B. en W. van Middelburg: moet wachten Koningsbrug op „grote" plan Koningin en prins schenken recreatiegrond Arnemuiden E Mogelijkheden helihaven bij Middelburg gering Eerste bejaardenwoningen te Goes zijn in gebruik Ds. Van der Molen viert veertigjarig jubileum Auto sloeg over de kop Chefarine 4 W esterscheldestraatbewoners hebben last van muizen Kamerlid sprak voor vrouwenraad Burgemeester A rnemuiden Zeer verheugd Aanbieding aan het Nederlandse volk Ter gelegenheid van zilveren huwelijksfeest Dinsdag 24 oktober 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Zeeuwsch Dagblad Aan de grond Verkeerssituatie bij brug weer aan de orde ACHTERSTAND VERWARMEND lam BUISMAN een handje helpen voor koffie op z'n best! Botsing op berucht kruispunt in Bergen Terneuzense lands kampioen accordeon Vandalisme in Bergen op Zoom ACHT HECTARE Waardering van alle kanten WHITE OWL Minder veilingdagen in Kapelle Lus Botsing in Middelburg 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! Goede start actie Groene Kruis Chr. Besturenbond vergaderde Deense mosselen „Nieuw Middelburg" gaf toneelvoorstelling Protestants-Christelijk VfTAT wij reeds als een vermoeden uitspraken is werkelijkheid ge worden: De door het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen in het leven geroepen noodop- leiding voor het ulo is niet van de grond gekomen. In „Ons Mulo-blad" van 19 oktober j.l. licht de voorzitter van de Vereni ging voor Chr. M.U.L.O., de heer Joh. Xigchelaar, ons hierover in. De datum 1 oktober, voor welke datum de gegadigden zich voor de spoedopleiding ulo-akten moesten melden, is voorbij. Er hebben zich zo weinig liefhebbers gemeld, dat het niet mogelijk is het vereiste aantal voor ééij cursus bij elkaar te krijgen. Op een vergadering van directeuren der christelijke en rijkskweekscholen in de drie noordelijke provincies bleek dat zelfs niet door samenvoeging van alle gegadigden aldaar de mogelijk heid aanwezig was om een compromis cursus te volgen. Het feit dat de noodregeling te laat afkwam, gevoegd bij de omstandig heid dat geen uitstel van militaire dienst werd verleend, moest dit de partementale vaartuigje wel aan de grond houden. De heer Joh. Tigchelaar acht deze gang van zaken om twee redenen be treurenswaardig. In de eerste plaats is geen po ging in vele gevallen minder erg dan een mislukte poging. In de tweede plaats bestaat de kans, dat de weg naar een definitieve op leiding voor leerkrachten bij het ulo (zoals men weet moet het ulo zijn leerkrachten putten uit het reservoir van het l.o. en bezit het geen directe specifieke eigen opleiding) thans, na de negatieve ervaring met dit expe riment, door het optreden van een zekere scepsis, geblokkeerd zal worden. Hy eindigt met de hoop uit te spre ken dat alle betrokken instanties uit deze ervaring de juiste lering zullen trekken en dat zy bij de projectie van de definitieve opleiding voor ulo- leerkrachten de fouten zullen vermij den, die bij het project der spoed opleiding nu aan de dag zyn ge treden. Inderdaad, dit is wel een heel droe vige gang van zaken. Het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft be slist geen beste beurt gemaakt. Na de vorig jaar gemaakte fout inzake het K.B. tot regeling der eindexamens van middelbare scholen, een regeling die al ras vanwege de onmogelijk heid der uitvoering moest worden in getrokken, thans deze mislukking. Het zou bepaald aan te bevelen zijn dat het departement zich eens ging houden aan het advies dat mensen nit: de praktijk regelmatig hebben openbaar gemaakt. Dan komen er be slist minder blunders. MIDDELBURG. De gehele verkeerssituatie rondom de Mid delburgse stationsbrug is gistermiddag tijdens de raadsvergade ring weer eens aan de orde gesteld door wethouder A. J. Kaland, die daartoe min of