TWEEDE DELTAWEG MORGEN GEOPEND Oud-wethouders van Goes willen uitspraak GS PANTER Een aria bruiste door de kuikenslachterij o Als asfalt nauwelijks hard is: Commissaris kwam een kiM e nemen eouwse Krabbendijke bouwt 250ste woning na de oorlog Chr. Besturenbond besprak arbeidsongeschiktheidswet Donderdag 26 oktober 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Zeeuwsch Dagblad Waarom zwijgen Ged. Staten? NOG BEZIG Eerste 100 giften voor het Zeeuws Museumfonds Zesduizend gulden binnen per giro Soldaat Maas met militaire eer ten grave gedragen HALSBREKEND CHAOS SENOR1TAS Nieuw rechtskundig bureau Operazanger Jan Quist houdt niet van show Dramatisch bariton Uni^k In Europa Nog dit jaar begin bouw Herv. kerk 't Zand Veel interesse voor particuliere bouiv 1 Protestants-Christelijk 'TWEE oud-wethouders van Goes, de heren mr. H. B. Bouwman en J. H. Roose zullen pogen door middel van een proces een uitspraak van Ge deputeerde Staten van Zeeland te krijgen over hun aandeel in de zg. verschrijvingen in de gemeente Goes. Het was al geruime tijd bekend, dat de oud-wethouders van Goes zich de beschuldigingen betreffende de ver schrijvingen buitengewbon sterk heb ben aangetrokken. De heer J. J. van Melle trok zich geheel terug uit het openbare bestuurlijke leven, doch het was voor ingewijden geen geheim dat de heer Van Melle veel verdriet heeft n.a.v. de gang van zaken. Hij heeft het zich sterk aangetrokken, dat hem „medewerking aan een systeem van laakbare verschrijvingen" in de schoe nen is geschoven. De heer Bouwman voelde zich door het memorandum van Gedeputeerde Staten zeer ernstig gegriefd, maar wist zijn wrevel voor buitenstaanders op te kroppen. In een commissiever gadering en in een zitting van Pro vinciale Staten heeft hij echter in de afgelopen zomer zijn ernstig misnoe gen over de gang van zaken uitge sproken. De heer Roose heeft een volkomen andere aard. Ook hij meende, evenals de heren Van Melle en Bouwman, ten onrechte te zijn beschuldigd, maar de heer Roose bleef in het publiek strijden. Omdat hij nog deel uitmaakte van de gemeenteraad, kon hij in dit bestuurscollege voortdurend zijn stem laten horen. Nu overwegen de heren Bouwman en Roose door middel van een proces Gedeputeerde Staten te dwingen tot het doen van een uitspraak. Wij heb ben de indruk, dat de beide oud-wet houders met grote tegenzin deze weg Inslaan. Zij hebben namelijk maan denlang gehoopt op een aanvullend memorandum en zij hopen nog dat Gedeputeerde Staten binnen enkele dagen toezeggen een diepgaand aan vullend onderzoek te zullen instellen. Gedeputeerde Staten hebben een dergelijk onderzoek in hun, verleden jaar verschenen, memorandum over de verschrijvingen in de gemeente Goes toegezegd. Wij hadden eigenlijk verwacht, dat Gedeputeerde Staten met een dergelijke aanvulling zouden zijn gekomen. In de zomerzitting van Provinciale Staten van Zeeland is bovendien medegedeeld dat men op de provin ciale griffie ook beschikt over een rapport van de Algemene Rekenka mer over de administratie der ge meente Goes en er is op de griffie ook een door ambtenaren opgesteld rap port over de verschrijvingen in Goes. Er bestaat een (geheim) dossier over Goes. Gedeputeerde Staten voelen er niets j voor dit dossier aan de openbaarheid prijs te geven. Bijzonder ernstige be schuldigingen aan het adres van het vroegere college van B. en W. van Goes zullen er echter ongetwijfeld niet in staan, omdat de inhoud van dit dossier niet heeft kunnen verhinderen dat aan de vroegere burgemeester eervol ontslag werd verleend. En nu vragen de oud-wethouders: Hoe is het dan met onze schuld? Advertentie IN HET BEKENDE RODE BUK MIDDELBURG De banden van de auto, waarmee ir. Maris als eerste, morgenmiddag offi cieel over de weg van Veersegat- dam zal rijden, zullen waarschijn lijk nog sporen achterlaten in het wegdek. Dat komt omdat het as falt nog niet of nauwelijks hard zal zijn als de directeur-generaal