Laatste veerboot voer Yeere - Kamperland SPROOKJE IN KINDER BOEKENWEEK Kentucky's best! iinTÊiHnraif Schoondijke financieel op dood spoor Oud-Vossemeer krijgt eigen gesloten vuilniswagen Zeven miljoen kubieke meter bagger voor Axel Ongevallen in Bergen op Zoom ZWARE SHAG F 225.000.- AAN PRIJZEN VOLGEND JAAR STRAND BIJ KATSEVEER Souvenir Kleuter spelend te water geraakt en verdronken Plechtigheid bij landings monument t Is lekker roken van in handige piastic tabakszak! soepel en vers tot de laatste draad! Nieuw hoofd B.B. kring Nrd.-Zeeland Eeuwfeest van chr. school in Wissenkerke Raatl Bruinisse bijeen Geen gemeenschappelijke regeling Oudste bewoonster van Schouwen-Duiveland vierde 98e jaarfeest Ambtsjubileum ds. Goudzwaard w.o. 6 WOONHUIZEN a F 25.000.- per stuk ifuf Ia# ip kun Int Appèl-loten 1 f 1.per stuk met 5 verschillende afbeeldingen, UW 101 IS HUII 101 bij winkeliers cn giro: 18 ten name van Appèl-ROTTERDAM. Verbreding kanaal Gent-Terneuzen Winkelactie in Wissenkerke Officiële opening chr. kleuterschool Tholen Vlam in de pan N.C.L.B. bijeen in Wemeldinge Woensdag 1 november 1961 ZEEUWSCU DAGBLAD Pag. 1 VEERE. De laatste tocht van het veerbootje Veere Kamperland vond gisteravond plaats onder een kristalheldere sterrenhemel en met een flinke bries, die de vele genodigden in de kragen van hun jassen deed duiken. In Veere stapte ook de commissaris van de Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, aan boord. Hij was het die de klok luidde waarna het bootje, waarop zich ook nog een handvol „echte" passagiers be vond, zich van de steiger losmaakte en het donkere Veerse Meer opstevende. Na een even winderige als kille overtocht kwam de Zuidvliet in Kamperland aan en konden de Noordbevelandse passagiers hun fietsen of de benenwagen pakken waarna zij in het duistere ruime polderland verdwenen. Ook voor de terugweg waren er nog enige „klantjes", die de laatste kaar tjes kochten, die stuurman E. van Zweden aanbood. Burge meester jhr. I. F. den Beer Poortugael was de laatste die zo'n veertig-cents stukje papier in de handen kreeg gedrukt. Hij stopte het zorgvuldig weg, want voor hem is het natuurlijk „een souvenir." Luid gilde de stoomfluit toen de Zuidvliet zich van de Kamperlandse Steiger losmaakte en nagewuifd door enige tientallen Noordbevelanders die nog een laatste Wik op het bootje wil den slaan, verdween de veerboot in het duister. In ,de ,CamPveerse toren werden de genodigden eerst op een warme dronk getraineerd om de stijve vingers te laten ontdooien waarna jhr. De Ca sembroot de aanwezigen, onder wie B en W. van Veere en Wissenkerke, bur gemeester F. G. Sprenger van Oostka- pelle, de directeur van de P.S.D., mr. J. L. Nieuwenhuis, de oud-directeur van de vroegere bootdienst op de Ooster- schelde, de heer P. de Bruine, de com mandant van het loodswezen en de be manning van de Zuidvliet, hartelijk welkom heette. Hij merkte in zijn rede op, dat zonder bepaald sentimenteel te worden het toch weer aan zijn hart ging dat deze oude traditie zou worden opgeheven. Hij gaf vervolgens een kor te geschiedenis van het veer en zei dat al voor 1530 met een veer tussen Veere en Kamperland werd gevaren. Aan de ze dienst kwam een einde toen op 5 no vember van dat jaar een stormvloed Noord-Beveland geheel onder water zette. Maar dat voor die ramp een veer- dienst werd onderhouden zeggen de namen van, de stad Veere en van de Campveerse toren reeds. In 1795 werd het veer eigendom van Prins Willem I en nog later werd het een deel van de staatsdomeinen. Slikken Toen Noord-Beveland weer aan de zee was ontrukt, werd een behoefte aan het veer weer gevoeld. Helemaal ide aal is die veerdienst uiteraard nooit ge weest. In 1823 