Opzienbarende zege Terneuzense Boys half dubbel Herstel van Good Luck na rust betekende verlies Krabbendijke Smerdiek - met negen man - scoorde winnende goal Animo leed onverdiende nederlaag tegen Togo Nieuwdorp valreep bereikte gelijkspel op Hoek en Middelburg omzeil den lastige klippen Schotvaardiger Sperwers won van sterker Swift Vierde-klassers Zuid V oetbaluitslagen afd. Zeeland TERNEUZENSE BOYS NAAR 10-0 ZEGE Hein Cu jé Zeeuws kampioen op tien ldlometer Maandag 16 oktober 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Bag. 4 Zesde plaats voor De Zeeuwen op nationaal clubritkampioenschap Middelburg V won met 3-1 van goedspelend Kapelle Bij 4-3 stand twee Middelburgers misten vijf straf worpen. Thoolse spelers uit veld gezonden Zeeuwse korfbalcompetitie Hoek won in matig duel van Wolfaartsdijk Van onze sportredacteur MIDDELBURG. Na vijf wedstrijddagen komt er in 4b een beetje tekening in de krachts- moeting WjjkAalburg eindigde zoals te verwachten was in een zege voor de bezoekende club. Uitslagen vierde klasse b: verhoudingen maar in 4a is nog ssc '55-Rillandia 0-2; Wijk- geen duidelijk beeld te verkrijgen ^alburg 0_3; Zwaluwse Boys- al zijn er wel enkele serieuze kandidaten voor de titel. Kop loper Arnemuiden genoot van een vrije zaterdag en zal met genoegen vernomen hebben dat Roda Boys 1- Good Luck Sprang 11. -2 1-3; Krabbendijki Sleeuwijk Sleeuwijk 5 Roda Boys 5 Krabbendijke 6 Rillandia 5 Wemeldinge 5 Zwaluwse Boys 6 SSC '55 5 Wijk 6 Programma a.s. zaterdag: wijk, Rillandia—Wemeldinge, Aalburg—Zwa luwse Boys, Roda Boys—Krabbendijke, Good Luck—Sprang. Stand 4e klasse B: de concurrenten Chrislandia en sprang1""^..—i";!"!!" Dinteloord zo vriendelijk waren sieeuwuk''!!!!!!!!!!!!!!" punten te verspelen tegen Zeeuw se clubs die deze puntjes best kunnen gebruiken. Spui en Nieuw- dorp leverden door hun gelijke spelen verdienstelijke prestaties. De met spanning tegemoetge- ziene strijd tussen Smerdiek en AZW eindigde in een nipte over- winning voor de Tholenaren, die daardoor een bedreiging blijven voor de ploeg uit Arnemuiden. AZW zakte door de nederlaag af naar de achtste plaats. Het ziet er naar uit dat de Axelse ploeg voorlopg geen grote rol van betekenis zal spelen. Maar dat kan natuurlijk nog komen. Terneuzense Boys zorgde voor een opzienbarende verrichting door het Zierikzeese Mevo met dubbele cijfers af te tuigen. 6 0 0 12 26—8 4 l 1 9 2010 3 1 1. 7 15-7 2 2 1 6 19—12 3 0 2 6 15—17 3 0 3 6 16—20 2 0 3 4 13—13 2 0 3 4 16—21 2 0 4 4 12—20 1 0 4 2 7—16 0 0 6 0 7—22 SSC '55—Sleeu- Advertentie DOBBELMANN, LEKKER MAN! ZALTBOMMEL. De M.A.C. „De Zeeuwen" uit Middelburg heeft het op de nationale cluibrittenkampioenschap- pen in Zaltbommel minder goed afge bracht dan in voorgaande jaren. Van de tien deelnemende verenigingen bezette de Zeeuwen de zesde plaats. Het par cours was anders dan men de laatste jaren was gewend en aanmerkelijk moeilijker. De voorlopige uitslag vermeldde een ■succesje voor een Zeeuwen-rijder. De heer C. Sinke uit Serooskerke W) werd in de soloklasse tweede met hetzelfde aantal strafpunten als de winnaar. In de duoklasse behaalde het team S. Jon- gepier-C. Jongepier uit Serooskerke de zevende plaats. Competitiestanden K.N.V.B. afd. Zeeland Uitslagen vierde klasse a: Ter neuzense BoysMevo 100; NieuwdorpDinteloord 2—2; SpuiChrislandia 11; Smer diek—AZW 5—4. Stand 4e klasse a: Arnemuiden 5 4 0 1 8 12—4 Chrislandia 6 3 2 1 8 12—14 Dinteloord 5 3 117 10—6 Tem. Boys 4 3 0 1 6 