van Rijkswaterstaat vrijdagmid dag de tweede Deltaweg zal ope nen. Het zal men heeft het enige tijd ge leden in ons blad kunnen lezen de laat ste officiële daad zijn van ir. Maris in zijn kwaliteit van direfcteur-generaal van Rijkswaterstaat. Ir. Maris heeft de boot overigens bijna gemist. Met ingang van 1 november is hij direkteur-generaal „af" De openingsdatum van de tweede Delta weg is echter zover mogelijk achterin oktober geplaatst. Het ziet er nu wel naar uit dat de opening door kan gaan. Maar alleen de mensen die aan de weg hebben gewerkt en nog werken kunnen vertellen hoe 'hard ze daarvoor in de weer zijn geweest. We hebben van 's n»orgens vroeg tot 's avonds laat ge zwoegd, 'vertelde ons een der arbeiders. Er was geen ogenblikje rust meer bij. Als het regende mochten we niet schui len. Want de weg moest en zou klaar. De weg zal vrijdagmiddag om twee uur inderdaad klaar zijn.: Gistermiddag was men nog druk bezig 'het asfalt aan te brengen. De weke massa van teer en GOES. De gezags- en bestuurscrisis, die meer dan een jaar lang de gemoederen in de gemeente Goes heeft beroerd, zal nog een nasleep hebben. Twee oud-wethouders van deze gemente, de heren mr. H. B. Bouman (soc.J en J. H. Roose (k.v.p.), hebben zich in verbinding gesteld met mr. Tichelaar, advocaat te Den Haag, met het verzoek te willen bewerkstelligen, dat Gedeputeerde Staten van Zeeland een uitspraak doen over de mate van schuld dei- beide oud-wethouders aan de z.g n. verschrijvingen in de admini stratie der gemeente Goes. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat het standpunt van Gedeputeerde Staten van Zeeland via een proces openbaar wordt. MIDDELBURG. De eerste honderd giften voor het Zeeuws Museumfonds zijn binnen. Op gironummer 97721 ten name van de Amsterdamse Bank N.V. te Middelburg werd een bedrag van 6000 gulden gestort, of gemiddeld zes tig gulden per schenker. Een verheu gend begin. Naast Rijk, provincie en gemeente dragen dus ook vele Zeeuwen hun steentje bij om het eerste levende museum voor beeldende kunst in Zee land, nu in wording zo goed mo gelijk te laten functioneren. Over de didactische verzorging, een belangrijke factor in het moderne mu seum, moet men zich niet teveel vroeg tijdige zorgen maken. Doordacht en omzichtig groeit in concreto de juiste werkwijze (alle geografische moeilijk heden daarbij ondervindend). Blijven de gelden binnenstromen dan zal Zeeland weldra zijn achterstand bij andere pro vincies op museumgebied kunnen inlo pen. De sluitzegelactie van de jeugd ver loopt eveneens naar wens. GROEDE. Dezer dagen werd op de algemene begraafplaats te Groede onder grote belangstelling de door een noodlottig ongeval tijdens de militaire oefeningen op de Rucphenseheide om gekomen dienstplichtige soldaat Jan Maas uit Groede. met militaire eer ten grave gedragen. De rouwdienst aan huis werd verzorgd door de consulent van Groede ds. J. Brezet uit Nieuwvliet De militaire begrafenis stond onder leiding van de le luitenant Van der Kolk die aanwezig was met een detachement van het Korps Commandotroepen. Van ci viele zijde waren aanwezig namens het gemeentebestuur burgemeester J. c Everaars en de beide wethouders c! Cijsouw en J. Casteleijn, vele afge vaardigden uit het verenigingsleven en talloze belangstellenden uit het dorp die eveneens hun medeleven betuigden met vele kransen en bloemen die rond om het graf gelegd werden. De dienst op de begraafplaats stond onder leiding van de veldprediker ds. Oegema die na dat de kist met het militaire saluut ten grave gelaten was op de begraafplaats een korte liturgie verzorgde. Burge meester J. C. Everaars sprak nog een kort woord aan de geopende groeve. Nadat de familie aan de overledene nog een laatste groet ten afscheid had gebracht dankte burgemeester Everaars namens de ouders van de overledene de vele belangstellenden voor hun groot medeleven. Ruim. drie jaar geleden hebben Ge deputeerde Staten van Zeeland