moest men na van boord te zijn gestapt nog een voetreis ma ken van een halfuur dwars door de slikken heen naar de droge grond van Noord-Beveland. Een dienstregeling, da terende uit 1824, maakt gewag van het gebruiken van roeiboten of zeilschuiten voor het onderhouden van de veerdienst. Twee uur voor en na hoog water werd de reis meestal aanvaard. In 1920 had het veer zich langza merhand naar een ook voor deze tijd aanvaard peil ontwikkeld. In 1924 werd het provinciaal bestuur van Zeeland eigenaar van de dienst. Twee schip pers werden in dienst genomen om het veer te onderhouden. Voor 1925 wer den over het algemeen zogenaamde „zeilschouwen" gebruikt voor het over zetten van de passagiers daarna stoom schepen en dan meestal „afdankertjes" van andere grotere veerdiensten. Enige voorvallen in recenter jaren stipte de commissaris in zijn historisch overzicht van het veer aan. Onder ande re het verloren gaan van het schip Ju liana" tijdens de stormramp van 1953 en de redding van passagiers in 1957 toen de veerboot in het ijs van het Veerse Gat bleef vastzitten. De commissaris zei voorts dat hij BERGEN OP ZOOM. Zondagna middag is er op de Antwerpsestraat weg te Bergen op Zoom een aanrij ding gebeurd op de hoek bij de Prins Bernhardlaan tussen een auto be stuurd door L. de L. uit Yerseke en een auto, bestuurd door A. E. uit Ber gen op Zoom. De aanrijding ontstond doordat De L. die over de Prins Bern hardlaan reed op de splitsing geen voorrang verleende. Beide wagens lie pen schade op, maar niemand werd verwond. Door de politie van Bergen op Zoom werd een zekere G. B. uit Goes, ver blijvende te Roosendaal, aangehouden die onder zodanige invloed van drank verkeerde dat hij niet geacht kon wor den een motorrijtuig naar behoren te kunnen besturen. Tegen hem werd daarvoor proces verbaal opgemaakt. Te vens bleek dat de man geen rijbewijs bezat en de vrachtauto die van zijn werkgever was, zonder diens voorkennis had meegenomen. De auto werd door de politie in bewaring genomen. Zondagavond kwam de zeventienja rige M. B. uit 's Heerenhoek in Bergen op Zoom bij kennissen zo ongelukkig te vallen dat hij door een ruit viel. De jongen liep hierbij een slagader lijke bloeding op en moest naar het Algemeen Burger Gasthuis worden ver voerd waar hij ter verpleging werd op genomen. In de Gentiaanstraat in Bergen Zoom kwam maandagmorgen M. met zijn bromfiets zo ongelukkig te val len dat hij bewusteloos op de straat weg bleef liggen. Hij werd met een bloe dende hoofdwonde per ziekenauto naar het Algemeen Burger Gasthuis ver voerd en ter verpleging opgenomen Vermoedelijk was R. met zijn brom fiets geslipt. het met de gemeentebesturen van Veere en Wissenkerke betreurde dat door het opheffen van de Veerdienst de in die gemeenten wonende men sen, die niet over een auto beschik ken, het bepaald niet makkelijker hebben gekregen. Immers, indien een bejaarde Veere- naar zijn kleinzoon in Kamperland wil bezoeken zal hij een flinke om weg over de dam in Vrouwenpolder moeten maken. „Maar daar is nu eenmaal niets aan te doen", besloot jhr. De Casembroot, die ook nog even „zijn petje afnam" voor de prestaties in al die jaren van de bemanning van de Zuidvliet. Romantiek De burgemeester van Veere, jhr Den Beer Poortugael, noemde het een histo rische dag. Hij zei deze laatste reis van de veerboot met ietwat gemengde ge voelens te hebben gemaakt. Aan de ene kant was er een zekere weemoed over het verloren gaan van dit brokje roman tiek maar aan de andere kant hoopte jhr. Den Beer Poortugael dat de re creatie ook dit gat in het Veerse hart zou stoppen. De Veerse burgemeester besloot zijn rede met een van zijn zelfgemaakte, langzamerhand befaamd geworden, ge