17—10 Smerdiek 4 2 115 16—10 VVN 5 2 1 2 5 10—7 Nieuwdorp 4 1 1 2 3 5—8 AZW 5 1 1 Z 3 16—18 Mevo 5 1 0 4 2 10—24 Spui 5 0 14 1 2—9 Arnemuiden— Smerdiek— Programma a.s. zaterdag; Mevo, ChrislandiaTern. Boys, Nieuwdorp, Spui—VVN. Krabbendijke heeft in 4b Good Luck niet kunnen afhouden van zjjn zesde achtereenvolgende zege. Daardoor hebben de man nen uit Raamsdonkveer na zes wedstrijden drie punten voor sprong op de naaste concurrent Sprang, die tegen het niet te onderschatten Sleeuwijk niet ver der kwam dan een gelukspel. Krabbendijke zakte door zijn nederlaag naar de vijfde plaats. Rillandia verraste min of meer door SSC '55 in eigen huis te kloppen. De Rillanders kwamen daardoor weer in de lift te zitten. Zwaluwse Boys daalde opnieuw, nu door een nederlaag tegen Roda Boys, dat zich aardig aan het herstellen is. De plaatselijke ont- MIDDELBURG. De uitslagen van zater dag gespeelde wedstrijden waren: le klas: SVt> I-—Yerseke m 4—3, Wolf aartsdijk I— Hoek I 6—3, Veere I—©ruse Boys I 3—3 O.O.V. Veere, Kapelle I—Middelburg V 1—3, VCK IAZW li 33. 2e klas A: Arnemui den n—Serooskerke I 30, Middelburg VI— VCK II 0>2, Zeeland Sport VMeeuwen I 0—5, KIoetinge I—Colijnspl. Boys I 1—1, RCS IV(Nieuwland 2—0. 2e klas B: Wemeldinge II—Nieuwdorp II 0—2, Rillandia II—Driewe- gen I 1—2. Hoek II—Beren I 0—4, Kats I— Kïoetinge n 90. 2e klas C: Brouwershaven in—-Burgh Hl 6—1, Duiveland I—Mevo II 131, WEK I—Duiveland II 8—3. 3e klas A: Bevelanders IOostkap. I 46, Seroosk. II— VCK Hl 11—0, Colijnspl. Boys IIVlissingen VI 51, Wissenkerke IVeere n 73, Meeu wen n—Zeeland Sport VI 4—5. 3e klas B: AZW in—Spui H 5—4, Beren II—Tern. Boys II 04, Driewegen n—Waarde II 1—1, 3e klas C: 's-H. H. Kinderen I—Rillandia III 1—0, Kruiningen mKrabbendijke II 1—3, Kïoetinge IHWolfaartsdijk II 13. Waarde I—©orssele I 80. 3e klas D: Zwaluwen '61 I—Mevo III 15—1, Bruse Boys n—WIK II 61, Zeemeeuwen INieuwerkerk I 20. MIDDELBURG, als Middelburg V ontweken in de eerste klasse van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. lastige klippen in Wolfaartsdijk en Kapelle. Beide koplopers won nen: Hoek met 30 en Mddel- burg met 3—1. VCK verloor de aansluiting door een gelijkspel tegen AZW II: 3—3. De Koude- kerkers waren sterker maar maakten de fout hun tegenstan ders te onderschatten. SVD klom enige plaatsen omhoog door een 43 overwinning op Yerseke III. De Driewegenaren wisten voor de derde maal in successie een achterstand om te werken in een overwinning. Een sterker Yerseke had een 32 voorsprong maar moest in de eindfase SVD's schutters laten gaan. Veere bedwong Bruse Boys en het werd na een wat hard, maar spannend duel 3—3. Veere had zelfs de beste kansen op de zege. Het tekende protest aan tegen een doelpunt van de Duivelanders, dat in buitenspelpositie zou zijn gescoord. Zowel Hoek I plaats gezelschap door overwinningen van resp. 61 op Burgh III en S—2 op Duiveland II. 7 7 7 7 6 Brüse Boys 6 Wolfaartsdijk I7 Yerseke III 7 Veere I 6 AZW II 6 Hoek I Middelburg V VCK I SVD I Kapelle I 2 33—9 .0 24—14 8 26—24 8 22—28 6 25—18 6 16—22 6 24—27 4 21—28 3 9—19 3 13—25 De grote strijd om de leiding van de tweede klasse A is helaas nogal eenzij dig geworden. Meeuwen I was veel sterker dan Zeeland Sport V en won met 50. Arnemuiden II klom daardoor en middels een 30 zege op Serooskerke naar de tweede plaats. RCS TV wist een eerste overwinning te behalen: 20 op Nieuwland. De laatste plaats is nu voor Middelburg VI, dat met 20 van VCK II verloor. Meeuwen