Nederlandse Oostenrip Amsterdam achterstand werkte zijn vlot weg Na rust moest Wijk voor Rillandia wijken (2-4) Terneuzense Boys kwam via strafschop gelijk Krabbendijke-voorhoede toonde geen verband Zege ontglipte Wemeldinge in de laatste minuten BALLETLESSEN WERPEN VRUCHT AF HOCKEYCOMPETITIE Raadslid denkt het niet te harden Afscheid ds. v. d. Wal Dinteloord voor rust aan gelukkige voorsprong Middelburg V won op valreep van AZW II Clement brak been Zeeuws KNVB-elftal tegen Brabants- Limburgse amateurs Bouwvakbestuurders vergaderden in Goes Bevelandse A.R. sprak over veranderde samenleving Filmavond met tombola Albert Schweitzerclub Deltarit Scheldegouwen Nieuwe opleiding aan landbouwhuishoudschool Lycëisten zagen op de film Engeland Schilders spraken over hun pensioenfonds Raad St. Maartensdijk Bruse Boys wonnen na spannende strijd met 4-2 van VCK Raadsbesluit zal ter vernietiging worden voorgedragen aan De Kroon Maandag 30 oktober 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 EIGEN NIEUWSDIENST TJILVERSUM In de Expohal te Hilversum heeft de Nederlandse dames-keurturnploeg zaterdag een klinkende overwinning behaald op Oostenrijk. In de Olympische vierkamp gingen de Oostenrijkse dames met 185.45 tegen 178.5 punt ten onder. Janny Vierstra in actie op de evenwichtsbalk. Voor de nationale dames- keurturnploeg is zij een aanwinst. Eigen nieuwsdienst "D OTTERDAM. De uitslagenlijst van de gisteren voor de eerste klasse *- van de hockeycompetitie gespeelde wedstrijden vertoont geen verras singen. Amsterdam en Venlo handhaafden zich respectievelijk in het westen en zuiden, DKS en Arnhem gaven elkaar niets toe en in het noor den liep LHC verder uit op zijn naaste concurrenten. Hilversum en Delftsche Studenten speelden een aantrekkelijke partij hockey, waarbij de gasten zich aan merkelijk produktiever toonden dan de thuisclub. Hoewel er in het veld nauwelijks van enig krachtsverschil sprake was, bleek de balbehandeling door de Studenten, die het vooral in de dieptepass zochten, effectiever te zijn. Goed samenspel van het binnentrio leidde na ruim twintig minuten spelen tot een doelpunt van Stork. Vijf minu ten daarna stelde Jurriens, die goed als middenvoor debuteerde. Verheem in staat er 20 van te maken. Na de hervatting leek het er even op alsof Hilversum het verloren terrein zou her winnen. Van 't Hooft verkleinde de achterstand, maar verder kwamen de gastheren niet. Toen doelman Kreym- borg een overtreding beging kostte dat een strafbully, welk duel door Overdijkink werd gewonnen (13) en vijf minuten voor het eindsignaal bracht Verheem de stand op 14. Een verdiende maar geflatteerde zege. Regen LeidenSCHC werd wegens hevige regenval twintig minuten voor het ein de gestaakt. Voor die tijd had SCHC de grootste moeite gehad om de in de eerste helft (doelpunt van Koekebak- ker) opgelopen achterstand weg te wer ken. Een kwartier na de rust schoot Van Gooswilligen uit een strafcorner de bal in het Leidse doel. Daarna kwam de regen Drie doelpunten van Dekker en één van Moolenburg bezorgden BMHC een duidelijke overwinning op Kampong en hoewel Amsterdam in het Wagener stadion bij de rust met 01 tegen HDM achterstond werd het toch nog 31. De stand: Amsterdam 713, Delftsche Stud. 7—11, SCHC 6—10, Laren 7—8, BMHC 7—8, Hilversum 7—6, HDM 7— 4, Kampong 7—3, TOGO 7—3, Leiden g.2. In Zuid had Venlo bijzonder veel moeite met HTCC dat in de eerste helft sterker speelde dan de gasten. Tjepke- ma drukte die meerderheid in een doel punt uit. Direct na de hervatting werd het door Trynes 11, maar ook daarna bleef de thuisclub sterker. Tjepkema gaf HTCC opnieuw de leiding maar daarna was het weer Trynes die gelijk maakte. In de daaropvolgende strijd om de gehele winst deed Houben de balans in het voordeel van Venlo over slaan door een strafbully-duel van Van Staveren te winnen. Zwart Wit hield gedurende de eerste helft tegen EMHC stand, doch daarna kreeg de thuisclub een inzinking, het geen EMHC drie doelpunten opleverde. Schiffelbusch redde