ITALIANEN TOCH WEER FA VOR1ET JAEGERS KON TURNPLOEG NIET REDDEN Hugens openbaring in de tijdrit van Lugano Mevr. Chaude favoriete Het Zuiden klopte Spangen in boeiende wedstrijd DERDE ACHTER ANQUETIL EN GRAF z°'M m m TWIN! je vm halve ziVare! Amsterdam loopt uit op Delftsche studenten Interzonefinale Davisbeker Schuttersfeest van Tjoba Eervolle nederlaag tegen Oostenrijk ANTIRECLAME Geslagen Achterstand werd voorsprong2-1 HAJER VERSLOEG KARAMOY GEEN HOGE WAARDEN GEVARIEERDER DE HOCKEY COMPETITIE SCHC WAS KLASSE APART: 6-0 Jeugdturnsters voor Saarland aangewezen - Voor de vierde keer in dit nog prille korfbalseizoen is er een speler uit het veld gezonden. Deze keer was het de speler van Luto, Jan van der Bol, die zich in het keiharde duel DOSLuto in En schede misdroeg door een tegen speler te trappen. Het wordt tijd dat de strafcom- missie zich ernstig gaat beraden, teneinde dergelijke praktijken, die een effectieve antireclame voor de korfbalsport zijn, te voorkomen. Maandag 16 oktober 1961 De Nederlandse kampioen Willy Jaegers was gisteren de beste man in de Nederlandse turnploeg. Hier is hij bezig op het paard. T UGANO (A.N.P.) De Fransman Jacques An- quetil, de glorieuze winnaar van de Grote Prijs der Naties, heeft gisteren zijn superioriteit in het tijdrijden onderstreept door ook de Grote Prijs van Lugano, een tijdrit over 76,5 km, op zijn naam te schrijven. Anquetil zegevierde in de nieuwe recordtijd van 1 uur 49 min. 11 sec., hetgeen neer komt op een gemiddelde snel heid van 42,039 km per uur. Voor een uitstekende prestatie zorgde ook de Limburger Jan Hugens door de derde plaats voor zich op te eisen, waarbij hij renners met een grote reputatie als de Italiaan Ercole Baldini, diens landge noten Pambianco en Moser, de Fransen Le Menn en Pou- lidor en de Belg Gilbert Desmet achter zich liet. VOOR de zesde keer heetf Anquetil de Grote Prijs van Lugano ge- wonnen. De grote openbaring was ech ter de Nederlander Jan Hugens, die na zijn voortreffelijke rijden in de Grote Prijs der Naties wederom voor een uitstekende prestatie zorgde door met een achterstand van slechts 51 seconden op Anquetil de derde plaats te bezetten. Behalve dit tweetal dient ook te worden genoemd de jonge Franse professional Joseph Velly, die voor al in het begin de aandacht op zich vestigde. Na de eerste ronde (15,3 km) ging hij op kop met een voorsprong van acht seconden op Graf en Baldini en van ruim elf seconden op Anquetil, die op dat moment op de vierde plaats lag. Nog sneller ging Velly in de twee de ronde, stelde het ronderecord, dat Anquetil eveneens in zijn bezit had, op 21 min. 4 sec. en zette Baldini op een achterstand van 21 en Anquetil op 39 seconden In de derde ronde kwam de terug slag voor Velly. Over deze ronde liet hij 21,41 voor zich afdrukken tegen Anquetil 21,33, waarmee Anquetil op klom naar de tweede plaats en zijn achterstand op zijn jonge „uitdager" terugbracht tot een halve minuut. Velly viel in de vierde ronde van de troon, die nu werd bezet door Anquetil; zelfs een der ereplaatsen zou hij niet kunnen bereiken. JAN HUGENS in tijdritten steeds dicht achter Anquetil Eigen nieuwsdienst DOME Pietrangeli heeft de dreigende achterstand van 02 uit de eerste twee enkelspelen van de interzonefinale om de Davisbe ker weten te bewaren. Uit de hache lijke positie waarop de partij te gen Heed vrijdag wegens duister nis was afgebroken (26 68 43) heeft hij zich gered door de derde en beide volgende sets met 64 te winnen en daardoor de wedstrijd stand op 11 te brengen. Een bij na niet bedreigd overwicht in het dubbelspel, waarin Pietrangeli en Sirola wonnen van Reed en Dell met 64 