SLUITENDE BEGROTING IN ZEEUWSE HOOFDSTAD STEUTEL Geen verbetering van budgettaire positie Vitrite Works en P.Z.E.M. gaan uitbreiden Reconstructieplan voor binnenstad Nieuw belastingkantoor in Zierikzee geopend VERHOGING TARIEVEN ZIEKENHUIS ers over Cijf de bedrijven TAMSE N.V. - GOES co Gas, water en elektriciteit De elektrische installatie W. J. de Bruyn kraó door Veel onbruikbare woningen moeten worden afgebroken Commissie stelt onderzoek in Ruim negenhonderd huizen in plan Griffioen II Sport en jeugd ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Kunst en cultuur Meer scholieren in de buitenwijken Veel belangstelling voor bouwterreinen Middelburg schoner Mr. Drijber nam afscheid van Leiden Aanbesteding lagere school Overslag Bewusteloze Belg in haven gevonden Het loodgfeterswerk en het sanitair ZIERIKZEE VROOM DREESMANN Brommer in sloot Dinsdag 7 november 1961 MIDDELBURG Het college vim Burgemeesters en Wethouders van Middelburg heeft de raadsleden een sluitende begroting voor het jaar 1962 aangebo den. Het ontwerp ziet er uitermate verzorgd uit en B. en W. hebben deze vergezeld doen gaan van een bijzonder duidelijke aanbiedingsbrief, waarin het college uitvoerig mededeling doet van zijn visie op de ontwikkeling van de gemeente Middelburg. De gewone dienst wijst een totaal aan inkomsten en uitgaven aan van 12.961.856,90 (vorig jaar 11.747.653,30). Het is het college gelukt het budget taire evenwicht ook voor 1962 te handhaven. De kapitaaldienst wijst aan uitgaven een bedrag aan van f 40.387.578,24 en aan inkomsten f 35.087.189.06. Met inbegrip van een nota van wijzigingen, die op de kapitaalsdienst betrekking heeft, is het uitgaven- bedrag f 35.080.989,06. De kapitaaldienst vertoont dus per 31 december 1961 een geraamd tekort aan financieringsmiddelen op lange termijn van f 5.306-589,18. Aan het slot van de geleidebrief merken B. en W. op dat de voorziening in vaste en vlottende middelen voor de financiering van de uitgaven het college geen zorgen baart. Over de ivet op de vaststelling van de financiële verhoudingen tussen het rijk en de gemeenten schrij ven B. en W. o.a. dat door dezee wet de budgettaire positie van de gemeente geen verbetering zal onder gaan. De wet zal, naar hel zich laat aanzien, echter geen voldoende middelen opleveren om de lasten op te vangen, die voortvloeien uit de uitvoering van nieuwe kapjtaalswerken, met. uitzondering van die, welke liggen in de onderwijssector. MIDDELBURG. Hoewel B. en W. niet ontevreden zijn over de bouwactivi teit in de gemeente, heeft de contingen- tering van de premiebouw en het sterk afremmen van de bouw in de vrije sec tor belemmerend gewerkt, schrijft het college aan de gemeenteraad. In de eer ste negen maanden van 1961 zijn 172 nieuwe woningen gereed gekomen, ter wijl nog twintig wooneenheden t.b.v. een rusthuis in aanbouw zijn. Bovendien is nog een premiebeschikking afgekomen voor tachtig woningen aan de Nassau- laan. In de afgelopen maanden werden 47 woningen afgevoerd wegens sloop of wijziging van bestemming. In dit jaar werden acht woningen onbewoonbaar verklaard. Dit aantal is volgens B. en W. veel te laag. De grote behoefte aan woningen belemmert het zoutschadeher- stel van daarvoor in aanmerking komen de woningwetwoningen. Door het gebrek aan wisselwoningen kan de gewenste en mogelijke produktie niet worden be reikt. B. en W. vrezen dat op deze wij ze het herstel nog jaren kan duren. Het college is