meer „gedwongen" werd door de heer C. A. Kammeraad (WD). Bij het liberale raadslid was tijdens het bestu deren van een begrotingswijziging de vrees gerezen dat een verbe tering van de Koningsbrug voorlopig wel niet tot stand zou komen. Hij sprak daarover zijn bezorgdheid uit. Wethouder Kaland deelde mee dat men de Koningsbrug moest zien in het gehele verband van de sanering en de structuur, alsook in het licht van de verkeers situatie ter plaatse en in de onmiddellijke omgeving. Aanvankelijk lag iri de bedoeling van de Koningsbrug een draaibrug te ma ken, maar de ontwikkeling van het ver keer en de verkeersintensiteit maken het volgens wethouder Kaland noodza kelijk dat een andere oplossing ge zocht moet worden. Men wil hoe dan ook van de omvangrijke verkeersstag- naties af die zich ook deze zomer weer bij de stationsbrug hebben voorgedaan. De heer Kaland merkte op dat er tegen over het station een afdoende overbrug ging zou moeten komen. Gedacht wordt o.m. aan de mogelijk heid het inkomende verkeer in Middel burg te leiden door de Goese Koren markt en dan recht toe recht aan In de Segeerstraat. Het uitgaand verkeer zou dan via de Stationsstraat kunnen rijden. Het zou niet in de bedoeling liggen om bij de Houtkaai en de Lon— densekaai twee bruggen te scheppen, maar wel is een betere overbrugging (met een verkeersplein in de directe omgeving) wenselijk. Deze overwegingen hebben ertoe ge leid, aldus de wethouder, dat nog even gewacht wordt met de realisering van de verbetering van de Koningsbrug. Lo co-burgemeester A. J, Berenpas merkte nog op dat dit alles in een studiesta dium verkeerde, waarna de heer Kam meraad op spoed aandrong. Bij de aanvang van de raadsverga- (150 gulden) te verstrekken aan dering sprak de heer Berenpas er zijn*Cfï"Wi"°- 7.0 vreugde over uit dat aan de burgemees- tersvakature een einde is gekomen. In de rondvraag dankte hij de raad voor de medewerking die hij in zijn functie als loco-burgemeester had ondervonden. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van mr. K. Staab be treffende het voorgenomen project Eurohotel bij Vrouwenpolder. De raads voorzitter stelde voor dit schrijven in handen van B. en W. te stellen om ad vies. gen controlewerkzaamheden. Zij is voor namelijk ontstaan doordat incidentele verrichtingen, welke buiten de eigenlij ke taak van de verificatie vallen, aan deze dienst moesten worden opgedra gen. Zowel B. en W. als de raad acht ten het niet langer verantwoord een achterstand toe te staan, omdat in on voldoende en niet-tijdige controle grote gevaren schuilen. Met name de heren M. A. L. Hubregtse (Arbeid) en B. A. Hesselink (WD) drongen op een spoe dig inlopen aan. Wethouder J. S. Hoek hoopte dit laatste zo vlot mogelijk te kunnen bewerkstelligen. De raad ging dan ook akkoord met de aanstelling van een extra ambtenaar, in de rang van commies, die aan het personeel van de verificateur zal worden toege voegd. Na een paar opmerkingen van de heer Hubregtse verleende de raad een krediet van 625 gulden voor overbren ging van de rijwielstalling van het Gymnasium. De stalling is nu bij de school, maar dit levert bezwaren op; de beschikbare oppervlakte is te gering. De rijwielstalling zal nu geplaatst wor den in de Brouwerijpoortgang, waar voldoende ruimte aanwezig is. Evenals vorige jaren sprak de heer A. J. Schot (SGP) zich als enig raads lid uit tegen het voorstel een subsidie an de Stichting „Reclamefondsen Zeeuwse Markten". De heer Schot was van me ning dat de Middelburgse markt geen reclame meer nodig heeft. van B. en W. om afwijzend te beschik ken op een verzoek van Vroom en Dreesmann N.V. in verband met pre cariorechten. In de Stromenwijk zullen op verschil lende plaatsen trottoirs en plantsoenen aangelegd worden,. De totale kosten worden geraamd op 