IR. A.G.MARIS OMSLOOJ IWEEDE DELTA-DAMWEG IN NEDERLAND Alle obstakels weg tussen Walcheren en Nd. Beveland Nadat de herfstzon de regen had verdreven FILMS Hoek niet enthousiast over regeling P.Z.E.M. COMMISSARIS VREESDE VOOR OPENING VAN „KANAAL" DAMMERS Burgemeester Wissenkerke Nu nog de aansluitings wegen naar de dam Raad IJzendijke vergaderde Eerste Nutsavond in Burgh Zaterdag 28 oktober 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 Laatste officiële daad directeur- generaal van Rijkswaterstaat Nog een afscheid Carrière Weg lag open Bouwen in de Braakman Raad Rilland werkte vlot agenda af Wensen Accord eonmuziek voor bejaarden Noodgemeentehuis in Kattendijke? Herdenking bevrij ding VROUWENPOLDER Een hart-, neus- en voetverivarmende herfstzon scheen boven de trotse zeedijk in het Veer se Gat toen gistermiddag om precies half drie de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris, de schaar hanteerde om het blauw-witte lint door te knippen dat de toegang belette tot de tiveede-deltadamweg in Nederland. Fier wapperden de Zeeuwse en de Nederlandse vlaggen aan de palen waaraan het lint ivas vastgeknoopt. Een groot aantal schoolkinderen uit Veere en Vrouwenpolder volgde van zeer nabij de historische handeling van de man die de opening van de Veerse-Gatweg als zijn laatste officiële daad beschouwde vóór zijn pensionering op 1 november aanstaande. Een ogenblik hadden de werkers aan de dijk hun nijvere handen laten rusten. Strak waren hun blikken gericht op de iveg bij de directie'keet ivaar een groot aantal genodigden met gepaste aandacht de komst van de „rijks"-gast en de leden van het provinciaal bestuur verbeidden. Loeiend ging de wind tekeer toen de auto van de commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, om klokslag twee met stofwolk jes stopte op het gloednieuwe wegdek vlak voor de directiekeet. Ruw klotsten op dat moment de golven tegen de nieuwe zeewering als een laatste protest tegen de afsluiting van een formi dabel zeegat Het heeft er van de week even naar uitgezien dat de opening van de nieuwe Deltaweg letterlijk en figuurlijk in het water zou val len. Een paar dagen tevoren was de commissaris der Koningin nog een kijkje komen nemen en zijn eerste gedachte was: „Wat zou ir. Maris nu vrijdag openen? Een weg of een kanaal!" Het is een weg geworden. De zonnestralen hadden het gisteren gewon nen van de regendruppels, die kennelijk even van een adempauze genoten. Er was geen spoortje water meer op de weg te zien, wat vanzelfsprekend bijzonder verheugend was voor de officiële per sonen én voor de arbeiders zelf, die deze dag stellig geen hete douche hebben nodig gehad om zichzelf weer helemaal schoon te wassen. Terecht bracht de commissaris der Koningin na de officiële opening van de weg door ir. Maris, in hotel „Kam perduin" in Kamperland hulde aan de velen die aan de totstandkoming van de dijk en de weg hebben meegewerkt. H|j nam b\j wijze van spreken zijn petje af voor de snelheid waarmee men te werk was gegaan. Nog aan het be gin van deze week leek het er nau welijks op dat men vrydag rustig over De commissaris van de Konin gin opent het portier van zijn auto om mevrouw Maris te laten instappen. de damweg kon rijden. Maar gisteren kon dat toch. De aannemersbedrijven en hun medewerkers hebben dan ook als paarden gewerkt om het zover te kr|jgen. Trouwens, vóór de officiële opening had jhr. De Casembroot daar al het nodige over gezegd. Onder het snorrend camera-oog van. filmregisseur Bert Haanstra, de scherpe lenzen van Polygoon-Profilty en gevan gen in het beeld van persfotografen be toogde jhr. De Casembroot, staande achter een katheder bij het door de wind krampachtige trillende lint. dat het „een haar gescheeld had of ir. Maris had de weg moeten openen als ex-directeur-generaal van de Rijks waterstaat". Oorspronkelijk was het