Arnemuiden naar royale 7-0 zege op Mevo Eerste overwinning van Spui (op VYN) Smerdiek-aanval tegen Nieuwdorp op dreef Rillandia sloeg Wemeldinge •pas in de eindfase Restauratie Herv. kerk Kapelle in 1964 TERNEUZENSE BOYS GAF TE VROEG DE MOED OP In Goes geslaagd volksdansweekend Chr. mulo-leraren in Goes bijeen vrouwelijk personeel ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 „De kleine Stem" gaf geslaagde uitvoering Raad St. Philipsland Gabaret in Terneuzen Mosselauto kantelde: chauffeur beklemd Met Girokantoor 's-Gravenhage Jongetje aangereden Guimard deelt eerste prijs met Keiler Maandag 23 oktober 1961 ARNEMUIDEN. Arnemuiden heeft een gemakkelijke en royale zege behaald op Mevo. De vissers waren over alle linies superieur. De 70 eind stand doet misschien vermoeden dat het een spel van kat en muls Is ge worden die nauwelijks het aankijken waard was. Integendeel. Beide teams bleven voetballen en zich met veel am bitie geven. De gasten hadden vooral door de moed en de wilskracht die zij aan de dag legden een draaglijk resul taat te bereiken ook wel een paar te- genpunten verdiend. Maar, zoals boven vermeld, Arnemuiden bleef nu eenmaal over alle linies toonaangevend. De zeventien-jarige Rinius van Belzen debuteerde bij de thuisclub als aanvals leider, omdat men Bram Meerman niet had opgesteld en Poortvliet nu rechts binnen speelde. Van Belzen, die uit het juniorenelftal rechtstreeks tussen de grote broers terecht kwam, kweet zich zeer behoorlijk van zijn taak en kan een aanwinst worden voor de kanaries. Hij is bijzonder actief, intelligent en weet ook kansen te benutten. Arneimiuiden nam reeds direct na de start het heft in handen. Eeen fraaie voorzet ivan Van de Ketterij werd na een kwartier door Poortvliet ingekopt: 10. Tien minuten later lanceerde Van de Ketterij zijn mede-voorwaartsen weer op briljante wijze en nu liepen Klaas Poortvliet en Rinus van Belzen de bal vrijwel gelijktijdig in het doel (2—0). Laatstgenoemde bracht twee minuten later de stand zelfs op 3—0. Mevo was toen eigenlijk reeds geslagen maar bleef met de moed der wanhoop door vechten. De gasten kregen de kans op een tegenpunt toen Haverhoek een fraaie pass uitdeelde maar twee van zijn medespelers verzuimden de bal achter Becks te plaatsen. Nog voor de rust bracht Poortvliet de stand op 40. GOES. Voor de achttiende maal werd in Goes zaterdag en zondag een volksdansweekend gehouden, georgani seerd door het C.J.V. en V.C.J.C. Ook het laatste weekend, gehouden in de hall van de ambachtsschool, was zeer geslaagd. Er waren ruim 60 deelne mers (sters), die zich met groot enthou siasme hebben gewijd aan het werk, waarvoor zij naar Goes waren geko men. De leiding van het weekend berustte bij mej. D. Dekker uit Kloetinge. Zij sprak zaterdagmiddag een begroetings woord tot de aanwezigen met als the ma ,,Het samengaan met blijdschap". Des avonds hield zij ook de dagslui ting, waarbij mej. Dekker als uitgangs punt nam de geschiedenis van Abraham en Lot, die opgetekend staat in Genesis 13. Zaterdagavond gaf wika D. E. Hiensch instructie in het volksdansen. Een flink repertoire kon afgewerkt worden. Voor de begeleiding zorgde mej. Trudie Dek ker. Zondagmorgen werd de zangdienst van de jeugdkerk in de Prins van Oranje bijgewoond. In deze dienst ging voor wi ka D. E. Hiensch, die als thema voor zijn preek had gekozen „Open vensters naar God" (Daniël 6). Zondagmiddag werd ten slotte weer gevolksdanst, maar