cques. Daarna: Journ. MIAMI (AP). Nog geen uur na de huwelijksvoltrekking is maandagavond een Amerikaans echtpaar in Miami on der een auto gekomen en overleden. Na de huwelijksplechtigheid waren de heer en mevrouw Angel gaan lunchen. Op weg naar hun hotel werden zij overreden toen zij zond'er goed uit te kijken overstaken. De echtelieden waren 72 en 73 jaar. Advertentie HARMONISCH IN SMAAK, AFWERKING EN VERPAKKING MOSKOU (Reuter/AP) De 44ste viering van de Russische Ok toberrevolutie is gisteren gemar keerd geweest door enkele inciden ten om de figuur van de vroegere president Worosjilof die velen in de Sowjetunie als bijzonder pijnlijk moeten hebben ervaren. De tachtig jarige Worosjilof, die op het jongste partijcongres was gekapitteld, slaag de er gisteravond te langen leste in contact met zijn vroegere collega's te krijgen toen hij zich met veel moeite een weg had gebaand naar de receptie die de Russische leiders in het Kremlin gaven. Het was een zielige vertoning. Eerder op de dag had Worosjilof, wie men in de Sowjetunie vrij algemeen eerbied toedraagt, figuurlijk een klap in zjjn gezicht gekregen toen hij zijn gewone ereplaats voor de grote parade op het Lenin-mausoleum wilde in nemen. Ofschoon Kroesjtsjef zijn ver ontschuldigingen voor zijn „zonden" geaccepteerd had, hield dit blijkbaar niet in dat de grijze maarschalk nog langer op de eretribune werd geduld. Nadat hij na lang praten met een of ficier van de wacht aanvankelijk was doorgelaten, zag men hem even later terugkomen en als een gebroken man over het Rode Plein wegsehuifelen. Gisteravond bleek echter dat Woros jilof de moed nog niet had opgegeven toen hij zich verstoutte naar de re ceptie van zijn vroegere vrienden in SPANNINGEN BIJ DE POLITIE VAN BAARN Vervolg van pag. 1 Van een oud-lid van het personeel hoorden wij dat in een kamertje op de zolderverdieping een grote ruime schuil plaats is. Die ligt recht tegenover de deur naast het raam. Voor de toegang van deze schuilplaats is een paneel be vestigd met vier schroeven. Achter dit paneel is een grote ruimte, waarin tijdens de oorlog verscheidene onder duikers een veilige schuilplaats hebben gevonden. Wel zijn de onderaardse gewelven en gangen vain het huis onderzocht. Daar zijn nog enkele schuilhoeken die alleen aan ingewijden bekend zijn. Dichte drommen nieuwsgierigen stonden rond om het landgoed toen de politie daar bezig was. Intussen werd gemeld dat uit een boerderij op het landgoed Pijnenburg in de buurt van het tankstation waar het jasje was gevonden, een regenjas was gestolen. Door deze ontdekking werd het onderzoek weer verlegd naar het landgoed Pijnenburg, dat grenst aan het Koninklijk domein achter paleis Soestdijk. Op het landgoed Pijnenburg is de vluchteling Boudewijn H. zeer goed be kend. Vóór de tegenwoordige eigenares was namelijk de familie H. eigenares van de bungalow, die ook op dit land goed staat. In de bungalow vonden de Advertentie ontere vee t VRAAGT UW riOKLOGcR speurhonden echter geen enkel voet spoor van Boudewijn. Wel werd naderhand vermoed dat een spoor in de richting Blaricum liep. Daar meldde de politie de vondst van een fiets. Later werd een speurhond naar Blaricum gebracht. Het resultaat van dit onderzoek is nog niet bekend. De politie te Hilversum heeft gisteren ook nog gezocht naar vingerafdrukken op een uit de garage van het Palace- hotel gestolen auto, die naderhand in Vinkeveen was teruggevonden. De auto was over de kop geslagen en door de berijder verlaten. Het wordt echter onwaarschijnlijk geacht dat de vluchteling zich van deze auto heeft bediend. De auto is een kwartier nadat Boudewijn H. in Baarn uit