Openbaar aanklager verliest zelfbeheersing RAADSMAN IN CHESTER VESI1GI LA CHRECORDI Den Haag herademt Schilder bekent 142 roverijen Krachtige Navo van houding gewenst „STOM EN ONDESKUNDIG" Concurrentiepositie Rotterdam in gevaar JAGO SHAW TOENADERING FRANKRIJK EN V.S. GROOTSCHEEPS ONDERZOEK IN GROOTEGAST TEE- EN D-TREINEN RIJDEN NIET uno enTatanga wisselen uit engelse Statistiek van tien jaar criminaliteit Donderdag 26 oktober 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 Volslagen onzin Geen bewijs Wastafel Pluisj es Blunder LEERLING SCHROK Verbindingen onzeker door Franse staking DE WEG TERUG VREEMDELINGEN-ROBOT KRITIEK OP BOUWBELEID Wetsontwerp in Frankrijk Groep kamerleden wil beperking volmachten van grote klasse: Aanbieding: Van onze rechtbankverslaggever 1 HESTER. In de rechtszaal van Chester, waar de Ne derlandse stuurman R. terecht staat verdacht van moord op Margaret Hughes, het dienstmeisje van de dorps- dokter van Menai Bridge in Wales, is sinds gisteren het gevecht in volle gang. Vlak voor het eind van de middagzitting liep het zo hoog dat de openbare aanklager eenvoudig zijn zelf beheersing verloor en bijna schreeuwend zijn vragen stelde aan een van de deskundigen die door de verdediger was opgeroepen. De jury sloeg het schouwspel gade met de ingetogenheid die alleen Britten in dit soort situaties schijnen te kunnen opbrengen. Geen van de twaalf gezworenen vertrok een spier. DE MAN IN DE GETUIGENBANK was dr. Barton-Wright, een Londense chemicus, die een vernietigend oordeel gaf over het werk van de politie-experts die volgens hem „stom en ondeskundig" te werk zijn gegaan en die daardoor de stukken van bewijs volstrekt waardeloos hebben gemaakt. Met name Allan Clift, de man die voor de kroon het bewijs materiaal grotendeels heeft onderzocht, kreeg er ongenadig van langs. Clift had bijvoorbeeld de kleren van R. uitgeschud en de stofdeeltjes ver zameld. Volgens Barton-Wright was dat schudden de aangewezen manier om de hele zaak in verwarring te brengen. Alle mogelijke stofdeeltjes Konden op alle mogelijke manieren door elkaar zijn geraakt. T")E verdediger van de stuurman, mr. Wien, toonde zich zo zeer ingeno men met deze mededeling dat de open bare aanklager ef- kwaad van werd. Van zijn kant vlogen begrippen als „volslagen onzin" en dergelijke door de zaal. Barton-Wright bleef echter bij zijn oordeel: „Deze heren (daarmee be doelde hij de experts van de kroon) hebben alles door elkaar gehaald." Slechts op één punt kon de openbare aanklager hem tot een uitspraak bren gen, waarmee iets viel aan te vangen. Dat was de verklaring dat de verf, gevonden op het naakte lichaam van Margaret Hughes, gelijk was aan een verfspecimen dat van de buitenkant van het doktershuis was afgenomen. Het is de theorie van de vervolging dat stuurman R. die verf van de buitenkant van het huis'naar het meisje heeft over gebracht toen hij door het badkamer- raam op de eerste verdieping naar bin nen klauterde en in de aangrenzende kamer het meisje vermoordde. HIER ontbreekt echter iets. Voor de stelling dat R. inderdaad de „dra ger" van de verf is geweest is enig bewijs nodig. De openbare aanklager en zijn mensen menen dit te hebben ge vonden in bijvoorbeeld het verfdeeltje dat later werd aangetroffen in de zak van een broek waarvan wordt aangeno men dat R. die in de bewuste nacht heeft gedragen. Hier stak echter dr. Barton-Wright weer een spaak in het wiel: de verf in de broek was chemisch volslagen