dichten en vergastte de bemanning nog op enige foto's van haar en de boot. Machinist M. N. Minnebo nam deze ook voor de anderen in ontvangst. VLISSINGEN. De leeszaal van de kinderbibliotheek kreeg gistermid dag een invasie van kleine gasten te verwerken, die met stralende snoetjes afwachtten wat de kindermiddag, ge houden ter gelegenheid van de zeven de kinderboekenweek, hen brengen zou. De middag bestond uit een kleine toneelvoorstelling, voor de kinderen tot tien jaar en een hersengymnas- tiekwedstrijd en voorlezen voor de kinderen van tien jaar en ouder. Mej. J. C. van Liere, bibliotheekas sistente, hield voor de kleintjes een korte inleiding over de boekenweek die dit keer in het teken van de sprookjes staat. Enkele enthousiaste en kleine leden van de kinderbibliotheek voerden vol overgave het sprookje „de gouden zwaan" op, waarbij hun leeftijdgenoot jes een aandachtig (en duimzuigend) publiek vormden. In de uitgeschreven wedstrijd een mooi stukje versiering voor het lees- zaaltje te maker! toerden de zusjes Corry (9) en Nelleke (8) Huisman en Marianne Ostee (9) beloond met een boek. Het duo Huisman heeft een mooie tekening gemaakt en Marian ne won haar prijs met een feestslin- ger. De kinderen van.tien jaar en ouder werd een sprookje voorgelezen waar na zij zich konden meten in een wed strijd hersengymnastiek, waarvoor vijfentwintig meisjes en jongens zich opgaven. De middag stond, evenals de kin derboekenweek, in het teken van de sprookjes, en werd georganiseerd door mej. Th. van Leeuwen, kinderbiblio- thekaresse. Advertentie n- i/s fyj 4. it jSf Mjm m •V vV> THOLEN. De kring Tholen Z 5 van de Bescherming Bevolking is samen met de kring St-Philipsiand en de kring Schouwen-Duiveland tot één kring gevormd, Kring „Noord-Zee land". De heer J. R. de Boer te Zierik- zee, hoofd van de voormalige kring Schouwen-Duiveland is benoemd tot hoofd van de nieuw gevormde kring. Aan het hoofd van de voormalige kring Tholen Z 5, de heer P. van Voornveld te Tholen werd door de kringraad eer vol ontslag verleend. WISSENKERKE. De christelijke lagere school bestaat vandaag 100 jaar. De viering van dit eeuwfeest zal nog enige tijd uitgesteld worden. Het be stuur wil de jubileumvoering laten sa menvallen met de officiële opening van de nieuwe school, die thans in aanbouw is. Dat zal waarschijnlijk gebeuren in het begin van het volgende jaar. De oud-leerlingen van de school maken zich intussen verdienstelijk met de voor bereiding van de festiviteiten. In ons blad hebben wij enige tijd geleden uit voerig geschreven over de historie van deze school. BRUINISSE. De gemeenteraad van Bruinisse zal vrijdag 3 november in openbare vergadering bijeen komen. Onder de ingekomen stukken is een verzoek van de Stichting voor Maat schappelijk en Cultureel Werk in Zee land om de subsidie te verhogen van vijf tot acht cent per iniwoner en een verzoek van de Landbouwvereniging Landbouwbelang om de percelen die niet aangesloten zijn op de Gemeente lijke riolering vrij te stellen van Riool belasting. In verband met het begraven op de Algemene Begraafplaats in de toekomst is er een voorstel van B. en W. tot het gesloten verklaren van een gedeel te van de Algemene Begraafplaats, waarop sedert 1942 geen begravingen meer zijn verricht, terwijl men in de toekomst wil overgaan tot het in twee verdiepingen begraven van huurgraven. Voorgesteld wordt enkele tarieven van havengeld (zand, grind, cement) te verlagen. GOES. Spelenderwijs is de drieja rige Michiel J. Weezepoel uit Goes te water geraakt en verdronken. Dit is de conclusie van de politie die, nadat het kind maandagavond omstreeks zes uur werd vermist, na lang speuren, en dreg gen in het kanaal, om kwart voor twaalf gistermorgen het lijkje van het kind op haalde. Het werd gevonden niet ver van de plaats waar het stepje van de kleu ter lag, op een meter afstand van de walkant. De politie heeft alles in het werk gesteld om het kind te vinden. Tot vijf uur gistermorgen is de omge ving met een speurhond afgezocht en onafgebroken gedregd. Jeugdige Vlissingertjes volgen aandachtig de toneelprestaties van hun leeftijd genootjes in het sprookje „De gouden VLISSINGEN. Bij het landingsmo nument aan de Marinedam in Vilis- singen zal vrijdagmorgen. 