36 63 62, gaf Italië de welkome voorsprong van 21. Hachelijke positie De voorsprong van 43 in de af gebroken derde set ging voor Piet rangeli verloren door het verlies van zijn service: 41! Op de service van Reed kreeg deze tot driemaal toe de kans voor 54... Uiterst voorzichtig speelde de Italiaan, voornamelijk steu nend op zijn passeren. Na vijf maal deuce gaf een magnifieke forehand langs de lijn hem de doorbraak en dat was 54. Zoals later zou blijken, was het ook het keerpunt; van de wed strijd. Vrijuit spelend won hij de set 6—4. Toch, in de vierde, dreigde wéér gevaar, toen hij op 0—2 kwam. Twee maal troefden zijn scherpe returns echter de services van Reed en hij kwam op 43. Toen kwam een zeer dubieuze beslissing op het punt dat Reed 44 gegeven zou hebben. Reed appelleerde en protesteerde, rustig en waardig, doch vergeefs. Hij ver loor de volgende slagen, verloor de set, lichtelijk uit zijn spel, met 4—6. In de vijfde speelde Pietrangeli zijn sterkste spel. Het gevarieerde spel van Reed deerde hem niet. Hij sloeg scherp en zuiver, ging meer naar vo ren, liep uit tot 41. Door een inzin king moest hij op 43 terug vallen om daarna, na enkele deuces, zijn service te handhaven: 53. Reed mocht zich nog op zijn service hand haven, in de volgende game werd hij driemaal gepasseerd. Met 64 won de Italiaan onder een grootse ovatie. Het dubbelspel werd zaterdag niet meer gespeeld. De regels voor de Davis Cup zeggen dat een speler die ook in het dubbelspel moet uitkomen niet verplicht is dit te spelen indien hij in een voorafgaand enkelspel meer dan vijftien games heeft ge speeld. En hier stond, na 23 games te veel op spel. Zowel voor Pietran geli als voor Reed. Sirola op dreef De grote vraag in het dubbelspel was of Sirola, na de behandeling van een „zieke" arm, in vorm zou zijn. Dat wès hij in de eerste set en dat is hij gebleven tot het einde toe. Zijn aandeel in de zege was zelfs groter dan dat van Pietrangeli. Het zwakke punt in de Amerikaanse dub bel was Reed, wiens smashes lang niet zo zeker waren als die van de lange Sirola. Een doorbraak door de service van Reed gaf de Italianen de eerste set: 6—4. In de tweede gingen de Ameri kanen over tot een lob-campagne, vooral over Pietrangeli en deze faal de herhaaldelijk met zijn smashes terwijl de service van Sirola tot schrik van de Italianen tweemaal doorbroken werd. Met 36 verloren de Italianen die set. En met 02 en 1—3 zag het er in de derde wat duis ter uit. Op advies van Drobny, die de Italiaanse ploeg coacht, werd al les op Reed geconcentreerd: de ge vaarlijke Dell aan het net werd zo veel mogelijk vermeden. Het advies had succes: van 13 naar 6—3. In de vierde set was vooral Sirola sterk. Snel kwam het einde: 62. De kansen van Italië zijn dus sterk gestegen: nog één punt uit de twee enkelspelen Pietrangeli-Douglas en Gardini-Reed is voldoende voor een zege over de Amerikanen. Geoff Duke, zes maal wereldkampioen motorrennen, daarna autocoureur, gaat met de wedstrijdsport stoppen. De 38- jarige Duke gaat met zijn echtgenote een hotel op het Eiland Man exploiteren. dwong, is zij nu onze hoogstgeplaatste vertegenwoordigster. De Engelse Bruce besloot het weekein de met twee afgebroken partijen. De par tij tegen mevrouw Vreeken is echter grondig remise en zal wel niet hervat worden; tegen mevrouw Van der Veen staat zij een pion achter, maar de weg naar winst is zeer onduidelijk. Uitslag vijfde ronde: Jovanovlc—Chaude '.2Vi, Rinder—Heemskerk 1—0, Timmer —v. d. Veen 10, BruceVreeken afgebroken. Zesde ronde: ChaudeVreeken 1o, v. d. VeenBruce afgebroken, HeemskerkTim mer 01, JovanovicRinder 1414. Uitslag afgebroken partij