127.000. De raad verleende dit krediet, maar de heer Hubregtse liet dit niefc zomaar gebeu ren. Hij bracht naar voren dat bewo ners van de Westerscheldestraat voor nemens zijn een actie op touw te zetten omdat zij last hebben van ratten en muizen achter en onder de huizen. De heer Hubregtse vroeg of het niet moge lijk was achter de woningen orde van zaken te stellen en een plantsoentje aan te leggen. Öok informeerde hij naar de woningen aan de Mastgatstraat. Wethouder Kaland antwoordde dat de premie-aanvraag reeds geruime tijd ge leden is ingediend en dat ook de optie allang is uitgegeven. Het wachten is dus op de premie-beschikking. Wat de Wes- terscheldestraat betreft zei de wethou der dat zo spoedig mogelijk voorzienin gen ter verbetering worden getroffen. De heer M. Wattel (AR) verklaarde zich ten slotte nog tegen het nemen van een voorbereidingsbesluit in verband met partiële herziening uitbreidingsplan in hoofdzaak. Er bestaat bij de ,gemeente Middel burg reeds -geruimte tijd een achter stand in de aan de verificatie opgedra- Een aanvullend krediet van 50.000 gulden verleende de raad voor de kos ten van aanschaffing» van in huur te verstrekken heetwaterinstallaties. De commissie van financiën kon voordien al met het voorstel akkoord .gaan, maar wilde toch nog weten hoeveel boilers en gas,geysers eï* aan de man-gebracht wa ren. Wethouder drs. Th. J. Westerhout antwoordde: %,43 boilers eh 637 gas-gey- sers". Dat klinkt verwarmend, ant woordde de heer Kammeraad. Met de stemmen van de heren P. H. M. Adri- aansens (Kyp) en B. A. Hesselink (WD), die de billijkheid misten, tegen ging de raad akkoord met het voorstel MIDDELBURG. ,,Ik zie voorlopig geen mogelijkheden die maken dat Wal cheren spoedig in een luchtverkeersnet (lees: helicopternet) is opgenomen. Wel kan ik toezeggen deze materie in een bijeenkomst van de colleges van B. en W. van Middelburg en Vlissingen te be spreken". Dit antwoordde locoburge meester A. J. Berenpas in de rondvraag van de gisteren gehouden raadsvergade- rihg in antwoord op een vraag van de hëer M. Wattel (AR). Dit raadslid had namelijk gevraagd naar de mogelijkhe den van een helihaven in de omgeving van Middelburg. Voorts had de heer Watltel gelezen d$t in een wervin.gs,advertentie van een industrie gesproken werd over beschik bare eengezi-niswoningenHoe ligt dit? vroeg hij. Wethouder Kaland had de ad« vertentie niet gelezen, maar deelde mee dat na het gewone woningcontin gent zes industriewoningen toegewezen waren. Hij zei dat de gemeente Middel burg op het ogenblik in onderhande ling is met twee industrieën om ge zamenlijk te trachten een aantal wo ningen te bouwen (vermoedelijk geen „goedkope" woningen). Deze onder nemingen zouden dan een claim krij gen op een zelfde aantal woningen van een andere categorie. Voorts werd nog meegedeeld dat in eeh raadsvergadering in december de begroting 1962 behandeld zal worden. (Advertentie) De raad wais voordien nog akkoord ge gaan met o.im. de volgende voorstel len; opschorting ontslag hoofd o.l.s.c.; salarissen beroeps'forandw eerper son eel per 1 januari 1959 en 1 april 1960; hin- dernisput sportterreinen; aanschaffing elektrische frankeermachine; subsidie verzoek Verbond voor Veiliig Verkeer; aankoop grond aan de Kruisweg van Chr. Dekker; benoeming hoofd openba re lagere school c. MIDDELBURG. De afdeling Zee land van de Nationale Vrouwenraad hield gistermiddag in de bovenzaal van Het Koffiehuis een bijeenkomst die in het kader van de „Week der Verenig de Naties" werd gehouden. De presiden te mevrouw E. J. van de Broecke-de Man heette in haar openingswoord in het bijzonder welkom mevrouw De Ca- sembroot baronesse Van der Feltz, die erelid van de Nationale Vrouwenraad is. Zij hield een verhandeling over de anti- hongeraktie van de