3 november om half elf een korte plechtigheid plaats vinden. Het gemeentebestuur zal ter herdenking van de bevrijding van de stad een krans leggen. Er zullen geen toespraken worden gehouden. Voor ie der bestaat de gelegenheid hierbij aan wezig te zijn en eventueel een bloemen hulde te brengen. SCHOONDIJKE. Tijdens de raads vergadering kreeg de raad van Schoon dijke de begroting voor het dienstjaar 1962 aangeboden. De gewone dienst ver toont een tekort van 13.000.terwijl de post voor onvoorzien op deze dienst 3.000.groot is. Hoewel naar de me ning van B W de alarmklok beslist nog niet behoeft te worden geluid, is het duidelijk, dat met een dergelijke begroting, zonder kans op verhoogde in komsten, alle initiatieven moeten blijven rusten en de gemeente op dood spoor is gerangeerd. De nieuwe financiële ver houding tussen rijk en gemeenten, die voor vele gemeenten gunstige perspec tieven heeft geopend, geeft de gemeen te Schoondijke geen enkel soulaas, om dat Schoondijke bij de oude financiële verhouding reeds een subjectieve uitke ring bezat van 23.965,84 en hiermee bij de nieuwe financiële verhouding, door deze in mindering te brengen, re kening wordt gehouden. Naast deze fi nanciële tegenvaller moesten verschil lende posten aanmerkelijk worden ver hoogd. Het hoofdstuk Maatschappelijke steun vroeg voor het jaar 1962 een bedrag van 8000.meer in vergelijking met 1960. Ook de nieuwe straatverlichting, in verband met de verlichting op de nieuwe rotonde met de invalswegen, eis te 3000.meer. Het onderwijs vraagt steeds meer geld, zo is door verhoging van het bedrag per leerling van 10. deze post geraamd op 2280.ho- OUD-VOSSEMEER. De begroting 1962 van de gemeente Oud-Vossemeer is sluitend met een post onvoorzien van rond 36.000 gulden. Deze gunstige uit slag is mogelijk geworden door de ge raamde hogere uitkeringen volgens de nieuwe financiële verhoudingswet rijk en gemeenten. Bij de bespreking van het rapport van de onderzoekcommissie in de maandag gehouden gemeenteraadsvergadering deelde de burgemeester, mr. J. J. Ver- sluijs, mede dat de laatste boerderij- brand de gemeente op 1200 gulden komt te staan aan uurloonvergoedingen voor de leden van de vrijwillige brandweer. Baten staan daar niet tegenover. De regeling woningverbetering geeft Advertentie BRUINISSE. De weduwe M. van Gilst-Westdorp te Bruinisse vierde zondag haar 98e verjaar dag. Zij is de oudste inwoonster van Bruinisse en wellicht zelfs van het gehele eiland Schouwen- Duiveland. Mevrouw van Gilst- Westdorp geniet nog een uitste kende gezondheid, alleen is zij wat hardhorend. Maar zij is nog ongekend helder van geest en weet zich de dingen van vroeger, zowel als die van de laatste tijd, nog goed te herinneren en kent de gehele Bruinisser gemeen schap nog van haver tot gort. Haar ouders toaren werkzaam in de meekrapindustrie zoals die honderd jaar geleden nog in iede re Zeeuwse plaats de nodige le vendigheid gaf en in die tak van bedrijf heeft zij zelf als jong meisje en jonge vrouw nog ak- tief mee geholpen. Zij mocht en kele jaren geleden het zeldzame feit belenen 66 jaar getrouwd te zijn, maar haar echtgenoot, de heer A. van Gilst, overleed in 1957. IJSSELMONDE. Het 25-jarig ambts jubileum van ds. D. Goudzwaard te IJsselmonde (geboren te Bruinisse)is voor deze niet ongemerkt voorbij ge gaan. Naast familie en vrienden uit zijn geboorteplaats waren er vrienden en kennissen uit zijn eerste gemeente Bres- kens terwijl 's avonds de kerkeraad van Breskens officieel vertegenwoordigd was in de persoon van de tegenwoor dige predikant en een aantal kerke- raadsleden. 