het politiebureau ontsnapte in Vin keveen over de kop gegaan. Tot laat in de avond kwamen giste ren tientallen tips bij de Baarnse po litie binnen. Telkens vlogen de politie auto's achter de aanwijzingen aan, tot nu toe echter zonder resultaat. Er heerst bij de politie te Baarn een zenuwachtige toestand, die verergerd wordt door een smeulend conflict tus sen de corpschef en het hoofd van de recherche. Tot nu toe heeft de corps chef het onderzoek zelf geleid, met uit sluiting van het hoofd van de recher che. Deze laatste, een inspecteur, is de eni ge bij de Baarnse politie die er maar doodalleen bijloopt. Hij hoorde gisteren pas bij het in dienst komen dat Boude wijn H. was gevlucht. Men had de in specteur rustig laten slapen toen de ar restand er van door ging en er overal alarm werd gemaakt. De drie delinquenten hebben er in de drie dagen, die zij in het Baarnse politiebureau hebben doorgebracht, blijk van gegeven dat zij arrogant en ongeïnteresseerd zijn. Zij hebben geen enkel teken van deernis met hun slachtoffer getoond. Boudewijn heeft al eens meer ge probeerd te vluchten na een verhoor in hetzelfde wachtkamertje bij de voordeur. De jonge Ewoud was bij het opgraven van het skelet in de put aan- wezi g. Hij heeft toen lachend tegen een po litieagent gezegd, och dit is maar een Hier werd de regenjas gestolen. Is Boudewjjn H. de dader? WASHINGTON (Reuter) Voor de tweede keer in het nog zo korte bestaan van het Amerikaanse vlieg dekschip Constellation is er een brand aan boord uitgebroken. De eerste keer in december vo rig jaar kwamen er vijftig mensen om het leven. De brand brak toen uit in een houten stellage aan boord. Het schip was toen nog in aanbouw op de marinewerf op Brooklyn. Bij de proefvaart van het 77000 ton metende schip maandag ontstond de tweede brand door op een gloeiende lei ding gevallen stookolie. Bij deze brand kwamen vier mensen om. Het vuur was snel geblust. Tijdens zijn eerste reis is de negen tienjarige stuurmansleerling W. P. G. Boon uit Alkmaar verongelukt. Toen hij aan boord van de Isis, op de rede van Houston, toezicht hield op laden en los sen, maakte hij een val van ruim twaalf meter in het ruim. Hij was op slag dood. het Kremlin te gaan. Hij overreedde vier wachtposten om hem door te laten en zag kans in de receptiezaal vice- premier Mikojan aan te klampen voor de hem toegevoegde adjudant hem had kunnen tegenhouden en terugsturen. Worosjilof griste een glas wijn van een blad en klonk met Mikojan en de Chinese ambassadeur; daarna toastte hij nog met drie andere leden van het nieuwe partijpresidium. Tenslotte wist de jonge adjudant hem met Zachte drang uit de zaal te leiden naar een aangrenzende kamer waar de minder belangrijke gasten verbleven. Des ochtends, kort na het incident met Worosjilof, hadden Kroesjtsjef en de zijnen vanaf het mausoleum de ge bruikelijke parade van het rode leger afgenomen: kanonnen, vrachtauto's, tanks, troepen, raketten en ander oor logstuig. Westelijke militaire deskun digen zeiden dat er echter niets ge toond werd wat zij niet reeds kenden. Radio Moskou had het Russische volk verteld dat er nieuwe raketten getoond werden die de Moskovieten nog nimmer gezien hadden. De Russische ruimtevaarders Gaga rin en Titof liepen ook mee in het mili taire deel van de parade, die gevolgd werd door een optocht van arbeiders, scholieren en studenten. Kleiner Opvallend was dat de mensenme nigte die de vertoning gadesloeg, klei ner was dan andere jaren. In West-Bvrlijn, waar de Russen niet ver van de Brandenburger Tor een kleine enclave met een monument heb ben, legden Russische soldaten ter ge legenheid van de herdenking