verschillend van de verf aan de buitenkant van het huis en van die op het lichaam van het meisje. Verder rekende dr. Barton-Wright voor, dat als R. in de badkamer van het doktershuis was doorgedrongen, hij zeker ergens op zijn kleren smetten moest hebben opgelopen van een be paalde chemische stof die de verf van de binnenmuren bevatte: antimonium. R.'s kleren vertonen daarvan echter geen spoor. De kans om aan een be smetting te ontsnappen is, zo zei dr. Barton-Wright, één op een miljoen. Met de verf op het lichaam van het meisje is overigens iets merkwaardigs aan de hand. Die werd namelijk ge vonden op zestien verschillende voor liet oog gemakkelijk zichtbare punten Het meisje was er eenvoudig mee' overdekt. de tribune waarop ook de hoge zetel van haar echtgenoot is geplaatst), heeft gisteren temidden van het strijdgewoel even een punt genoemd waarover de openbare aanklager zich veilig kan voelen. Terwijl dr. Barton-Wright mid den in de kanonnade tegen de experts van de politie was, interrumpeerde hij hem en zei hij: „Een ogenblikje. U weet dat iemand (en daarmee bedoelde de rechter stuurman R.) een vingerafdruk op het venster heeft achtergelaten." In derdaad, dr. Barton-Wright wist dat. Het gezicht van de verdediger, mr. Wien, stond op onweer. Stuurman R. ging verzitten alsof hem iets staik. Met die vingerafdruk is echter niets meer bewezen dan dat de stuurman op een niet vast te stellen tijdstip aan het raam van de badkamer van het dok tershuis heeft gezeten. De openbare aanklager ziet dat, zo is gebleken, ter dege in en daarom klampt hij zich zo vast aan de vcrfdeeltjes die overal zijn gevonden èn aan de vele pluisjes en vezels waarmee zijn experts hebben geëxperimenteerd. De verdediger had gisteren, geholpen door een deskundige van het vezelinstituut te Manchester, laten proberen om die pluisjes en der gelijke van de tafel te blazen. Het was een fantastisch schouwspel, hoewel hogelijk verwarrend. Rechter Hinchcliffe, die zich de laat ste dagen door zijn vrouw laat verge zellen (zij troont smaakvol gekleed op Wat vast kwam te staan is dat er tussen de deskundigen een verschil van mening bestaat over de betekenis van kleuren en over de betekenis van be paalde stoffen, dat zo groot is als het heelal. Eén pluisje bleek voor de ge tuigen van wel uitzonderlijke waarde te zijn; het was gevonden aan de bin nenkant van een broek van de stuur man. Volgens de politie-experts zou het dezelfde hoedanigheid hebben als een pluisje dat was gevonden op de mat onder de wastafel in de slaap kamer van Margaret Hughes. Een expert van de verdediging had echter geconstateerd dat de vezels van het pluisje in diameter een vijfduizend ste van een milimeter verschilden en dat zegt heel wat, zo kwamen de partijen deels tevreden, deels' tegen stribbelend, overeen. De deskundige uit Manchester stelde verder vast dat pluisjes, die om en bij het lichaam van Margaret Hughes zijn gevonden en die volgens de openbare aanklager door R. zijn overgebracht, veeleer stukjes waren van mantels die in de kamer van het meisje hingen. HET VERHOOR dat de expert van de verdediging gisteren Allan Clift afnam, had zeer amusante kanten. De heer Clift beging de kapitale blunder om voor een deel van zijn getuigenis over de betekenis van pluisjes, vezel tjes en verf deeltjes uitsluitend te steu nen op zijn geheugen- Hij maakte daarbij een aantal fouten en daarvoor werd hij door mr. Wien, die de rap porten van de politie in de handen hield, meedogenloos