's Avonds werd een gemeente-avond gehouden in een vol Verenigingsgebouw waar onder meer aanwezig waren ds. H. Waardenburg uit Rotterdam en de beide Hervormde collega's, ds. War- molts en ds. Don te IJsselmonde. Nieuw gebouw voor belastingdienst Zierikzee ZIERIKZEE. Het gebouw van de belastingdienst aan de Oude Haven te Zierikzee is thans voltooid. Op maandag 6 november, des middags om twee uur zal het gebouw officieel geopend wor den. Door het vertrek van mevrouw Bruil-van der Kooij voor de meisjes en de heer A. Adriaanse voor de jongensaf- deling was de Jeugdvereniging op Ger. grondslag te Bruinisse evenals zoveel andere verenigingen in nood gekomen wat de leiders betreft. Nu het winter seizoen weer begint hebben mejuffr. zuster C. H. Oranje en de heer D. W. Bal zich bereid verklaard de openge vallen plaatsen in te nemen. EEN SERIE DUBBEL PRIJSBEPALEND I i.p.v. één - TWEE WOONHUIZEN 50.000.-) Bij aankoop van 10 loten voor verkoop aan familie, vrienden, kennissen en relaties: een extra medewerkerscoupon 20.000.- gratis familie-prijzen! (Bovendien gratie trekkingslijst). plaatselijk zeer goede resultaten. Sinds 1952 kwamen 23 grote verbeteringen en 57 veranderingen inzake de w.c.'s tot stand, zulks op een totaal woningbestand van ongeveer 500. Het college van B. en W. heeft weinig hoop, dat in 1962 reeds een gedeelte van het rioleringsplan uitgevoerd kan wor den. Met het leggen van een nieuw trot toir in de Veerstraat kan in ieder ge val niet langer worden gewacht. De raad stelde het bedrag, dat voor de exploitatiekosten der bijzondere scholen in 1962 wordt beschikbaar ge steld op 45,04 per leerling (vorig jaar 38.63). Na vaststelling der begroting wisselde de raad uitvoerig van gedachten over de gemeentelijke reinigingsdienst. Voor het oprichten van een gemeenschappelij ke regeling tussen de vijf gemeenten op het eiland Tholen voelde de raad niet veel. Men kan de zaak dan niet vol doende in eigen handen houden en op halen van tuinafvallen, hetgeen in deze gemeente veel voorkomt, is niet moge lijk, zo oordeelde de raad. In plaats daarvan viel het besluit om voor 3000 gulden een eigen gesloten vuil niswagen te kopen, waarbij als trek kracht werd gedacht aan huur van een tractor. B. en W. zuilen voorts een door hen zelf geuite suggestie nader bestude ren om te komen tot verhoging van de reinigingsrechten van vijf tot zes gulden en de aanschaf van uniforme vuilnisem mers. ger. Zo zijn er nog meerdere posten, die de krappe middelen der gemeente zwaarder belasten dan in 1960 het ge val was. B W gaven de raad de ver zekering dat dit college naar verhoging van de inkomsten zal blijven streven, zo zal de raad een voorstel tegemoet kunnen zien, om de minister om een verhoogde uitkering uit het gemeente fonds te verzoeken. Ook voor wat be treft de verlichting van de rotonde met de toegangswegen, die voor een belang rijk deel dient ten behoeve van het ver keer op de rijksweg, zal getracht wor den van het Rijk een tegemoetkoming in de exploitatie te verkrijgen. De be groting is gebaseerd op de handhaving van het verzorgingspeil, zelfs kon in de begroting geen rekening gehouden wor den met de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester, de verandering van de muziekkiosk in een ruimte