van mening dat een groot aantal onbruikbare woningen in de naaste toekomst zal moeten worden vervangen. De problematiek is echter niet gering en daarom hebben B. en W„ ter bestudering van dit vraagstuk, een werkcommissie in het leven geroepen, die tot taak heeft na te gaan: a. Het aantal woningen dat binnen een bepaalde tijd moet worden vervangen 'Hoeveel en welke tijd), b. De leeftijdsopbouw, het sociaal maatschappelijk niveau en de financiële draagkracht van de bewoners, c. Of de bewoners bereid en in staat zijn een nieuwe woning buiten de stad dan wel in de binnenstad te betrekken, d. Welke maatregelen en waar deze gewenst worden geacht op grond van het ingestelde onderzoek. In de commissie hebben o.a. zitting de directeuren van gemeentewerken en van maatschappelijke zorg en de directeur van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel werk. MIDDELBURG De omzetten van de gas-, water- en elektriciteitsbedrij ven in Middelburg zijn de laatste jaren voortdurend gestegen. De raming voor deze bedragen is voor 1962 in totaal 2.730.000 tegen 1.453.000 in 1952. De kosten van de openbare verlichting worden voor 1962 geraamd op 102.800 tegen 60.500 in 1952. D» ombouw van het laagspanningsnet had een voorspoedig verloop. In 1962 zal de ombouw ter hand wor den genomen in het gebied, begrensd door Laskade, Maisbaai, Kinderdijk, Korendijk, het gebied Blauwedijk, Teer pakhuizenstraat, Sehoorsteenvegers- singel, Gravenstraat, Hoogstraat, Nieu we Haven, Houtkaai, Londensekaai, Nieuwstraat, Segeerstraat, St. Jan straat en Zusterstraat. Plannen zijn uitgewerkt tot wijziging in de waterwinningsmiddelen door de aanleg van een nieuw kanaal .Om aan de waterbehoefte te kunnen voldoen zal ;n stijgende mate een beroep moeten worden gedaan op het bedrijf te Ossen- drecht. Fluoridering van het drinkwa ter is in studie. B. en W. pogen de belangen van wa terwinning en recreatie zoveel mogelijk met elkaar in evenwicht te houden. Me* de gemeente Vrouwenpolder is overeenstemming bereikt over de aan leg van een kampeerterrein in het vrcongebied. B err W. delen de raad mede een nlan voor verbetering van de openbare verlichting in studie e heb!en. Tiveehonderd inwoners meer Bij het opstellen van de ont- iverp-begroting voor 1962 van de gemeente Middelburg is reke ning gehouden met een stijging van het inwonertal met twee honderd in 1961. Het aantal in-, woners op 1 januari 1961 be droeg 22.571. In de periode september 1960 tot september 1961 nam de be volking van de stad met onge veer driehonderd personen toe. MIDDELBURG - De werkzaamhe den van de dienst Gemeentewerken ne men voortdurend toe. Een uitbreiding van deze dienst zal niet zijn te voorko men, .schrijven B. en W. aan de raad Binnenkort hoopt het college aan de raad plannen voor te leggen betreffen de betere en ruimere huisvesting. MIDDELBURG Burgemees ter en Wethouders merken in een tchrijven aan de gemeenteraad op dat de bouwactiviteit in de par ticuliere sector groot is. De mid denstand vraagt meermalen hulp van de gemeente voor het moder niseren van winkels, waardoor woonruimte aan de bestemming moet worden onttrokken. Niet al tijd is het echter B. en W. moge lijk geweest, i.v.m. het woning tekort, aan de verzoeken te vol doen. MIDDELBURG. In de loop van 1962 zal de uitbreiding van de schouw burg plaats vinden, delen B. en W. aan de raad mede. Het ziet er uoorts naar uit dat binnen afzienbare tijd het Zeeuws museum in Middelburg