géréedkómen van de weg namelijk ge pland op half november. En dat be tekende dat ir. Maris reeds een halve maand van een welverdiend pensioen genieten zou. Echter, met inspanning van alle krachten, is met vrucht gepoogd de weg vóór 1 november klaar te krijgen, de dag waarop de directeur-generaal zijn laatste werk in overheidsdienst verrichtte. De commissaris toonde zich bij zonder verheugd over het feit dat ir. Maris' laatste officiële daad gold een karwei in Zeeland. Hij stelde dat op hoge prijs. Jhr. De Casem broot bracht in dit verband in her innering dat in het toekijkende gezelschap nog iemand aanwezig was die voor het laatst in zijn over heidsfunctie een belangrijke gebeur tenis meemaakte, namelijk ir. H. D. W. S waters, hoofdingenieur-direc teur van de Provinciale Waterstaat, die op 1 januari a.s. de dienst gaat verlaten. De commissaris verzocht daarop ir. Swaters een boeket rode rozen met daaromheen groen ge strengeld te willen overhandigen aan de echtgenote van ir. Maris, aan welk verzoek ir. Stoaters gaarne voldeed. De commissaris sprak er zijn dank over uit dat op deze dag vrijdag 27 oktober 1961 de eerste provinciale weg over een deltadam in Nederland geopend kon worden. In zijn dank woord betrok hij allen, de hoofd arbeiders en de handarbeiders. Terloops deelde jhr. De Casembroot mee dat kort tevoren, tijdens een lunch, ir. Maris reeds afscheid had genomen van het prov. bestuur. Een enkel woord wijdde de commissaris der Koningin nog aan de toestand van de weg, die hij enkele dagen daarvoor nog in een staat had aangetroffen die hem te denken gaf. En al is nu de weg nog niet gereed de slijtlaag is er nog niet en de weg ligt nog enkele centi meters beneden het maaiveld er kan al over gereden worden. „Wij hebben nu een provinciale weg over een rijksdam gekregen. Zij is betaald met kilometers uit het provinciaal wegenplan." Jhr. De Casembrood noemde de weg zeer gecompliceerd, omdat zij eigenlijk uit verschillende bestuurlijke stukken bestaat. Drie meter aan de rechterzijde is inspectie- weg (betaald door het Rijk). Het is nu de bedoeling dat de weg over de dam in rijkshanden zal overgaan. Ten slotte wees de commissaris nog op de prachtige carrière van de schei dende directeur-generaal, wie hij daar na verzocht het woord te nemen. Ir. A. G. Maris zei verheugd te zijn dat het provinciaal bestuur van Zee land hem „ondanks alles" heeft willen uitnodigen de Veerse-Gatweg te ope nen. Hij herinnerde eraan „dat wij wel eens open en eerlijk met elkaar in de clinch hebben gelegen en nóg zijn niet alle problemen opgelost", maar wees verder op een uitstekende samenwerking tussen de directie ener zijds en de aannemers anderzijds, welke samenwerking resulteerde in een bij zonder vlotte afmaking van de weg. De directeur-generaal wierp in het kort een terugblik op wat er in de afgelopen tien jaar in Zeeland op waterbouwkundig gebied tot stand is gebracht. Daar was allereerst de af sluiting van de Braakman in 1952, welke eigenlijk een voorloopster be tekende van het Deltaplan, dat in 1953 een geweldige stimulans kreeg door de verschrikkelijke watersnood. Ruim 350 miljoen werd uitgetrokken om de dijken te dichten, daarvan werd en Als er één auto over de dam is volgen er meer, zouden we wil len zeggen met een variatie op een bekend spreekwoord. Voor afgegaan door de rijkspolitie op de motor begeven de heer en mevrouw Maris zich. in gezel schap van de commissaris van de Koningin naar het andere einde van de damweg. Ir. Maris had zojuist het lint doorgeknipt. wordt 200 miljoen gulden in Zeeland besteed, van welk bedrag 150 miljoen om Schouwen-Duiveland tegen het water te beveiligen. Daarnaast zijn, zo zei ir. Maris, vele wegenprojecten gereedgekomen, alsook de verbetering van de veren over de Westerschelde. Gewerkt wordt verder aan een verbetering van de vaarweg van Gent naar Terneuzen