de eer voor Zwart Wit. Ook Keep Fit gaf tegen Tilburg goed partij. Eerst in de tweede helft kwamen de doelpunten waarbij Van Vroonhoven en P. Taminiau voor de thuisclub doelpuntten en Luyk voor de gasten. MOP keek bij de rust tegen een min of meer verrassende achterstand van 0—2 aan tegen een Breda dat goed spel liet zien. Het werd ten slotte 03. De stand: Venlo 810. Tilburg 57, EMHC 5—7, MOP 6—6, Breda 6—6, HTCC 64, Keep Fit 64, Zwart Wit 6—2. Goed partij In oost eindigden DKS en Arnhem zoals zij waren begonnen. Upward gaf het op bezoek zijnde Zwolle goed partij en eerst kort voor het eind gelukte het de gasten uit een strafcorner het enige doelpunt te maken. Union (30 op Almelo) en PW (51 op Nijmegen) behaalden regelmatig overwinningen. Het is duidelijk dat Kieviten en BDHC (00) in het westen een klasse apart vormen. Laren en Be Fair (21) verwisselden van (onderste) plaats. In het zuiden waren zowel het gelijke spel van EMHC (33 tegen 's-Hertogen- bosch) als de nederlaag van Were Di een verrassing. In oost kwam Deventer bij Union niet verder dan 11, waar door PW een punt kon inlopen. Quick verloor de strijd om de bezetting van de laatste plaats van EHV (01). Gro ningen (08 bij Daring) zowel als LHC (02 bij GCHC) blijven winnen. De stand: DKS 69. Arnhem 58, Union 5—7, Zwolle 6—7, PW 6—7, Upward 6—4, Nijmegen 63, Almelo 6—2. De met veel spanning tegemoet ge ziene ontmoeting tussen Groninger Studenten en LHC is in een verdiende zege voor de bezoekers geëindigd. In de eerste helft werd er niet gescoord, maar daarna drukte Weerstra de kleine meerderheid van de Friezen in een doelpunt uit. Heep bracht ten slotte de stand op 0—2. Meppel doet het dit jaar aanmerkelijk beter dan in voorgaande seizoenen, ge tuige nu weer de overwinning welke bij GHBS werd behaald (14). HMC bleef bij de kopgroep door een over winning (04) in Assen en Groningen behield de aansluiting door in Veen- dam met 15 van Daring te winnen. De stand: LHC 6—11, Groningen 69, Gron. Stud. 68, HMC 68, Meppel 6—6, Daring 6—3, GHBS 6—2, HVA 6—1. Dit verschil is in een dergelijke strijd bijzonder groot te noemen. De Nederlandse dames hebben dan ook bewezen, dat de lessen in balletvor- men vruchten gaan afwerpen. Voorts is het technische peil duidelijk in op gaande lijn. Wanneer men het laag ste cijfer, dat voor de einduitslag op elk onderdeel wordt geschrapt, niet meerekent kwamen voor de Neder landse telling in aanmerking de cijfers 9 tot en met 9,5. De Oostenrijkse turnsters konden daartegenover slechts 8,259,45 stel len. Chauvinisme Over de beoordeling waren de vier dames-juryleden (twee van Ne derland en twee van Oostenrijk) het niet altijd eens en enkele malen moest wedstrijdleider De Jong dan ook de juryleden bijeenroepen, omdat de cijfers een te groot onderling ver schil toonden. Wij konden menige Oos tenrijkse beoordeling niet van chau vinisme vrijpleiten. Het krachtsver schil was, naar onze smaak, groter dan de uitslag aangeeft. De Nederlandse dames overtroefden hun tegenstandsters vooral in tech niek. De zes Nederlandse turnsters verschilden qua stijl en afwerking niet veel van elkaar. Als Thea Bel- mer tijdens haar balkoefening niet het ongeluk had gehad bij het door rollen uit handstand iets scheef te rollen, waardoor zij naast de balk te recht kwam, dan zouden zelfs de eer ste zes plaatsen voor Oranje zijn ge weest. Prima vorm Ria van Velsen bewees weer eens in prima vorm te zijn. De paard- sprong leverde haar 9,45 punt op. Haar vrije oefening met hoge spron gen en goede verbindingen werd met 9,40 punt gewaardeerd. Bij het brugturnen viel vooral de jeugdige Thea Belmer op. De jury- kende haar voor dit onderdeel het hoogste cijfer van de .wedstrijd (9,50 punt) toe. Ook Bep Idenburg kwam hier trouwens met 9,45 punt tot een voortreffelijke prestatie. Verheugend was voorts, dat Grietje van Essen een zeer sterke vooruit gang toonde. Dolly van der Meulen bewees, dat zij geheel is genezen van haar armblessure. In de zestienjarige Janny Vierstra heeft onze nationale