zal zijn gevestigd. Het ligt in de bedoeling t.z.t. een passende huisvesting van het museum in het Abdijcomplex te vinden. In principe is besloten het Delta museum in Middelburg te vestigen. De culturele evenementen worden steeds duurder, omdat voor beroeps krachten voortdurend meer moet wor den betaald. Daardoor wordt in ster kere mate door culturele organisaties aan de gemeente hulp gevraagd. B. en W. vragen de raad voor culturele manifestaties duizend gulden meer beschikbaar te stellen. B. en W. stellen de raad voor in het komende jaar weer twee evene menten in het kader van het Hol land-Festival te organiseren. Met de Middelburgse muziekkorpsen zal ever de „Molenwat er-concerten" worden gesproken. Hoe kan de belangstelling voor deze concerten worden gestimu leerd?, vragen B. en W. MIDDELBURG. De werkzaamhe den van het gemeentebestuur met be trekking tot de sanering en reconstruc tie van de binnenstad staan in het re ken van de komende ontwikkeling, schrijven B. en W. aan de raad. De functie van de huidige binnenstad vraagt andere voorzieningen dan de functie, die B. en W. daaraan zouden willen toekennen bij een belangrijke in dustriële ontwikkeling. Enerzijds wordt gestreeft naar het intact laten van karakteristieke gebouwen, anderzijds moeten kleine en ondoelmatige woningen verdwijnen. Ook het verkeer vraagt offers. Er zijn op dit gebied niet geringe moeilijk heden, vooral met betrekking tot de brug over het kanaal. In het komende jaar hopen B. en W. de raad een re constructieplan aan te bieden. BRUGGEN Waren B. en W. in het vorige jaar tot de conclusie gekomen dat de Ko- ningbrug door een nieuwe beweegbare brug zou moeten worden vervangen, thans ziet het er naar uit dat de moge lijkheid bestaat de oude brug door een nieuwe vaste brug of een dam te ver vangen. Terzake is met geïnteresseer de bedrijven contact opgenomen. Hier bij is een betere overbrugging van het kanaal door Walcheren een factor van beslissende betekenis. Op de begroting zijn voor de volgende objecten de las ten geraamd: brandweerkazerne, wijzi- Enkele belangrijke uitbreidings plannen van het bedrijfsleven wachten op uitvoering, o.a. bij de Vitrite Works, de P.Z.E.M. en de Melkinkoopcentrale. De P.Z.E.M. streeft naar concentratie van werkzaamheden en het aantal ar beidsplaatsen bij de Vitrite Works stijgt aanzienlijk. MIDDELBURG Door de ver dere bebouwing van de Stromen- wijk nam de schoolbevolking in die wijk toe ten koste van het leerlingental op de scholen in de binnenstad. Door de bouw van woningen aan de Nassaulaan hoopt men nu de achteruitgang in de binnenstad te stuiten. Ver wacht wo-rdt dat door de woning bouw in 1962 en 1963 het aantal scholen in Stromenwijk en Grif fioen zal toenemen. B. en W. ver wachten dat de hervormde en openbare school uitgebreid moe ten worden. Ook zijn maatregelen genomen voor uitbreiding van de openbare kleuterschool en de her vormde kleuterschool met een derde lokaal. B. en W. verwachten dat het in aan bouw zijnde gebouw voor dë Chr. H.B.S. in september 1962 gereed zal zijn, waar na het houten noodgebouw kan verdwij nen. Bij de rijksinstanties bestaat het voor nemen tot de bouw van een nieuwe Rijks H.B.S. B. en W. onderzoeken of de stichting van een nieuw gebouw voor het stedelijk gymnasium daarbij kan v/orden aangepast. In 1962 of eerder zal begonnen worden met de bouw van een houten schoolge bouw voor de Chr. Detailhandelsvax- school in de Stromenwijk. Begin- septem