SPANNEND PROCES TEGEN NEDERLANDS STUURMAN Geheimzinnige verklaring in brief aan echtgenote Rustige zondag in Parijs en Algerije Fel omstreden naaldjes in baan rond aarde Gina houdt protestmars Verdacht van moord op Engels dienstmeisjej SPEL DER ZEVEN VERGISSINGEN Juliana, KRITIEK OP AMERIKAANS BESLUIT Staking om te kunnen staken in Frankrijk NA BLOEDIGE BOTSINGEN ga terug Minister stapte te vroeg uit FRANSE SPOORTARIEVEN OMHOOG Maandag 23 oktober 1961 ZtEUWSCH DAGBLAD Pag. HESTER. Vandaag be gint hier in het provincie huis - „het kasteel" noe men de mensen van Ches ter het stevig ommuurde neo klassieke gebouw - het proces tegen de 29-jariqe stuurman Hendricus Wilhelmus R. uit Amsterdam. Hij wordt er van beschuldigd, dat hij in de nacht van vrijdag 30 juni op zaterdag 1 juli in Menai Bridge (Wales) het dienstmeisje van de dorps dokter heeft vermoord. Het zal een spannend geding worden, want in weerwil van het vele be lastende materiaal, dat de open bare aanklager tegen hem heeft verzameld, ontkent de stuur man bij hoog en bij laag. De mogelijkheid voor scherp ge slepen kruisverhoren zit er aan alle kanten in. Dit zijn in het kort de feiten: op 1 juli vond de doktersvrouw van Me nai Bridge, mevrouw Fisher, 's ochtends haar dienstmeisje Margaret Hughes dood in bed. Later bleek dat het meisje door verstikking om het leven was gekomen. Iemand had haar de neus en de mond dichtgekne pen. Verder constateerde men vele afschuwelijke details, die sterk aan de moordzaak Enge- lina Veenstra doen denken. FELLE BRAND OP PASSAGIERSSCHIP Weigering Brief Historie Verdediger Nederlands echtpaar in Frankrijk verongelukt ZIEKE SÖËKARNO IN RUIME SUITE Schilderij endief stal opgehelderd Londense vrachtenmarkt CEWIJZIG 'ING Van onze rechtbankverslaggever c Hier is de volgende aflevering van het Spel van de zeven vergissingen, gete kend door de be kende Franse teke naar Henry Blanc. Voor degenen die het nog niet eerder gespeeld hebben geven we nog even een toelich ting. Blanc heeft eerst een tekening gemaakt. Dat is de bovenste van de twee hiernaast. Advertentie) LONDEN (Reuter, AP) Aan boord van het ruim. achttien duizend ton me tende Italiaanse passagiersschip Bianca brak gisteren in de haven van St. Ge orge op het Westindische eiland Grena da een felle brand uit. De eerste machi nist liep ernstige brandwonden op. Twaalf passagiers werden licht ge wond. Het schip brandde geheel uit. De Bianca was met driehonderd pas sagiers allen Venezolanen op weg naar Engeland. De rederij in Genua heeft van de ka pitein bericht ontvangen dat zich aan boord een ontploffing heeft voorge daan. De twintigjarige motorrijder A. IJzer man uit Nieuw-Beijerland is gistermor gen in Nieuw-Beijerland tegen een voor hem stoppende vrachtauto gereden. Hij was op slag dood. 17NKELE DAGEN later werd in Liverpool de stuurman van de Groningse kustvaarder „Wiema" gearresteerd. Zijn schip had in de nacht waarin Margaret overleed en gedurende de daar aan voorafgaande zes dagen in de haven van Menai Bridge ge legen. Daarom was, nadat het lichaam van het meisje was gevon den, nog in Menai Bridge de hele bemanning van het schip onder vraagd en ieder had ook afdrukken van zijn vingers moeten laten nemen. Die afdrukken nu leidden tot de ar restatie van de stuurman. Drie van zijn vingers kwamen ov'—n met de „vin gers", gevonden or nsterbank van de badkamer, die aan de kamer waar het dienstn werd gevonden. Er kwamen nog meer aanwijzingen bij: verf op de kleren van de stuur man, kledingdeeltjes op het naakte lichaam van Margaret, die afkomstig leken te zijn van het jasje, dat de stuurman die avond had gedragen, bloedresten onder zijn nagels, haren als de zijne tussen haar kleren en een verklaring van een vrouw, die tegen over de dokter woont en die op de bewuste vrijdagavond omstreeks half twaalf een half uur na het sluiten van de cafés iemand had zien rond scharrelen, die veel op de stuurman leek. Ook is hij op andere dagen daar ge zien, steeds 's avonds laat