afgestraft. Maar ook toen Clift terugkeerde tot zijn ge schreven expertise liet de verdediger hem nog niet met rust. Hij stelde, gebruik makend van de door de politie-experts ontwikkelde theorie vast, dat, als stuurman R. de De scheepstimmerman van de kust vaarder Wiema, de heer Gerrit van der Hoek, die getuige is geweest in het proces tegen de van moord verdachte stuurman van het schip, de 29-jarige H. W. R. uit Amsterdam. De baard die deze getuige op 30 juni droeg, maar die hij inmiddels, zoals op de foto is te zien, heeft afgeschoren, heeft woensdag veel verwarring gezaaid. moord inderdaad heeft gepleegd, hij daarbij gekleed moest zijn geweest in: twee khaki broeken, een marineblauwe broek en een korte broek. En daarmee vestigde mr. Wien het lachrecord van de' dag. VENLO De dertienjarige Jos Ver voort werd gistermiddag in America met zijn fiets door een auto gegrepen. Hij was op slag dood. Het ongeluk gebeurde toen de jongen linksaf sloeg zonder op het tegemoetko mende verkeer te letten. Advertentie Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het raadsel van de straatroven in Den Haag is met de arrestatie van de 23-jarige schilder H. B. voor een goed deel opgelost. Twee jaar lang heeft de recherche vergeefs gespeurd naar de daders van de overvallen. Thans is na een onder zoek van drie weken gebleken, dat de schilder die op 2 oktober werd gear resteerd 142 van de 160 aangegeven ge vallen heeft gepleegd. Negentien keer nam deze bromrover de 24-jarige ma chinebankwerker J. K. mee. K. is la ter aangehouden. Ook heeft hij ge tracht drie jongens „op te leiden", maar die schrokken terug voor de ge volgen. Vijftiep maal had een straatroof min of meer ernstige gevolgen voor het slachtoffer, zoals hersenschudding, sleu telbeenfractuur. Toen B, een dame eens een tasje uit handen rukte, waar door de vrouw viel, schrok één van de „leerlingen" zo erg, dat hij op de vrouw toesnelde en haar overeind hielp. B. ging er onderhand vandoor. De vele straatroven hebben de re cherche soms tot wanhoop gebracht. De slachtoffers konden veelal geen be hoorlijk signalement van de rover ge ven en tegen de tijd dat de politie werd gewaarschuwd, was B. al ver uit de buurt. Surveillance door rechercheurs in burger in de stille wijken leverde niets op. Ook werdep vrouwelijke agenten in burger te hulp geroepen om met een tasje (met niets er in) aan het stuur van de fiets als mogelijk slacht offer te fungeren. Ze werden evenwel TSJECHOSLOWAKIJE Bi; gele genheid van de internationale jaar beurs te Brno een serie van drie stuks: 30 h. kaart van Europa, 60 h. boormachine en 1 kr. atoom-voor dracht. BELGIË Twee zegels voor de vijftigste conferentie van de Interpar lementaire Unie, gehouden in Brus sel, beide met een voorstelling die het werk van de Unie symboliseert. De waarden zijn: 3 fr. en 6 fr. OOSTENRIJK. Vijftien jaar gele den werden een aantal ondernemin gen genationaliseerd. Een herden kingsserie van vijf waarden is in om loop gebracht: 1 s. Lavanttaler Koh- lenbergbau Wolkersdorfer-schacht, 1.50 s. Elin-Union rotor van een generator, 1,80 s. österreichisch-Alpi- ne Montangesellschaft hoogovens, 3 s. LD-Stahlwerk VöEST te Linz en 5 s. ÖMV - A.G. olieraffinaderij te Schwechat. ENGELAND Honderd jaar gele den werd de postspaarbank opgericht. Ter herinnering hieraan is een serie van drie waarden, 2% d., 3 d. en 1 sh. 6 d. uitgekomen. De zegels vertonen het portret van koningin Elizabeth II en voorstellin gen die