voor een bejaardensociëteit en repetitiegele genheid voor de plaatselijke verenigin gen, een nieuwe muziektent, nieuwe speelweide, een wandelpad langs de Mo lenkreek, een tweede sportveld, het plan van de P.Z.E.M. en enige verfraaiing van de gemeente. De raad vond het goed, dat de win kels te Schoondijke op de drie vrijda gen, vallende in de periode van de win keliersactie, tot 's avonds negen uur ge opend blijven. Omtrent het verzoek in den vervolge de vrijdag als koopavond te beschouwen met sluitingstijd om ne gen uur 's avonds en het gelijktijdig terugbrengen van het sluitingsuur voor de andere weekdagen van zeven op zes uur, hadden B W de winkeliersver eniging bericht hiervoor niets te vöêlë'n, aangezien het in een grote behoefte voorziet, dat de werkende ingezetenen na hun werk nog boodschappen kunnen doen. De raad ging akkoord met het voor stel van B W inzake het aangaan van een overeenkomst met de Stichting Gereformeerde Bejaardenzorg in West- Z-Vlaanderen. Naar aanleiding van het adres van de diverse Muziekbonden voor de toe kenning van een verhoogde jaarlijkse subsidie aan de plaatselijke muziekver eniging, zei voorzitter dat B W van mening zijn thans aan dit verzoek nog niet te kunnen voldoen. De plaatselijke Muziekvereniging krijgt een subsidie van 900.per jaar en het is niet het juiste moment dit te verhogen, aange zien nog voorzieningen getroffen dienen te worden in verband met een repeti tieruimte. Ggk. d. d. Min. v. Just. dd. 30-12-60 onder nr. LO. 570/209/601. S series van 320.000 loten i f. 1.— per sL Trekking 21 dee. 1901. Baten bestemd voor het Bond van Ned. MIL Oorlogsslachtoffers Fonds le 's Gravenhage ten gunste van tegemoetkoming in de exploitatiekosten van het Bungalotvdorp te Doorn en voor andere noodrakeltjke uit gaven tn het belang der revalidatie en ontspanning van militaire oorlogsslachtoffers. Adr. v. int. A. M- Bergers, Heemraadasingel 30», Botterdam, telefoon 50.000., Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De gemeente Axel is uitgekozen om de zeven miljoen kubieke meter bagger te bergen, die uit de ver breding van het Kanaal van Terneuzen naar Gent zal vrij komen. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft, omdat niet alle terreinen die met dit slib opgehoogd zullen worden, vrij willig hiervoor ter beschikking komen, een onteigeningswet bij de Tweede Kamer ingediend. Nadat de terreinen zijn opgespoten, aldus minister Korthals, zal de gemeen te Axel deze gedeeltelijk in haar uitbrei dingsplan voor woningbouw bestemmen. Het andere deel wordt weer landbouw grond. Stedebouwkundigen, planologen en het gemeentebestuur van Axel ver wachten van het plan een zeer fraai re sultaat. De terreinen zijn uitgekozen na overleg en met instemming van het ge meentebestuur, het landbouwschap, de natuurbeschermingsconsulent, de cul tuurtechnische dienst en Gedeputeerde Staten van Zeeland. De zes bezwaarschriften tegen dit WISSENKERKE. De middenstands vereniging in Wissenkerke heeft beslo ten weer een winkelactie te organise ren. Deze actie zal gehouden worden van 21 november tot 5 december a.s. Er zullen aantrekkelijke prijzen beschik baar gesteld worden. plan, die de minister ook overlegt aan de Tweede Kamer, zijn na betrokke nen te hebben gehoord niet ontvan kelijk verklaard. Het ophogen van ander terrein, dat landbouwkundig gezien min der waard is, is niet mogelijk omdat dit bestemd is als industrie terrein (be doeld wordt de Dekkers en Emmapol- der). Hier zullen insteekhavens worden gegraven, waardoor reeds ophogingen met de vrijkomende grond plaatsvinden. Het verloren gaan van goede landbouw grond weerlegt de bewindsman met de mededeling dat de gemeente deze gron den toch al