uit de derde ron de. TimmerBruce 10. De stand na de zesde en voorlaatste ronde luidt: 1. Mej. Chaude de Silans (Fr) 5 pnt; 2-3 Mej. Jovanovic en mevr. Rinder. betden 4 p: 4 mevr Timmer 3 p; 5 mevr Vreeken 2 pnt. en 1 afg. partij: 6. Mevr. Heemskerk 2 pnt; 7, Mevr. Bruce 1 pnt. en 2 afg. par tijen: 8. Mevr. van der Veen 1 pnt. en 1 af gebroken partij. Tijdens een trainingsrit is de wielren ner Louison Bobet te Riom (Fr.) aange reden door een vrachtauto. Bobet zal met een gekneusde enkel minstens vier we ken moeten rusten. MET een achterstand van veertien seconden op Anquetil begon Velly aan de laatste ronde, nog steeds als tweede geplaatst, maar de concur rentie gootde nu alle registers open en Velly moest buigen onder het ge weld dat vooral de Zwitser Graf en de Nederlander Jan Hugens ontwik kelden. Als vijfde werd Velly geklasseerd; zijn achterstand op Anquetil bedroeg aan de eindstreep 1 min. 59 sec. De uitslag luidt: 1. Jacques Anquetil (Fr) 76,5 km in 1.49.11 (gem 42,039 km per uur), 2. Rolf Graf (Zwits) 1.49.52, 3. Jan H u - eens (Ned) 1.50.02, 4 Ercole Baldini (It) 1.50.42, 5. Joseph Velly (Fr) 1.51.10, 6. Ar- naldo Pambianco (It) 1.51.10.4, 7. Le Menn (Fr) 1.51.56, 8. Gilbert Desmet (Belg) 1.52.08, 9. Aldo Moser (It) 1,52.58, 10. Raymond Poulidor (Fr) 1.53.09. Tennis te Overschie Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Heel wat belang stellenden hebben de laatste wedstrijd- verrichtingen van enkele van onze top- spelers op het tennispark Overschie ge volgd. Het begon met de verrassing dat Hajer. invallend voor een zieke Schnei der, in twee sets 61 62 door de va riatie van Karamoy sloeg met fors af makend spel. Goris bevestigde zijn overwinning op Maris in de kampioenschappen met een overwinning in drie sets, door iets gro ter vastheid in het merendeels uit het achterveld gevoerde duel met 57 63 64. In het dubbelspel wonnen Goris en Hajer van Maris en Karamoy met 62 97, zodat de Rotterdamse spelers de Haagse met 30 versloegen. VERRASSINGEN IN HOOFDKLASSE KORFBAL Eigen nieuwsdienst. T> IGTERSBLEEK zorgde in de hoofdklasse B van de korfbalcompetitie voor een daverende verrassing door het ongeslagen HKV met 86 te kloppen. De plaatselijke ontmoeting tussen Spangen en Het Zuiden werd na een boeiende strijd een zege van 46 voor de bezoekende Rotterdam mers. In de andere afdeling was het Allen Weerbaar, dat sensatie verwekte door Blauw Wit met 32 te verslaan. Archipel kwam hierdoor en mede dank zij een zege van 53 op Swift op de leidersplaats. V* mmmt' rm 150 str'id tussen Spangen en Het Zui- den was rijk aan spanning en doelpun- j ten. Spangen opende de score door twee treffers van Bogaart, maar Eyke en Snijders brachten de balans weer in evenwicht. Met aantrekkelijke combinaties tracht ten beide ploegen hierna het heft in |g| handen te nemen, hetgeen Het Zuiden, ff|f\ na de stand 33, tenslotte gelukte. J Krijgsman. Lubking en Nel Wagema- J- Al. kers brachten drie maal vreugde bij iê^llL3 aanhang van de bezoekers, voordat Jf «sP* Van der Jagt voor Spangen scoorde. :jr s*8®? Deetos klopte Deto op het nippertje mm met 65. II |gj ROYALE NEDERLAAG All»®!!: Verrassend was de royale nederlaag, Hï# die het hooggeklasseerde Regenboog |||W Jf| ijl J|g|| tegen^ Vicus ^Orientis leed. Met 10—3 IliiRÏi'A- AS jjÉtuÊi maar net de baas blijven. De basis voor <P|P9Hk«' ÏÏWm de sensationele Rigtersbleek-surprise w WwtgL, W werd reeds in de eerste helft gelegd LL.1.® W'Jn f Bij de 11151 keek HKV a' tegen een IMI |'||Y'"m'y'iifrl achterstand van 43 op. Na de her- ..