het sparen symboliseren. ZWITSERLAND De Zwitserse posterijen hebben een serie van vier hoge frankeerwaarden het licht doen zien. waarop Evangelisten met hun symbolen zijn afgebeeld. Op de 3 fr. Mattheus met de engel, op de 5 fr. Marcus met de gevleugelde 'eeuw. op de 10 fr. Lucas met de gevleugelde stier en op de 20 fr. Johannes met de adelaar. IERLAND Vijftienhonderd jaar geleden overleed St. Patrick of St. Patricius, beschermheilige van Ier land. Dit feit is herdacht met drie ze gels, alle met het portret van de hei lige. Het zijn een 3 d. (blauw), een 8 d. (lichtpaars) en een 1 sh. 3 d. (groen). WEST-DL'ITSLAND Naar aanlei ding V de tentoonstelling „De brief gedurr vijf eeuwen" een zegel van 7 pf. (roodhru n en zwart) in een op lage van dertig miljoen exemplaren. Afgebeeld is een Neurenbergse brie venbesteller uit het begin van de achttiende eeuw. Van onze correspondent PARIJS De Franse regering heeft met voldoening kennis genomen van de mening van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken dat de hervatting van de oriënterende besprekingen met Moskou afhankelijk is van de resultaten van het overleg tussen de Verenigde Staten en hun Atlantische bondgenoten. De terugkeer naar Moskou van de Amerikaanse ambassadeur, Thompson, zonder nader omschreven instructies, had reeds voor een deel de Franse vrees weggenomen dat Amerika zou blijven volharden in zijn eis voor eenzijdige besprekingen met Rusland. Bij zijn ko mende ontmoeting met minister Gromy- ko zal Thompson dan ook uitsluitend uit naam van de Verenigde Staten sP£e" ken en niet meer uit naam van „het Westen". Niettemin blijven de Verenig de Staten uiteraard met hun bóndgeno ten overleg plegen. Overleg Dit overleg is de laatste dagen zeer intensief geworden. Deze week is de Franse ambassadeur door president Kennedy ontvangen en heeft voorts de Amerikaanse ambassadeur een bezoek afgelegd bij president de Gaulle. Ook de brief van Adenauer aan Kennedy valt hieronder. Uit al deze besprekingen zal het president Kennedy ongetwijfeld gebleken zijn dat de Fransen en de Duit sers hun krachtige houding tegenover Moskou niet prijs willen geven en be richten uit Amerika wijzen erop, dat dit standpunt ook in Amerika veld wint. Dit alles tot groot genoegen van At Gaqlle. Dit is dan ook de reden dat de Franse president de volgorde van enke le kwesties op zijn „zorgenlijstje" heeft gewijzigd en bepaalde concessies op an dere punten wil doen om medestanders te vinden voor zijn straffe houding. Een van de belangrijkste problemen is voor hem de kwestie-Berlijn en zijn minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, zei namens hem dezer da gen voor de Canadese televisie, dat de huidige crisis hoogst ernstig is. „Daar om," aldus Couve de Murville, is het op het ogenblik niet de geschikte tijd om de organisatie van de NAVO te wijzi gen". Atoomwapens Het was de eerste maal dat een Fran se diplomaat toegaf dat een reorganisa tie van de NAVO, die reeds enkele ma len door de Gaulle als, voorwaarde gesteld, uitgesteld moet worden tot het eind van de huidige crisis. Deze nieuwe houding van Frankrijk verklaart twee recente gebeurtenissen: de toestemming van de Gaulle om de Franse troepen in Duitsland met atoom wapens te bewapenen; de toestemming van het opperbevel Van het Franse leger om weer Ameri kaanse vliegtuigen met atoombewape ning op Franse vliegvelden toe te laten Hieruit mag de conclusie worden ge trokken dat de Amerikaanse en Franse