I 7 6 1 Arnemuiden II 7 5 1 Zeeland Sport V 7 5 0 VCK II 7 4 1 Colijnsplaatse B. I 7 2 2 Nieuwland I 7 2 1 Serooskerke I 5 2 0 Kïoetinge I 5 1 2 RCS IV 7 1 0 Middelburg VI 5 0 0 Kats bleef in 2B gemakkelijk aan de leiding door een monsteroverwinning van 90 op Kïoetinge II. Beren verover de de tweede plaats door een 40 zege op Hoek II. De twee andere konlopers, Zaamslag en Heinkenszand, hadden vrij af. Driewegen boekte een eerste zege 21 op Rillandia II en deed de on derste plaats over aan Wemeldinge II. Kats I 7 Beren I 7 Zaamslag I 6 0 13 37—10 1 11 25—14 2 10 17—17 2 9 14—10 3 6 24—20 4 5 22—22 3 4 11—11 2 4 8—15 6 2 7—33 5 0 4—17 Duiveland I 6 6 Brouwershaven III 5 4 WIK I 5 4 Duiveland II 6 2 Mevo II 6 1 Burgh III 6 0 54—11 23—13 24—14 16—37 13—31 9—33 Heinkenszand I Rillandia II Kïoetinge II Nieuwdorp II Driewegen I Hoek II Wemeldinge II 40—12 29— 8 25— 5 22—10 17—21 7—22 8—28 7—12 12—31 10-29 TERNEUZEN. Over de wedstrijd Terneuzense Boys Mevo valt niet zo heel te ver tellen. De ontmoeting kenmerkte zich door levendig spel, waarbij bleek dat de Boys veel sterker waren dan hun met vier inval lers verschenen tegenstanders. Terneuzense Boys schoot zoals het wilde: elf keer raak; één doelpunt werd door de scheids rechter afgekeurd. Mevo kon tegenover dit Zeeuws-Vlaamse kanonnadegeweld geen enkele trefer stellen en aanvaardde de reis over de Zeeuwse wateren dan ook met een 10 nederlaag. Scheidsrechter Wessel uit Zaamslag heeft tien keer naar het midden moeten wijzen. Voor rust vijf keer en na rust vijf keer. In de eerste helft konden we treffers noteren van middenvoor De Kraker (drie), die zijn naam zaterdag weer volop eer aandeed, één van links buiten De Jonge en één in eigen doel van een Zierikzeese speler. Na de rust kogelde De Kraker op nieuw de bal drie keer adhter de Mevo- doelman. Cornelisse deed dat één keer door middel van een penalty en De Rubber schoot eveneens eenmaal de bal in de touwen. Mevo kreeg door middel van een strafschop nog de kans de eer te red den. Maar zelfs de eer lieten de Boys hun gasten niet, want doelman De Fey- ter stopte de penalty. Cas Mulder met goede tijd VLISSINGEN. Zoals werd verwacht is Hein Cujé zaterdag middag op de Vlissingse sintel- baan van Marathon Zeeuws kampioen op de tien kilometer geworden. De grote verrassing van deze wedstrijd was echter de uitstekende tijd die zijn club genoot Cas Mulder maakte. Hij is immers de atleet die eind september pas weer „terug kwam" na acht maanden lang op medisch advies geen wed strijden te hebben gelopen. De tiid van Mulder 31 minuten 37.2 seconde betekent name- liik dat hij dit jaar de vijfde plaats op de Nederlandse rang lijst inneemt na Künen, Cujé, Veldhuyzen en Delnoye. Zeven atleten gingen in deze wed- striid van start. Onmiddellijk ging Hein Cuié op kop maar Cas Mulder bleef volgen. De overigen, die zagen dat zij Cujé niet konden volgen, liepen aldra hun eigen tempo. Pas in de achtste van de 25 ronden moest ook Muider Cujé laten gaan. Daarna begon voor de laatste de jacht op het dubbelen van zijn concurrenten. Al spoedig moest Koimeyer er aan ge loven maar ook de anderen zouden in deze strijd een of meer malen worden gedoubleerd. Met uitzondering van Mul der dan, die voortreffelijk liep. Dick Jera® (Dynamo) had met moei lijkheden te kampen en staakte de strijd. Tenslotte kwam Cujé na 30 mi nuten 48,4 see. door de finish. Zijn tijd was zestien seconden sneller dan die wel ke hij vorige maand in Praag maakte. De uitslag was: 1. H. Cujé (Dynamo) 30.48,4. 