ploeg een prach tige aanwinst. Alle onderdelen werden gewonnen door Nederland. Paardsprong 46,3045,50, balk 45,7543,35, brug 46,65—44,25 en vrije oefe ning 46,75-45,40. De individuele volgorde was: 1. Bia van Velsen 37,35; 2. Bep Idenburg 37,10; 3. Grietje van Essen 36,95; 4. Dolly van der Meulen 36,60 5. Janny Vierstra (allen Ne derland) 36,45; 6. Traudi Haslauer (O.) 36,25; 7. Thea Belmer (N) 36,15; 8. Hen- ny Parzer 35,55; 9. Ingrid Ledl 35,40; 10. Gagmar Hammeier 35,30; 11. Christl Bubsch 34,50; 12. Pepina Punz (allen Oos tenrijk) 34,30. RIA VAN VELSEN ...eerste op individuele ranglijst... BAARLAND. Toen vrijdag avond de vergadering van de Raad der gemeente om half acht zou beginnen met als eerste agendapunt na de opening en notulen de beëdiging ban het nieuwe raadslid, de heer I. van Hemert, zat men elkaar aan te kijken en te beraadslagen wat te doen omdat de heer Van Hemert er nog niet was. Even nadien kwam de heer Van Hemert en plm. 5 minuten te laat begon de raadsvergade ring, waarbij de voorzitter zei dat deze vergadering zo spoedig na de vorige wordt gehouden i.v.m. een beslissing inzake het dorpsplein. Vervolgens werd overgegaan tot beëdiging van het nieuwe raadslid, de heer I. van Hemert (Herv. Kiezers), die in antwoord op de vraag van de voorzitter of hij bereid was de betreffende eden af te leggen, antwoordde: een eed, dat is nogal wat, als ik binnen 3 weken denk dat ik het niet kan harden, dan moet ik mijn ontslag weer nemen", waarop de burgemeester hem vroeg of hij dan bereid was de belofte af te leggen. „Nou ja, dat dan wel", waarop hij de vereiste beloften aflegde. VROUWENPOLDER. In een stamp volle kerkdienst heeft de Gereformeer de predikant van Vrouwenpolder, ds. J v. d. Wal gisteren afscheid genomen van zijn gemeente in verband met zijn vertrek naar Zwolle. De scheidende do minee hield zijn laatste predikatie n.a.v. een tekst uit ps. 134. In zijn preek bracht hij o.m. dank voor het goede samenspel dat er in de afgelopen jaren is geweest tussen voor ganger en gemeente. Afscheidswoorden werden gesproken door de heer G. de Jonge, die sprak namens de kerkeraad en de gemeente en door ds. S. van Wouwe namens de classis Middelburg. Verder voerden het woord ds. J. de Boer namens de Her vormde gemeente (ds. de Boer bracht o.a. dank voor de goede verstandhou ding die er altijd was geweest) en bur gemeester A. de Kam namens het ge meentebestuur. Nadat ds. van der Wal nog enkele woorden tot zijn gemeente had gericht was in de consistorie gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen. In Kloetinge schijnt vruchtbaar bouwland te zijn voor voederbieten. De landbouwer Jac. Wagenaar toonde ons tenminste enkele exemplaren (z.g. man gels) die een gewicht hadden van rond 11 kg. Een twaalftal van dit produkt bereikte het gewicht van 100 kg. Het muziekgezelschap „Wilhelmina te Colijnsplaat bracht ter gelegenheid van het 40-jarig huwelijksfeest van het echtpaar Fortuin-Brouwer een serenade In verband met de ongunstige weers omstandigheden werd deze serenade gebracht in de zaal van de heer Ver- burg. De heer Fortuin is reeds vele ja ren lid van het gezelschap. (Advertentie) BOEING jH 707 EUROPA—INDIA zonder tussenlanding in 7 u. 55 U.S.A. JAPAN AUSTRALIË - INDONESIË 56, Ravenstein - BRUSSELTel.: (02) 128785-127515 of uw Reisbureau WIJK. Rillandia heeft in Wijk een volkomen verdiende 42 over winning behaald, al zag het er met de, rust nog niet direct daarnaar uit. Tóen stonden de Rillanders namelijk met Z0 achter. Het duurde een kwartier voordat de Zeeuwen een beetje „los" konden ko men op het hobbelige en oneffen veld. In die eerste vijftien minuten brachten zij er dan ook bitter weinig van terecht. Dit leidde al spoedig tot een 20 voor sprong voor Wijk. Het eerste doelpunt Viel in de elfde minuut, toen Van Leeuwen een zacht schot op doel afzond. Van Hoorn wilde de bal pakken, maar via een bobbel in het terrein stuitte het leer In het doel (1—0). Vijf minuten later lag het „brui ne monster" opnieuw achter