in een memorandum over de ontwikkeling in Goes medegedeeld dat het toepassen van s.g.n. verschrijvingen in deze ge meente tot een zeer laakbaar systeem was geworden en zij stelde hier het col lege van B. en W. voor verantwoorde lijk. De drie toenmalige wethouders 1 behalve de heren Bouwman en Roose maakte ook de heer J. J. van Melle (Ch.) deel uit van het college acht ten zich echter niet schuldig. Zij ver klaarden dat de verschrijvingen buiten hen om hadden plaatsgevonden. De drie wethouders zijn na een raadsvergadering, waarin de tegen hen gerichte grieven ter sprake waren ge komen afgetreden. De heren Bouw man en Van Melle bedankten tevens voor het lidmaatschap van de gemeen teraad. BLAAM De drie afgetreden wethouders bleven echter van mening dat onverdiend een blaam op hen was geworpen. De heer Bouwman heeft dat ook meermalen in vergaderingen van Provinciale Sta ten van Zeeland, waar hij lid van is opgemerkt. Gedeputeerde Staten van Zeeland merkten in een memorandum over de verschrijvingen in Goes op, dat een diepgaand onderzoek noodzakelijk was. De drie oud-wethouders hebben een jaar lang gewacht op het resultaat van dit onderzoek. Zij hoopten namelijk dat daaruit hun mate van schuld duidelijk naar voren zou komen. Gedeputeerde Staten van Zeeland lieten echter niets meer van zich horen, ondanks herhaal de aandrang van de heren Roose en Bouwman. De heer Van Melle acht zich door de gang van zaken zeer ernstig ge griefd. Hij kan er niet of nauwelijks toe komen nog met het college van Ge deputeerde Staten in relatie te treden, j zonder dat Ged. Staten excuses voor j hun optreden jegens de oud-wethouder j hebben aangeboden. De heren Bouwman en Roose willen j nu beslist een definitieve uitspraak van Gedeputeerde Staten. Hebben wij van het toepassen van verschrijvingen in Goes een laakbaar systeem gemaakt, ja of neen? Indien het antwoord op de ze vraag bevestigend luidt, dan willen de oud-wethouders deze bewering met bewijzen gestaafd zien. De twee oud-wethouders hebben op het ogenblik niet de indruk dat Gede puteerde Staten willen toezeggen, dat op korte termijn een aanvullend memo randum tegemoet kan worden gezien. Zeer gaarne zouden zij via de weg van overleg het doen verschijnen van een aanvullend memorandum 'willen be werkstelligen, maar, indien dit op korte termijn niet mogelijk blijkt, zullen zij door middel van een proces een uit spraak forceren. De oud-wethouders zijn van mening zeer ernstig in hun eer en goede naam te zijn aangetast. In de Tweede-Kamer is o.a. opgemerkt door de heer J. Smallenbroek dat het systeem van verschrijvingen een vorm van bestuurs- bederf is. De heer H. K. Michaëls, die ten tijde van het ontstaan der moeilijkheden in Goes burgemeester was, heeft als zoda nig ontslag gekregen. Dit ontslag is eer vol verleend. Hij is dus gerehabiliteerd, aldus de wethouders. Tijdens de moeilijkheden in Goes is ook de dienst gemeentewerken ter spra ke geweest. De directeur van deze dienst werd zelfs voor de rechtbank ge haald, doch vrijgesproken. Ook hij is dus gerehabiliteerd, terwijl de gemeen teraad hem bovendien wegens ver trek naar elders eervol ontslag heeft verleend. Nu blijven wij, aldus de toenma lige wethouders, dus alleen over. Op ons alleen wordt de zware last i van de schuld gelegd. Toen Gedeputeerde Staten zich in hun eer voelden aangetast na dat bekend was geworden, dat ook bij een provinciale dienst Provinciale Waterstaat ver schrijvingen waren toegepast heeft dit college zich buitenge woon gehaast m door middel van een rapport van de Algemene Rekenkamer zich van alle blaam te zuiveren. Voor ons haasten de gedeputeerden zich echter niet, merken de oud-wethouders van Goes op. nog wordt er hard gewerkt grint, die zacht als boter was onder de druk van de stoomwalsen, moet echter enige dagen drogen voor het verant woord is verkeer er over te laten rijden. Dat zal vrijdag nauwelijks het geval zijn. Toch moet de nieuwe