ber 1962 zal de nieuwe Chr. Kweek school gereed zijn. B. en W. hopen tenminste in 1962 goedkeuring te krijgen voor de stichting van ulo-scholen aan de Sportlaan en de Koninginnelaan. Binnenkort ontvangt de gemeenteraad voorstellen. MIDDELBURG Het grondbedrijf baart het gemeentebestuur geen zorgen, schrijven B. en W. aan de raad. De gronden in de Stromenwijk zijn eerder uitgegeven dan werd verwacht en de gronden in 'het plan Br-eeweg zijn voor het overgrote deel gereserveerd voor serieuze bouwers. B. en W. overwegen een soortgelijke zorg aan het bedrijf toe te voegen, namelijk de verwerving, ex ploitatie en uitgifte van gebouwde en on gebouwde percelen in de binnenstad. Ge zien de omvang van het gemeentelijk saneringsbezit is daaraan behoefte. Het aanzien van de plantsoe nen in de gemeente Middelburg is, naar het oordeel van B. en W„ voor verbetering vatbaar. Hierbij valt echter te bedenken, aldus het college, dat iedere verbetering geld kost. Een be scheiden personeelsuitbreiding en mogelijkerwijs een beperking van de zeer arbeidsintensieve versiering levert pi het komende jaar misschien een beter aan zien op, menen b. en W. B. en W. schrijven de raad dat door de aanschaf van een veegmachine de stad waarschijn lijk een schoner aanzien zal krij. gen. Het is jammer dat voor hei materiaal geen behoorlijk onder dak aanwezig is. ZIERIKZEE. Gistermiddag is het nieuwe gebouw van de belastingdienst aan de Oude Haven 15 officieel geo pend. Hiermede heeft de gemeente Zierikzee een aanwinst verworven wat betreft het stedenschoon met het exte rieur, zowel als een hypermodern ge bouw door het moderne interieur. De gevel is namelijk in de oorspronkelijke stijl gehouden van het oude huis, ter wijl dit overigens geheel is vernieuwd, zodat het belastingkantoor een combi natie \ran restauratie en nieuwbouw is geworden. De inspecteur der belastingen, drs. J. J. Mottier heette de. genodigden welkom in een der zalen van het ver nieuwde pand, waarna hij een over- MIDDELBURG. B. en W. hebben de gemeenteraad medegedeeld dat de voorbereidende werkzaamheden met be trekking tot de uitbreidingsplannen thans zover zijn gevorderd, dat het col lege binnen afzienbare tijd aan de raad het plan Griffioen II hoopt voor te leg gen. Dat plan omvat 39 hectare bouw terrein, waarop rond 950 woningen kun nen worden gebouwd, openbare gebou wen en winkels buiten beschouwing ge laten. Met het oog op de verwerving van de benodigde gronden zijn reeds de eerste contacten gelegd. Ook de eerste fase van plan Zuid is reeds als plan in onderdelen in de pla- MIDDELBURG. B. en W. zijn van mening dat de exploitatie van het ziekenhuis sluitend moet worden. De tekorten over de afgelopen jaren waren aanzienlijk voor 1962 geraamd op 99.164,82 en B. en W. menen dat deze situatie ongezond is. Het Middelburgse ziekenhuis kan voor tekorten terugvallen op het gemeentebestuur en dat is voor particuliere ziekenhuizen niet mogelijk. Het is, schrijven B. en W. aan de raad, onbevredigend, dat het ziekenhuis door het verstrekken van diensten beneden de kostprijs ten laste van de gemeente feitelijk een verkapte subsidie verstrekt aan de zieken fondsen, aan voor eigen rekening verpleegden, aan andere gemeenten en kerkelijke en burgelijke instellingen van weldadigheid. In een uitvoerige brief aan het bestuur van het ziekenhuis hebben B. en W. medegedeeld dat in de toekomst het ziekenhuis „self supporting" dient te zijn. Het bestuur