2. C. Mulder (Dynamo) 31.37,2. 3. H. Bostelaar (Dynamo) 33.35,4. 4. J. Pias mans (Olympia '47 Halsteren) 34.02.4. 5. A. Bouwens (Marathon) 35.40,3. 6. P. Koimeyer (Thor, Roosendaal) 38.26,4. KAPELLE. In een boeiende en aan trekkelijke wedstrijd heeft Kapelle, on danks uitstekend verweer, de punten moeten laten aan Middelburg V. De Zeeuwse hoofdstedelingen wonnen met 31 maar hebben er voor moeten vech ten. De wedstrijd had een sensationeel begin omdat in de eerste minuut de Mid delburgse aanvaller Brouwer op doel man Beenhakker afstevende en zijn ploeg de leiding gaf. Daarna ontstond een op en neer gaan de wedstrijd op een behoorlijk technisch peil staande. Na een half uur bracht Slabbekoorn de stand op 1—1 en zelfs had Kapelle nog enige kansen op een doelpunt maar Middelburgs doelman Flipse verkeerde in een uitstekende vorm. De tweede helft liet tien minuten lang de thuisclub in het offensief zien maar de Middelburgse verdediging was niet te genaken. Zelfs werd het na een kwartier 12 toen na uitstekend samen spel de Middelburgers scoorden. Kapel le liet de moed zakken en Brouwer kreeg de gelegenheid om met een tref fer de strijd te beslissen: 13. kwam links- Leider Duiveland I in 2C schijnt te grossieren in doelpunten. Opnieuw werd een overwinning met duhbele cijfers be haald en nu was Mevo n er het slacht offer van: 131. Brouwershaven III en WIK I hielden elkaar op de tweede ROTTERDAM. Swift heeft de aanval van Sperwers 2 uit Rotterdam op zijn fraaie toppositie niet kunnen afslaan. De Maasstedelingen klopten de Middelburgers met 54 in een wed strijd waarin Stovft ruimschoots de zege had kunnen grijpen. De Swiftia- nen waren sterker, maar Sperwers toonde een grotere schotvaardigheid. Het pleit beslist niet voor de vuur kracht van de Zeeuwen dat zij vijf toegestane strafworpen alle vijf mis ten.... Het Middelburgse twaalftal had enige tijd nodig gewend te raken aan het triabasveld van Sperwers. Bovendien speelden de gasten in de eerste helft niet altijd even zuiver. In de tiende mi nuut kreeg Bert de Vries een kans de score te openen, maar hij miste de strafworp. Tien minuten later deed hij iet beter na een goede combinatie met Doki Vatteroth (0—1). Drie minuten la ter was de stand met een verre treffer gelijk (11). In de tweede Swift-aanval zat iets meer tempo, maar goals vielen aan de andere kant. Sperwers werd sterker en stond na een goed half uur door verde- digingsfouten van Swift met 31 voor. Jan Maljers miste daarna een strafworp, waarna de Rotterdamse ploeg door slecht uitwerken van de gasten legio kansen kreeg om de score te verhogen. Voor rust lukte dat echter niet meer. Eén minuut na rust: weer een straf worp. Nu miste Wim Brevet voor Swift, dat in de tweede helft sterker was, maar het zuivere schot maar niet kon cinuen. Na tien minuten bracht Sper wers 2 met een fraai schot de stand op 4—1. Een minuut of vijf later zorgde Wim Brevet voor 42 en twee minuten daarna Bert de Vries uit een doorloop bal zelfs voor 43. Een keerpunt in de wedstrijd wist Sperwers nog juist te voorkomen met een onmiddellijk ant woord: 5—3 (ver schot). Voor de veran dering kreeg Swift weer eens een straf worp, maar ook Harmen de Ru kon de bal niet door de mand krijgen. Wel liep Swift nog in door Chris van Leerdam met een ver schot (54), maar de ge lijkmaker zat er voor de Swiftianen toch niet meer in. al was de kans daar toe volop aanwezig. Harmen de Ru mis te namelijk kort