Deltaweg bij de of ficiële opening aan alle eisen voldoen want achter de autoriteiten komt het ge wone wegverkeer om van de nieuwe rij banen bezit te nemen. De commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot heeft zich gister middag wel even als een waaghals op de steile helling gewaagd. Hij kwam in ge zelschap van mensen van Rijkswater staat kijken hoe het met de nieuwe weg stond. Als hij gedacht had de nieuwe weg al te kunnen proberen dan is dat lelijk tegengevallen. De enige manier om over de dam van Walcheren naar Noord-Beveland te ko men was gistermiddag nog over de kruin van de dijk. En zelfs daar, waar alleen maar een soort van breed fietspad is aan gelegd, moest men nog halsbrekende toeren verrichten. Over een behoorlijke afstand moest de auto van de commis saris op het ter plaatse vrij sterk hellen de talud aan de buitenkant van de dam rijden. Zo, balancerend tussen dijkkruin en zee kon de vertegenwoordiger van de Koningin het trajekt nemen waarover binnen twee dagen duizenden auto's zul len moeten snellen. Van dat „snellen" zal de eerste tijd nog niet veel komen, want de aannemers die het dijklichaam aan de binnenzijde ver der gereed maken, hebben de Deltawag hard nodig voor hun vrachtwagens en walsen. Merrig automobilist die in snelle vaart van Walcheren naar Noord-Beve land denkt te kunnen rijden zal daarom langzaam achter een logge wegreus van de Deltabouwers moeten aankruipen. Langs de kanten van de niet brede weg is het nog een complete chaos. Die chaos zal er vrijdagmiddag nog zijn, ook al werken de mensen van Rijks- Waterstaat tot op het laatste ogenblik om de zaak zoveel mogelijk in orde te kunnen brengen. De nieuwe Deltaweg heeft nog niets van een snelverkeersweg. Het is veeleer een pad dat door een wildernis voert. Wie van de dijkkruin naar beneden kijkt, krijgt de indruk van een weg in aanleg en niet van een weg die bijna geopend zal worden. Men zegt het by Rijkswaterstaat wel niet met zoveel woorden, maar voor een goed verstaan der is het duidelijk dat men de opening van de weg graag nog enkele weken had uitgesteld. if: Onbetwist de populairste in deze pri}sldasse... al jaren lang! VLISSINGEN „Het ligt in de voorstel tot het opstellen van een vol- - ledige arbeidsongeschiktheidswet zodat de drie wetten in één grote wet worden verenigd. bedoeling van de Christelijke Be sturenbond Vlissingen het be staande rechtskundig bureau van advies binnenkort om te vormen in een nieuw streek-rechtskundig bureau. Gezien het feit dat de ad viseur van het tegenwoordig ad viesbureau de heer D. Willeboord- se met het oog op zijn leeftijd de wens te kennen heeft gegeven zijn functie neer te leggen, zal de heer H. Beenhakker de leiding van het streekbureau op zich nemen", al dus de voorzitter de heer A. C. Lef eber in zijn openingswoord tij dens de vergadering van de Chris telijke Besturenbond Vlissingen Een hoogtepunt van de vergadering vormde de causerie van de heer Been hakker over de ziekte- en ongevallenwet, een interessant maar zeer gecompli ceerd onderwerp. In deze inleiding gaf de heer Been hakker een algemeen overzicht van enkele bestaande sociale wetten: de ziektewet die een uitkeringsduur van een jaar heeft, waarbij de uitkering maximum 80 pet. van het loon bedraagt, de ongevallenwetten, uitkeringsduur on beperkt, en de invaliditeitswet. „Het grote knelpunt ligt echter bij de mvaliditeitsuitkering, die momenteel nog veel te wensen overlaat. Bovendien vor men deze vele wetten een grote doolhof. Vaak is niet na te gaan of een arbeider nu een uitkering volgens de ziektewet of volgens de invaliditeitswet behoort te krijgen" aldus de heer Beenhakker. Teneinde deze moeilijkheid te over bruggen zijn verschillende adviezen, waaronder van de S.E.R., ingediend ter vereenvoudiging. Het advies bevat een De afd- Geersdijk van de NCVB kwam in maandelijkse vergadering bij een onder leiding van de presidente mevrouw E. Kastelein-Heystek. Wika