en ook aan het Sloeplan, dat volgens ir. Maris op mogenden van Middelburg". <Op een eenvoudige wijze wordt die kans nu geboden. Toen, om precies half drie, was het ogenblik aangebroken waarop ir. Maris zijn woorden door daden liet volgen. Mej. M. J. v. d. Vreede, schrijver A bij de Provinciale Wa terstaat, bood hem op een kussen de schaar aan die het middel zou worden om het doel te bereiken: de officiële opening van de deltadam- weg. Ir. Maris kweet zich uitstekend van zijn taak. De weg lag open voor hemEen lange, fraaie weg, die aan de einder overging in de nevelen van het Noordbevelandse landschap. Wie daarna zijn oog liet. glijden over de prille verbinding zag een onafzien bare rij auto's, bussen en brommers, „plechtig" rijdend met een snelheid die tussen de twintig en de dertig kilo meter lag. Halverwege de nieuwe dijk stond ergens langs de weg boven op een wagen filmer Haanstra, gretig aan zijn, toestel de beelden vangend, die voor hem de slotflitsen moesten vormen van zijn grote film over de dichting van het Veerse Gat. In de verte lag Veere, te sluimeren iri het zonnetje. Dit keer ging het verkeer aan Veere voorbij. Maar straks, als het zomerseizoen weer is .genaderd, zullen velen èn de dam èn het markiezenstadje bezoeken, dat na de visserij gebrand is op een nieuwe impuls. Niet lang nadat de auto's van de ge nodigden aan het einde van de damweg de haarspeldbocht genomen hadden die leidde naar hotel „Kamperduin" reden 28 autobussen met 900 schoolkinderen uit de gemeenten Kortgene en Wissen- kerke over de nieuwe weg. Een gebeur tenis die de leerlingen stellig nog lang zal „heugen". Schoolkinderen van de chr. school uit Vrouwenpolder, de open bare lagere school uit Veere en de chr. Valeriusschool uit Veere waren daarvóór getuige geweest van het door knippen van het lint door ir. Maris. De twee mannen die gisteren in Vrouwenpolder en Kamper land in het middelpunt van de belangstelling stonden: ir. A. G. Marisdirecteur-generaal van de Rijkswaterstaat (links), en jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commissaris van de Koningin in Zeeland (rechts). VROUWENPOLDER In de directiekeet van Rijkswaterstaat te Vrouwenpolder was het gister middag een drukte van belang. In de met kaarten en grafieken be hangen cantine verdrongen zich de genodigclèn. Steeds meer mensen kwamen binnen, terwijl dienster tjes met kunst- en vliegwerk erin slaagden koppen koffie met koek heelhuids door de menigte te balanceren. Al om 1 uur waren de eerste gasten binnen. Zij zouden echter tot twee uur moeten wachten voor dat zij ir. Maris en zijn echtgenote, de commissaris der Koningin en de andere leden van het provin ciaal bestuur konden begroeten. Het gezelschap werd officieel bij het begin van de weg verwelkomd door de burgemeester van Vrou wenpolder, de heer A. de Kam. Daarna volgde voorsteilen en „handje schudden". In de keet merkten we verder o.a. nog op prof. dr. P. Ph. Jansen, hoofd van de Deltadienst, ir. H. M. A. C. van de Rijkswaterstaat, directeur Dibbits, hoofdingenieur-directeur van de Deltadienst zuid, ir. J. G. teur van de Rijkswaterstaat in v. d. Burgt, hoofdingenieur-direc- Zeeland. „Eddie kent geen pardon" Als Eddie Constantine een rol vervult in een film staat het onomstotelijk vast, dat er geknokt wordt. Zo ook in de film „Eddie kent geen pardon", die thans in het Grand theater te Goes draait. Gie rende kogels en trefzekere vuistslagen maken het verhaal, waarin ook een liefdesscène (uiteraard) voorkomt, op windend. Twee mannen raken in een heftige strijd gewikkeld. Eddie kent echter geen pardon. Voor de liefheb bers van dit gehre is het geheel wel aantrekkelijk. Coriny zoekt het geluk Een zoet Duits film verhaalt je over een rijke industrieel die via zijn enthousiast filmsterren-sparende dochter voor de" tweede maal trouwt met een actrice. De dochter, gespeeld