-ArVS*-»"- iiiitsssÊ vatting sloegen de gasten genadeloos hun slag door in enkele minuten naar 13 te springen. Het werd tenslotte 8—6. OPMARS In de andere afdeling is Archipel in zun opmars naar de top niet door Swift gestuit. Met 53 wonnen de Amster dammers. Westerkwartier en Wordt Kwiek demonstreerden een aantrekke lijke partij korfbal, waarbij de Friezen juist iets tekort kwamen voor een gelijk spel. Zij liepen een achterstand van 73 in tot 76, maar het eindsignaal haalde een streep door verdere plannen. ONAANGENAAM DOS en Luto speelden een harde, bij zonder onaangename wedstrijd. Vooral het spel van de Amsterdammers maak te in Enschede geen beste indruk, door dat zij een achterstand van 31 op alle manieren trachtten te nivelleren. Het „uitwijzen" van Van der Bol be tekende een climax tijdens deze be- schamende wedstrijd. Hert: einde kwam met 33 Allen Weerbaar en Blauw Wit zorgden voor een zouteloze ver toning waaruit Allen Weerbaar ten slotte twee winstpunten vergaarde De bal onder de korf van Blauw Wit geklemd lussen de hand van een speler van Allen Weerbaar en van een speler van Blauw Wit. De Blauw Witter won dit duel. Competitie K.N.K.B. SCHIEDAM. De Zeeuwse vertegen woordiger in de 3e klasse a, district Zuid-Holland, van de competities van de Kon. Nederl. korfbalbond heeft van haar uitwedstrijd tegen Schiedam een waar schuttersfeest gemaakt. Deze ont moeting was een spel van kat en muis en bracht ten slotte een 516 stand in het voordeel van Tjoba op het score bord. Tjoba 1 eiste hiermede de eer voor zich op, tot nu toe in deze afde ling, voor de hoogste score te hebben gezorgd. Merkwaardig genoeg verlopen de uit wedstrijden van Tjoba als het ware steeds volgens een zelfde patroon. Ook ditmaal weer een tegenstander, die zich van meet af, met alle energie in de strijd wierp. Tal van schoten suisden op de Tjoba-korf af en binnen tien mi nuten hadden de Schiedammers door afstandstreffers tweemaal succes (20). Na enig verkennen begon daarna de Tjoba-machine op toeren tc komen met als gevolg dat Schiedam reeds spoedig moeite had het tempo te volgen. Tjoba- doelpunten bleven dan ook niet uit en door twee goede doelpunten uit door- loopballen was de balans weer in even wicht. Schiedam veerde nog even op toen andermaal een afstandsschot de- Zeeuwse korf doorboorde (3—2) maar hierna werden de Schiedammers finaal van het veld gespeeld. Bij rust noteer den wij reeds een 39 voorsprong voor de groenwitten. Een opvallend deel in de score hadden de Tjoba-dames met zes doelpunten en de grote superioriteit van dit zestal op de Schiedamse eva's verklaart reeds de grote veldmeerder- heid die Tjoba gedurende de gehele wedstrijd bezat. Aanvoerder Adri. Corstanje had even eens een groot aandeel in deze zege. Diverse malen was hij ongrijpbaar vooi zijn tegenstander en goede treffers wa ren hiervan het gevolg. Het scoren uit strafworpen stond ditmaal niet in het Tjoba-boekje. Tot driemaal toe werden deze gemist. Advertentie w w N.V. Ttbaksfabriak J. Gruno - Nijkcrk Amerika heeft de golfwedstrijd tegen Engeland om de Ryder Cup met 138 ge wonnen. De wedstrijden werden te Lyt- ham gehouden. De competitieschaakwedstrijd tussen Rotterdam II en de Residentie Schaak club (eerste klasse B) is afgebroken bij de stand 4444V4. De schaakwedstrijd in de eerste klasse B tussen Spangen 1 en Spangen II is met 544444 door Spangen I gewonnen. De Argentijnse bokser in het weiter- gewicht Fernandez won in de Madison Square Garden te New York door k.o. in de zesde ronde van de Amerikaan Cecil Shorts. Ferrari zal niet deelnemen aan de laat ste wedstrijd om het Italiaans kampioen schap autoraces. Dit naar aanleiding van de scherpe kritiek op dit merk na het on geval van Monza, waar Wolfgang Graf von Trips