V.N., waarbij zij er bij de aanwezige dames vooral op aan drong deze aktie te steunen. Hierna werd een korte film vertoond, waarbij de da mes werden ge-konfronteerd met het schrijnende leed en de honger van de mensen die leven in onderontwikkelde gebieden. Als bijzondere gast trad als spreekster op het Kamerlid mevrouw A. H. Stoffels-van Haaften, die sprak over de ontwikkeling van de Verenigde Na ties. In grote lijnen schetste zij de ont wikkeling vanaf de oprichting tijdens de conferentie van San Francisco in 1945 tot heden. „Op politiek gebied heb ben de V.N. niet veel bereikt, de re sultaten op technisch en sociaal gebied zijn echter goed", aldus mevrouw Stof fels-van Haaften. (öok 'als 't poederkoffie is) BERGEN OP ZOOM. Maandagmor gen had weer een aanrijding plaats op het beruchte kruispunt bij de Vianen- straatHuijbergsebaan te Bergen op Zoom. Dit keer tussen een personenau to bestuurd door J. de F. uit Goes en een vrachtauto bestuurd door C. v. d. H. uit Halsteren. C. v. d. H. reed over de Huijbergsebaan en kwam van de richting Huijbergen op weg naar Ber gen op Zoom. Toen hij het kruispunt naderde kwam uit de Vianenstraat de auto van De F. uit Goes, die naar links de Huijbergsebaan in wilde draaien. De laatste verleende geen voorrang. De botsing was hevig waardoor de perso nenauto vrij ernstig werd beschadigd. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De vrachtauto liep minder schade op. Tegen De F. werd proces verbaal opgemaakt. Op het te Arnhem gehouden exa men voor Commies Titulair bij Rijksbe lastingen slaagde de heer F. Verbeek, werkzaam op het ontvangkantoor te Hansweert. Advertentie Axelaar uit praalrijden: SAS VAN GENT. De zeventienja rige E. van O. uit Axel heeft zondag de auto van zijn werkgever, de heer D. uit Axel, aan brokken gereden. De jon gen had de auto ongevraagd genomen om met zijn vriend L. uit Westdorpe een plezierritje te maken. In Sas van Gent veroorzaakte hij eerst een lichte aanrijding waarna hij zonder meer doorreed. Even later -sloeg de wagen over de kop waarbij Van O. ongedeerd bleef, doch zijn vriend een hersenschud ding opliep De auto werd zwaar be schadigd. TERNEUZEN. Mejuffrouw C. Ver meulen is zaterdag landskampioene ge worden voor accordeon in de klasse amateur superieur. Mejuffrouw Ver meulen is lid van Flandria. Zij be haalde in de wedstrijd die in Zeist werd gehouden, 163.5 punten. Voor deze titel waren zeven kandidaten naar Zeist gekomen. BERGEN OP ZOOM. In het alge lopen weekeind is ingebroken in het pakhuis van de Zeeuwse Confectie Mij aan de Noordsingel. Een stuk hard board, dat aan een der toegangsdeuren was bevestigd was er afgetrokken. In het atelier werden diverse kledingstuk ken overhoop gegooid. ARNEMUIDEN. Bur gemeester A. Hack van Ar nemuiden zei bijzonder ver heugd te zijn over het be sluit van Koningin Juliana en Prins Bernhard om Kroon-domeingrond af te staan aan het Nederlandse volk in het algemeen en zijn gemeente in het bijzonder. Het gaat hier om een stuk buitendijkse (voor recreatie bestemde) grond van acht hectaren. Het gebied ligt aan het Veerse meer op de slik ken van de Oranjepolder, ter hoogte van de kruitmo- len. In het recreatieplan dat de gemeente Arnemuiden destijds opstelde is dit ter rein aangegeven als kam peerterrein voor de jeugd. Waarschijnlijk zal een stich ting de geschonken Kroon- domeingrond beheren en in exploitatie nemen, omdat deze grond buiten de direc te gemeentelijke sfeer ligt. Burgemeester Hack ver wachtte dat binnen afzien bare tijd met de exploitatie kan worden begonnen. GOES. De eerste twee blok ken van het complex bejaarden woningen aan de Louise de Co- lignylaan in het Valckeslot te Goes zijn door de bewoners in ge bruik genomen. De andere blok ken zullen ook spoedig voor de huisvesting gereed