door het „teenager idool" Conny Froboess, vindt in haar rol van postiljon d'amour" eveneens een romantisch vriendje. Een vrolijk ont- spannin'gsfilmpje, met een inhoud die beslist nietszeggend is. In de hoofdrol, een zingende en huppelende Conny. Tot en met maandag in City Middelburg. De oudste inwoonster van Bruinis- se, mevr. M. van Gilst-Westdorp hoopt* zondag 29 oktober haar 98e verjaardag te vieren. HOEK. De raad van Hoek heeft gisteravond langdurig ge sproken over het agendapunt in zake de 100 procent-regeling van de PZEM. Namens B. en W. ver klaarde burgemeester Hanssens dat het gemeentebestuur niet en thousiast is over dit plan, omdat er voor belanghebbenden een veel te groot bedrag betaald moet worden. Men zou het toejuichen als iedereen van stroom zo-u kunnen worden voorzien, maar het gemeentebestuur had ernstige bezwaren tegen de van de gemeente ge vraagde garantie als eigenaars van per celen niet zouden besluiten om tot aap- leg van elektriciteit over te gaan. Er zijn in Hoek nl. verscheidene percelen-waar van de aanlegkosten voor de eigenaar meer dan 6000 gulden zullen bedragen. De heer J. v. d. Peijl (P.v.d.A.) zei dat de PZEM een zeer onbillijke regeling heeft ontworpen; de heer D. Tollenaar (s.g.p.) merkte voorts op dat de aanleg voor de bewoners ook acceptabel moet zijn en hij vroeg zich af hoe de vertegen woordigers van de landbouworganisaties er toe gekomen waren om hun fiat aan een dergelijke regeling te geven. In het belang van de gemeenten, die ondanks de hoge kosten, toch elektriciteit willen, besloot de raad in principe akkoord te gaan zonder overigens aan de PZEM ga rantie voor stroomgebruik en aanleg kosten te willen, geven. Steeds zullen, wanneer er aanvragen komen, polder voor polder bekeken worden of de ge meente medewerking kan verlenen. Het vdl'gende punt van bespreking was ip deze raadsvergadering het nieuwe uit breidingsplan voor de Oud-Westenrijk- polder. Er is door verscheidene aanne mers gevraagd de 62 woningen te mogen bouwen. De raad stelde dat men eerst de bouwmogelijkheden in de polder nader wil bekijken alvorens de aannemers de gevraagde optie te willen verlenen. Aan de firma Meeusen te Hoek werd optie verleend voor de bouw van twee wo ningen. De raad besloot akkoord te gaan met het verlenen van een bouwverordening en een verordening voor de bouw van zo merwoningen in het beheerschapsgebied Braakman. De gemeenterekenhig 1960 werd aangeboden en eervol ontslag ver leend aan mevrouw Hoogstra-ate-Koole als hand-werkonderwijzeres. Mevrouw M. de Wal zal deze plaats innemen. In de rondvraag Vestigde de heer Van der Peijl de aandacht op het „ratten- vraagstuk". De gemeente zal, aldus de voorzitter, een schrijven onder de be volking doen circuleren waarin er op wordt gewezen dat de maatregelen van gemeentewege geen zin hebben indien voedselresten in sloten e.d. worden ge gooid. De heer Tollenaar kreeg op een vraag betreffende verlichting ten ant woord dat er een plan in voorbereiding is om alle buitenwijken te gaan verlich ten. RILLAND-BATH. In een vlot tempo heeft de raad gisteravond een korte agenda afgewerkt waar direkt na de opening het rijwielpad weer ter sprake kwam. Burgemeester Jobse deelde mee dat het plan voetpad is opgeschoven naar 1962 en dat het in studie is bij G.S. De verbreding van de Hoofdweg van het dorp naar het station zal voorlopig nog niet verwezenlijkt worden. Wel wordt op het ogenblik gewerkt aan het 3 meter brede rijwielpad. De aanvraag van de school met de bijbel om financiële steun werd goedgekeurd. Door het steeds groei ende leerlingental is er een tekort aan banken. De raad besloot de voorraad schoolbanken met twaalf stuks aan te vullen. Tevens overweegt het schoolbe stuur een vierde leslokaal bij te bouwen; ook besloot de raad een beheersverorde- ning vast te stellen voor de algemene begraafplaats. Dit