daarnaast stond ook volkszang op het programma. Met goede herinnerin gen zijn de deelnemers(sters) weer huiswaarts gekeerd. Drie minuten na de hervatting kopte Poortvliet de bal voor de vijfde maal in de touwen terwijl Rinus van Belzen zijn grote activiteit nog eens beloond zag en het halve dozijn volmaakte: 6 Arnemuiden liet hierna de tengels even vieren en Mevo kwam enkele ma len dicht in de buurt van doelman Becks. De hechte defensie der thuis club wenste echter toch geen treffers van de bezoekers toe te staan.Boven- dien Waren de gasten wat onfortuinlijk toen Haverhoek tegen de lat schoot. Kort voor het einde werd het nog 7 0 toen de keper van Mevo ln eerste instantie een schot van Rinus van Bel zen had weggewerkt maar Van de Ket terij present was om te scoren. MIDDELBURG. De zangvereniging „De kleine stem" gaf zaterdagavond in de „Gouden Poorte" de jaarlijkse uit voering. Voor de pauze werden een aan tal zangnummers op vlotte en goede wijze ten gehore gebracht, een bewijs dat dirigent A. Lichtendahl de kinderen uitstekend weet te onderwijzen in de zangkunst en bovendien het nodige ge zag weet uit te oefenen. De jongste groep, waarvan de leeftijd der kinderen varieert .van zes tot tien jaar, wekte veel vertedering met het liedje „Hui' lend appeltje", een compositie van de heer LichtendaW. De meisjesklaa, leef tijd veertien jaar en ouder, vergastte het publiek op verscheidene Duitse lie deren. In de pauze werd een verloting ten bate van de vereniging gehouden, waarna de laagste klassen de „Witte wolf' op de planken brachten, een kin- deroperette in drie bedrijven gecorm neerd en geschreven door de heer Van der Wal. Anneke Reijerae vertolkte de „Titelrol." SPUI. Debutant Spui heeft voor het eerst de volle winst kun nen grijpen in een matig duel met VVN. Reeds voor de rust bouwde de thuisclub een comfortabele 30 voorsprong op. Na de hervatting toen Spui meer defensief ging spe len zagen de Klundertenaren geen kans om naast hun tegenstanders te komen. Spui startte direct met een fel offen sief. Het kreeg wel enkele goede kan sen, maar treffers kwamen er nog niet. Bareman zocht het doel iets te hoog, doch na zeven minuten kon de Spui- aanhang juichen. Bareman loste een verraderlijk schot dat in eerste instan tie door de WN-doelman fraai gestopt werd. Hij kreeg de bal niet onder con trole, waardoor rechtsbuiten Oostdijk met een beheerst schot kon inschieten (1—0). Dit doelpunt betekent voor Spui een ruggesteun. Steeds weer belaagden de Zeeuws-Vlamingen het „vijandelijke" doel. In de 20ste minuut profiteerde middenvoor Bareman van een mis verstand in de Brabantse verdediging. Een der backs aarzelde met de bal te spelen. Bareman maakte hem het leer afhandig en met een keihard schot in de uiterste hoek was WN andermaal geslagen (20). Dit gebeurde juist in een periode waarin WN iets meer in het offensief was gekomen. Drie minuten later dook doelman Bolleman bij een schot van de WN-midvoor G. de Wit voortreffelijk naar de bedreigde hoek. Naarmate de wedstrijd vorderde werd het spel har der en het kwam zelfs zover dat Spui- linksback De Feyter officieel gewaar schuwd moest worden. In de 40ste minuut werd de wedstrijd feitelijk in het voordeel van Spui be slist. Bareman nam een corner zo goed op zijn slof dat de bal rechtstreeks in het doel belandde (30). Na rust zag men een fel WN, dat Bolleman voor ernstige problemen stel de. Pas in de 25ste minuut kwam er een