zijn. Het zijn de eerste bejaardenwoningen, die in Goes gebouwd zijn. Van de zij de der oudere ingezetenen in de gemeente, bestaat grote belang stelling voor deze woningen zo vernemen wij. Met de bewoning van de eerste hui zen is ook reeds de eerste televisie- mast op het da'k verschenen, maar daar zullen wij het niet over hebben. De bouiw van het complex heeft een vrij lange tijd in beslag genomen. Maar sin-dis vorige week ging voor en kele bejaarden die voor huisvesting in deze woningen in aanmerking wensten te komen, een lang gekoesterde wens in vervulling. De lange duur van de bouw was voor de heer Ph. Haverhoek aanleiding om in een van de laatste gemeente raadsvergaderingen enkele kritische op merkingen te maken. Hij haid niet zo veel vertrouwen in de aannemer, de firma Hoppenibrouwers uit Bergen op Zoom, die dit complex heeft gebouwd en die straks ook 32 woningwetwonin gen gaalt bouwen. Hoe het ook zij voor de bejaarden in Goes begint het te dalgen aan de ho rizon. Ti-en woninkjes, in twee blok ken van vijf, zijn thans in -gebruik ge nomen. De andere twintig van het com plex aan de Louise de Colignylaan zul len spoedig volgen. De huizen zien er keurig en knus uit. Zij zijn weliswaar niet 20 groot, maar voor een bejaard echtpaar mo gen ze toch als igroot genoeg worden beschouwd. Wat de ouderen vooral naar deze woningen loikt is het feit, dat zij geheel zelfstandig ziljn en hun huishouding naar eigen goeddunken kunnen beredderen. Het terrein aan de Louise d'e Colignylaan is overigens niet het enige waar bejaardenwoningen zijn gebouwd. In het plan-zuid-oost zijn nog negen van dergelijke huizen gebouwd. Zij staan temidden van de rijen flats, die in dit bouwplan zijn verrezen. Ook deze woningen zijn vrijwel voltooid. Intussen betekent het gereedkomen van d'e bejaarderawoningen, de eerste, in Goes een grote aanwinst. De huisvesting van bejaarden vormt meestal een moeilijk probleem. In de loop der jaren zijn in Goes enkele prachtige bejaardentehuizen („Rand- wijck" en „Schild en Hof") verrezen, maar toch zijn er nog heel wat oude ren, vooral echtparen, die liever zelf standig in aparte huisjes hun levens avond doorbrengen. De bejaardenwoningen zijn doeltref fend ingericht. Alle vetrefcken zijn ge lijkvloers. Er is een vrije ruime woon kamer, een slaapkamer, keuken, dou che, opbergruimte en een werkkast. Schuurtjes zijn er niet bij. Maar dat vinden de bejaarden niet zo erg. UNION 22 ct SENORITAS 14 ct UILTJE voor de kenners KAPELLE. De fruitpluk is thans een heel eind gevorderd. Slechts op d»e grote be'dirijven is men nog bezig. Dat is ook van invloed op de aanvoeren. Er is nog wel voldoende voorraad maar datt komt nu verdeeld over ver schillende maanden aan de markt. Om er van verzekerd te zijn dat er steeds een voldoende ruim aanbod is wanneer wordt geveild, heeflt de direktie van de veiling in Kapeüe-Biezelinge beslaten met ingang van de komende week geen fruit- en groentenveiling meer te houden, c*p maandag. Er zal dan enkel nog maar worden «geveild op woensdag en vrijdag, steeds om een uur ',s mid dags. De muziekvereniging uit Axel heeft een rondgang gemaakt door de buurt schap Spui. Hansweert. MIDDELBURG In een druk bezochte jubileumdienst die gis teravond in de Gasthuiskerk werd gehouden, heeft ds. S. van der Molen zijn veertigjarig jubileum als christelijk gereformeerd pre dikant gevierd. Een indrukwek kende hij van sprekers heeft op deze gemeenteavond het woord gevoerd waarbij een getuigenis van persoon en werk van ds. Van der Molen werd afgelegd dat ze ker niet mis te verstaan was. Maar bij dit alles klonk steeds de deemoedige belijdenis door: Het was door genade alleen. In deze geest was ook het dank woord dat ds. Van der Molen aan het eind van de avond sprak. Letterlijk overladen werd de