doelman TERNEUZEN. Terneuzense Boys en Dinteloord hebben in Zeeuws-Vlaanderen een spannende en op goed peil staande partij voetbal gespeeld. Voor rust gaven de Terneuzenaren de toon aan, ofschoon de meerderheid niet in voldoende treffers tot uitdrukking werd gebracht. Zelfs keek de thuis club met de rust tegen een 12 achterstand op. Dinteloord kwam namelijk op min of meer gelukkige wijze aan twee doelpunten. Na vijftien minuten scoorde De Kra ker voor de Boys (10), die daarna er niet in konden slagen het windvoordeel uit te buiten. Dinteloord kwam op vrij gelukkige wijze aan de gelijkmaker en een voorsprong. Eerst viel de Zeeuwse doe'man over een gemakkelijk houdba re bal heen en daarna caramboleerde een zacht rollertje via de paal in doel (1—2). Een stand die allerminst de juis te verhouding in het veld weergaf. Na de rust was Dinteloord meesten tijds in de aanval. In de 20e minuut echter kwam Terneuzense Boys via een dankbaar aanvaarde strafschop aan de gelijkmaker. Bij een doelworsteling sloeg een Dinteloord-speler de bal met de hand weg. Aanvoerder Cornelisse bracht beheerst de stand op 2Z. Beide ploegen bepaalden zich daarna tot het bereiken van een overwinning, welk po gen gepaard ging met het missen van kansen. KLOETINGE. Op de eerste ver gadering der C.H.U. kiesvereniging in het nieuwe winterseizoen werd tijdens de bestuursverkiezing de heer M. J. de Looze als secretaris gekozen in de plaats van de heer J. W. de Vrieze. Wethouder B. M. van Nieuwenhuyze hield een praatje over het werk van de gemeente. Van Hoorn. Na een misverstand in de Rillandse achterhoede schoot Van Leeu wen wederom raak (2—0). Van dat mo ment -af kwam Wijk er eigenlijk niet meer aan te pas, maar Rillandse doel punten zouden pas komen in de tweede wedstrijdhelft. Vijf minuten na rust maakte Moer land een prachtig doelpunt met het hoofd uit een voorzet van Walraven (21). In hoog tempo stortten zich nu de Rillandse aanvallen op de Wijkse veste. Na zeven minuten werd een goede combinatie WalravenPrevo door laatstgenoemde goed afgerond (22). Doelman Van Wijnen had vervolgens geluk dat Prevo tot twee keer toe, het houtwerk deed trillen. In de twaalfde minuut nam Rillandia een voorsprong. Walraven scoorde uit een goede pass van Lambertus (23). Wijk probeerde toen nog „weg te ko men", maar spil Meesters en doelman Van Hoorn wisten van geen wijken. Met een keihard schot maakte Prevo in de 32e minuut aan alle onzekerheid een ein de (2—4). MIDDELBURG. Middelburg V heeft moeten ervaren dat AZW II be ter speelt dan de plaats die het op de ranglijst inneemt zou doen vermoeden. Zelfs moest met kunst en vliegwerk een kwartier voor het einde een Z1 achterstand in een 3Z zege worden omgezet. Na tien minuten scoorde de Axelse rechtsbinnen De Hamer de openingstreffer voor AZW: 01. Tien minuten later werd het gelijk toen een schot van Ridderhof via de paal en een AZW-achterspeler in het doel be landde (11). Het bleek daarna duidelijk dat de Middelburgse voorhoede haar dag niet had. Zelfs wist AZW II door een doel punt van linksbuiten De Visser bij rust opnieuw een voorsprong te nemen; 1 2. Deze stand bleef ongewijzigd tot een kwartier voor het einde. Middelburg ging in de aanval en wist door midvoor Dirven de stand weer ge lijk te maken. Zelfs gaf Boone zijn ploeg zeven minuten voor het einde nog een 32 overwinning op een prima spe lend AZW II. KRABBENDIJKE. In een zeer matig gespeelde wedstrijd hebben Krabbendijke zomin ais Aalburg se rieuze rechten kunnen doen gelden op de overwinning. Men eindigde vijf minuten voor tijd op 11, een stand waarmee beide ploegen dik tevreden kunnen zijn. Dat men voortijdig op hield kwam doordat de Krabbendijke- rechtshalf G. Clement zijn been bo ven de enkel brak, waardoor hij naar het ziekenhuis Oostwal te Goes ver voerd moest worden. De thuisclub had het elftal nogal „omgegooid". Van Oosten stond nu ROOSENDAAL. Donderdag 2 no vember 's avonds om half 8 wordt op het R.B.C.