voor tijd nog een straf worp.... VLISSINGEN. De door vele gra- mofoonplaten bekende Gospelsingers en het duet Jan de Jong en Christien Dost verleenden hun medewerking aan de Jeugd-rally die Youth for Christ zater dag in de Johanneskerk hield. Ruth Boyd begeleidde de Gospelsingers en net duet aan het Thomasorgel, terwijl Henk Beekman de samenzang begeleid de. Ds. Zijlstra uit Eindhoven hield een toespraak over het onderwerp: ,,Wij zijn op weg. doch waarheen?" Deze ral ly maakte deel uit van de Jubileum-ak- tie in verband met het vijftienjarig be staan van Youth for Christ Het motto can de Jubileum-aktie en van de rally n de Johanneskerk is: KOM OP, GA MEE.... SINT MAARTENSDIJK Smer diek en AZW hebben elkaar op Tho- len niet zo heel veel toegegeven. Dat blijkt ook wei uit de uitslag: 5—4 voor Smerdiek. Het pikante is echter dat nadat de Axelaren een 42 achter stand tot 43 hadden weten in te lo pen en twee Thoolse spelers het veld werden uitgestuurd wegens haken waarna AZVV zelfs gelijk kon ko men, Smerdiek er met negen man in slaagde het winnende doelpunt te scoren. Een bijzondere prestatie, al staat daar tegenover de dissonant van twee naar de kleedkamer gezon den spelers. Men kan twisten over de vraag of de scheidsrechter de bei de overtredingen niet te zwaar heeft gestraft, feit blijft dat de overtredin gen werden gemaakt. In het eerste half uur zagen de toe schouwers een sterker AZVV, dat al vrij spoedig een 20 voorsprong nam. Smerdiek kon in de eerste fase niet op toeren komen en moest na 10 minuten toezien dat de Axelse middenvoor de score opende (01)Vijf minuten la ter maakte de AZW-rechtsbuiten er zelfs 02 van. Pas toen begon het Thoolse raderwerk was soepeler te lo pen. Smerdiek schakelde over op een hoger toerental en met sukses. Na een half uur slaagde rechtsbuiten v. d. Hoek erin de stand op 12 te bren gen. Beide ploegen bleven hetzelfde tempo aanhouden met Smerdiek tets in de meerderheid. Dit overwicht vond zijn bekroning in de 40e minuut: ge lijkmaker door linksbinnen v. d. Ree (2—2). De thee stimuleerde belde teams. In een straf tempo togen Smerdiek en AZVV aan het werk. Na een kwartier stond Smerdiek met 42 voor door twee doelpunten van middenvoor M. Bout, maar vijf minuten later had de Axelse linksbinnen de aehterstand al weer gereduceerd tot 43. Opnieuw vijf minuten later werd de Smerdiek-Hniksback Lindihout buiter de lijnen gezonden, hetgeen even later ook met rechtsbuiten Van Splunder ge beurde. Een kwartier voor het einde AZW op gelijke voet door zijn binnen (44). En van toen af aan ont stond er een ongelijke numerieke strijd om het winnende goaltje. Smerdiek presteerde het echter om met negen man de elf Axelaren nog te vlug af te zijn. Vijf minuten voor tijd nam P. Bout een corner. De bal werd keurig met het hoofd opgevangen door v. d, Ree, wiens kopbal de Axelse doelman te machtig was (54). Een gelijkspel was voor AZW niet meer weggelegd. KRABBENDIJKE. Eentech-I In de tweede helft waren de rollen nisch beter spelend Good Luck SSS» heeft na rust tegen Krabbendijke bal Krabbendijke op de knieën te krij- ^etoond nipt voor nipt 5 nnffpclp- Sen. Na twaalf minuten kwam de ge- s met Voor mets ongesia Jjjkmaker door Seters, die Van de Vre- gen aan de kop te gaan. Voor half time echter speelden de Brabanders een zeer slappe partij en was de homogeniteit in de ploeg totaal zoek. Hadden de tricolores toen van de geboden kansen gebruik gemaakt, wel licht dat Krabbendijke en niet Good Luck