tegenpunt. De als rechtshalf gestar te, maar nu linksbuiten spelende P. Leyten loste onverwacht een hard af- SINT MAARTENSDIJK. In een van beide zijden slecht ge speelde wedstrijd heeft Smer- diek, dat er nog het meeste van terecht bracht, met 50 van Nieuwdorp gewonnen. Geflat teerd was de overwinning niet, omdat de Tholenaren de weg naar het doel veel beter konden vinden dan hun tegenstanders. In het laatste kwartier, toen de stand al 50 was, stond het hout werk doelpunten van Bout en Vroegop nog in de weg. Het begin was sensationeel. De eer ste de beste Smerdiek-aanval leverde in de eerste minuut al dadelijk een doelpunt op. Van de Ree ondernam op links een snelle rush en vuurde een schot af, dat via lat en keeper Traas in doel verdween. Daarna volgde een gelijkopgaande strijd, waarbij de beide doelwachters weinig werk kregen te verzetten. Het plaatsen was in deze pe riode niet best verzorgd. Duidelijk bleek dat het gevaar bij Nieuwdorp van de linkervleugel moest komen. Na 25 minuten bracht v. d. Ree, die zijn schot door de rechtsback van Nieuw dorp van richting zag veranderen, de stand op 2-0. In het laatste kwar tier voor rust kwamen de gasten opzet ten, maar spil Zwagema-kers en zijn helpers hadden er goed het oop op en voorkwamen dan ook treffers. Rust 2-0. Na rust zagen de toeschouwers een dominerend Staerdlek dat bijna voort durend aanviel. Slechts Sporadisch kwa men de Nieuwdorpers voor de veste van de Thoolse doelman. Na een kwar tier kreeg Bout keurig de bal van v. d. Hoek en dat betekende 3-0, Een bijzon der fraai doelpunt. Weer vijftien minuten later ondernam v. d. Ree opnieuw op de linkervleugel en snelle rush en zijn schot was de Nieuwdorp-keeper te machtig (4-0). Tien minuten voor het einde volgde er een combinatie tussen v. d. Hoek en Bout, welke door laatstgenoemde speler werd voltooid (5-0). Daarbij is het gebleven. BURGERLIJKE STAND TERNEUZEN. Geboren: Jacob A. z, v. J. M van der Staal en N. Kerkvoort; Jo- landa M. M., d. v. E. L. Kroes en L. I. de Grof; Maria H. D„ d. v J. G. Verbrugge en S. F'eüter; Maria S.. d. v. J. M. de Pooter en S. P. de Ritter; Jan C., z. v. K. Donze en S C. van Bendegem; Elisabeth N.. d. v, P. de Kraker en E. N. de Pooter; Jan-Willem, z. v. M. J. de Kraker en P. M. de Pooter; Anthonia M., d. v. H. Hamelink en M. A. den Exter; Beatrix E. J. d. v. P. G. Vlees- kens en J. T. Schelstraete; Ingrid B. W. M., d. v. F. J. A. Bracke en J. C. van Bijrren. Öndertronwd: G A. Andriessen 22 Jr en S. G. de Brutjne 23 jr. Overleden: J. Hamelinck, 77 jr: M. de Zeeuw 75 jr; A. R Debeen 82 jr; E. W»nte, 73 jr; P. Geensen 57 jr; C E. Sehenke 31 jr. standschot waarbij Bolleman geen ver weer had (31). Tien minuten voor tijd bracht Spui bijna de stand op 4—1, maar het schot van Oostdijk ketste te gen de paal. Op het laatst schoot aan de andere kant De Wit nog tegen de lat. Bij Spui blonken uit rechtsbuiten P. Dieleman en rechtsback P. Verberk- moes. KAPELLE. Onder leiding van ds, E. P. J. Jebbink werd een gemeente avond gehouden van de Herv. Kerk. Er werd gesproken over de verschillende zaken die de kerkvoogdij betroffen. Ds K. W. Slik sprak over de mogelijkhe den die er waren bij de restauratie van het kerkgebouw van de Herv. Gemeen te Kapelle. Bij de behandeling van de kerkvoog- dijzaken deelde president-kerkvoogd A. J. van Liere mede dat de gemeente niet genoeg geld heeft beschikbaar ge steld om te kunnen over gaan tot het aanstellen