en vijftien toeschouwers het leven verloren. Van een onzer verslaggevers AARLEM. De Nederlandse keurturnersploeg heeft gisteren te Haarlem een eervolle nederlaag geleden tegen de Oostenrijkers, eervol, omdat Nederland met een ver zwakte ploeg in het strijdperk trad. Joost Blits, die door ziekte verhinderd was, moest worden vervangen door de Amster dammer Kees Pruys. Het feit, dat deze bij drie van de zes onder delen als laagst beoordeelde voor het eindklassement afviel, bewijst wel dat zijn opneming in de ploeg een geduchte ver zwakking was. Wanneer deze vervanging niet nodig was geweest en Van der Sande zijn rekoefening niet had verknoeid, dan zou onze ploeg misschien revanche hebben genomen op de nederlaag van het vorige jaar. Nu moest zij met 267,25 punten tegen 269,50 tegen Oostenrijk het onderspit delven. Nederland en Oostenrijk hebben in deze wedstrijd de zes onderdelen eerlijk verdeeld. Nederland was de meerdere bij paardvoltige, vrije oefening en brug, Oostenrijk bij ringen, paardspringen en rek. Doordat het krachtsverschil bij de laatste drie onderdelen bij de Oostenrijkers ten opzichte van onze landgeno ten groter was dan bij de eerste drie, hebbep de Oostenrijkse turners van het eerste onderdeel van de wedstrijd af een voorsprong gehad, die door de Nederlanders niet kon worden wegge werkt. Het is ons in deze wedstrijd weer op gevallen. dat onze turners in hun oere- ningen geen onderdelen van de hoogste internationale waarde turnen, behalve dan Jaegers, die nu weer heeft bewe zen in het keuzewerk voor zijn Neder landse rivalen ongenaakbaar te zijn. Wel heeft Van der Sande in zijn rek oefening twee c-onderdelen, doch hij was niet bij machte zijn tweede onder deel van de hoogste waarde naar beho ren te tonen. Hij moest zelfs afspringen. Bij het paardturnen toonde hij echter enkele prima verbindingen, waardoor hij dan ook na Jaegers als beste ge klasseerd werd. Het was voor de onzen een geluk, dat ook de Oostenrijkse turners, op een enkeling na, geen c-onderdeel turnden. De betere afwerking der gasten be zorgde hen echter meer punten. Bij het ringentumen, waarmee de wedstrijd begon, lieten de Oostenrijkers vastere handstanden zien. Het waren vooral Klien, Schmid, Hilber en Vogel, die met drie handstanden in hun oefeningen hoge ogen gooiden. Vogel was zeer sterk op dit nummer. In zijn oefening verwerkte hij niet slechts een breedtestand met hoek (c-onderdeel), maar op het einde zelfs een breedte stand met een kwartdraai, die hij de volle drie seconden aanhield. Met 9.50 werd hij dan ook als hoogste gewaar deerd. Jaegers kon het met twee hand standen en een breedtestand met hoek, welke laatste hij te kort aanhield, slechts tot 9,15 brengen. Oostenrijk 45,—, Nederland 43,30. Bij het paardspringen was Jaegers met een zuivere radslag, waarvoor hij 9,40 toebedeeld kreeg, de beste, gevolgd door Vogel met een hoge hechtsprong (9,30). Oostenrijk 46,20, Nederland 45,70. De vrije oefeningen waren voor Nederland. De oefeningen van onze landgenoten waren dynamischer en gevarieerder, die van de Oostenrijkers afgebroken en niet vloeiend. Vogel turnde o.a. een schroefsalto en was eigenlijk de enige Oostenrijker, die een vloeiende oefening ten beste gaf. Hij werd dan ook met 9,45 als hoogste Zeldzaam turnen aan de ringen vertoonde de Oostenrijker Helmut Vogel. Een breedtestand met kwart draai voerde hij perfect uit. gewaardeerd met Jaegers als uitste kende tweede met 9,40. Oostenrijk 45,30, Nederland 45.35, welk verschil volgens onze mening te klein was. Eigen nieuwsdienst. Opnieuw hebben de leiders in de vier districten van de hockeycompetitie een veer moeten laten en