is verzocht te bevorderen dat de tarieven op een zodanig niveau worden gebracht, dat het beoogde doel wordt bereikt. Ontstaan er dan nog tekorten, dan moeten die uit beschikbare reserves bij het ziekenhuis worden bestreden. B. en W. verwachten dat de minister van Economische Zaken zich niet zal verzetten tegen een redelijke kostenverhoging. LEIDEN De nieuwe burge meester van Middelburg, mr. J. Drijber, nam gisteren afscheid als wethouder van de Leidse raad. Hij werd allereerst door de Leid se burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, toegesproken, die zijn oud-wethouder nu met „waar de ambtsgenoot" aansprak. Jhr. Van Kinschot herinnerde er aan dat mr. Drijber ruim acht jaar deel uitmaakte van de raad waar van de laatste drie jaar als wet houder. Mr. Drijber was als vijf de wethouder aan het college toe gevoegd maar was allerminst een vijfde rad aan de wagen gebleken, aldus de burgemeester. Altijd was zijn warme belangstelling voor de door hem beheerde portefeuille voor vervoerswegen en verkeer gebleken en had hij zich altijd een strijder en ver dediger van de voorstellen van het college aan de raad getoond. De burge meester wenste mr. Drijber en diens echtgenote veel geluk in zijn burge meestersfunctie in Middelburg. De voor zitter van de grootste fractie, die van de P.v.d.A., de heer C. J. Piena, stipte naast het niet altijd met elkaar eens zijn in de raad toch zijn grote waardering aan voor de scheidende wethouder. Mr. Drijber sprak tenslotte nog een uitvoerig dankwoord, waarbij hij o.m. opmerkte dat „dit heus de laatste keer is, dan bent u van me af", hij roemde de team geest in B. en W. en dankte de burge meester, de gemeentesecretaris en al het personeel waarmee hij had samenge werkt en stipte nog eens aan wat in al die jaren tot stand was gebracht. Zeer druk bezochte recepties voor respectieve lijk het stadhuispersoneel en de stad Leiden sloten dit afscheid af. nologische werkcommissie van de ge meente geweest. B. en W. hopen het plan in het komend begrotingsjaar aan de raad te kunnen voorleggen en met de grondverwerving een aanvang te maken. De grondverwerving is, volgens B, en W. nog urgenter met betrekking tot het nieuwe industrieterrein. Onderhandelin gen worden thans gevoerd over het laat ste gedeelte van het bestaande industrie terrein. De onteigeningsbesluiten van de raad wachten nog op goedkeuringsbe sluiten van de Kroon. Zowel wat om vang, ligging en inhoud betreft zijn de ze plannen afgestemd op een industriële ontwikkeling in het Zuid-Sloe. B. en W. zijn van mening dat zij al het mogelijke moeten doen, opdat een komende ont wikkeling tijdig en in voldoende mate kan worden opgevangen. zicht gaf van de geschiedenis van de totstandkoming der restauratie en het gebouw opende. Hij vermeldde tenslot te dat inspectie der belastingen nu ge vestigd is in het eveneens opgeknapte gebouw aan de Oude Haven 54. In het gebouw Oude Haven 15 bevindt zich gelijkvloers het ontvangkantoor en bo ven de afdeling controle der inspectie der belastingen en het stationnement van de directie belastingen invoerrech ten en accijnzen. Na de heer Mottier voerde het woord de heer J. D. Ham stra Pik, directeur van 's rijks belas tingen dienst Zeeland-Noord-Brabant. Hij oordeelde het wel nuttig dat de belastingdienst ook eens voor het voet licht trad en vertelde in welke fasen de vernieuwing en restauratie van dit gebouw zich hadden voltrokken. Alleen voorgevel In 