van een vicaris. Overigens zei de heer van Liere ook dat er een goede samenwerking en medewerking is binnen de gemeente. Over de kwestie van het geven voor de kerk zie kerkvoogd C. A. Potter dat hieraan in Kapelle wel het een en an der mankeert. Als vrijwillige bijdrage werd de laatste jaren een half procent van het inkomen gevraagd. Dat was te weinig voor de verschillende diensten van de kerk. Daarom werd dit gevraagd om een vrijwillige bijdrage, gebaseerd op drie kwart procent van het jaarinkomen. Dat was dus vijftig procent meer dan het vorig jaar. Kerkvoogd Potter deelde ook mede dat een begin is gemaakt met de bouw van een nieuwe pastorie aan de van der Biltlaan. De oude pastorie aan het Kerk- ilein is dezer dagen verkocht aan de leer de Jager in Kapelle-Biezelinge. Tenslotte werd door ds. Slik gespro ken over de mogelijkheden die er zijn bij kerkrestauratie in het algemeen en in het bijzonder bij de prachtige kerk in Kapelle. Ds. Slik stond vooral ook stil bij het verleden, toen de mensen, ge drongen door een vurig geloof, deze machtige kerken hebben gebouwd. Er zijn op het ogenblik plannen voor kerk restauratie in Kapelle en men hoopt hiermede omstreeks 1964 te kunnen be ginnen. GOES. Öndèr leiding van de heer Boendel uit Middelburg kwam de af deling Zeeland van het Christelijk Mu lo-onderwijs in hotel „De Korenbeurs" zaterdagmiddag bijeen. Na de behan deling van enkele verenigingazaken kwam de heer A. de Muijnek uit Mid delburg aan het woord. De heer De Muijnek is tekenleraar aan de vak school voor meisjes to Goes en aan de industrie- en huishoudschool in Middel burg. Hij behandelde het onderwerp: Teken- en expressie-onderwijs, vroeger en nu. Spreker gaf een historische schets van hét vaktekenen, te beginnen bij de Grieken, Romeinen en Egyptena- ren. In de middeleeuwen was het teke nen meer gebonden aan het religieuze, zo betoogde de heer De Muijnek. Én na de Renaissance was er alleen sprake van de gebonden expressie. Tegenwoor dig is er dan de vrije expressie. Hoe leiden wij die? Als doel van de 'vrije expressie noemde de heer De Muijnek de ontwikkeling van het gevoel, de kleur en de vorm. Daarbij zijn mensen van het visuele type, van het fantasie type en van het afstracte type. Aan de hand van door de leerlingen gemaakte tekeningen verduidelijkte de heer De Muijnek hot een en ander. Op het onderwerp volgde een geanimeerde dis cussie. SINT PHILIPSLAND. De raad der gemeente Sint-Philipsland kwam vrijdag onder voorzitterschap van burgemeester L, J. de Jonge bijeen om op vlotte en rustige wijze de agenda af te werken. Het verzoek van de Centrale Dienst om tegemoetkoming in het meerdere van het verplsstsingskostenbesluit van een amb tenaar voor rekening van de gemeente te brengen werd afgewezen. Goedgekeurd werd een verzoek van de bijzondere school om een bedrag van 345,45 be schikbaar te stellen in verband met de aanschaf van een nieuwe methode aard rijkskunde. Vastgesteld werd de bezol diging voor de heer M. A. Heere als secretaris der woonruimtecommissie voor 1961 op 50 per jaar. De raad ging akkoord met een bijdrage van 25 gulden in de koop en verbouw van een kantoor voor het Verbond voor Veilig Verkeer te Hilversum. De gemeente begroting 1962 werd aan geboden. Een definitief besluit werd genomen tót onteigening van grond van de heer M. Noordhoek ten behoeve van woning bouw. In een vorige vergadering was een voorlopig besluit gevallen Besloten werd de