alleen Amsterdam en LHC, die respectievelijk in het westen en noorden op een gedeelde eerste plaats aanspraak mochten maken, brachten het tot een overwinning. Maar daarnaast stonden de min of meer verrassende nederlagen van Groningen (tegen Meppel), Tilburg (tegen MOP), EMHC (tegen Venlo), Zwolle (tegen Arnhem) en Delftsche Studenten (tegen SCHC). herstelde Tilburg zich, zodat De Beer de achterstand kon verkleinen, maar uit een strafcomer maakte Van Hoorn er 13 van. Enkele minuten voor het einde werd het door Taminia nog 23, Venlo behaalde in Eindhoven bij EMHC niet alleen een overwinning, maar te vens veroverden de Limburgers de lei ding. Het enige doelpunt werd door Damen in eigen doel gewerkt. Keep Fit behaalde zijn eerste overwinning. Wel opende Breda de score, maar daar na werd het door Delvaux gelijk. Na de hervatting zorgde Van Zon, Den Hartogh en Luyk voor de doelpunten (4—1). Zwaart Wit en HTCC deelden de punten. De stand: Venlo 46, MOP 46, Til burg 4—5, EMHC 4—5, HTCC 4—4, Bre da 42, Zwart Wit 42, Keep Fit 42, Arnhem onttroonde Zwolle in het oosten. In de eerste helft werd alle kruit verschoten en hoewel Otto Zwol le de leiding gaf, zorgde Naeff, De Koe (2) en Wennaend voor de rust- en eind stand van 41. Verrassend waren de eerste winstpunten, welke Almelo ten koste van Nijmegen behaalde (01). PW en Union deelden de punten. Kris ten zorgde vijf minuten voor het einde er voor, dat DKS de punten bij Up ward kon meenemen, nadat de strijd grotendeels gelijk was gegaan. De stand: Arnhem 46, DKS 46, Zwolle 45, Union 45, Nijmegen 43, PW 4—3, Upward 4—2, Almelo 4—2. Voor de extraverrassing in het noor den zorgde Meppel, dat er zowaar in slaagde een matig spelend Groningen met 01 te kloppen. LHC deed geen misstap; in Groningen werd met 14 van HMC gewonnen. De stand: LHC 46, Groninger Stud. 46. Groningen 45, HMC 4—4, Mep pel 4-4, Daring 4—3, GHBS 4—2, HVA 4—1. In laatstgenoemde ontmoeting, die in Bilthoven op een prachtige grasmat werd gespeeld, overklaste SCHC een mat spelende studentenploeg. Over alle linies was de thuisclub duidelijk ster ker en wanneer de Delftenaren niet de beschikking hadden gehad over Ykema en Overdijkink, zou de uitslag onge twijfeld in de dubbele cijfers zijn ge komen. Met prachtig voorhoedespel, zowel kort als lang, werd de verdediging van de gasten voortdurend in elkaar ge speeld Na een kwartier had SCHC suc ces, toen Jeroen Zweerts een strafcor- ner langs Van der Burgh schoot. Twee minuten later rondde zijn broer Frank een voorzet van de goed op dreef zijnde Hooghiemstra met een fraaie push af en vijf minuten voor de rust verhoogde dezelfde speler na een soortgelijke voor behandeling op even fraaie wijze de score tot 30. Ook na de hervatting gelukte het SCHC het hoge tempo te handhaven zonder dat het spel daaronder leed. Frank Zweerts werd na zeven minuten spelen opnieuw goed door Hooghiem stra gelanceerd en daaruit kwam het vierde doelpunt tot stand. Uit een straf comer werd het door Meyer 5—0, waarna Zwier enkele minuten voor het einde, ook al weer uit een voorzet van rechts, de eindstand op 6—0 bracht. Amsterdam was op Maarschalker- weerd sterker dan Kampong. De gasten drukten die meerderheid in de eerste helft uit in één doelpunt en na de her vatting kwamen er nog drie bij. Twee doelpunten uit strafbullies brachten BMHC een overwinning op TOGO. De strijd tussen de debutanten Hilversum en Leiden werd door de thuisclub ge wonnen (42) en Laren bleef in eigen huis tegen HDM met 21 in de meer- de-heid. De stand: Amsterdam 611, SCHC 6—10. Deltsche Stud. 69. Laren 67, BMHC 6-6, Hilversum 6—6, HDM 6—4, Kampong 63, TOGO 6—2. Leiden 