1956 stond vast dat het pand aan de Oude Haven 15 zou moeten worden gerestaureerd. Nadat in 1958 was be gonnen bleek echter in 1959 reeds dat restauratie alleen niet voldoende zou zijn. Alleen de voorgevel werd tenslot te gerestaureerd, de rest werd uitge broken en geheel nieuw opgetrokken. De heer Hamstra Pik bracht hulde aan de rijksgebouwendienst voor de bereik te resultaten. Vervolgens spraken de heren ir. L. C. Faber, hoofdarchitect van de rijksgebouwendienst, mr. F. Th. Dijckmeester, burgemeester van Zie rikzee, J. W. v. d. Doel. namens de vereniging van belastingconsulenten werkzaam op Schouwenduiveland en namens de Scheldebank, de heer M. C. v. d. Bout van Renesse, namens de notarissen en aannemer fa. J. Rogge band en Zn. uit Zierikzee, Het gezel schap bezichtigde hierna het werkelijk riante gebouw, waarvan de statige voorgevel geheel passend bij de patri ciërshuizen van Zierikzee een verras send contrast vormt met het in functio nele kleuren beschilderde moderne in terieur. Advertentiën OVERSLAG. Door het gemeentebe stuur van Overslag werd aanbesteed de bouw van de lagere school. Laagste inschrijver was de aannemer L. de Bruijne uit Hulst voor 66.400,-. ging stratenbeloop bij de schouwburg, schouwburgproject, nieuwbouw gemeen tebedrijven Molenwater, vernieuwing en verbreding Oosterscheldestraat (Lage- weg), waarmede spoedig een begin wordt gemaakt. Binnenkort is het schetsontwerp ge reed voor een nieuw politiebureau. Voor de bouw van een nieuwe reinigingsgara ge zal de raad binnenkort een voorstel ontvangen. Voor de restauratie van de Klove niersdoelen is een belangrijke rijks subsidie toegezegd. MIDDELBURG Binnenkort zullen de raadsleden van Middelburg een sportnota ontvangen, waarin o.a. zal worden gesproken over de uitbreiding van de sportaccomodatie en over de vragen, waar deze moet worden ge realiseerd, van welke omvang zij moet zijn e.d. Zal, vragen B. en W. de raad, de uitbreiding i.v.m. het Sloeplan in de stadsuitbreiding over het Kanaal door Walcheren moeten plaatsvinden? Het beheer over de sportaccomodatie willen B. en W. opdragen aan een op te rich ten sportstichting. Nog dit jaar of begin volgend jaar zullen B. en W. de raad voorstellen de sportveldenaccomodatie uit te breiden met een half verhard veld. B. en W. stellen de raad voorts voor de subsidie voor de Middelburgse jeugd raad met zeshonderd gulden te verho gen. De jeugdraad wordt daardoor in de gelegenheid gesteld de kelder onder net gymnastieklokaal in de Bachten- sieene te huren van „De Schakel". Het plan om op Walcheren de beschikking 'e krijgen over eon kampeerterrein ten behoeve van de Middelburgse georgani- Sferde jeugd, hebben B. en W. nog niet oogegeven, ondanks de teleurstelling, da: het terrein, dat B. en W. beschik baar wensten te stellen, uit planologi sche overwegingen daartoe ni»t ge schikt werd geacht. MIDDELBURG. Tegelijk met de aanbieding van de ontwerp-begroting der gemeente, hebben B. en W. ook de in ontwerp gereedgekomen begrotingen van de bedrijven aangeboden. Over deze bedrijfsbegrotingen in het kort bet volgende: Brandweer. Voor 1962 wordt een verlies geraamd van 126.902.- Het voor 1961 geraamde ver lies was bijna 3000 gulden lager. Open bare verlichting. Geraamd verlies: 102.800.- Voor 1961 was dit verlies 2700.- lager geraamd. Waterleidingbedrijf. De winst over 1962 wordt geraamd op 16.700.