en steeds kennelijk de omtrek van het dokters huis verkennend: weer die overeen komst met de zaak-Feenstra. Verder is er de verklaring van twee Nederlandse zeelieden, dat zij op vrijdagavond op straat de stuurman hebben zien ver dwijnen in de richting, waar zij ook het later vermoorde meisje hadden zien gaan. nooit over deze brief. Als de mensen bij je komen vertel hun dan van mijn woedè- en waanzinaanvallen. Dit is waarschijnlijk het laatste wat je ooit rechtstreeks van mij zult horen". Wij kennen de inhoud van de brief omdat kapitein Belstra er in Neder land over heeft gepraat. In de Engelse kranten is er nooit iets over gepubli ceerd, omdat ook van de zijde van de justitie er niet over is gerept. Tijdens het openbare gedeelte van het vooronderzoek zijn, toen de brief ter sprake kwam, de deuren dichtge gaan Men wilde voorkomen, dat het publiek (waaruit de jury van vandaag ten slotte gekozen zal worden) er door zou worden beïnvloed. Daarom hebben ook de kranten hier er niets over ge schreven. Wèl publiceren zou zeker het gevreesde „contempt of court" heb ben opgeleverd. De KLAP OP DE VUUURPIJL kwam door toedoen van de kapitein van de „Wiema", de heer T. A. Belstra, uit Schiedam Die gaf enkele dagen na de arrestatie de politie van Liverpool een brief, die de stuurman kort voor hij werd aangehouden, voor zijn vrouw aan de scheepstimmerman had meegegeven. De inhoud komt hierop neer, dat R. zijn vrouw toevertrouwt „iets heel ergs te hebben gedaan, iets dat zij hem nooit zou kunnen vergeven". Verder: „praat Van onze correspondent PARIJS. De zozeer gevreesde vijfde verjaardag van de arrestatie van Ben Bella en de zijnen die gis teren werd herdacht, zowel in Alge rije als in Frankrijk, is zonder op vallende incidenten verlopen. Slechts in Sétif (Algerije), de geboorteplaats van Ben Bella, waar arabieren een korte demonstratie hielden en daar bij aan hun wens uitdrukking gaven om ex-generaal Salan aan de galg te zien hangen en in het Quartier Latin te Parijs, waar driehonderd links ge oriënteerde studenten een Algerijns Algerije wensten, was het even on rustig. Verder gingen de Algerijnen naar zee en de Parijzenaars naar hun voetbalwedstrijden of paardren- nen. De regering had echter met alle even tualiteiten rekening gehouden en voor de dag van gisteren evenals voor 1 november het „plan-Valentm" afge kondigd. Dit plan bestaat uit het met overval- en tankwagens afsluiten van alle wijken van de steden, waardoor het vrijwel onmogelijk is demonstraties te houden, terwijl de bevolkingsgroepen van elkaar gescheiden blijven. Zoals gezegd behoefde de politie niet op te treden en er was in de grote ste den zelfs een zekere ontspanning merk baar tussen de beide bevolkingsgroepen. De O.A.S. had aan de Europeanen ver zocht binnen te blijven, terwijl het Al gerijnse bevrijdingsfront (F.LN.) de arabieren had gevraagd de winkels ge sloten te houden. Het merkwaardige bij dit alles is nu, dat noch de Europeanen noch de arabieren zich aan deze con signes hebben gehouden. Alle winkels waren geopend en de Europeanen be gaven zich, na hun inkopen te hebben gedaan, naar zee om daar de dag door te brengen. Botsingen Toch hadden beide groepen redenen om minder vriendelijk tegen elkaar te zijn. Te Oran was het eergisteren op nieuw tot bloedige botsingen gekomen, waarbij zeven arabieren waren gedood. Ruim dertig Europeanen en arabieren waren in het ziekenhuis terecht geko men. Vooral van de zijde van de Euro pese jeugd ging men zich tijdens de „jacht op arabieren'' aan onvoorstelbare wreedheden te buiten. Aan de andere kant waren de Euro peanen in zekere zin terecht ver bolgen op de Algerijnse nationalistische minister van voorlichting Yazid, die zich te Tunis aan bepaald onvriendelijke' overdrijvingen te buiten was gegaan, toen hij sprak over de Algerijnse de monstraties te Parijs. Bij deze manifes taties van ruim, zoals hij zei, tachtig duizend Algerijnen waren volgens hem vijftig doden gevallen onder wie vrou wen en