gezichtspunten ten aanzien van een ge meenschappelijke verdediging van Eu ropa dichter bij elkaar zijn komen te staan. Op grond hiervan mag men ver wachten dat het komende onderhoud tussen de Franse minister van oorlog, Messmer, en de Amerikaanse onder staatssecretaris van defensie, Gilpa- trick, enkele belangrijke besluiten zal opleveren. Van een onzer verslaggevers. GROOTEGAST. Naar de handel en walidel van de in Grootegast gear resteerde 55-jarige gemeente-architect stellen nu ook de rijks- en fiscale een onderzoek in. De onregelmatigheden, die er tot ver rassing van de hele gemeente zijn ont dekt zouden vooral op het terrein van gemeentewerken liggen. G. was daar directeur van. Vroeger is zijn naam al eens in opspraak gekomen door een ge val van steekpenningen, die hij zou heb ben aangenomen voor de bouw van een gereformeerde kleuterschool. Er is bo vendien een geruchtmakende ruzie tus sen de verdachte en een aantal aanne mers geweest. Grootegast kende G. als een eigenge reid man, die op zijn vertrouwenspost wat al te dictatoriaal optrad. De interne verhoudingen met het gemeentebestuur waren de laatste tijd niet best. G. zou zijn gestruikeld over een aan tal inkopen, die hij uit naam van de gemeente en het rijk heeft moeten doen. Hij hield zich bovendien bezig met het toewijzen van de Gemeentelijke bouw vergunningen. LEOPOLDSTAD (Reuter) De uit wisseling van krijgsgevangenen, die als voorwaarde voor naleving van het be stand tussen Katanga en de Uno was ge steld, is woensdag eindelijk een feit ge worden. Een kleine tweehonderd krijgs gevangen gemaakte soldaten van de in ternationale strijdmacht hoofdzake lijk Ieren zijn gistermiddag door het Katangaanse leger op vrije voeten ge steld. Kort daarna liet de Uno twee honderd leden van de Katangaanse troe pen vrij. Van onze correspondent PARIJS Bij de 24-uurstaking van de Franse vervoersdiensten, die vanmor gen om half vier zou beginnen, zou zich ook het grondpersoneel van Air France aansluiten. Deze staking zou van vanmorgen half zeven tot morgen ochtend half zeven duren. Ook de Franse douane zou aan de staking deelnemen. De directie van de Franse spoorwegen heeft laten weten, dat zij een aantal treinen, zowel op de lijnen naar de Parijse voorsteden, als op de grote lijnen zal laten rijden. Wat Nederland betreft zullen er om 8.12, 14.20 en 3.30 uur (vrijdagochtend) treinen uit Pa rijs naar Brussel rijden. Deze volgen echter niet de normale dienstregeling en zullen onderweg meer stations aan doen dan gewoonlijk. Deze treinen zullen met zeer grote vertraging te Brussel aankomen en het staat niet vast of zij bepaalde verbindingen met Nederland zullen halen. De N.S. hoopt, dat de staking in Oost-Frankrijk wat minder hevig zal zijn dan elders. Het verkeer op Zwitserland zal er dan ook weinig last van hebben. Verder zal tussen half acht 's morgens en acht uur 's avonds een aantal ver bindingen tussen de Parijse voorste den en Parijs met particuliere auto bussen en militaire vrachtwagens wor den onderhouden. Deze komen in de plaats van de bestaande busverbinding gen. Vermoedelijk zullen er op de me trolijnen slechts enkele treinstellen rij den. met rust gelaten, maar het aantal straatroven nam toe. Op 2 oktober trachtte een jongeman in de Drebbelstraat een meisje haar tas afhandig te maken. Toen het niet lukte ging hij er snel op zijn brom fiets vandoor. Het meisje rende naar huis. Haar vader lichtte de politie in. Hoewel het meisje slechts over een zeer vaag