- dat is Slachthuis-keuringsdienst. Geraamd verlies 12.433.32, dat is ƒ3.824.85 min der dan het voor 1961 geraamde verlies. Ontsmettingsdienst. Geraamd verlies ƒ1206.-, d.i. 609 gulden minder dan over 1961. Stichting Middelburgse zwembaden. Geraamd verlies 30.036,96. Over 1961 werd een verlies van 10.159.03 min der geraamd. Reinigingsdienst. Geraamd verlies 144.880.- Het verlies over 1961 werd op ƒ15.233.- minder geschat. Grondbedrijf. Het verlies wordt ge raamd op 13.938,32, d.i. ƒ2.108.57 min der dan over 1961. Sportterreinen. De nadelige exploita tieuitkomst voor 1962 wordt geraamd op 48.897,22, d.i. ƒ5.365,49 minder dan over 1961. Stichting Openluchttheater „Middel burg". Nadelig exploitatiebedrag ƒ2.175.- Voor 1962 werd het nadelig sal do 150 gulden lager geraamd. Godshuizen. De nadelige-exploitatie- uitkomst wordt geraamd op 14.248,52, d.i. 8.725,23 minder dan over 1961. Burgerlijke instelling voor maatschap pelijke zorg. Het verlies voor 1962 wordt berekend op 667.200. Het te kort voor 1961 was 82.300 gulden lager geraamd. Gemeentelijke dienst voor maatschap pelijke zorg. De nadelige exploitatie uitkomst over 1962 zal naar verwachting 173.570.- bedragen, dat is 330 gulden minder dan in 1961. Elektriciteitsbedrijf. B. en W. ver wachten dat het bedrijf in 192 een winst zal maken van 108.600, dat is ƒ10.800.- meer dan in 1961. Gasbedrijf. Het exploitatieoverschol zal in 1962, verwachten B. en W. 23.900.- bedragen, namelijk 3900 gul den minder dan in 1961. TERNEUZEN Aan de Zeedijk in Terneuzen heeft men een tot nu toe on bekende jongeman, waarschijnlijk van Belgische nationaliteit in bewusteloze toestand omstreeks zes uur gisteravond aangetroffen. Waarschijnlijk betreft het hier geen misdrijf, maar is hij onwel geworden. Hij is naar het Julianazieken- huis vervoerd. In het ontspanningslokaal van de inrichting Vrederust in Bergen op Zoom is een tentoonstelling gehou den van door personeel van de in richting gemaakte foto's. Zestien inzenders (sters) hadden in totaal 140 foto's ingezonden. Enkele paar- denopnamen van de heer P. Fioole werden met de eerste prijs be loond. Er waren buitengewoon mooie foto's te zien. De tentoon stelling mocht zich in een grote belangstelling, niet alleen van de inrichting, maar ook van geïnteres seerden uit Bergen op Zoom en om geving verheugen. Foto: Ploegende paarden van P. Fioole. taak. De uitslag van de wedstrijd De' jury had geen gemakkelijke was: le prijs: P. Fioole 80,62 p.; 2e prijs: dokter Hubert 79,37 p.; 3e prijs: de heer Sohumm 79,21 p.; 4e prijs: de heer Bos 74.16 p.; 5e prijs: mevr. Schelde 70,00 p.; lie prijs: mej. Koomans-Dries 69,71 p.; 7e prijs: mej. Faber 68,78 p.; 8e prijs: de heer De Waaij 68,74 p.; 9e prijs: mej. Kwartel 68,44 p.; 10e prijs: de heer Van der Mast 66,90 p. van het nieuwe gebouw van de belastingdienst te Zierikzee werd verzorgd door van het nieuwe gebouw van de belastingdienst aan de Oude Haven te Zierikzee werd geleverd en aangelegd door Juliana van Stolbergstraat 19 Terneuzen Te!. 2287 verzorgde de METAALCONSTRUCTIES van het nieuwe gebouw van de belastingdienst aan de Oude Haven te Zierikzee. Oók in het nieuwe belastingkntoor te Zierikzee werden: de linoleumvloeren en de gehele stoffering verzorgd door: TELEFOON 01640 - 5900 Voor het praktijkdiploma machine- schrijven slaagden te Terneuzen de dames: P. Schoiten, F. Meeusen en de heren Jac. de Regt en H. Destombes. Voor het vaardigheidsdiploma slaagden de heren M. Kaan, Jac. Houtdrager, J. 