bestrating rond het nieuwe gemeentehuis aan de Kerkring te doen uitvoeren door de fa. Gebr. Ligtendék te Sint Philipsland voor ruim 14000 gulden. Verder werd besloten toe te treden tot de stichting maatschappelijk en cultu reel werk voor 5 cent per inwoner per jaar. TERNEUZEN. Ter gelegenheid van de vijfde seizoenuitvoering van het jeugdkab&tet „de Hoepel" werd in het concertgebouw de kabaretrevue „een avondje uit" op de planken gebracht. Met muzikale medewerking van het bandje „the «winging Schelders". De vijftien leden van de kabaretgroep heb ben een vierentwintig-tal scetches en zangnummers laten zien en horen, die de ongeveer vierhonderd bezoekers een pleizierige avond hebben bezorgd. De nummers werden in een vlot tempo af gewerkt. Van de medewerkenden was de heer Piet Vergouwe beslist de ster van de avond. Deze jeugdgroep onder leiding van Henk Kramer beoogt door deze uit voeringen de jeugd leiding te geven in zijn vrijetijdsbesteding. Het resultaat bewijst dat de jeugd heus nog wel be langstelling heeft voor andere dingen dan rondknetteren op brommers. In de pauze werd een verloting gehou den met aardige prijzen. De kabaret groep geeft ook voorstellingen buiten Temeuzen onder meer op Zuid-Beve land. TERNEUZEN. Zaterdagmorgen om acht uur moest de brandweer uitruk ken, niet voor een brand echter maar om de 24-jarige bestuurder J. van S. van een vrachtauto, geladen met mos selen te bevrijden uit de cabine. Volgens de heer Van S. was de ga-skabel blij ven hangen toen hij met vrij grote snelheid de boeht van de Jacob Cats- straat en de nieuwe invalsweg nam. De auto kantelde en het grootste gedeelte van de vier ton mosselen kwam op de straat liggen. De cabine van de auto werd geheel in elkaar gevouwen waar door de bestuurder en zijn dertienjarig broertje, dat naast hem zat beklemd raakten. Zij werden echter bevrijd door de heer P. Boone en de brandweer. Dokter K. J. Hoving verleende eerste hulp en liet de bestuurder naar het Zie kenhuis vervoeren. Naderhand kon hij naar huis gaan. Van de mosselen was 1250 kg. onbruikbaar geworden. De ge meentereiniging werd nog enig werk be zorgd. De vrachtauto was het eigendom van J. Z. uit Yerseke. RILLAND-BATH. Voor een talrijk publiek hebben Rillandia en Wemeldinge elkaar in een for se, doch sportieve ontmoeting wei nig toegegeven. Het bleef lang een geheim wie er uiteindelijk als winnend elftal uit de bus zou ko men. Pas twaalf minuten voor tijd werd deze Zeeuwse derby beslist toen twee vloeiende aanvallen twee .bressen teweegbrachten in de Wemeldingese defensie. Aan de twee treffers waarmee de Rilland- se aanval zijn acties bekroonde had HEININGEN. Terneuzense Boys kreeg ii» Heiningen van Chrislandia een gevoelige neder laag te incasseren. In het eerste kwartier zag het er beslist niet naar uit dat de Zeeuws-Vlamingen niet tot scoren zouden komen. Zij vielen verwoed aan, waarbij voor al Maas en De Jonge excelleerden. Achterspeler v. d. Weerd van de thuisclub verijdelde echter meer malen pogingen tot scoren. Terneuzense Boys verslapte toen de eerste helft nog lang niet verstreken was. Chrislandia profiteerde daarvan en nam het spel in handen. Rechts buiten Jongbloed en Leyte bestookten met de kleine Van Ham de Terneuzen se veste. Tien minuten voor rust werd deze veste doorboord. Jongbloed was de maker van het doelpunt (1—0). Na rust ging er van de Zeeuwse gas ten niet zo veel meer uit. Chrislandia bleef in de meerderheid en