signalement beschikte, gin gen toch twee rechercheurs op zoek. Zij hielden een jonge bromfietser aan, die al met een paar simpele vragen in verwarring werd gebracht. De po litiemannen namen hem mee. Hij be kende een groot aantal straatroven te hebben gepleegd, hoeveel kon hij zich niet herinneren. Hij vertelde er in september 1959 mee te zijn begonnen. Om het geheugen van de schilder op te frissen nam de politie hem mee naar al de straten waar de overvallen waren gepleegd. Zo heeft zij drie we ken lang met de jongeman door de stad gezworven. Hij bleek over een uitstekend geheugen te beschikken. Zo dra hij de straat herkende, herinnerde hij zich tal van bijzonderheden van de overvallen. Op die manier kwamen er 142 aan het licht. Bij B. thuis werden heel wat lippen stiften en poederdoosjes gevonden. De eigenaressen van veel van die voor werpen heeft de politie nog niet kun nen vinden. Deze vreemdelingen-robot op het Buitenhof in Den Haag heeft al vele toeristen op de meest aantrekkelijke punten van .de residentie gewezen. Hij is met weinig tevreden. Voor een kwartje, in de juiste gleuf geworpen, dreunt hij zijn lesje op: naar keuze in het Nederlands, Frans, Engels of Duits. Advertentie Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. De traagheid waarmee rijksgoedkeuringen voor de Europoortplannen afkomen, heeft de directeur van het Rotterdamse ha venbedrijf, ir. F. Posthuma gisteren ernstige kritiek ontlokt. De concur rentiepositie van Rotterdam ten op zichte van de andere Westeuropese havens wordt er ernstig door onder mijnd, grote investeringen blijven te lang renteloos en buitenlandse bedrijven worden erdoor afgeschrikt. „Buitenlandse bedrijven", zo zei ir. Posthuma, „melden zich maar één keer. Zij willen hier meteen aan het werk. Zij willen zwart op wit zien wat de plannen zijn. Gaan zij weg dan is Rotterdam hen kwijt. Het ergste is evenwel dat daardoor in industriële kringen in New Vork en Londen ge ruchten kunnen ontstaan, die funest zijn voor onze havenontwikkeling." Grieven De heer Posthuma sprak in het Rijn hotel voor het Koninklijk Instituut van Ingenieurs en de Vlaamse ingenieurs- vereniging. Hij had meer grieven: de rem op de rijksgoedkeurmg voor bouw werken in de industriële sector, het achterblijven van de woningbouw op Eigen nieuwsdienst UTRECHT Een paar TEE- en D-treinen zullen vandaag niet rijden vanwege de spoorwegstaking in Parijs. Het zijn de volgende: de trein, die om 13.24 uur uit Amsterdam naar Parijs vertrekt, de trein uit Parijs die om 23.26 in Amsterdam zou aan komen; de trein ParijsAmsterdam (aankomst 13.29); en de trein Am sterdamParijs (vertrek 18.04). de industrialisatie en de omstandigheid dat het beheer van het Rotterdamse havengebied niet in één hand is. De heer Posthuma had voorts kri tiek op de langdurige onteigeningsge- schiedenissen: op Rozenburg twee jaar. Woningbouw Hij noemde een chemisch bedrijf, dat zich in Rotterdam had willen ves tigen maar dat vanwege die hin dernissen naar Antwerpen was ge gaan. België geeft nieuwe bedrijven diverse voorrechten en het onteigenen van grond is er slechts een kwestie 9 van een paar maanden. „Privileges heeft Rotterdam niet no dig," zei de heer Posthuma, „de aan trekkingskracht van de Waterweg is meer dan genoeg, maar men moet Rot terdam de kans geven zich te ontwik kelen naar de behoefte van het eco nomische zerkeer." Over het achterblijven van de wo ningbouw, zei hij, dat dat zich vooral duidelijk zal laten voelen