kinderen. Meer dan honderd Algerijnen zouden zijn verdwenen. „Hun lijken zou men vandaag of morgen wel uit de Seine opvissen". In Parijs lacht men slechts om dit alles. Men verwijst naar de gebruikelijke propagandatak- tiek van de Noord-Afrikaanse leiders. Van één ding is men in Parijs wèl geschrokken: de gedeserteerde Zuid- slavische onderofficier van het Vreem delingenlegioen, Dovecar, die het hoofd was van een executiebende van de O.A.S., heeft bekend, dat hij in opdracht van Susini, een van de leiders van de 0,A,S„ 29 mensen om het leven heeft gebracht, onder wie hoofdcommissaris Gavoury en de Engelsman Fox van het Britse consulaat te Algiers. Dovecar zei nooit geweten te hebben wie hij doodde omdat hij eenvoudig diegenen execu teerde, die hem werden aangewezen. HET IS OVERIGENS helemaal nog niet gezegd, dat wij in het proces zelf veel over de brief zullen horen. Die is zeer zeker tegen de wil van de stuurman geopend en sinds een uit spraak van 1872 bestaat voor de rech ter de mogelijkheid om op die grond de brief als stuk van overtuiging te weigeren. De beslissing van 1872 werd gegeven tijdens een zaak, waarin de vervolging grote waarde hechtte aan een epistel, dat een gevangene aan zijn vrouw had geschreven en dat door een politieman was onderschept. Op deze uitspraak is later veel teruggegrepen. R. ze eerst in een plaatsje in de buurt van Menai Bridge terechtstaan. Daar had de dood van Margaret Hughes echter zo'n groot aandeel in de buurpraat gekregen, dat het, op aan sporing van de verdediging, beter werd gevonden de berechting iets verder weg te laten geschieden. CHESTER LEEK de aangewezen plek. Het heeft, hoezeer het ook op een oude historie kan bogen, geen eigen rechtbank. Sinds vorige week heeft een reizende rechter, omgeven door alles wat bij zijn waardigheid past, hier zijn intrek genomen. Dat is wat soberder gebeurd, dan het in vroeger dagen geschiedde: toen werd de rechter aan de stadspoort in gehaald, hij kreeg de sleutels aangebo den en zijn komst werd per heraut aangekondigd. Dat is overigens sinds kort niet meer zo. Maar dat zich thans een gewichtig personage in de stad bevindt, daarvan is men zich wei bewust. Stuurman R. kan, mochten de twaalf gezworenen hem schuldig bevinden niet ter dood worden veroordeeld. De doodstraf is namelijk enkele jaren ge leden tot een aantal gevallen van moord beperkt: o.m. tot het doden van een politieman en tot zg. recidive. De maxi mum straf in deze zaak is levenslang. DE STUURMAN zal worden bijge staan door mr. D. Watkin—Powell. De tegenspeler is de advocaat mr. Ian Smith. Engeland kent namelijk geen zg. openbaar ministerie. Namens de kroon treedt altijd een hooggekwalifi ceerde rechtsgeleerde op, die in het da gelijks leven strafpleiter is. De advocatuur levert trouwens ook de leden van de rechterlijke macht. Voor men hier tot rechter wordt be noemd moet men eerst grote ervaring aan de balie hebben opgedaan. Dit alles is zo geregeld om de ambtelijke verstar ring, waarover in landen met rechts systemen als bijv. het onze nogal eens wordt geklaagd, tegen te gaan. BRIGNOLES (Reuter-AP). Het Ne derlandse echtpaar J. Doornbos-Visscher uit Wassenaar is zaterdag bij Brignoles m Zuid-Frankrijk verongelukt. Zijn auto kwam in hotsing met een andere wagen. Mevrouw Doornbos was op slag dood, evenals de bestuurder van de an dere auto, de Fransman Georges Bis- son uit Frejus. De heer J. Doornbos werd bij het ongeluk zwaar gewond. WENEN (AP) President Soekarno is gisteren voor observatie in een Ween- se kliniek opgenomen. Het is mogelijk dat hij geopereerd moet worden. Waar voor hij zal worden behandeld is niet bekend: in de loop der tijd zijn zijn nie ren, zijn galblaas en zijn lever ge noemd. De president heeft zich gerieflijk ge ïnstalleerd. In de kliniek is een suite van vier kamers voor hem en zijn ge volg gereserveerd. De kamers zijn op zijn aanwijzing opnieuw gemeubileerd en geschilderd. Van onze correspondent ARNHEM. „Gelooft u me soms niet, majesteit", vroeg