-terrein in Roosendaal een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een Brabants-Limburgs amateur KNVB-elf tal en het Zeeuws KNVB-elftal. De Technische Commissie van de afdeling Zeeland heeft dit laatste elftal als volgt samengesteld: Doel: P. Baart (Vlissingen)achter: J. de Waal (Vlissingen) (aanv.) en F. Rieteco (Zeeland Sport); midden: H. F. de Gueht (Hulst). L. Verhulst (Vlissin gen), J. Koch (Terneuzen)voor: P. Meeusen (Terneuzen), J. Lilipaly (Vlis singen), R. A. Moens (Vlissingen), W. Groenewegen (Vlissingen) en M. J. Meeteson (Hontenisse). Reserves: H. Versluis (Middelburg), W. F. Vos (Mid delburg), F. A. J. Kruyssen (Hontenis se) en C. L, Stroo (Vlissingen). GOES. De besturen van het gewest Zeeland van de Christelijke Bond van werknemers in de hout- en bouwnijver heid kwamen zaterdag in hotel „De Ko renbeurs" bijeen ter bespreking van een groot aantal punten. De bijeenkomst stond onder leiding van de districtsbe stuurder, de heer H. Klompenmaker, die in zijn begroetingswoord speciaal verwelkomde de heer K. Zuidema, bondsbestuurder. De heer Klompenma ker besprak het financiële jaarverslag, waarop een levendige discussie volgde. De hoofdmoot van de .vergadering werd gevormd door een bespreking over de lonen. In maart 1962 zal een nieuwe C.A.O. moeten ingaan. Ook de vijfdaag se werkweek werd in de besprekingen betrokken. Over al deze onderwerpen ontspon zich een geanimeerde discussie. rechtsbuiten, Kriekaard linksbuiten en Kaat bezette de middenvoorplaats, maar het gevolg van deze gewijzigde taktiek was dat het verband in de voor hoede totaal zoek was. Slechts linksbin nen Traas haaide een voldoende. Aal burg bewees allerminst dat het zetelde op de tweede plaats van de ranglijst. Alleen linksbuiten Mandemakers maak te het de Krabbendijke-verdediging nog al eens moeilijk. Doelman v. d. Vrede heeft ook in deze wedstrijd weer zijn klasse getoond. Hij redde twee keer zeer fraai bij schoten van Mandema kers. In het eerste kwartier moest de Aalburg-defensie vaak aan de nood rem trekken, maar doelpunten bleven uit. Tot de tiende minuut. Toen ving Traas een bal op en loste van dertig meter afstand een schot dat doel trof (10). Aalburg sloeg direct te rug, maar middenvoor Van Veen „wei gerde" vooralsnog van de hem gebo den kansen gebruik te maken, zelfs niet toen hij oog in oog stond met v. d. Vrede, die de lage schuiver van Van Veen nog op overigens magni fieke wijze kon keren. Krabbendijke volhardde in kort spel, waarbij Van Oosten te weinig in het spel betrokken werd. Direct na de her vatting gaf Aalburg de toon aan. Dit leidde in de vierde minuut tot een tref fer van M-andemakers, nadat deze spe ler keurig Korstanje omspeeld had (1 1). De beide verdedigingen beheersten daarna de wedstrijd. Tien minuten voor tijd kogelde Traas van twee meter afstand nog hoog over. Vijf minuten later moest Clement van het veld gedragen worden. De beide aanvoerders besloten in overleg met de scheidsrechter de resterende minuten niet meer uit te spelen. WEMELDINGE. Het Sprang- Capelse SSC '55 heeft in een ru moerige en zeer matig gespeelde wedstrijd kans gezien in de laatste twee minuten een 31 achterstand nog om te zetten in een gelijk spel. Direct na de aftrap zat Wemeldinge GOES. Het lid van provinciale sta ten, burgemeester J. van den Bos van St. Annaland heeft tijdens een zaterdag middag in restaurant „Opril" gehouden vergadering van de staten-centrale Goes van A.H.-kiesverenigingen een gedegen beschouwing gehouden over het onder werp: „Provincie en gemeente in een veranderende samenleving". Spreker schetste de ontwikkeling van de tech niek op velerlei gebied, waardoor de sa menleving een ander beeld krijgt, ook voor de provincie en de gemeenten. Er zal een andere koers gevaren moeten worden. Dit geldt zeker voor het plat teland, dat niet achter moet blijven bij de spreiding van de welvaart. De heer v. d. Bos pleitte in dit verband voor de noodzaak van de goede verbindingen onderling en met overig Nederland, met name de aansluitende wegen naar de nieuwe Deltawerken. Ook voerde de heer