jubllaren- de predikant, niet alleen met felicitaties en goede wensen, maar ook met ge schenken. Van de gemeente kreeg hij zelfs een fraaie bandrecorder aangeboden, die meteen al dienst zal doen omdat uit Afrika een gesproken felicitatiebrief was binnengekomen. Ds. Van der Molen is zijn ambtsbedie ning in Zeeland begonnen (in Zierikzee) en na diverse gemeentes in Nederland te hebben gediend heeft hij thans aan het eind van zijn „loopbaan" de lus sluitend gemaakt. In zijn dankwoord had de jubilaris trouwens reeds opgemerkt dat hij altijd gedacht had nog eens in Zee land terug te komen. Tussen de twee Zeeuwse polen liggen dan achtereenvolgens de gemeenten van Lisse, Rotterdam centrum, Am- hem, Leeuwarden en Aalsmeer. De hechtheid van de banden die in al deze plaatsen gesmeed zijn werd gistermid dag tijdens een receptie in „Het Anker" en gisteravond gedurende de gemeente avond, wel treffend geïllustreerd. Van alle plaatsen zelfs van zijn geboorte plaats Broek op Langedijk waren delegaties aanwezig. Het is uiteraard in korc bestek niet doenlijk om al deze sprekers recht te MIDDELBURG. „H.M. Ko ningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard hebben besloten ter gelegenheid van hun 25-jarig huwelijksfeest het Nederlandse volk een geschenk aan te bie den in de vorm van twee rekreatieterreinen. Eén ge bied is gelegen op de Veluwe en het tweede bevindt zich in de omgeving van het Zeeuwse Arne muiden". Dit deelde ir. J. A. Pe tri gistermiddag mee aan de der dejaars leerlingen van het Katho liek Instituut voor Sociale Oplei dingen te Amsterdam, ,,en ik neem aan dat deze mededeling jullie, vanuit sociaal oogpunt be zien, wel zal interesseren". Zesendertig leerlingen van het Insti tuut arriveerden gisteren voor een werkbezoek van een week in Zeeland. Zij hebben een onderkomen gezocht in de Domfourgse jeugdherberg „Nieuw Walcheren", van waaruit verschillende tochten door Zeeland zullen worden on dernomen. Gistermiddag werden zij ontvangen in de trouwzaal van het Middelburgs stadhuis, waar een algemene introduk- tie plaats vond. Ir. Petri, adjunkt-direkteur van de Provinciale Planologische Dienst ver zorgde als eerste een inleiding, waar bij hij in het bijzonder inging op de so ciaal-economische problemen in Zee land. „Zeelands bloei hangt vanouds samen met het water, en sedert enige jaren ook met het toerisme. Jullie kun nen nagaan dat het nieuwe rekreatiege- bied, geschonken door Koningin en Prins, hier terdege op zijn plaats is". Hierna voerde het woord dr. C. de Galan. adjunkt-direkteur van het E.T.X. voor Zeeland, wiens introduktie een aanvulling vormde op hetgeen ir. Petri de Amsterdamse leerlingen vertelde. „Wanneer het Delta-plan eenmaal go heel ten uitvoer is gebracht zullen de Zeeuwen gaan beseffen dat zij nu wer kelijk 'bij het overige deel van Neder land horen". Tijdens de pauze, waarin de leerlin gen thee werd aangeboden maakte men een rondgang door het stadhuis, waar na zij de eerste kennismaking met Zee lands rustieke gebouwen achter de rug hadden. Drs. KI. Laansma, direkteur van het Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland, die het gehele werkschema voor deze week opstelde, verhaalde in het bijzonder over de moeilijkheden op het Zeeuwse platteland en de nog ge brekkige outillage. Vandaag vermeldt de agenda voor de leerlingen een bezoek aan Veere, waar bij een rondvaart op het Zeeuwse meer gemaakt zal worden, met een bezoek aan de maquette in Vrouwenpolder, "s Middags zal burgemeester A. de Kam van Vrouwenpolder de groep ontvan gen op het raadhuis, waarbij hij een le zing zal houden over de ontwikkeling van de rekreatie in de omgeving van zijn gemeente. In de loop van de week -zullen bezoe ken gebracht worden aan bedrijven in Yerseke, Hontenisse en Terneuzen. In Terneuzen zal