de blinde mejuffrouw Van Dam, een van de verpleegden in het bejaardentehuis De Braamberg in Arnhem, toen de Koningin zaterdag tijdens haar bezoek aan het tehuis bekende dat zij zich niets meer herinnerde van een voorval dat mejuffrouw Van Dam had verhaald. „O ja ze ker wel. Ik denk er niet aan om aan uw woorden te twijfe len", verzekerde de Koningin haar. Mejuffrouw Van Dam was er op een afstand bij geweest toen koningin Juliana als vierja rig prinsesje met haar moeder liep te wandelen en daarbij een zakdoekje verloor. Het prinsesje had het zakdoekje laten liggen, maar, zo vertelde mejuffrouw Van Dam trots op haar herinne ring, uw moeder zei toen: „Ju liana, ga terug en haal het zak doekje op." Gebakjes De Koningin had voor de zieke en gebrekkige bejaarden in De Braamberg een grote doos met chrysanten en Amerikaans eike blad uit de tuin van paleis Soest- dijk meegebracht. Die doos had de Vorstin vervoerd in de konin klijke auto. Voor het personeel en de kin deren van de Johannastichting, het revalidatiecentrum voor spas tische kinderen dat zij eerder op de dag had.Jbezocht, had ..de.-Ko-- ningin gebakjes meegebracht, 270 in getal. Omdat die niet alle maal in de koninklijke auto pas ten, was de levering daarvan op gedragen aan een Arnhemse ban ketbakker. MILAAN (Reuter) Drie schilde rijen ter waarde van 35.000 gulden die onlangs bij een kunsthandelaar te Mi laan waren gestolen, zijn onbeschadigd terecht. De politie arresteerde een 19- jarige employee van het laboratorium waar de schilderijen van Fattori, Appiani en de Albertis voor reproductie waren. De doeken werden niet ver van het pand gevonden in een bagage-depot. LONDEN (Reuter). De Londense vrach tenmarkt was zaterdag stil. Er werden twee tankers geboekt van de St. Laurens naar Bombay voor vervoer van zwaar graan te gen 65 sh. bruto, oktober-november. Voorts zwaar graan per schip ingericht voor droge lading van Golfhavens naar Japan tegen 11,50 dir. vrij lossen, november, meel van Golfhavens naar Ceylon tegen 15 dir. vrij lossen, november-december en een Liberty- schip met boomstammen van Brits Columbia naar Japan tegen 131,500 dir. f.i.o., novem ber. Daarna heefl hij de tekening over gemaakt. precies eender, bijna pre- cies eender want bij het overmaken heeft hij zich ver gist, met opzet. Zeven maal. Het is allemaal in klei nigheden en het spel is nu om die zeven vergissingen te vinden. Mocht U er niet helemaal zeker van zijn dat U de vergissingen alle maal gevonden hebt, kijk dan in de krant van mor gen. Daarin zullen wij de oplossing publiceren. POINT ARGUELLO (Reuter/AP) De Amerikanen hebben zaterdag een raket gelanceerd die op 3200 kilometer boven de aarde een wolk van kleine koperen naaldjes heeft losgelaten. Het is de bedoeling dat de naaldjes 350 miljoen stuks, elk achttien millimeter lang en een honderdste milli meter dik in een baan om de aarde komen. De naaldjesbaan moet dienen om radiogolven terug te kaatsen. Het zal nog enkele dagen duren eer er met radar kan worden vastgesteld of de baan zich volgens plan vormt. Het plan voor de vorming van de baan is twee jaar lang heftig bestreden door sterrenkundigen en radio-astrono men. Zij menen dat eventueel afdwa lende naaldjes de optische en de radio- astronomische waarnemingen van ster ren zouden kunnen hinderen. Ondanks het diepgaande verschil van mening over de wenselijkheid van de uitvoe ring, werd het plan tenslotte veertien dagen geleden definitief goedgekeurd door de wetenschappelijke adviseur van president Kennedy, dr. Jerome Wiesner. MIDAS De lading naaldjes is daarop zaterdag meegegeven met een kunstmaan van het type Midas die toevallig tot de gewenste hoogte zou gaan en nog laad vermogen over had. De Midas is zater dagmiddag tegen drie uur Nederlandse tijd gelanceerd van Point Arguéllo in Van onze correspondent PARIJS Met ingang van van daag zijn de Franse spoorwegtarie ven met 6,25 procent verhoogd. De kilometerprijs in de tweede klasse is hierdoor gestegen van 