v. d. Bos een krachtig pleidooi voor de verbreding van de rijksweg Zeeland. En verder noemde hij verbetering van de tuinbouw, een goe de woningtoewijzing, bevordering werk gelegenheid, afschaffing gemeente-clas sificatie, opstelling urgentieplan voor de provincie en verbetering van de public relations. Dit laatste laat veel te wen sen over, volgens spreker, die tenslotte stilstond bij de nieuwe financieringsre geling voor de gemeenten. Tijdens de vergadering onder leiding van de heer J. Balkenende uit Kapelle werd breed voerig gesproken over de kandidaatstel ling voor prov. staten. GOES. De afdeling Zeeland van de Albert Schweitzer jeugdclub gaf zater dagavond een filmavond met tombola in de aula van het christelijk lyceum te Goes. Deze nog jonge afdeling zit niet zo ruim in de kasmiddelen. Met de or ganisatie van een tombola, waarvoor leuke prijzen beschikbaar waren, werd het gestelde doel een flink eind bereikt. Tevens werd een aantrekkelijk filmpro gramma vertoond. De bijeenkomst heeft ongetwijfeld aan zijn doel beantwoord. Wat staat de Albert Schweitzer Jeugd club voor, zo zult u zich afvragen. De club stelt zich ten doel de aandacht van het publiek te vestigen op het werk van dr. A. Schweitzer en dit financieel te steunen. In 1959 heeft dr Schweitzer zelf de clubs goedgekeurd. Lezing kinderverlamming voor plattelandsvrouwen WOLPHAARTSDIJK. De afd. Wol- phaartsdijk van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen kwam bijeen in het Dorpshuis voor haar maandelijkse ver gadering onder leiding van de presiden te mevrouw A. C. Noteboon-Blik. Aan het begin van de avond werden enkele huishoudelijke mededelingen ge daan waarna dokter H. W. ter Haar uit Kapelle-Biezelinge een lezing hield over kinderverlamming. Spreker zette op zeer begrijpelijke wijze de oorzaken, het verloop en de mogelijkheden tot ge heel of gedeeltelijk herstel van de ziekte uiteen. al voor de doelmond van de Braban ders, die edhter de Zeeuwse aanvallen konden afslaan. Aan beide zijden gingen trouwens scoringskansen verloren door dat het juiste plaatsen ontbrak. SSC nam na 23 minuten de leiding toen Van Peer een voorzet van M. v. d. Sdhans goed afrondde (01). Even la ter schoot Houtekamer keihard in, maar keeper Van Goor wist de schier onhoud bare kogel nog net over de lat te wer ken. Kort daarop duwde D. v. d. Schans Houtekamer op zeer onsportieve wijze van de bal toen de Wemeldinger een opgelegde kans kreeg. De scheids rechter liet evenwel doorspelen. Nog vóór rust kwam Wemeldinge op gelijke hoogte. Uit een voorzet van De Jonge deponeerde Boergraaf de gelijkmaker in het net (11). Twee minuten waren er na rust ge speeld toen Schouwenaar doorbrak en Wemeldinge de leiding gaf (21). Daar na vertoonden beide verdedigingslinies „lekken", maar door onefficiënt spel van de aanvallers gingen vele kansen verloren. Het spel verruwde zeifs en in sommige gevallen hadden we graag ge zien dat de scheidsrechter krachtiger was opgetreden. Na 27 minuten kon Teun de Jonge de Wemeldinge-aanhang nogmaals laten jnlchen (3—1). Het duurde toen tot de 43e minuut eer doelman Van Oosten op nieuw gepasseerd zou worden. Met een kopbal over de uitgelopen Wemeldingse doelman bracht T. v. d. Schans de stand op 32. Tien seconden voor het eindsignaal schoot J. de Roon SSC naar een puntenverdeling (33). Bij Wemeldinge hadden Sonke en Meijaaxd hun dag niet. MIDDELBURG. Zaterdag is door de M.A.C. „Scheldegouwen" een oriën- teringsrit verreden ter gelegenheid van het openstellen van de dijk tussen Wal cheren en Noord-Beveland. De start werd gehouden in Middelburg en de finish was in hotel Maldegem in Kort- gene. Aan deze rit werd door 21 bromfiet sen en 63 auto's en motoren ingeschre ven. Alle rijders ontvingen hiervoor een speciaal ontworpen plaquette. De beker is in handen overgegaan van de heer P. Louws uit Serooskerke met drie strafpunten. Het weer was prima en zeer zeker ook voor de bromfietsrijders, want de wind was gering en het was mooi, droog en helder, wat voor bromfietsrij ders bij een dergelijke rit van groot be lang is. De uitslag was: Bromfietsen. 