vaak kwam het Terneuzense doel in gevaar. Een kwartier was er gespeeld toen midden voor Voogd de stand op 2—0 bracht. PTT voor werkzaamheden van varechillende aard op administratief gebied. Vereisten: enige jaren voortgezet onderwijs, leeftijd 16-36 jear. prima sociale voorzieningen pensioenregeling ne S jaar dienst gunstige verlofregeling met een vakantie.uitkering van 4 procent als regel wordt op zaterdag niet gewerkt. Belangstellenden kunnen alle inlichtingen over salaris, pensiontoelage, pensiongelegenheid te 's-Gravenhage en vergoeding van reiskosten voor bezoek aan de ouders enz. mondeling verkrijgen. Daartoe zal door het Girokantoor zitting worden gehouden van 10-15 uur en van 19-21 uur te: Middelburg: in hotel de Burg, Groenmarkt 13, op dinsdag 24 oktober a.s. Vllselngen In hotel-café-rest. Goes, Bellamypark hoek Nieuwendijk, op woensdag 25 oktober a.s. Oostburg in hotel De Eenhoorn, Markt 1, op donderdag 26 oktober a.s. Ternauzen In Grand Hotel Rotterdam, Westkolkstraat 8, op vrijdag 27 oktober a.s. Schriftelijke sollicitatie* te richten een de personeelsafdeling van het Girokantoor 's-Gravenhage, Spaarnepleln 2 te s-Gravenhage. Weer een kwartier later moest de Zeeuwse keeper zwichten voor een hard schot v. d. Meeberg (30). Het tempo zakte. Vijf minuten voor het einde trok Chrislandia er een keer tussenuit. Jongbloed, die de score had geopend, sloot zelf de doelpuntenmake- rij af (40). Kerkconcert in Rilland RILLAND-BATH. In de Ned Herv. kerk werd zaterdagavond een kerkcon cert gegeven. Hieraan werkten mee het plaatselijk christelijk zangkoor onder leiding van D. Manneke. Het program ma dat door het koor werd verzorgd bestond uit drie delen. Het eerste deel bevatte koralen op Hollandse tekst. Het tweede deel, het hoogtepunt van de avond, was de cantate „Alles was Ihr tut", voor koor, solisten en orgel van de voor-Bachse componist Dietrich Bux- tehude. Het derde en laatste deel was „Mijn Hymne", bestaande uit drie de len voor koor, sopraan en orgel. De vol gende bijzonderheid van deze avond waren twee orgelsolisten, Toon den Hol lander uit Hansweert en Wim Fraanje uit Kruiningen. Ook sopraan Berna Kousenmaker en de bas Joh. Blanken burg werkten aan deze avond mee. Bei den zongen in volle overgave een can tate van Buxtehude. Berna Kousenma ker bracht ook twee aria's van Bach: „Hort ihr Augen, auf zu weinen" en „Bist du bei rnir". de voortreffelijke doelman Van Oosten beslist geen schuld. In het begin gaf Wemeldinge licht de toon aan, maar middenivoor'Hoiitekamer vond in spil Meesters een geduchte te genspeler. Aan de andere kant had mid denvoor Moerland tegen spil De Best geen schijn van kans, terwijl ook de rechtervleugel Prevo-Walraven weinig uit de voeten kon. De wedstrijd droeg al spoedig een snel en levendig karak ter. De beide doelwachters. Van Oosten en Van Hoorn, kregen vo'lop kansen hun talenten te tonen. Vele schoten maakten zij onschadelijk. Rillandia veroverde geleidelijk aan een overwicht, maar slaagde er voor rust niet meer in de „nul" van het scorebord te doen verdwijnen. De thee had Wemeldinge goed gedaan. Met open aanvallen trokken de gasten naar het Rillandse strafschopgebied. Een kwartier lang bleven zij in de meerderheid, maar goed keeperswerk van Van Hoorn verhinderde een Wemel- dings doelpunt. Daa-rna werd aan beide zijden hard om een doelpunt gestreden. Walraven en Schouwenaar schoten even wel naast. In de 33e minuut kwam de