de wedstrijd had ge wonnen. Edoch, Good Luck her stelde zich in de tweede helft volkomen en dreef Krabbendijke naar een 3—1 nederlaag. Krabbendijke had in de aanvangsfa se een klein overwicht, voornamelijk omdat J. Tramper (spil) en Lobbezoo (rechtshalf) het middenveld voor zich opeisten. De Good Luck-defensie kreeg dan ook handen vol werk. Rechtsbuiten P. Tramper was echter verre van ge lukkig met zijn schoten. Hij liet tot drie keer een goede scoringskans onge bruikt. Krabbendijke drukte door en niet dan met kunst en vliegwerk wist Good Luck zijn doel schoon te houden. Na 20 minuten kregen de gastheren loon naar werken. Na goed samenspel met Traas schoot Van Oosten van rechts voor het doel langs doelman Jansen (10). Good Luck kon voor rust de juiste vorm maar niet vinden. Sporadisch wa ren de gasten voor het doel van Van de Vrede te vinden. Verhage kreeg een kans, maar schoot hoog over. dé uit zijn doel had gelokt 11). Krab bendijke trachtte terug te komen ntaar vond in spil Blom een reusachtig strui kelblok. Good Luck bestormde daarna opnieuw de veste van doelman Van de Vrede, die in de 25e minuut moest zwichten voor een schot van Mekes uit een pass van Blom (12). Good Luck bleef de toon aangeven. In de 40e minuut stelde Seters, die rechtsback Korstanje om speelde en daarna oerhard inschoot, de zege veilig. GOES. Een stralende najaarsmid-omdat het Togo-middenvak faalde. Des dag waardoor het korfbalprogramma1 ondanks nam Togo na 20 min. een 1—0 van zaterdagmiddag onder de meest voorsprong door een goede treffer van ideale omstandigheden kon worden af gewerkt leverde in de eerste klasse Ani mo 1 een onverdiende nederlaag op (53) tegen lijstaanvoerder Togo 1. On verdiend omdat de zebra's bijna de ge hele wedstrijd een overwicht bezaten en steeds een hoger tempo onderhielden dan de GoesenaarS. Ook in techniek en tactiek was Animo 1 beslist niet minder maar men schoot veel te weinig en de ballen, die in de richting van de korf werden gediri geerd, misten hun doel. Het lijkt erop of Animo, dat in de eerste twee compe titiewedstrijden 29 maal scoorde, het kruit reeds heeft verschoten. Animo veroverde direct een flink veldoverwicht NIEUWDORP. In een aantrek kelijke en op goed peil staande wed strijd heeft Nieuwdorp een vrij for tuinlijk maar volkomen verdiend ge lijk spel uit het vuur gesleept tegen Dinteloord. De thuisclub keek lange tijd tegen een 1—2 achterstand aan en de dreigende nederlaag begon zich duidelijk af te te kenen toen stopper Balluyt enkele mi nuten voor het einde de bal vrij non chalant in de richting van zijn eigen doel dirigeerde. Keeper Visser werd hier door volkomen verrast en zo kwam WOLFAARTSDIJK. In een vrij slechte wedstrijd moest Wolfaartsdijk met 30 het onderspit delven tegen het leidende Hoek. Voor rust wogen de partijen enigszins tegen elkaar op. Na een kwartier kreeg Hoek op een goed kope manier een 10 voorsprong. Mid- voor Buijze nam de bal met de hand mee en doelpuntte. Ondanks de nodige protesten had de scheidsrechter geen bezwaar tegen het doelpunt en kende het toe. Beide voorhoedes mistèn toen diverse kansen voor de rust. Daarna was Hoek duidelijk sterker en belaagde het met open aanvallen het Wolfaartsdijkse doel. Na tien minuten brak Buijze door en scoorde voor de tweede maal: 0—2. Wolfaartsdijk had toen het ongeluk vlak achter elkaar twee spelers door blessures te verliezen. Rechtsbinnen Huisson werd vervangen door Hanne- wijk. Aanvoerder Driessens kreeg daar na van