betreft dat een ge denkteken, beplanting en het onderhoud aan de vereiste voorschriften zullen moe ten voldoen. dit moment bepaald tekenen van uit voering begint te krijgen. „Dit zee havenproject aan de voordeur van uw provincie", ging de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat verder, „opent voor Zeeland grote economische moge lijkheden." En ten slotte dan het Drie- Eilandenplan, dat nu praktisch vol tooid is. Niettemin ben ik me volledig bewust, erkende ir. Maris, dat in Zeeland nog vele wensen le ven. „Ik noem maar een brug over de Oosterschelde en een vaste-oeververbinding over de Westerschelde, maar het lijkt me het beste daar vandaag niet over te spreken!" De directeur-generaal noemde Zee land een bijzondere provincie, en ge west dat vroeger met Holland de rug- gegraat vormde van de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden. Een pa rel aan Neerlands kroon, die nu aan een nieuwe zetting begint. Het Delta plan zal essentiële wijzigingen in Zee land brengen, verklaarde ir. Maris. De verbindingen tussen de eilanden wor den verbeterd, maar daar is ook nog iets anders. Zeeland groeit naar een uniek recreatieoord met excellente kansen voor de watersport. Een prach tig toeristisch plekje in West-Europa. „Ik zie aankomen", aldus ir. Maris, „dat dit recreatiegebied overstroomd zal worden met vakantiegangers. Dat brengt natuurlijk geld in het laatje, maar aan de andere kant vormt een dergelijke ombuiging een bedreiging van datgene wat historisch is ge groeid. Langs de wegen der geleide lijkheid zal Zeeland zich aan de nieu we ontwikkeling moeten aanpassen. Ir. Maris hoopte dat dit een gezonde evolutie zonder breuken zou zijn. De opening van de Veerse-Gatweg is voor Noord-Beveland een grote dag, beklemtoonde de directeur-generaal. Reeds lang koesterden de bewoners van Noord-Beveland- het verlangen meer verbonden te zjjn met de „hoog- KAMPERLAND, In het ver rukkelijk in de Banjaard gelegen hotel „Kamperduin" in Kamper land kwamen na de opening van de nieuwe Veerse-Gatweg door ir. A. G. Maris, directeur-gene raal van de Rijkswaterstaat, de genodigden bijeen om van een verfrissende dronk en sandwiches te genieten. De commissaris der Koningin, jhr. mr. A.. F. C. de Casembroot, sprak aldaar weder om een enthousiast welkomst woord, waarin hij er nog eens zijn verbazing over uitsprak dat de dijk- en wegenbouwers in zulk een opzienbarend tempo een nieuwe verbinding tussen Noord- Beveland en Walcheren „klaar gestoomd" hadden. Burgemeester J. van Halst was met de anderen zeer verheugd over de tot standkoming van de nieuwe weg Hij wilde het verkrijgen van een grotere veiligheid nog stellen boven het ont staan van een nieuwe verbinding. Door het Veerse Gat ligt nu een prachtige damweg, maar ik zou liever hebben ge zien, aldus burgemeester Van Halst, dat zij maar gelijk was doorgetrokken over de Oosterschelde naar Schouwen-Dui veland. Dan zouden de daarachter lig gende dijken tweede waterkeringen wor den, wat hard nodig is. De heer Van Halst sprak zijn lof uit over de snelle wijze van werken in het Veerse Gat. Hij was ook blij met de viaducten, waardoor het over steken van een drukke verkeersweg niet meer nodig zal zijn. „Ik ben dus dankbaar, maar niet voldaan", liet de Wissenkerkse burgemeester erop volgen. „Ik ben namelijk niet gerust over de aansluitende wegen. Het duurt wel erg lang. Hoe moeten wij straks de toeristenverkeersstroom verwerken over onze smalle kronkelige wegen en onze dorpskernen. Het wordt nu hoog tijd dat er spoedig aanvaardbare be slissingen worden genomen", aldus de heer Van Halst. De voorzitter van de Raad van be stuur van de N.V. Dijksbouw de heer Nobel zegde de commissaris der Konin gin een album toe waarin de hoogtepun ten van de dij'kdichting in het Veerse Gat in beeld zijn gebracht. Ten laatste voerde nogmaals de commissaris