een toelichting op de ka- naalwerken worden gegeven door ir. C. A. de Vlieger, hoofd'ingenieur-direk- teur van de Rijkswaterstaat, waarna de Amsterdammers zich ter plaatse zullen oriënteren. Woensdag zal de heer A. L. A. Borst, van de stichting Zeeland een in troduktie over kultureel werk in Zeeland verzorgen; mej. W. J. H. Westera, me dewerkster Stichting Zeeland, en me vrouw M. B. A. Bos-Israël, maatschap pelijk werkster, houden donderdag le zingen over het maatschappelijk werk in Zeeland. Zaterdag keert de groep terug naar Amsterdam. De algemene leiding van deze week berust bij drs. P. A. van Hoofdstadt en mej. C. C. Schouten, beide docenten aan het Instituut voor Sociale opleidin gen. Leerlingen van vier opleidingsrich tingen nemen deel, te weten; algemeen maatschappelijk werk, soeiaal-ftultureel, kinderbescherming en arbeidszaken. De als geheel vier jaar durende opleiding kent een praktisch jaar, (het derde jaar) dat een onderbreking vormt van de ei genlijke schoolperiode. In het kader van dit jaar wordt steeds een bezoek ge bracht aan een streek van ons land, waarvoor dit jaar Zeeland werd geko zen. De stichting Zeeland (provinciaal op bouworgaan) stelde het programma van dit werkbezoek samen. Ds. S. van der Molen doen wedervaren. Wij noemen slechts de heer L. Mijer, tweede voorzitter van de kerkeraad, die sprak namens de ge meente en daarbij de bandrecorder aan bood. Voorts werd het woord gevoerd door burgemeester W. Baas van St. Lau rens en loco-burgemeester A. J. Beren- pas van Middelburg. Als vertegenwoordi ger van de eerste gemeente van ds. Van der Molen voerde ds. M. van der Klis het woord. Namens de classis sprak ds. J. van Dijken te Biezelinge, en namens de gemeente van Rotterdam centrum ds. I. de Bruyne." Declamatorium Na een korte pauze werd in het tweede gedeelte van de avond een declamato rium opgevoerd waarin de persoonlijke toespitsing vooral hierin bestond dat men verschillende bevestigings- en intree- teksten van ds. Van der Molen in het ge heel had verwerkt. 's Middags was in „Het Anker" te Middelburg een receptie gehouden die buitengewoon druk werd bezocht. Als bijzondere attentie waren daar de zon- dagsehoolklassen aanwezig om de predi kant toe te zingen. Het is aan geen twijfel onder hevig dat de dag als geheel voor ds. en mevrouw Van der Molen vooral onvergetelijk is geworden door de veelsoortige blijken van waardering die de jubilaris en zijn gezin uit geheel Nederland en zelfs van over de landsgrenzen mocht ondervinden. Voor ds. Van der Molen zelf was dit aanleiding om op te merken God hem eer had gegeven op zijn levenspad. Een eer waarvan hij volledig mocht beklemtonen dat het een gave was van Hem, Die hem eer tijds geroepen dad. MIDDELBURG Om half acht gister morgen botsten twee personenauto's op de kruising Oud-Arnemuids voetpad- Oostperkweg. Beide wagens werden zwaar beschadigd, maar geen van de in zittenden liep enig letsel op. Het on geluk ontstond doordat F. S. uit Middel burg, komend van de Oostperkweg, geen voorrang verleende aan L. de N. uit Middelburg. Volgens S. gleed zijn voet van het rempedaal. Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en....doen wonderenl Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is „synergismus". Hiermede word! bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd ir» Chefarine „4"- elk afzonderlijk al beroemd weiken tezamen nog beter. Ze helpen vaak ook dan, wanneer andere middelen (alen en doen werkelijk wonderen BEROEMDE GENEESMIDDELEN INÉÉN TABLET Tegen pijnen en griep, Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Ghefaroiu 20 tabi. f 0.