R. "Wasterval sprak over het Vormings centrum ,.Hedenesse". Hij vertoonde ook dia's. De opkomst was goed. Van 30 oktober tot en met 4 novem ber wordt in Axel gekollekteerd ten bate van de Federatie Nazorg B.L.O. UD-VOSSEMEER. Hakmessen flitsen en rappe meisjeshanden plukken kippetjes. Een man in een gele stofjas zwijgt, na een tijdje gekeuveld te heb ben. Plotseling recht hij de rug, zet de borst vooruit, en dan jubelt een prachtige aria door het gebouw. Fors botst een krachtig stemgeluid tegen muren en dak. In een kuiken slachterij in Oud-Vossemeer op het eiland Tholen: de enige Zeeuwse operazanger, èn met een zeldzame stem, de weinig voorkomende dramatische ba riton! HIJ HEET Jan Quist, een van de compagnons van de kuikenslach terij „Ha-qu". Een lange goedge bouwde man, donker haar, donkere ogen en een opvallend zware stem die „gebronsd" aandoet. „Zingen is mijn hobby", zegt hij. En zonder enige aankondiging hoort uw ver baasde verslaggever een solo die er zijn mag. De heer Quist is nu 42 jaar. „Ik ben iets te laat begonnen, maar het geeft me een enorme vol doening en dat is alles." Zeelands operazanger Jan Quist VIJF JAAR geleden begon hij te studeren. Daarvoor zong hij graag en veel, maar nooit in zangkoren. „Mijn stemvolume is te groqt, ik overstemde iedereen." Nu zingt hij als dramatisch bariton in het Haags Operakoor. waar hij al direkt solist werd. En dikwijls wordt hem gead- siveerd zich alleen op het zingen toe te gaan leggen en er een beroep van te maken. „Zingen?" Dat heb ik gedaan zo lang ik me kan herinneren." Jan Quist is al verscheidene malen voor het voetlicht geweest. Hij trad o.m. op in Mannheim, Breda en Den Haag. Zo zingt hij nu de Faust, Nabucco, Un Bolló in Maschera, Troubadour en aria's uit Othello. ZONDER een zweem van trots vertelt hij mèt de operazanger Tito Gobbi uit Italië, één van de weinige dramatische baritons van Europa te zijn. „Waarschijnlijk zal ik echter doorschieten naar dramatisch tenor". Deze geboren Zeeuw houdt niet van show. „Nee, een artistennaam daar voel ik niet voor, zet maar ge woon Jan Quist." Zingen voor een microfoon? Een geboren zanger als hij heeft geen kunstmatige midde len nodig om zijn stem te ver fraaien Zaterdagavond kunt u hem horen. In het dorpshuis van St. Annaland zal het Haags Opera koor dan een concert geven. Een optreden geheel georgani seerd door de heer Quist en met medewerking vair Jan Quist. Zal Zeeland een Caruso voort brengen? Als dat niet gebeurt komt het mede door de een voud van deze moderne trouba dour die leiding geeft aan een kuikenslachterij. „Het touwtrekken rond ziektewet en invaliditeitswet is op deze manier ver dwenen." De nieuwe ongeschiktsheidswet zal dan geen loongrens, maar een premiegrens kennen. Bovendien zullen de uitkeringen „waardevast" worden, dat wil zeggen wanneer de loonindex stijgt zal de uit kering dienovereenkomstig stijgen. De arbeidsongeschiktheidswet zal be stemd zijn voor allen die in loondienst zijn, terwijl sterk de nadruk op de reva lidatie zal vallen. Hiertoe is een voorstel opgericht tot het oprichten van een cen trale medische raad. maar, vervolgde de heer Beenhakker, dit geeft het nadeel dat men sneller gaat generaliseren. Een medische dienst per bedrijfstak zou wen selijker zijn. „Het grote nadeel van een nieuwe wet is het opheffen van de invaliditeitswet daar de rentekaarten „afgekocht" zuilen moeten worden, en dit laten de financiële omstandigheden momenteel niet toe. De S.E.R. komt met een „gulden midden weg" en stelt voor de kaarten van arbei ders met een uitkering van maximaal ƒ60 per jaar af te kopen en de overige 1 straat. De openingstijden zijn om te zetten in een uitgesteld pensioen." |25.30 en van 7.3010.30 uur. MIDDELBURG De kerk voogdij van de Hervormde ge meente 't Zand heeft goede hoop dat omstreeks 1 november de bouwvolumetoewijzing zal komen voor de bouw van de nieuwe kerk aan de Oosterscheldestraat. Ver-, wacht