in haar uitbreidingsplan had opgenomen, bestemd voor woningbouw, zodat die grond toch voor agrarisch ge bruik verloren zou gaan. WILHELMINADORPDe kans is aanwezig, dat volgend jaar het gemeen tebestuur van Kattendijke kan beschik ken over het strand bij Katseveer. Met medewerking van Provinciale Water staat wordt de exploitatie-opzet samen gesteld. Verwacht mag worden, dat vol gend voorjaar het strand aangelegd kan worden De kosten zullen echter aan merkelijk hoger worden dan aanvanke- lijk was geraamd. De gemeenteraad heeft reeds een krediet van 30.000 gul- den voor dit doel beschikbaar gesteld. Van Hattem en Blankevoort zou het strand aanleggen, maar nu deze aanne mersfirma met het materiaal is ver trokken zullen de kosten aanzienlijk stijgen. Zoals bekend wilde Rijkswater staat aanvankelijk geen vergunning verlenen voor dit strand, maar in een later stadium kwam toch de goedkeu ring. In die tijd was de aannemer met zijn materiaal echter vertrokken. De mogelijkheid is voorts aanwezig, dat de meerdere kosten voor een gedeelte ge dekt kunnen worden door rijkssubsidie. THOLEN. Donderdagmiddag zal de nieuwe Chr. kleuterschool te Tholen of ficieel worden geopend. Nadat de geno digden in „Hof van Holland" zijn ont vangen zal de inspectrice van het kleu teronderwijs in Zeeland, mejuffrouw De Jonge de opening verrichten. Zaterdag middag van 3 tot 4 uur zullen belang stellenden in de gelegenheid worden ge steld om de school te bezichtigen. RILLAND. Mevrouw De W., die een dezer dagen aan het frites bakken was zal deze onderneming niet licht ver geten. Op een kwaad moment sloeg de vlam in de pan en bedreigde weldra de gehele keukeninventaris. Mevrouw De W. slaakte een gil en wist op die manier haar man te alarmeren. Deze pakte de pan vast en droeg 'het 'hete gevaar naar buiten. Hij kreeg echter het bran dende vet op handen, voeten en voor hoofd, en liep lelijke brandwonden op. WEMELDINGE. In het gebouw ach ter de Geref. Kerk vergaderde de Ned. Chr. Landarbeidersbond, afd. Wemel dinge. Als spreker was aanwezig het hoofdbestuurslid de heer M. D. de Hol lander. Hij sprak over het onderwerp „C.A.O. en de vrije zaterdag", welk onderwerp een aandachtig gehoor had. Scooterrijder vloog over personenauto heen BRUINISSE. De varensgezel L. K. te Bruinisse is zaterdagavond op de hoek van de Oudestraat en de Beurs straat met zijn scooter in botsing ge komen met een personenauto, bestuurd door M. B. eveneens uit Bruinisse. De heer K. is bij de botsing over de -auto van B. heen-gevlogen en liep een her senschudding en bloedende schaafwon den op. Hij kon echter naar de ouder lijke woning vervoerd worden. De scoo ter werd zeer zwaar beschadigd. Het ongeval gebeurde toen de personenauto geen voorrang verleende. Zendingsavond Wemeldinge WEMELDINGE. In de Ger. Kerk te Wemeldinge werd een zendingsavond gehouden van de Surinaamse zending. De heer R. Breeveld sprak over zijn zestienjarige ervaring als zendeling in Suriname. De heer G. de Leeuw uit Zeist gaf een algemeen overzicht van het evangelisch zendingswerk van de Broederschap in Suriname. Een en an der werd verduidelijkt met kleurendia's. Voorlichting gezinsvoogdij GOES. In samenwerking met de r.-k. gezinsvoogdij heeft Pro Juventute in de Prins van Oranie een voorlich tingsavond gehouden. Er was veel be langstelling en gezinsvoogden en ande ren, die met dit belangrijke sociale werk in aanraking komen, werden op zeer deskundige wijze ingelicht. Nadat een film over het werk van Pro Juven tute was vertoond, bestond er ruime ge legenheid tot het stellen van vragen en het van gedachten wisselen over talrij ke facetten van de gezinsvoogdij. i

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3