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. (3.50 ZAAMSLAG.Met een groep enthou siaste medewerksters en medewerkers is het jubileumcomité Groene Kruis een actie begonnen. In de voormiddag zijn op het dorp enkele groene kruisen ge plaatst om het jubileum bij de burgerij in gedachten te houden, 's Middags is de actie gestart in de wijken de Griete, de Val, Spui en Othene. Met een span doek, een drietal verpleegsters en enke le tamboers werd de aandacht van de bevolking getrokken. Een ruim aantal collectrices en collectanten baalde de verzonden enveloppen op, nu gevuld met de jubileumgiften. Alles is zeer vlot verlopen, dank zij ook de spontane medewerking van de burgerij. Practiseh overal lagen de en veloppen gereed en slechts in een enkel geval werd „er niet aan gedaan". De genen die niet thuis waren krijgen als nog bezoek of kunnen hun enveloppe aan het wijkgebouw afgeven. Niet alleen de medewerking aan en het verloop van de-actie is meegevallen, ook de opbrengst is tot nu toe zeer goed en is boven de verwachtingen uitgegaan. Dit belooft dus veel voor het verdere verloop van de actie, want ook de rest van het dorp zal het comité zeker niet in de steek laten. Woensdag en donderdag komt. met medewerking van de muziekvereniging de kom aan de beurt en a.s. zaterdag de rest van de buitenwijken. MELISKERKE. De vergadering van de Christelijke besturenbond Koude- kerke en omstreken werd gehouden ten huize van de beer A. L. Jacobse. Be sloten werd de propagandaver.gadering op 12 januari 1962 te Meliskerke te hou den. In het bestuur is een vacature ont- staando ordat de heer C. Brugman niet herkiesbaar is. In zijn plaats werd geko zen de heer J. de Witte. Het bestuur is nu aldus samengesteld: A. L. Jacobse voorzitter, J. de Witte sekretaris, A, Adriaanse penningmeester, P. Brasser viee-voorzitter en J. Harthoom alge meen adjunct. YERSEKE. Het schip „Lauers- burg" is in Yerseke aangekomen met ruim 2000 ton Deense mosselen. In Yer seke worden deze mosselen, die van zeergoe de kwaliteit zijn, geschikt ge maakt voor de export. Nog steeds be staat er veel vraag naar mosselen. MIDDELBURG. De toneel- en ka- baretgroep van de buurtvereniging „"ieuw Middelburg" gaf gisteravond in de schouwburg een geslaagde opvoe ring van het toneelstuk „Morgen komt er weer ee.dag", een blijspel in drie bedrijven. De spelers lieten het publiek genieten van de dolle verwikkelingen die een gezin met uitvinder als huisva der met zich meebrengt. De rol van de miskende uitvinder, die altijd zonder geld zit werd op grappige wijze ver tolkt door de heer J. Bakker, terwijl mevrouw D. Willeboordse als zijn aan opera's verslaafde echtgenote op de planken kwam. Mej. J. van Leerdam was uitgesproken de beste „actrice" van de groep in haal rol van het plat- Amsterdams sprekende dienstmeisje, een rol die haar zeer goed afging en grappig op de planken werd gebracht. Als verdere spelers in dit stuk vermel den wij de heer J. J. van den Ouden als de mopperende opa, mej. M. Kalle- mein in de rol van de dochter van de uitvinder, mej. M. Dekker als de rijke weduwe, de heer F. de Leeuw als de verloofde van de uitvindersdochter en L. Davidse, die de rol van harde schuld eiser vertolkte. De baten van deze to neelvoorstelling komen geheel ten goe de aan het bouwfonds van de buurtver eniging „Nieuw Middelburg". Het bouw fonds heeft tot taak zorg te dragen voor de bouw van het nieuwe klubgebouw, dat in januari bij de speeltuin aan de Nassaulaan gebouwd zal worden. De al gehele leiding berustte bij de heer J. Bakker. Onder voorzitterschap van de heer C. H. Heyboer vergaderde de afdeling Zaamslag van „Pro Rege". Besloten werd in november een propaganda-film- avond te organiseren te Zaamslag-Veer. Tevens zal dan de film „Prinses Bea trix naar de West" worden vertoond. De te St Annaland gehouden col lecte ten bate van de Reclassering heeft 78.60 opgebrabht. (Advertentie)

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3