van de Oktoberrevolutie kransen bij het ge denkteken voor hun gevallenen. De Westberiijners lieten zich niets aan de betogers gelegen liggen en negeerden de vijf bussen met zingende Russen geheel. LISSABON (AP) Premier Sala- zar, de man die al 32 jaar in Portugal de macht in handen heeft, kan er zeker van zijn dat hij zondag bij de verkiezingen voor de wetgevende ver gadering een volledige overwinning zal halen. Hij dankt dit aan het besluit van de oppositie om haar nog niet gearres teerde kandidaten terug te trekken om dat de premier geen garanties wil geven dat het een eerlijke verkiezing zal wor den. De leiders van de oppositie hebben ver klaard „dat het niet meer mogelijk is de poblemen van Portugal door verkiezingen op te lossen". Deze verklaring zou er op kunnen duiden dat de oppositie haar toe vlucht tot geweld wil nemen om een einde te maken aan het bewind van Salazar. ATHENE (AP) In een milde zonneschijn hebben reddingsbrigades gisteren in Athene de ruïnes die de zware storm van zondag heeft achter gelaten, verder doorzocht. Zij hebben nu 39 lijken geborgen. Er zijn nog vele mensen vermist. De vluchtelingen kwamen gisteren bij het aanbreken van de dag naar de ruïnes van hun huizen om zo veel mogelijk van hun eigendommen bij elkaar te zoeken. De verbindingen van Athene met de buitenwereld zijn intussen hersteld. Ook de spoorlijnen van Athene naar de voor steden zijn weer in orde. Advertentie grapje. Die botten zijn er gewoon in gestopt. Deze cynische houding hebben de jongens ook tijdens de verhoren steeds volgehouden De politiefotograaf heeft nog nooit zulke arrestanten voor zijn lens gehad. Zij trokken rare grimassen en haalden allerlei grapjes uit. Het heeft de groot ste moeite gekost een gelijkende poli tiefoto van hen te maken. Toen H. W. en Ewoud H. gisteren in de getraliede cellengang stonden te wachten op transport naar Utrecht, vertelden ze elkaar moppen. Even heeft men hen gedrieën in d:e cel gezet in de hoop dat zij samen zouden praten over de moord. Zij gaven er toen ech ter duidelijk blijk van dat zij de opzet van dit samenzijn door hadden. Ze de den geen mond open. Tijdens een verhoor zeiden Henk W. en Ewoud H., dat ze al lang samen hadden afgesproken wat ze zouden be kennen en ontkennen als ze ooit ge pakt mochten worden. Ze waren steeds brutaal en volstrekt niet onder de in druk. Niettemin hebben Henk W. en Ewoud H. een vrij nauwkeurige be- Boudewjjn H. kende deze bungalow op het terrein zijner familie als zjjn broekzak. De politie heeft het huis, dat vroeger door de H.'s werd bewoond, grondig doorzocht. schrijving gegeven van de gruwelijke daad. Beiden zeggen dat de thans ge vluchte Boudewijn een bijl heeft ge hanteerd nadat een wurgpoging was mislukt. De politie heeft twee bijlen in beslag genomen om daarmee ver- gelijkingsproeven te nemen met de spleet in de schedel van het slacht offer. Later hebben deze twee jongens be vestigd dat ze eerst nog hadden gepro beerd Theo Mastwijk te vergiftigen toen hij in de torenkamer zat. Die be kentenis kwam echter pas nadat de politie in de kamer braaksel had ge vonden. In het gerechtelijk laboratorium is vastgesteld dat er vergif zat in deze etensresten, die vermengd waren met maagzuur. Een drogist heeft verklaard dat de jongens bij hem vaak chemica liën voor proeven kwamen konen De man had echter al geruime tijd ge leden geweigerd hen nog iets te ver kopen. Jongens- en meisjes- Warm, gezond en reuze sterk. In wol/nylon, zuiver wol of Helanca. Moderne kleuren en mm n g- multicolor. W h 1-12 jaar .Vanaf LET OP HET DELANA A ETIKET! mnmwr

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7