Rillandia- doorbraak die Wemeldinge op de knie- en zou brengen. Prevo zette Moerland aan het werk, die meteen doorgaf naar Walraven, welke speler een schot in zond dat Van Oosten vallend keerde. Prevo schoot de terugspringende bal echter hard in (10). Rillandia ontwikkelde nu een hoger tempo en in de 40e minuut capituleerde Wemeldinge opnieuw. Een combinatie Moerland-Prevo bracht spil De Best uit positie, waarna Prevo de aanval mei een prachtig doelpunt afrondde (2—0). Reconstructie Axelsestraat in Terneuzen TERNEUZEN. Daar het gewenst is dat de rekonstruktie van de Axelse straat gelegen tussen de Esdoornlaan en het Zwaantje verricht wordt door het zelfde bedrijf dat de nieuwe invalsweg aanlegde, stellen B. en W, van Terneu zen de raad voor dit werk onderhands aan te besteden aan de firma W. J. de Bruijne uit Terneuzen voor een bedrag van 35.500. De kosten worden begroot op t 40.500. MIDDELBURG. In de Westerschel- destraat is zaterdagmiddag een vierja rig jongetje dat plotseling de straat overstak tegen een passerende motor, bestuurd door C. A. uit Serooskerke (W), gelopen. Het ventje, R. K. uit Middel burg, moest per ambulance voor onder zoek naar het gasthuis worden vervoerd. Hij liep een hoofdwond en een vermoe delijke lichte hersenschudding op. Instuif „boomde" over Europese Eenheid MIDDELBURG Op de zaterdag avond gehouden instuif van de Her vormde Jeugdraad in het Kerkcentrum heeft Mr. A. J. M. Visser uit Middel burg een instructief praatje gehouden over de Europese Eenheids Gedachte. Hij schetste de totstandkoming van de E.G.K.S., E.E.G. en Eurotoom. Het is jammer dat de Europese eenheidsge dachte over het algemeen zo weinig leeft onder de jongeren, aldus de heer Visser, die van mening was dat de jon geren dit als iets gewoons accepteren en er verder niet bij stilstaan, dus ook de mogelijkheden, die er liggen, niet on der ogen zien. Op dit praatje volgde een levendige discussie, waaruit bleek dat Europa één de jeugd toch wel aan spreekt. De N.C.V.B. in Biggekerke hield haar maandelijkse vergadering in het barakkenkamp. Na de opening sprak de presidente, mevrouw Van Keulen, een welkomstwoord tot de dames die on danks het slechte weer waren gekomen. Mevrouw de Jong-Bikker uit Middel-burg sprak deze avond over het onderwerp „Waarom, wat en hoe lezen wij". De huishoudelijke vergadering is vastge steld op donderdag 9 november, de jaarvergadering wordt een week latei- gehouden op 16 november. ENSCHEDE De laatste ronde van het internationale schaaktoernooi te En schede heeft nog een verrassing ge bracht, namelijk een overwinning van de Zwiterse kampioen Keller in een spannende partij op de Oostenrijker Dückstein. Daar de Argentijnse groot meester Guimard geen kans zag iets te gen de Nieuwzeelander Wade uit te richten deze partij eindigde na 17 zetten in remise moet Guimard de eerste plaats met Keiler delen. De uitslagen van de zevende en laat ste ronde luiden: HeidenfeldVan de Pol 1—0; Rellstab—Van Gooi 10; Dückstein—Keiler 0—1; Wade—Guimard VzVz. De eindstand: 1 Guimard (Arg.) en Keiler (Zwits.) beiden 5 pnt.; 3 Dück stein (Oostenr.) 4V2 pnt; 4 Heidenfeld (Z.-Afr.) en Wade (N.-Zeel.) beide 4 pnt.; 6 Rellstab (W.-Dld) 3 pnt; 7 Van de Pol (Ned.) 2 pnt; 8 Van Gooi (Ned) 72 pnt. De nationale voetbalteams van Isra el en Zuid-Korea hebben gisteren te Tel Aviv met 1—1 gelijkgespeeld. Bij de rust leidde Zuid-Korea met 1—0

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5