dichtbij een bal tegen het hoofd geschoten en verliet met een lichte hersenschudding het veld. Hij werd vervangen door Wisselink. Van een tijdelijke onvolledigheid van de thuisclub profiteerde Hoek en bracht door de rechtsbinnen de eindstand op 0—3. Op zondag aanstaande, dus op 15 ok tober, wordt in de Ned. Herv. kerk te Nieuwdorp op de valreep toch nog op 2—2. Zoals gezegd verdiend, omdat de groenhemden in de eerste helft vooral technisch wel wat minder waren geweest maar na de hervatting duidelijk in het offensief kwamen waardoor de defensie van Dinteloord vaak aan de noodrem moest trekken. Hoewel Slokker na 9 min. de gasten de leiding had gegeven bleef het effect van de felle tegenaanvallen die de thuis club lanceerde niet onbeloond. Een voor al voor de rust uitstekend op dreef zijnde Kees de Kok bracht de partijen op gelijke voet (1—1). Dat Dinteloord andermaal de leiding kon nemen was te danken aan de te traag reagerende defensie der gasthe ren toen de bal uit een vrije schop in de doelmond was geplaatst 12. Nieuwdorp kreeg nog voor de rust de kans om op gelijke voet te komen maar eenmaal schoot Wisse de Kok rakelings naast waarna dezelfde speler kort daarop bij een gevaarlijke doorbraak nog juist de voet kon worden dwars gezet door Balluyt. Nieuwdorp drong reeds in het eerste kwartier van de tweede helft sterk aan, zonder resultaat overigens omdat de verdediging van Dinteloord solide bleek te zijn. Een korte periode waarin spra ke was van een overwicht der gasten bleef zonder resultaat voor deze omdat Traas subliem schoten van Slokker en Pietjouw stopte en Deurloo eenmaal redding bracht op de doellijn. Nieuwdorp wist de bakens te verzet ten en vrijwel alle initiatief te nemen. De voorhoede van de gastheren kwam echter voorlopig niet verder dan 'het forceren van een vijftal corners. Zeven minuten voor het einde dreig den Wisse de Kok en de linksback der gasten Nieuwland handgemeen met el kaar te raken na een duel. Het incident bleef nu beperkt bij natrappen maar wel werden beide spelers door scheids rechter Boone nit het veld gezonden en hun namen genoteerd. Twee minuten voor het einde kwam de gelijkma ker tot stand door het boven vermelde cadeautje van Balluyt. Dick Pietersz. Animo had het antwoord klaar (11) maar de tweede Togo-aan- val werd nu door het middenvak beter gevoed waardoor de rood-witten met 21 konden rusten. Na de hervatting hetzelfde spelbeed. Het Animo-over wicht had toen in zoverre succes dat men weer op gelijke hoogte kon komen (33). In de laatste fase van de wed strijd wendde vrouwe Fortuna haar ge laat duidelijk naar de Togonezen toen Dick Pieters er met een afstandsschot 43 van maakte hetgeen Piet de Ron de, van een nog grotere afstand, her haalde (53). Door een 37 zege van Zuidwesters 1 op Tjoba 2 is deze Souburgse eerste klasser ongeslagen gebleven en daar mede de grootste belager geworden van Togo 1. Zeelandia 1 rehabiliteerde zich volkomen voor de ietwat onguns tige indruk die het maakte vorige week tegen Zuidwesters en speelde een uitstekende en faire wedstrijd tegen Swift 2 die de Middelburgers door hun betere techniek met 5—7 wonnen. De jonge Elto ploeg miste tegen Vios het moreel en de hardheid om een bij rust veroverde 13 voorsprong met succes te verdedigen. Na de thee scoor de Vios viermaal en hield de eigen korf gesloten (53). Stand: Togo 1 48: Zuidwesters 1 48; Animo 1 46; Swift 2 45; Vios 1 45; Zeelandia 1 43; Tjoba 2 52; Elto 1 51 en Top 4—0. Verrassingen Een