zodra zich in Europoort arbeidsintensieve onder nemingen vestigen, bijvoorbeeld een hoogovenbedrijf. Reuzentankers Ir. J. Volkers, hoofdingenieur-direc teur var Rijkswaterstaat, sprak op de bijeenkomst over de Europoortpiannen, zoals wij die vorige week hebben ge publiceerd. Het steeds toenemende gebruik van reuzentankers rechtvaardigt de 750 mil joen gulden die Europoort kost. Op het olietransport naar Rotterdam worden per jaar tientallen miljoenen guldens bespaard als supertankers worden ge bruikt in plaats van tankers van dertig tot vijftigduizend ton. „Heel wat olie maatschappijen", zo deelde hij mee, „laten hun bouwplannen voor tankers van dertigduizend ton veranderen in plannen voor tankers van tachtig- of honderdduizend ton." Van onze correspondent PARIJS. Een aantal kamerleden van de M.R.P. heeft een wetsvoorstel inge diend dat tot doel heeft de volmachten die de president van de Franse repu bliek bij de toepassing van artikel 16 van de grondwet toevallen, te beperken. De president kan een beroep doen op artikel 16 van de grondwet wanneer vol gens zijn mening de republiek en haar grondwettelijke instellingen in groot ge vaar verkeren. President de Gaulle heeft hiervan gebruik gemaakt tijdens de Al gerijnse putsch in april van dit jaar en heeft deze volmachten pas teruggegeven op 30 september jongstleden. Volgens het door de M.R.P. ingediende wetsvoorstel kan de toepassing van arti kel 16 ten hoogste negentig dagen duren. Het parlement krijgt gedurende die tijd het recht in gewone zittingen bijeen te komen. Tijdens de uitoefening van zijn volmachten mag de president geen be sluiten nemen, die grondwettelijke be palingen buiten werking stellen of wij zigen. Tenslotte vragen de ontwerpers van de ze wet voor het parlement, wanneer dit gedurende de uitoefening van artikel 16 bijeenkomt, het recht om de vertrou wenskwestie te stellen, zonder dat de re gering evenwel het recht krijgt de Kamer te ontbinden. LONDEN (Reuter) Ruim veertig procent van de vermoorde vrouwen in Engeland is in de periode van 1951-1960 door hun echtgenoten om het leven ge bracht. Een groot deel van de overige gewelddadig gestorven vrouwen kwam om door de hand van familieleden of in tieme kennissen. Dat blijkt uit een rapport van het Brit se ministerie van binnenlandse zaken,- dat gisteren werd gepubliceerd. Het percentage vermoorde Britten be draagt 3,3 per miljoen inwoners. Het aantal vermoorde kinderen onder de leef tijd van één jaar is de laatste jaren aan merkelijk gedaald, hetgeen wordt toe- eschreven aan betere sociale voorwaar- en voor ongehuwde moeders- De helft van het aantal vermoorde mannen is om het leven gebracht door mensen, die onbekende voor hen waren. Slechts weinigen werden door hun echt genoten vermoord. De voornaamste oorzaken voor moord waren volgens het rapport: „vechtpar tijen, woede-uitbarstingen, geestelijke gestoordheid en wanhoop". Verder blijkt uit het rapport dat het voornaamste wapen dat werd gebruikt „een stomp voorwerp" was en dat de toeneming van het aantal moorden erg klein is in vergelijking metriiet aantal misdaden. Advertentie Een Franse merkwijn ra In literflessen (rood en wit) bij uw winkelier excl. fles Geenlandwijn.maar een 'vin supérieur'- licht, fluwelig, ele- *r gant. In Frankrijk bekroond met de Gouden Medaille 1 nAf voor 12 halseti- ketten deze moderne wijnschenker gratis. SOCIÉTÉ DES VINS DE ÏRANCB, Dicmen (Holland)

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 9