der Koningin het woord. Hij sprak van een „.ontroerend groot moment in de Zeeuw se historie". IJZENDIJKE In de raadsvergade ring van gisteravond is de begroting 1962 aangeboden en de begroting lasten en baten van het slachthuis. De wijziging begroting 1960 werdvastgesteld. Ver schillende toeiage- erl salaris-verordenin gen voor het gemeentepersoneel werden aanvaard. Besloten werd een geldlening van 350.000 gulden aan te gaan hij de N.V. Bank van Ned. gemeenten ten be hoeve van de bouw van een rioolzuive ringsinstallatie. Tijdens de rondvraag informeerde de heer C. Geirnaerd (kvp) naar het procent-plan van de PZEM. De voorzitter sprak als zijn stellige overtui ging uit dat het plan voor IJzendijke zal doorgaan. De heer J. v. Cadzand (pvda) merkte op dat de bewoners van de Slijk straat de laatste tijd veel overlast onder vinden van het regenwater. De voorzit ter beloofde dat een onderzoek naar de riolering ter plaatse zal worden inge steld. BURGH. De eerste Nutsavond van het seizoen, gehouden onder voorzitter schap van de heer M. L. J. Fokker, in hotel „Het wapen van Burgh", was ma tig bezicht. Staande werd enige ogen blikken het overleden bestuurslid, de heer J. Stevense herdacht. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat het gem-id-delde bezoek in de jaren '53 '54 125 bedroeg, het afgelo pen jaar liep dit terug tot 72, of 58 pet. van het vroegere jaar. Ook het ledental liep in enkele jaren terug van 180 tot 150. Het financiële jaarverslag van de pen ningmeester, de heer A. J. de Ruijter bleek.een batig saldo van 483,63 aan te tonen. De aftredende bestuursleden, de heren N. A. Lysen en A. J. de Ruijter werden herkozen, terwijl in de plaats van het overleden bestuurslid, de heer J. Steven- se, de heer Th. Roest werd benoemd. Het woord was vervolgens aan de heer H. v. Voorden, conservator van het historisch museum van de n.v. Phi lips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven, die een causerie hield over het ontstaan van genoemd wereldconcern. WISSENKERKE. Het accordeon mandoline-orkest W.I.K. heeft onder leiding van de heer P. B. van Sprang een muziek-avond gegeven in het rust huis Vredestein. Met veel genoegen hebben de bejaarden geluisterd naar de vrolijke muziek. Tevens gold het als een afscheidsconcert voor de directeur van het tehuis, de heer M. Apperloo, die op 1 november naar Oudkarspel vertrekt. De heer Apperloo sprak zijn waardering uit voor het gebodene. De heer Van Sprang bood op zijn beurt na mens de vereniging de heer en mevr. Apperloo een klein aandenken aan. KATTENDIJKE. De gemeenteraad komt maandagavond, om half acht, in openbare vergadering bijeen in het ge meentehuis te Wilhelminadorp. De agen da vermeldt o.m. bespreking van een plan voor een noodgemeentehuis, princi piële overname steiger van Katse Veer en vaststelling gemeente-begroting voor 1962. BERGEN OP ZOOM. Ter herden king van de bevrijding van Bergen op Zoom op 24 oktober 1944, legde loeo- burgemeester wethouder M. Broos gis termorgen een krans bij het bevrijdings monument op het plein bij de Arnoldus Asselbergstraat. Alleen de gemeente bode en twee leden van de politie toon den ambtshalve voor deze plechtigheid belangstelling. Daarna werd door wet houder Broos ook nog een krans ge legd bij het gedenkteken op het Cana dese en het Engelse militaire kerkhof aan de Wouwsestraatweg. waar enige duizenden geallieerden militairen een laatste lustplaats hebben gevonden „Sweet are the memories silently kept of one we loved and will never forget" staat op een van de grafzuiltjes te le zen Ook voor deze korte officiële plech tigheid was geen belangstelling Het Nederlands Oorlogsgraven Comité had deze dag met vergeten. Een deputatie bracht bij de gedenktekens op de ge allieerden begraafplaats eveneens een I bloemenhulde.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7