5,9 cent tot 6,2 cent; de kilometersprijs in de eersteklasse van 8,8 cent tot 9,4 cent. Deze prijsverhoging geldt niet voor het buurtverkeer van Parijs naar de voorsteden en evenmin voor de vrachtprijzen. De regering heeft deze prijsverho ging goedgekeurd, nadat zij beslaten had dat de (genationaliseerde) spoor wegen geen subsidie meer zouden ont vangen. De spoorwegen zullen in de toekomst in eigen financiële behoeften moeten voorzien. Reeds in het begin van het vorige jaar hadden de spoor wegen om deze prijsverhoging ge vraagd. Tgelijk met de aankondiging van deze prijsverhoging hebben de spoorweg arbeiders laten weten, dat zij met in gang van de komende donderdag ochtend om vier uur het werk geduren de 24 uur zullen stilleggen. De staking geldt ditmaal niet een salarisverhoging, maar is uitgeroepen, omdat de spoor wegarbeiders zich in hun stakings recht door de regering bedreigd voe len. Een staking dus om te, kunnen staken. De aanleiding is- een waarschuwing, die de minister van openbaar vervoer, de heer Buron, daags na de staking in de afgelopen week aan de spoorweg arbeiders gaf door hen aan een circu laire van 24 januari 1950 te herinneren, waarin de arbeiders met ontslag ge dreigd wordt, indien zij door hun sta king de openbare veiligheid in gevaar brengen. Dat dit punt welhaast bereikt is, toonde de minister aan met te zeg gen, dat tegenover de 25 stakingsacties in 1957 en 1958 er zeshonderd in het afgelopen jaar staan. De vakverbonden trokken hieruit de conclusie dat de regering probeert te tornen aan het stakingsrecht van de arbeiders en kon digden de staking af. ROME (Reuter) Gina Lollobri- gida, Anna Magnani en Sandro Milo liepen zaterdag tussen duizend demon stranten die een protestmars in Rome hielden. Zij waren gebelgd over het feit dat de politie op het laatste mo ment een besloten voorstelling van de film „Gij zult niet doden" had ver boden. Deze Franse pacifistische film zou wor den vertoond op het Europees schrijvers- congres in Rome en was enkele dagen te voren door parlementsleden gezien. Zij hadden geen bezwaar ingebracht. De politie gaf echter te kennen dat be sloten voorstellingen drie dagen van te voren moeten worden gemeld, hetgeen niet was gebeurd. Een telefoontje van de secretaris van het schrijversgenootschap, de heer Vigorelli, naar de eerste minister was vergeefs. Terwijl een aantal juist aan gekomen schrijvers, topfiguren uit de filmindustrie en sterren op politie stuitten die de toegang tot de bioscopen versperde, was een aantal anderen al op mars. In de film vertolkte Claude Autant-Zara de vrouwelijke hoofdrol die werd be kroond op het festival van Cannes. Californië en heeft de naaldjes volgens plan uitgestoten. Als alles goed is gegaan zijn de naaldjes een steeds groter wordende wolk gaan vormen. Volgens de bereke ningen moet die zich binnen zestig dagen uitspreiden tot een ringvormige wolk rond de aarde. De ring moet acht kilometer breed en veertig kilometer hoog worden. De naaldjes moeten op ongeveer vierhonderd meter van elkaar komen. Radiotechnisch zijn de stukjes koper draad te beschouwen als dipoolanten- nes. Amerikaanse radiostations zullen gaan proberen uitgezonden berichten teruggekaatst door de dipooltjes weer op te vangen. Indien dit lukt zal er waarschijnlijk nog een tweede naald jesbaan worden gevormd. Samen zou den de banen radioverkeer over lange afstanden mogelijk moeten maken op frequenties die daarvoor tot nu toe niet bruikbaar waren. LEVENSDUUR De naald jesbanen zouden van gewel dig nut zjjn voor militaire radiover bindingen. Meeluisteren of storen door een vijand is onmogelijk. Ook zouden de banen kunnen worden gebruikt voor niet-militaire radiotelefoongesprekken van de ene kant van de aarde naar de andere. Gebruik voor gewone radio uitzendingen ligt niet in de bedoeling, De levensduur van de banen wordt geschat op twee tot drie jaar. Het zon licht zal de naaldjes dan zo ver hebben gedrukt dat zij te dicht bij de aarde komen en door wrijving