wordt dat de gunning voor de bouw medio november zal ge schieden. Dit betekent dat nog dit jaar de heipalen voor het nieuwe kerkgebouw de grond ingaan. Inmiddels is gisteren de bazar ge opend in het verenigingsgebouw aan de Kerksteeg. Woensdagavond ver drongen zich in het kleine lokaaltje vele gemeenteleden om wat snuiste rijen te bemachtigen, lootjes te kopen en om een gedeelte van de poppen- verzameling van H.M. de Koningin te bewonderen. Voor dit laatste was een kwartje entree nodig. Tot en met zaterdag zal de fancy fair te bezichtigen zijn, met uitzon dering van vrijdag: donderdag nog in het verenigingslokaal en zaterdag in de B.L.O. school aan de Dorus Rijkers van KRABBENDIJKE. Het is eigenlijk niets bijzonders, dat een complex van zes woningen aan de nieuwe bewoners wordt overge dragen. Ook niet in Krabbendijke, maar toch heeft men daar gister middag een officieel tintje gegeven aan deze overdracht. Uit de statis tieken was nl. gebleken, dat één van de zes huizen de 250ste woning was, die na 1947 in de gemeente Krabbendijke was gebouwd. En dat mag ongetwijfeld als een mijl paal beschouwd worden. De bur gemeester, de heer L. Cnossen, heeft gistermiddag dan ook met een hartelijk toespraakje de sleu tels overhandigd aan de bewoners van dit nieuwe complex. Dat complex maakt deel uit van een plan van achttien woningen, die aan de Morlodestraat zullen verrijzen. De eer ste zes kunnen thans door de bewoners worden betrokken. Deze woningen wor den gebouwd in de particuliere sector en zijn dus voor de verkoop bestemd. In Krabbendijke schijnt er overigens veel belangstelling te bestaan voor de particuliere bouw, want voor er een steen was gemetseld voor deze achttien woningen waren ze reeds verkocht. Inmiddels ligt een plan voor een twee de complex, bestaande uit 25 woningen, klaar. De koopprijs van deze woningen be draagt ongeveer 13.000 gulden. De heer J. F. Rouw uit Terneuzen, makelaar, heeft de eerste stappen gezet om tot deze bouw te komen, zijn broer, archi tect M. J. Rouw uit Zoetermeer ont wierp de plannen en de firma gebr. Molhoek uit Krabbendijke bouwde de huizen. Door eendrachtige samenwerking is het mogelijk gebleken keurige woningen neer te zetten. Volkomen te begrijpen, dat het ge meentebestuur van Krabbendijke zeer blij is met deze gang van zaken. De burgemeester gaf daarvan blijk in een korte toespraak in een van de woningen van het complex, waarbij ook enkele nieuwe bewoners aanwezig wa ren, alsmede de gemeente-secretaris, de heer G. van Velzen, de directeur van de centrale dienst, de heer J. W. P. de Jonge, de aannemer en de heren Rouw. De woningnood is nog groot in Krab bendijke. Het gemeentebestuur wil graag helpen, maar kan niet altijd hel pen," zo vertelde de burgemeester, „en daarom zijn wij zo blij, dat deze men sen zelf de verantwoordelijkheid durven te aanvaarden om een eigen woning te kopen. Het is een uitkomst voor het ge meentebestuur' De burgemeester dankte dan ook har telijk de initiatiefnemers. In de laatste vijf jaar is het aantal woningzoekenden in Krabbendijke niet verminderd, terwijl er toch een rede lijk aantal woningen is gebouwd. Sinds 1947, toen de woningbouw op gang kwam, zijn er 268 woningen gebouwd, waarvan 162 in de particuliere sector en 106 woningwetwoningen. In dat com plex van achttien zit dus de 250ste, Nog steeds krijgt het gemeentebestuur aan vragen binnen voor particuliere woning bouw. De burgemeester wenste de bewo ners dan ook veel geluk en overhandig de daarna aan vier van de zes bewo ners de sleutels. De woningen omvatten een ruime woonkamer, drie slaapkamers, douche, keuken, en schuurtje. De heren Rouw hebben overigens in verschillende plaat sen in Zeeland woningbouw objecten on der handen. Burgemeester L. Cnossen over handigt de sleutel aan de echtge note van een der bewoners van het complex van zes woningen: mevrouw T. Schoutens-van boven

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3