aanval van Dinteloord op hel doel van Nieuwdorp. Het zou dit keer geen doelpunt worden al doen enkele Brabantse spelers hardnekkige pogingen om het zover te laten komen. In 2a vielen twee verrassingen te no teren. Leider Ondo 1 maakte onze prog nose tegen KVL belachelijk, toonde zich een klasse beter en won overtuigend (4—18). Verrassend was ook de 35 zege die lAKC in Vlissingen bij Vedo 1 weg sleepte. Vedo 1 was technisch de be tere ploeg maar het doorzettingsvermo gen en het juiste schot ontbraken. Bij Togo 2Animo 2 bestond er geen ver schil van mening over de vraag wie de sterkste was (94). Door deze uitslagen heeft het leidende duo Ondo 1 en Togo 2 zich verder van de rest verwijderd. De stand: Ondo 1 48; Togo 2 24; KVL 3—4; Animo 2 3—3; AKC 3—3; Vedo 1 32; Stormvogels 1 30; Zuid- w. II 3—0. In 2b toonde Luctor 1 zich bij de Poel een waardig leider van deze af deling. Deze jonge ploeg, opgebouwd rondom enkele oudere routiné's, speelde snel en zuiver en maakte doelpunten aan de lopende band. Dit Luctor zou bij eventuele promotie, na een aanpassingsperiode, een aanwinst voor de eerste klasse kunnen beteke nen. De eindstand in deze match werd 314. De uitslag van Blauw Wit 1 Olympia (44) was precies in de Luc- tor-kaart en betekende eveneens dat Olympia een kostbaar winstpuntje aan het saldo kon toevoegen. WKV toonde opnieuw de zwaste van hei Vitesse- team aan (41). De stand: Luctor 1 48 (doelgem. 4913), Volharding 24; WKV 4—4; BI. Wit I 3—3; Olympia 1 53; De Poel 42; Vitesse 2—0 en Vi os 2 00. In klasse 3a enkel normale uitslagen. Lijstaanvoerder Swift 3 boekte van de leidende ploegen de grootste overwin ning. Thuis tegen Dos '55 werd het liefst 17—1. Atlas deed het bij Stormvo gels 2 iets minder (19). Ondo 3 bleef door een 24 overwinning op Vedo 3 goed meedraaien in de kopgroep. Het niet spelende Animo 3 zakte door deze uitslagen van de tweede naar de vierde plaats maar blijft o.i. de grootste con current van Swift 3. De stand: Swift 3 3—6; Atlas 45; Ondo III 45; Animo 3 2—4; Swift V 22; Stormvogels II 3—2; Vedo II 42; Dos '55 42 en Ve do III 3—0. Incident In 3b was het eerste optreden van Togo 4 in de competitie, uit tegen num mer twee van de ranglijst Vopo, niet bepaald een zonnig begin. Bij een ver rassende 34 stand in het voordeel van Togo 4, ontstonden er moeilijkheden die resulteerden in het staken van de wed strijd door Vopo. Reglementair betekent dit, dat de uitslag 3—9 wordt en Vopo tevens nog 2 winstpunten in mindering krijgt. De Vopo-kansen devalueren hierdoor sterk. Blauw Wit 2 werd nu tweede op de lijst door een 83 zege op Luctor 2 en Zeelandia 2 hees zich verder naar boven door VZOD met 52 te kloppen. De stand: Togo 3 3—6; BI. wit 2 4—6; Vopo 34; Zeelandia 2 4—4: Togo 4 1—2; Luctor 2 2—2; Tjoba 3 2—0; Elto 2 2—0; VZOD 3—0. Bij de adspiranten moest in afd. A Swift a voor het eerst sedert vele jaren een verliespunt incasseren. De uitslagen bij de adsp.: A: Swift a—Zuidw. 4—4; Atlas aVedo 32; B: Ondo aSwift- snel 72; C: Dos 55—Animo d 110; Swift KwiekSwift Vlug 49; D: Luc tor—de Poel 12; EltoaTogo a 41; Bi. Wit a—Vopo 9—0; E: BI. Wit b— Tjoba b 03; Vios—Olympia 3—0. Pupillen: B: BI. WitElto 11 en Olympia b—Tjoba 14. Burgh een gezinsdienst gehouden. In verband hiermede worden de kinderen van de zondagschool in deze dienst ver wacht. Alleen zal er voor alle 5- en 6- jarige zondagschool gehouden worden om half twaalf in de consistorie.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4