1. M. Sinke. Souburg met 8 strafpunten; 2. A. J. van Vliet, Souburg 9; 3. L. J. Gakeer, Goes,9; 4. J. Arnoldus, Middelburg. 10; 5. S. Wigboldus. Middelburg, 11. Auto- en motorklasse. 1. P. Louws, Seroos kerke. 3: 2. L. de Klerk, Middelburg, 5; 3. M. Groenleer, Kapelle, 7; 4. J. Faber, Vlis singen, 7; 5. A. Wouters, Ritthem, 7. 's H. ARENDSKERKE. Het ligt in de bedoeling om met het nieuiwe school jaar 1962-63 aan de Chr. landbouwhuis houdschool te starten met een opleiding voor Vooropleiding Verzorgende Bere- pen (V.B.B.). Deze opleiding heeft ten doel meisjes vorming te geven, die hen in staat stelt opleidingen te volgen voor zieken-, bejaarden-, kraam- en gezins- verzorgster. Toegelaten kunnen worden zij, die in het bezit zijn van het getuig schrift huishoudassistente of een daar mede gelijk te stellen vooropleiding. Aan de school is reeds een opleiding huis houdassistente verbonden. De V.B.B.-opleiding duurt 1 jaar en bestaat uit 9 maanden schoolonderwijs en drie maanden praktisch werk in ge zin, ziekenhuis en inrichting. De V.B.B.- opleiding valt onder het uitgebreid la ger nijverheidsonderwijs. GOES. In de gymnastiekzaal van het Goese Lyceum werd een filmavond gegeven voor de leerlingen van de vier de, vijfde en zesde klassen van deze on derwijsinstelling. Het programma was geheel afgestemd op Engeland. Tal van specifieke Engelse dingen, zoals Troo ping the Colour, Scotland Yard e.d., wa ren op het witte doek te zien. GOES. In hotel „Centraal" hield zaterdagmiddag de afdeling Zeeland van de Bond van Ned. schilders een al gemene vergadering. De leiding berust te bij de heer C. Wisse uit Goes. Vele interne zaken werden aan de orde ge steld. Zo passeerden nog eens de revue de punten, die op de jaarvergadering van de Bond in Amsterdam waren be sproken. De aanwezigen hebben voorts uitvoerig van gedachten gewisseld over het pensioenfonds in het schildersbe drijf. Raad St. Laurens SINT LAURENS. In de vrijdag ge houden raadsvergadering van Sint Lau rens heeft burgemeester W. Baas in ant woord op een vraag van de heer A. Si- monse (a.r.) meegedeeld dat de oor zaak van de stagnatie bij de werkzaam heden in het uitbreidingsplan gezocht moet worden in de aanvoer van stenen. De steenfabricagemachine was defect geraakt. De stagnatie is inmiddels op geheven. Afwijzend beschikte de raad op een bezwaarschrift van de heer C. Bustraan tegen de aanslag reinigingsrechten over 1961. Ten behoeve van de badgelegen heid, geëxploiteerd door de fa. J. Me- su en Zoon, werd een subsidie van vijf tig gulden verleend. Het gehele te kort van ƒ128,10 werd niet gedekt. Voor woningverbetering kregen de he ren L. Marinussen en P. de Buck elk een premie van 500 gulden. SINT MAARTENSDIJK. De ge meenteraad komt woensdag, des mor gens om half tien, in openbare verga dering bijeen. Onder de ingekomen stukken is een verzoek van de geza menlijke bonden van muziekgezelschap, pen tot het uniform vaststellen van subsidies voor muziekverenigingen, waarbij wordt gevraagd de subsidie voor het plaatselijke korps vast te stellen op 750 gulden. B. en W. stellen voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Een ander verzoek is van de Stichting Zeeland voor Maatschappe lijk en Cultureel Werk tot subsidiever hoging van vijf tot acht cent per in woner. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. Opnieuw prijkt op de agenda het voor stel tot het verlengen van de verorde ning op de heffing van parkeergeld. In de vorige vergadering staakte de stem men. Een ander voorstel luidt: aan koop van bouwgrond in bouwplan-West. Verder zullen de schilderijen in het raadhuis gerestaureerd worden, waar voor van verschillende instanties subsi die is ontvangen. De gemeentelijke bij drage wordt 1150. Het laatste voorstel behelst de onderhandse aanbesteding van zes woningwetwoningen. BRUINISSE. In een spannende en aantrekkelijke wedstrijd heeft Bruse Boys getoond iets productiever te zijn dan