6—2. Verrassing In Zuid liet teeen de verwachting in MOP m Tilburg aanmerkelijk beter snel 7.'on dan de thuisclub met die raam. De rust ging in met een voorsnrong van 0—2 voor de gasten. Na de hervatting De dames Het ziet er bij de dames in het wes ten naar uit, dat de strijd om de titel weer zal gaan tussen Kieviten en BDHC. BDHC schakelde in het Wage nerstadion Amsterdam voorlopig uit: 4 en Kieviten kwam bij RBC met de hakken over de sloot van Laag Zes tienhoven. rush won in zuid de derby van Bre da, 23, en EMHC behield na een forse zeee (15) Venlo Girls de leiding. In oost moest Union bij PW een punt achterlaten, doch Deventer zorgde in Nijmeven ervoor, dat het door een krap pe overwinning, 0—1, de leiding be hield. In het noorden wonnen zowel Groningen als LHC. Dat het paardturnen een zege voor de Nederlanders bracht, werd veroor zaakt door een falen van de Oosten rijker Klien, die nog wel als laatste, dus als prima inter paris turnde. Weer was het Jaegers, die met 9,40 de beste turner was, hoewel Van der Sande hem met 9,10 dicht op de hielen zat. Oostenrijk 43,73, Nederland 44,40. Met brug toonde Jaegers weer zijn kracht, want met twee c-onderdelen en een goede afwerking bereikte hij met 9,50 het hoogste puntenaantal op dit nummer. Hoewel Hilber voor zijn vlotte oefening met 9,20 beloond werd, was deze beoordeling onzes inziens toch wel aan de hoge kant. Geen van de andere turners had in zijn oefening een bepaald hoogtepunt. Oostenrijk 44.35, Nederland 44,75, zodat de achter stand 1,10 punten bedroeg. Rek moest de beslissing brengen. Onze turners hebben het niet gehaald, omdat de meeste oefeningen mank gingen aan te veel reuzendraaien. De moeilijkere onderdelen misten zij. Het is gedegen werk, maar staat niet op internationaal peil. Opnieuw werd Jaegers het beste geklasseerd met 9,55. Individuele volgorde: 1. W. Jaegers (N.) 56,40; 2. E. Hilber (O.) 54,65; 3. H. Vogel (O.) 54,50; 4. A. Moscher (O.) 53,35; 5. J. Amann (O.) 53,30; 6. J. v. d. Sande (N.) 53,—; 7. N. Valkenburg (N.) 52,55; 8. E. Schmid (O.) 52,40; 9. R. den Broeder (N.) 52,30; 10. H. Klien (O.) 52,15: 11. H. Kaaks (N.) 51,75; 12. C. Pruys (N.) 51,20. DEN HAAG. De Nederlandse da- mesjeugdturnploeg, die zaterdag in Le- bach tegen Saarland uitkomt, bestaat uit de volgende turnsters: Thea Belmer (KDO Amsterdam), A van Solingen (Bato Haarlem), Fransje van Deursen (Brunhilde, Leiden), Nel van Bekkum (de Halter, Alkmaar), Jannie Vierstra (Quick, Huizum) en Nel van Zetten (Pro Patria, Zoeter- meer). Reserve is Maartje Koning (Ba to, Haarlem). Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Na het spelen der vijfde en zesde ronde in het internatio nale Danlondamesschaaktomooi te Am sterdam, staat het nu vast dat de eer ste prijs, al dan niet gedeeld, wegge legd is voor een der buitenlandse deel neemsters. De beste kansen zijn daarbij voor de Franqaise Chaude de Silans, die zaterdag remise speelde tegen haar con currente Katja Jovanovic en gisteren in een fraaie, korte aanvalspartij mevrouw Vreeken versloeg. Mevrouw Rinder versloeg zaterdag onze nationale kampioene mevrouw Heemskerk, en kwam gisteren een pun- tendeling overeen met Jovanovic, die kennelijk na haar nederlaag tegen me vrouw Heemskerk lichtelijk van slag is. SPORTIEF Onze kampioene verloor ook gisteren, wederom door tijdsoverschrijding. Me vrouw Timmer was zo sportief haar on danks de,, gevallen slag remise aan te bieden, maar dat sportieve gebaar wei gerde mevrouw Heemskerk pertinent. Doordat mevrouw Timmer ;n de vijfde ronde mevrouw Van der Veen in een geestige aanvalspartij tot kapitulatie ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7