't Gilde, F. van Es en J. van de Veen. In Kloetinge wordt dinsdag 7 novem ber een propaganda-avond belegd door de plaatselijke afdeling van het Konin gin Wilhelminafonds. Dokter H. J. En- tink zal een causerie houden over de medische zijde van het kankervraagstuk terwijl tevens ook enkele films worden vertoond. De muziekvereniging „De Volhar ding uit Zaamslag bracht op 4 novem ber een muzikaal bezoek aan Klooster- zande. Ook was aanwezig de showband van de Prov. Zeeuwsche Eleetr. Mij. De afdeling Axel van het G.P.V. vergaderde in het vergaderlokaal der Gereformeerde Kerk aan de Kerkdreef. Spreker was de heer D. J. Oggel met het onderwerp „De Nederlandse Ge loofsbelijdenis en haar betekenis." De Christelijke Besturenbond te Axel houdt op 28 november a.s. 'haar jaarlijkse culturele avond. Voor 'het te Rotterdam gehouden examen vakbekwaamheid Slagers'bedrijf slaagde A. Baart te Groenendijk. Aan de Christelijke kleuterschool te Meliskerke, die met ingang van 1 ja nuari a.s. start, is als hoofd benoemd mej. J. Wouters te Westkapelle. De Hervormde Evangelisatie te Westkapelle is weer gestart met het godsdienstonderricht, gegeven door de heer Faasse. De collecte voor het Koningin Wil helminafonds bracht in Zoutelande 126 op. Het bekende cafetaria „Dorpszicht" in de Noordstraat te Haamstede eigen dom van de heer L. T. Kooman is ver kocht aan de heer P. de Graaf uit Den Haag. Slager J. de Koning uit Burgh be haalde op de internationale slagersvak- wedstrijd enige opmerkelijke successen. Uit een veld van slagers uit Duitsland, Noorwegen. Zwitserland, Frankrijk en andere landen kreeg de slager uit Burgh voor zijn inzending rookvlees een twee de prijs. Ook voor zijn lunchworst kreeg hij een tweede prijs. De te Sint Annaland gehouden col lecte ten bate van het P.I.T. heeft 133,40 opgebracht. 0 In de consistoriekamer van de her vormde kerk te Kamperland is een ver kiezing gehouden voor ambtsdragers. Tot ouderlingen werden gekozen de he ren Jac. Mol en N. J. Nelisse en tot diaken de heer I. Wisse, herkozen werd tot diaken de heer J. A. Wisse. De organist Piet van Egmond geeft op 18 november a.s. een concert op het orgel van de Nederl. Herv. Kerk te Axel. In de maand oktober 1961 werd aan het postkantoor Bergen op Zoom en de daaronder ressorterende postinrichtingen op 'boekjes van de Rijkspostspaarbank ingelegd f 686.148,95 en terugbetaald ƒ440.242,03. In de vacature J. Glas is gekozen tot ouderling van de Herv. Kerk in Kapeile de heer J. Groenleer en als zesde ouderling van deze gemeente de heer J. Ruissen. 's GRAVENPOLDER. Dezer dagen belandde de heer M. J. B. uit 's Gra venpolder met zijn bromfiets in de sloot langs de provinciale weg. De bestuurder van een vrachtwagen, de he^r J. T. uit Oudenhoorn, sloeg halverwege de weg plotseling rechtsaf om het erf van de heer P. M. Flikweert op te rijden, ter wijl B. doende was deze auto op het tegelpad rechts te passeren. Een botsing was toen niet meer te voorkomen. Be houdens enige materiële schade liep de aanrijding goed af. Nu reeds een lentebode HAAMSTEDE. Het is eigen lijk niet te geloven, maar op het buitenverblijf van de familie De Jonge uit Geldrop. „de Vlucht- haven" genaamd, bloeit eenzaam en alleen, een sneeuwklokje. Heel parmantig steekt ze haar helderwitte bloempje in de koude herfstlucht omhoog, met de bedoeling een bruggehoofd te vormen tussen de naderende winter en de nog ver in het ver schiet liggende lente.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3