het bezoekende VCK. De Bruinis- sers wonnen met 42 ofschoon beide ploegen over het algemeen wei aan el kaar waren gewaagd en er weinig krachtsverschil was. De Boys begonnen met vlot aanvalsspel dat na vijf minu ten resulteerde in een treffer van Van der Werf: 10. Daarna drukten de Koudekerkers hun tegenstanders in de verdediging. Het werd zelfs zeer gevaarlijk voor het Bruse doel. In de eerste twintig minu ten mocht VCK vijf hoekschoppen ne men, zonder enig resultaat overigens. Zelfs belandde een schot van Harpe te gen de paal. Na een half uur werd ech ter de verdiende gelijkmaker door Har pe gescoord: 11. Daarna ging de thuisclub weer meer In de aanval maar kwam nogal geluk kig weer aan de leiding. De spil van VCK trapte namelijk in eigen doel: 21. Na rust werd het zeer spannend met fris aanvalsspel aan beide kanten. In de tweede helft vergrootte Duinhou wer de voorsprong van de Boys tot 31. VCK verhoogde het tempo maar de Boys gaven blijk dit uitstekend te kun nen volgen. In de twintigste minuut gaf de Bruinis- ser verdediging op haar beurt een ca deautje weg: Keyzer trapte in eigen d'oel en dat betekende 32. Een kv> ar tier voor het einde besliste Duinhouwei het duel. Uit een snelle aanval bracht hij de eindstand op 42. DUIVELAND. Burgemeester A. A. van Eeten heeft in de zaterdag gehou den raadsvergadering meegedeeld dat hij een zojuist genomen raadsbesluit zal voordragen aan de kroon ter ver nietiging omdat het niet in het belang van de gemeente geacht kan worden. In maart 1961 besloet de raad dat de zetel van het gemeentebestuur in de voormalige gemeente Nienwerkerk gevestigd moest werden. Naar het oor deel van sommige raadsleden zat er evenwel weinig schot in de plannen voor de bouw van een nieuw gemeen tehuis. In verband daarmee besloot de raad zaterdag met zes tegen vier stemmen de verbouw van het oude raadhuis ter hand te nemen volgens een plan dat door B. en W. eenstem mig ongeschikt werd geacht om als grondslag voor een dergelijke verbouw te dienen. Te koop gevr.: schilde rijen, grafiek, tekeningen, anti meub., anti Chira., Japans en Europees porselein en aardew., sieraden, oude gra vures, landk., plattegr. o.a, van Zeel. en curiosa. Kunst- zaal Van Lier, Markt 205, Veere. Tel. 01181—367. Te koop diverse onderdelen van 4951 luxe Chevrolet, ook portieren, spatborden, banden enz. De Looff's IJzer en Metalenhandel, Bigge- kericsestraat 27, Koudekerke, Tel. 343. Te koop: kalfvaars, reke ning 17 november. J. Min- derhoud, Babelweg 3, Telef. 532, Domburg. Gevraagd net dagmeisje. Aanmelden mevr. Heyse, Noordbolwerk 11, M'burg. Duet nylons van Danlon, naadloos of met naad, slechts 1.75. Meulbroek's Textiel handel, Gees, Lange Kerk straat 28, en 's Heer Arends- kerke. Te koop: Tractorploegen: 1 Capon, 1 Maring, 2-scha- rige wendploetg, 5 kanitel- ploegen, 4 wielploegen, 4-3-2- sehar. Rasomels. Marcusse, Oudelande, Tel. 01104—254. Onze instructeur geeft les in Morris 1000, 7.p. uur. Autorijschool Muliié, Telef. 011802906, Seissinigel 18-20, Middelburg. Wenst n goed stencilwerk en snel geleverd? Ga dan in onze stencilafdeling praten. Lange Vorststraat, Goes. Fa. S. Birkhoff en Zn. Voor uw metalen, oud en bruikbaar ijzer de Looff's IJzer en Mefalenhandel, Big- gekerksestraat. 27, Koude kerke Tel. 343. Wordt door geheel Zeeland afgehaald. Krediet tot 4000,voor aankoop meubelen, woning textiel. Vraagt gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083. Rotterdam. Bijverdienste tippen voor thuiswerk, folders bez. enz. Inl. postbus 21, H.I. Ambacht. Landbouwers, pas op voor struotuurbedert. Laat eens een perceel bouwland ma chinaal spitten. Beleefd aan bevelend, Fa. de Voogd en Poppe, Grijpskerke. Telefoon 01189—439. Betere Bouw - Goes. Ro yale Herenhuizen voor zelf- bewoning. Koopsom 23.600,- k.k. Vrije vestiging. Hypo theek beschikbaar. Inl. dins dag van 24 uur op het werk aan de Fruitlaan en bij de Fa. W. Fris, Makelaars, We teringschans 124, A'dam-C. Tel. 67041».

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7