met de lucht verbranden. De lancering van de Amerikaanse ruimtenaaldjes heeft bij verscheidene astronomen hevige verontwaardiging gewekt. Men is niet zo zeer bang voor deze naaldjesbaan als wel voor even tueel volgende. Professor Matislaf Keldysj van de Russische academie van wetenschappen heeft het project al een paar dage» geleden „niet wetenschappelijk" ge noemd. Hij zei ook dat de naaldjes ge vaar op zouden leveren voor aardsatel- lieten, in het bijzonder als deze bemand waren. De directeur van de Engelse sterren wacht. sir Bernard Lovell, beschouwt de uitvoering van het plan als „een smet op de tot dusver onbezoedelde reputatie van het Amerikaanse ruimte onderzoek". „Ik denk dat de Russen deze gelegenheid zullen uitbuiten om hun eigen experimenten, waarbij er zijn die de dampkring verontreinigen, goed te praten", zo zei hij. Professor K. A. Thernoe van de uni versiteit van Kojsenhagen, is ook al niet erg blij met de naaldjes. Hij vindt het „maar een armzalige troost" dat de astronomen nu kunnen waarnemen hoe de naaldjesbaan zich vormt. NIET NAUWKEURIG De Leidse hoogleraar, dr. J H. Oort de voorzitter van de Internationale Astronomische Unie, zegt dat zijn voornaamste zorg is dat „het schot" van de Amerikanen niet nauwkeurig genoeg is geweest. Het moet zo zijn. aldus professor Oort, dat de naalden lang genoeg blijven hangen om de no dige proeven te kunnen nemen, maar aan de andere kant mogen zij beslist niet permanent worden. Het is heel moeilijk om ze zo te lanceren dat aan beide voorwaarden wordt voldaan. Professor Oort had liever gezien dat de Amerikanen voor de verspreiding van de naaldjes een speciale raket hadden gebruikt. De nu gebruikte Mi das heeft de naaldjes automatisch ver spreid. Het was volgens hem beter ge weest als er pas met het verspreiden was begonnen nadat was komen vast te staan dat de raket precies in de be rekende baan zat. De nu gebruikte hoeveelheid koperen naaldjes acht professor Oort echter, als alles tenminste goed gaat, niet schade lijk voor de astronomie. Hij vertrouwt er verder op dat de Amerikanen, zoals Kennedy heeft beloofd, geen volgende proef zullen nemen voor vaststaat dat er aan de wetenschap geen schade wordt berokkend. De mensen van de Nederlandse radio telescoop in Dwingeloo maken zich voorlopig nog geen zorgen over de naaldjesbaan. Zij zijn bezig met een project waarvoor een lange golflengte wordt gebruikt en alleen korte golven worden, als ze straks de naaldjes tref fen, teruggekaatst. Vermoeiende vergissing Van onze correspondent. BONN Stiicklen, de Westduitse minister van P.T.T., is het slacht offer geworden van een vergissing. Hij moest deelnemen aan een con ferentie te Treuchtlingen in het district Weissenburg in Midden- Franken. Om bijtijds aan te komen had hij van de directeur van de spoorwegen de toezegging gekre gen dat de sneltrein Bonn—Mün- chen tegen de dienstregeling in oven in Treuchtlingen zou stoppen. De conducteur had van Neuren berg af de minister hierop nog en kel malen attent gemaakt. Toen de trein stopte, verliet Stücklen de trein met zijn koffers zo haastig 2 kon' De trein reed onmid dellijk verder, maar Stücklen merkte tot zijn grote verbazing dat hij filet in Treuchtlingen was maar vijftien kilometer daarvan daan, op een open traject tussen Pleinfeld en Ellingen. Nachtelijke wandeling Er bleef hem niets anders over dan met zijn koffers in mist en regen langs de rails naar het eer ste station, Ellingen, te lopen. De stationschef aldaar nam de nach telijke wandelaar met boze blik op. Ik ben de minister van P.T.T. zei Stücklen. „Dat kan iederen wel zeggen", meende de stationschef. „U wilt mij toch niet wijsmaken dat de bondsminister der posterijen 's nachts over de rails komt aan lopen?" Na een lange discussie werd het misverstand opgehelderd. De trein was wegens een stopsein op een open traject gestopt en Stücklen was van mening geweest dat hij reeds in Treuchtlingen was.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 6